TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. VARIA. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Het dikke pijltje geeft den stand aan ran hedenmiddag 3 uur. Het dunne pijltje geeft den eland aan van gistermiddag 3 uur. Gistermiddag 3 uur: 767. Hedenmiddag 2 uur: 762. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen in den morgen vaD 6 Juli, medegedeeld door het Kon Ned Met Instituut te De Bildt. Hoogste stand 771.5 te Locarno. Laagste stand 754.8 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 7 Juli: .Matige iot krachtige Z.-W. tot W., in het Voorden mogelijk \V wind., meest zwaar bewolkt met regenbuien en tijdelijke opklaringen. Mogelijk nog onweer. Weinig verandering in temperatuur. Iets koeler in het Voorden. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.12 gr. C. (54 gr. F.). 12 uur 's mdid.: 13 gr. C. (56 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Voor Zondag. Hoogste stand des voorm. te 3 u. 26 min. Hoogste stand des nam. to 3 u. 53 min. Voor Maandag. Hoogste stand des voorm. te 4 u. 19 min. Hoogste stand des nam. te 4 u. 45 min» WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". 7 uur voorm.: 19 gr. C. 11 uur voorm.: 19 gr. C. Zweminrichting „Do Zijl". 7 uur voorm.: 18 gr. C. 11 uur voorm.: 18 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSBRS e.a. Zaterdag 9.52 n.m. tot 4.18 v.m. Zondag 9.52 n.m. tot 4.19 v.m. trekkingen niet sovjet-Rusland, beeft Cham berlain in bet Lagerhuis gezegd, dat hij zeer blijde was, d..; de regeering de andere legeeringen van het Britsche Rijk daarom trent raadpleegt. Zelf heeft hij nooit de deur gesloten voor de wederaanknooping van diplomatieke betrekkingen, maar, met de eene hand diplomatieke betrekkingen te onderhouden en met de andere een vijan dige propaganda te voeren, dat is geen eer lijke houding en, zoolang de propaganda niet stop gezet werd, konden de diploma tieke betrekkingen niet hersteld worden. Henderson antwoordde, dat de eenigo slop, dien de regeering gedaan had, was zich in betrekking te stellen met de lingci- scho Dominions. De methode, welke de En- gclsche regeering zou toepassen, zou lot op zekere hoogte afhangen van haar antwoor den, maar, voor wat do propaganda aangaat, heeft Mac Donald in 1924 duidelijk gemaakt, dat wij geen propaganda zullen dulden, die zich bemoeit met de binncnlandsche aange legenheden van het land of van eenig on derdeel van het Britsche Rijk. Dit is de houding van de Britsche regeering en dit zal haar houding blijven. Het is waar, dat Rusland wijzer gewor den is door de ondervinding cn dat hot ver langt normale handelsbetrekkingen mpt het Britsche Rijk aan te knoopen. Henderson gelooft, dat de sovjets een zeer positieve belofte zullen afleggen en dat zij deze ook zullen houden. Indien zij dit doen, mogen wij niets meer eischen en Henderson hoopt, dat het Lagerhuis het er eens over zijn zal. dat de regeering de richtsnoeren volgen moet, die in do troonrede uitgestippeld zijn en onderzoeken of het mogelijk is normale handelsbetrekkingen aan te knoopen met dit groole land. Betreffende de facultatieve elausule van het Internationale Hof, zeide Henderson, dat de regeering niets zal ondernemen, zon der overleg met de Dominions. De regeering is van meening, dat de ver dragen van Locarno en van Kellogg steeds hun rol moeien spelen bij elke melhode o:n den vrede van de wereld te stabilisceren. Het debat werd daarna tot Maandag ver daagd. H«t woord voerend op een diner van cu- Tatoren der universitaire Rhodes-slichting te Oxford, w.oar de Prins van. Wales nis gast aanzat, heeft Baldwin aangekondigd, dat de administrateurs der stichting besloten badden om twee Duitsche beurzen te stich ten, elk voor 2 jaar. om Duitsche studenten jn de gelegenheid te stellen al dien tijd to Oxford te verblijven. De administrateurs meenen, dat het door Rhodes beoogde doel van den wereldvrede door dit feit zal be vorderd worden. De Duitsche beurzen Ava- ren bij het begin van den groolcn oorlog afgeschaft. o GRIEKENLAND. Ministe rwiss elin g. Uit Athene wordt gemeld, dat de min.- president, Venizelos, de ontslag-aanvraga heeft ontvangen van den minister var. buitenl. zaken, Zavitsianos. Deze ontslagname zal waarschijnlijk eenigi veranderingen in het Grieksche kabinet ten gevolge hebben. In politieke kringen acht men het waar schijnlijk, dat Michalakopoelo3 wederom vice- president van het kabinet en minister van buitenlandsche zaken zal worden en dat Ar- gyropoulos, die de onderhandelingen van Grie kenland met Turkije heeft gevoerd, eveneens een post in het kabinet zal bezetten. o DE KONING VAN ENGELAND. DEN LAATSTEN DAG VAN ZITN VERBLITF IN LONDEN. De dansmuziek uit Piccadilly Hotel wordt langzaam uitgeschakeld. Instinct matig grijpen we naar het horloge, om bij den eersten slag van Big-Ben de wijzers op 23 uur 19te zettenmaar uit de loud speaker komt een li cJit-a an zwellend ge- ruisch, taxi-getoeter, allerhande straatru moer, menschen8temmen en het geluid van een wegrijdende autobus. Daarna mengt Big-Ben zich er in en als de laatete bam beverig is uitgetrild luiden er imitatie- kerkklokken. Een koor zingt vreugdeliede ren. ,,Ik ben de stem van London" zegt iemand plechtig. Gejuich weerklinkt. De stem richt zich tot den koning van En geland, ongeveer als volgt: Het is de laat ste dag van het verblijf van Uwe Majesteit in London. Do Londenaars zijn verheugd, dat Uwe Majesteit weer in hun midden kon zijn, en ik voel mij ook als tolk van heel Groot-Brittannië en de keizerrijken, Ca nada, Australia, India en de verdere domi nions als ik spreek van onze blijdschap en dankbaarheid, dat Uwe Majesteit na de donkere tijden van ziekte, waarin we geheel hebben meegeleefd, weer volkomen is hersteld. Daarna zong het koor het ,,God save the King", en was de korte doch indruk wekkende plechtigheid ten einde. DE HERSTELKWESTIE. PABIJS, 6 Juli. (V.D.) Gisteravond was door de universitaire commissie tegen rati ficatie der scbuldenovercenkomst een groo- te betooging georganiseerd, welko was voorbereid door middel van een vlugschrift ..Niet ratificceren". Eenige duizenden per sonen, w.o. studenten, rechtsche Kamer leden en oud-strijders, namen aan de be tooging deel. Behalve studenten voerden Dubois, de v,m. voorzitter van de commis sie van herstel en oud-minister Mnrin het woord, die hel plan der deskundigen crili seerden. LONDEN. 6 Juli. (V.D.) Volgens Ferti- nax in de Daily Telegraph" heeft de Bel gische gezant te Parijs bij besprekingen met Briand, gisteravond gehouden, ver klaard, dat de Belgische régéering Londen zeer geschikt acht voor het hoAiden van de komende internationale conferentie. De re geering heeft zich nog niet gebonden, ten aanzien van het Engelsehe voorstel. o DE „SOUTHERN CROSS". KARACHI, 6 Juli. fRculer). De vliegers van de „Southern. „Cross" zijn gisteren te Karachi gebleven om een herstelling uit te' voeren aan hun motor. Zij zijn hedenmor gen opgestegen met beslemming voor Ben der Abbas. DE ZAAK-KLOTZ. PARIJS. 5 Juli. (Ned. Tel. Ag.). De' rech ter van Instructie heeft de zaak tegen den thans gedetineerden oud-minister van finan ciën en Senator Klotz, verdacht van bedrog, verduistering en het uitgeven van onge dekte chèqucs, naar den strafrechter verwe zen De beschuldiging inzake valschheid in geschrifte heeft men laten vallen. Het proces zal 11 Juli beginnen. HET DUURRECORD. NEW YORK. 6 Aug. (V.D.) Het vliegtuig de stad Cleveland, dat een duurvlucht maakte en in de lucht van benzine werd voorzien is na 171 uur en 59 sec. geland. TJECHO-SLOWAKIJE EN HONGARIJE. BOEDAPEST, 15 Juli. (Wolff). De Tsjeeho-Slowaaksche gezant heeft opnieuw bij den minister van buitenlandsche zaken een stap gedaan naar aanleiding van het gebeurde te Hidasnemoti. Hij verklaarde, dat het optreden van Hongarije in deze zaak naar het oordeel zijner regeering een schen ding was van de spoorwegoveroenkomst en hij informeerde, \\Telkc satisfactie Hongarije dacht te geven. Minister Walko ontkende de schending -der overeenkomst en verzocht nadere-schrif telijke uiteenzetting van de punten, waarin de Tsjchoslowaaksche regeering deze schen ding zag. Hongarije was bereid deze punten aan een grondig onderzoek te onderwerpen. Zijns inziens had Hongarije wegens de stopzetting van het spoorwegverkeer veeleer een reden oin te protesteeren. Verder wees de minister den gezant er op, dat door de arrestatie van Pecha het spoorwegverkeer niet was ge stoord, terwijl Pecha terstond was ver vangen, daar hij zou worden overgeplaatst. HET ENGELSCHE KIESSTELSEL. LONDEN, 6 Juli. (V.D.). Thans wordt bekend, dat reeds Donderdagavond in de Kamer van den Eersten Minister in het Lagerhuis een bespreking heeft plaats ge vonden tusschen de drie partijleiders Mac Donald, Baldwin en Lloyd George, over de aan het slot van de troonrede in vage ter men aangeroerde kwestie van hervorming van het kiesstelsel. Omtrent het verloop dezer bespreking wordt van welingelichte zijde medegedeeld, dat Mac Donald heeft voorgesteld naar deze kwestie een onder zoek te doen instellen door een commissie uit het Lagerhuis onder voorzitterschap van den Speaker, welke commissie zoo spoedig mogelijk bijeen zal komen. STADSNIEUWS. PILGRIM FATHERS SOCIETY. Hedenmorgen is le Leiden de jaarverga dering van de Pilgrim Fathers Society ge houden. De voorzitter, prof. dr. M. van Nes, was door ziekte verhinderd (prof. Van Nes heeft een operatie ondergaan),; in zijn plaats leidde mr. A. II. van de Sande Bakhuvzen, de burgemeester van Leiden, de vergadering. In zijn openingsrede gedacht deze den af wezigen voorzitter, aan wien de vergadering voorts haar beste wensclien voor een spoedig herstel zond. De secretaris, prof. dr. D. Plooy, bracht het jaarverslag uit. Documenten van de Society zijn naar de Society of Mayflower Descen dants in Amerika gezonden, waarvan het gevolg is geweest, dat vele aanvragen om historische inlichtingen uit Amerika de So ciety bereikten, alsmede aanvragen om als lid te mogen toetredeneen zelfs nit Gali- fornië. Ook in Duitschland en Frankrijk is belangstelling. In Engeland is de beweging niet uitgebreid, eerder doodgeloopen; het zou de moeite waard zjjn, een delegatie daarheen te zenden om de belangstelling te verlevendigen. Spr. herinnerde verder aan de wijziging van do Hooger Onderwijswet (amendement Van Gijn) waardoor het beter mogelijk zal worden, dat studenten uit den vreemde aan Nederlandsche Universiteiten zullen komen studeeren; het K. B. tot uitvoering is overigens r.og niet verschonen. Daarna kwant do secretaris nog even op de ramp van het Leidsche Stadhuis, zeide dat, hier een gelegenheid voor de vrienden van Nederland in Amefika is, om hun sympathie met daden te toonen, en besloot met een opwekking om het internationalis me op de basis van het evangelie, zooals de Society dat voorstaat, verder met kracht te bevorderen. Een groot aantal nieuwe leden der So ciety werd hierna bcnoèïftd»- Op voorstel van don voorzitter droeg de vergadering den secretaris op, verdere stap pen lot het winnen van-.-belangstelling in Engeland te doen. Hierna werd in Maison Bruin geluncht. In den middag heeft prof. dr. A. Eekhof, hoogleer.- r in de kerkgeschiedenis te Lei den dar een voordracht in de Engelscho taal gehouden over „The Leiden Stadhuis and the PiJgims". Do vergadering werd ge presideerd door Mr. A. van de Sande Bak huvzen. burgemeester te Leiden. Prof. Eek- hof begon met on to merken dat een droeve toon aan zijne lezing niet vreemd zal zijn, waar hij niet meer zal kunnen spreken over het ^tadliujLs dat is. maar handelen moet over wat was, al vertrouwt hij dat een hoopvolle klank voor de toekomst ook dezen middag zal worden gehoord. Spr. brengt nu in» herinnering de ramp die 12 Febr. van dit jaar, in c-fcn der koudste nachten van dezen winter, het stadhuis heeft getroffen. Een gebouw als Renaissance-kunstwerk tot ver buiten de grenzen vermaard, is? door het vuur vernield en toen gedurende vele dagen door een ijsmassa onkluisterd. Fc-n beschrij ving werd nu gegeven van het uitwendige van het gebouw van den frontgevel en van de in 1G0I en later toegevoegde zijgevels ook van den toren, de poortjes, opschriften enz. De gc-vel, hoewel zwaar geteisterd, slaat noe overeind: de toren ligt in puin. Is de finantieele schade al reeds groot, grooter nog is de ideële schade, want het is zooals die senaat der Leidsche llniversiteit het uit drukte: geen gebouw symboliseerde zoo het leven van volk en staat bij de opkomst van ons volksbestaan t als juist dit stadhuis. Prof. Eekhof beschrijft dan de kunstschat- te^, die zijn vernieiigd, als de schilderstuk ken van Jan Lievensz. en Ferdinand Bol, de fraaie gobelins en heerlijke wandbetim- meringen, en roept voor den geest eenige gebeurtenissen die voor of in het stadhuis hebben plaats gevonden; de oprichting van de Arminiaansche schans in 1617, het plan ten van den vrijheidsboom in 179é, de slu- dentenmaskarades, het bezoek van de Ko ningin en den Prins in 1905 en van de Ko ninklijke Familie in Febr. LI. Voorts dc Congressen, waarvan spr. alleen memoree- ren wil de „American Week" in 1924 en 1926, en de Pilgrimfalliers-herdenking in 1920, toen ook vele buitenlanders hier of ficieel zijn ontvangen. In de geschiedenis van de Pilgrims te Leiden, 16091620, en ook nog later speelde het Stadhuis een groole rol. Hier was het dat de secretaris Jan van Hout in 1609 het stuk leekende, dat aan John Robinson en zijn gemeente de vrijheid verleende om zich te Leiden te vestigen; hier heeft een belangrijk deel van hel maat schappelijk leven der Pilgrims zich afge speeld; hier zijn zij poorters geworden, zijn sommige hunner handelstransacties gere- ristreerd, de huwelijken voltrokken, het geen spr. met velerlei voorbeelden staafde. Tenslotte stond hij nog uitvoerig stil bij de fiere en moedige houding van Magistraat en Universiteit, toen do Engelsehe koning in 1619 de uitlevering eischte van Brewer en Brewster, die tc Leiden een drukkerij hadden opgericht. Aan het einde van zijn voordracht gekomen sprak prof. Eekhof de hoop uit, dat, indien mogelijk, de oude gevel gerestaureerd zou worden, opdat hij als her inneringsbeeld tot inwoner en vreemdeling blijve spreken; de toren hernieuwd worde, of zoo dit onmogelijk blijkt, een nieuwe worde opgericht, opdat hij in het silhouet van het stadsbeeld wederom kan worden ingevoegd; en een vriendelijk carillon moge worden aangebracht dat zijn zangerige wijsjes van vroomheid en van zege weder over Leiden doen hooren. Met een 30-tai lantaarnplaatjes heelt prof. Eekhof zijn on derwerp nader toegelicht, waarbij hij dank bracht voor de hulp hem ook thans weder bij zijne studiën op het Geméente-Archief te Leiden bewezen. Hierna hield dr. Arthur- F. Mabon, Hen', predikant te New, York, een rede naar aan- ieiding van den tekst uit Spreuken 10, 7 „Dc gedachtenis van den rechtvaardige is gezegend." De spr. bracht eerst zijn dank voorhet bezoek van den afgevaardigde van het Ge nootschap, mr. Schokking, aan de (Dutch) Reformed Church in Amerika bij gelegen heid van haar derde eeuwfeest. Hier in J^c-iden. zoo vervolgde spr. ongeveer, heb ben Nederland, Engeland en Amerika een gemeenschappelijk 'middelpunt. Amerika heeft dank zij Nederland mogen oogsten wat Engeland aan Godsvrucht heeft ge zaaid Wat Amerika kon geven, was al leen de gelegenheid, den bodém, voor de verbreiding van do geloofsideën die aan deze zijde van den Oceaan zijn ontstaan. Maar do geestelijke beginselen, die de Pilgrim Fathers medebrachten, waren mach tig; geslacht nageslacht hebben zij de samen leving in Amerika diep doordrongen, de wetgeving, do Kerk en de opvoeding hebben zp beheerscht. en ook heden ten dage zjjn zrj nog een levende kracht in het nieuwe werelddeel. De Pilgrim Fathers zrjn naar Amerika gekomen op een wrjzev die een heldendicht waardig is. Boven al het verdere geestelijke bezit dat zij brachten gaat het persoonlijke geloofsleven, dat het hunne was. God geve, zoo besloot spr., dat een geest van gemeenschappelijk geloof cn een steeds dieper wordende broederschap die volken moge samenbinden, waarvan wij hier als vertegenwoordigers bijeen zijn, cn dat door deze volken alle volken der aarde gezegend mogen worden. Vervolgens werd weder huishoudelijk vergaderd. o DE KABINETSCRISIS II. M. de Koningin heeft heden ten paleize Het Loo ter conferentie ontvangen de voor zitters van de Eerste en van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. FINSCHE VOLKENBONDSGASTEN. De vertegenwoordigers van de Finsche Volkenbondsvereenigiüg „Pro Jure Na- tionum'; ais hoedanig zijn opgetreden prof. dr. Fallquist, voorzitter der Vereeniging en oud-Minister dr. Euckell, leider van de Fin sche delegatie, die zoo juist ons land be zocht, hebben zich met uitvoerige brieven tot het Hoofdbestuur van de „Vereeniging voor Volkenbond en Vrede" en do speciale Ontvangstcommissie, uit. het midden dier vereeniging gekozen, gericht, teneinde hun dank te betuigen voor de ontvangst, die zij allerwege hebben ondervonden. De Finsche Volkenbondsgaslen geven daarin uiting aan hun bewondering voor Holland, dat zij in tien dagen tijds vrij intensief hebben leeren kennen en toonen overtuigd tc zijn van het nut, dat dergelijke reizen, die nauw contact tusschen twee lan den kunnen teweegbrengen, opleveren. Het is in verband daarmede, dat zij jegens de „Vereeniging voor Volkenbond en Vrede" den wensch uiten, dat de uitnoodiging, tot deze Vereeniging gericht voor het volgend jaar, een delegatie samen te stellen, die Finland zal bezoeken, niet onverhoord zal blijven. INBRAAK TE DEN HAAG. Door den pensionhouder H„ wonende Lan ge Beestenmarkt 9, te Den Haag, is bij de politie aangifte gedaan van diefstal in den afgeloopen nacht van gouden en zilveren voorwewrpen enz. ter waarde van f. 500. Later in den nacht, om ongeveer 3 uur, ontdekte H. een persoon in de gang van zijn woning. Deze persoon wist echter te ontko men. Een met den politiehond Mia ingesteld onderzoek bracht eenige der gestolen voor werpen weer te voorschijn, welke voorwerpen waren verborgen in een poort aan de Lange Beestenmarkt. Een onderzoek naar den dader heeft echter tot dusver géén resultaat op geleverd. STOOMKETEL GESPRONGEN TE KATWITK AAN ZEE. In de waschinrichting van den heer B G. Lammens had een explosie van den stoomketel plaats, die gelukkig geen per soonlijke ongelukken veroorzaakte. Wegens de vele vreemdelingen in ons dorp, werkte 't bedrijf juist op vollen kracht en nu moest plotseling alles stilstaan. Voor den heer L. beteekent dit niet al leen een grootc bedrijfsschade, maar nog grooter ongerief. Men is direct begonnen een andere stoom ketel in bedrijf le stellen, zoodal over eer} paar dagen het bedrijf weer gcwo'on door werken kan o VAN DE KADE GEVALLEN. Gisteravond is het 7-jarig zoontje van den heer de G. woiï?nde Prins Hendrik straat te IJmuiden van de zes meter hooge muur langs de Bik en Arnoldkade gevallen. Dc jongen kwam met zijn hoofd op de 9teenen terecht Met een ernstige schedel- fractuur werd het knaapje naar het An- Ihoniusziekenhuis overgebracht, waar het eenigo uren later aan do gevolgen overleed. DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD In de veenderijen nabij Vriezenveen is gisternamiddag de 49-jarige veenarbeider J. Kivits achter een turfhoop door den blik sem getroffen en gedood. Hij laat een vrouw met elf kinderen achter. o De directie der Ncd. Spoorwegen zal tijdens do zomerdruklc verschillende extra- rijwieltreinen inleggen, terwijl in de snel treinen speciale rijwielwagens zullen Joopen, zoodat het lastige overladen niet meer noodig zal zijn. Vanwege de Ncd. Spoorwegen is thans e'en aanvang gemaakt om geleidelijk op alle overwogen, zoowel bewaakte als onbewaak te. een bijzondere beschildering in roodo cn witte kleuren aan te brengen. Proefnemingen met deze kleurencombina tie hebben aangetoond, dat de overwegen daardoor zoowel bij nacht als bij dag op grooten afstand goed zichtbaar zijn. Dc Italiaanschc regeering zal weder om vergunning verliezen tot het invoeren van Hollandsch vee in Italië. De Italiaanschc regeering heeft do subsidie aan de „Marittima Italiana", de stoomvaartmaatschappij, die dc lijn Genua Java van deze lijn verhoogd. DE SCHAT. Op den weg van Napels naar Nola ligt dc abdij St. Vito. Tweehonderd schreden daar vandaan stond in het land in 1793 oen steenen zuil, di-e vier el hoog was. Vroeger had de zuil er niet gestaan. Aan den oenen kant van dc zuil kon men deze in het Franach gestelde woorden lezen Op den eersten Mei van elk jaar, 's mor gens om zes uur, heb ik een gouden kop* Een jaar later op den eersten Mei kwa men van alle zijden nieuwsgierigen toe- stroomen, die het wonder wilden aanschou wen. doch de paal bleef onveranderd. ZoO geschiedde het later elk jaar. Telkens, als de eerste Mei aanbrak, kwamen van hein de en verre nieuwsgierigen aanloopen. Men begreep, dat de woorden op den paal niet letterlijk moesten worden opgevat. Eindelijk, in 1841, wandelde een in lom pen gekleede bedelaar uit Napcis langs den weg en ook hem viel do zonderling© zuil op. Met aandacht las hij het opschrift en plotseling scheen hij tc begrijpen wat het opschrift beteekende. Hij keek naar de zon, dio uit een wolkenloozen hemel over het land straalde. Daarop keek de bedelaar naar dc zuil. die een korte scha duw op den grond wierp. Dat zou het wel eens kunnen zijn, 'mompelde le bedelaar, en vervolgd© zijn! weg. Op den eerstvolgend en eersten Mei stond de bedelaar weer voor de zuil, waar om zich toen geen mensch meer bekom merde. Hij had een houweel en een schop bij aich, cn wachtte, tot het 6 uur was go- worden. Toen van dc klok van do abdff zes slagen haden weerklonken, begaf de bedelaar zich naar de Westzijde van de zuil, tot aan de plek waar het einde van de schaduw op den groDd viel. Daar be gon hij te graven en weldra vond hij op geringe diepte een vaas, met 80.000 lire gevuld. Het geheim was ontsluierd en de bede laar, Avaroli Gavota geheeten, was de ge- lukkigo bezitter van een klein vermogen, waarvoor hij een aardig landgoed kocht, waar hij zijn verdere lcvensdageD geluk kig doorbracht. ALPHEN, 5 Juli. N.V. Tuinbouwveiling ..Alphen aan den Rijn". Veiling van Spi nazie f. 14.50—16.30. Tuinboonen f.75— 7.70. Peulen f. 18 Doperwten f 1618, Ileerenboonen 1.6575. Snijboonen f. 55. Postelein f. 1214.40. Aardappelen f. 7.60 8.50 per 100 K.G. Rabarber f. 3037. Peen f. 8.3010.10 per 100 bos. Kropsla 1 f. 1.602. Komkommers II f. 8.209.10. Bloemkool 1 f. 18.1025.60. Bloemkool II f 8.9015.10 per 100 stuks. Aardbeien f. 4045 per 100 pond. Eierenvciling van 4 Juli. Aanvoer 1451 stuks. Kipeieren f. 5.706.80. Eendeievn f. 5 205.50 per 100 stuks. BOSKOOP, 5 Juli. Coöperatieve Vereeni ging ..De Boskoopschc Veilling le Boskoop. Veiling van Rozen le kwaliteit: Ophelia per bos 1827 cl. Golden Ophelia 2238, Marcel Rouyer 4050, Hadley 39—75, Claudius Pernet 601.15, Columbia 23 46, Butterfly 17—32, Mae Keiler 35—55, NYilh. Kordes 6085. v. Rossem 5672, Mme Jules Bouchó 3010, Rosalandia 29— 48, Gemengde rozen 1020, Polyantharozen 60—90. Diversen: Dahlia's 75—95, Gladiolen 60 90. Lathyrus 7, Pioenen 641.10, Campa nula 1015. Delphinium 17, Lelie's 4055. KATWIJK AAN' DEN RIJN'. 5 Juli. Tuinbouwvereeniging Katwijk en Omstre ken. Veiling van Due of York per kisï van 25 K.G. f. 1 20. Idem drieünzen per kist van 25 K.G. f 0.50 tot f. 0.60 Eerstelingen p r kist van 25 K.G. f.1 tot f. 1.6(1 Idem drie lingen per kist van 25 K.G. I. 0.50 tot f. 0 70. Peen per 100 bos f. 6.10 tot f. 7.90, Aanvoer: 640 kisten groote aardappelen, 65 kisten drielingen, 9200 bos peen. ROELOFARENDSVEEN, 8 Juli. Peulen f. 1.203.15; doperwten f. 1.551.65; eapu- cijners f. 1.10—1.20, tuinboonen f. 0.50— 0.55, snijboonen f. 5.40—5 50, stek f. 3.50— 3.60, alles p. 10 K.G., augurken grof 1.5.40, bommen f. 3.10 p. 25 K.G. 3—1

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 3