GEMENGD NIEUWS. SCHEEPSTIJDINGEN. In dit opzicht behoudt hij zich zijn stem voor, hopende, dat de wethouder hierop nog afdoende zal kunnen antwoorden. De heer HEEMSKERK wijst le op de arbeidsvoorwaarden, 2e op de bedrijfsze kerheid. Wat het huidig personeel betreft, kan hij zich vereenigen met B. en W. mit9 gezorgd wordt, dat zij niet in inkomsten achteruit gaan door overplaatsing. Wat betreft het personeel van het ver voer, daarmede hebben wij niet te maken daar dit niet is voor rekening der gemeente. En z.i. is er ook geen reden voor. dit bij de gemeente te brengen. Hij vraagt echter, of de polder Nieuwkoop de gemeente Nieuwkoop nu geen moeilijk heden zal baren? En dan de prijs. Hij heeft toch den indruk, dat de gemeente N. de mee9t gewenschte werd geoordeeld en dat daarop alles is ge richt. Toch zijn er voordeeliger aanbiedin gen van particulieren. Hij weet daarom niet. of het niet beter is de kwestie van den prii9 en de gunning aan te houden tot een volgc-nde zitting. De heer MANDERS is het in hoofdzaak met B. en W. eens, doch het is z.i. toch iet wat vreemd gegaan Nieuwkoop begunstigend waaraan om meerdere bedrijfszekerheid ten slotte ook de voorkeur wondt gegeven. Hij zou gaarne een verklaring zien van het polderbestuur dat het geen moeilijkheden in den we'g zal leggen, bevreesd voor waterver ontreiniging of zoo. Terwijl van de andere aanbieders aparte zekerheid bij gesloten vaart werd geëischt, is van Nieuwkoop niets bijzonders geëischt. Daarin zou hij verandering willen zien. In art. 10 behoeft z.i. niet van vervoer of afvoer te worden gesproken. Ook legen art 13 ontwikkelt hij eenjge redactie-bezwa ren. De heer ROMIJN hc-'eft eenige vragen over den vorm van de overeenkomst, die meer 19 dan waarom het feitelijk gaat: n.l. een com binatie van een koopcontract en een ver- voercontract. Men prrvc-'ft de angst voor maatregelen van publiekrechterlijke aard, terwijl het betreft een privaatrechterlijke zaak. Bij een conflict in deze materie, diet zoo nauw samenhangt met het publiekrech telijke optreden der gemeente in een zoo de volksgezondheid betreffende kwestie zal dan do burgerlijke rechter moeten optreden en dit vreest spr. zeer. Spr, vraagt of Gedep. Staten hierop ook hun goedkeuring moeten geven? Hij gelooft van wel en daarom vindt hij vreemd de bepaling zonder meer. dat het contract in werking treedt 2 maanden na aanneming door den Leidschen raad. Oe heer SIJTSMA meent, dat uit do diverse opmerkingen blijkt, dat er nog wel wat te veranderen is e«n daarom blijft hij er bij dat uitstel het beste was geweest IWaarom zijn de goedkoopere particuliere aanbiedingen eenvoudig uitgeschakeld 1 Bij openbare aanbesteding waren waarschijn lijk nog voordeeliger aanbiedingen geko men. Nogmaals dringt hij aan op uitstel. Wethouder SPLINTER verbaast zich, dat de heer Schüllcr, lid der C. v. F., zoo het voorstel bestreed, ingaande op allerlei kleine onderdeden, terwijl hij in de com missie geen meerdere bedrijfszekerheid gaf. De heer Schüllcr heeft z.i. den heer Lührs gevolgd. Alles komt neer op 'bedrijfs zekerheid en kosten. Als onafwijsbare eisoh voor het eerste werd genoemd het vervoer in eigen beheer tot de plaats van bestemming! Eén vergelijking met Amster dam gaat volgens spr. niet op. Ook het meten gaat hier heel anders, n.l. niet op de wagens, doch in de schuiten, en hij handhaaft de gedane opgaven. Zeker zal er goede controle noodig zïj^i en daarmede zal iemand worden belast. De los en laadplaats is zoodanig gepro jecteerd, dat er geen vrees is voor de volks gezondheid. Voor de buitenwijken zal men overgaan tot auto-tractie doch dat betreft de vuilophaling hetgeen buiten deze kwestie staat. Juist, om stagnatie te voorkomen, stellen B. en W. voor een contract te sluiten met een gemeente, niet met particulieren, hoe goed deze ook mogen zijn. Spr. citeert in dezen mr. De Brauw. Moeilijkheden met Zwammerdam of een andere gemeente met afgedekte schuiten zijn onmogelijk. Bij gesloten vaart zal de gemeente Nieuwkoop het vuil per auto-tractie weg halen, nog beter dan gebruik van ijsbre- kers etc. De Mijvo heeft geen enkele stad gekregen en hier heeft hij zijn laatste pijl afge schoten. De gemeente Nieuwkoop heeft besloten zelf rietlanden aan te koopen doch heeft reeds een overeenkomst met den polder, dat het vuil kan worden gebezigd. Na 20 jaar heeft Nieuwkoop 30 H.A. goed land, en er is 1200 H.A. beschikbaar Nu de arbeidsvoorwaarden. Een staatje over wachtgeldregeling is in de commissie nooit behandeld. De heer Wilbrink heeft reeds voldoende eigen beheer bestreden. Hier is de verleiding voor luibakken te groot! Wat de juridisch© zijde betreft, de heer mr. Briët heeft dit contract gemaakt en daarmede durven B, en W. wel voor den dag komen. De gemaakte bezwaren onderschrijft spr. niet. Wel billijkt spr. de opmerkingen van den heer Wilbrink, waar mede rekening is gehouden. Wijzigingen in dien zin brengen B. en W. aan. In 7 jaar heeft geen conflict plaats ge had bij den particulieren afvoer van Haar lem, evenmin van Rotterdam. En hier be treft het maar hoogstens 2 man Het aanhouden van een verbrandings oven als zekerheid is totaal overbodig, ge let op de ervaringen elders. De vrijkomende arbeiders drukken de kosten niet. Van de 10 is 1 pensioenge rechtigd, 2 man zijn noodig wegens uit breiding der Lichtfabrieken en voor ander werk, dat nu door lós personeel geschiedt. zijD er ook nog wel eenigen daar noodig, benevens 2 voor vuilver wij dering. die toch noodig waren door stadsuitbreiding. Binden over salarissen wil hij zich niet, doch gaarne zegt hij toe bet uiterste te zullen doen om loonsverlaging tegen te gaan. Behalve de Mijvo storten alle particulie ren in plassen en dat geeft juist vrees voor stagnatie of voor moeilijkheden, 't Is een reden te meer op het aanbod van Nieuw koop in te gaan. In 't algemeen belicht spr. dan nog het voordeel voor landcultuur door deze wijze van vuilverwijdering. Het Georganiseerd Overleg heeft over overplaatsing van personeel niets te zeg gen, staat hier geheel buiten. De hoofdinspecteur der visscherijen heeft totaal geen bezwaar. Dit in antwoord op de adressen uit visseherskringen. Daarop tast spr. de adressen van polder- bestuursleden van Nieuwkoop aan, slechts geteekend door 6 personen, terwijl er een kleine 200 betrokkenen zijn, waarvan het meerendeel voor gebruik van vuil is. Aan natuurschoon mogen 1200 H.A. lage rietlanden niet worden geofferd. Ook ver der geeft spr. nog eenige frappeerende cijfers over de adressen. Warm beveelt hij het voorstel van B, en W. tenslotte aan. De VOORZITTER zegt den heer Romijn, dat het in hoofdzaak een contract van ver koop is, waarbij echter een element van vervoer is. Het publiekrechterlijk karakter van vuil verwijdering ziet spr. niet. Civielrechter- lijk geeft hier juist groote voordeelen, ook voor een proces in kort geding desnoods. Wethouder GOSLINGA zegt, dat er een groot versdhil is tusschen het besluit van 1911 en van nu. Toen ging het om 2V2 ton, nu gaat het juist om te bezuinigen. De voortschrijdende techniek heeft alle bere keningen van 1911 omver gegooid. De stoomlevering betee'kent practisch niets meer en de centrale heeft de ruimte van de vuilverbranding hard noodig. Riskee- ren doen wij vrijwel niets, slechts een f. 13C00 voor een losplaats en voor veran dering der wagens. Door. dit voorstel ontkomen we aan groote uitgaven, zoodat al zouden dc kos ten zelfs gelijk blijven, dit voorstel tocli nog zou dienen te worden geaccepteerd. De heer SCHüLLER beroept zich op de notulen van de C. v. F. hier niet meer te hebben gezegd dan daar, zoodat de heer Parmentier hem zeer lichtvaardig beschul digde. Nogmaals verdedigt hij den afvoer van gemeentewege tot de plaats van bestemming ter meerdere bedrijfszekerheid. Het open-zijn aan één zijde der los- en laadplaatsen doet hem vreezen voor klach ten der omwoners. De auto-tractie zal deze wijze van ver wijdering duurder maken. Vasthouden aan verbranding doet zijn fractie niel, doch zij zien in dit voorstel geen volledige bedrijfszekerheid en zij stelt voor den afvoer te brengen in beheer der gemeente Leiden. De VOORZITTER wijst er op, hoe zco'n voorstel is een negatie van het voorgestelde contract en verzoekt den lieer Schüller zijn bedoeling neer te leggen in een motie. De heer SOHüLLER voldoet daaraan. De heer PARMENTIER zegt, dat de heer Schüller dikwijls onbetrouwbaar is. De VOORZITTER vraagt dit waar te maken, anders gaat het niet aan zoo iets te zeggen van een medelid. De heer SCHüLLER: waar maken of in trekken. De heer PARMENTIERik zal dit doen voor het geval van vandaag en hij gaal in op het gebeurde in de C. v. F. Den heer Bosman wijst spr. op dc cul- tureele beteekenis van deze vuilverwijde ring. Do houding der S. D. A. P in dezen be grijpt hij niet, gelet ook op de raotie-v. Eek bij de begrooting. De heer BAART meent, dal als er in ge meentedienst geluibakt wordt, de hoofden van dienst daarvoor verantwoordelijk zijn. Bij een behoorlijke controle zou ook bij ver wijdering door de gemeente niet geluibakt worden. Tegen deze vuilverwijdering is zijn fractie niet, mits er slechts zij volledige bedrijfs zekerheid en tevens dc loonen behoorlijk zijn verzorgd. Hij betreurt dat de wethouder geen toe zegging deed, dat loonsverlaging niet zou plaats hebben. Per. amendement stelt hij voor aan art. 5 toe te voegen een bepaling betreffende de Iconen, opdat deze gelijk zijn aan die van Leiden. De heer SPENDEL is als lid der C. v. F. cok ontstemd over de houding van den heer Schüller. gezien diens houding in de C. v. F,, ook al houdt hij zich daar meestal in de ruimte. Van eigen beheer, zooals nu. heef! hij daar niet gerept. De notulen zijn slechts een algemeen overzicht, dus daarop kan men zich niet beroepen. Maar hij heeft nog een grief. Een gegadigde, de heer Starrenburg, uit Zoeterwoude, wist hem precies te zeg gen, wat in de C. v. F. is gesproken. En dat komt toch niet te pas. Hij vraagt den heer Schüller of deze heeft geklapt. De heer SCHüLLER vindt, dat er een be paald systeem komt in het afmaken der S. D. A. P. Een tijd lang heeft men den heer v. Stralen voor onbetrouwbaar uitge kreten, nu is de beurt aan hem. Hij is geen lid, die ja en amen knikt (Geroep: dat be hoeft ook niet) of ter vergadering de stuk ken nog bestudeert, w>elk laatste de heer Parmentier doet. Spr. verlangt dat de heer Parmentier be wijst. dat hij onbetrouwbaar is, anders zal deze dit in het openbaar hebben terug te nemen. Hij laat die kwalificatie niet op zich zitten. De notulen geven in ieder geval voldoen de aan, dat hij hier geen nieuwe gezichts punten aansneed, zij het nu uitvoeriger. De VOORZITTER vermoedt, dat de heer Parmentier het woord onbetrouwbaar an ders opvat dan gangbaar is en hij gelooft het verstandig hel incident thans hier mee voor afgedaan te beschouwen. De heer SOHüLLER blijft bewijs van on betrouwbaarheid eischen of intrekken. Dat is hij aan zijn eer verplicht. Den heer Spendel antwoordt spr., dat hij niet de zegsman was. Ook hem wist men alles te vertellen voor de stukken uit waren. De heer v. ECK zegt, dat het niet een kwestie is tusschen de heeren Schüller en Parmentier; het betreft ook de fractie der S. D. A. P.. die niet zal dulden, dat een zijner leden wordt beschuldigd van onbe trouwbaarheid, tenzij dit wordt bewezen. En anders heeft men in te trekken. Zijn motie van tijdens de begrooting staat hier geheel buiten Zijn fractie staat ook niet op zich zelf afwijzend tegen brengen van het vuil naar den akker. De heer ROMIJN is niet geheel overtuigd, maar hij zal toch meegaan, hopend, dat geen conflicten zullen voorkomen. De heer WILBRINK wijst er den heer Baart op hoe juist transport zich slecht leent voor eigen beheer, gebonden aan vaste uren als dit is. Dc VOORZITTER zegt, dat de heer Par mentier nog niet heeft bewezen, dat de heer Schüller onbetrouwbaar is en deze- laatste heeft daarop recht, of kan anders terugtrek, ken eischen. Hij vraagt echter in het belang der zaak-vooreerst de beschuldiging terug te nemen om ter gelegenertijd daarop terug le komen. De heer PARMENTIER voelt er aanvan kelijk niet voor nu terug te nemen om het later weer te zeggen, doch voldoet ten slotte toch aan het verzoek. Later zal hij met be wijzen komen. De heer SCHüLLER vraagt dan tevoren op de hoogte gesteld te worden van de be schuldigingen opdat hij ook zich kan ver dedigen. De heer PARMENTIER zal daarover eerst denken. De heer KOOISTRA vraagt nadere waar borgen legen stagnatie, die door één af voer z.i. te zeer wordt bevorderd. 19 het elders ook zoo als hier? De WETHOUDER: ik weet niet anders. De heer MANDERS blijft er bij. dat een contract tusschen gemeenten niet afdoende bedrijfszekerheid geeft. ,de polder kan moei lijkheden geven, maar hij zal zich neer leggen bij het voorstel van B. en W. Toezegging van niet verlagen van het salaris zag hij gaarne nog gegeven voor betrokken 10 personen. De heer ELKERBOUT is wat bevreesd waar gesproken is van ontslag voor los personeel dal ook personen met 10 jaar lossen dienst daar nog onder zullen wor den begrepen. Dan zou wachtgeld nog beter zijn. Hij verklaart zich tegen vervoer in eigeu beheer en tegen het aangekondigde amen dement over de loonen bij het vervoer. De MOTIE SCHüLLER (eigen beheer vervoer) wordt verworpen met 2011 stemmen. Voor de S.D.A.P. en de heer Sytsma. Een voorstel BAART als aangekondigd wordt verworpen met 1912 stemmen. Voor de S.D.A.P. en de heeren Sytsma cn Kuivenhoven. Het geheele voorstel wordt z.h.st. aan genomen. VRAGEN VAN BEN HEER BE REEDE. De heer DE REEDE stelt aan B. en W. volgende vragen. Is het aan B. en W. bekend, dat een geëmployeerde bi] liet Abattoir zich ge- ruimen tijd heeft opgehouden voor de Ijs fabriek van den heer van Tuyn en een der afnemers heeft gevraagd, waarom haalt U vandaag het ijs niet bij de ijs fabriek van het Abattoir? Door wien is die werkman opgedragen, dit tc doen en meenen B. en W.. dat op dc juiste wijze van de diensten van dien werkman is gebruik gemaakt? Wijst dit geval er niet op, dat het juiste inzicht in geoorloofde concurrentie bij de bedrijfsleiding van hpt abattoir ontbreekt on zijn B. en W. bereid om de betrokkenen daarover terecht te wijzen en te zorgen dat een herhaling, in welken vorm dan ook, voor 't vervolg wordt voorkomen? B. en W. zullen in volgende zitting ant woorden. Na een korte rondvraag wordt de zitting om 11.20 gesloten. PAARD OP HOL. Zondagmiddag sloeg in den Middelpolder j te Nieuwer Arastel een voör een tilbury I gespannen paard op hol. De koeteier, die de hem ontglippende teugels wilde grijpen, kwam hierbij van den bok te vallen en kreeg een ernstige schedelfractuur. Het paard werd door eenige per rijwiel passee- rende militairen gegrepen. BRANDEN. OUDE MAN GEDOOD. Zondag is de bijna 84-jarige landbouwer G. v. d. Pol, te Homlaar, gemeente Bar- neveld, terwijl hij per rijmel uit de kerk kwam, onder een auto geraakt en onmid dellijk gedood. De wielrijder stak, zonder eenig teeken te geven, den weg over, zoo dat de automobilist geen schuld treft. BOSCH- EN HEIDEBRAND. Zaterdag woedde onder de gemeerde Nedenveert in de Groote Heide" ten Zuiden van de Kievit een groote boson en heidebrand, waarbij wederom een kleine 40 H.A. bosch- en heide in vlammen op gingen. Door tegenbranden onder leiding der po litie werd verder onheil voorkomen en wer den verscheidene bossehen gered. Ook in de Leveroysche heide brandde het dien dag, doch hier was de brand van weinig beteekenis. Geen der afgebrande bossehen schijnt verzekerd te zijn. Het grootste deel is eigendom van den heer Haffmans te Helden. Voorts ontstond er brand in de uitge strekte heidevelden tussdhen Zundert, Rijsbergen en Sprundel. Het vuur breidde zich in het droge heidekruit zeer snel uit en groote rookwolken stegen op, die op verren afstand zichbaar waren. Van ver schillende zijden srneldên tal van personen toe om hulp te bieden. Door het omploegen van een terrein in de heide werd getracht aan de verwoesting paal en perk te stel len, hetgeen tenslotte ook mocht gelukken. Een perceel heide en bosch, ter grootte van een H.A. en behoorende aan het Bur gerlijk Armbestuur van Rucphen, werd ge heel door 't vuur vernield. VERDRONKEN. Bij het baden is te Nijmegen verdronken de 18-jarige A. Gisteren werd zijn lijk uit de Waal te Nijmegen opgehaald. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Gistermiddag is te Geldrop op den Eind- hovenschen weg, nabij het viaduct, een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een Ford truck van de auto-onderneming van der Meulen uit Helmond, die op weg was naar Valkenswaard, reed in zeer snelle vaart tegen een bakkerswagen, die langs den weg stond. Een 100 Meter verder kon de be stuurder, de 3l-jarig© J. G. Din-gemans uit Helmond het stuur niet meer houden en reed tegen een boom, sloeg daarna om en bleef ten slotte dwars over den weg lig gen. De bestuurder werd uit den wagen geslingerd en 'bekwam 'n schedelfractuur. De chauffeur is in hoogst ernstigen toe stand per ziekenauto van de firma van der Heulen uit Eindhoven naar het ziekenhuis tc Eindhoven overgebracht. ERNSTIGE AANRIJDING. Te Swalmen is de 25-jarige landbouwers knecht P., door de auto van den heer V., aldaar aangereden. Met een diepe hoofd wonde en een hersenschuding is de man naar het Louisahuis te Roermond overge bracht. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De 6-jarige H. v. d. G. die bij het wip pen op den Beëkschen dijk te Tilburg een schedelbreuk kreeg, is in het ziekenhuis overleden. Te Maastricht is aan de gevolgen van een motorongeval overleden de heer H. W. Brinkman, aldaar. BRANDSTICHTING. Te Assen is in arrest gesteld H. L., ver pleegde te Veenhuizen, verdacht van brandstichting in één der gebouwen aldaar. Een effectenman ligt zwaar ziek. Zijn zoon komt in de kamer en vraagt voor zichtig aan de verpleegster, hoe hoog de temperatuur van zijn vader is. ,,39.9", antwoordt de zuster. Dan klinkt er een zwakke stem uit het bed: „Bij 40 verkoop en, m'n jongen." De boerderij van J. Beek te Lunteren werd door brand vernield. Niets kon gered worden. Verzekering dekt de schade. Te Sappemeer is het dubbel woonhuis van J. Kuipers, bewoond door de gezinnen Mooy en Kamphuis, geheel afgebrand. De oorzaak is onbekend. Het huis en de inboe del van Kamphuis waren verzekerd. Door een feilen uitslaanedin brand is te Nieuwstadt (L.) het woonhuis van den heer J. H. totaal vernield. Van den inboedel kon weinig geTed worden. Verzekering dekt slechts gedeeltelijk te schade. Te Meliskerke is de landbouwschuur van F. L., door onbekende oorzaak afgebrand. Een stier kwam in de vlammen om, terwijl voorts een broedmachine met inhoud ver loren ging. Het woonhuis werd ook aan getast en brandde geheel af, slechts een 1 I deel van den inboedel kon worden gered. Alleen de gebouwen waren verzekerd. BUITENLANDSCH GEMENGD. DE VESUVIUS IN WERKING. Aan de Zuid-Oostzijde, beneden, van den Vesuvius heeft ziéh gisteren 'n krater gevormd, die in werking is getreden en een 9 M. breeden lavastroom in de richting van Pompeji in beweging heeft gezet. Er is geen gevaar voor de omliggende dorpjes. ERNSTIG TREINONGEVAL. Door lot dusverre onopgehelderde oorzaak is een goederentrein, die van Silezië naar Königsbrueck onderweg was, op het station Lausnitz ontspoord en omgevallen. In den trein bevonden zich Rijksweersoldaten en paarden. Vier soldaten werden gedood en twee lichtgewond, welke laatslen naar het garnizoenshospitaal werden gebracht. Het verkeer moest voor enkele uren worden onderbroken. MIJNONGELUK. Op het terrein van de bruinkolen®;;] „Stadt Goerlitz" is een personentrein? op een kolentrein geloopen; 24 arbeide werden gewond. 5 ernstig, waaronder l mijndirecteur Strangfeld. Levensgevaar bij geen der gewonden aanwezig. EBERT-MONUMENT ONTHULD In Küstrin-Drewitz heeft, in aanwerf! heid van talrijke autoriteiten, rijksdagp sident Loebe en een talrijke menigte langst elfen den de onthulling plaats geld van een Ebert-gedenksteen. PALEISVLEUGEL INGESTORl Een vleugel van het paleis fe Napell bestaande uit vijf verdiepingen, is Zondi ingestort. Twee personen werden g 12 gewond. o DE VERMISTEN GEVONDEN! Naar „Aftenposten" uit Spitsbergl meldt, 13 de Noor Lars Nielsen met T beide laatste tot nu toe nog vermiste Du| sche leden van de filmexpeditie aan bot van de Hobby teruggekeerd. EEN PALEIS AFGEBRAND. Zondagnacht is het palei9 van den i wezen Griekschen minister Angelopoul waarin zich thans de rcdacliebureaux drukkerijen van eenige groote Atheensj bladen bevinden, geheel door brand v nield. De gewezeto minister ontkwam nauwernood aan den dood. De schade wordt op ettelijke millioei drachmen geraamd. De oorzaak van brand is een weggeworpen sigare't. NOODLOTTIG VLIEGONGELÜ Korporaal-vliegenier Le Breton, die ecu kameraad vloog boven de streek Vineuil bemerkte dat het vliegtuig van vriend een panne had. Hij daalde eenigsi om te zien of deze ook hulp noodig k Hierbij lette hg echter teveel op den an en te weinig op zijn eigen toestel, met gevolg, dat dit teveel daalde en op grond te pletter sloeg. Men heeft Le Br? dood naast zijn toestel gevonden. 5 STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND"! MADOERA, 1 Juni van Tjilatjap n. RIOUW, uitr., 30 Mei te Belawan. SALABANGKA, 3 Juni van Amst. te Bata JOHAN DE WITT, thuisr., 3 Juni Sabang. HOLLAND—BRITSCH-INDIË-LIJN. VECHTDIJK, 3 Juni van Hamburg te Ai STADSDIJK. 3 Juni van R'dam te Hamlij IJSELKERK, thuisreis, 1 Juni van Colw HOLLAND—OOST-AZIË-LIJN. GEMMA, thuisr., 2 Juni van Penang. ALDERAMIN, 2 Juni van Bremen te Anj ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LiraJ SIRRAH, uitr.. 2 Juni van Rio Janeiro] ALUDRA, thuisr,, 1 Juni van Rio HOLLAND—ATRIKA-LIJN. RANDFONTEIN, uitr., 1 Juni te KilW HOLLAND—AUSTRALIË-LIJN. ALMKERK, thuisr.. 3 Juni van Port S MALCYON-LIJN. STAD AMSTERDAM, 1 Juni van B. Al naar Rotterdam. KON. NED. STOOMB. MIJ. ORPHEUS, 3 Juni van Hamburg te Amal.J EAARN, Chili n. Amst., 1 Juni te Tocopi VAN RENSSELAER, W. Indië n. 4 Juni te Plymouth venvacht. OOTTICA, W. Indië n. Amst., 4 JnmJ Madeira verwacht. ADONIS, Middl. Zee n. Amst,, pass. 3 Gibraltar. ORION, arr. 2 Juni te Hamburg. MINERVA, arr. 1 Juni te Curafao- AGAMEMNON, 4 Juni van W. Indië te Anj verwacht. IRIS, arr. 2 Juni te Danzig. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN.I DUBHE, Montreal n. Antwerpen, pass. 3 Jfl Cape Race. JONGE JOHANNA, R'dam n. Oran, 1 Juni Finisterre. JONGE ANTHONY. .31 Mei van Genua| Valencia. JONGE JACOBUS, Valencia n. Rdam, 2 Juni Gibraltar. MAGDALENA, arr. 1 Juni te CwhavM-J FROCYON, Montreal n. Antwerpen, Juni 250 mijlen W. van Scilly- SCOPAS, 29 Mei van Svolvaer n. YILDUM, 1 Juni van Brest n. E ,j EMMAPLEIN, R'dam n. Narvik, pas-- 1J1 Kopervick. p A HOFLAAN, 3 Juni van La Guaira te ru1 Cabello. V AAL, 1 Juni van Rafsö n. R^ann IJSSEL. 1 Juni van Sornaas n. PHOBOS, 1 Juni van Curacao te ADtweiyj KINDERDIJK, Antwerpen n .B. Ai -• 2 Juni Vlissingen.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 10