doodt insecten INGEZONDEN. VISSCHEBiJ-BEBlCHTEN. CORRESPONDENTIE. NAGEKOMEN BEBICHTEN. BEUBSOVEBZICHT. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. RECLAME. FLIT 6815 (Builen verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. ONS PLANTSOEN Naar aanleiding een schrijven gericht jan den Raad onzer gemeente, verzoek ik U fcéleefd eenige plaatsruimte, en wel naar unhiding van deze zinsnede: „dat bij het Plantsoen-bedrijf veel vakkennis wordt ver pacht". Het is niet mijn bedoeling dit tegen te spreken en zeer zeker geloof ik, dat, wil oen met den tijd mede gaan. ook aan der- jêlijke werken tijd en ge'Id moet besteed ïorden; en waarom niet 't is toch voor het ilgcmeen; ieder, die hart voor bloemen en schoonheid heeft, leeft daarin op. Jammer is, dat in de plantsoenen dezer {craeente alles zoo verwaarloosd wordt; ik wil nu als Voorbeeld nemen, het plantsoen strekkende van de Plantage naar de Kore- raamtraat, en dan vraag ik mij af, wie is dei schuld van deze verwaarloozing. De bloemperken hebben het geheeie voor- jiar onbeplant gelegen, waarvoor deze niet io het najaar met bloembollen beplant? Het fras ziet er treurig uit, de graszoden die zijn aangevoerd, hebben liggen verdrogen en werden omgekeerd, de paden zijn allesbe halve gelijk om niet van groote gaten te ipreken. Niettegenstaande de papiermand wordt al het papier over den grond geslingerd: het publiek zegt: er kan nog meer bij. Als ik dan ook ons gemeentebestuur van rahd zou mogen dienen, dan zou ik willen zeggen, ruimt de plantsoenen op, maak er een speel terrein van, of ontlast de Hoogewoerd, en legt er de tram door, of een plantsoen zooals het behoort. (Men zou desnoods de beplan- ng en onderhoud kunnen uitbesteden). Als alles goed in orde was, zou ook zeker publiek medewerken ter bescherming. Me't beleefden dank aan de redactie teeken ik, CORNs. BOEKEE. LEIDEN; 18 Juni 1929. TOCH PLAKKEN Hooggeachte Redactie: loden afgeloopen nacht zijn' de plakmanï- iken weer doende geweest. Tal van biljetten ?bben weer schade moeten aanbrengen aan uren en gevels der panden van onderschei en particulieren en openbare instellingen. Ditmaal is het wel heel erg en "dat Kg wel van een partij welke zich bij uitstek i&ti-revolutionair noemt en zich met de franjekleur tooit: Waar blijft op die wjjze pde troüw.' Hoe hoopgevend stemde het K-richt in Uw blad van de samenspreking w partijleiders met onzen heer Burgemees- en de daarbij gedane toezegging. Als partij, die zich wel tot „het groene Lut" zal rekenen, zulks gedoogt van haar changers en dezen daartoe het materiaal hun nachtelijk pad mee geeft, wat is jsu van de anderen te wachtenof zul- «j' dezen het beneden hun eer en naam Wijven achten anderen ergernis en schade berokkenen Hoogachtend, - - Uw dn., N. IJMüIDE-N, 18 Juni 1929. VISCHPRITZEN. Tarbot per K.G. f. 0.80—0.65. Tongen 2.15—1.70. Griet per kist van 50 K.G. 623i. Middelschot f. 40. Zetschol f. 45 "->■ Kleine Schol f. 288.50. Schar f. 15 HO. Vleeten per stuk f. 5.604. Kleine ■V'de Poon p. 50 K.G. f. 45—42. Pieten-man f"> Poontjes f. 22.503.80. Groote Schel dt] f. Middel Schelv. f. 24—19. ^•inmiddel Soibelv. f. 16.5012. Kleine belv. f. 145.4o Kabeljauw per kist van K.G. f. 6038. Gullen per kist van *0 fH. f. 16.508.50 Lengen per stuk f. 1.80 "^•75. Heilbot per K.G. f. 1.501.15. Wij- "fj? per kist van 50 K.G. f. 106. Kool- *isch j>er stuk f. 10.40. Makreel per kist 'JT1 50 K.G. f. 11-7. Aangekomen 11 stoomtrawlers: IJiI '3, met f. 5435; ÏJM 99, met f. 3191; UM met f. 2571IJM 481, met f. 2346 jJJ iöl, met f. 1028; IJM 271, met f. 2074, ÏJG3, met f. 1730; IJM 232, met f. 1681; met f. 9198; IJM 130, met f. 1998; Uil 15, mét f. 3537en de logger KW 32, 1688 besomming. -M. b Ie K. a. Z. De kwestie 19 thans 'jooende besproken, zoodat wij er geen discussie over kunnen toestaan. STADSNIEUWS. NEDERL. BANKETBAKKERS- VEREENIGING. De vergadering van het Weduwenfonds werd ten twee ure geopend door den eere voorzitter der vereeniging, den heer W. C. van Breda. De notulen werden door den secretaris voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen was een brief van het bestuurs lid den heer Burgers, waarin vermeld, dat hij wegens ziekte verhinderd was aanwezig te zijn. Vervolgens geschiedde voorlezing van het Rapport Raad van Toezicht, waar uit ervaren werd, dat het totaal der uitkee- ringen over het afgeloopen jaar f.2100 be droeg. De voorzitter bracht, den rapporteur, den heer Polak, dank voor de voorlezing, waaruit duidelijk blijk gegeven is van een uiterst accuraat beheer. De heer W. C. van Breda werd als be stuurslid herkozen. Het voorstel tot wijziging van artt. 3, 9 en 12 der Statuten sub 3, uitkeering van f. 340 vanaf 1 Januari 1929, alzoo een ver hooging van f. 40.sub 9, aan het bestuur zal toegezegd worden een Raad van Toe zicht, bestaande uit drie leden, waarvan er twee door leden en één door het Hoofd bestuur der N. B. V. worden benoemd enz.); sub. 12: inplaats van 14 dagen te lezen: een maand, wordt na eenige discussie met alge- meene stemmen aangenomen. Na rondvraag werd de vergadering door den voorzitter gesloten. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd is voor het doctoraal examen rechten de heer J. W. I. Swane (Utrecht); voor het candidaat9exaöien rechtsgeleerd heid de heeren L. II. J. Brantje9 (Leiden), C. P. Tuk (Gouda), VV. K. N. Hengeveld (Leiden); voor het doctoraal rechtsgeleerd heid de heer J. R. Stellinga (Den Haag). Op verzoek is eervol ontslagen met dank voor de vele belangrijke en langdurige dien sten den lande bewezen mr. H. B. Greven, oud-hoogleeraar aan Rijksuniversiteit alhier, als lid en ondervoorzitter van Centrale Com missie voor Statistiek. INBRAAK TE DEN HAAG. Gisteravond is ingebroken in den Haag in de Spuistraat bij den juwelierszaak van de firma R„ eigenaar de heer V., die bui tenlands vertoefde. Door middel van valsche sleutels is men binnengekomen. Uit de étalage en uit de*? winkel zijn een groot aantal voorwerpen en sieraden gestolen. Een juiste opgave van het vermiste kon nog niet worden ver strekt, doch het bedrag beloopt zeker vele duizenden guldens. Naar voorloopige opgave zijn gestolen 385 gouden ringen, een paar dozijn plaüna- ringen, een partij gouden oorbellen, een groot aantal gouden oorknoppen met bril janten, voorts gouden en briljanten dasspel den, gouden dames- en heerenhorloges, paarlen colliers, armbandhorloges, gouden manchetknoopen, briljanten broches, gouden naaigarnituren, eversharppotlooden, beurs jes enz. Den' geheelen nacht heeft de politie de omgeving afgezocht en ook op andere plaat sen een onderzoek ingesteld. Aanvankelijk heeft het echter nog geen resultaat opge leverd. DE AMERIKAANSCHE TARIEVEN. WASHINGTON, 18 Juni (Reuter) De maat regelen in verband met de wijziging der tarieven worden niet voor Augustus ver wacht, daar de Senaat heden de verdaging voor twee maanden heeft goedgekeurd, welke morgen ingaat. Met 39 tegen .38 stemmen verwierp de Senaat de resolutie Borah, welke een be perking beoogde van de herziening der ta rieven tot landbouwbouw en melk-pro- ducten DE HERSTELKWESTIE. STOCKHOLM, 18 Juni (V.D.) Prof. Cassel, de bekende Zweedsche econoom en finan- cieele deskundige, schrijft heden in een hoofdartikel in het „Svenska Dagbladet" over de nieuwe regeling der oorlogs-schade- vergoeding. Inzake het transfer-vraagstuk acht prof. Cassel het rapport der commissie zeer onduidelijk Aan den eenen kant wordt verscheidene malen Duitschland verant woordelijk verklaard voor het opbrengen en de transfer jaarbet^ingen. Anderzijds bepaalt hel plan echter, dat de betalingen in marken moeten geschieden op het conto der Herstelbank. Hoe kan men echter voor iets de verantwoordelijkheid aanvaarden, dal men reeds op hel conto van een ander heeft gestort? Het plan-Young gaat van het standpunt uit, dat een transfermoralorium slechts bij voorbijgaande economische moeilijkheden noodig is. Dit acht prof. Cassel een foutieve beoordeeling van het herstelvrèagstuk. De voornaamste moeilijkheden van Duitschland bestaat daarin, dat het slechts met van het buitenland geleend geld betalen kan. De opeenhooping van moeilijkheden wekt geenszins den irtdruk, dat men hier met moeilijkheden van voorbijgaande» aard te doen heett, die door een kort uitstel over wonnen kunnen worden AMSTERDAM, 18 Juni. D? markt had heuen een gedrukt voorkomen en allerwegen kwamen lage noteeringen tot stand. Vooral de Industrie-papieren hadden van aanbod te lei den ,en hier waren de Kunstzijde-aandeelen vooral het kind van de rekening. Enka's in hoofdzaak moesten zich een verlies getroos ten dat enkele tientallen procenten bedroeg. Maecubee's vast geopend, liepen weer terug. Philipsaandeelen golden een oogenblik boven het hoogste peil van den vorigen beursdag, doch reageerden vervolgens scherp. Margarine-Unies en Calvé-Delft konden zich niet handhaven en zagen zich meer dere procenten ontgaan. Calvé-Delft boden nog hel meest weer stand. Van de Kuchenmeister-soorten werden Accoustiek lager afgedaan. Fordaandeelen vast. Op de Mijnwaarden waren het Boe ton's die zich naar lager koérspeil zagen ge bracht. Op de Petrolcumafdceling opende Ko ninklijke beneden het peil van gisteren, na het slot en liepen vervolgens verder terug. Daarentegen heerschte een goede stemming, voor Suikeraandeelen. II.V.A.'s vervolgden de gisteren ingezette rijzing Tabakken wa ren goed prijshoudend, op Oude Dcli's na, die zich in benedenwaartsche richting be wogen. De stemming voor Rubbers was niet ongeanimeerd, ofschoon groote voordeelige verschillen uitbleven. Yankees bewogen zich op den achter grond. Prolongatie pCt. WISSELKOERSEN. Engeland 12.07 1/8; Duitschland 59,42; Frankrijk 9.7-1-, België 34,57 1/2; Zwitser land 47,91, Oostenrijk 35.Denemarken 66,35; Zweden 66,75; Noorwegen 66,37.1/2; New-York 2.49 1./8. ALPHEN. r Konijnenfokvereeniging „Ons Belang" Zaterdagavond hield de pasopgerichte konijnenfokonderafdeeling der Aiphensche Pluimvee en Konijnenfokvereeniging in het zaaltje van den heer Kemp haar 2e leden vergadering. De voorzitter, de heer L. v. Klaveren opende de vergadering met een kort woord, terwijl de notulen der vorige vergadering van den secretaris, den heer W. G. van Wijk, werden vastgesteld. Door middel van punt 3 van de agenda „gelegen heid tot aanmelding van nieuwe leden" werd door een drietal fokkers gebruik ge maakt en welke zich als lid lieten inschrij ven. Op voorsjel van het bestuur werd de vereeniging betiteld met den naam „Ons Belang", welke benaming door de leden zeer toepasselijk werd gevonden. Als defi nitieve bestuursleden werden gekozen bij le stemming de heeren L. v. Klavereh en W. G. van Wijk Jr. en bij de 2e stemming de heer W. G. Terhorst. Vervolgens kwam aan de orde „Bespreking aankoop fokdie- ren" wat met het oog op de verscheidene soorten van konijnen een zeer moeilijk punt van bespreking werd. Men beslooj om o.m in het najaar een z.g. „Chinchilla-ram" te koopen. Dit is een soort konijn konijn waar van ten eerste bet vel zeer veel kan op brengen en dat ten 2e een ras voor de toe komst wordt en welk ras doopvele leden zal worden gefokt Bij de rondA'raag werd nog besloten ge zamenlijk een paar standaardboekjes voor konijnen te laten komen, waarna de ver gadering van de zeer veel belovende vereeniging onder de meest prettige stem ming door den voorzitter werd gesloten. De Martha Stichting. De Martha-Stiehting voor onverzorgde kinderen alhier heeft twee legaten, elk van f. 5000 ontvangen en van G. H. L baron van W. te 's-Gravenhage voor nieuwen bouw een gift van f. 2000. Mej. V.. die gisteravond langs den Kanaalweg fietste met haar echtgenoot, reed door een verkeerde manoeuvre in het kanaal, waarin zij met rijwiel en al geheel verdween. Haar echtgenoot, die haar on middellijk nasprong, wist haar na veel moeite van een zekeren dood le redden ROELOFARENDSVEEN. Bezoek van Duilsche Conservenfabrikanten. Gistermiddag bracht een 25-tal Duitsche ccrservenfabrikanten met eenige dames m- der leiding van het centraal bureau van Vei lingen in samenwerking met enkele Nederl. eens erven fabrikant en een bezoek aan Roelof- arc-ndsveen, om daar de voor de couservenfa- brieken belangrijke cultures in oogenschouw te neanen. Komende vanuit Lisse werden de heeren met hunne dames door het Veilingsbestuur alhier tegemoet gereden.'waarna zij door het Gemeentebestuur van Alkemade in het Raad huis werden ontvangen. Bij afwezigheid van den Burgemeester hield de gemeente-secr. in het Duitsch de volgende toespraak: „Toen het bestuur van de Veiling alhier het ver zoek tot ons richtte, om U, heeren conserven fabrikanten te ontvangen bij uw bezoek aan Roelofarendsveen, heeft het gemeentebest. zeer gaarne aan dit verzoek willen voldoen, oinoat uw bezoek voor deze gemeente van groot belang kan worden geacht. Do Bur gemeester van Alkemade die door-dringende ambtsbezigheden tot zjjn pijt niét tegenwoor dig kan zijn, heeft mij als gemeente-secr. opgedragen u te verwelkomen. Namens het gemeentebestuur roep ik u een hartelijk wel kom toe. U bevindt zich hier in een streek waar de teelt van vroege aardbeien, snijboo- nen, peulen, doperwten en augurken de hoofd factor van bestaan vormt. Hierover wil ik niet langer "uitweiden, daar het veilings- besluur, dat u zoo straks zal rondleiden lang3 bloeiende akkers, zoo schilderachtig aan alle kanten door water omgeven, u uitvoerig daarover zal inlichten. Het verheugt mij in- tusschen. dat u deze gemeente met uw bezoek wilt vereeren, daar Roelofarendsveen behoort tot de voornaamste groentenstrekc-n hier te lande. Ik hoop, dat u van deze streek zeer aangename herinneringen mag meedragen, en dat uw bezoek aanleiding zal mogen zijn oat oude handelsrelatie^ versterkt en nieuwe aaugeknoopt zul m worden". De rede werd met app.aus beëindigd. Een der heeren dankte voor de gesproken woor- aen, waarna aan allen eenige verfrisschingen werden aangeboden. Vervolgens reden aJen naar de Fransche Brug, waar een motorboot gereed lag teneinde de tuinderijen in oogen schouw te gaan nemen. Op het land van den nec-r Koot werden de verschillende gewas sen grondig bekeken. Allen waren ten zeer ste verrukt over de schitterende gewassen die zij te zien kregen. Daarna werd een bezoek aan het veilingsgebouw gebracht, waar de directeur, de heer Wagenaar, de Duitsche dames en heeren toesprak, en allen als aandenken een kaart overhandigde waarop o.a. een foto van het veilingsgebouw gedrakl stend. Als attentie kreeg ieder der bezoekers een doosje aardbeien. Nadat allen hun volle tevredenheid hadden betuigd over de gulle en hartelijke ontvangst, keerde de stoet terug txt aan de Fransche brug door veilings- en gemeentebestuur uitgeleide gedaan, waarna de Duitschers hun excursie voortzetten naar Ter Aar, om ook daar zich te gaan 0 vei tui gen van den .groei der vroege groenten. Wij hopen, dat dit bezoek der conserven fabrikanten inderdaad tot gevolg moge heb ben wat de gemeentesecretaris reeds in zijn welkomstspeech zei n.l. dat nieuwe handels betrekkingen zullen worden aangeknoopt, en aldus bijdragen zal tot grooteren bloei der gemeente Alkemade en van het dorp Roelof arendsveen in het bizonder. Gistermorgen had een der arbeiders» werkzaam bij de vernieuwing van de brug aan den Noordhoek alhier het ongeluk, toen hij een kruiwagen met betonspecie in de bekisting wilde 3torten te struikelen, met hel gevolg, dat hij van de stelling naar beneden viel, waarbij hjj zich ernstig aan een zjjner enkels bezeerde. Door den Chef- velówachter J. M. Byen, werd het eerste ver- Land gelegd, terwjjl dr. van Dooren, die spoedig ter plaatse was, hem verdere ge neeskundige hulp verleende. Des namiddags is hij per auto naar zijn woning vervoerd. TER-AAR. Onderlinge Bioei-Glasverzekering „Helpt Elkander". Voor eenige dagen is de onderlinge Glas verzekering do H.E.T.A. Ter Aar officieel in werking getreden. De vereeniging stelt zich ten doel hare leden le verzekeren legen de schade door wind, 9torm en hagel aan hun verzekerd verblijfsglas toegébracht. Als eere-voorzitter werd gekozen Jhr K. de MuralI. burgemeester Ter Aar, als be schermheer de EdelAclitbare heer W. Gee- s-ink, burgemeester te Nieuwveen, terwijl de heer J. Hoogeboom, secretaris van de gemeente Ter Aar, tot eere-lid der jonge vereeniging weid benoemd. Tot de H.E.T.A. zijn reeds zeer vele tuinders toegetreden. Tenslotte werd een permanente commissie van scheidslieden benoemd, die alle ge schillen zal berechten, die zich mochten voordoen. Tot voorzitter der commissie werd be noemd mr W. Hugenholtz. advocaat en procureur te Leiden, die tevens juridisch adviseur der H.E.T.A. is. WADDINXVEEN. Gonwe-verbreeding. Een viertal leden van Ged. Staten met den Hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat, brachten een bezoek taan deze gemeente, ten einde gelegenheid te geven mondeling be zwaren toe te lichten tegen het plan tot verbreeding der Gouwe en het maken van een groote hefbrug ter vervanging van de beslaande draaibrug. Sommige eigenaren van panden zouden gaarne eenige wijziging in het plan zien.. Zjj zijp van meening, dat hun panden daardoor in waarde achteruit zouden gaan. Door hun rechtskundige en deskundige adviseurs, mrs. Bouman en Geldtelder en den Rolterdain- schen architect Buskens, werden hun be zwaren toegelicht. HAARLEMMERMEER. DRONKEN SPIRITUSDRINKERS BIJNA VERDRONKEN. Op den Hoofdweg nabij den Lisserweg in Haarlemmermeer bevond zich een tweetal aan den drank verslaafde zwervers, die zich zoodanig aan spiritus te goed gedaan had den. dat ze loopen noch 9taan konden. Een d'er mannen, die langs den kant van den weg in halfbewusteloozen toestand was neergevallen en zijn evenwicht had ver loren. kwam in de diepe wegsloot terecht. Gelukkig werd dit ongeval spoedig opge merkt. doch het kostte heel wat moeitp om den in de moddpr w^ggezakten en door den drank versuften man uit zijn levensgevaar lijke positie le bevrijden temeer waar hij ze'lf niet in staat was om bij de aangewende reddingspogingen mee te werken. Na veel tobben slaagde men er tenslotte in hem op het droge te brengen. Door de zorg van de inmiddels ter plaatse gearri veerde polilie, werden de spiritusdrinkers per vrachtauto overgebracht naar Hoofd dorp. alwaar ze ter ontnuchtering in het arrestantenlokaal werden opgesloten, nadat €'en der zwervers, die bijna verdronken was, van droge kleeren was voorzien. Gisterenmorgen werden ze weder op vrije voeten gelaten. HILLEGOM. Veel werk bij de Nieuwe Haven. Het baggenverk van de Haven zal spoc dig klaar zijn. Het plan is dat de aannemer deze week begint aan de beschoeiing van de Nieuwe Haven. De betonpalen voor deze beschoeiing zijn reeds aangevoerd. Bij de Nieuwe Haven is veel werk in uitvoering. Het Slachthuis nadert zijn vol tooiing; het Noodslachthuis moet vermaakt worden tot bergplaats van de brandweer, de beschoeiing van de Nieuwe Haven en doorsteking van den dam zullen volgen;' de weg naar de zweminrichting wordt ver hard, een verkocht terrein is met raster werk afgezet; en de heer van den Bosch wil er een kistenfabriek bouwen, waardoor de opslagplaats van steoncn enz. heel wat kleiner wordt. Aan de overzijde en bij de Pr Hendrikstraat wordt terrein opgehoogd. Waar het feestterrein zoo goed als ge heel in beslag is genomen door het slacht huis en perceel en grond die verkocht zijn. denken B. en W. er over het perceel langs de Prins Hendrikstraat, hetwelk nu opge hoogd wordt, aan de Harddraverij-vereen, af te staan voor de gebruikelijke twee feestdagen in September. Het leegen van beerputten. Als een beerput van gemeentewege 13 geleedigd, gebeurt het wel. dat het ge- nieentepersoneel weigert de kuil te vullen, en, als de put in een legeltrottoir ligt. de tegels weer te leggen. Het heet dan, dat er geen tijd voor is en dat het niet behoort lot de plicht van het personeel. Dit laatste is inderdaad zoo. Menigeen kom er echter door in een on aangename positie en de houding van dc gemeente is niet geheel in orde, want er zijn menschen. die niet in staat zijn een kuil te vullen en steenen of tegels te leggen. Gewenscht is, dat het gemeente-personeel opdracht krijgt, dit werk wel uit te voeren. Als het veel tijd kost, kan de gemeente er een billijke vergoeding voor stellen. Over het algemeen zullen de ingezetenen gaarne iets betalen voor iets, dat zij zelf niet op knappen kunnen. Ontboden hulp van an deren kost ook geld! De Wilhelminalaan heeft van de Molenbrug af tot bij de bocht een nieuw glad wegdek gekregen hetwelk met een teerproduct is bewerkt. Voorloopig is de weg nog wat zacht. Aan beide zijden wor den trottoirs gemaakt. Dit werk is door de gemeente in eigenbéheer uitgevoerd en hierbij is de nieuwe motorwals ook le werk gesteld Het is een groote verbetering. KATWIJK. Woensdagavond zal er e'en vergadering gehoudep worden in de Gemeentezaal om te trachten een afdeeling van den Vrijheids bond op te richten. Het comité bestaat uit do hèeren Dr. v. Dorp, D. Taat. W. Taat en J. Schoonenbc-ng. Voor acte L.O. slaagde aan de Kweek school te Apeldoorn mej. C. P. Ouwehand alhier. o KATWIJK AAN DEN RIJN. Van een verluii9auto is afgevallen een gele hond. teef. Ook gevonden een rijwiel- belastingplaalje in etui en e'en zilvpren hee renhorloge. Inlichtingen bij de politie. KATWIJK-AAN-ZEE. Hóewei er- gelukkig nooit onge lukken hebben plaats gehad, was het toch altijd, sinds de tram door de Tromstraat langs het café van den heer Sozef reed. zeer gevaarlijk Dit kan ieder begrijpen als men weel dal de tramrails slechts ruim 30 c.M. van de serre en den ingang van het gebouw verwijderd liggen Thans zal ingevolge een transactie tussrhen den heer Sozef en de tramdirectie de serre binnen enkele dagen verdwijnen. Met hel oog op het badseizoen en de vele personen die uit Duitschland en terug Katwijk aan Zee bezoeken, lyeft de tram directie doorgaande plaats- en bagage- bewijzen verkrijgbaar gp<4eld voor de vol gende in Duitschland gelegen plaatsen: Aken, Barmen, Berlin, Dortmund, Dus9el- dorf, Elberfeld, Essen, Frankfort a. Main, Hamburg, Keulen en Crefeld. Bij den heer Kr H. Voorstraat 10, werd door N. een ruit stuk geslagen. Ge volg betalen.... en verbaal! Een paard, gespannen voor een rij tuig van de fa Parlevliet maakte heden morgen op de Voorstraat bij de Prinsen straat zulke kapriolen dat het achterover tegen het rijtuig terecht kwam en daarna, op het trottoir viel De buikriem van het dier brak. Een en ander trok groote belang stelling. NOORDWIJKERHOUT. Gisteravond gaf de B K Muziekvereen. „St. Jeanne d'Arc" een uitvoering op de Gemeen I p ten f. onder leiding van den heer De Haan uit Leuden. Een achttal nummers 3—2

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 7