Op voorstel van B. en W. wordt be9lo- i het wegje aan den Rijndijk waar de azen van de Bouwvereen. langs slaan, lonneveldstraat" te noemen. B. en W. stellen voor het voorschot op vergoeding ingevolge art. 101 der Lager derwijswet aan de Chr. U.L.O.-school aan I Dorp te bepalen op 1.321,98 Be Voorz. licht dit voorstel toe.Als gelijk- ortige gemeente waar een U.L.O.-school sjevestigd, is genomen Edam met een ge- ideld kostenbedrag per leerling van i 20,8*. Op een vraag van den heer A. J. de Jong onder een gelijksoortige gemeente itlt verstaan antwoordt de Voorz. al die genten die ingedeeld zijn in dezelfde lisse der personeele belasting als deze peente. De heer L. Noordam vraagt hoeveel leer den van het U.L,-onderwij9 gebruik De Voorz. antwoordt 26. liet algemeene stemmen wordt overeen- jmstig Het voorstel van B. en W. besloten. Het suppletoir kohier hondenbelasting rit vastgesteld op f. 25. Aan A. Plaizier wordt op zijn verzoek rvol ontslag verleend als brugophaler in de Gemeenebrug en in diens plaats ,idt benoemd D. van Vliet op een jaar- edde van f. 80.terwijl van Gent zijn .rwedde als brugophaler van de Oostbrug rdt verhoogd tot gelijk bedrag. De Voorz. lichtte de voorstellen van B. ff. te dier zake toe en aan de heeren A. van Dam en J. van Beek Szn. worden ichtingen verstrekt omtrent het aantal buiten dat de beide bruggen passeert, nvijl den heer J. Brugman, naar aanlei- g van zijn opmerking dal de Loetebrug joeilijk neer gaat, mogelijk verbetering Sarin wordt toegezegd. Besloten wordt in de begrooting dienst 89 enkele wijzigingen Ie brengen. Van P. J. Kooman is en verzoek ingeko- r. om schadevergoeding wegens het be paven van een afgekeurde koe. ten aan- in waarvan hij herkeuring had willen avragen. De Voorz. deelt mede, dat de slachter 'sier die koe heeft aangegeven, bij de öeuring tegenwoordig was en het beest barna van de huid heeft ontdaan, waarna begraven. Een normaal verloop. Van ■ht op schadevergoeding is geen sprake. Va eenige bespreking vereenigen allen :h hiermede. Aan de orde zijn nu de overeenkomsten et Leiden inzake de levering van gas en (driciteit in deze gemeente. De Voorzitter herinnert er aan dal in voorgaande vergadering een verschil rees ake de prijs van hel gas voor de straat- rlichting. B. en W. stelden voor, genoegen nemen mot een vermindering van de jrlijksche vaste bijdrage met f. 120.—. ze blijn dan f. 660.Na eenige be- reking wordt aldus besloten Vervolgens irden de beide overeenkomsten behandeld Beide %oiden ten slotte niet algemeene mmen vastgesteld. De Voorzitter doet hirena enkele mede- lingen. te weten dat het plan tot be ating van het Dorp werd opgehouden »r de electricileitsvoorziening dezer ge rente in verband met de ligging der abels. Zoo spoedig dit bekend is zal het bestra- tsplan in den Raad komen. Voorts overwegen de Ged. Staten het Pro- iaal wegenpian zoodanig te wijzigen alleen den GemeenewCg Provinciale g wordt en een nieuwe weg wordt aan- in het verlengde van den Gemeefte- tg rechtstreeks op den Hoogeveenschen :g aan welken laatsten weg dan ook ovinciale weg wordt, lij de rondvraag informeerl de heer C. A. Dam of de schoren van de telefoonpalen ngs den Gemeeneweg al spoedig verzet rden De Voorzitter antwoordt dat de islelegraafdienst daartoe genegen is mits gemeente de kosten aan de verplaatsing rbonden betaald. Verzocht is mede te vlen waarop dit gegrond is. Daar is tot sien geen bericht op ontvangen. De heer van Dam vindt Dinsdag een «ilijken dag voor het houden van raads- 'zaderingen vraagt verandering daarin Va bespreking wordt overeengekomen de «f te nemen met Donderdag. De heer J. W. van Vliet vraagt om elefe- sche verlichting van den Oostzijderweg. De A7oorzitler zegt dat met deze wensch lening zal worden gehouden. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering LEIDERDORP. Chr. Oranjevereniging. De Christelijke Oranjevereeniging verga lde gisteravond in het gebouw „Irene" ter «preking van de te houden feestelijkheden den a.s. verjaardag van H. M. de Ko- "gin. Na het zingen van Psalm 105 vers 1 lezen van Psalm 75. ging de voorzitler er in gebed. In zijn daarop volgend ope- ngswoord heette hij de aanwezige leden "telijk welkom en gaf den secretaris ge- tenheid de notulen te lezen, welke wer- -n goedgekeurd. De voorzitter bracht hier- 'naar voren het idee van het bestuur om 1 vereenigingsfeest te houden op Maan- !t 2 September. Het bestuursvoorstel was des voormiddags weer een kinderfeest wganiseeren, terwijl des namiddags volks- uten zullen worden gehouden. Na een 'gebreide bespreking, waaraan vele leden -inamen, werd hiertoe besloten. Een "retal comité's werd benoemd om hieraan doering te geven. Nadat deze werkzaam- den waren afgedaan, nam de voorzitter. beer G. Goedhart, wegens vertrek naar ïfrs afscheid van de vereeniging. In wei- lozen woorden sprak hij zijn hartelijken ">k uit aan de leden voor de aangename "Menwerking in de negen jaar van zijn 'orzitterschap en voor het vertrouwen m 1 gesteld. In de plaats van den schei dde werd tot voorzitter gekozen de heer Splinter M.Pz. Deze. niet aanwezig, zal de benoeming in kennis worden ge steld Onder applaus werd de heer Goedhart tot 2den eerevoorzitter benoemd. Hierna nam de heer G. Los het woord en zeide, dat het hem een aangename taak is. namens de vereeniging den heer Goedhart dank te zeggen voor al de zorg, die hij al die jaren aan de vereeniging heeft besteed en hij wenschte hem in zijn verder leven Gods besten zegen toe. Ook de secretaris sprak namens het bestuur waardeerende woorden en overhandigde hem. namens het bestuur, als aandenken een gouden Eversharppollood mei inscriptie. De heer Goedhart betuigde zijn hartelijken dank voor de goede wen- schen, hem toegevoegd, alsmede voor het aandenken, hem geschonken. De heer G. Los sloot de bijeenkomst met dankgebed. Raadsagenda. Vergadering van den gemeenteraad op Vrijdag 28 Juni a.s.. des nam. 7.15 uur. Agenda. I. Notulen. 2 Alededeelingen en ingekomen stukken. 3 Subsidie „Devote". ■f. Subsidie ..Helpt Elkaar". 5 Subsidie Bewaarschool. 6. Voorstel verhooging crediet voor de uit breiding der waterleiding in den Munnik. 7 Voorstel tot bepaling van presentiegeld leden stembureaux. 8. Voorstel tot uitbreiding van het eleclrici- teilsnet in den Van der Valk Boumanweg en Achthovenerweg. 9 Vaststelling pensioensgrondslag D. Heynis 10. Wijziging begrooting 1928. II. Bespreking bestrating en haar finan- cieele regeling. 12. Rondvraag. WADDINXVEEN. Door de politie te 's-Gravenhagc is aangehouden het jongmensch genaamd G.. die eenigeti lijd geleden een rijwiel heeit verduisterd van een meisje uit deze ge meente. met wie hij te Gouda was uitge weest. Zijn opsporing en aanhouding was in het politieblad verzocht. AALSMEER. GEMEENTERAAD. Besloten is tot de installatie van een dienst van gemeentewerken. - Een aanlegsteiger in den Westpias. Nienwe begraafplaats. Voorz. burgemeester J. KastelSin.; Na opening en goedkeuring der nolulen van vergadering 15 Mei, gaf de voorz. ken nis van eenige verleende vergunningen tot het plaatsen van gedenk teekenen op de Alg. Begraafplaats. Besloten werd tot het instellen van een bedrijf van gemeentewer ken. Een geldleening zal worden aangegaan van f. 60.000 (en behoeve van de uitvoering van verschillende werken. Aan de heeren Sack, Luwte en Verseveld wordt een half jaar ontheffing verleend van honden-be lasting. Der C.T.A.Y. zal een bedrag van f. 4000 worden uitgekeerd als vergoeding voor een overweg. Tol tijd. wethouder, in geval van ziekte, verhindering of ontsten tenis van weth. v. d. Meer, wordt in de plaats van den heer Broeckmans, de heer B. Wegman gekozen; in de plaats van den heer M. Alderden Czn., als pl.v.v. wethou der voor den heer Berghoef, wordt de heer D. Jongkind gekozen. Tot pl.v.v. lid van t stembureau voor den heer Kammers wordt benoemd de heer J. v. Leeuwen; voor den heer Men9ing, de heer Aid. Eveleens. Ver gunning wordt verleend tot het plaatsen van een benzinepomp der Mij. Automaat, voor perceel A. Euzler. Onderwijzer C. D. de Jong wordt overgeplaatst van de gem. lagere school dorp naar de gem. u.l.o. sch. Mej. N. de Hart wordt in zijn plaats be noemd als onderwijzeres aan de Dorps school. Een aanlegplaats zal gemaakt wor den aan den Westpias. begr f. 13.500. Een tijd. ambtenaar zal ter secretarie worden aangesteld, op een salaris van f. 1400 a f. 1500. De Oosteinderweg tusschen Mach.- en Kalappenbrug en een gedeelte der Dorps straat zuljen worden verbreed, waarbij B en W. werd opgedragen met de eigenaren van gronden diverse regelingen te treffen. Aan de Naai- en Knipschoo! wordt toege staan tijdelijk een schoollokaal van de Dorpsschool te gebruiken. Een adres van de Bouwvereen. „Goed Wonen", om een ter rein in erfpacht te mogen ontvangen voor den bouw van 20 a 30 woningen en hetver- leenen van een voorschot, wordt geren- voyeerd naar B en W. om prae-advies. Het voorstel van B. en W. en de Comm. van Gemeentewerken betreffende gedeelte lijken aanleg nieuwe begraafplaats, wordt goedgekeurd. Er werd een bedrag van f 100.000 voor gevoteerd. Aan de Naai- en Knipschool wordt een subsidie van f. 270.- verleend, zijnde het bedrag der erfpachtsca non van den grond waarop de nieuwe school wordt gebouwd. Aan de Provincie zal een vergoeding van f 2500 gedurende 40 ja ren worden verleend, in de kosten der te maken brug en tunnel in het Uitbreidings plan. Den heer v. d Beukei werd toege staan een bakkerij in de nieuwe uitbreiding te stichten. Na sluiting der openbare verga - daring ging de raad in geheime zitting. Vrijheidsbond. Voor de afd van den'Vrijheidsbond al hier sprak gisteravond in café „Welkom" de lieer Teenstra, oud-lid der Tweede Kamer Spr. schelste het grootp belang dat het platteland heeft bij de a.s. Kamerverkiezing. De liberale fractie dient niet alleen gehand haafd, doch beter nog versterkt weer te keeren, om zoodoende een rechtsch kabinet te weren, dat inzonderheid aan het platte land, door verschillende program-punten te verwezenlijken, veel nadeel zou kunnen brengen Spreker deed een dringend beroep op de aanwezigen, om zich bij de Lib. partij aan te sluiten en hard te werken nog voor en tijdens de verkiezing. De voerz. der aid., de heer M. Alderden Czn. opende en sloot de vergadering, welke uitstekend werd be zocht HAARLEMMERMEER. Door een afsluitboom heengereden. De bestuurder van een auto, die blijk baar met een flinken gang de over de ring vaart bij Aalsmeer liggende draaibrug wilde oprijden en z'n vaart niet tijdig genoeg meer heeft kunnen temperen, reed met zoo veel kracht tegen den afsluitboom aan dat deze in twee stukken brak. Aan den hevi- gon schok die daardoor werd veroorzaakt en het motorrijtuig tot 9lilstand bracht is het te danken dat het gerij niet in het bruggegat stortte, en de bestuurder met den schrik vrijkwam. Benoeming raadslid. In de plaat9 van den heer G. Gerritse (S. D. A. P.) te Hoofddorp werd door den voorzitter van het lioofdstembureau tot lid van den Raad dezer gemeente benoemd verklaard dc heer T. Vreeken. wonende aan den Aalsmeerdordijk alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN. Verkooping. Door Notaris H. Eerdbeek werden ten be hoeve der fam. Uittewaal verkocht eenige perceelen Weiland, gelegen in „de Mient" alhier. De uitslag was voorloopig als volgt: Perc. 1. 29.60 H A. in bod door Paul Haas noot te Katwijk op f. 5900.Perc. 2. 0.74 HA. kooper Paul Haasnoot f. 3100. Perceel 3, 0.55.70 H.A., kooper H. van Duivenbode te Katwijk op f. 2000.Perc. 4, 1.43.5 H.A.. kooper T Kvalt, Rijnsburg f. 9100.Perc. 5, 1.3 90 II.A., kooper Fen- nes te Katwijk f. 3500.Perc. 6. groot 1.45.90 H.A. in bod C. J. Knijnenburg te Wassenaar f. 6800.Perc. 7. groot 1.16.70 H.A. in bod Jan Remmerswaal te Katwijk aan Zee op 1. 4000.Perc. 8, groot 1.17.35 H.A. in bod G. Vooys te Katwijk aan den Rijn op f. 9500.Pptc. 9. groot 1.71.3-1 H.A. in bod Adr. Durirux te Katwijk aan den Rijn op f. 7100Perc. 10, groot 0 77 90 H.A. in bod L van Paridon te Katwijk aan den Rijn op f. 3100.-Perc 11, groor 0.44.50 H.A. in bod op t 1600 H. Fennes te Katwijk aan den Rijn; Perc. 12 groot I.20.70 H.A. in bod op f 5100.—' H. van Duivenbode te Katwijk aan den Rijn; Perc. 13 groot 0.49 H A. in bod P. de Vries te Valkenburg op f. 2400Pere. Tl groot 17810 H.A. in bod op f. 6600.— Jac. van Duivenbode te Katwijk aan den Rijn De meeste kweekers maken, voorna melijk omdat de tijd dringt, een begin met het rooien der tulpen, in hoofdzaak.het zaai goed De bollen blijven nog lang wit. Een gevolg van liet koude weer. Doch dit weer van den laatsten tijd heeft ook niet bijzon der den groei bevorderd, vandaar dat men in het algemeen een maat der bollen ver wacht. kleiner dan normaal het geval is. Dat is niet zoo erg omdat het een alge meene kwaal is, doch erger is het voor die genen die in voorkoop, of te vroeg ver kocht hebben. KATWIJK-AAN-ZEE. VERGADERING S.D.A.P. Rede van den heer Zwierstra. In de Gemeentezaal had gisteravond de openbare vergadering der S.D.A.P. plaats. Hoewel er gelegenheid tot debat was aan gekondigd, was de zaal matig bezet. De heer W. D. Huijsken fungeerde als voorzitter. Deze opende met een kort woord de ver gadering waarna hij om des tijds wille het woord gaf aan den Heer Zwierstra van Enk huizen om een rede te houden over hel aangekondigde onderwerp: „Waar gaan wij heen?" Dc heer Zwierstra ving aan met te zeg gen dat de S.D.A.P. nog een jonge partij is, nog in de kinderjaaren en pas in 1894 op gericht. Hierdoor heeft zij nog niet kun nen toonen in het practische leven wat zij wil. Spr. gaat dan haar ontwikkelingsgang na en zegt dat haar ontstaan te danken is aan de groote ellende die in fabrieken vooral heerschte. Daarna komt hij aan het Algemeen kies recht, dat in hoofdzaak door Mr. Troelstra's groote activiteit lot 9tand kwam. We zijn nu aldus spr. uit de ergste ellende vandaan doch nu rijst de vraag: Waar gaan wij heen? Wat kan bereikt worden? Spr. wilde eenige zaken van prac tische politiek nader bezien. Ons wordt, zegt spr. van de rechtsche groepen, die beweren te stoelen op denzelf den wortel des Geloof9. verweten dat wij den klassenstrijd prediken, doch spr. acht dit onwaar. In plaat9 dat men samenwerking met ons zoekt, stelt men daar den strijd tegenover. Neen. wij prediken den klassen strijd niet, maar het is vooral de heerschen- de klasse, die het uitstekend verstaat om den klassestrijd te prediken. In dit verband wijst spr. op de handarbeidersstaking in Gro ningen tegenover de rijke boeren aldaar en hoe de geheel? socialistische arbeidersbe volking van Nederland deze menschen fi nancieel steunt om pal te staan in dezen strijd. Wanneer, zegt spr. een dokier een kind onderzoekt, is dan die dokter te laken als hij b.v. longcnsteking bij dat kind consta- tcerd? Immers neen! Zoo ook de S.D.A.P.; zij toont de gebreken in de maatschappij, doch predik! daarmede in geen geval den klassenstrijd. Hel is onze laak om de onderliggende partij te helpen in haar strijd en in het belang van dc geheele maatschappij. Toen in vroeger jaren de S.D.A.P. het op nam voor de verdrukten, kregen ze van niemand uit de Christelijke partijen steuv maar allen keerden zich lel tegen haar; doch ze hield aan en vele verbeteringen kwamen tot stand, vooral vlak na don grou- ten oorlogI Toen kon alles verbeterd! Kn nu moge men zeggen dat vele menschen in de S.D.A.P. met den godsdienst gebroken heb ben, daar staat tegenover dat ook ernstige Christenen, ja zelfs predikanten tot onze gelederen behooren. De S.D.A.P. bemoeit zich alleen met vragen van de huidige maatschappij en economische kwesties gaan builen den gods dienst om. Als voorbeelden noemt spr. he» Staatspensioen en de Ontwapening. Nadat spr. eenigen tijd stil gestaan heeft bij Staalspensioen en daarhij de houding van andere partijen heeft besproken, zegt spr. dat de S.D.A.P. wil, dat de gemeen schap zorgt dat de arbeid .rs een onbezorg- den ouden dag hebben, vastgelegd in het Staalspensioen. Verder stelt spr. de oneenig- heid der Chr. parlijen in het licht over het gezantschap bij den Paus, do Zondagshei liging. Processievrijheid en de zending en cileert in dit verband prof. Slotemaker de Bruine, dr Kuijper en dr. de Visser. Zij allen hebben geen gezamervlijken grondslag in de politiek. Wil men dien dan komt men in de S.D.A.P. Ie recht. Dan best>reekt de heer Z. den Indischen toestand en hij acht het noodig dat aldaar dezelfde rechten aan de inlanders gegeven worden en zij berecht worden als in Neder land het geval is Dan komt de Ontwapening aan de orde, waarvan spr. meent dat het eerste eisch in de Ncd. politiek is, om vrede le houden. De oorlog is het grootste gevaar, maar ook is een gevaar het ongeordend voort brengen der productie. Dit dient goed gere geld te worden en niet te laten afhangen, van den wil van den landbouwer, boer, teelder enz Spr. besluit met een citaat uit het boek: „Van het Westelijk front geen nieuws" en vraagt „wat zullen later Uw kinderen U vragen, als gij niets deed om dat dood en verderf brengende kwaad te helpen keeren?" Daar is maar één antwoord Op: Sluit U aan bij de S.D.A.P. en versterk door Uw slem uit te brengen, op onze mannen, onze gelederen Op de vraag van den Voorzitler of ei personen waren die met den spreker wensc'nlen te debatteeren gaven zich op do heeren Knuttel, van Leeuwen. Lubbe, dei. Dikken, v. Dorp en Wouda. De heer Zwier stra beantwoordde daarna de heeren, waar na de voorzitter de vergadering sloot. Hel was inmiddels elf uur geworden en velen waren reeds vertrokken. Hedenmorgen kwamen wij lot de ont dekking da' het nieuwe hek. aan den in gang van de Voorstraat ten dienste van de Gereformeerde Kerk welk hek tot heden, sedert een maand geleden dat het aldaar gemaakt werd immer open stond aan werszjjden met stevige kettingen en slo ten, vastgemaakt was aan de steunslangen van het hek. Zoo als men weet heeft de heer V. Eg- mond het recht van weg over dat terrein. Omtrent de volgende gevonden voor- weipen, kan men inlichtingen bij de politie verkrijgen: een schoen en een kousje, een gehaakt manteltje, koperen melkbussleutel, nikkelen horloge mei kast, zwarte dames hoed en een huissleutel. do nummers, daar do orde en stilte zeer veel te wen9chen overliet, Eenige der aan- wezigo Noordwijksche jeugd, hebben tot heden een verkeord begrip van orde en tuoht. Reeds vroeger deden wij een be roep op de ouders, om hun medewerking tot handbnving der orde. Een toen geno men politiemaatregel, dat tijdens het ma ken van muziek of zang ter plaatse niet mooht worden gereden of geloopen, was een «eer gToot succes. Wij zouden zeer gaarne dezen maatregel weder zien toegepast, waardoor de muziekliefhebbers ten volle van het hun gebodeno konden gonioten. Do beide politieagenten hadden hun handen vol om dc muziektent vrij to houden. LISSE. De verbouwing van do Ned. Herv. School alhier, is thans opgedragen aan de fa Gebr. van der Putten te Heemstede voor de somma van f. 41.756. Het schilderswerk zal verzorgd worden door de fa. Gebr. van Houten alhier. Op verschillende plaatsen is men be gonnen met het rooien der tulpen, die ech ter met dit koude weer slecht aanrijpen. Over de opbrengst valt nog niet te roemen. Vele soorten tulpen verloonen een eigen aardige groeischeur. Den laatsten tijd was het goed zichtbaar, dat nagenoeg allo par tijen zijn aangetast door den winter, daar de partijen niet gelijktijdig afsterven, maar overal roode vlammen toonen. NOORD WIJK. Naar wij vernemen kunnen ten kan tore van den Rijksontvanger reeds thans aanvragen worden ingediend tot verkrij ging van kostelooze rijwielbelastingmerken voor het met 1 Augustus a.s. aan te van gen belastingjaar. Gevonden voorwerpen; Een porte- monnaie inhoudende eenig Mein geld, een rekening en enkele bonnen, een gouden dameshorloge met zwart bandje; een tom- jxïuce (blauw met blauwe knop), een ijze ren slinger met vierkant gat en koperen handvat, een geelachtigen herdershond en. een paar jongensrijgschoenen. Inlichtingen over bovenstaande voorwerpen worden uitsluitend verstrekt des Woensdag en des Zaterdags van 12 tot 1 uur ten politiebu- rcele te Noordwijk-Binnen. NOORDWIJK-BINNEN. Gisteravond gaf de Harmoniekapel „Crescendo" alhier een concert in de mu ziektent op het Lindenplein. De talrijke toehoorders hebben helaas niet voldoende kunnen genieten van de keurig uitgevoer- RIJNSBURG. Raadsagenda. De raad dezer gemeente vergadert Vrijdag as. des avonds aoht uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2 Voorstel B. en W. verbreeóing en verstrating van do Brouwerstraat. 3. Af- en overeoliryvingen en wijzigingen gemeentebegrooting dienst 1928. 4. Benoeming lid stembureau 2de distr. 5. Drie-jaarlqksche afrekening schoolbe sturen ingevolge artikel 101, achtste lid, L.O. wet, over 1925, 1926 en 1927. Aan de Vliet had gisteravond de be proeving plaats van de brandbluschmiddelen. Voor de mansohappen van da brandweer was 'dit tevens een goede gelegenheid, om met do in bruikleen ontvangen spuit, vertrouwd te geraken met do bediening van een motor- spuit. Zoowel materieel aLs handigheid van de spuitgasten bleken van dien aard, dat met vol vertrouwen in geval van need, op hen een beroep kan worden gedaan. Natuurlijk was er geon gebrek aan be langstelling en kwam menige jongen met een nat pak thuis. De Stort. no. 122 bevat de statuten betreffende de N.V. Het Bloemenhuis tot handel en commissiehandel in bloemen en bloembollen, alhier. SASSENHEIM. Een ideaal kieieravolkt Tot dusver is hier voor de a.s. verkiezin gen nog niet geplakt. Het is te hopen, dat er niet zooals andere jaren geplakt en ge kalkt wordt, en als het toch gebeurt, laten dan do partijen na de verkiezingen het aange- ptakte weer doen verwijderen. Burgerlijke Stand. Gebaren: Gerrit, z.v .W. Verschoor en M. Vis Hendrik Gilenus, z.v. C. Elsgeest en E. Brouwer. Gehuwd: Albertus Leonardus van derMeij, 23 j. en Maria Scholten 24 j. Overleden: Willem Leendert Kuneman, ,70 j„ echtgen. van J. C. Urban. Gevestigd: H. G. van Resteren, Rijksstraat weg 26a van Roosendaal en Niepen Mej. J. H. Prins, Wilhelminalaan van Leiden J. J .Rusman, J. P. Gouverneurlaan 41 van Hillegom. Vertrokken: G. J. Guldemond en gezin van Warmonderdam 25 naar Haarlemmer meer J. P. du Croix van Molenstraat 15 naar Rheden. De leerlingen der hoogste drie klassen var. 'de Hervormde School maakten onder geleide van de onderwijzers een uitstapje r.aar Den Haag, alwaar de Gevangenpoort en het Mauritshuls bezocht werden. Al was het Weer niet mooi, toch is er veel genoten. Het aantal aansluitingen aan de Water leiding bedraagt thans 868. Dit is aanmer kelijk meer, dan bij de oprichting geraamd VOORSCHOTEN. Raadsagenda. Hedenavond vergadert de raad om 8 uur ter behandeling van: 1 Ingekomen stukken. 2. Wijziging gemeenterekening 1927. 3 Benoeming leden commissie nazien reke ningen der gemeente en der bedrijven. 4. Naam zijstraat Wijngaardenlaan. 5. Voorstel tot overneming van een strook grond van het R.-K. Armbestuur. 6. Idem tot verhooging van het salaris van den gemeen le-opzichler. 7. Idem tot toekenning van een gratificatie aan een gemeente-werkman. 8. Besluiten comptabiliteit. 9. Reclames schoolgeld. WARMOND. De Slct. no. 122 bevat de statuten dei N.V. Het Melselhuis alhier. WASSENAAR. Lijk aangespoeeld. Onder deze gemeente is gisteren een in verregaanden 6taat van ontbinding verkee- rend lijk van een man aangespoeld. Aange zien de kleeding bijna geheel vergaan en het lichaam onherkenbaar was, heeft men de identiteit niet kunnen vaststellen Op het lijk 19 een kijke' gevonden Op de begraaf plaats alhier zal het lijk ter aarde worden besteld. 3—2

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 7