AGENDA. SPORT. VISSCHERSJ-BERICHTEM. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. Vrijdag. TJ m u i d e n (hotel „Augusta") Jaarl. alg. verg van aandeelhouders N. V. Sleep- bootexploitatiemij. „IJmuiden". 2 uur nam. Zaterdag. Nutsgebouw: Staatk. Geref. Partij. Ds. Kersten en ds. Zandt. 7 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 17 lot en met Zondag 23 Juni a.s. waargenomen door de apotheken van de Heeren G. F Reijet, Steenstraat 35, Telefoon 136 en A j. Donk, Doezastraat 31, Telefoon 1313 LAWN-TENNIS. HET TOURNOOI TE WIMBLEDON. De loting. Gisteren heeft het wedslrijdcomifé van de AU England Club de loling verricht voor de wedstrijden voor Wimbledon. Voor onze Nederlandsche speelsters en spelers is deze loting niet bepaald fortuin lijk geweest. In hot enkelspel gaat het wel: mcj. Bouman heeft in de eerste ronde een Engelsch speelster legen zich van de mid delklasse, miss Lyle, van wie zij verdient te winnen. Timmer heeft het op gelijke wijze getroffen; hij heeft in Lingelbach een tegenstander die niet bepaald tot de be kende en gevaarlijke categorie spelers be hoort. In hel heerendubbelspel treffen Timmer en Coen het echter minder goed. Zij komen reeds direct tegen de sterke Italiaansche dubbel Morpurgodel Bono. In het gemengd dubbelspel komen mej. Hollin Couquerque en Timmer tegen het sterke Engelsche paar mevr. Mc. Iquhan en Greig Mej. Bouman en Borotra komen tegen miss Bournede Borman. In het damesdubbelspel komen mej. Bou man en mej. Rollin Couquerque legen een van de dubbels, die als winnaars uit de voor- wedstrijden komen. Mej, Rollin Couquerque, die in den regel niet over geluk bij de loting (e roemen heeft, komt obk nu ineens tegen een sterk tegen standster: mevr. Mathieu, de no. één van de Fransche ranglijst, en een van de „ge plaatste" speelsters, zegt de „N. R. Crt.". Wat het algemeene aspect van de loting aangaat, de sterke spelers hebben, dank zij het reeds door ons gemelde systeem van plaatsing in de eersie ronden over het alge meen geen tegenstanders die hen bedreigen. Zoo heeft Cocheret legen Crossley geloot, Moldenhauer legen Bernard, Tilden tegen Dillon, Prean tegen Davis, Borolra legen de veteraan Sherwell, Kehrling tegen Rad- cliffe, allemaal partijen die als zeer nuttige oefenpartijen le beschouwen zijn Zwaarder heelt Hunter het getroffen, die in de eersie ronde legen den taaien Japanner Miki komt. Voorts heeft Austin in de eersie ronde lo gen een landgenoot. Gilbert, te spelen, en Gregory eveneens: tegen Laster! In de eerste helft van de loting hebben Tilden, Cochet, Morpurgo en Gregory ge plaatst-geloot; in de tweede helft Borotra, Kehrling, Lolt en Hunter. Voor Tilden is dit niel bepaald een gelukkige loting, want hij moet nu Cochet slaan om den eindstrijd te bereiken, wat voor hem zwaarder is dan wanneer hij Borotra ontmoeten zou. Borolra heeft hem nog nimmer geslagenl De helft van Borotra is heel wat gemakkelijker dan die van Cochet. Sledhts Ilunler is een ge vaarlijk tegenstander, op gras des te meer. Tn het dames-enkelspel hebben Helen Wills, mej. Heine, mej. Nulhall, mevr. Mathieu in de bovenste helft, mej. Rollin Couquerque, mej. de Alvarez, mej. Jacobs en mej. Lylle in de onderste geloot. Er is dus alle kans dat mej. Wills en mej. de Alvarez wtser den eindstrijd moeten spelen tenzij de Spaansche speelster voordien ten offer viel aan no. 2 van de Amerikaan- schc lijst; mej. Jacobs. o NEDERLAND—BELGIE. Hoewel de datum van den jaarlijkschen wedstrijd tusschen een Nederlandsche en een Belgische ploeg nog steeds niet vast staat, heeft hot dagelijkscli bestuur van d°n N. L. T B. voorshands besloten den wed strijd le Arnhem te doen houden. Vermoe delijk zal het. evenals verleden jaar midden September worden. o ROEIEN. OM DEN TELEGRAAF-BEKER. Laga wint. Laga heeft alweer gewonnen, voor de 3e maal in successie en voor de 11e maal in totaal. De Delftsche ploeg won de race met 2 lengten voorsprong (1 lengte licht) in 16 min. en 36 seconden en deed dus 14 se conden langer over de baan dan op den eersten dag, doch de tegenwind was ook iels sterker. Ook nu weer had Laga de goede boei aan de Amsteldijkzijde. Voor dat feit wordt de ploeg die van boei I vertrekt en die de boeien gemakkelijker nemen kan al- een lengte terug gestart, doch het verschil is grooter te achten. Dat was dus gister avond eenigszins in het nadeel van de Amsterdamsche studenten, wier stuurman bovendien in ervaring iets bij den Delft- schen pootvoerder ten achter stond Ook Nereus heek goed, zeer goed geroeid in een iets .lager haanlempo. waarbij schier veel- vuid'c gespurt werd. Deels is dal een gevolg van h't gevoel, dat men anders te ver a.li- ter raakt en zijn kans verliest De laatste telle inspanning kwam op ca 1200 Meter voor de finish, toen Nereus snel inliep in hoog tempo. Maar Laga kon den aanval op dat moment weerstaan en dat gaf den door slag. Toen viel Nereus terug en werd het verschil 2 lengten. Dat verschil is ook ge bleven lot de eindstreep Beide ploegen sloegen nog een uitstekende eindspurt, zij waren bij aankomst vermoeid, doch in goede conditie. Van uilgepul zijn was geen sprake en direct roeiden overwinnaars en overwon nenen kalmpjes naar de bootshuizen. Twee sterke ploegen hadden een mooien strijd gestreden en de sterkste won. De tegenwind in aanmerking genomen was de tijd zeer goed le noemen. De belangstelling langs de oevers was enorm, de menigte* bij de finish niel te schalen, doch zeker een 20 25000 alleen op dal eene punl. En dan was er den heelen weg over een gedrang van je welsle, keken uit duizenden vensters, uit boomen en vanaf ■de daken de enthousiasten. o DE EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN. De Europeesche kampioenschappen wor den 17 en 18 Auguslus bij Bromberg in Polen gehouden. WATERPOLO. A. Z. II—L. Z. C. II i—.3. In een lellen kamp is hel gisteren L.Z.C. II mogen gelukken te winnen van haar zwaar ste concurrenten. Deze wedstrijd voor de reserve eersie klasse N. Z. B. is gespeeld in den bouwval, eens genaamd „Obelt", te Amsterdam. Het begon met een gelijk opgaand spel, waarbij de Iwee keepers telkens moesten ingrijpen, wat zoowel Fleerkamp als den A. Z,-keeper goed afging. Als tenslotte II. Walenkamp den bal goed krijgl toegespeeld, schiet hij onhoudbaar in (01). Dit prikkelt de L. Z. C.'ers iot meerdere inspanning en als even later Smink opzwemt, koml de hal na eenige strubbelingen voor 't doe! weer bij Walenkamp en 't is 02. Nu is '1 de beurl aan A. Z. om de Leidsche achterhoede in hel nauw te brengen; een verkeerd terug spelen op den keeper geef! hen een kans, die zij dankbaar aanvaarden (12). Hier mede gaat de rust in. Daarna wordt de strijd op denzelfden voet voortgezet. A. Z is in 't veld iets in de meerderheid, maar haar aanvallen stran den op de eenzijdigheid in den opzet er van. Dan gaat het spel weer gelijk op en na. samenspel in de voorhoede krijgt Walen kamp een kans, die hij niet laat ontsnappen (1—3). Weer komt A. Z. in de meerderheid en haar snelle midvoor Kroese probeert Fleerkamp te verschalken, wat ham niet gelukt. Ook een harde knal van de A. Z.- linksbuiten, geheel vrijliggend, weel hij er Uit te houden, waarmede b^t offensief van A. Z. gebroken fe. Mtet L. Z. C. in den aan val komt het einde met ongewijzigden stand. Het programma. Het programma voor de a.s. wedstrijden luidt: Hedenavond 8 uur; L, Z. C, IVH. Z. en P. C.-Veteranen (competitie H. Z. B.). Vrijdagavond 8 uur: LZ.C. IIIDe Zijl II (Comp, N. Z. B.V, L.Z.C. V—De Zijl III. Zondag: L. Z. C. I (dames)A. D Z. II (comp. N.Z.B.); L. Z. C. ID, J. K. I (comp. N. Z. B.). Hedenavond speelt De Zijl II vriend schappelijk tegen Entre Nous. ATHLETIEK. DE WEDSTRIJDEN Z. H.A. B. Naar wij vernemen, is de inschrijving voor de wedstrijden van den Z. H. A. B. onder auspiciën van den L. A. K. op Zon dag a.s. op het A.S.C.-lerrein aan de De Kempenaerstraat zeer goed. Hel aantal deel nemers is groot. O.a. wordt deelgenomen door leden van Brunhlide, Nieuw-Brunhilde, Olyinpia (Den Haag), A. S. C„ D. F. C. (Dordrecht), Donar, D. O. b. (Schoonhoven), Feyenoord (Rotterdam), Het Noorden (Rot terdam), Laakkwartier (Den Haag), Pro Palria (Rotterdam), Sparta (Dordrecht), TH.O.R. (Gouderak), U. V. S., Vlug en Le nig (Don Haag), te Werve (Rijswijk) en Zwaluwen (Den 1-Iaag), Prijzen zijn o.m. beschikbaar gesteld door onzen burgemeester, mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen, de K.N.A.U., Leidsch Dagblad, Leidsche Crt., N B L. O., V. V. V., U. V. S., L. V. B Donar, Nieuw-Brunhilde, Sporthuis Lanfers, firma de Jong etc. o MOTORSPORT. DE NEDERLANDSCHE T. T. Een evenement van internationale beteekenis. Nog maar enkele weken zijn het tot het belangrijkste internationale sportevene ment in Nederland in 1929, de Internatio nale Motorsnelheidswedstrijden op het „Circuit van Drente", genoemd de Nederl. T T. Voor den vijfden keer organiseert de Motorclub „Assen en Omstreken" deze ra ces. welke in den loop der jaren zijn gewor den een sportevenement van internationale beteekenis. Maakt men een vergelijking tus schen de eerste wegwedstrijden in 1925 bij Rolde gehouden en de laatste races in 1928. gehouden op de wegen Assen-Hooghalen- Laaghalerveen-Assen dan kan men een enormen vooruitgang conslateeren. De meest vermaarde rijders van Europa verschijnen op 6 Juli aanstaande aan den start te Assen, de organisatie dar wedstrijden, een enorm stul; werk, is uit stekend. en de belangstelling voor het eve nement is grooter dan ooit. Uit alle deeien van ons land en ook uit het buitenland zullen tienduizenden optrek ken naar Drentes hoofdstad. Reeds eenige dagen voor de wedstrijden is Assen een en ai bedrijvigheid een echt Molorcentrum. De deelnemers zijn er vaak 8 dagen tevoren, machines worden geprobeerd en in orde ge maakt. Commissieleden leggen de laatste hand aan de regeling en een groot aantal Persvertegenwoordigers van Dag- en Sport pers is dan aanwezig. Drie dagen voor de races begint de stroom van vreemdelingen naar Assen, die zijn hoogtepunt bereikt daags voor de races en op den dag zelf. Vrijdag 5 Juli heelt wegen en keuren der machines plaats, 'sav. 6 uur rijden de pers vertegenwoordigers rond hel Circuit en plm. 7 uur 'sav. bereiken de deelnemers aan sterrii via het Circuit de stad Assen, 9 uur 'sav. vindt de begroeiing van deelnemers en Commissieleden plaats in „De Herten kamp" te Assen, terwijl dan tevens zal wor den aangeboden het „Motorsport" vaandel aan de Motorclub „Assen en Omstreken". Zaterdag 6 Juli is de groole dag. Precies 7 uur v.m. worden de terreinen opengesteld en we! fe De Haar bij Assen, waar starten finish plaats heeft, waar de depots der rij ders zijn gevestigd en waar tijdopnemers en rondentellers hun plaats hebben. De in lichtingen aan hel publiek geschieden te De Haar door midde! van den Philips luidspre ker „De Stem van den Reus", zoodat men op alle plaatsen op de hoogte wordt gehou den van het verloop der races. 10.00 v.m. gaat de 350 cM3. klasse op reis (li ronden) terwijl met 2 minuten lusschenruimle de 25J cM3 klasse (12 ronden) en do 175 cM3. 10 ronden) volgen. Hef circuit (1 rondel heeft een lengte van 17.3 K.M. Tegen 1 uur zijn de voormiddag races afgeloopen en Lis- binnen 2.30 n.m. de middagraces. De 500 cM3. klasse rijdt het circuit 16 maal en de 750 cM3. klasse 18 keer. In het offic. pro gramma wordén afle nadere inlichtingen verstrek! zooals deelnemers en rondeniij- lijslen. snelheidslabe! terwijl daarin voor komt een groot aaniai foto's van vorige rennen'. Volgens een besluit der K. N. M. V. zu:- len de ocrslaankomende Nederlanders in d° 350 cM3. en 500 cM3. worden beschouwd als kampioen van Nederland. Waardevolle prijzen staan Ier beschikking. Wij vermelden nog dat dc T. T. races b;j elke weersgesteldheid plaals hebben o GYMNASTIEK. OPENLUCHTDEMONSTRATIE RIJNLANDSCHE TURNKRING. De route voor den optocht, die Zaterdag middag wordt gehouden in verband met de openluchldemonslralie op het sportterrein aan den Ilooge Rijndijk is gewijzigd en als volgl vastgesteld: Noordeinde, Rapenburg O.Z., Sleenschuur, Breoslraat, Vrouwensleeg. Haarlemmer- straal, Mare, Oude Vest, Pelikaanstraat, Hooigracht, Nieuwe "Rijn, Kraaierstraat, Hoogewoerd, Ilooge Rijndijk. Na afloop wordl de volgende roule gevolgd: Ilooge Rijndijk. Plantsoen. Jan v. Ilpulkade, Doezastraat, Rapenburg W.Z., Noordeinde. o SCHAKEN. EENDAAGSCHE WEDSTRIJD VAN „PHILIDOR". Voor bovenstaanden wedstrijd, gehouden op 2en Kerstdag van liet vorige jaar ter ge legenheid van het 10-jarig bestaan der Leidsche schaakclub Philidor, waren be halve de gewone, ook een aantal exlra- prijzen uitgeloofd, oa. een fraaien prijs voor de mooist gespeelde partij. Het onderzoekn der gespeelde partijen, totaal 10211, vorderde geruimen tijd De commissie, die hiermede belasl was, vond geen bijzonder mooie, slechts enkele behoorlijk gespeelde partijen. Na schifting bleven er nog twee over, nl. die gewonnen door W. H. v. d. Nal Jr. te gen Chr. Vlngsma en die gewonnen door W. Demmendal togen W. H. Bosscha. Aangezien de commissie het niet eens kon worden, besloot men beide partijen op te zenden naar een arbiter, den lieer J. W. te Koteté (e 's-Gravenhage. Deze kwam, na onderzoek tot de conclu sie, dat deze partijen niet voor een bokro- ning in aanmerking korden komen, met welke conclusie de commissie zich ver- oenigd heeft, zoodal de schoonheidsprijs niet toegekend is. VISCHPRITZEN. Tarbot p K.G. f. 0.80f. 0.55; Griet p. kist van 50 KG. f.49f.21; Tongen per KG f. 3.10f. 1.60; Groote Schol f.26, Middelschol 1.20f.21, Zefschol f. 31 f. 16.50, Kleine Schol f. 14f. 4 80, Schar f. 14f, 3.80, Groote roode Poon f. 47, Middel roode Poon f. 44, Kleine roode Poon f. 40, Pieterman en Poontjes f, 19f. 1.55, Groole Schelvisch f. 25, Middel Scheiv. f. 23, Elein- middel Schelv. f. 17f. 14, Kleine Scheiv. f. 10.60f. 4.50, alles p. kist van 50 K.G.; 'Kabeljauw p. kist van 125 K.G. f 61f. 44; Gullen p. kist van 50 K.G. f. 17f. 4.S0; Wijting p. kist van 50 K.G. f. 5.50f. 1.60; Makreel p. kist van 50 K.G. f. 11f. 8 Aangekomen 14 stoomlrawlers: MM 105 me f.651; IJM. 261 met f.1438; IJM. 331 met f.1627: IJM 82 met f 2644: IJM. 82 met f. 26-W: IJM. 71 met f 1635-, IJM. 5 met f.1607; IJM. 83 met f 1813; IJM. 121 met f.2269: MM. 69 met f.1531: IJM. 18 met f 1900; IJM. 191 met f 1471; IJro. 177 met f. 1484; IJm. 28 met f 1778, en de loggers: K W. 55 mei f 815 K W. 96 met f 635, KW. 175 met f 3.5 molorlogger KW 31 met 328 kantjes pekelharing voor Katwijk. 0 DE ALGEMEENE TOESTAND. Stresemann te Parijs De Herstelkwestie. Stresemann is gisteren uit Spanje in Parijs gearriveerd. In opdracht van Briand werd Strese mann door den kabinetschef Leger en ver- de!" door den Duitechen ambassadeur te Parijs Von Hoesch op het pejron verwef- komd. Te ongeveer 12 uur begaif Strese mann zich met zijn tolk Schmitt naar de Quai d'Orsay, waar Briand te zijner eere een lunch aanibood, waarbij ook vele leden der Fransche regeering aanzaten, n.l. de ministers Barbhou, Ohéron, Tardieu, Lou- cheur, Painlevé en Forgest, den secretaris generaal van de Quai d'Orsay, Philippe Berthelot, evenals de hoofdambtenaren van Briand's departement. Na het noenmaal had een politieke ge dacht en wisseling plaats, waaraan ook de onderlusschen verschenen ministerpresi dent Poincaré deel genomen heeft. De be spreking betrof de voortzetting der on derhandelingen, die, in het geval van goed keuring door de regeeringen, het gevolg moeten zijn van dc aanvaarding van het plan der deskundigen. Na afloop van den lunch lieeft Briand aan de Fransche pers de volgende ver klaring gedaan Mijn onderhoud met dr. Stresemann vormde dc voortzetting der onderhandelin gen, die ik met hem te Madrid gevoerd heb. Vóór den lunch had ik een eerste ge dachten wisseling met hem en ons onder^ houd werd na liet noenmaal in aanwezig heid van Poincaré voortgezet. Wij heb ben de beste voorwaarden gezocht, waar onder de regeeringen inzake de inwerking treding van 'l plan der deskundigen on derhandelingen aanknoopen kunnen. Na zijn terugkeer te Berlijn zal dr. Stresemann zijn regeering inlichten over zijn onder handelingen te Madrid en Parijs. Onmid dellijk daarna zullen deze onderhandelin gen langs den gewonen diplomatieker) weg voortgezet, worden, om den aard van en oen zoo nabij mogelijk gelegen tijdstip voor de re'geevingsconferentie vast te stel len. Wanneer de betrokken mogendheden het eens worden, zal deze conferentie reeds in de tweede helft van Juli bijeen kunnen komen. 's Middags, heeft Pcrincaré in de verec- nigde Kamercommissies van buitenland- sohe zaken on financiën zijn uiteenzetting begonnen. Hij gaf een historisch overzidht van de kwestie der intergeallieerde schulden. Hij gaf te verstaan dat de regeeringsmededee- ling ten minste vier zittingen in beslag zal nemen. Hij zett-e uiteen, dat liet accoord van Washington over de schulden geratificeerd is door het Huis van Afgevaardigden, maar niet door den Amerikaanschen Senaat. Om in werking te treden, moest het geratifi ceerd zijn door den President der Fran sche Republiek met goedkeuring van het parlement vóór den vervaldag. Alvorens op recès te gaan tot eind Sep tember heeft het Amerik. Huis van Afge vaardigden de resolutie aangenomen, die machtiging verleent, den vervaldatum der Fransche schuld voor het overgenomen' oorlogsmateriaal te verschuiven van 1 Aug. tot 1 Mei 1930, wanneer Frankrijk de over eenkomst MellonBórenger voor den ver valdatum der 400 millioen ratificeert. De Senaat heeft de resolutie ook aangenomen. Duitschland's industrie begint ook bii fe trekken. Volgens het ..BerlineT Tageblatt" heeft het Rijksveirbond dei' Duitsche In dustrie een resolutie aangenomen, waarin het plan-Young weliswaar op zich zelf a.l? ondragelijk en bcdenkeliik in economisch opzicht wordt voorgestel^ doch waarin tevens vastgesteld wordt, dat door liet ver- loop der Parijsche conferentie geen econo misch, maar een politiek resultaat, bereikt is. waartegenover liet Rijksverbond der Duitsche Industrie als economisch orga nisme geen positie te kiezen heeft. DUITSCHLAND. Het rijk en de bondsstaten. De tweede subcommissie van de grond wetscommissie der landenconferentie heeft nu ook haar rapport over de begrenzing van de competentie tusschen Rijk en bonds staten ingediend. Het is aan de pers ver strekt met eenige toelichtingen, waarin de vroegere minister KochWeser betoogde, dat de voorstellen leiden tot den gedecen- traliseerden eenheidsstaat. Tusschen de Rijksadministratie en het autonoom bestuur der landen laschi het rapport het „beheer bij delegatie" in, dat echter zooveel moge lijk in zulk een vorm gekleed is, dat men van een „gebonden autonomie" kan spre ken. Overigens verlangt ook 't beheer bij delegatie" de afschaffing van het parlemen tarisme in de bondsstaten, want het is on mogelijk, dat een landsregeering tot het af treden gedwongen kan worden door een votum van wantrouwen, omdat zij een op dracht van de Rijksregeering uitgevoerd heeft. De nieuwe voorstellen beleekenen, in de woorden van KochWeser, ofschoon zij natuurlijk eerst de grondslagen leggen, een geweldige vooruitgang, omdat zij het oude Duitsche verlangen naar eenheid bevredi gen en een rationaliseering van de admini stratie invoeren, die ook voor ons bedrijfs leven een verlichting meebrengt. De subcommissies zullen 5 Juli onder voorzitterschap van Severing opnieuw bij eenkomen, om dan te beslissen wat met de voorstellen gebeuren zal, die in de rappor ten vervat zijn Tiet resultaat wordt dan doorgezonden aan de grondwetscommissie en dan aan de conferentie der bondsstaten zelf. Wanneer zij haar taak als afgeloopen beschouwt, zullen de bevoegde instanties van het Rijk de vraag voor het parlement brengen. GRIEKENLAND. De havenstaking in de Piraeus. De staking der havenarbeiders in den' Piraeus is thans op alle havenarbeiders overgeslagen. Gisteren nog kondeD 1009 ongeorganiseerden onder bescherming der politie verscheidene kustschepen lo9seB waarna zij echter door hun georganiseerde vakgenooten werden aangevallen. De aan. vailers moesten met behulp van politie mariniers en cavalerie uiteengedreven wor- den. Bij deze schietpartij werden talrijke arbeiders gewond. Alle door de regeering tot dusver ondernomen verzoeningspogingen hebben schipbreuk geleden. In verband hiermede heeft de regeering besloten met alle ten dienste staande mid- delen de staking te breken. Hoewel de duur der staking niet (e schatten valt. kan zij moeilijk zeer lang zijn, gezien de slechte linancieele positie der weerstandskassen. o ZUID-AFRIKA. Het nienwe kabinet Hertzog. Hertzog heeft de combinatie met Cress- well gehandhaafd. Het nieuwe kabinet heeft gisteren den eed afgelegd. Jensen, de vroegere speaker, is minister voor inlanders-aangelegenheden. Kolonel Cressweli neemt bij de portefeille van landsverdediging nog die van arbeid. o CHINA. De Rnssieche kwestie. Aan de regeering te Moekden is verzocht, alle documenten, die bij de huiszoekingen in liet Russische consulaat te Charbin ia beslag zijn genomen naar Nanking te zenden. Volgens de Chineesche bladen is generaal Tsjang I-Isoe Liang, de opperbevelhebber v, Mantsjoerije, voornemens een buitengewoon gerechtshof bijeen (e roepen, om de 39 Russen, die in het consulaat in hechtenis zijn genomen, te laten vonnissen. De Chineesche autoriteiten verklaren, dal gr in liet consulaat lijsten zijn gei'ondenl met de namen van 57 Chineezen en 2l| Russen, die in verschillende plaatsen spion-1 neeren. Naar deze spionnen wopdf thans ge zocht. VEREENIGDE STATEN. Schietverbod van Hoover. President Hoover heeft aan de douane beambten aan de Cnadeesche grens verbo den, gebruik te maken van schietwapenen. Dil in verhand met de verontwaardiging in de Ver. Staten en Canada over de licht vaardige en onbekookte manier waarop] maar geschoten wordt op mogelijke dract-l smokkelaars. Er waren heel wat menechea] gewond sommigen zelfs gedood dit met dranksmokkelarij niets te maken hadden. Het moet echter erkend worden, dat er veel sterken drank uit Canada de Ame-| rikaansche grens overgaat, in het bijzonder] door Detroit DE HERSTELKWESTIE. BERLIJN, 20 Juni. (Wolff). De afdeeliflg Berlijn der Duit9ch-Nationale Volkspartij heeft een protestvergadering gehouden, waarop de Rijksdagafgevaardigde Freytag— Loringhofen mededc-elde, dat de D. N. Volkspartij zou trachten een referendum uit te lokken over het plan-Young. Indien dit niet mocht gelukken, dan zou de partij gaan ageeren voor een referendum over de oor-i logsschulden. Met algemeene stemmen werdl door de vergadering een motie aangenomen, waarin legen de Parijsche overeenkomst met kracht wordt geprotesteerd, terwijl aan denl Rijksdag wordt gevraagd, te weigeren deze overeenkomst te ratificeeren. o STRESEMANN TE PARIJS. PARIJS, 20 Juni. (Havas). Bij bun be- sprekingen met Stresemann verklaarden Poincaré en Briand, dat de Fransche regee ring, die Dinsdag de eerste was om zonder voorbehoud de aanbevelingen der deskun digen goed te keuren, voornemens was ook de inwerkingtreding ervan te bespoedigen. Dc conferentie der zes betrokken mogend heden zal in en neutraal land b.v. Zwitser land plaats hebben. Het voorstel om deze conferentie1 te houden, zouden Briand en Stresemann gezamenlijk aan de andere mogendheden doen. Het is het meest waar schijnlijk, dat op de conferentie Frankrijk j door Briand en Poincaré zal worden ver-1 tegenwoordigd. Stresemann vertrok 's avonds I kort na elf uur uit Parijs naar Berlijn, a3n j het station uitgeleide gedaan door e'en ver-1 tegenwoordiger van Briand. _o DE HITTE IN AMERIKA. NEW-YORK, 20 Juni. (Belg. Tel. AgjJ In de oostelijke staten zijn sinds dstereoH wtoerom zes personen bezweken ('oorr? I hitte. Vooral in de diohtbevolkte ooBtelg» I wijken van New-York is de last door de rui veroorzaakt, buitengewoon groot. TREINBOTSING TE NEW-YORK NEW-YORK, -20 Juni. (Reuter). Boven d« Zesue Avenue heeft gisterenavond een sing plaats gehad tusschen twee lucM-jr®» Een persoon werd gedood en verschel gewond.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 2