70s*6 Jaargang ZATERDAG 29 JUNI 1929 No. 21253 OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van lieden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts. per regel voor advertentiên uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertentiên 35 Cts per regel Kleine idvertentiên uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 60 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week Buiten Leiden, waaT agenter gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. ƒ018 0.18 Oit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien 'een brief van Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland, houdende verzoek om toepassing van de betrekkelijke artikelen der Hinderwet ten aanzien van een door het Gemeentebestuur van Leiden ingezon den aanvraag tot het verkrijgen van een definitieve vergunning tot uitbreiding van de Stedelijke "Electriciteitsfabriek, gelegen op het terrein aan de Langegracht, ka dastraal bekend gemeente Leiden, Sectie B No. 2939 Geven kennis aan het publiek, dat ge noemd verzoek met. de bijlagen op de Secre tarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede, dat op Zaterdag den 13den Juli c.k., des voormiddags te halfelf uren in het perceel Breestraat 125 Bureau van Gemeen tewerken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze aanvraag in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vesti gen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinder wet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde bun be zwaren mondeling toe te lichten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 29 Juni 1929. 7663 NOGMAALS DE „LEIDSCHE HOUT". De tweede excursie. Dat wij nog geen 24 uur na onze eersie excursie in Leiden's aanstaand wandelpark er gisteren al weer eenige uren hebben doorgebracht, vindt begrijpelijkerwijze zijn oorzaak niet in het feit, dat in die luttele uren de voorbereidende werkzaamheden in een zooveel verder gevorderd stadium zou den zijn getreden, doch enkel in de om standigheid, dat wij niet hebben willen ontbreken bij den rondgang, waartoe de burgemeester krachtens zijn toezegging in de jongste raadszitting de gemeenteraads leden Jiad uitgenoodigd. Het is overigens te hopen, dat de be langstelling voor een zóó groote en specifiek Leidsche zaak bij onze Vroede vaceren grooter is dan we uit de geringe opkomst van gisteren zouden moeten concludeeren, want behalve de burgemeester, tevens aan wezig in zijne kwaliteit van voorzitter der Stichting en wethouder Goslinga gaven al leen de heeren de Reede, Manders, Bos man, Sytsma, van Eek, Baart, van Straten en Vallentgoed acte de présence. Voorts waren nog aanwezig de secretaris-penning meester, de heer B. F. Krantz, de architect, de heer K. C. van Nes en de directeur van den Gem. Dienst van Sociale ZaKen, <ir; heer Wijkmans. Do burgemeester heette allen welkom en zeide, dat de zaak van den Leidschen Hout. er een is van de gansche burgerij, omdat ze huiten alle partijverband staat. Wat in de lijden van sprekers jeugd de singels waren voor hel wandellustig pu bliek, dat zal in de toekomst de Leidsche Hout moeten zijn. In September van het vorige jaar werd met het werk begonnen met 6 arbeiders, gerequireerd uit de rijen der werkloozen. Eind 1928 was dit aantal reeds aange groeid tol 34. Do langdurige vorstperiode deed het werk 10 weken stilliggen, doch op 17 Maart werd dit hervat en momenteel werken er geregeld ongeveer 50 mannen. Li1, algemeen oogpunt beschouwd heeft dit systeem van werkverschaffing in vete op zichten voldoening geschonken; de man zon worden hier physisch en psychisch gesterkt en al levert, vooral in het begin, geringe bekendheid met het vak wel eons moeilijkheden op. spr. kan toch niet anders dan den heer van Nes dank bren gen voor de ten deze van hem onder vonden medewerking. In totaal is ongeveer 5000 aan loonen uitbetaald. Maximaal wordt 47 cent per uur uitgekeerd, een tus- schenloon derhalve van de steunuitkeering pn het loon van een arbeider in de vrije maatschappij. Het laat zich niet aanzien, dat het Fonds toereikend zal zijn voor de uitvoering van *>et geheele werk; de aanleg van de ge projecteerde sportterreinnen is dan ook van later zorg, tenzij van particuliere zijde nog belangrijke giften binnenkomen of, aldus merkte spr. ondeugend op de gemeente rad een twee ton voteert. Daarna gaf de heer van Nes aan de hand van een kaart nog eenige toelichtende verklaringen betreffende de indeeling van het park, grootendeels vermeld in ons Blad van gisteren. Zooals gemeld zijn er twee gebieden te onderscheiden; één van zandgrond aan de zijde van den Warmonderweg en daar achter vette kleigrond van elkander ge scheiden door het boezemwater. Op het eerste zal in de as van de Johan de Wittstraat een gesloten beplanting wor den aangebracht van populieren, elzen en daaronder bramen, welke tevens zal dienen als beschutting voor de koude westenwin den. In de as van de Fagelstraat is een open welde geprojecteerd met doorzicht naar Poelgeest. Hier zal ook een koffiehuis verrijzen met speeltuin en speelvijver voor de kinderen. Het boezemwater dient zoo wel voor de watervoorziening van het hoogere terrein als voor afvoer voor het lage polderland, dat door vele slooten in tal van kleine poldertjes wordt verdeeld. Ook komt er nog een soort buitenrestaurant met een grasveld ervoor en een groote vij ver erachter. Het sportterrein ligt onmiddellijk achter den Rijnsburgerweg en bestaat uit hvee velden, een autoparkeerplaats, een opstel lingsterrein ten behoeve van hippische ■sport en een viertal tennisbanen met clubhuis. Het ligt verder in de bedoeling de be- planting te doen geschieden in overeen stemming met de omgeving, dus zonder ge bruik te maken van exotische gewassen. Na deze uiteenzetting werd gezamenlijk een rondwandeling over het uitgestrekte terrein gemaakt, waar de werkzaamheden in vollen gang waren en waarhij we op nieuw tot de erkenning kwamen, dat er in de weinige maanden sinds den aan vang hard gewerkt is. Al is er dan nog niet veel te zien, wat den eigenlijken aan leg betreft, deze twee excursies hebben ons bovendien de overtuiging geschonken, dat de leiding van dit werk bij den heer van Nes in goede handen berust. TUINBOUW TENTOONSTELLING. Do traditie getrouw, zal de Leidsche Tuiniers en Bloemisten-vereeniging „Door Eendfacht Verbonden", ook dit jaar weder evenals vorige jaren een kweekerswedstrijd houden in het kweeken van kamer- en bloemplanten. Het Bestuur heeft echter gemeend dezen kweekers wedstrijd uit te breiden tot een tuinbouwtentoonstelling op allerhande ge bied. Daartoe werd de medewerking inge roepen van de Ver. v. Oud-leerlingen der Tuinbouwcursussen, om te zamen in begin September, het publiek te doen zien, welke bloemen en planten dan hun tuin en woning kunnen versieren. Uit beide vereenigingen werd een com missie van voorbereiding benoemd, dis thans zoo ver gevorderd is, dat de eerste stappen tot het welslagen der tentoonstel ling gezet zijn Aan deze tentoonstelling, die gehouden zal worden in de concertzaal van „Concor dia" zal zoo veel mogelijk uitbreiding wor den gegeven aan alles wat maar eenigszins op tuinbouwgebied betrekking heeft. Zoo zal naast den kweekwedstrijd. de af- deeling luinteekemngen, met werkteeke- ning en beplantingslijsten en wel speciaal voor arbeiderswoningen een der grootste inzendingen woiëen. De afdeeLing Bloem- schikkmgskunst belooft eveneens een zwa- ren strijd te ontketenen onder de oud-leer lingen der Binderij-cursussen. Daarbij wordt nog de gelegenheid open gesteld tot het inzenden van cactussen en vetplanten. sier- en kamerplanten, een meest volledige collectie afgesneden bloe men en heestertakken. het aanleggen van rotspartijen, herbarium materiaal, een col lectie vlinders en schadelijke insecten, lec tuur en'photo's op tuinbouwgebied en ten slotte wat daarmede in verband slaat. Vergissen wij ons niet, dan zal deze ten toonstelling zeer verschillend zijn voor voorgaande tuinbouwtentoonstellingen, om dat het doel van deze hoofdzakelijk is om het publiek meer liefde en toewijding bij te brengen voor het kweeken hunner kamer planten en het onderhouden van hun tuinen. De voorbereiding berust in goede handen: gedurende de tentoonstelling die vermoede lijk drie dagen zal duren, zullen steeds des kundigen aanwezig zijn voor hel geven van alle gewenschte inlichtingen. PARKCONCERT Het programma voor het Parkconcert op Dinsdag*2 Juli, S uur, luidt: 1. Marsch uit ,,Athalia", Mendelssohn. 2. Ouverture „Fidelio", Beethoven. 3. „Cameva'sbilder". wals, Strauss. 4. Fantasie „Tannhauser", Wagner. 5. Mazurka, GodardGeqp. 6. Concert Wals, Marion. 7. „The Washington Post", marsch, Sonsa, LEIDSCHE BURGERWACHT. Jaailijksche vergadering. In de Burchtzaal van hotel „Den Burcht" hield gisteravond de Leidsche Burgerwacht haar jaarlijksche algemeene vergadering, welke vrij goed bezocht was. De voorzitter rar. P. A. Pijnacker Hor dijk opende de vergadering met een kort woord van welkom, waarna de secretaris, majoor van Mens de notulen der vorige vergadering voorlas, welke onveranderd onder dankzegging werden goedgekeurd. Ingekomen was een schrijven van aeu heer de Bruin, waarin hij de woorden van een corpslid aanbood. Besloten werd een lid uit te noodigen het gedicht te toonzetten. Aan het jaarverslag van den secretaris is het volgende ontleend: I-Iet aantal leden (416) liep in het afgeloopen jaar iets terug, hetgeen voornamelijk te wijten is aan do door den secretaris ingestelde controle naar het werkelijk aantal leden. De rijkssubsidie werd op hetzelfde lage peil van het vorige jaar gehandhaafd, terwijl dat bedrag der vorige vrijwillige bijdragen zich in op- waar tsche richting bewoog. Wegens gebrek aan belangstelling konden ook dit jaar de cursussen schermen en gymnastiek niet worden gehouden. Vervolgens werden de vele dit jaar gehouden schietwedstrijden gereleveerd, waarbij de resultaten alles zins bevredigend waren. Voorts werden nog tal van feestelijke samenkomsten georganiseerd, welke zich in een groote belangstelling mochten heugen. Het verslag eindigde met do beste wen- schen voor den voortdurenden groei en bloei van dc Leidsche Burgerwacht. De voorzitter dankte den secretaris voor zijn uitgebreid en voortreffelijk verslag, waarna dit onder instemming der vergade- ring onveranderd werd vastgesteld. In het bijzonder dankte de voprzitter verder ma joor van Mens in zijn kwaliteit als com mandant alsmede den lsten luitenant Sleenhauer en sergeant Blodkamp voor hun goede zorgen bij de oefeningen. Hierna bracht dè^ penningmeester, de heer J. W. Ilenny zijn finantiec! verslag uil, waaruit wij vernamen, dat de reke ning sluit met een klein tekort van f. 3.75. j De kascommissie rapporteerde bij monde j van den heer Bar then, dat de hoeken en bescheiden in volmaakte orde waren be vonden, waarna besloten werd den pen ningmeester te dechargeeren onder dank zegging voor zijn gevoerd beheer. De heer Henny dankte op zijn beurt den heer J. Brouwer, die in hoofdzaak de administratie voerde, voor zijn medewerking. Vervolgens richtte de voorzitter zich tot den penningmeester, die den wensch te kennen had gegeven niet voor een her benoeming in aanmerking te willen ko men en dankte hem voor alles, wat hij gedurende zijn penningmeesterschap voor de Burgerwacht heeft gedaan. Tot leden der kascommissie 1929 wer den bij acclamatie benoemd de heeren W. M. van Vliet, F. Driessen .Tr. en H. II. Tieleman. De periodiek-aftredenae bestuurs leden, de heeren A. Bisschop èn L. Zitman werden bij acclamatie herkozen vn Heten zich deze herbenoeming welgevallen. In de vaeature-Ilenny werd eveneens bij accla matie gekozen de heer W. Sillevis, die de functie van penningmeester zal bekleeden. Op voorstel van den commandant werd besloten een contributie te heffen van minimaal 25 cent per lid en per jaar ten einde een zuiver beeld te krijgen van het werkelijke aantal leden. Een drietal leden, waaronder de nestor der vereeniging, de 70-jarige heer van Bergen Henegouwen, verklaarde zich spon taan bereid zich geheel belangeloos met deze inning te belasten. Bij de rondvraag deelde de commandant naar aanleiding van den heer van der Mark mede, volgaarne bereid te zijn degenen, die 's Zaterdag verhinderd zijn om te schieten, daartoe op een anderen dag in de gelegen heid le stellen, mits zich een voldoend aantal leden daarvoor opgeeft. Na de langdurige rondvraag, welke weinig belangrijks opleverde, ging de voor-, zitter over tot de uitreiking van de prijzen, behaald bij het buksschieten. Deze werden als volgt behaald: Kampioen schijf 20: A. v. Vliet 295 ptn. Afd. A. (schijf 20): 1. v. Staveren Jr. 193 punten; 2. A. v. Vliet 192 p.; 3. Swets 191 p.; 4 de Wit 190 p.; 5. Kater idem; 6. Kooreman idem. Afd. B. (schijf 12): 1. H v. d Velden 114 punten; 2. Kaapaan 112 p. Afd. C. (schijf*20): 1. v. Wezel 172 p.y 2 J. Jaspers idem. Punlen-wedstrijd (schijf 20): 1. Swets 1196 punten;2. A. v. Vliet 1193 p.; 3. D. Bergman 835 p.; 4. Verbiest 762 p.; 5. Ilaverkom 706 p.; 6. Devileo 696 p.; 7. W. M. v. Vliet 605 p.; 8, Baal 546 p.; 9. O T. Kooreman 544 p.; 1*0. de Wit 518 p. Puntenwedstrijd Veteranen (schijf 12): 1. Gadri 1040 punten; 2. v. d. Velden Sr. 1027 punten. Hierna werd de geanimeerde vergadering onder dank voor de opkomst door den voor zitter gesloten. „KERK EN VREDE" VOORDRACHT VAN PROF. VAN RIEL. Op uitnoodiging van bovengenoemds ver eeniging heeft gisteravond voor een talrjjk gehoor prof. dr -C. G. van Kiel, cue-Katholiek hoogleeraar te Amsterdam in een der zalenf van het Nutsgebouw de vraag behandeld: Hoe moet een Christen stemmen? De spreker werd ingeleid door den voorz. der Leidsche afdeeling, ds. P. D. Tjalsma, die een kort welkomstwoord sprak. Eer. der merkwaardigste verschijnselen van het tegenwoordige Christendom, a.dus begon spr. k de herleving van het Evangelie als boodschap van het Rijk Gods. Hiermede is de scciale beteekenis van het Evangelie weer aan het licht gebracht. Voor dit sociale element in het Christen dom gaan hoe langer hoe meer de oogen open, zoowel in als buiten de kerken. In dit verband herinnert spreker o.a .aan de wereld conferentie in Stockholm in 1925 met haat aitspraak: „Overeenkomstig Zijn roepstem: Volg mij na', hebben wij onder Zijn kruis de plicht erkend, Zijn Evangelie op alle gebieden van het menschelyke leven tot de beslissende macht te maken in het industri- eele, sociaal-politieke en internationale leven". Aan het Evangelie echter kan geen direct technisch plan èn program voor sociale en politieke vernieuwing worden ontleend. Maar wel geeft het de zedelijke grondbeginselen voor deze vernieuwing. Deze beginse.en zjjn: 1. Broederschap van alle menschen in God, den Vader; 2. Liefde jegens den Vader, den naaste en der. vijand 3. Eerbied voor de oneindige waarde der meijschenziel; 4. Het .onvoorwaardelijke, zedelijke offer ter wille van de reinheid der ziel; 5. Vrij zijn van haat en nijd; G. Barmhartigheid en vergevensgezindheid 7. Gebondenheid aan God en daardoor christelijke vrijheid tegenover al wat niet- Goó is. Deze beginselen moeten worden toegepast niet alleen in net persoonlijke, maar ook in het maatschappelijke leven en op politiek gebied. Politiek is de kunst om het staats doel, n.l. het algemeen welzijn van het volk Qoor ethisch-zuivere middelen zoo dicht moge- ipk te benaderen en te bandhaven. De reli gieus georiënteerde staatsburger is in zijn geweien verplicht zijn geheele politiek in te richten in den geest van de door zijn religie gestelde zedelijke beginselen. De Evangeli sche ethiek is ook voor de politiek de eenige geldende maatstaf. Wat ethisch verkeerd is, kan „polifcisch" nooit goea zijn. Hel staatsorganisme kan gezond of ziek zijn. Het wordt ziek, zoodra tegen het alge meene volkswelzijn gezondigd wordt. Elke waarachtige politiek begint haar werk bij de zwakste plek, d.w.z. daar, waar het staats organisme het meest bedreigd wordt. Daar is geen plaats meer voor klasse- of partij politiek, waar het leven van het geheel op het spel staat. Zoo'n zwakste plek zien wrj in het militairisme. Het is de fotte plek in het -staatsorganisme, omdat het alle zedelijke en iechtelijke normen aantast en daarmede den staat zelf ondermijnt; omdat het een ver krachting i3 van alle geboden Gods en van aiie zedelijke beginselen van het Evangelie, ©en aanranding en, vernietiging van de gees telijke en stoffelijke waarden van menscb, volk en staatomdat het de heerschappij van hei geweld plaatst boven die van het recht. Het meest afdoende middel zou nu zijn de oorzaken van den oorlog weg te nemen. Doch zelfs bij het voorloopige voortbestaan van de oeconomische zonden en van de zon dige menschelijke hartstochten, kan en moet co oorlog zelf als middel tot beslechting van geschillen tusschen de volken verdwijnen. Ook al blijft de strijd bestaan, kan het strijd middel verdwijnen en de strijdwijze veran deren. Daarmede was dan een groot zondig gebruik weggenomen, dat op zijn beurt d© zonden er bij de menschen inhamert en ook op OGConomisch gebied de menschbeid ruïneert. Hiér moet direct worden ingegrepen. Ons zedelijk standpunt bepaalt ons politiek standpunt en vanaf dit zedelijk standpunt binden wij dus den strijd aan tegen oorlog en oorlogstoerusting, ook op politiek terrein, waar wij door ons persoonlijke bemoeienis invloed kunnen uitoefenen op het staats bestuur. Dit doen wfl nu bij de verkiezingen. Do vereeniging „Kerk en Vrede" is geen politieke vereeniging. Zij heeft geen sociaal en politiek program, waaraan zij haar leden bindt. Haar bindende kracht ligt in de over tuiging, dat oorlog een zonde is tegenover Gcd en misdaad tegenover den mensch, onze g6beele beschaving met ondergang bedreigt en ons Christendom tot een aanfluiting maakt He' is bedroevend, dat juist die partijen, welke zich met voorliefde „Christelijk" noe men benevens de liberale, rationalistische Vrijheidsbond de schrijnende tegenstelling tusschen Christendom en oorlog niet schijnen to voelen. Juist zij zijn de steunpilaren van het militairistisch systeem. Dit is voor een grcot deel een gevolg van haar God- en wereldbeschouwing, die van het Evangelie te BINNENLAND. Do tweede dag van de Rotterdamscha vüegfeesten. (Binnenland, 2e Blad.) Bij een vliegongeval op Vlieland is een clficier gewond. (Gemengd, 3e Blad.) De Onderwijsraad over de radio in do school. (Kerk en School, 2e Blad.) Verrassingen in hel tennistoernooi te Wimbledon; de dames de Alvarez en Benett gerlapen. (Sport, ie Blad.) BUITENLAND. Frankrijk en de Herstelkwestie. (Buiten land, 2e Blad.) Rede van Dr. Schacht over 't plan-Yonng (Buitenland, 2e Blad.) De Engelsche regeering en de mijnwerkers (Buitenland, 1ste Blad.) veel heeft ingeboet en van de wereld teveel heeft opgezogen. Daar evenwel „Kerk Vrede" niemand aan een bepaald partijprogram bindt, kan en mag zij ook binnen de sfeer harer overtuiging geen bepaalde partij aanwijzen op wiemen can wél zon moeten stemmen. Maar uit nare positieve houding ten opzichte van het groote beginsel van vrede -en oorlog en uit haar negatieve houding tegenover alle partijen, die da. beginsel verloochenen, vloeit voor ieoer een persoonlijke positieve houding voort. Men zal n.l. zijn stem uitbrengen op die partij, wier standpunt het meest dit beginsel be nadert en in (de praktijk tracht te verwezen lijken. Daarbij zal Wen misschien sommige auaere programpunten moeten accepteeren, waarmede men het niet eens is. Echter wat het zwaartst is, aal ook het zwaarst moeten wegen. Ook hier zullen offers moeten worden gebracht. Nederland, als land van Grotius, mag niet langer voortgaan op den ouden weg van wantrouwen van andere naties. Wij zjjn allen mede aansprakelijk voor de daden der regee- ring, voor haar houding tegenover de ge noemde zwakste plek. Hoe ook deze verkiezingen mogen uitval len, wij gaan met goed vertrouwen de toe komst tegemoet. Het licht begint allerwegi te dagen, al verdikt zich ook hier en naar de duisternis. Maar het licht is sterker dan de duisternis, de waarheid sterker dan de lengen, bet recht sterker dan het geweld. Want God is Koning. Er volgde op deze rede eenige gedachten- wisseling, waaraan o.m. werd deelgenomen door de heeren Labrijn, prof. Heering en den spreker, waarna ae vergadering door ds. Tjalsma met dank aan prof. van Riel en debaters werd gesloten. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het candidaats-examera rechtsgeleerdheid de heeren J .H. Terwogl (Den Haag), J. Sprengen (Leeuwarden), J. A. G. 'ie Vos van Steenwjjk (Diepenheim) en W. Mejjer (Haarlem)voor het candidaats- examen Indonesische <taal en letteren de heer E. J. van den Berg (Leiden); voor het dcctoraal-e.^amen wis- en natuurkunde, Hoofd vak scheikunde, de heer J. Lens (Den Haag) voor het doctoraal-exaraen rechtsgeleerdheid óe heer C. H. J, F. van Houten (Den Haag); voor het practisch apothekers-examen leged. mej. J .E. Rusting Pen Haag) en de hee ren P. Sorgdrager (Den Haag), H. P. Stam (Leiden), E. W. A. Krentzwendedich von dem Bcrne Pen Haag), Liem Mo Djan peiden), er. .P Th. Luckx (Den Haag). Bevorderd zjjn tot apotheker mej. R. Hoedemaker Peiden) en de heeren E. Hodes (Schiedam) Jac. van As (Rotterdam) en H. E. de Zoete Pen Haag). HOTEL-CAFE-RESTAURANT „HAAGSCHE SCHOUW". Onder verwijzing naar een desbetreffende advertentie in dit Blad verzoekt men ons er de aandacht op te vestigen, dat het vanouds bekende hotel-café-restaurant ..Haagsche Schouw" o.m. vanuit Leiden te bereiken per gele tram der II. T. M., na een algeheele vernieuwing te hebben ondergaan, dezer dagen heropend is. De zaak wordt geëxploiteerd door een Haagschen exploi tant, die zijn sporen op dit gebied reeds verdiend heeft. Er bevinden zich in de Haag sche Schouw uitstekende hotelkamers, ter wij] het café en vooral het terras een prachtige gelegenheid biedt om onder het genot van een heerlijk' kopje thee of koel glaasje bier rustig het drukke verkeer gade te slaan.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 1