BINNENLAND. SPORT. voorzitterschap van prof. Palache, den bur gemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen en de wethouders Goslinga en Tepe de heeren Splinter en Reimeringer waren ver hinderd den gemeente-secretaris, mr. dr. C. E. van Strijen, dr. F. Mannheimer uit Amsterdam, de meeste leden der bouwcom missie alleen de heer Viskoper was ver hinderd dr. E. Denekamp uit Bussum, het kerkbestuur der Ned. Isr.,Gem. alhier, den opperrabbijn van Den Haag, den heer I. Maarsen, de opperrabbijnen van de pro vincies Gelderland, Zeeland en Overijssel, de heeren J. Vredenburg, I. van Gelder en S. J. Hir9ch, dr. J. C. M. Timmermans, die sedert 1913 geheel belangeloos geneeskun digen bijstand verleent, de architecten, af gevaardigden van weeshuizen van andere gezindten alhier en van alle Joodsche wees huizen hier te lande en tal van anderen. Als eerste spreker voerde de voorzitter der bouwcommissie, de heer L. Levisson, het woord, die zeide, dat de taak zijner commissie thans eindelijk is afgeloopen, ter wijl die der regenten aanvangt. Als symbolische voorstelling van de overdracht van het gesticht bood spr. een siersleutel van de hoofddeur aan. Daarna was het woord aan prof. dr. J. L. Palache, voorzitter van het college van regenten, die begon met allen hartelijk welkom te hee- ten. Spr. noemde dezen dag den feestdag van de Vreugde der weldadigheid, omdat het Joodsche volk de voltooiing van dit werk met zooveel blijdschap over het vooruitzicht, dat het daardoor geboden wordt, begroet, dat het zijn arbeid ten bate van het kind opnieuw en krach tiger zal kunnen aanvangen. Spr. bracht dan dank aan de vele hon derden in den lande, waaronder ook tal van niet-geloofsgenooten, die voor dit monument steenen hebben aangedragen. In het bij zonder betuigde spr. zijn erkentelijkheid aan de architecten voor de zeer lofwaardige wijze, waarop zij zich van hun opdracht ge kweten hebben en voorts ook aan de bouw commissie, wier voorbeeldige krachtsinspan ning boven allen lof verheven is en aan de enkele „stille werkers", wier namen spr. niet wil en mag uitspreken, doch die in de annalen der inrichting met gulden letters geboekstaafd zullen worden. .Spr. bracht dan dank aan de nagedach tenis van de schenkster van het Hu-is aan den Stille-Rijn, mevr. SpeyerRosenberg, wier portret de eereplaats in de regenten kamer inneemt. Ten slotte richtte spr. zich nog tot den directeur en de directrice en de kinderen om te besluiten met den wensch dat dit huis in elk opzicht zal beantwoor den aan zijn bestemming, dat er gezond heid en voorspoed en blijdschap en opge wektheid zal heerschen in dit groote gezin. Moge de Algoede Zijn rijken zegen schen ken aan dit huis tot in lengte van dagen. Nadat de verpleegden hierna een psalm hadden gezongen, kreeg de Haagsche opper rabbijn. ue heer I. Maareen het woord tot het houden van de eigenlijke inwijdingsrede. Deze ving aan met een weer gave van het Bijbelwoord uit 2 Kronieken vers 620, eindigende aldus: ,,0 mochten uwe oogen geopend zijn over dit huis des daags en des nachts om in welgevallen aan te nemen den dienst, die hier wordt ge diend en trok dan een parallel tusschen den bouw van den tempel te Jeruzalem en dit gebouw. Evenals er toen feest was in Israël, heerscht er thans vreugde in Nederlandsch Israël. Vreugde, om het prachtige gebouw, dat hier verrezen is als een blijvende zuil van naastenliefde en waarover spr. de zegen des Allerhoogsten afsmeekte, want zonder Zijn zegen is geen menschenwerk voltooid. We leven, aldus vervolgde spr.. in den tijd van de zorg voor het zwakke kind. Ik mag het dus wel openlijk verklaren, zonder beschuldigd te worden van overgevoelig sen timent, dat het Jodendom van zijn prilste jeugd de Darwinistische stelling van „the survival of the fittist" heeft verworpen. De Joodsche ethiek is van begin tot einde een logenstraffing van de Uebermensch-theorie van den groolen 20ste eeuwschen denker uit het naar een wereldimperium strevend keizerrijk. De oorzaak daarvan ligt in zijn diepste wezen in den oertijd der menschelijke cul tuur. Reeds in de wet van Hamoerabi, pro duct der verfijnde Babylonische beschaving van 2000 jaar voor de gewone jaartelling lot de wet op de twaalf tafelen der geharde Romeinen vindt men de beschermende be palingen voor den wees. die zoo herhaal delijk in onze Touro worden aangetroffen. Hoe vaak verheffen de profeten hun bedrei gend woord tegen de rechters, die het recht der hulpelooze weezen overtreden. Wat de profeten als ideaal hebben voorgesteld, ver heft de Leer tot Wet. Dezelfde bescher mingsbepalingen voor het hulpelooze kind vinden we weer in het Talmudisohe recht bij schuldvorderingen en huwelijksbepa lingen. Maar bovenal was de zorg voor den hulp behoevende geen zaak voor den staat, maar een zaak van het Joodsche gevoelvolle hart. Daarvan hebben de Joden in dc oudheid de primeur. Voordat de waarde van het hart als physieke levensbron wetenschappelijk was vastgesteld, kende de Jood de beleeke- nis van het hart als psychische uiting van al wat daar is schoon eri edel, mensch- lievends en goed. Het hart is de motor lot de groote, altruïstische daad. Daar ligt de oplossing voor het raadsel, waarom de Jood sche literatuur zoo uitermate rijk is aan bepalingen voor hen. die de levenszorgen reeds zoo vroeg ondervinden. Daardoor wordt het duidelijk, hoe in de benarde middeleeuwen, waar ook 'n eenigs- zins beduidende Joodsche gemeenschap werd aangetroffen, kassen in sland gehou den werden voor ondersteuning der behoef- tigen. Daaruit meende spr. te mogen con- cludeeren, dal de hooggestemde ideeën van humaniteit door het Joodsche volk steeds hooggedragen werden. Maar werkelijke beteekenis krijgen deze ideeën pas, wanneer ze in de daad omgezet worden en in dit verband betuigde spr. zijn groote erkentelijkheid aan de mannen en vrouwen, die geen opoffering te veel vonden om het beoogde doel te bereiken en aan al len, die een luisterend oor hadden voor de roepstem, die tot hen kwam om zich ten slotte te wenden tot de directie en den staf van medewerkers om hen te danken voor hun toewijding voor het weeshuiswerk. Straks begint, aldus eindigde spreker zijn prachtige rede, de dagelijksche dienst in dezen nieuwen tempel van humaniteit. Een nieuwe mooie, maar niet minder verant woordelijke taak begint thans voor allen, die met deze stichting verbonden zijn. Moge dezelfde energie, dezelfde ijver hun allen geschonken zijn om te blijven ijveren voor dit schoone gemeenschapswerk. Zoo kweeke deze stichting goede burgers, trouwe aanhangers van het oude Jodendom. Zoo zij dit gebouw rijk door eenvoud, groot door zijn toewijding voor den kleine, sterk door banden van teederheid. maar bovenal gezegend door de Bron van alle zegen. Zoo klinke andermaal mijn bede: „O moge Uw oog geopend zijn over dit huis des daags en des nachts." De heer H. I. Cohen, leeraar-secretaris der Ned. Isr. Gem. alhier, herdacht vervolgens in gebed de overleden stichters en begunstigers van hel gesticht. Daarna had de overhandiging plaats van het gedenkboek door den heer Is. Leman met een rede, waaraan wij het volgende ont- leenen: Spr. wees er op dat, evenals vele mannen der wetenschap hun triomphen voor een .groot deel te danken hebben aan datgene wat hun voorgangers tot stand brachten, het resultaat dat met dit gebouw is bereikt eveneens moet worden toegeschre ven aan den arbeid van hen. die reeds heengegaan zijn. Ten einde hen voor verge telheid te behoeden, is het boek, dat spr. aanbiedt, samengesteld. Ook aan de omstandigheden waaronder zij werkten, aan het lief en leed dat onder hun bestuur het deel der vereeniging was, is daarbij' aandacht geschonken. Bovendien wil het gedenkboek zijn het begin van een geschiedenis, waarvan, zoo God wil, het einde nimmer komen zal. Het noodigt uit een blik in de toekomst te werpen. De bouw stoffen, waarmede een volgende geschied schrijver zal werken mogen noch in kwa liteit noch in quanliteit achter staan bij die waarover spr. heeft beschikt. Met deze woorden reikte spr, de eerste exemplaren van zijn werk uit. Op het vervolg der plechtigheid komen wij morgen terug. RECLAME. H. P.-H. KEEREWEER BEGRAFENISSEN Tof. 861 AUTO-TRANSPORT Aalmnrkt 16. CREMATI^ 4762 DE KONINKLIJKE FAMILIE. Te Arolsen in goeden welstand aangekoman. H. M. de Koningin en Prinses Juliana zijn gisterenmorgen om half tien per auto van Het Loo naar Arnhem vertrokken vanwaar Zij verder met H. M. de Koningin-Moeder naar Arolsen zouden doorreizen. Van bevoegde zijde deelt men nader mede, dat de Koningin, de Koningin-Moeder en Prinses Juliana in goeden welstand in Arolsen zijn aangekomen. DE OVERVAL OP CURASAO. Een verzoek van den Volkenbond. Het H. N.-bureau seint uit Genève d.d. 17 Juni: Naar verluidt heeft het secretariaat van den Volkenhond de Nederlandsche regeering verzocht een rapport in te leveren over de gebeurtenissen op Curacao. DE STAKING TE ZAANDAM. Het aantal werkwilligen neemt toe. Gisteren is de elfde weèk van de staking in de Zaansche houtindustrie! ingegaan. Voorteekenen, dat het conflict binnen af- zienbaren lijd zal zijn geëindigd, vallen helaas nog niet waar te nemen. De Bond van Werkgevers in het hout bedrijf heeft er alles op gezet, om door aan neming van werkwilligen, die meerendeels van de Zuiderzecplaatsen komen, de be drijven niet alleen gaande te houden, doch zooveel mogelijk wc-'er op volle capaciteit te doen werken. Voordurend wordt het aantal werkwilligen, dat op het oogenblik reeds in de honderden loopt, uitgebreid. Gistermorgen zijn per spoor weer e'en aantal Spakenbur gers aangekomen, van wie 25 te werk zullen worden gesteld bij de N.V. Houthandel v.h H. Simonsz en Zn. Ook aan de werven van de N.V. Houthandel voorheen William Pont zijn, naar wij vernemen, weer meer Spa kenburgers aangekomen. Aan een der andere houtwerven zijn een paar houtwerkers, die van den beginne af aan de staking hebben deelgenomen, weer aan den arbeid gegaan. ERFPACHTSWET. Naar wij vernemen, bestaat het voor nemen bij onze regeering, binnen enkele dagen, in ieder geval nog vóór de verkiezin gen, bij de Tweede Kamer een wetsvoorstel in te dienen tot regeling van -het erfpachts- recht. Het ontwerp, waarop reeds zoovele jaren wordt aangedrongen, moet op de hoofdpunten nogal belangrijk afwijken van het rapport, dat indertijd door de desbetref fende staatscommissie is ingediend. (Vad.) DE RIJKSMIDDELEN. De Rijksmiddelen» brachten in Mei f. 1.941.942 en in de eerste vijf maanden van dit jaar f. 2.596.224 minder op dan in dezelfde tijdvakken van het vorige jaar. UIT DE METAALNIJVERHEID. De ledenvergadering van den Metaalbond heeft zich bereid verklaard de collectieve arbeidsovereenkomst voor twee jaar af te sluiten, met den algemeenc-Ti Nederland- schen Metaalbewerkersbond den R.-K. Metaal be werkersbond en den Christelijken Metaalbewerkersbond. UIT DE S. D. A. P. Zaterdag heeft het Partijbestuur van de S. D. A. P. vergaderd, naar het Volk meldt. Uitvoerige besprekingen werden gewijd aan het feit, dat bij het hooger onderwijs de socialistische economie of onvoldoende of op anti-socialistische wijze gedoceerd wordt. In dit verband werd ook beraadslaagd over dei mogelijkheid van het vormen van een centrum van socialistisch intellectueel leven. Besloten werd, dat, na de verkiezin gen, met het bestuur van het N. V. V. in overleg zal worden getreden om gezamenlijk tot het oprichten van een vereeniging voor dit doel het initiatief te nemen. HET IN- EN UITSTAPPEN BIJ DE ELECTRISCHE TREINEN Nog steeds laat het in- en uitstappen uit de electrische treinen op de stations der Ned. Spoorwegen veel tp wenschen over, en niettegenstaande op de buitenzijde van de rijtuigen der Electrische treinen duide lijk door bordjes aangegeven wondt, waar in- en uitgestapt moet worden, worden deze bordjes door de reizigers niet opgemerkt en stoppen de reizigers verkeerd in, wat tot opstopping en vertraging der treinen aan leiding geeft. De directie zal nu weer een nieuwe proef nemen en zal gaandeweg in ieder rijtuig der Electrisch treinen groote emaille borden doen aanbrengen, aangevende in welke rich ting van het rijtuig uitgestapt moet wor den. Men hoopt hierdoor het lastige vraag stuk van het in- en uitstappen op te lossen, daar het nu borden zijn, die direct door de reizigers opgemerkt worden. VRIJZ.-DEM. TONGEREN-ORGANISATIE. De Vrijzinnig-Democratische Jongeren Organisatie heeft haar jaarvergadering ge houden te Sneek. Nadat de vice-voorzitter, de heer M. J. van Zuiden uit Zwolle, de verga dering met e'en woord van welkom had ge opend. werd het jaarverslag van den secre taris voorgelezen. Dit geeft hoop op een goede toekomst voor de jongeren die vrij zinnig zijn en neiging hebben voor het de mocratische. Nadat eenige statutenwijzigin gen waren vastgesteld, werd besloten het kamp dit jaar te Hellendoorn te Houden van 27 Juli3 Aug. Het hoofdbestuur werd als volgt samen gesteld: I II. Philips, Amsterdam, voorzit ter; mej. mr. C. Hoogland. Amsterdam, se cretaresse: mej. H. van Dam, Haarlem, penningme'esteresse. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij Kon. besluit is aan A. N. Fabiu9, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van kanlonrechter-plaatsver- vanger in 't kanton Schiedam, onder dank betuiging voor de al9 zoodanig bewezen diensten; is aan P. J. J. Motkê op zijn verzoek, eer vol ontslag verleend uit zijne betrekking van kantonrechter-plaat9vervanger in het kanton Purmerend; is benoemd tot kantonrechter-plaalsver- vanger in het kanton Utrecht mr. T. Olthoff, advocaat en procureur te Utrecht; zijn benoemd tot kantonrechter-plaatsver- vanger in hel kanton Schagen mr. J. A. E. Buiskool, advocaat en procureur te Schagen, c-'n mr. H. Jüdell, advocaat en procureur te Bergen (N.-H.). Bij Kon. besluit zijn aangewezen in de enkelvoudige Kamer voor de behandeling van burgerlijke kinderzaken van de Arron- dissements-Rechlbank te Amsterdam, tot plaatsvervangend lid: mr. J. E. Hoekstra; mr. M. D. K. S. v. Lic-T, mr. A. C. N. Ruys, mr. J. Verdam, allen rechter. De Kon. Ncd. Zoutinduslric te Boekelo beeft gisterenmiddag op haar boring te Twekkelo op 295 meter diepte een zoutlaag aangeboord. RECLAME. li 'sftiaXJL&suk. 6818 GYMNASTIEK. DE WEDSTRIJD NEDERLAND—BELGIë Hoe onze ploeg zal zijn samengesteld. De rivaliteit op voetbalgebied tusschen Nederland en België heeft zich in den Iood deT jaren ook op het terrein der andere sporten voortgeplant, en stellig niet het minst op dat der gymnastiek, waar ieder jaar meer belangstelling schijnt te komen voor den jaarlijkschen kamp tusschen de vertegenwoordigende ploegen van Nederland en België 1 De etrijd zal ditmaal plaatsvin den op Zaterdag, 29 Juni in den Koninklijk Vlaamschen Schouwburg te Antwerpen, en als de voorteekenen niet al te zeer bedrie gen zullen een zeer groot aantal Hollanders mee naar de Scheldestad gaan om getuige te zijn van dezen kamp, op het winnen waaTvan men in beide landen zoo uitermate veel prijs stelt. De voorbereiding onzer turners geschiedt met buitengewoon veel zorg en is reeds meerdere weken aan den gang. Geruimen tijd geleden is te Rotterdam een schiftings- wedslrijd gehouden, waaraan door 19 tur ners werd deelgenomen. Hiervan werden er 15 uitverkoren om gezamenlijk verder if* oefenen; het waren in volgorde van de door hen behaalde puntan, de heeren: 1. E Melk man. Bergen op Zoom, 98 pnt.; 2. J F. van der Vinden, Amsterdam, 93 1/2 p.; 3. K. Boot, Oudkarspel ,93 1/2 p.; 4. W. B. Ja cobs, Amsterdam, 93 1/2 p.; 5. W. B. Pouw, Amsterdam, 01 1/2 p.; 6. P. M. Jongeneel, .Roterdam, 89 3/4 p.; 7. J, Caranca, Amster dam, 88 1/2 p.; 8. P. J. van Dam, Den Haag, 88 3/2 p.; 9. J. van Genderen, Vlaardingen, 871/2 p.; 10. I. Wijnschenk, Amsterdam, 85 1/2 p.; 11. P. van Dijk, Vlaardingen, 84 p.; 12. W. Zwaaf, Amsterdam, 83 1/2 p 13. Th. Brouwer, Dordtrecht, 81 p.; 14. G. Ens, Oud-Karspel, 81 p.; 15 C. Langendijk, Oud-Karspel, 80 1/2 p. lederen Zondagmorgen heeft deze groep vervolgens van tien tot één uur geoefend in de vroegere Kweekschool voor Zeevaart aan het Noordeinde, alhier, onder leiding van den heer J. Sommer, uit Dordrecht, den. voorzitter van de Technische Bondsbestuur- ders, en zij hebben daarbij zeer bevredi gende vorderingen gemaakt. Naar wij vernemen heeft er Zondagmoiy gen uit de hiervoor genoemde voorloopige ploeg weer een selectie plaats gehad om het ohicieele tiental vast te stellen. De Hage naar P. J. van Dam was niet aanwezig, zoodat aanstaanden Zondag over zijn plaat sing zal wórden beslist. Wordt hij aange wezen, dan valt nummer tien af en wordt reserve. Momenteel zijn aangewezen: Melk man, van der Vinden, Jacobs, Pouw, Wijn schenk, Bool, Ens, van Genderen, van Dijk, en Zwaaf, welke laatste dus eventueel zal worden vervangen door van Dam. Van deze ploeg kwamen Melkman, van der Vinden, Boot, Jacobs, Pouw, en Wijnschenk (even als trouwens van Dam) ook het vorige jaar op tweeden Paaschdag te Rotterdam reeds tegen de Belgen uit. De heer Anton Metz alhier, de leider van de ploeg van het K. N. G. V op de Olym pische Spelen te Amsterdam, die thans met den heer A. de Jong, te Amsterdam, dóór het bestuur van het Gymnastiekverbond is aangewezen als jury-lid voor Nederland bij' dezen wedstrijd (er zijn voor beide landen twee jury-leden), was zoo vriendelijk ons m het kort zijn meening te geven over de re sultaten der training. Hij verzekerde ons dat het ringenturnen, dat verleden jaar nogal bij de Belgen achter stond, thans veel <s verbc-terd en dat de nieuwelingen naa9t de oude geroutineerde internationals een zeer' goeden indruk maken. Over het algemeen genomen maakt de afdeeling een beter figuur dan de ploeg, die verleden jaar tegen België uitkwamI Ook de Belgen hebben niet stilgezeten, zoodat ook nu geen beslist vér- moeden omtrent den uitslag kan gegeven worden, doch naar mijn meening aldus onze zegsman is onze winst grooter dan bij de Belgen 1 OPENLUCHT DEMONSTRATIE RITNLANDSCHE TURNKRING Door den Rijnlandschen Turnkring wordt Zaterdag a.s. een openlucht demonstratie gehouden op hel sportterrein aan den Hooge Rijndijk. Hieraan zullen deelnemen de rereeni- gingen „Jahn". „Hestia" en ,,D O.S." uit Leiden en D.W.S. van Rijnsburg en D.O.S. van Sassenheim. In totaal, groot en klein, ongeveer 500 personen. In optocht gaat men door de stad naar het veld vanaf de Kweek school voor Zeevaart. 3 uur afmarsch behoudens toestemming langs Noord einde, Rapenburg O.Z., Steenschuur, Bree- slraat, Kort Rapenburg, Haarlemmerstraat, Hooigracht, Watersteeg, Hooge woerd naar Hooge Rijndijk. Op het sportterrein aangekomen vangen de oefeningen direct aan onder hoofdleiding van den heer- A. v. Zandvliet. ATHLETIEK. iste COMPETITIE-AVOND L.A.K. Onder begunstiging van prachtig athle- tiekweer had gisteravond achter Pomona de eerste competitie-strijd van den L. A. K. plaats, waaraan door een zestal ploegen werd deelgenomen n.i. A. S. C., drie ploegen van Donar, R. C. L.. dat zijn entree maakte in den L.A.K. en hartelijk welkom is, en V. S. Er is in de beste verstandhouding gestre den. De uitslag was: 100 M. hardloopen: A. S. C. A. Liolard 151/5 sec.; Kwee 13 2/5 sec. Donar I: J. Boot 12 sec.; J. Huizinga~lJ 'XDonar II: A. Buttler 11.9 sec.; H. Bonte 12 sec. Donar III; D. RoozendaaJ 12 4/5 sec.; Gravendaal 12.9 9ec. R. C.L.: H. van Weizen 131/5 sec.; Eichhorn 12 2/5 9ec. U. V. S.: L. Boom 12.9 sec.; G. Annok, 12 sec. 800 M. hardloopen: A. S. C.: 3. Bronsgrt 2 min. 18 2/5 sec.; R. Bronegeest 2 mm. 16 Donar I: J. C. Janssen 2 min. 33 6ec.; Janeen 2 min. 31.5 eec. Donar II; M. Verhoog 2 min. 27 4/5 sa H. Ilemerik 2 min. 19 3/5 eec. Donar III: M. Hoexum 2 min. 20 A Hop 2 min. 31 4/5 sec. i R. C. L.: Eichhorn 3 min. 15 2/5 sec.. I Weizen 2 min. 64 4/5 sec. U. V. S.: G. de Lange 2 min, 28'sec.; Wij aenburg 2 min. 27 4/5 eec. Verspringen: A. S. C.: Liolard 5.16 i Bronsgeesl 5.05 AI. Dollar I: Iluizinga 5.43 M.Boot 5.57 Donar II: Buttler 5.05 M.: Bonte 5.69 Donar III: Roozendaal 5.35 M;; Grave daal .5.37 M. R. C. L.; Eichhorn 5.43 M.; v. Weh 5.47 AI. U. V. S.: Boom 4.77 Al.; Waesenbi 5.50 Meier, Speerwerpen: A. S. C. R Bronsge 30.34 Al.; .1 Bronegeest 30.20 M. Donar I: Boot 43.26 AL; Huizinga 40.78 J Donar II Buttler 29 AL; Bonte 31.60 Donar III: Gravendaal 32,80 M.; HocjuB 34.18 Al. RC. L.: v. d. Meer 26.05 M- Beul 28.25 M. 1 U. V. S. F. Meyers 25.27 Al.; J. ArboJ 29.10 M. Estafette 4 x 100 M.: A. S. C. 52 4/5 sej Donar I 50 sec.: Donar II 49 4.5 eec.; Donl III .50.5 sec.; R. C L. 52.9 sec.; U.VJ 50 2/5 sec. CRICKET. BELGIë—NEDERLAND. Het Nederlandsche elftal Naar gëmeld wordt, is het Nederlandse! elftal, dat op 29 en 30 Juni te Bmss tegen het Belgische elftal zal spelen, a volgt samengesteld: A. M. J. de Beus, aa voerder, jhr. W. v. d. Bosch, L. J. Sodde land. ir% E. M. Neuerburg, ir. G. Boui meester, M. Jansen, mr. J. J. Koelema R. Vis, F. J W. Rincer. W. Glerum A. Maas. Mr. H. van Manen was ditmaal x\ 1 hinderd. KORFBAL. FLUKS. Op de laatst gehouden Alg. Vergaderljf der Leid9che Korfbal Club Fluks is bestuur als volgt samengesteld: J. v Schneiders, voorzitter; G. W. Horrée, secrl taris; mej. A. van den Berg, penn.m.essl mej. G. C. Buys, comm.esse; M. HoclJ commissaris. ZWEMMEN. NATIONALE WEDSTRIJDEN] L. Z. C. Het voorloopig programma voor de i Zondag 7 Juli in de zweminrichting ai den Hooge Rijndijk le houden nationa wedstrijden der L. Z. C. luidt: 50 M. vrije slag, nieuwelingen, voor he ren, idem voor dames; 100 M. rugslag, f niores, en 200 M. vrije slag, seniores, beii voor heeren; 100 M. vrije slag, seniores, v« dames; 4 X 50 M. wisselslag estafette, vfi dames, en idem voor heeren; 50 M. schol slag. juniores en nieuwelingen, voor dame 50 M. schoolslag, open voor leden van b den HaagSchen Zwembond aangesloti vereenigingen, voor heeren; Schoonspringf (3 M. plank), juniores en nieuwelingen, voi dames, en idem voor heeren: Torenspring* (5 en 8 M.) seniores voor heeren, en idei voor dames; Touwtrekken voor ploegen v drie voor dames, en idem voor heere Waterpolo L.Z.C. De Senior-nummers zijn vrij voor al klassen. De inschrijvingen sluiten op Maanda 1 Juli. Verplichte sprongen voor het schooi springen zijn: Zweefsprong met loop, sal achterwaarts, snoeksprong uit stand, 2 vri sprongen; Zweefsprong met loop, snoe sprong voorwaarts uit stand rugwaar salto voorwaarts met loop (2 vrije sprongen Zweefsprong uit stand en zweefsprong mi loop, 3 vrije sprongen (beide 8 M ^ee sprong uit stand (8 M Zweefsprong J loop (5 M.), 2 vrije sprongen. Herhaling dc verplichte sprongen is geoorloofd. NEDERLANDSCHE SUCCESSEN TE FRANKFORT De „Tel." meldt uit Frankfort a d. Mail ln de zwemwedstrijden alhier werd Braun uit Rotterdam in het nummer rr'J slag zwemmen voor dames over 100 Me" eerste in 1 min. 15 sec. vóór mei. rich (Keulen). j In het nummer rugzwemmen voor dam! even óJ over 100 Meter zegevierde mej. Braun eens. en wel in 1 m. 26.4. eveneens mej. Heinrieh. - ln het nummer schoolslag voor over 200 Meter werd mej. Baron eerste 'l 3 min. 27.3 s. vóór mej. Schelhaas Frankfort a. d. Main (3 m. 31 sec.;

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6