70ste Jaargang ZATERDAG 6 JULI 1929 No. 21260 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. VACANTIE-ADRES LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts. per regel yoor advertentiên uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiên 35 Cts. per regel. Kleine Advertentiên uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor" Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. i 1 Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per weet Buiten Leiden, waar agenter gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. 70.18 „0.18 Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan: a. A. P. Tendeloo en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een wasch- en strijk- inrichting in het perceel Oude Rijn No. 66, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie H. No. 629: b. B Th. Smit en rechtver krijgenden tot het oprichten van een in strumentenfabriek in het perceel Hooge Rijndijk No. 42. kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie M. No. 3702. c. J. Mechelse en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een banketbakkerij in het perceel Lage Rijndijk No. 74, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie K. No. 3964; d. de firma Heydeman en van Ulden en rechtver krijgenden tot het oprichten van een koek en banketbakkerij in het perceel Oude Vest No. 179, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie II. No. 3456. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 6 Juli 1929. 8116 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden. Gezien het verzoek van: a. J. Marijt om verguifning tot het op richten van een drogerij van vellen (huiden^ in het perceel aan de Poltenbakkersgang Nis. 4 en 6, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie C. No. 1041 en 1040. b. A. J. N. Franke om vergunning tot het oprichten van een koekbakkerij in hei perceel Oude Singel No. 164, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie B. No. 2094 c. de firma Stoeke, A. Stoeke en G. van der Reyde om vergunning tot het uit breiden van de stoomwasscherij en ver verij in de perccelen Voldersgracht No. 11 en 23, kadastraal bekend. Gemeente Leiden, Sectie H Nis 3553 en 1275. d. do firma J. C Schophuizen en Zoon orn vergunning tot het oprichten van een fabriek van jaloezieën, marquises, zonne schermen en rolluiken in het perceel Nieuwstraat No 10 en iïooglandsche Kcrk- gracht No. 47, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie I. Nis. 2205 en 70. Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hin derwet; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 20en Juli e.k. des voormiddags te half elf uren in het perceel Breeslraat i25 .(Bureau van Gemeentewerken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze ver zoeken in te brengen, terwijl zij er de aan dacht op 'vestigen, dat niet tot beroep ge rechtigd zijn% zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeente bestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 6 Juli 1929 8115 BEGRAFENIS VAN MEJ. Dr. LULIUS v. GOOR. Gisteren had te Gouda de begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van wij len mej. Dr. Lulius van Goor, privaat docente aan de Rijks-Universiteit alhier. Bij de begrafenis was de Leidsche Uni versiteit vertegenwoordigd door den rector- magnificus prof. jhr. mr. W. G. M. van Eysinga, den decaan der litteraire facul teit prof. dr. J. Huizinga en de privaat docente mej. Dr. C. Serrurier. Prof. Hui zinga heeft met een kort woord de over ledene herdacht. HET PARKCONCERT. Het programma voor het Parkeoncert qd Dinsdag 8 uur luidt: No. 1 Krönungsmarsch Meijerbeer. 2. Ouverture „Titus" Mozart. 3. „Mon Rève", Wals Waldtcufel. 4. ,,'sKommt ein Vogel geflogen. Fan tasie Schertz 5. „Rudge-Whitworth Gycle", Galop Geijp. 6. „Ueber den Wellen", Wals Rodas. v 7. „Ons Rood. Wit en Blauw", marsch Geijp. OVERGANGSEXAMEN GEM. H.B.S. MET 5-JARIGEN CURSUS. Bevcrderd zijn van de eerste tot de tweede klasse: Onvoorwaardelijk: G. J. Abel man; B. Bink; J. Bolhuis, Wa. Broek huizen; Fa. Ja. Ma. Dijkstra. W. A. Freijser-, R. Fijlstra. C. Fs. Gravendijk; A W. Mennes; J. A. Mctz; Ma. Eth. Water reus; Ga. Sa. Zuiderduin; G. Driehuizen; Aa. Ja. Hageman, Ja. Hoogendonk; Ma. Koolhaas. J. G. Kriest; H J. Kuiper; W. W. Los; A. J. de Lijster; W. S Marsman, Eth. Ea. Rijnders; G. A. M. Saraber, E. A. Schepers; E. C. Senger; J. P. G. Sloos; F. G. M v. Straaten; Alatas, H. Plasschaert Nie. Ra. Tjebbes; L. F. Tol; Le de Tombe; Aa. Ca. Verhaar; M. de Vries, Eth Ca. v. d. Werf; W. Wiethoff; Ma. Willems; IJ Wassink; Ma. Da. Woerdeman; A. J. J v. d Zanden; H. Zicrfuss. Afgewezen 17. Van de tweede tot de derde ftlasse: Onvoorwa arde 1 y k Bergen G. H. v.; Bibaz A .A. B.Bockel Tha. v.; Buys P. J. P.; Devivere H. von; Hageir.ans K. L.Jongh C. J. de; Kelle- naers Annie H. M.Klerk P .de; Philipsen G. J.Rademaker Kitty; Robert Ma. Ma.; Rntten J. D.Schilt He.; Colpa Nij. Ja.; Groot H. de; Ham L. W. v.; Kuik C. S. v.*, Meyeraan J. F.Mulder W.Plasschaert R. J.Spaargaren N.Verbeek K.Waldkotter Ja. Ca.Witteman H. J. J.; Zwieten de Blom Wa. v.; Brand es B.Schreven Annie v. Afgewezen; 11. Van de derde tot de vierde klasse: O n v o o r w a a r d e 1 ij k. Abelman J. F.; Arends H. P.; Bakker A. F.; Bergen W. G. v., Blaauwen. Che. Ha. Ela. den; Bockel .1. H. v.; Bos P;Buys J. A.; Choufour II. K.-. Dopper Ca. Ja. den; Eecke- laert J. E.; Eilders J. II.; Flim C. H.; Fon tein C. T.; Frentzen O. C.. Hnrtgers Ha. Ma. M Heringa J. W.; Jansen H. A.; Klerk J. P. de; Klokkemeyer Nla. Ca.; Kohier L Wilmink G. "F.. Zanen A; Cornelissen J. J. G. M.; Gout W.; Haas Aa. Ca. de; Hensber- gen E v.; Kloot Ja. v. d Koolhaas A. M.; Koster H. J. dc; Kraan P C.; Lambo L.; Luyken Sa. Ha. v.; Mens J. A.; Montfoori J.; Mooy J. A.; Noteboom Sa.; Poole J le; Reyden Ga. Ae. v. d.; Romein P. H.; Roo •T. de; San Giorgi O. D.; Slegt A: Stafleu J. C.; Lof N. v. d.; d'Aillv M. E.; Buzeman H. .1. M Hilarius W.; Holtz H. C.; Horst TI. P. P. v. d.; Jong J. G. W. v. d.; Kettenis L. C.Lambrechts G. M.; Oven C. v.; Pro- vily C Roëll A. C.; Senger Le Ja.; Teu- nissen E. C.; Venhuizen P. R. R.; Verhoog J. M.; Zanden P. J. v. d.; Zwieten Eth. J. C. v. Afgewezen 4. Van de vierde tot de vijfde klasse Onvoorwaardelijk: Bockel Aa. Sa. Cla. v.; Boezeman Aa.; Brandir Ae, E. v .d.Brouwer K.; Crabben- óam J. G.Demenink J .M.Dieben We.; Duindam M. A. J.Jonker J. C.; Mennes Suze; Rademaker Pa. Ca.; Reyden H. L. E. v. d.Sanders Joh. K.Schuitemaker I. G.; Segaar J. W.; Strotmann T. J.Versteeg J. H.; Verduyn F. M.; Hesselink R.; Hoog?, doorn C. J. W.Jong N. J. de; Lefeber P. A.; Lijklema L.Mey Tine v. d.Mooy D. J.; Nes J. v.; Schaeffer L. Tacee; Schepers Ja. Ga. Ja.; Sermondt Eth. S v.; Taselaar P. A.Teeuwen J.Vermeulen G. J.Vries M. de. Afgewezen 10. Onvoorwa ar de 1 ij k Oeco omische a d Duik C. M. den; Ge=cher B .J.Matze Ma. Ha.Nicaise J. J.Raasveld J .A.San Giorgi.. Suze O. A.Staal B.Zanen Aa* Afgewezen 1. HANDELSREGISTER VAN DE KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RITNLAND TE LEIDEN. Nieuwe I n s c hr ij v i n g Drukkerij C. Haasbeek, Hooftstraat 243 a, Alphen a. d. Rjjn. Eigenaar: C. Haasbeek, Alpben a. d. R\jn. W ij z i g i n g N.V. Bloembollenkweekerij en Handel P. van Reisen Zonen, Loosterweg 4, Voor hout De Statuten zjjn gewjjzigd. Visscherö Maatschappij „Noordster". Zuil- straat 65. Katwgk a. Zee. Uittredend com missaris. K. Haasnoot Jr. en A. van Duyven- bode. beiden te Katwijk a. Zee, d.d. 2 Juli 1929. Op heffing; C. Deegenaars. Haven 38, Leiden. Winkel fjjne vlespchware.. Commestibles. A. de Graaff, Haarlemmerstr. 224, Leiden. Eehangerg. NED. BOND VAN ABSTINENT STUDEERENDEN. Bazaar ten bate van een Bondshnis. Zooals wij eenige dagen geleden hebben aangekondigd, heeft de afdeeling Leiden van den Ned. Bond van Abstinent Studee renden gisteren en heden in café „Oud-IIor- tuszicht" aan den Witte-Singel een bazaar georganiseerd, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het bouwfonds voor het eigen Bondshuis, dat de jongelui, in navol ging van de üuitsche jeugdherbergen nabij Oldebroek willen stichten. We hebben in den laatsten tijd, zooals de heer Riedel in zijn openingswoord terecht opmerkte, zóóveel bazaars gehad, dat het moeilijk is te dien opzichte met iets nieuws voor den dag te komen. En daarin is de N B. A. S. dan ook niet geslaagd. Niettemin is deze kleine huisvlijtlentoonstelling een bezoek overwaard. Vooral de meisjes hebben zich bijzonder ingespannen en haar fraai hand- en riet- vleehtwerk getuigen van de liefde, waar mede de verschillende voorwerpen zijn ver vaardigd. Ook de noodige attracties ontbre ken niet; naast een ververschingslentje vinden we de gebruikelijke amusementen als grabbelton, sjoelbak, touwtje trekken, thee- schenkerjj. enz. Bijna alle geëxposeerde goederen, waarbij we nog speciaal even de aandacht vestigen op de leer- en cartonnage-afdeeling, werden gemaakt door de leden, terwijl enkele fir ma's constimptie-artikelen ten verkoop aan boden. Al met al een aardige bazaar, waaraan we een bezoek hedenmiddag tot halfzes en vanavond tusschen 7 en 11 uur van harte durven aanbevelen. Wij vermeldden reeds, dot de bazaar gis teravond is geopend met een kort toe spraakje van den heer Riedel, waarin deze doel van Bond en bazaar uiteenzette en zijn beste wenschen voor het welslagen van den laatste uitsprak. Nadat de jongens'én meisjes het Bonds lied hadden gezongen, werden de eerste be- zoekers(-sters) in de gelegenheid gesteld om een en ander in oogenschouw te nemen. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het docloraal-examen wis- en natuurkunde met hoofdvak wiskun de de*heer J. van Wijk (Voorburg); docto raat-examen godgeleerdheid de heer W. Banning, Barchem, Geld.); candidaats-exa- men godgeleerdheid de heeren C. H. G. Blok (Ameide) en C. J. Laarman (Den Haag) doc toraalexamen rechtsgeleerdheid de heeren W. Stolz (Den Haag) en W. Sprenger (Leeuwarden); economisch doctoraalexa men Indologie de heer l. S. Th Poutsma (Amsterdam); candidaats-examen rechtsge leerdheid de heeren C. M. C. W. van Lan- schot ('s-Hertogenbosch), J. J. A. Lucas (Delft), J. G. de Beus (Leiden) en S Wierda (Scheveningen), Bevorderd is.tot doctor in de wis- en natuurkunde, op proefschrift getiteld: „Die kombinatorische Topologie und die Dualtats- satze", de heer E R van Kampen, geboren te Berehem (België); tot doctor in de wis- en natuurkunde, op proefschrift getiteld: „Snelheidsmetingen bij de opening van den furaaring in het oxymelhylfurfurol". de heer H. P. Tennissen, geboren te Leiden; lot doc tor in de letteren en wijsbegeerte, op proef schrift getiteld: „Protestantsche kerken hier le lande gesticht 15961793". onderzoek naar hun bouw- en ontwikkelingsgeschiede nis, de heer M. D. Ozinga, geboren te Pernis (cum laude); tot doctor in de letteren en wijsbegeerte, op proefschrift getiteld: ..De liber homo in de magna earal". Historiogra fische studie over de opvatting van een term uit het engelsche recht, de heer W. S. Gelinck, geboren te 's-Graven ha ge. DE BIOSCOPEN. In het goed bezochte City-theater wordt deze week weer een zeer afwisselend programma vertoond. Allereerst fraaie af beeldingen van de Karpaten in natuur lijke kleuren. Daarna een alleraardigste klucht „Opgepast Dynamiet". Voor de pauze dTaait de spannende cowboy-film „Houd 'm in de gaten", waarin Ken Den- nin als Maynard do hoofdrol vervult, fn deze film veel paarden-dressuur. lasso behendigheid. spanning en sensatie Na de pauze gaat de hoofdfilm „De gele Taverne"; zij speelt zich af in Singapore Gregory Kent heeft le stad Londen moe ten verlatendaaT hij van misdaad werd beschuldigd. Na tallooze avonturen komt hij tenslotte terecht in Singapore waar zijn oude geliéfde. Barbara, met haar vader woont. Kent i9 er na het vertrek uit Lon den niet op vooruit gegaan en niemand wil iets met hem te maken hebeben. Hij wil daarom zelfmoord plegen, maar de schoone Su, uit het nachtcabaret „de Gele Ta verne", redt hem nog bijtijds. Gregory komt tenslotte te weten, dat hij onschuldig is verklaard en alles komt ten slotte goed te recht. Een zeer goede film met uitmuntend spel der hoofdvertolkersl Trienen-Theater. Ilarry Liedlke is do hartenveroveraar van het witte doek, en als zoodanig vertolkt hij gewoonlijk dan ook de rol van een fraai gekleeden officier, van een prins of een ander hooge persoon lijkheid! In „ïch küsse Ihre Hand, Madame" de film, die deze week in het Trianon- Theater draait, is hij in tegenstelling daar mede slechts de ober in een druk bezoclu restaurant, waar hij moet vliegen op de wenken van de dikwijls zeer ongeduldige en onredelijke klanten.... Ook hier echter is Liedlke, in het kleed van: monsieur Jacques, de charmeur, die tientallen vrou welijke klanten trekt naar het restaurant, en ook hier krijgt hij ten volle gelegenheid zijn vriendelijkste lachjes als het ware uit te deelen en er z'n vrouwelijke vereerders mee blij te maken! Trouwens: achteraf blijkt dat monsieur Jacques in werkelijk heid een Russische 'graaf is, die kellner heeft moeten worden om zijn brood te ver dienen, en zijn aangeboren beleefdheid en goede manieren zijn daarmede verklaard. Een onschuldig avontuurtje brengt hem in connectie met Laurence, een pas gescheiden knap vrouwtje, dat dol verliefd op hem wordt, maar hem daarna op allerlei moge lijke manieren poogt te beleedigen wanneer zij hoort slechts met den ober uit een res taurant te hebben geflirt. In de vollo zaal, waar het nachtleven der groole stad on gestoord z'n gang gaat, voelen wij meer nog dan dat wij hem zien den stillen maar zeer verwoeden strijd tusschen den man en do vrouw, die elkaar lierhebben en desniettemin meenen niet bij elkaar te hooren. Dc opheldering komt tenslotte op het goede moment en in de lift, die tot wan hoop en woede van het publiek, dat staat te wachten, regelmatig daalt en stijgt zon der te stoppen wordt de vrede tusschen hel jonge paar geteekend. „Ich küsse Thro Hand, Madame" is een Ufa-film met niet alleen een interessante inhoud, maar bovenal ook met zeer goed spel en met vlotic populaire muziek, die je heel den avond blijft boeien. Het duo: Florentine en Adolpho, dat ook het variété nummer verzorgt, illustreert het filmge- bouren bovendien op uiterst aantrekkelijke wijze door zangbcgeleiding, waardoor de waarde van het hoofdnummer ongetwijfeld nog aanmerkelijk stijgt en een peil wordt bereikt, dat meer dan voldoende is om iederen bioscoop-bezoeker tot hoogste vol doening te stemmen! Een goed verzorgd bijprogramma vult ver der den avond. Luxor-Tliealer. Bcllachini, dc man, die, dank zij zijn geweldig handige trucs, voor ons onmogelijke toeren kan verrich ten. blijft nog een week in het Luxor- Thealer om het publiek te verrassen. Wij schreven de vorige week hierover reeds uitvoerig, zijn programma is nu wat ge wijzigd Om het voorprogramma te vullen, zien we het tradilioneele journaal, een teeken filmpje en een interessante rolprent die de werking van het hart van dier en mensch toont, zoodal er voor ieder wat uit te leeren valt Na de pauze gaal de film: „Hoogver raad". waarin Carmen Boni verschijnt al« spionne van een groep nihilisten die een aanslag op den Czaar voorbereiden en Iwan Mosjoukine als de adjudant van den Czaar die op deze vrouw verliefd wordt. Zij brengt hem dikwijls in moeilijke situaties. Een film waar men veel van genieten kan. Casino. Als men deze week naar het Casino-Theater gaat heeft men bij het aan breken van de pauze eigenlijk al een pro- BINNENLAND. Een uitvoerig relaas met tal van bijzonder heden omtrent den overval op Curacao. (3e Blad). Het antwoord van den minister aan den heer Lingfceek over het bezoldigingsbesluit. (Binnenland, le Blad). De Rotterdamsche brandstichter weer aan het werk. (Gemengd, 2e Blad). Helen Wills wint het dames-enkelspel te Wimbledon. (Sport, 4e Blad). Gnnther in den eindstrijd te Henley. (Sport, 4e Blad). BUITENLAND. In Frankrijk blijft de schnlden-ratiiicatie in een impasse. (Buitenl., le Blad). Het debat in het Engelsche Lagerhuis. (Buitenl., le Blad). gram achter de rug. Zes nummers biedt het voorprogram, o.a. een voortzetting van do Duitsche reisjes naar Würzburg, en twee oommedies, elk van twee acten. resp. geheeten: Studentenpret en „Mijn Schoon moeder is er", die de lachspieren spoedig in werking brengen. En dan tot slot een comedie in 6 acten: „De Zeepreiziger", waarin Edmund Lowe en Lois Moran zich als waardige comedianten laten zien. Er is hartelijk gelachen om den zeepreiziger, die, nadat zijn waarde niet bij Banning Co., was ingezien, in dienst treedt bij Henley, om daar successen te oogsten en een aardig centje brengt in de kassen der fabriek. Tot belooning mag hij trouwen met do dochter van den eigenaar, zoodat hij nog in de familie komt ook. Buck Jones, zien wij in. de film „De Duivel toejager" als een eerlijk en stoer cowboy, die de opzetters van een gefin- geerden moordzaak weet te ontmaskeren en daarmede het meisje zijner keuze be machtigt. Zooals in alle „Far-Wesl"-films is moed en dapperheid ook hier de hoofd schotel en de kijkers van zoo'n rolprent) worden den ganschen tijd in een adem beklemmende spanning gehouden! Het Casino-programma is doze week dus zeker wel een bezoek overwaard! Mr. A. II. Westra alhier is benoemd tot leeraar in net Staatsrecht aan de oplei dingsschool voor inlandsche ambtenaren te Madioen. Aan de Universiteit te Groningen pro moveerde beden tot doctor in de wis- en natuurkunde op een proefschrift over „Do Vorming van den Staart bij amphibiën", mej. J. H. Bytel, geboren te Leiden. Geslaagd is voor het examen Algebra en Rekenkunde, voor het fed. examen v. h. Ned. Instituut en de Ned. Organisatie van Accountants, de heer J. Bonsel, alhier. Wij verwijzen naar een advertentie in dit Blad betreffende do aangifte van leer lingen voor de Kweekschool voor Bewaar school houderessen. Vergeet niet gedurende Uw vacantie onderstaand biljet aan ons toe te zenden Ondergcteekende wonende - wenscht het „LEIDSCH DAGBLAD" vanaf - (straat)-No 1 mopgezonden te hebben aan onderstaand adres:

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 1