'e Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 17 Juni 1929 Tweede Blad No. 21242 GEMENGD NIEUWS. de zaandijker tol. vandalen aan het werk auto-botsing bij arnhem. moordaanslag te lochem. ernstig mijnongeluk. inbraak. kind overreden. m&egelen om den tol waardeloos te maken Naar aanleiding van ihet besluit, dat aan gemeente Zaandijk opnieuw concessie 8 verleend tot bet espLodteeren van haar p zijn in een spoedvergadering van net pelijksch bestuur van de Zaansohe Ver- piging voor Vreemdelingenverkeer de jrkfcregelen besproken om de tollen krach- '■°os te maken. Jan de genomen besluiten ontleen en wij Met ingang van 1 Juli zullen geen to-.i- |wonnementen meer worden genomen. On- iiT leiding van de V.V.V. zal het interlo- verkeer worden omgelegd. Van 1 Juli ^1 het doorgaand verkeer op duidelijke 1^ worden bekend gemaakt dat de tol- JÖe weg van Amsterdam, Zaandam naar Nmmenie en verder loopt via Koog aan fZaan, Guispad, Westzaan, Assendelft en lichts' tien minuten extra vraagt, waar- I- - men twee tollen ontloopt. |v^et de autobusmaatschappijen worden- l^prekingen gevoerd om van 1 Juli af het |';J'-obusverkeei zonder passeeren van den Ipndijfcer tol te regelen. In Wormervevr P een gemeenschappelijk depot, worden Igericht, waar men de goederen voor alle l^btrijders verzamelt en bestelt. In den ïy der volgende week zal een vergade l^s van tolplichtige automobilisten worden Inschreven. Het gebouw van „Het Volk" met teer bespoten. In den nacht van Zaterdag op Zondag is het perceel Keizerskracht 376 te Amster dam geheel met teer bespoten. Uit een ingesteld onderzoek heeft men kunnen afleiden, dat de vandalen met een auto, waarin een ton met teer en een spuit, zijn voorgekomen en in een ommezien het perceel, waarin de kantoren van het sociaal democratisch dagblad „Het Volk" gevestigd zijn, met teer hebben bespoten. Tot op heden heeft men geen spoor van de daders gevonden. Meerdere personen gewond. Gistermiddag omstreeks één uur heeft nabij Arnhem een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een auto bestuurd door een tandarts uit Apeldoorn kwam langs den Schelmscheweg afrijden, terwijl van de richting Ede een auto kwam waarin de Hilversumsche familie Klein was gezeten. Op het kruispunt Schelmscheweg-Amster damscheweg botsten de auto's tegen elkaar met het gevolg, dat de auto uit Hilversum over den kop sloeg, terwijl de auto uit Apel doorn aa.i de voorzijde werd ingedrukt. Van de auto uit Hilversum werden alle inzittenden min of meer ernstig gewond. Zij werden per Roode Kruis-auto vervoerd naar het Stedelijk Ziekenhuis, waar bleek, dat mevr. K. een bekkenfractuur had bekomen en haar 7-jarig zoontje een schedelfractuur. De vader en het tweede zoontje waren vrijwel ongedeerd. Na voorloopig te zijn behandeld werden heiden gewonden naar het St. Elisabeths- gasthuis vervoerd en aldaar ter verpleging j opgenomen: i De overige inzittenden konden na ver- bonden te zijn naar huis terugkeeren. De tandarts uit Apeldoorn bekwam ver schillende ontvellingen aan handen en beenen. De dader pleegt zelfmoord. Zaterdagmidag heeft te Lochem een drama plaats gehad in de Hollandsoho Lederfabriek. Gedurende een twintigtal jaren werkte daar voorheen als fabrieksbaas een 50-ja- rige Duitscher, die echter voor een tweetal jaren, doordat de fabriek zich toen toeleg de op de fabrioage van fijnere leersoorten, vervangen werd door den fabrieksbaas Ph. Meng. De Duitscher nam uit edgen bewo ging ontslag en vertrok met zijn gezin naar Renkum. Zaterdagmorgen was hij per trein van Renkum naar Zutphen gekomen t mv verder per auto naar de fabriek te Locheju Hij liep de fabriek binnen en vroeg aaD den machinist, waar hij den heer Nahuis, directeur van de fabriek, kon aantreffen Meteen liep hij door naai de eerste ver dieping. Daar zocht hem de heer Nahuis op, die het bezoek van dien Duitscher niet vertrouwde. Meteen kwam ook Meng 0*2 de twee toeloopen. De heer Nahuis zag dat de Duitscher een revolver bij zich had, verborgen onder een jas, welke de man over een arm droeg. De heer Nahuis vlucht te, de indringer zond hem twee schoten achterna, zonder evenwel den directeur te raken. Daarop schoort de Duitscer op Meng, die in den buik werd getroffen. De aan valler réchtte toen het wapen op zich zelf, schoot zich door den rech.trslaap, en wan onmiddellijk diood. Meng werd op last van dr. Hugenholz naar het ziekenhuis te Zut phen overgebracht. Zijn toestand is rede lijk wel. Het lijk van den dader is, na door het parket van Zutphen te zijn ge schouwd, naar het ziekenhuis te Lochem overgebracht. De reden is klaarblijkelijk, dat de Duitscher niet kon verdragen, dat Meng in de fabriek in zijn plaats was ge komen. Onder vallend gesteente bedolven. In den nacht van Zaterdag op Zondag is in één der gangen van de ondergrondsche werken op de Staatsmijn „Maurits" te Lut- terade een ernstig mijnongeluk gebeurd. Een drietal mijnwerkers verrichtten daar werkzaamheden, toen zij plotseling verrast werden door het vallend gesteente, waar- mder zij werden bedolven. Den geheelen nacht duurden de reddings pogingen voort. Eerst gistermorgen om streeks 6 uur slaagden men er in, de veron gelukten te bevrijden. De mijnwerker Verhees uit Mechelen (België) werd dood te voorschijn gehaald. Bij den anderen mijnwerker, yan Aulcken genaamd (uit Stein a. d. Maas) waren de vijf teenen van den rechtervoet geheel afge knepen, terwijl een derde arbeider inwen dige verwondingen opliep. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is te Rotterdam ingebroken, in pand No. 19 aan den Coolaingel, in welk gebouw ver- schiLlande kantoren zijn gevestigd, Op do eerste étage is een paneel ingetrapt, waar door men zich toegang heeft verschaft tot een bontzaak, waar men voor eenige dui zenden guldens aan bont heeft gestolen. Hierna zijn de inbrekers naar de tweed© étage gegaan, waar zij eveneens een pa neel hebben ingetrapt en wel bij de Zuid- Hollandsohe Voorschotbank, waar zij heb ben getracht twee brandkasten open te boren. De inbrekers hebben het pand verlaten door de voordeur, nadat zij het slot uit de deur hadden gestoken. Nara alle waarschijnlijkheid is het werk van de dieven begunstigd door de omstan digheid, dat het na drie uur des nachts, door het dooven van de lantaarns op straat, donker is in de stad. Zaterdagmiddag is de zes-jarige A. Schip per uit de Herman Kosterstraat te Rotter dam, in dae straat door een vrachtauto overreden. Het kind is naar het hulp-zie kenhuis aan de Maashaven gebracht, waar het bij aankomst bleek te zijn overleden.- DE KAMPIOENSCHAP-TENNISWEDSTRIJD EN zijn te Noordwijk onder groote belang stelling gespeeld. Tilden verwierf den beker, die hem na afloop van het spel door den heer Broese van Groenau werd overhandigd. OP DEN AMSTEL zijn de jubileumwedstrijden van de roeivereeniging ,,De Amslel" te Amsterdam gehouden. De Oude Achten in actie. Maas wint voor Nereus en Njord den eindstrijd. De brand in de Oegstgeesterlaan te Leiden. Hoe de brandweer den brand bestreed. Een blik op het naar buiten gedragen huisraad der belendende perceelen. Reeds is het dak verdwenen. Links. Op 20 Juni a.s. zal het 70 jaar geleden zijn. dat Mr. S. van Houten te Den Haag aan de Universiteit van Groningen bevorderd werd tot doctor in de rechts wetenschappen op een proefschrift, getiteld „De Waarde" Rechts: HET VERMINDEREN VAN HET LAWAAI VAN MO TOREN van vliegtuigen zal het luchtverkeer ten goede komen. Een nieuw isoleerend middel is in deze drie- motorige Fordmachine aangebracht.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 5