AGENDA. KERK- EN SCH00LNIEUWS. UIT DE OMSTREKEN. RADIO-NIEUWS. BUITENLAND. KUNST EN LETTEREN. FAILLISSEMENTEN. VISSCHERIJ-BERICHTEN. UIT DE RIJNSTREEK. Donderdag. ConcordiaFeestavond Schoenmakersver. „D.V.V."; 8 uur nam. Vrijdag. Oud-Hortuszicht: Bazaar N B A S.. B—11 uur nam. Zaterdag. Oud-Hortuszicht: Bazaar N.B.A.S., C5 1/2 en 7—11 uur nam. (5 Dagelijka. 1 „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voorstel lingen te 8 yur, Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 1 uur kinder- en familie-matinée. „Luxor-theater", Stationsweg: Bioscoop- en Variëlé-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Trianon-Theater", Breestraat- Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en Zaterdags (amiliematinée. „City-theater", Haarlemmerslr.: Bioscoop- Voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woen- Öags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. MUSEA. Siedelijk Museum de Lakenhal, Lange Scheistraat 2. Geopend in Maart, April en Mei van 104 uur. Zondags vanaf halféén. Enlrée Zondags kosteloos, Maandags 1. 0.25, overige dagen 1. 0.10. Rijksmuseum van Ondheden, Rapenburg 88. Geopend van 105 uur; Zondags van 14 uur Enlrée Maandags 1.0.25, andere dagen f. 0.10. NED HERV KERK. Bedankt: Voor Ilpendam. ds. W. Reus. te Westkapelle. Beroepen: Te Gouda (vac.- Is. Voorsteeghj, mr. dr. N. G. Veldhoen te Voorburg; te Bre- devoort (toez.), H. Visser, dir. van het Jon- gensinternaat der Chr. Phil. inr. te Doetin- chem. Verb, lier.); te Donkerbroek c a. (Fr.) (toez.) ds. J. Spaargaren, te Aartswoud. Aangenomen: Naar Maarssen (als hulp- pred.), J. C. Terlouw, ca,nd. te Utrecht. CEREP. KERKEN. BeToepen: Tc Mariënberg, A. J. Bos. cand. te Zwolle. o VEREENIGING VOOR HOOGER ONDERWIIS OP GEREF. GRONDSLAG. Meden had in „Kunsten en Wetenschap- ten" te Utrecht de wetenschappelijke sa menkomst plaats, welke sedert 1914 aan de jaarvergadering van de verecniging voor liooger onderwijs op gereformeerde grond slag pleegt vooraf te gaan. Voorzitter was prof. dr. van Hepp, hoog leeraar aan de V. U terwijl referaten ge leverd werden door prof dr F. W. Gros heide. leeraar aan de V. U., over: „De vol heid deses lijds volgens de Heilige Schrift" en dr. J. Coops, nieuwbenoemd hoogleeraar aan de V. U. over: „Chemie en Culluur". RECLAME. Bij het heden gehouden examen voor het Mulo-diploma slaagden te Utrecht: Maaike Jansma, Ariena Oven-liet. Nettie Noul en Paul Wiertsma. Hiermede zijn alle candidaten van de openbare U.L.O.-school aan den Oudshoorn- sehoweg geslaagd. Voor het examen rijksklerk bij de di recte belastingen, invoerrechten en accijn zen slaagde onze plaatsgenoot de heer A. Vierbergen. Onze vroegere plaatsgenoot mr .ds. N. G Veldhoen, vroeger predikant alhier thans te Voorburg werd benoemd tot predikant van de Ned. Hen-, Kerk te Gouda. BOSKOOP. Waarschuwing. HILLEGOM. De leerling H. .T. Wielinga van de open bare Muloschool alhier( hoofd de heer En gel' is geslaagd vctor liet'eindexamen Mulo. Hij is tevens toegelaten tot de derde klasse eener II.B S. te Haarlem. o KATWIJK-AAN-ZEE. der maand Juni 1929. Brieven Binnenland. E. M. Hopman. Amersfoort; Schotsco, Amersfoort. Briefkaarten Binnenland: B Blankenberg Amsterdam; B. Buik de Grancy, Utrecht. Briefkaarten Buitenland H. Forner, Bre*- men; E. Janszen, Rostock; H. Johanssen, Copenhagen; van Hagen. Stockholm; H. Remkes, Krefeld Rhld.; L. Teller. Antwer pen; Fa. Shilipp, Köln; Art. Steffers, Köln. Een .briefkaart zonder adres. OEGSTGEEST. Naar ons werd medegedeeld zal de bus- lichting van de brievenbussen in de par ken n.l. die aan den Vijver in hel Juliana- park eil die aan de Regentesselaan des avonds worden gelicht om 10.10. Deze lichting zal geschieden uit Leiden. cc Doos 20 ct. Tube 35 ct. DE OFFICIEELE NIEUWE GOLFLENGTEN. DE ALGEMEENE TOESTAND. De Poolsch-Duitsche besprekingen Roemenie en Griekenland ontevreden. In verband met de vraag der Duitsch- Toolsche Iikwidalie-besprekingen wordt uit Berlijn gemeld, dat ten gevolge van het be sluit van. Madrid de arbitrale commissie bijeenkomen zal. Tevens zullen de kwesties behandeld- worden van de PopLsche nationa liteit, die met de likwidatie samenhangen. De Duïtsche delegatieleider is Geheimrat Marlins. Het is waarschijnlijk, dat Adatsji het voorzitterschap zal afstaan aan België. De regeeringen tè Boekarest en Athene zijn in onderhandeling over een gemeenschappe lijk optreden inzake het srnadevergoedings- vraagsluk. aangezien beide landen ontevre den zijn over de vermindering van hun aan deel in de betaling van Duitschland aan de geallieerden. Naar verluidt zal Roemenië zich aansluiten bij de Gricksehe voorstellen te Londen, Parijs en Rome en op de ko mende regeenngsconferenlie met Grieken land samenwerken. o DUITSCHLAND. Het concordaat. In de centrale commissie van den Pruisi- sc'hen Landdag werd gisteren het concordaat met de stemmen der regeeringspartijen en der Economische partij aangenomen. De „Lokalanzeiger" meldt uit Londen, dat de onderhandelingen, die in de laatste 4-8 uur tusschen Duitschland, Frankrijk en Engeland gevoerd worden over de ontrui ming van het Rijnland, eenige moeilijkhe den beginnen op te leveren. Volgens den correspondent van het blad, die dit uit be trouwbaren bron zegt te hebben vernomen zou Frankrijk aansturen op een samenvoe ging van de door Frankrijk verlangde „verzoeningscommissie" met de internatio nale Rijnlandcommissie, hetgeen in laatste instantie een permanente Rijnlandcommis sie zou beteekenen, terwijl tevens dan een mogelijkheid zou ontslaan, dat de commis sie zich dan zou uitstrekken ook over de reeds vroeger ontruimde gebieden. o ENGELAND. Het debat in het Lagerhuis. Gistermiddag heeft in het Lagerhuis» de eerste hotsing plaats gehad tusschen de re geering en de oppositie, doordat Baldwin en Llovd George zich verzeilen tegen het voorstel van Mac Don a ld om den tijd van het Huis lot Kerstmis te monopoliseeren. voor de voorstellen der regeering, met uit sluiting van de wetsvoorstellen van leden. MacDonald trok onmiddellijk zijn voorstel in. dal later weer zal worden ingediend onder gewijzigden vorm. Thomas gaf een uitvoerige uiteenzelling omtrent de voorstellen der regeering ter bestrijding van de werkeloosheid. Hij ver klaarde. dat hij besloten is alle middelen te onderzoeken om producten van het land zelf te gebruiken in plaats van ingevoerde goederen. Onderlusschen heeft hij aan de spoorwegmaatschappijen verschillende plannen onderworpen, o.a. de electrificatie van verschillende diensten, de uitbreiding van de ondcrgrondsche lijnen, de verbete ring der havens en den aanleg van een ringspooTweg voor goederen, om het ver voer door Londen te vermijden. Thomas zeide, dat hij voorstelt 9*/a millioen uit te geven voor een program, zich uitstrek kende over 5 jaren, voot den aanleg van groote wegen en 28 millioen voor een program over 6 jaar, voor den aanleg van secundaire wegen. Thomas voegde er nog aan toe. dat han delscommissarissen gezonden zouden wor den naar de Dominions en de Koloniën, dal het stelsel van exporlcredieten uitge breid zou walden en ten slotte, dat hij, wanneer hel Huis met reces gaat. per soonlijk naar Canada zal reizen om de kwestie der emigratie te bespreken. Churchill kondigde een conservatief amendement op het adres van antwoord aan ten aanzien van de rechten tot be scherming der industrie en de rechten van Mackenna op de builenlandsche auto's enz. Hij vroeg, of de politiek der regee ring spoedig hekend gemaakt zou worden, want, zeide hij, het is niet goed de betrok ken industrieën in spanning te laten. Wat aangaat het voorstel om de wet op de induslriecle conflicten te amendeeren, voorspelde Churchill, dat het Huis geen terugkeer lot den ouden verkeerden toe stand zal toestaan. Ten aanzien van de hervorming van het kiesrecht, zeide Churchill, dat de conser vatieven zich ni°f zullen vereenigen met de communisten in de poging om de libera e partij te laten verdwijnen. Churchill heeft nog verklaard, dat hut centrale, alles beheerschende feit van dit parlement is. dat de regeering in leven zal blijven, zoolang zij er zich tot bepalen te regeeren en door te regeeren het kapitalis tische stelsel van beschaving te versterken, waardoor wij groot geworden zijn en waardoor de Yereenigde Stalen grooter wor den. Zoolang zij zich daartoe beperken, is er geen reden waarom zij niet ofschoon zij. een subslantieele minderheid vormen in liet land een langdurige ambtsperiode zouden genieten. Maar van het oogenblik af, dat zij een poging willen doen om een van die fundamenteele fouten op drogrede nen in actie te brengen, waarop hun heeié partij opgebouwd is en van welke zij uitge gaan zijn, op dat oogenblik zullen zij weg gevaagd worden. Lloyd George kwam op voor het bijeen- 21 Geologisch Mineralogisch Museum, Garen- markt. lederen dag van 912 en van 1.30i uur Zondagen gesloten. Kosteloos. Ethnographisch Museum, Rapenburg 67 69 en Breestraat 18. Op werkdagen van 10i uur. Entrëe's Maandags f. 0 25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Historie, v. d. Werff- park. Werkdagen 8 3012; 1.305. Zater dags 8 3012 Kostloos. Prentenkabinet, Rapenburg 71. Werk dagen- 1i uur. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks van 9—12.30 en 2—6 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Alle werkdagen van 1 April30 Sept. 96 uur; 1 October—31 Maart 9—4 uur. Op Zon dagen alleen van 1 April—30 Sept. 10—4 uur. Kosteloos. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt vanaf Maandag 1 Juli tot en met Zondag 7 Juli waargenomen ocor de apotheken van de H.H.; D. J. van Drie§um, Mare 76, telefoon 406 en G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telefoon 502. DE ARBEIDSWET. Overwerk in het houtbedrijf. De Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid heeft vergund, dat tot en met 28 September 1929 door de arbeideTs». werk zaam in de ondernemingen van houthau- del, houtzagerijen en -schaverijen te Am: sterdam, Leiden en Hengelo van de tol hel collectief contract voor het houtbedrijf toe getreden werkgevers op de eerste 5 werk dagen per week ten hoogste 9 uren per dag cn op Zaterdag ten hoogste ö1/* uur arbeid wordt verricht, met dien verstande, dat door jeugdige personen beneden 16 jaar niet Hanger dan 4-8 uren per week gearbeid mag worden, een en ander onder bepaalde voor waarden. OPENING ECONOMISCH-HISTORISCHE TENTOONSTELLING TE AMSTERDAM. Hedenmiddag te drie uur heeft in het Stedelijk Museum te Amsterdam op offi- cicele wijze de opening plaats gehad van de economisch-historische tentoonstelling, welke in niet minder dan acht zalen is ondergebracht. Bij de plechtigheid waren aanwezig de Minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen, mr. M. A. .M. Waszink, de gezanten van verschillende mogendheden, leden van 't corps consulaire on vele anderen, o.w. de wethouder voor de Kunstzaken in de hoofdstad, de lieer Th. M. Ketelaar. DRIE ZOMERCONCERTEN TE GEVEN DOOR DEN HEER LEO MENS. Evenals verleden jaar geeft de heer Mens ten bate van het orgelfonds, dezen zomer drie concerten in de Pieterskerk alhier, waar van het eerste zal plaats hebben Dinsdag 9 Juli a.s. Op dit concert zal medewerking verleenen „Het Palestrina koor", directeur Jos. Vranken. De heer Mens zal werken van Bach en Frescobaldi ten gehoore brengen. Volgens het weekblad „Handelsbelangen" werden gedurende de maand Juni bij de gezamenlijke griffies in Nederland 119 crediteurenlijsten gedeponeerd met een to taal passief van f. 1.537.332,74, waarvan preferent f. 185,443.25. Vanaf 1 Januari 1929 werden in totaal gedeponeerd 740 crediteurenlijsten met een totaal passief van f. 15.262.647.89, waarvan preferent f. 2553.757,61. •«V fl+t-irutnd. 7903 IJMUIDE.V, 4 Juli 1929. VISCHPRITZEN. Tarbot per K.G. f. 0.90 0,50. Griet per kist van 50 K.G. f.55—28; Tongen per K.G. f. 2,301,90. Middelschol per kist van 50 K.G. f. 27. Zetschol per kist van 50 K.G. 1.3725. Kleine Schol per kist van 50 K.G. f.22—6. Schar per kist van 50 K.G. f.15 —3,40. Groote roode Poon per kist van 50 K.G. f. 62. Middel roode Poon per kist van 50 K.G. f, 51. Kleine roode Ppon per kist van 50 K.G. f. 49. Pieterman en Poontjei per k. van 50 K.G. f. 32—4,20. Groote Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 37—32. Midde! Schefv. peT kist van 50 K.G. f.27—23. Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 K.G. f.1815. Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f.11 6,50. Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 54—38. Gullen per kist van 50 K.G. f. 15 —6. Heilbot per K.G. f. 1,60. Wijting per kist van 50 K.G. f. 5,50—3,20. Koolvisch per stuk f. 0,85. Makreel per kist van 50 K.G. f. 19 —13,50. Aangekomen 17 stoomtrawlers: IJM 18, met f.3362; I.IM 53, met f 2112; IJM 125, met f. 2402; DM 203, met f. 1423; IJM 02, met f. 2140; IJM 51, met f. f742 IJM 84, met f. 1963; DM 180, met f. 1999; IJM 85, met f.3277; IJM 80, met f.2603; IJM 89, met f. 2861; DM 93, met f. 2214; IJM 91, met f. 1910; IJM 19, met f. 2388; IJM 195, met f. 2739; IJM 136. met f. 1900; IJM 106, met f. 2085; en de loggers: KW 65, met f. 165; KW 96, met f. 760; KW 65, met f. 326 besomming. ALPHEN. Bevorderingen Chr. H.B.S. met 5-jarigen cnrsns. Van de le naar de 2e klas werden bevor derd W. Auguslinus Nieuwkoop; W. van Binsbergen te BodegravenJ. S. Bodegra- ven, Nieuwkoop; K. Boer, Ter-Aar; L Boot, D len Cate Brouwer; II. J. Drenth; W. F. de Iiaan; A A. J. van Haselcn (voor enkele lessen), L. 11 .lacobsen, allen te Alphen a. d. RijnA. Kempkes, Waddinxveen; J. Kosler, Zwammerdam; D. den Ouden, j. C. Piek, D. B. Snel, Th. Sprey, P. Stehouwer, J. II. If. Wierlsema, J. J. B. v. Zwielen. Van de 2e naar de 3e klasse; J. R. Bcrgsma, Ter Aar; J. E. van den Boom; A. J. v. d. Boon, Bodegraven; M. J. Boot, Wou- brugge; A. C M. van Ilaselen; J. Haspers, Koudekerk; J W. Schouten; J. B. Ubbink, Zevenhoven; J. L. van Wermeskerken. Van de 3c naar de 4e klasse: J. Barre- veld; P. Belgraver, D. Boot Johzn.; D. Boot Phzn.; N. van Braam; If. L. ten Cate Brou wer; N. de Bruijn, Zwammerdam; A v. <1. Loo, Waddinxveen; II Ouderkerk; D. H. Pijscl, Bodegraven; J. F. Samsom; D. Schouten; J Sprey, J. J Verseput; W. Mv. Wermeskerken. Herexamen 1 leerling. Van de 4e naar de De klasse H. J van Binsbergen; M. v. Dobben de Bruijn; A. Burggraaf, allen te Bodegraven; C. A. Ilil- dernisse; J. v. d Leek; N. v. d. Linde; M. J. Meijer en C. Pasma. Afgewezen 2 leerlingen. Voor zoover geen plaatsnaam vermeld wonen alle leerlingen le Alphen a. d. Rijn. De gisteren door het „Groene Kruis" gehouden speldjes of groene kruisjes ver koop heeft opgebracht een bedrag van f. 423,917.. De politie waarschuwt tegen een persoon, die, ventende met sigaren, deze aan den man tracht ie brengen, door een verhaal op te dissclien als zijnde werkloos, enz. Tegelijkertijd vertelt de man, dat hij al hier woonplaats heeft, wat bij onderzoek onwaar gebleken is Wanneer men door koopen eigenaar is geworden van een kistje sigaren (ze zijn gebanderolecrd ad 10 cf„ doch men betaalt aanmerkelijk minder), dan komt men tol de ontdekking een sigaar te hebben gekocht van zeer slechte kwaliteit. De man laat u van te voren een sigaar opsteken, die natuurlijk goed is. Autobnsdiensten. Geo. Siaten van Zuid-Holland hebben liet veTzoek van J. Joannes alhier om vergun- r.ing tot het in werking brengen van een autobusdienst BoskoopHazerswoude, Bent huizen, Zoetermeer, Zsgwaart, Ijeidschendam. Veur en Voorburg naar 'sGravenhage (Plein) en omgekeerd, afgewezen, aangezien ernaar hun oordeel r.aast de bestaande autobusdién. sten en andere vervoermiddelen tusschen Bos koop en 'sGravenhage aan de nieuwe lijn geen behoefte bestaat. De lieer .T. v G. die de vorige week tijdens den brand, langs liet brandende perceel liep, kreeg aan zijn hoofd zulke ernstige brandwonden, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen, en er thans nog zeer geruimen tijd de gevol gen van zal ondervinden. Gedurende de afgeloopen maand werden aan de postspaarbank alhier ingelegd f. 9181.71 cn terugbetaald f. 6799.71. liet laatste door bel kantoor uitgegeven boekje draagt liet nummer 4836. Omtrent onderstaande verloren voor werpen zijn aan het politiebureau inlich tingen le bekomen- snoeimes, vulpen, zil veren manchetknoop, huissleutel, porte- inonnaie inli circa f 1.50, portefeuille met ink en lederen muilkorf. '..m- - Tot onderwijzer aan de R K. Ulo-sck is benoemd de lieer B. J. I Robben, onder wijzer aan de R.K. Uloschool te Zaandam Naar aanleiding van een desbetref fend verzoek door de Winkeliersvereeni- ging Oegstgeest ;de vorige week door ons vermeid) zal als proef pen tweede loket geopend zijn aan bet postkanfoor alhier des morgens van 9 uur tot 10.30. Voor langer tijdsbestek is deze open stelling niet mogelijk door gebrek aan be schikbaar personeel. Intusschen blijkt toch dal zoo veel mogelijk aan de verlangens van bel publiek wordt voldaan. ROELOFARENDSVEEN. Gisteren mocht de oud.,te ingezetene der gemeente Alkemade ,mej. de wed. A. SpruitHeetman zich in haar 96sten ver jaardag verheugen. Wij feliciteeren deze krasse oude vrouw van harte en hopen, dat zij in goede gezondheid de 100 een eind voorbij zal stevenen. Voor belanghebbenden is een rijwiel aan het politiebureau terug te bekomen. SASSENHEIM. Eere wien eere toekomt. In het raadsverslag staat dat de voorz. we tl;. Warnaar dankte voor zijn vele be moeiingen inzake aankoop grond van den heer Van Deursen. Daar de voorz. geen naam noemde, doch sprak van ,,ons geacht medelid", informeerde we in de Raadszaal wie dat was, en kregen toen tot antwoord: rechts van hem. zit hij. Daar de persoon die ons inlichtte, vóór oe tafel stond, bedoelde hjj weth. Bader. De hulde en dank is dus bedoeld aan den heer Bader, en vermeiden we dit gaarne, temeer .daar ons ter oore kwam, dat de besprekingen veel tijd en overleg vorderden. Geboren: Henricus Joannes, z.v. J. M. Eerg en G. Grimbergen. Overleden: Elisabeth Heemskerk 44 1, echtgen. van L. van der Voort. Gevestigd: G. He'mus en gezin, Hoofdstraat 60c van Warmond Mej. T. van Keulen, Westerstraat 2, van Voorschoten. Vertrokken; mej. L. K. Overvliet van Gharbonlaan 12 naar Oegstgeest Mej. A. de Kooker. van Hoofdstraat 225 naar Lisse F. van der Vliet en gezin van Teiilingerlaan 37 naar Hillegom. De patiënt, die als vermoedelijk lijdende aan nekkramp naar het ziekenhuis te Wasse naar is vervoerd, ia overleden. Het is komen vast te staan, dat hij lijdende was aan her senvliesontsteking. Aan liet postkantoor alhier zijn ge durende de 2e hel f l van de maand Juni ais onbestelbaar en geweigerd terug ont vangen: 1 briefkaart, geadresseerd aan schipper C. Pols, poslrestanl, Weert. Kcg's Theehandel. Zaandam. RECLAME. 'n Goede Tandenborstelen Boldoots NOORDWIIK. Verkooping, Ten overslaan van notaris G. len Brug- gcncate te Sassenlieim had in het Hotel „Het llol van Holland" de verkoop bij af slag plaats van: I, Een woonhuis met tuin en erf, Wil- Jielminaslraal 13, groot 1.71 c.A.. Ingezet Op f. 7409 Niet gemijnd. II. Een woonhuis met schuurtje en erf ran den 's-Gravendamschen weg. hij de Vinsovens te Noordwijkerhout. gr. 2.60 Aren Ingezet op 1.6000. Niet gemijnd. lil. Een woonhuis naast liet vorige groot 2.64 Aren Ingezet op t. 6000 Niet gemijnd. IV. Een perceel Bloemboilengrond achter liet SI Bavogesticht, groot 1.20.50 H.A. Ingezet op f. 7100. Gemijnd op f. 20 V. Een perceel Bloemboilengrond naast vorig perceel, groot 1.34.60 H.A. Ingezet op 1 f. 8000, gemijnd op f. 7. De perceelen zijn niol gegund. Aan het postkantoor alhier en de daar onder ressorteerende Bijpostkantoren werd gedurende de maand Juni 1929 op de post-, cheque- en girorekeningen gestort een bedrag van f. 192.217,18 en uitbetaald een bedrag van f. 59.565,77. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbe kend zijn. Terugontvangen in de 2e helft Onderstaande golflengten zjjn ontleend aan de officieele gegevens door de omroepstati- ons verstrekt. Eerlijn 418 M.Breslau 253 M.Brussel 511,9 M.: Budapest 550 M.Daventry 1554,4 M (Londen 366,3 M.Daventry Exp. 479,2 M.Frankfurt. 421,3 M.; Hamburg, 372 M.; Kalundborg, 1153 M.; Kattowitz, 416 M. Koningsbergen. 280,4 M.; Lsthi. 1800 M.; Langenberg. 473 M.Leipzig. 259 M.Lyon, 291,3 M.; Motala, 1348 M.; München, 533 M.Parijs „Radio Paris". 1744,17 M.Praag 343,2M. Toubuse, 382,7 M.; Weenen 516,3 M.Zeesen, 1685 M.; Stuttgart, 360 M. Huizen, 1875 M. SPECIALE DANKDIENST VOOR DEN KONING VAN ENGELAND. Op Zondag 7 Juli te 11.20 v.m. zal door de stations Londen en Daventry een speciale dankdienst gehoudeD worden met het herstel van den Koning van Engeland. De dienst heeft plaats in de Westminster Abbey to Londen en wordt door den Koning en de Koningin bijgewoond. Hieronder laten wij in het kort de volgorde van den dienst volgen. Terwijl de Koning en de Koningin naai hunne plaatsen worden geleid, zingt het koer. Daarna neemt de Deken het wootd en stemmen alle aanwezigen in met het Engel- scbe volkslied „God save the King", waarna h6t gebed volgt. De Aartsbisschop van Can terbury spreekt een gebed uit. waarop het „Te Deum Laudamus" volgt. Daarna geeft de Aartsbisschop van Canterbury den zegen en wordt het Koninklijk paar bij het ver laten der kerk door Koor en aanwezigen toegezongen.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 2