RAADSELS. OPLOSSINGEN. GOEDE OPLOSSINGEN. ANEKDOTES. plaats van wol heb ik raffia genomen. Zul len we eens doen wie het taschje het eerste klaar heeft? Mien vom Hofe. Wat een groot zang koor is dat waar jij bij bent. Maar eventjes drie afdeelingen! Is koor A de afdeeling der groolslen? Het is een heel eind, hoor, naar Katwijk te wandelen. Maar mooi weer be stellen voor dien tijdl Annie van Zijp. Ga jij ook mee naar Alkmaar? Het schijnt dat je graag naar de club toe gaat, omdat je het jammer vindt dat je vacantie hebt» Dat laatste hoor ik niet vaak. Ploni en Jan Smits. Jullie hebben veel prettigs te goed in de vacantie. Uilgaan is altijd plezierig en de meeste menschen houden daar wel van. Als je in Arnhom bent, ga je zeker ook naar de bedriegertjes. Daar is heel veel moois le zien. En je kunt er lekker nat worden... Anje de Gelder. Is het album, dat je go- kregen hebt, nu heelemaal klaar, of moet jo zelf de plaatjes er inplakken? Aan een van do andere nichtjes heb ik al verteld, dat ik den optocht niet gezien heb; ik heb het ver gelen. Jij bent één van de weinigen, die met de prijsraadsel niet zoo heel veel moeite ge had hebben Do broertjes Mulder. Wat jammer, dat jullie do vorige week te Iaat waren met je inzending. Vooral omdat jullie alles goed hadden. Een andere maal beter oppassen, hoor jongensl Riek de Graaff. Van blijdschap heb je zeker dezen keer Vergelen je brief te ondcr- teckenen. Was jo zoo in je schik? Je geduld is wel lang op de proef gesteld, maar nu heb je jo prijs dan toch gekregen. Hoe heet het boek? Neeelljü Mculdijk. Vrijdagmiddag fiet ste ik op het Rapenburg, en toen zag ik een onderwijzer met kinderen naar den Hortus gaan. Ren jij daar bij geweest? Ik ben er nog nooit geweest, maar nu heb ik mij toch voorgenomen om er ook eens een kijkje te nemen. Wim Grama. Jou begin is niet zoo heel erg goed, want je hebt de raadsels fout, zoo dat je naam nu*>ok niet bij de goedo oplos sers komt te slaan. Vond je de opgaven zoo moeilijk? Jan en Wim van Gijzen. Jullio zult je namen de vorige week wel gemist hebben bij de goede oplossers. Maar jullie brieven heb ik nu pas ontvangen. Hoe komt dat zoo? Waren ze te laat bezorgd? Willy de Neijs. Ben je blij, dat je na de vacantie naar de Mulo-school gaat? Je raadsels zal ik eens plaatsen. Als je eens wat anecdotes hebt, wil ik ze graag van je hebben Rieki Minnema Jij hebt in de afgeloo- pen week goed je best gedaan, want je ge- heele inzending is goed. De opgaven zijn nu ook niet gemakkelijk. Laat eens zien wat je kunt. Mijntje Dekker Gelukkig voor je zusje, dal jij in de buurt was, toen de auto er aankwam. Ze zal nu wel voorzichtiger zijn en niet weer midden op straat blijven staan. Gaan jullie nu samen fietsen? Nellie Eikel Als de bramen rijp zijn «ul je er wel van smullen. Nu je zoo dicht bij de duinen woont, kun je er veel plukken. Laat ze eerst maar goed rijp worden, an ders kunnen ze jou nog wel eens slecht be komen. Abram en Simon Wijnnobel Jullie zijn dezen keer minder gelukkig geweest met de oplossingen. Eén raadsel hebben jul lie maar goed. Ze waren nu toch niet zoo erg moeilijk Jammer is het, dat Simon de laatste oplossing van de prijsraadsels weer veranderd heeft; anders had hij ook mee kuniïen loten. Nu een volgende maal maar zorgen, dat alles goed is. Margarefha Sierag Een ongezelligen tijd heb jij gehad met de ziekte van je moe der. Gelukkig, dat ze nu zooveel beter is. Wat een blijdschap zal het zijn als ze aan het eind van deze week het ziekenhuis mag verlaten In je volgende briefje moet je mij eens vertellen hoe het met haar gaal. Nico van Rijnswou. Jij bent ook al vroeg uit logeeren geweest. Heb je veel ple zier gehad. A.s. Dinsdag ga je zeker flink feestvieren. Voor allemaal vele groeten van HTL BRALTEN. RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN, DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. t Ingezonden door de broertjes Mulder. Wat ziet men als men niet ziet, en wal ziet men niet als men ziet? II. Ingezonden door Henk Seijn. X - X X X X X X X Vul bovenstaand figuur zoo in, dat op do kruisjes, van boven naar beneden gelezen, de naam komt te staan van een plaats in Nederland. lste rij een plakmiddel. 2do rij een lichaamsdeel. 3de rij een radio-omroepvereeniging. ldo rjj een gewicht. 5de rij een boom. Gdo rij een verkorte meisjesnaam. 7de rij een lichaamsdeel. 8sto rij het tegenovergestelde van dichtbij. 9óe rij het tegenovergestelde van droog. III. Ingezonden door Jan van Gijzen. Mijn geheel besfaat uit twee lettergrepen. Mijn eerste zit aan den ann, mijn tweede aan dtn voet, en mijn geheel wordt aan do hand gedragen. tv. Ingezonden door Anton van de Ruit. M(jn geheel beslaat uit 8- letters en Is een plaats in Gelderland. 7 3 6 4 ia een grooto man. 5 7 6 8 ligt over het water. 7 6 8 is een lichaamsdeel. 1 2 3 4 is een hondennaam. V. Ingezonden door Trihda vau de Ruit. Groen tsijn do muren- Wit zijn de buren. Zwart zijn de knapen. Die in 't kamertje slapen. VL Ingezonden door Martba Schimmel. Wat Liegt zoodra bet stil staat? VII. Wat kan men zonder handeo vatten? OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER: 1 Lcidsche Hoogescbool; oog, los, el, eg, lei, geel, hoog, heg, cis, hoed, cel 2. Neger - regen. 3. De letter e. 4. De echo. 5 T e i k Willy Ti 1 b u r g T r u u s arm C 6. Snuifdoos. 7. Wilhelmins; Mien, lila, Willem, el, helm, lei. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Jacob Griffioen, Bert van Reenen, Henk Ser'n, Willy do Neijs, Annie van Zijp, Jootja do Wekker, Mien vom Hole, Anje de Gelder, Riek de Graaff, Greta Demmenie, Martha Schimmel, Dikkie van Dijk, Teuna van dec Dees. Annie van Hensbergen, Hannie Mielno, Jan Evers, Gijsbertha Eikelenboom, Piet Ni - boer, Leny Oostveen, Nedltje Meuldgk, Jo- han Ouwersloot, Frederik Mulder, Johan Mul- der, Hendrik Mulder, Dora ta Lau, Aagjs Eikelcnboom, Annie Zaalberg, Wim van Wetrlee, Bram Geerlings, Annio Brouwer, Jo Nagtegaal, Miep Goslinga, Agatha Braat, Gretha Swaan, Suzo Warnaar, Jau Smit-, Plcni Smite, Celia Kret, Nico Kret, Truida van de Ruit, Anton van de Ruit. David Eri.kaar. Annio van den Nieuwondijk, Marietje Blom, Reinier den Hertog, Jan Beekman, Mina Krijger, Sonna Frons, Antje Koets, Nico van Staden, Bep Hoope, Gerra Lekker- kc-rker, Henk Boom, Leo Fiipse, Dirkje Hop man, Nel Hagoort, Jannie Hagoort, Celia Mofzert, Catharina van Egrnoud, Jacobus Slegtenliorst, Jopie vau Bgmond, Jan Ro denburg, Corrio Rodenburg, Nellie Eikel, Gcrbaroa Eggiuk, Chrlstiaan Eggink, Mijntje Dekker, Adri van Leeuwen, Tilly van Leeu wen, Riekie Minnema. Margaretha Sierag, Cor Sierag, André Sierag, Jannie de Water, Beppie de Voe, Hendrik Overduin, Jacobus Ovtrduin, Marietje de Man. Annie de Man, Nico van Rijnswou, Frans Vredendaal, Ma- cr.ie! Groeneveld. Ingezonden door Antje van Egmond. Gelijk had hij. Max was ondeugend op school en daar om riep de meester hem voor do klasse. Zeg eens, wat heb jij nu eigenlijk ver diend? Maar meester, zei Max, ik ga niet naar school om iets te verdienen, maar om iets te leeren. Ingezonden door Dora la Lau. Ook een snuggere. Piet: „Als je raadt hoeveel knikkers ik heb, mag je ze alle veertig hebben." Ingezonden door Corrie Grillioen. Aan den overkant MeesterBob,, vertel jij ine eens, waarom trok Hannibal over de Alpen? Bob: Hij moest waarschijnlijk aan den overkant zijn. meesterI Ingezouden door Stientje Christiaanse. Staan en liggen. Onderwijzer: ,,Laat mij jullie dit mogen leeren kinderen. Er zijn in de wereld nu een maai onmogelijkheden. Zoo kan t?en mensch, om maar iet* te noemen, niet tege lijk staan en liggen." Leerling: ,,En mijn Onderwijzer: ,,Heb jij daar misschien iets tegen in te brengen V' Leerling: ,,Ja, ziet u, mijnheer, mijn broer staat bij het öde regiment en hij ligtj in Amersfoort int garnizoen." o Ingezonden door Garda Lepelaar. Niet uitstellen. „Onthoud het wel, jongen," zei een moe der tot haar zoontje: „stel nooit tot morgen uit, wat ge heden verrichten kunt," U hebt gelijk, moeder," zei de oolijkc jongen, „ik zal er steeds aan denken. En laten wij het stuk taart, dat u van de visite heelt overgehouden nu ook maar sa men opeten. Laten wij het niet tot morgen uitstellen: we kunnen het heden nog bast verrichten."

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 16