70ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 1 Juli 1929 Tweede Blad No. 21254 UIT DE BIJNSTÈEK. MET Z'N ALLEN OVER EF HINDERNIS. Bij een dezer dagen te Dordrecht gehouden concourB lippiquo ïerde de paardensportvereeniging Dordrecht en om streken een numijer caroupl-rijden uit. Interessant was 't gezamenlijk „nemen" van een hindernis. DE DUIKER IN EEN AUTOBAND. Steeds meer excentriek worden de toeren die men probeert uil te voeren, om de aandacht Ie trekken. In Philadelphia waagde een zwem mer een sprong in een autoband. Het geval liep goed af. HET UTRECHTSCH PROVINCIAAL MINAHASSA COMITÉ voerde Zaterdag in tegen woordigheid van H.M. de Koningin-Moeder een historisch tuinfeest uit op het prachtige „Over-Holland" nabij Nieuwersluis. Hierboven een detail. Aankomst van een groep Menadoneezen met een zg. cora. AIPHEN. Hei concour van „Cresendo". doo de harmorpvereeniging „Crescendo" al hit op 15 Au| Voor het tus a.s. te houden muziek- en zangconours bestaat veel belangstelliij;. Niet miner dan een 25-tal vereeniginfen hebben zin laten in schrijven. Hieronier laten wij en overzicht volgen van de veeenigingen w»ke aan het concours zullen Aeelnemen en b welke af- deelingen zij zulfen uitkomen. Eere-afd. Faifare „De Eenlracht" te Eemnes. „Concoiiia" te Krimpe a. d. IJs- sel. „Unie" te Aneide. Uitmuntadheid Fan fare: „Excelsior' te Papendrechj Eerste af- deeling Fanfare „Juliana" ti Reeuwijk. Tweede afd. farmonie: Chr. „Athalia" te Leden. „Harmonie luz.vereen. R.T.M." te Hellevoetsluiis "ierde afd. Fanf -e „Onder ling Genoegen" e Zegveld Vier<afd Har monie „Eensgeiindheid" Blarir m. Eere- afd. gem. Korei: „Amicitia" te lieuwkoop. Uitmuntendheid afd. gem. kom: „Zang- lust" Vlaardingcr Ambacht. „St. laecilia" te 's GravelandEirste afd gem kr en „Zang- lust" Barendredit, „Oefening Br rt Kunst" te Alphen a. d. Rijn. Tweede af< gem. ko ren: „Zang en Vriendschap" te Mijdrecht. Derde afd. eert koren: „Excefsilr", War mond, „De Sten des Volks" te Aphen a. d. Rijn. Vierde afd. gem. koren: [.Zang en Vriendschap" b Uilhoorn. Tweedi afd. kin derkoren: „Excelsior" te Gouda. L.Amstef's Zangkoor" te Uithoorn. Derde afj. dames koren: „St. Caecilia" te 's Graveland, Tweede afd. rmnnenkoren: Haagsihe politie Mannenzangvat „Entre-Nous" te den Haag. Vierde afd. mamenkoren: „Curtevenne" te Kostenhoef. AH. Uitmuntendheid Mannen koren: „Kunst na Arbeid" te Alphen a. d. Rijn. Vrijheidsbond. Door de liberale staatspartij „De Vrij heidsbond" kieskring Leiden werd Zaterdag een goed bezochte openluchtsamenkomst gehouden op het Wilhelminaterrein achter het hotel „De Vergulde Wagen". De voor zitter de heer F. Tieter van Gouda heette de aanwezigen hartelijk welkom. Nadat vervolgens de heer D. ten Caie Brouwer nog een welkomstwoord had ge sproken traden achtereenvolgens als spre kers op: jhr. mr. dr. E. A. van Beresteyo oud-lid van de Tweede Kamer, met het on derwerp „De Vrijheidsbond en het platte land"; mevr Boonv. d Slarp uit Den Haag met het onderwerp „Vrouwenplicht' en de heer C. G. Roos. burgemeester van Lekkerkerk met het onderwerp „Wij en de School" waarna de heer mr. H. Smeenge, 'id van de Eerste Kamer der Staten Gene- laal te Amsterdam een kort slotwoord sprak. Het geheel werd afgewisseld door enkele muzieknummers uitgevoerd door het har moniegezelschap „Caecilia" van Gouderak en eenige zangnummers w.o. het „Vrijheids lied" door een daarvoor uit geestverwanten gevormd gemengd koor. De leden van de S. D. A. P. hielden een auto-propagandatocht van hier naar Zwam- merdam en Bodegraven, terwijl op verschil- lende plaatsen in onze gemeente o.a. door den hier Oldemans, lid van den gemeente- raad te Bodegraven en den heer Tjalsma uit Leiden sraatpropagandaredevoeringen wer den gehouden terwijl ook de zangvereeniging „de Stem des Volks" eenige liederen len g°- hoore bracht. Tot onderwijzer aan de Chr. school Gouwsluis, hoofd de heer Nijhof, werd be noemd de heer J. Slager, van Zaandam. Gevonden voorwerpen: een gouden das speld, 1 nagelgarnituur, een vulpotlood en een bankbiljet van f. 10 Inlichtingen poli tiebureau Julianastraat. Toen de wielrijder J. W. de Bruggestraat wilde uitrijden werd hij aangereden door een in de richting Leiden passeerende auto W. kwam op den grond terecht doch kwam er goed al. Zijn rijwiel werd zwaar beschadigd De bestuurder der auto heeft toezegging gedaan de schade te zullen vergoeden. Woensdag 10 Juli a.s. zal door hel zen- dingscomilé alhier met medewerking van I het zendingszangkoor op het terrein der Martha-Stichting een openluchtbijeenkomst worden gehouden Als sprekers zullen o.m. I optreden de zendelingen Maan en v. d. Roest met mededeelingen over Halmaheira en Nieuw-Guinea. ALKEMADE. Bnrgerlijke Stand. Geboren. Cornelia Petronella dochter v. H. P. Duivenvoorde en A. M. van der Geest Nicolaas Gerardus, z. van H Koot en W.A. van Haestregt Gerarda Elisa beth Theresia, d. van A. H. Wesselman en A. M. de Koning. Ondertrouwd: Theodorus van Leeuwen, jm. 29 jaar en Hendrika Daleman, jd. 22 jaar. Getrouwd Johannes Jacobus van Veen. wed 58 jaar met Barbara Johanna Rodewijk. wed. 53 jaar Jacobus Gijsber- lus Meijer, jm 21 jaaT met Cornelia Dale man. jd 20 jaar Petrus Jacobus de Jong, jm. 24 jaar met Adriana Antoinetta van der Wereld, jd. 23 jaar. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Willempje, d. van M. Ramp en M. Zweerman Adrianus Anton, z. van P. J. v. d. Zwaard en J. W. Biesheuvel. Ondertrouwd: C. E. Stern en J. J. G. v. Houwelingen. Getrouwd: .1. Ramp 30 j. en A. J. v. d. Vlist 35 j. J. de Groot 28 j. en M. Kooij 21 jaar. Overleden: Cenlina J. N. Berkouwer 5 j. Willem de Booij 77 j. Naar aanleiding van den alhier plaats ge had hebbenden brand, waarbij de houtlood- sen, met schaverij, zagerij met kostbare ma chines, benevens groote houtvoorraad en hst kantoor van de lirma Gebr. Nijholf een prooi der vlammen is geworden, zij nog medegedeeld dat door de politie proces-ver baal is opgemaakt tegen een der arbeiders, zekere J. Swegens het veroorzaken van dien brand door schuld. Tevens zij nog medegedeeld, dat de „Lipsbrankast" de vuurproef goed doorstaan heeft. Bij opening bleken de boeken bene vens een groot geldbedrag onbeschadigd. De Oranje-collecte ten bate der Ned. Herv. School alhier heelt opgebracht f. 154.70. In de afgeloopen week werden aan de had- en zweminrichting, 212 heeren-, 290 dames- en 131 volksbaden genomen. De voorgenomen autotocht, voor ouden van dagen naar Den Haag en Scheve- ningen waarover wij onlangs schreven, zal gehouden worden op Donderdag 4 Juli aanstaande. Op Woensdag 3 Juli, v.m. 1012 en van n.m. 26 uur zal er door de meisjes- vereeniging „Tabitha" een tentoonstelling gehouden worden van de door hen vervaar digden kleeding ten bate der armen. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. BevallenC. van Tol geb. v. Wieringen, D. C. de Kort geb. Van Driel D. A. v. d. Haas geb. Van Steijn D. C. M. Droogh geb. Van Winden Z. G. Quartel geb. Kruiswijk Z. L. M. Bennekom geb. Odijk Z. O. P. v. d. Meer geb. Overde- vest Z. OverledenCornelia Sepers, wed. van J. Hoogendoom 76 j. Gehuwd: J. v. d. Graaf 43 j. eD M. Meerloo 22 j, De collecte voor den Gewapenden Dienst heeft alhier opgebracht de som van f. 17.8a De Ohr. zangvereeniging „Zang en Vriendschap" hoopt in de 2de afdeoling deel te nemen aan het Nat. Zang- en Muziekconcours dat op 17 Juli a.s. te Huis ter Heide te Zeist zat worden gehouden. Voor de A.-R. Kiesvereeniging „Ne derland en Oranje" trad in openbare ver gadering in de Geref. Kerk op ds. H Jansen, veldprediker in algemeenen dienst met het onderwerp „Trouw aan het be ginsel." Na gebruikelijke opening stond spr. stil bij do principieele vraag bij de stembus; behandelde onderwijs, huwelijk en vaccinatie en wekte ten slotte op bii de a.s. verkiezingen tot trouw aan het beginsel. KOUDEKERK. Terwijl de heer W. M. aan het gras- maaien was, bezeerde hij z'n hand aan de zeis. Nadat dr. VI. een voorloopig verband had gelegd, moest hij ter verdere behande ling naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden worden overgebracht. De Chr. zangvereeniging „Koude- kerksch Gemengd Koor" maakte per motorboot „De Concurrent" een uitstapje naar Den Haag en Scheveningen. Hoewel het weer zich 's morgens niet gunstig liet aanzien, klaarde het met den middag op, en heelt men dan ook volop genoten. Op gewekt werd de terugtocht weder aanvaard Vanwege do Chr. Hist. Kiesvereeniging trad in de koorzaal der Ned. Herv. Kerk op do heer Tilanus, lid van de Tweede Kamer, die sprak over het onderwerp: „De partijver houdingen van 1925". De spreker werd aan dachtig gevolgd, maar slechts door een klein gehoor .Door een tweetal aanwezigen werden vragen gesteld, welke door den spreker werden beantwoord. LEIDERDORP. Ds. H. Mondt, Ned.-Herv. predikant alhier, heeft voor het beroep naar Spij- kenisse bedankt. RIJNZATERWOUDE. GEMEENTERAAD. Benoeming ambtenaar van den Burgerlijken Stand Verbouwing o. 1. school. Afwezig: de heer M. v. d. Zwan. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, bur gemeester. De Voorzitter opent de vergadering met gebed De notulen der vorige vergadering wor den voorgelezen en goedgekeurd. Namens de werkloozen dankt de vpor- zilleT den raad voor de ondersteuning in den afgeloopen winler genoten. De voorzitter deelt mede, dat do minister van O. K. en W. medegedeeld heelt, dat hij tegen benoeming van een onderwijze res buiten de wachtgeldsters thans geen be zwaren meer heelt. Voorts deelt de Burgemeester mede, dat door de Commissie uit de gemeenten, inzake de drinkwatervoorziening een deskundige aangewezen i9 lot het opstellen van een rapport. Onder de ingekomen stukken komen o.m. voor: Een schrijven van Ged. Slaten in de provincie Zuid-Holland, waarbij de begroo ting dienst 1929 goedgekeurd teruggezon den wordt. 1 Een schrijven van de lirma Eysbouls waarin medegedeeld wordt, dat het toren uurwerk geplaatst is. De voorzitter zegt, dat het uurwerk door een ieder ge'zien mag worden. Tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand wordt benoemd de heer J. W. de Ren. De aanbeveling luidde: I. J. W. de Ren; 2. S. J. Visser. Van de commissie van plaatselijk toc- zicht op het Lager-Onderwijs i9 ingekomen: j het advies inzake de vergrooting van do o. 1. school alhjer. De commissie geelt twee adviezen, lo. Vergrooling van het beslaande school- gebouw door bijtrekking van de onder- j wijzereswoning; 2o. Bouw van e'en geheel nieuwe school I met benutline van het oude gebouw voor gymnastieklokaal. B. en W. hebben beide adviezen met aandacht bekeken, maar bevonden dat beide plannen te' groote linancieele offers van de gemeente zouden vragen. Zij komen daarom met een geheel ander voorstel. B en W. zijn de meening toegedaan dat de bestaande school heel gemakkelijk uil- gebreid kan worden door aanbouw van een derde lokaal. De gemeente-opzichter ver schijnt daarna ter vergadering en licht de door hem ontworpen plannen nauwkeurig toe. De voorzitter deelt mede, dat de Inspec teur v. h Lager Onderwijs deze plannen nog niet bekeken heelt, aangezien deze door ziekte daartoe niet in slaat is. Heden zal de voorzitter de plannen ech ter met den hoofdinspecteur bespreken. De raad keurt de plannen van B. en W„ be houdens goedkeuring van den hoofdinspec teur. goed. Tot leden van het stembureau worden: benoemd de heeren: A. v. d. Knijlf, S. J. Weststeyn en J. W. de Ren, voorts worden eenige besluiten lot wijziging der begrooling 1928 en 1929 overeenkomstig voorstel van B. en W. door den raad goedgekeurd. Het kohier der Verlichtingsbelasting 1929 wordt vastgesteld tot een bedrag van f 1179.19 en het kohier der Hondenbelas ting lot een bedrag van f. 70. Bij de rondvraag vraagt de heer van Tol hoe het staat met de benoeming van onder wijzeressen. De voorzitter doet mededeeling van het aantal ingekomen sollicitaties. Daarna sluit de voorzitter de vergadering, BIJ GELEGENHEID eergisteren aldaar roeiwettt Groningsche Studenten-lustrum feesten zijn gisteren en en gehouden. Een aardig moment uit den strijd vierriems- Juniores Brtusschen „Argo" en' „Aegir". EEN ZWARE UITSLAANDE BRAND heeft de olieslagerij der N.V. de Pijl te Wormcr- veer in de aseh gelegd. Een folo van het blusschingswerk, dat door duizenden werd gade geslagen.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 5