De Rotterdamsche moordzaak. DE OVERVAL IN DE WEST. [SCHEEPSVERBINDINGEN. LAATSTE BERICHTEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerriand. Het dikke pijltje geeft den 9tand aan van Jjomiddag 3 uur. lel dunne pijltje geeft den eland aan van Urmiddag 3 uur. i',;slerraiddag 3 uur: 772. I Hedenmiddag 3 uur: 77G. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. |:«r waarnemingen in den morgen van 11 Juni, medegedeeld door het Son Ned. Met Instituut te De Bildt. I dcogste stand 772,3 te Groningen en De bi [laagste stand 745,8 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 12 Juni: Ziakke tot matige wind uil Zuidelijke lïtingen. Helder tot lichtbewolkt. Droog, iirm weer. LUCHTTEMPERATUUR. "1 11 uur voorm.: 17 gr. C. (62 gr. F.). 12 uur 'smid.: 19 gr. C. (66 gr. F.\ |luur nam.: 20 gr. C. (68 gr. F.). IOCWATERTIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Voor Woensdag. lü'Mjste stand des voorin, te 7 u. 8 min. laoogst esland des nam. te 7 u. 38 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk" |"uur voorm.: 19 gr. C. |'l uur voorm.: 20 gr. C. Juur nam.: 21 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 17uur voorm.: 17'/r gr. C. lil uur voorm.: 18'/» gT. C. I uur nam.: 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. 9.18 n,m. lot 4.09 voorm. incident op Curasao heeft sensatie rckt in Latijnsch-Amerikaansche diplo- feïke kringen te Washington. In offiei- kringen bestaat echter geen neiging, de sals ernstig te beschouwen, of als meer ^een temperamentvolle vertooning van ssch-Amerikaansche revolutionaire op- p „Daily Chr nicle" levert commentaar incident vaji Curasao en zegt o.a.: Ne- •i3ii is de laatste mogendheid ter we 'll om van agressieve bedoelingen te ver ben. De vurigste aanhanger der Monroe- in de Ver .St., behoeft geen bedenkin- J je maken, indien Nederland op een be- toijjk amende honorable door de Vene- fcaansche regeering aandringt. Wellicht is fjaist goed dat in dit geval zulk een smet- y» aanklager betrokken is. Want burger den en revoluties van Midden-Ameri- fL-che staten zijn een altijd terugkeerenda en het is van belang dat elke neiging zij vertoonen dit op he tgrondgebied f3 Europeesche staten over te brengen, met hand wordt tegengegaan. Van zelf r end moet er iets gedaan worden om jjanvallers te straffen. Op het oogenblik hnn inval hun niets dan voldoening. P Qogep niet in deze vergenoegzame stern ly blijven en wij hopen dan ook dat de f- St. hun volle medewerking zullen ver- Indien de weersomstandigheden het loo- Tva_n zroole vaart niet beletten, zal door ..kortenaer" het navolgende reisplan Jpn gevolgd: I i Juni aankomst en vertrek le Ponta rnda. l-l Juni aankomst en vertrek van St. 1 --Juni aankomst te Curacao. Pins is vastgesteld dat ook Mr. Ms. I^rschip „Hertog Hendrik" naar Cura- fRz:jl worden gezonden. ^hip zal a.s. Donderdagmiddag daar- 55 strekken. ,Vo'sonde passagiersschepen zijn 'njdag 12 Juli in radio-telegrafische met de daarnaast vermelde kust- 13 en via die stations rechtstreeks te ;n' Medegedeeld door de N. T. Af. Holland. Jbi, Hi0 <je Janeiro Radio Chr. JpD,3- Scheveningen Radio Flandria almas Radio Gelria, Cerrito Radio :aPoera, Scheveningen Radio tn- idem. J. p.z. Coen, idem Joh. Port Sudan Radio Kon der Colombo Radio Maasdam. Cabo he Radio Maaskerk, Rugby Radio c®rie. idem Nieuw Amsterdam. Radio Orania Rugby Radio Scheveningen Radio Pr. Juliana reuen Radio Sibajak, Schevenin- R Slamat, idem Stuyvcsant, Radio Volendam. Louisburg Radio Behandeling voor de rechtbank. Donderdag 29 November 1928 werd op zijn kantoor aan den Oostzeedijk 151 te Rotterdam vermoord gevonden de heer P. C. Lans, directeur van Adr.'s de Haas Jr.'s Handelmaatschappij. Men herinnert zich dit afschuwelijk dra ma, waarvan het vervolg heden voor de Arr.-rechtbank te Rotterdam zich afspeelt. In korte trekken zij het nog gereleveerd. De heer Lans .ijverig zakenman, die reeds geruimen tijd in de zaak der firma De Haas was opgenomen als directeur, placht, als het kantoor- en magazijnpersoneel om streeks halfzes naar huis ging, nog een uurtje op zijn kantoor te vertoeven. Ook dien bewusten Donderdag ging het zoo, maar toen de heer Lans omstreeks 7 uur nog niet thuis was gekomen voor het elen, belde zijn oudste dochter, die op het kantoor w.erkzaam is, de zaak op. Ze kreeg geen gehoor, vond het vreemd, dat haar vader nog steeds* niet kwam en begaf zich naar het kantoor, dat slechts een paar honderd mefer verder den Oostzeedijk op de familie Lans woont benedendijks is gelegen. Zo tikte aan het raam van de woning van den heer S. S. te Korte, die naast de gang, toegang gevend naar de zaak der firma De Haas woont, en die een sleutel van het hek heeft. Dat hek was echter open. mej. Lans liep de donkere gang in, keerde halverwege terug om den heer Te Korte te vragen mee te gaan. Samen betraden ze de deur, welke naar het kantoor leidt, zagen daar de acte- tasch van den heer Lans, 'n plas bloed en bloedsporen. Onmiddellijk het was toen circa kwart na zeven werd de politie gewaarschuwd. Dr. Mees arriveerde le kwart voor acht op de plaats van het misdrijf om den dood van den heer Lans le constaleeren. Het slachtoffer was verschrikkelijk toegetakeld met tal van slagen op het hoofd en mes steken in den hals. Uit het direct onder leiding van inspec teur Hermans van het bureau Meermans straat ingesteld onderzoek bleek, dat met den heer Lans om halfzes op het kantoor was gebleven de procuratiehouder der N'.V. de heer G. J. van Oudheusden. Tegen half zeven zou deze weg zijn gegaan, de heer Lans verzekerde hem nog even le willen werken. De moord zou dus tusschen halfzeven en zeven uur, de tijd waarop getelefoneerd is, gepleegd moeien zijn. Sporen ontbraken nagenoeg volkomen, door de bloedvlekken en plassen kon de politie zich êen voorstelling maken van de wijze, waarop het slachtoffer besprongen zou zijn en afgemaakt, doch vingerafdruk ken of ander belangrijk materiaal werden niet gevonden. Ook geen enkel voorwerp, dat voor de misdaad gebruikt kon zijn. Een politiehond liep steeds weer van het kantoor naar het achterhek, dat aan den O. Admiraliteiiskadc grenst, zoodat de misda diger vermoedelijk langs dien weg de plaats van den moord verliet. Dit hek was echter naar gewoonte, om halfzes door den heer W. Kiene, wiens kantoor op dezelfde gang uitmondt, gesloten. Roof kon waarschijnlijk niet het motief zijn geweest' immers uit de brandkast werd slechts pl.m. f. 80 gestolen en meerder geld, ofschoon evenmin een bedrag van beteeke- nis, werd niet aangeroerd Al gauw viel er verdenking op den pro curatiehouder. Hij zou tegen halfzeven het kantoor hebben verlaten, doch eerst om kwart na zeven was hij in den trein, station Hofplein, naar Den Haag, waar hij in de Obrechtstraat woonde, gestapt. Maar deskundigen schenen van oordeel, dat de moord vroeger dan lüsschen half zeven en zeven uur moest zijn geschied. Dramatische gebeurtenissen volgden. In den nacht van op 5 December werd v. O. in zijn woning gearresteerd en opgesloten in het bureau Meermansslraat. Dc verhooren leidden niet lot het resul taat. dat men v. O. op beschuldiging van moord kon vasthouden. Sinterklaasavond was v. O. weer vrij. Het onderzoek naar de omstandigheden van v. O. naar de interne bedrijfsaangele- genheden der firma had inlusschen uitge wezen. dat er bedenkelijke malversaties moesten zijn gepleegd. Dc procuratiehouder werd in verband daarmede in den nacht van Vrijdag op Za terdag 7 December weer gearresteerd. Hij bekende de verduisteringen, verzekerde ech ter zijn onschuld met betrekking tot den moord. Bekend was geworden, dal de verslagene ongeveer H- dagen voor zijn dood een ac countant bereid had gevonden de boekhou ding op anderen leest te schoeien. De ac countant. de heer F Melis, was kort vóór den moord zijn onderzoek begonnen. Zaterdag 9 December werd er in het Boe- rengat een pakje opgcvischt, dat eenige aanwijzingen scheen le bevatten, in iedcT geval, zonder dat er veel meer uitlekte van het onderzoek, werd de procuratiehouder ook vervolgd wegens moord en 12 Decem ber in het Huis van Bewaring opgesloten. De dagvaarding. Heden staat dan dc 39-jarige G J. van O. terecht terzake, dat hij tc Rotterdam op of omstreeks 29 November 1928 ter uitvoering van zijn tevoren beraamd plan en genomen besluit om Pieter Casper Lans van het leven te berooven. na kalm beraad en rustig over leg opzettelijk gewelddadig genoemden Lans met een hard voorwerp herhaaldelijk met kracht op en tegen zijn hoóFd heeft gesla gen en opzettelijk met een mes of ander voorwerp Lans aan zijn hals een of meer sneden en steken heeft toegebracht, zoodat door de slagen op cn tegen diens hoofd schedelwonden, schedelbreuken en hersen- verwondingen met bloeding zijn ontstaan, tengevolge van alle verwondingen, Lans spoedig daarop is overleden. Subsidiair is doodslag ten laste gelegd. Verder terzake dat hij le Rotterdam op of omstreeks 2 September 192G althans in don loop van liet jaar 192G in het door hein als procuratiehouder van de N.V. De Haas Jr.'s Handelmaatschappij, gehouden zoogenaam de giroboek, opzettelijk valschelijk een post gedateerd 2 September 192G en luidende: „Voor onkosten telegrammen f. 35" heeft vermeld; zulks terwijl deze gelden voor een ander doel waren besteed, met het oog merk om dal giroboek als echt en onver- valscht le gebruiken of door anderen te doen gebruiken, uit welk gebruik nadeel kon ontstaan. Op of omstreeks 2G September 1927, al thans in den loop van het jaar 1927, in het door hem als procuratiehouder van ge noemde N.V. gehouden zoogenaamde giro boek opzettelijk valschelijk een post geda teerd 23 September 1927 en luidende: „Voor woningen alh. f. 135" heeft vermeld, zulks terwijl deze gelden voor een ander doel waren besteed, met het oogmerk om dat giroboek als echt en onvervalscht te gebrui ken of door anderen le doen gebruiken, uit welk gebruik nadeel kon ontstaan. Op of omstreeks 23 September 1927. al thans in den loop van het jaar 19£7 in het door hem als procuratiehouder van ge noemde N.V. gehouden zoogenaamd giro boek opzettelijk valschelijk een post geda teerd 23 September 1927 en luidende „Voor woningen alh. f. 135.", heeft vermeld, zulks terwijl deze gelden voor een ander doel waren besteed, met het oogmerk om dat giroboek als echt en onvervalscht te gebrui ken of door anderen le doen gebruiken, uit wolk gebruik nadeel kon ontstaan. Op of omstreeks 15 April 1928, althans in den loop van het jaar 1928 gehouden zoogenaamde bankbook opzettelijk valsche lijk con post. gedateerd 13 April 1928 en luidende: ..Remise aan Tannerie cn Maro- quinerie Beiges f.600" heeft vermeld, zulks terwijl dat bedrag niet voor dat doel was besteed. Verder ter zake. dat hij te Rotterdam: f. Op verschillende tijdstippen gedurende dc jaren 1925, 1926, 1927 en 1928 opzet telijk een aantal geldsbedragen, toebehoo- rende aan genoemde N.V, of aan een ander of anderen dan aan hem. wederrechtelijk zich heeft toegeëigend. 2. Op verschillende tijdstippen gedurende di- jaren 1925, 1926. 1927 en 1928 opzet telijk een aantal geldsbedragen tot een totaal van circa f. 3300, loebehoorende aan genoemde X.V., welke bedragen deel uit maakten van het tegoed, dat genoemde N.V. had bij den postehèque- en girodienst, we derrechtelijk zich heeft toegeëigend. 3. Op verschillende tijdstippen gedurende dc jaren 192G. 1927 en 1928 opzettelijk een aantal geldsbedragen tot een totaal van ongeveer f. 7100. tm-behoorendc aan de N.V.. welke bedragen hij. als procuratiehouder van of vanwege R. Mees en Zonen, ban kiers der Vennootschap, op vertoon van door hem als procuratiehouder geteckende cheques had ontvangen, in ieder geval an ders dan door misdrijf onder zich had. we derrechtelijk zich heeft toegeëigend. Subsidiair, dat hij te Rotterdam op of omstreeks 8 Maart 1927 met het oogmerk om zich een of ander wederrechtelijk te bevoordeelen. de firmanten van R. Mees en Zonen, althans hun procuratiehouder Mr. H. J O. in ieder geval een hunner beamb ten, heef-t bewogen tol afgifte, althans tot het doen afgeven van f. 600 door zich op zettelijk valschelijk voor te doen als last hebber van de N.V Er zijn 32 getuigen gedasvaard. De rechtbank is als volgt samengesteld: President: mr. S. G. Canes; rechters: mr. A. Dirkzwager en mr. F. G. Schalkwijk; griffier; mr. J. M. van Bemmelen; O.M mr. J. A. de Visser. De verdediging berust in tuinden van mr. F. Kokosky te Amsterdam on mr .1 H. van der Meer te Rotterdam. De belangstelling voor deze rechtzaak was zeer groot. Reeds om halt negen ston den lange files belangstellenden, waar onder veel vrouwen, op de binnenplaats van hel Gerechtsgebouw opgesteld, zoodat speciale politie-maatregelen noodig waren. Een uurtje later werden er afzonderlijke rijen geformeerd voor mannen en vrouwen en toen hel uur van de terechtzitting nader de. werd de deur van de publieke tribune het eerst voor de vrouwen opengesleid, waarna de mannen gelegenheid kregen te overblijvende plaatsen te bezetten. Er kon den ongeveer driehonderd belangstellenden worden binnengelaten. Zeker moesten er evenveel worden teleurgesteld. Ook de be schikbare ruimte in de rechtszaal was ge heel gevuld. Alleen vooi de getuigen waren enkele banken opengehouden Toen de rechtbank binnenkwam, bleek dat mr. G. C. B. E Suringar fungeerde a's bijzittend rechter. De verdachte weid daarna tusschen twee, veldwachters binnengeleid. Nadat aan verdachte eenige formeeie vragen waren gesteld, las de officier van justitie, mr. J. A. de Visser de dagvaarding onder doodsche stille voor. Begonnen werd met de vermogens delicten. Verdachte erkende verduisteringen le heb ben gepleegd, die in een jaar of drie tegen twaalf duizend gillden beliepen Hij is daar mede begonnen in 1925 Over het gebruik van het verduisterde geld liet hij zich slechts vaag uit. Hij beweert, dal het in het huis houden gebruikt is en anderdeels om zijn schulden te betalen. Onder meer heeft hij geregeld geld aan zijn schoonzuster mevr. W. gegireerd. Hij geeft overigens alle fei ten toe. De accountant J. Polak uit Rotterdam en twee kantoorbedienden van de bankiers firma Mees en Zonen werden daarna als ge tuigen gehoord. Laatstgenoemden leggen verklaringen af over aan verdachte uitbe taalde cheques. Bij het verhoor van de schoonzuster vau verdachte mevr. W.. die toegaf, dat zij gere geld geld ontving, werd haar door den presi dent toegevoegd, dat zij eigenlijk als moJe- plichtige had moeten terechtstaan. Vervolgens komt de moord in behande ling en al spoedig worden eenige nieuwe elementen genoemd waarna tot dusver nog niets naar buiten was gebleken. Dr. E. C. van Rijssel verklaarde als getuige dat hot slachtoffer overleden is tengevolge van een groot aantal slagen aan den rechterkant van den schedel en steekwonden in den hals. De wonden aan het hoofd ziin met een zwaar voorwerp toegebracht. De steekwon den aan de hals zijn met een mes toege bracht. Ter terechtzitting wordt er een klein tafel mes vertoond. Getuige meent dat daarmede de moord kan begaan zijn. Dr. Gertiard, scheikundige te Amster dam, heeft de vlekken op verdachte» klee- ren en tasch onderzocht. Hij heeft niet kunncD'constatceren of dit mensche-nbloecl was en of de vlekken oud of versch waren. Er zijn geen bloedsporen op het mes ge vonden. Dan begint het verhoor van den verdachte Deze verklaart onschuldig te zijn en cr in het geheel niet bij betrokken te zijn. Hij geeft toe dat er redenen voor verden king zijn. (Wordt vervolgd.) nard Nicolaas Cornelissen vertoefde sinds eenigen lijd met een vtouw uit Nijmegen in de hoofdstad. Zij woonden in eon hotel letje in het centrum van de slad. Het schijnt evenwel, dat hèt geld op was en dat dc vrouw niet meer van den man wilde weten. Omstreeks halfeen in den afgeloopen nacht kregen beiden, toon zij zich bevonden op de Brouwersgracht nabij de trararemisie, ruzie De inan heeft toen mei een scherp voorwerp de- vrouw een tweetal steken in borst en buik toegebracht. Toen dc vrouw- om hulp riep. is de dader weggeloopen en sindsdien is hij voortvluchtig. De commissaris van politic te Amster dam (vierde sectie) verzoekt thans opspo ring en aanhouding van den dader, die zich ook wel eens Bernard Anlonisson noemt. Zijn signalement luidt: lang t.70 Meier, gezonde gelaatskleur, krullend blond achterover gekamd haar, tengere postuur, groen-grijze oogen. hoogstvermoedelijk ge kleed in blauw colbert eostuum, bruine lage schoenen, ticht blauw overhemd,dito boord, dito zelfbinder en jockeypet, wit en zwart geblokt. De dader, die ook uil Nijmegen afkomstig is, heeft zich verwijderd in dc richting van de Haarlemmerstraat en is daarna uit het oog verloren. STADSNIEUWS. ACADEMIENIEUWS. Prof. dr. J. A. J. Barge is benoemd lot voorzitter van de faculteit geneeskunde der Leidsche Universiteit en prof. dr. W. Storm j, van Leeuwen tot secretaris. Prof. tlr. W. li. Keesom is benoemd in l; de plaats van prof. dr. B .G. Escher tot secretaris van de faculteit eter wis- en natuur kunde. Prof. dr. N. van Wjjk en prof. dr. J. P.j Vogel zullen in den nieuwen academischen) cursus respectievelijk optreden als rector-) magnificus en secretaris van den Senaat. „RIKIE", 'T KOFFIEVROUWTJEl Zooals le verwachten was. heeft het| Rikie, het koffievrouwlje op haar tachtig- sten verjaardag aan belangstelling nietl ontbroken Van alle kanten bereikten haar vannior-, gen en in den loop van den dag schrifte lijke en telegrafische gclukwenschen, ter wijl de talrijke bloemstukken van het col legium en diverse corp9gezelschappen d<& feestelijke stemming niel weinig verhoog den. Velen, waaronder enkele hoorirernrerp die in vroeger jaren hun studententijd hi err ook doorbrachten en uit dien hoofde Rikie ook van nabij gekend hebben, toonden vandaag haar nog niet vergeten te hebbon en brachten haar in het Sint Elizabete- ziekenhuis een bezoek. Het collegium was vertegenwoordigd door dc heeren Henny en Baelde. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN DE HOOFDSTAD. Men meldt ons uit Amsterdam: Hedenmorgen werd door de Kon. familie uilgereden om allereerst een bezoek te bren gen aan „Arti" op het Rokin, waar de voorz. dc heer 't Hooft in een korte speech de Koninklijke familie welkom heette. Daar na werd naar dc tentoonstellingszalen ge gaan, cm de voorjaarstentoonstelling in oogenschouw te nemen Geruimen tijd vertoefde het geselschap in 'de kunstzalen. Tegen 1 uur werd afscheid genomen en werd een lange rit gemaakt door Zuid en West, waar op verschillende plaatsen zoo wel aan de Koningin-Moeder en de Konin gin als aan dte Prinses bloemen aange boden werden. Het was in de laatste jaren bij Ko ninklijke bezoeken niet zoo druk langs den weg als vandaag bij deze auto-rit, waarbij het geheele Koninklijke gezin zich aan de Xmslerdamsche burgerij vertoonde. FRAUDE TE NIJMEGEN. Hedenmorgen stonden voor de rechtbank te Arnhem terecht de veerknechten V. en K die te Nijmegen aan het veer gedurende vele maanden fraude pleegden met de over- zetkaarljes. Het aldus aan de gemeente Nijmegen onttrokken geld loopt in de dui zenden. Het O. M eischte legen ieder G jaar gevangenisstraf. NOODLOTTIGE VAL. Gisteravond viel de 13-jarige G. te Druten van zijn fiets, waarbij een der remmen in het rechteroog drong. Het slachtoffer viel bewusteloos neer. Zijn toe stand is ernstig. POGING TOT DOODSLAG TE AMSTERDAM. De dader voortvluchtig. In den afgeloopen nacht heeft op de Brouwersgracht te Amsterdam een poging tot doodslag door een man op een vrouw- plaats gehad. De 2£-jarjge letterzetter Ber- NIEUWE OPSCHUDDING. Vanochtend i9 overal in de haven en op de erven te Scheveningen het werk her vat. Doch bijna had het nog misgeloopen;' doordat de grootste Scheveningschc reeder, de heer A. v. d. Toorn, gistermiddag half vijf liet weten, dat hij zich bij nader inzien niet kon vereenigen, met do in het overleg vastgestelde loonverdeoling. Do heer v. d. Toorn wilde een afhouder, die een vierde ontvangt van hel malrozenloon, vervangen door een „zeevaste". Hiervoor zou de ma troos natuurlijk minder ontvangen. De matrozenbond ging hiermee clan ook niet accoord. Hot voorgevallene bracht een groole consternatie te weeg. Nadat in den loop van den dag overeen stemming was bereikt, waren alle posten ingetrokken. De toestand was plotseling geheel -an ders. Zoolang geen oplossing werd gevon den, zou men niet aan het werk gaan en aan liet gebouw „Volksbelang" werd aan geplakt, dat de stakers hun posten weer moest innemen. Het was zeer druk in de Keizerstraat. De vreugde, die er 's middags gehecrscht had over de oplossing van het conflict, was ineens overschaduwd door een donkere wolk. Om 10 uur hadden de reeders een be stuursvergadering, waarin ook de heer v. d. Toorn aanwezig was. Toen is er over en weer getelefoneerd met den Bond en in spanning wachtte men buiten den uilslag af. Men moest inmers weten of men aan het werk zou gaan ja of neen De uilslag was gunstig, de heer v. d. Toorn heeft volledig toegegeven. Alwéér is de vrede teruggekeerd. Er wordt nu met groote haast gewerkt. Waarschijnlijk zal reeds Woensdag de eerste logger naar zee vertrekken. HULDIGING v. HOLLANDSCHE REDDERS DOOR DE NOORSCHE REGEERING. In den buitengewoon hc-vigen storm van 25 November 1928 zgn door de stooinred- oingboot „President van Heel" te Hoek van Holland 24 man van de equipage van het Noorsche stoomschip „Christian Michelsen" geren, waarna liet Noorsche stoomschip ten noorden van den Nieuwen Waterweg strand de. Naar aanleiding van deze redding zal o Noorsche consul generaal te Rotterdam op Zaterdag 15 Juni a.s. des voormiddags te elf uur in het gebouw van het Loods wezen te Hoek van Holland de reddings- meóaille en het diploma uitreiken* die de regeering van Noorwegen heeft toegekend aan schipper J .Slis en de leden dor beman ning van de .President van Heel". LEIDEN, li Juni. Vefcte varkensinarkfc. Aangevoerd 290 stuks waarvan 269 zwaar en 21 licht. Prijs p. K.G. levend gewicht zwaar zvaar f. 0.87—0.85, licht f. 0.85— 0.82. Handel matig. BODEGRAVEN, 11 Juni. Kaasmarkt. Aangevoerd 542 partijen, in totaal 24214 stuks, wegende 193214 K.G. Prijzen met rijksmerk 1ste soort f. 0.400.50; 2de soort f. 0.380.44; zware tot f. 0.52; zonder rijksmerk f. 0.3S— 0.40. Handel matig. Voorts waren aangevoerd 110 lammeren, prijzen f. 18—24. ROTTERDAM, 10 Juni. Graanmarkt. Tarwe, met tamelijk aanbod onveranderd verkocht van f. 11.8012, soms iets meer; voertwaliteit f. 11.25. Rogge van f. 10.50— 11. Gerst, chevalier van f. 10.5011. HaveT van f. 1010.75. Ecrwton. kleine groene van f. 1516, schokkers van f. 1819.50. Bruine boon en van f. 2024. Karwijzaad. van f. 4344, inclusief. Blauw maanzaad van f. 3334, inclusief. Alles per 100 K.G. netto. ROTTERDAM, li Juni. Veemarkt. Aan gevoerd 250 paarden, 22 veulens, 979 ma gere runderen, 915 vette runderen, 800 nuchtere kalveren, 374 vette kalveren, 122 schapen of lammereD, 90 biggen, 8 bok ken of geiten, 15 overloopers. Prijzen: Vette koeien 5254, 4648, 3540. Ossen 50—52^, 46—48. 43. Stieren 16—48, 42—44, 39—40. Stic-reD 4Ó—48, 42—44. 3940 Kal veren 75—82*4, 621/4—67V£. 50—52M». Melk koeien 210430. Kalfkoeien 210 400. Stiu- ren 120—4S0. Pinken 80125. Vaarzen 150 —220. Werkpaarden 225350. Slaohtpaar- den 140—190. Hitten 100—170. Veulens 80- 120. Anderhalfjargie veulens 120—160. Fok- kalvcren 8—30 Biggen 1730. Slaehtkal- veren 12—17. Biggen per week 2.70—3.00.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 3