AGENDA. Zijden Zomerdekens LAND- EN TUINBOUW. BUITENLAND. Dinsdag. In den Vergulden Turk: Ledenverg. Zie kenfonds Boerhaave. 9 uur nam. Jeruël: Bijbelbespreking 8 uur nam. Pniël: Oud-catechisanten-avond van dr. Riemens. 8'/= uur nam. Volksgebouw: Openb. verg. Comm. Jeugd bond 8 uur nam. Rijswijk (Wielerbaan): Wedstrijden te 7*/j uur nain. i Woensdag. Rehoboth: Chr. Iiist. Unie. Spr. de heer Snoeck Henkemans. 8 uur nam. Tempelierenhuis Leidsch Drankweer-Com. Ledenvergadering; half negen nam. Den Haag (Jul. v. Stolbergplein 11): Buitengew. alg. verg. van aandeelhouders N.V. Alg. Boek- on Handelsdrukkerij v.h. Batteljee en Terpstra. uur nam. Katwijkaan Z e e tGemeentezaal)Herv. Geref. Staatspartij. Spr. 'ds. Boer; 8 u. nam. Vrijdag. IJmuid'en (hotel „Augusta") Jaarl. alg. verg. van aandeelhouders N. V. Sleep- bootcxploitatiemij. „IJmuidon". 2 uur nam. MUSEA. Stedelijk Museum de Lakenhal, Lange Scheistraat 2. Geopend m Maart. April en Mei van 10i uur. Zondags vanaf halféén. Entrée Zondags kosteloos, Maandags f. 0.25, overige dageP f. 0.1Ó. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. GeQpend van 105 uur: Zondags van 1i uur. Entrée Maandags f. 0.25, andere dagen f. 0.10. Geologisch Mineralogisch Museum, Garen- markt. lederen dag van 912 en van 1.30i uur Zondagen gesloten. Kosteloos. Ethnographisch Museum, Rapenburg 67 69 en Breestraat 18. Op werkdagen van 104 uur. Entrée's Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Historie, v. d. Werff- park. Werkdagen 83012; 1.305. Zater dags 8 30—12. Kostloos. Prentenkabinet, Rapenburg 71. Werk dagen 14 uur. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagélijks van 9—12 30 en 26 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Alle werkdagen van 1 April30 Sept. 96 uur; 1 October—31 Maart 9—4 uur. Op Zon dagen alleen van 1 April30 Sept. 10—4 uur. Kosteloos. Dagelijks. „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voorstel lingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „Luxor-theater", Stationsweg: Bioscoop- en Variëté-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Trianon-Theater", Breestraat: Bioscoop- en Variété voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's-Woensdagsen Zaterdags familiematinée. „City-theater", Haarlemmerstr.: Bioscoop voorstellingen. Dagelijks te 8 uur, 'sWoen- dags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. Do avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Jüni a.s. waargenomen door de apotheken van dc Ileeren G. F. Rcijst, Sleenstraat 35, Telefoon 136 en A .T. Donk, Doezastraat 31, Telefoon 1313. VERDRONKEN. Hel vierjarig zoontje van W. Hoekstra te Rohel is in den Kolonotsdiep verdronken. Te Broek (Fr is het 5-jarig zoontje van den sluiswachter J. Klinkhamer bij de ouderlijke woning verdronken. ONDER EEN KIPKAR Bij het graven van hel kanaal te Medem- hlik (verbinding Wi erin germ eer) is een be jaard arbeider onder een kipkar geraakt. Zijn linkerbeen werd afgereden. Hij js naar het Ziekenhuis te Hoorn vervoerd. BRAND. Hedenmorgen te 4 uur is te Zwolle de bakkerij van Van Galenkamp in de Tho mas a Kerupisstraat totaal uitgebrand. De bewoners konden tijdig hot huis verlaten. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. DOODGEDRUKT. Gistermiddag is de 10-jarige Grietje Benning te Meppel door een achteruitrij dende vrachtauto tegen een muur doodge drukt. Thiers, de groote Fransche Staatsman, was klein van gestalte en, in zijne jeugd vooral, een zeer voorvarend man die om niets ter wereld zijn denkwijze zou ver bloemd hebben Zoo kreeg hij op zekeren dag een tweegevecht met het pistool. Thiers, edelmoedig, schoot in de lucht, maar zijn tegenstander nam het ernstiger op en zijn kogel vloog door den hoed van den loe- komsligen Voorzitter. Hij mag van geluk spreken, zei de vermaarde M. Prudhomme, toen hij dit ver nam. Hadde Thiers niet zoo klein geweest, nooit waro hij zoo groot geworden! BUITENLANDSCH GEMENGD. VULKANISCHE UITBARSTING IN JAPAN. Een uitbarsting van den vulkaan Koma- gataka in Japan heeft gisterochtend 2 dor pen aan den voet van den berg gelegen, verwoest en een derde gedeeltelijk vernield. De uitgebraakte rook- en vuurkolommen be reikten naar schatting een hoogte van 2 mijl. Stroomen lava vloeien langs den berg. De bewoners van andere dorpen ontruimen hun huizen. Alle verkeer is gestremd. Tot dusver wordt geen molding gemaakt van slachtoffers. NOODWEER IN GRIEKENLAND Een hevig onweer boven het gebied van Fiorina in Griekenland deed de rivieren bui ten haar oevers treden. De slad Fiorina werd overstroomd. Drie personen zijn 'gedood en er is voot verscheidene millioenen schade aangericht. VLIEGTUIG IN HET KANAAL GESTORT. Zeven passagiers gedood. Een door den vlieger Brailly bestuurd personen vliegtuig, dat elf reizigers en 200 K.G. post 'aan boord had, is giste nruorge-ö te halfelf op weg van Croydon naar Calais ter hoogte van Dimgeness in zee gèsiuin, Volgens te Calais aangekomen beridhtcff zouden de elf reizigers en de werktuig kundige van het vliegtuig door een vis- schersschip opgepikt zijn, terwijl de piloot Brailly a.an boord van het vliegtuig bleef, dat door den stroom afdreef. Uit nader ingekomen berichten blijkt echter dat het vliegongeluk veel ernstiger gevolgen heeft gehad dan aanvankelijk gemeld werd. Te Linden liepen direct al den geheelen dag verontrustende geruchten omtrent het lot van het Handley Pape vliegtuig, dat 's morgens om halfelf van Londen naar Zurich was vertrokken en behalve den ba- sfcuurder eri den monteur nog il passagiers aan boord had- Aanvankelijk werd officieel gemeld, dat hét vliegtuig wélde waar drie mijlen van dé kust verwijderd een noodlanding "had moe ten maken, doch dat deze landing glad ver- 1-oopen was en alle inzittenden gered waren. Eerst gisteravond publiceerde de Impe rial Airways. Co. een bericht, waarin ge meld wprdt dat zeven personen, w.o. <2<f*c vrouwen, om het léven zijn gekomen ou vier andere, benevens de bestuurder en de monteur gewond zijn, naar men hoopt niet ernstig. Het vliegtuig had noodseinen uitgezon den, toen hqt. 16 K.M. van de Epgetadhe kust boven het Kanaal was. De. bestuurder keerde om, doch moest drie mijl van de kust verwijderd landen. Hij deelde nog mede, dat hij langszij een visschersschip zou landen. In verband met de steeds geldende voor zorgsmaatregelen werden terstond na ont vangst van de noodseinen verschillende schepen naar de plaats van het ongeluk gezonden. Het juiste verloop van het ongeluk is nog onbekend. Het. schijnt echter, dat de cabine reeds terstond bij de noodlanding geheel onder water is komen te staan en de passagiers dus niet gered konden wor den. Tot nu toe zijn drie dooden aan land gebracht, de vier overige bevinden zicJi nog in de cabine, die nog steeds onder water zit. Een ooggetuige verklaarde, dat het vliegtuig niet een geweldigen knal op het water neerplofte en omkantelde. Een boot, die in de buurt was, snelde dadelijk ten' hulp. Een gedeelte van het vliegtuig moest Stukgeslagen worden om de passagiers te bevrijden. Het vliegtuig is een haven binnenge sleept. Het vliegtuig was een Handley-Page- twccdakker, voorzien van twee motoren van 1000 P.K., dat in Maart 1926 in dienst was gesteld en-tot nu too ongeveer 250 dui zend mijlen heeft afgelegd. Het is onge veer 1000 maal over het Kanaal gevlogen. Om al te lichtvaardige critiek te voor komen, heeft de directie van dc Imperial Airways bij de toezegging van het meest openbaar en volledige onderzoek, de op merking gercoegd, dut dit het eerste onge luk is in 5Vh jaar, waarin de vliegtuigen der maatschappij meer dan 100.000 passa giers hebben vervoerd en ongeveer 3V6 millioen mijl in de lucht hebben afgelegd. Onder do slachtoffers zou ook de 34-jari ge» mej. A. Gerzon zijn, dochter van den onlangs overleden heer Lion Gerzon, uit Amsterdam. NOG EEN VLIEGONGEVAL. Een tweede vliegtuig-ongeluk wordt door hot Engelsche luchtvaartministerie bekend gemankt. Dit deelt mede, dat bij Nethcr- avon een Siskin-vliegtuig van het derde gevechtseskader is neergestort, waarbij de bestuurder en cle waarnemer om het leven kwamen. GRUWELDAAD VAN EEN WAANZINNIGE. In de kolonie Kania in Oost-Afrika is een door een Eumpeesche onderneming ontslagen inboorling krankzinnig geworden waarna hij allereerst zijn vrouw en zijn kind, alsmede aoht andere personendie hij op zijn vee ontmoette, om het leven bracht. Toen kon men hem anreeteeren. AARDBEVING IN NIEUW-ZEELAND. Een aardbeving, die uren aanhrera, blijkt op het Noordelijke deel van het Zuid- eiiand en in het algemeen op geheel Nieuw- Zeeland groote schad© te hebben aange richt. Door de aardbeving zijn het elec- trisch krachtstation m Takaka, de toren van het postgebouw in .We&t-port en andei:t gebouwen verwoest: z>oo zijn de centrale m Nelson en de kathedraal van Christchurch ernstig beschadigd. Doordat groote rots blokken in de rivier Buil er zijn gestort, vreest men, dat de loop dezer rivier ge stoord zal worden ct> oversttoomingien met zich zal brengen. 8 personen zijn om het leven gekomen. EEN GEVANGENE DOODGESLAGEN. In de gevangenis le Tnsterburg is de in voorarrest zittende gevangene Pauleck door den eveneens in voorarrest zijlenden gevan gene Raibutzki met een krukje doodgesla gen. Men veronderstelt dat Raibutzki. die bekende, in een vlaag van zinsverbijstering heeft gehandeld. Hij werd begin van dit jaar ter observatie in een krankzinnigengesticht geplaatst, waaruil hij als normaal ontslagen werd. Verklaard werd, dat hij simuleerde Pauleck en een andere in voorarrest zittend gevangene waren met Raibutzki op medisch advies in een ziekenzaal geplaatst om op Raibutzki te passen. RECLAME. 6858 Zeer mooie kleuren r or Groote maat 1.jD Waaraan in Juni te denken valt. Na een warme Meimaand heeft Juni zich koud en regenachtig ingezet. De regens waren welkom, al hebben zij den mooien bloei, die dit jaar in vrucht en struik-gewas oplrad wat schade aangebracht. Eerst do dToogte in Mei toen het besproeien van den tuin veel tijd in beslag nam, daarna de regen in Juni, die het onkruid welig deed tieren hebben hier en daar wat achterstand in de toch al late tuin-werkzaamheden ge bracht en het kan van Dut zijn om op en kele voorname verrichtingen in bloemen en moestuin de aandacht te vestigen. Bloementuin. De rozen zullen dit jaar laat in knop komen. Vele, vooral de stamrozen, zijn door de koude afgestorven. Zij, die wat geduld hebben geoefend, zullen •bij de rozestruiken hebben opgemerkt na dat zij de doode takken hebben weggesnoeid, dat weer nieuwe uitloopers uit den grond te voorschijn zijn gekomen en misschien een lieve li nes-roos weer als 't ware uit den doode is verrezen. Geduld en voorzichtig heid zijn de eigenschappen van degenen, die een z.g. „gelukkige hand" hebben. Geel de rozen nu wat superphosphaat en kali. Elke struik 10 gr. van elke meslsoort is voldoende. Ook verdunde koegier kan dienst doen. Bekijk de planten goed of de veel voorko mende ziekte, genaamd „wil" is opgetreden. Zoo ja. bestuif ze dan met bloem van zwa vel. Doe dit bij zonnig weer. dan sorteert de bewerking meer effect, omdat de zwavel dampen dan beier zich ontwikkelen en de zwam spoediger aantast. De voortwoekering wordt gemakkelijk met dit middel bestreden. „Luis" doet dikwijls ook een aanval op rozen; vooral de jonge knopjes hebben veel van dit inséclje te lijden. Een bespuiting met 5 pet. zeepspiritus doet de insectjes verdwijnen, of men bestrooide de bladeren met nicotinepoeder, of met een aftreksel van tabak. De „borders" hebben veel van' de vorst te lijden gehad. Vaste planten, die jaren lang lang blijken hebben gegeven „wintervast" te zijn, hebben het 11a dezen winter moeten afleggen. Er is echter met) eenjarige planten veel in den border goed te maken. De open plekken worden met deze planten aangevuld en als men een goede keuze doet, behoeft de bloemenrand er niet minder aantrekkelijk uit te zien dan het vorige jaar. Een border vereischt veel zorg en het fraaie gaat ervan af, als men de planten wild laat doorgroeien. Vooral het tijdig op binden vereischt eenige zorg. Daartoe ge bruikt men „tonkinstokken" die zoodanig worden geplaatst dat zij zoo min mogelijk in het oog vallen, wanneer de plant haar wasdom heeft bereikt. „Pyrethrums", „Dianthus plumaris", „Viola Cornuta" die andere jaren reeds zijn uitge bloeid, zijn nu eerst in bloei of hebben nog pas knoppen gevormd. Zoodra de „Pyre thrums" is uitgebloeid moet deze gescheurd en verplant worden. Er is ook nog tijd om den rotstuin in te boeten. Liefst met regenachtig weer, in ieder geval moet in den eersten tijd de inboeteiingen goed begoten worden. Wel is waar hebben de voorjaars-bloeders reeds af gedaan ,maar de kleine doorbloeiers hebben Üwe oplettendheid nog hard noodig. Ik noemde reeds de „Viola Cornuta". Een prachtig effect maken ook „Stachys latana" en de oranjekleurige „Cheiranthus Pamela Purshouse". Als enkele bollen, liefst op een hoek, voldoen bizonder: „Nepeta Muscina", „Santolena" en een groep van Irissen. Zorg ook ervoor in den Herfst hier en daar bloemen-schakeering in den tuin te brengen. Dan is het ook nu den tjjd om de kasplanten „Dahlia" en „Chrysanthemum" uit te zetten. Einde Juni bloedt de „Pioenen" al. Bij het planten moet niet al het blad worden afgesneden. Van elke bloemsteel laat men minstens een, liefst twee bladeren aan de plant zitten. Neemt men deze voorzorg niet, dan zal de plant in den Herfst niet door groeien, en men krijgt daardoor het volgend jaar minder bloem. Zoodra de Dahlia-stekplanten goed door groeien, topt men de planten. Men late daarbij 2 k 3 scheuten op een plant, waar door men stevig hoog gewas krijgt. Langzamerhand moeten de voor jaar s- perkplanten, zooais Violen, Vergeet mij mietjes, enz. haar- plaats inruimen voor zo- menbïoeiers met name „Begonia. Pelar gonium, Petunia, Lobelia, Calceolaria enz. Boomgaard Indien het onkruid in den boomgaard nog niet i& verwijderd, doe dit dan spoedig. Een Moiht omwerken van den grond is voor geruimen tijd af doende, ook met schoffelen kan men vol staan. Onkruid in den boomgaard werkt 'het ontstaan van ziekten der boom en in de hand. Moestuin. Brusselsch lof en bieten moeten nu worden uitgedund en ingeboet. De inboeteiingen moeten worden besproeid. De erwtenrijen, waarbij de stokken reeds geplaatst moeten zijn, worden nu wat aan geaard en bij gebonden. Voor 24 Juni moeten alle boonen in den grond zijn gelegd. Ten slotte nog enkele regels aan de- kamerplanten gewijd! De uitgebloeide Azalea's worden op een beschaduwd plekje in den tuin met den pot in den grond gezet. De aarde wordt gedurende den zomer geregeld met ver dunde koemest begoten. De zomer te de groeitijd van de plant. Zij moet weer nieuw voedsel in zich opnemen. Bij een goede ver zorging bloeit de Azalea in December Maart als vernieuwd weer in uw kamer. QKvia's worden ook in dien tuin uitge zet maar .van deze planten mag de pot niet worden ondergegraven. Slechts het 3/4 ge deelte van de pot mag in den grond staan, anders wordt de plant „overworbeld". De vlezige wottels verspreiden. zich zoo licht over den rand der pot in den omringenden bodera. Deze worden bij het wegnemen be schadigd, hetgeen een schadelijken invloed uitoefent op groei en bloei van de plant. De bladeren der Clivia's worden wel eens geel. Dit is te voorkomen door de planten bij zonnig weer te be-sehermem en ze goed nat te "houden. Cactussen behooren feitelijk in den zomer in de bakken, te worden ingegraven. Door het naar buiten brengen van die planten, zuivert mem ze van parasieten, zooals wol- luis en dopliuis, maar niet iedereen is daar toe in de gelegenheid. Een bak is met vier planken en wat glas goedkoop en gauw in elkaar gezet. Vraag Hoe moet ik mijn Clivia be handelen na den bloei? Kan ik het zaad zaaien? Hoe met den bloemstengel le han delen na den bloei? A. v. R. Antwoord. In bijgaand artikel wordt omtrent de Clivia een en ander meege deeld. Het is niet aan te raden zaad van Uw plant le winnen. Hierdoor put de plant uit. Bovendien moet het zaad in een warme kas gezaaid worden, anders komt er van do plantjes niet veel terecht. Verwijder van do plant de bloemen, laat de bloemstengel 9taan. die verdroogt en wordt dan later uit gesneden. Vraag. Hoo kan ik het afsterven van mijn palm voorkomen? Een bladdeel gaat hierbij. De plant staat in een normale tem peratuur, krijgt steeds water en wordt veel afgesponsd. Mevr. R. le L Antwoord. Als de bladeren er zoo uit zien, moet de plant wel een beschadiging aan de wortels hebben, veroorzaakt door eén of ander zwam. Ik raad U aan de plant eens door een bloemist le laten ver potten en laat U haar eens een tijdje in een warme plantenkas staan. Dit is wel de beste .manier er nieuw leven in te krijgen. Vraag. Wat te doen om het geel worden aan de bladeren van mijn Clivia iegen te gaan? De plant staat in vollen bloei. Do pene helft der plant wordt geel. W. F .F. te L Antwoord. Vermoedelijk heeft Uw plant te weinig voedsel. De bloemvorming vraagt .voeding en het beste doet U een Clivia met verdunde koemest of wel met bloemenmest (kunstmest) te bemesten, zoodra de bloem knop zichtbaar wordt. Geef do plant eens in de veertien dagen van bovengenoemde mest, gedurende den zomer. Een Clivia moet niet een te groote pot hebben en behoeft om het andere jaar verpot te worden. J. S. Vragen op' tuinbouwgebied aan de Re dactie onder motto „Tuinbouw" DE ALGEMEENE TOESTAND. De Herstelkwestie Briand over Oostenrijk's ontwapening Een artikel van Mc Donald. De beide Fransche afgevaardigden ter schadevergoedingsconferentie, Mor eau en Parmentier, hebben aan Poincaré, den min.- president, een brief geschreven, met een toe lichting op hun handelingen gedurende de conferentie en op het resultaat ervan. Na er aan herinnerd te hebben, dat zij met een absoluut onafhankelijk mandaat ter conferentie gingen, maar dat de Fransche regeering hun tevens de officieele nota ge zonden had, waarin zg aan alle belamrhnh. bende regeeringen, de Duitsche inbeeSnpT qo nauwkeurige voorwaarden mealeelH waaronder de aanbevelingen van de desk digen alleen de volledige instemming ,anT Fransche regeering zouden kunnen verin-s gen. Beide deskundigen verklaren hun J i gedaan te hebben het plan, dat ten slott» m de deskundigen commissie zou worden aangenomen, aan deze voorwaarden aan t passen. Zij doen uitkomen, dat de o-etrnffA* regeling voor Frankrijk nooit hel) gmaar ml opleveren, dat het aan zijn voormalige gealli eeroen hoogere sommen moet betalen dan het van Duitschland ontvangen heeft. Voor de eerste maal is inderdaad een verband gó|«j tuasohen de herstel-betalingen en de afdoe, mtg van de schulden aan het buitenland een verband, dat in de praktijk des te nauwer zal Zijn, als de bank voor internationale betalin gen tot stand komt. Br wordt op gewezen" dut van de permanente annuïteit van 1048 5 millioen mark, welke Frankrjjk's deel ij door de huitenlandsohe schuld slechts 626 5 millioen geabsorbeerd wordt, zoodat 420miii, (42 milliard franc) voor Frankrijk overblijft Da deskundigen zijn er op uit geweest voor irankrrjk het recht te verkrijgen op mobili satie van het deel der annuïteiten, dat het benrag der buitenlandsohe verplichtingen te beven gaat, hetgeen de mogelijkheid van versnelde amortisatie der schulden opent, zoodat Frankrijk een werkelijke prioriteit krijgt. Tot slot wijzen de deskundigen er op uat zoo ldikwrjls politieke kwesties op het tapijt kwamen, zij voorgesteld hebben deze uit hel debat te schakelen. Poincaré heeft den deskundigen den dank der regeering voor hun bemoeiingen overge bracht. Owen Young heeft zoowel de Duit. sche als Finscne deskundigen hulde gebracht. De Amerikaansch republikeinsche afge- vaardigde Haslines heeft echter in het huis van afgevaardigden der V.S. heb voorstel in- gediend, dat Amerika zijn diplomatieke be trekkingen met Frankrijk zou verbreken, tot dat een overeenkomst voor een definitieve regeling voor de terugbetaling van de schul- den gesloten zal zijn: De Duitsche vertegenwoordiger in de kwestie der in den oorlog achtergelaten mar ken. dr. Bitter, is in gezelschap van zijn secretaris naar Berlijn teruggekeerd. Naar verluidt, zullen de Belgische en Duitsche deskundigen hun regeeringen verslag uit brengen over de in Brussel gevoerde onder handelingen en zullen de besprekingen bin nen enkele dagen in Berlijn voortgezet wor den. Van Belgische zijde wordt verklaard, dat de besprekingen zich bepaald hebben fbt dc door België en Duitschland voorge stelde schadevergoedingen en geen poli tieke en economische kwesties aangeroeid. Hoewel nog geen accoord werd getroffen, schijnt België niet meer vast te hóuden aan zijn eisch van 37 annuïteiten van 25 mil lioen mark olk. Briand heeft namens de gezantencoafe, rentie een mededeling aan den Volken- bondsraad gezonden, volgens welke het liquidalieburcau van de geallieerde militaire controlecommissie in Oostenrijk haar werl:- zaamheden definitief geëindigd heeft. Briand stelt echter vast, dat Oostenrijk zijn ontwapeningsverplichtingen uit hel vredes verdrag van St. Germain niet geheel nage komen is. Dc groote particuliere schutterij- organisaties bezitten machinegeweren en munitie Tusschen het Duitsche en Ooslen- rijksche hoofdkwartier bestaan geheime be trekkingen en Weenen is het centrum van een zeer acfieven geheimen wapenhandel. Benige maanden geleden heeft Mc. Do nald een artikel in de „Sunday Times" ge publiceerd dat nu door de „Daily Tele- graph" wordt opgerakeld vanwege scherpte tegen Zuid-SIavië en Italië. MacDonald spreekt van de „volledige in storting van liet democratisch regeerings- stelscl in Zuid-SIavië". De instelling van een dictatuur daar is de laatste waarschu wing aan Europa dat het, wanneer het zijn minderheidsvraagstukken niet in een geest van wederkeerige achting en geven en nemen oplost, tot ernstige moeilijkheden moet komen. Italië wordt niet minder hardhandig aan gepakt: ..Italië zegt MacDonald volgt de zelfde politiek als de Serviërs en kan dit voorloopig, zonder Europa te verontrus ten. De vredestraclatcn hebben aan Italië oen groote Duilsche en Slavische bevolking gegeven die het, met alle vordnikkingsmacht waarover hel maar beschikt, tracht le vcr- ilaliaanschen". De „Daily Telegraph" venvacht pro te.-ten hiertegen, doch het zal wel iets meevallen, waar al zoo lang is gezwegenl DUITSCHLAND. Wapens ontdekt Dronken Fransche soldaten te Mainz Dr. Richter veroordeeld Be ontdekking van wapens begint eeD3 weer. In liet Berlijnsöhe voorstadje Hohen- neuendorf is onder geweldig geknal een voorraad munitie ontploft, die een gewezen soldaat, Eifers genaa/md en een op do bovenverdieping wonenden Rocks, bertfe leden van den Stahlihelm, op zolder be waarden. Be politie heeft de zaak in han den. Bij onderzoek werd in een hoek van den zolder nog een oud Fransch machine geweer gevonden, 11 moderne geweren en talrijke hulzen van infanteriepatronen. De beide mannen ontkenden echter iets te weten van het voorhanden zijn der wa pens. Ook te Hannover zijn wapens in een schuilplaats ontdekt. i Een troep Fransche soldaten, die waar schijnlijk dronken waren, heeft gisteravond op den Hallepla.tz te Mainz en in de oan- Liggend'e straten van de binnenstad voor bijgangers beleedigd en hén met gftr0^k®° sabels bedreigd. Voorbijgangers, die vlucp ten, werden achterna gezet en zelfs tot in hun huizen vervolgd. Be soldaten vern^ den in de huizen met hun sabels mot1"® 2—1

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 2