Electrolux N.V. Cacao- en Cliocoladefabrisii UNION - HAARLEM 'aarom Maatschoenen? UIT DE OMSTREKEN. RADIO-PROGRAMMA. Stofzuigers 'l Vloerwrijvers „De Stofzuiger Centrale" GEBR. v. d. MEEL Onderhoud-Reparatie Beziet de UNION étalages der H.H. BANKETBAKKERS VEREENIGING „HET HOOGELAND" COLLECTE. NET HUIS Gem. Kamers g ran de speelplaats behooiende bij HJ. Par. School. Op voorstel van B. en 'jjsluit de Raad in beginsel de gevraagde 'sterking te verleenen. p roorslel van B. en W. wordt daarop '-(iteld oen verordening betreffende ien aan vergunnings- en verlof9locali- le stellen. [el Hondenbelasting kohier 1929 wordt pesleld lot een bedrag van f. 317. Van de likening oorspronkelijk groot f. 3000 jit uitgeloot een aandeel No. 20 groot lW V vis woTden nog enkele besluiten lot :inf van de begrooling dienst 1928 ge- Daarna sluiting. Burgerlijke Stand. Vertrokken naar Amsterdam: Jac. van en gezin Wassenaar: C. van Dijk genn Alkemade: E. M. Bernard -'vrdam: Wed. P. J. Sjollema Zocler- A. Klijn en gezin Sassenheim: ff. Lommerse Alkemade: J. C. M. -;l»_ N. Amstel: J. Koolhaas Alphen Rijn: A. A. van der Pouw Kraan ff ijkerhout: A. van Zwieten Alke- v S. Th. Verheugd Woubrugge: W. -::g Haarlemmermeer: Adriana Tuk- -Aikemade: M. A. E. van Beijercn. Gevestigd: van Rijnzaterwoude: J. ekenboer Haarlemmermeer: M. P. Ser- s Haarlemmermeer: Wilhelmina Vas- uiout Rijnzaterwoude: E. C. B. Kne- pe Mijdrecht: Geertruida van Schep- ::mTer Aar: S. P. H. Kroft Nieuw- Anna M. Rekelhof Woubrugge: ia C. Ploeg Ter Aar: Wilhelmina »rse. Ingekomen 9 personen, vertrokken 27, trieden 2, geboren 7, voltrokken huwe- ien een. - Gedurende de maand Mei werden ter rdarie dezer gemeente aangegeven voor jdslachling 4 nuchtere kalveren. 1 pink, roe en 1 lam. Afgekeurd werden 3 n. kal en en 1 lam. Voor bedrijfsslachting 1 koe tot een ja-ar '2 runderen. In totaal werd f. 35 aan keur- io ontvangen. - Mej C Witvliet heeft hare benoeming 'id van de plaatselijke commissie van richt op het Lager-Onderwi]s aangeno- RIJNZATERWOUDE. -De afd. Rijnzaterwoude van den Bijz. landstorm stelling Amsterdam be- iiide Zaterdag op den schietwedstrijd te plerdam den tweeden prijs. Aan dezen p.rijd namen 29 corpsen deel. De schut- van het corps Rijnzaterwoude waren I P. van der Meer. H. Th. KieberU en J. pi; De heer G. P. van der Meer behaalde •icn persoonlijken wedstrijd een zesden h Voorwaar een mooi succes voor onze re afdeeling! ROELOFARENDSVEEN. Zondagmiddag is het 5-jarig zoontje k«n heer Th. Hoogenboom alhier in een paakt oogenblik dichtbij de woning diaken. Het knaapje werd op een gege- fcïoment door den vader vermist en na- l!::rst geïnformeerd was of het kind. mo- |.i naar een familielid was toegeloopen een ongeluk vermoed. Men is toen bv i^n mc-t het afdreggen van de bij de wo- F plegen siooten en na 1 t/s uur werd T "'ikje bovengehaald. De dokter, die ter pise aanwezig was. kon niet anders dan Pdood constateeren. WADDINXVEEN. Aanbesteding foor hel Gemeentebestuur is aanbesteed maken van een beschoeiing langs de dregvaart over een lengte van onge- 800 meters. |pS9te inschrijfster was de firma Neder- tP Gouda voor f. 21632. De gunning is 'houden. Burgerlijke Stand. r- Otboren: Huibert, z. van Chr. van en M. Kraan Willempje, d. van J'?er en E. J. van Antwerpen Wil- ►jy Petrus Jozef, z. van J. A. Hogenelst M. de Wit Arie Thomas Cornelis, lTjn U. Noorlander en J. Zwanenburg d. van J. Hofman en F. Staal Ipi Pietronella, d. van G. Vis en A. I I 'kleden: J. Bouman, 77 jaar W. 76 iaar H. M. Groenenberg, I baanden. Gehuwd: J. J. Steenbakker Morilyon Loysen en A, Kraijestein D Windhorst en J. Moerkerken A. J. van Eeuwen en G. J. Kwaak H. Vink en K. van Soest. De rondgang door de gemeente met het fanfarecorps „Concordia" voor de Zieken- huisverpleging heeft opgebracht f. 534.57 1/2 Gevonden: een zilveren armbandhor loge. Inlichtingen ter secretarie. In de week van 3 JuniS Juni wordt wederom ouderdomsrente ten postkantore uitbetaald. Aan den aannemer A. de Vos alhier, is gegund de bouw van een woonhuis met garage voor rekening van den heer J. van Klaveren te Hazerswoude voor de som van f. 10684. WOUBRUGGE. Iets over de geschiedenis van het „Groene Krnis". Tot het oprichten van onze afdeeling „Het Groene Kruis" heeft wijlen Dr. W. A. Asman de stoot gegeven. De eerste vergadering werd in het Oude Rechthuis gehouden onder lei ding van Dr La Grand, wijlen de heer H. J. Drenthen heeft tal van jaren het secretariaat waargenomen en de heer H. de Boer fungeerde als tweede secretaris, de heer A. D. Ilusson Heenk, die het penning meesterschap van zijn broeder, wijlen den heer A. J. Heenk heeft overgenomen, had met den he'er C. Kammeraat vanaf de op richting in het bestuur zitting gehad. Gaarne had het bestuur mevrouw Asman en haar dochter, welke laatste thans de plaats van haar vader te Scheveningen heeft ingenomen, in hun midden gehad op den officieelen feestavond, doch beiden wa ren door een andere vergadering verhinderd. Menige zieke is in deze kwarteeuw door de afdeeling geholpen, ook de T. B. C.-lijders n^et tenten enz. Moge nu ook nog veler wensch vervuld worden en ons dorp een eigen pleegzuster verkrijgen! AALSMEER. De Bloemenhandel. Tengevolge van het intreden van koel weer is de handel in snijbloemen, welke gp- durende de eerste dagen der vorige week door de warmte zeer gedeprimeerd was, veel levendiger geworden, waardoor nu weer veel beter prijzen worden gemaakt. Een ge volg van de warmte en felle zonneschijn is geweest, dat niet alleen massa'% bloemen als het ware tegelijk tot rijpheid zijn ge komen. doch het den rozen, lathyrus en sommige andere snijproducten welke nu worden aangevoerd, is aan te zien, dat zij te vlug zijn gegroeid en de bloemvorming daaronder heeft geleden. Het zal nog wel eenige dagen duren voor de kwaliteit zich weer voldoende hersteld heeft. Voor de kas- lathyrus bleek de warmte al zeer nadeelig; haar steel werd iederen dag korter. Wat de potbloemen betreft, waarschijnlijk nog nooit zijn zulke hooge prijzen gemaakt als in dit voorjaar. Zoo ziet men ook hier weer lm! gezegde bewaarheid, dat het een slecht land is, waar het niemand meeloopt! Aanbesteding. Bij de.gehouden aanbesteding door den bouwkundige L. Kraak, voor het bouwen van een woonhuis voor den heer .T. C. Rin kel te Aalsmeer-Oost, werd het laagst" in geschreven door den heer J. Duizer te Hoofddorp voor f. 6923 in massa. Een jeugdige bankwerker alhier, zekere De J.. had het ongeluk een ijzersplinter in zijn linker oog te krijgen. Na alhier door een der geneesheeren behandeld te zijn, is hij onder behandeling gegaan van een spe cialist te Amsterdam. Er is veel kans, dat het licht in het oog behouden zal blijven. De heer KI. Dubbeling, ambtenaar ten Fostkantore alhier, is geslaagd voor het vak examen telegraaf. HAARLEMMERMEER. De heer J Roggeveen, onderwijzer .aan de openbare lagere en ulo-school en leeraar aan de gymnastiekvereeniging te Hoofd dorp, komt als nummer 1 voor op de voor dracht voor de benoeming van een onder wijzer aan een der ulo-scholen te Haarlem. De provinciale regelingscommissie voor de paardenfokkerij in Noord-Holland zal te Hoofddorp op Maandag 17 Juni a.s., des na middags om 2 uur een premiekeuring hou den voor merriën van 1 tot en met 7 jaar (type trekpaard) en op Donderdag 20 Juni d a.v. 's morgens om 10 uur een premie- keuring voor het type tuigpaard. HILLEGOM. Late tulpen in gemeenteperken. De gemeenteperken, die met medewerking van de kweekers beplant waren met bolge wassen, hebben het dit jaar weer prachtig gedaan. De vroeg bloeiende soorten zijn reeds lang afgesneden en daarom is de Van den Endelaan nu bloemloos. maar de late langstelige tulpen zijn thans nog in hun volle pracht. Zij zi>n te vinden in de Six- laan en in het Wilhelminapark, maar de grootste en de schoonste collectie slaat op 't Hof. De bloemen vlak voor het gemeente huis en vooral die tusschcn dit gebouw en de Haven munten uit door verscheidenheid van soorten en van kleuren. Als de zonnestralen door het loover van het hooge geboomte op de bloemen vallen en ook in den avond als zij door een laag staande zon beschenen worden, is het daar een waar lusthof. Menigeen heeft er geno ten van deze volle-grondstentoonstelling in miniatuur en wie zich haast kan er nog genieten. Lang moet men echter niet wach ten. want de bloei dezer tulpen loopt ten einde. KATWIJK-AAN-ZEE. 'Voor de zending werd gecollecteerd f. 10,Ds. Rutgers ontving f. 1.voor dat doel. Diacenen ontvingen f. 50, Gearresteerd is zekere v. V., wegens aanrading van dames. LEIDSCHENDAM. Gemeenteraad. Wegens vertrek van den heer X. W. de Groot naar Poeldijk is in den raad een vaca. ture ontstaan. Ter aanvulling hiervan is verkozen verklaard de heer A. Waayer (R.-K.). Daar de heer De Groot wethouder was zal in een eerstvolgende raadszitting worden overgegaan tot verkiezing van een wethouder. De R.-K. fractie, welke de meerderheid in den Raad bezit, wil daarvoor aanwijzen den heer Van den Bosch ('R.-K.). Ned. Herv. Kerk. Ds. H. van Dijken, alhier, 'heeft Zondag in de middag-godsdienstoefenintr afscheid van zijn gemeente genomen. Het kerkge- gebouw, dat eenige jaren geleden belangrijk is uitgebreid, was geheel gevuld. Onder de aanwezigen bevonden zich vele vrienden en belangstellenden uit Voorburg. Wasse naar. Zoetermeer en zelfs uit Gouda, zijn toekomstige standplaats. NOORDWIJK. Aan het postkantoor alhier en de daar onder ressorteerende bijkantoren werd ge durende de maand Mei 1929 op de diverse rekeningen gestort een bedrag v. f. 294818.11 en uitbetaald een bedrag van f. 62968.74. Het aantal stortingen bedroeg 1036, het aantal uitbetalingen 309. Ten nadeele van den heer J., werk zaam aan de Maria-slichting alhier, is een portefeuille inhoudende f. 60.- en eenige pa pieren ontvreemd. De politie stelt een onder zoek in. Bij den Gemeentelijken Keuringsdienst alhier werden gedurende de maand Mei 1929 ter keuring aangegeven 42 runderen, waar onder 2 noodslachtmgen, verkocht op de vrij- bank, 8 kalveren, 82 varkens, 1 paard (nood- slachling) en geil ihuisslachting). Inge voerd werd 4418V2 K.G. Rundvloesch, 997l/s K.G. kalfsvleesch en 565 K.G. varkens- vleesch. 0 NOORDWIJKERHOUT. Eervol ontslag gemeente-secretaris. In de gisleravond gehouden zitting van den raad dezer gemeente was ingekomen een verzoek van den heer A. J. Wijnekus om eervol ontslag als gomeente-secretaris en ambtenaar van den Burg. Stand. Dit ver zoek werd met algemeenc stemmen ingewil ligd. Een nieuw Raadhuis. In dezelfde zitting van den. gemeenteraad werd besloten over te gaan tot den bouw van een nieuw Raadhuis, volgens bestek en teekening van den architect Kropholler te Wassenaar. 0 OEGSTGEEST. Twee auto-ongelukken op dezelfde plaats. Nabij het Haagsche Schouw hadden twee ongevallen plaats. Een auto kantelde ten gevolge van te snel remmen opzij, waar door de wagen ernstig werd beschadigd. Bo vendien werden de inzittenden door de glasscherven bloedend verwond. Met ver- eenigde krachten van omstanders werd de auto weer recht gezet en kon langzaam haar plaats van bestemming, Amsterdam, be reiken. Op dezelfde plaats had eenige oogenblik- ken daarna een ernstiger ongeval plaats. Een motorrijder met een passagier op de duo, kwam in het mulle zand terecht naast den bitumenweg, waardoor beiden in aan raking met den weg kwamen. De een kreeg een bloedende wond boven het oog en een paar open knieën. De bestuurder kreeg ook ernstige verwondingen Van beide berijders werden bovendien de kleeren gescheurd. De motorfiets werd door dit ongeval onberijd baar. Zij kon eerst na grondige reparatie zeer voorzichtig in Den Haag komen. SASSENHEIM. Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert Woensdag 5 Juni a.s., des avonds halfacht. Onderwerpen ter behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Uitslag aanbesteding uitdiepen zwem bad. 4. Verslagen enz. bedrijven. 5. Verzwaring gasbuizennet. Aan het Postkantoor alhier werd ge durende de maand Mei bij de Rijkspost spaarbank. ingelegd f. 4562.90; terugbetaald f. 6379.85. Aan de electrificatie der stoomtram wordt nu hard gewerkt. Binnen 2 jaren zal de zaak in orde zijn. Dc opening zal ge schieden gelijk met het 50-jarig jubileum der Mij. in 1931. Een en ander zal met een 2-daagsch feest geschieden. VOORSCHOTEN. Van den motor in het water. Gisteravond omstreeks half zeven kwam de 34-jarige K. L. J. uit 'sGravenhage per motorrijwiel, met achterop een duo-passa gier, in tamelijk snelle vaart den Hofweg afgereden. De bestuurder, die blijkbaar tc veel aan Bacchus had geofferd reed recht uit, den tegenover den Hofweg gelegen moddersloot in, terwijl de duo-passagier er afsprong, maar eveneens in het water ge rankte. Dr. M. v. d. Stoel verleende de eerste hulp, waarna de bewustelooze motorrijder door de zorg der politie naar zijno woning te 's Gravenhago werd vervoerd. Het ge havende motorrijwiel werd opgevi9cht en is door de politie in beslag genomen. Burgerlijke Stand. Overleden Johanna Zwetsloot, vr. 59 j., wede. van N. P. van Cassel. Klaas van der Meij, m., 57 j. ongeh. Seraphinus Johannes Buyze, m., 79 j., echtg. van A. C. O. de Warem. Ondertrouwd: H. J. de Romijn 24 j. en F. J. van Veen 24 j. J. W. van der Pijl 25 j. en C. Warmond 25 j. Getrouwd: A. A. Abbenbroek en J. van Os. R. van Leeuwen en H. Zandbergen. N. A. Bins en J. Boomsma. Door de politie ia alhier aangehouden een inwoonster van Zoeterwoude, die zon der medeweten van haar echtgenoot, met haar geheele inboedel en met achterlating van haar minderjarig kind, alhier haar intrek had genomen. Hot hondsbesluur van den Ncder- landschcn Bond van Kunst en Industrie (B.K.I.) besloot in zijn laatste vergadering Int het lidmaatschap uit te noodigen do Zilvcrfabriek „Voorschoten", directeur C. J. A Begeer, alhier. WASSENAAR. Jubileum. Dezer dagen herdacht de heer Th. van, Biezen den dag, waarop hij vóór 50 jaren als huisschilder in betrekking kwam bij dc firma De Lamaar alhier. Door den tegen- woordigen patroon den heer A. M. de La- maar, werd de jubilaris geluk gewenscht, terwijl hij hem als aandenken een gouden horloge aanbood. De collega's kwamen eveneens feliciteeren en deden hun wenschen vergezeld gaan van een fraai schilderstuk. Van vele zijden ontving de jubilaris ver der bloemen, brieven, telegrammen, zoodat deze dag door hem niet spoedig zal worden vergeten. Des avonds bracht „Excelsior" den jubi laris een serenade. ZOETERWOUDE. Aanbesteding. Hedenmorgen werd vanwege het gemeen tebestuur aanbesteed het verbreed en en ver beteren der Bruggestraat. Ingeschreven door J. do Rooy en C. Baars te Vleuten voor f. 4550,— wed. van Driel Koudekerk f. 55S5,A. H. Vollenberg. Zoeterwoude f.5370,C. P. J. Paardekoper, Zoeter woude f.5100,C. J. van Dort, Leiden f.4875,L. P. van der Geer en A. J, Stuifzand Leiden f. 6660, Gunning aangehouden. VOOR WOENSDAG 5 JUNI. Hilversnm, 1071 M 10.0010.15: Mor genwijding 12.152.00: Concert door het AVHO-Kwintet 2.00—3.00: Radio Koor zangles. Ant. van Dijk. Jac. Hamel. Aan den vleugel: Frils Breekveld 3 001.00: Maak het zelf-curus 4 005.00 Lezingreeks over De Bouw en de afmetingen van het Heelal, door prof. dr A. A. Nijland 5.30 7.15" Concert door het Omroeporkest. Jan van der Meulen (bariton) 7.157.45: Le zing door prof. dr. E. C. van Leersum. Een praatje over groenten en fruit als voedings middel. (I) 8.01: Aansl. van het Concert gebouw te Amsterdam. Uitzending onder auspiciën van de Mij. tot Bevordering der Toonkunst. Na afloop Persber. en tot 11.30: Gramophoonmuziek. Huizen, 336,3 M. Na 6 uur 1852 M. Uitsl. NORV.-uitz, 11.00—11.80: Korle zieken- dienst 12.301.45: Solistenconcert 2.003.00: Crramofoonplalenconcert 3.00 5.00 Concert. Hollandsche harpkwarlet 5.006.00: Kinderuurtje. Zang. vertel lingen 6 006 30: Gramofoonplatencon- cert 6.307.15: Causerie over: Kampee ren 7.157.30: Gramofoonplatenconcert 7.308.00: Causerie door den NCRV.- voorzitler 8 00: Uitzendavond. Koorzang en sprekers. Daarna persber. Daventry, 1562 M. 10.35: Kerkdienst 11.05: Voor de huisvrouw 11.20: Gra- mofoonmuziek 12.20: Balladenconcert (sopraan-bariton) 12.50: Gramofoonmu- ziék 1.202 20: Orkestconcert 3.05: Uilzending van de Derby-races 3.35: Pia noconcert 3.50: Dierenpraatje 4.05: Licht klassiek concerl. Chappie Trio 5.35 Kinderuurlje 6.20 Muziek 6.35 Nieuws berichten 6.50: Tuinpraatje 7.00: Mu ziek 7.05: Pianomuziek van Scriabin 7.20: Gezondheidspraatje 7,00: Muziek 7.05: Pianomuziek van Scriabin 7.20: Gezondheidspraatje 7.35: Muziek 7.45: Lezing 8.05: Concert Militaire kapel en de Northern Singers 9.20: Nieuwsber 9.35: Aclueele causerie 9.50: Nieuwsber. 9.55: Muziek 10.05: „Tosca", opera van Puocini (2de acte) 10.45: Wallah! Wal lah" 11.2312.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1744 M. 12 50: Symphonieconcert (gramofoonplaten) 4.055 05: Orkestconcert 6 55—7.20: Gramofoonmuziek 8.20: Literaire cause rie 8.5511.10: Symphonieconcert. Or kest o. 1. v. E. ïigol. Daarna „Parsifal" van Wagner. Koor, orkest, solisten Langenberg, 463 M, 10 35 en 12.55: Gramofoonmuziek 1.252.50: Orkest- concert6 056.50: Kamermuziek. Rohlfs- Zoll-kwartet8 20: Concert. Klein Werag- orkest 920: „Die fünf Frankfurter", klucht in 3 aclen van RSszler. Daarna tof 1120: Dansmuziek. Zeesen, 1649 M. 12 205.20: Lezingen en lessen 5.206.20: Orkeslconcert 6.208 05: Lezingen 8 20: Joh. Strauss- avond. Orkest. K. Mann, sopraan 920: Berliner Feestspelen. Concert voor fluit en rcmbalo. Kamer-orkest. Daarna tot 12.50 Dansmuziek. Hamborg, 393 M. 4.35 Voorlezing 5.20: Spaanschc muziek voor orkest 6 20: Orkesteoncert 8 20: Vocaal concert dqor het Mannon- en Dameskoor0.33: Vocaal concerl. Spielmannsliederen. Dubbellrwarlet 11.2012.15' Dansmuziek. Brussel, 512 M. 5 20: Trioeoncorl 6.50: Gramofoonmuziek 8 3510.33: Fragmenten uit „Rigolelfi", opera v. Verdi. bij 5887 |ptionsweg 14 Telefoon 2579 - Leiden ^'-jrkomen en genezen pijnlijke en zwakke voeten. Zij r •"ren den voetstand en geven veerenden steun bij het Dit bevordert de bloedcirculatie en spierfunclie. WOED, M&atschoenmaker, Heerenstraat 129. "AATSCH0ENBN ZIJN NIET TE VERVANGEN. 5852 "Wie weet een passenden naam voor het UNION mannetje. De iDzonder(ster) van den door do Directie der UNION goaccepteerden naam, ontvangt gratis een luxe doos, ter waarde van f 25.— Indien meerdere deelnemers(8ters) een zelfden naam in zonden, beslist het lot. De inzendingen moeten vergezeld zjjn van eene opgave bij welke firma s do UNION artikelen geëxposeerd zjjn en den naam van den Banketbakker, van wien de inzender(ster) geregeld zijn (haar) bonbons of ohocolado betrekt. Inzendingen moeten uiterlijk Maandag 10 Juni a.s. in ons bezit zjjn. 5905 Goedgekeurd bjj Kon. Besluit d.d. 2 December 1892, No. 22. Beschermheer Z. K. H. DE PRINS DER NEDERLANDF.N. Met toestemming van Burgemeester en Wethouders der Gemeente Leiden, zal op Donderdag 6 Juni a.s. ren Collecte met gesloten bussen worden gehouden, voor den arbeid der Vereeniging „Het Hoogeland", onder ontslagen gevangenen, zwervers, drankzuchtigen en Maatschappelijk ongeschikten, in hare drie kolonies, waar personen uit alle plaatsen en van allo gezindten worden opgenomen. De Collectanten verrichten allen arbeid gratis en zullen kenbaar zijn aan een band om den arm met den naam „Het Hoogeland". Vertrouwende, dat ieder naar vermogen zal bijdragen. 5880 HET COMITÉ TE LEIDEN. Te buur gevraagd: geschikt voor onderhuur op goeden stand. Brieven Bureau van dit Blad onder No. 3794a Jong echtpaar zoekt tegen Juli of Augustus met gebruik vun keuken Blie ven buveau T»n dit bl. No. 3788a. 3—2

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 7