GEMENGD NIEUWS. opiumsmokkelarij. futo-ongeval te amsterdam. branden. getrakteerd. aangehouden. inbraak. gevaarlijke wip. motor-ongeval. van lear black naar japan drinkwAtergebrek in zeeuwsch-vlaanderen buitenlandsch gemengd. schipbreuk geleden. ongeval op een slede-expeditie. gasvergiftiging. ontploffing in een vuurwerkfabriek. in razen ij. de boschbranden op sachalin. wolkbreuken in texas. drie millioen stormschade. wolkbreuk in bulgarite. de moord op prof. rosen. bankoverval op klaarlichten dag. valsche munters. uit het want gevallen. de aardbeving in perzie. brand in een boerderit. LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 3 Juni 1929 Tweede Blad No. 21230 Viei Chineezen gearresteerd. I Eo constabel van de Stoomboot Maat- «>PÖ Nederland te Amsterdam, die op |i terreinen der maatschappij surveilleerde, rerkte dat vier Chineesche stokers zich machtige wijze van boord van een der |:s?tn verwijderden, meldt „Het Volk". 1 heeft hen gevolgd en zag dat zij zich Mr het Cbineezenlogement begaven. Zij zijn t'ierveg aangehouden en bij fouilleering eet, dat zij 22 K.G. ruwe opium bjj zich tóen. Het was hun bedoeling die voor- i in het Chineezenlogement aan hunland- jjtwtai te verkoopen, opdat deze in het rhim opium zouden kunnen schuiven. De pasmokkelaars zijn naar het politiebureau Mltenburg overgebracht. Bij het onderzoek J gebleken dat zij de partij opium in Mar- Pi aan boord hadden gesmokkeld. Zij li daarna naar het huis van bewaring over bracht. [Jen huurauto reed te Amsterdam van de «gesluis in de richting van het Weesper- f!'a. toen ter hoogte van het Tulpplein 1 vagen tengevolge van de gladheid van door den regen bevochtigde plaveisel, ipie en in volie vaart tegen een boom I £en 74-jarige te Amsterdam woonachtige die in de auto zat, viel door den angen schok voorover en kwam hierdoor het hoofd tegen den kant van den Wn terecht. De schok was zoo hevig, dat h oude man het bewustzijn verloor. Ter- M rrerd het slachtoffer per auto naar 0. L. Vrouwega&thuis overgebracht, |Tltf geconstateerd werd, dat de oude heer Jtoo ernstige hersenschudding bekomen had. Iw chauffeur was licht gewond. l-o Veele (gemeente Vlagtwedde) is de ■Muiiing van den heer Hendrik Frikken afgebrand. Alles was verzekerd. Wncenhage brandden de stal en het Ibu a^- Buren brachten de Ito veiligheid, maar acht rijtuigen, lender een lijkkoets, werden een prooi JfcÜ' bekende oorzaak is in de buurt- I?5 i'asse, gemeente Tubbergen, een twee- L 'ouingen van den heer B. totaal afgo lf Er werd eenig huisraad gered. Alles It "et laag verzekerd. Ben grooteschuur I,;S1 «bonden. Bij een bewoner van de Van Brakelstr. Ie Rotterdam kwamen Vrijdag eenige ken nissen op bezoek. De gastheer toonde zich zeer royaal en trakteerde de bezoekers rijke lijk op sterken drank. Het gevolg was, dat enkele leden van het gezelschap niet meer in staat waren, naar huis te gaan en dat zjj bleven overnachten. Een hunner was Za terdagmorgen 11 biljetten van f. 10 uit zjjn portefeuille kwijt. De gastheer is aangehou den en opgesloten. De politie te Voorthuizen heeft een jeug dig landbouwer aangehouden, die deneier- hanoelaar F. B. te Barneveld, voor ruim 1800 eieren heeft opgelicht. De landbouwer had zijn eieren verkocht, en, na ufttelling daarvan, achter het getal een cijfer gezet, zcodat hij, inplaats van voor 200, voor rnim 2000 eieren geld ontving. Bovendien had hjj een valsohen naam opgegeven. Zaterdagnacht is ingebroken in den groo- ten manufacturenwinkel van de firma Pöttger te Zuid-Scharwoude. Men heeft zioh toegang verichaft tot den winkel door een W.C.- raam en verder door de woonkamer: of schoon de twee huisgezinnen naast en boven den winkel sliepen, heeft men niets gehoord. Een beduidend bedrag aan geld is ontvreemd. Te Tilburg is het zesjarig zoontje van den heer v. d. B. aan den Beekschen Weg, oat met eenige vriendjes in een schuur op een kar zat te wippen, met het hoofd tegen een balk terecht gekomen. Het knaapje werd door den gemeentelijken geneeskundigen dienst in bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis vervoerd. Men vreest voor zijn leven. Naar het ziekenhuis Calvariënberg te Maas tricht is gebracht de heer Brinkman, elec- trotechnisch ambtenaar bij de telegrafie al daar, die door een mijnwerker bij Beek zwaar gewonjl naast zijn motorrijwiel ;3 ge vonden. Zijn toestand is levensgevaarlijk. De vliegende krantenman is thans op weg van Londen naar Tokio via Britsch-lndië, Siain en China; hij wil mettertijd over Sibe rië en Rusland terugkeeren. Gey9endorffer en Scholte zijn ook op dezen tocht zijn vliegers. Hij is reeds te Aleppo gearriveerd. Ock in Zeeuwsch-Vlaanderen begint groot gebrek aan drinkwater te heerschen. Te Axel wordt het water dat per tank wordt aangevoerd van gemeentewege langs de hui zen verkocht tegen 4 cent per emmer. Dage lijks wordt ongeveer 10.000 liter verkocht. Verloofde jonkman (na overgestapt te zijn op een lokaalspoortje): „Het is afschu welijk, ik heb den conducteur sigaren ge geven, omdat hij ons alleen zou laten en aan het volgende station stopt hij al die lui in den coupé." Het meisje: „Misschien heeft hij een van. die sigaren tusschen de stations opge stoken." Vrijdagnacht is in een zwaren storm in de Middellandsche Zee het stoomschip „Bilbane" gestrand. Het schip stootte zoo hevig op de klippen, dat een der stuur lieden en een lichtmatroos op slag gedood werden en de andere 21 opvarenden allen gewond werden. Pogingen van sleepbooten uit Toulon en Marseille om het schip vlot te brengen zijn vergeefs geweest. De be manning heeft het schip verlaten, dat zij als verloren beschouwt. Naar „Aftenposten" uit Spitsbergen meldt, trok Zondag 26 Mei een slede-expe ditie van een Duitsche onderneming, welke bezig is een film over de IJszee op te nemen, over het pakijs. De leider van de slede-expeditie is de Duitscher Lehner. Een plotselinge sneeuwstorm maakte het den mannen Maandag onmogelijk terug te kee- ren. Van boord van de Hobby werden drie expedities uitgestuurd. Lehner werd gevonden. Een te hulp geroepen geneesheer heeft de vrees uitgesproken dat Lehner, die sneeuwblind geworden was, het gezichtsver mogen niet weer zal krijgen. Van de beide mannen die Lehner vergezelden is nog geen spoor gevonden. Bewoners van de HandjerystrasSe te Ber lijn bemerkten een sterke gaslucht. Zij waarschuwden de brandweer, welke in een woning een man, vrouw en twee kinderen aantrof, die door gas waren vergiftigd. .Waarschijnlijk is in de keuken de gas slang losgeraakt. Te Elkton in Maryland zijn bij een ont ploffing in een vuurwerkfabriek vier arbei ders gedood en zeven gewond. In een aanval van razernij heeft Vrijdag te Chicago een gehuwd man, vader van drie kinderen, twee politie-agenten gedood en vier burgers zwaar gewond. Tot de laatsten behoorden twee buren van den man, die het huis waren binnengedrongen om zijn vrouw en kinderen te hulp te komen. Toen de politie het huis wilde be treden, werd zij met schoten ontvangen. De politie omsingelde waarop het huis en bestookte het met traangas. Toen zij ten slotte het huis binnendrongen, zagen de agenten, dat de gezochte ontkomen was. De man moet al drie weken lang als het ware aan een stuk dronken zijn geweest. Zaterdag heeft men in een der voorsteden zijn lijk op den spoorweg gevonden. Hy had zich onder een trein geworpen. De man blijkt een oud-strijder uit *«en oorlog te zijn geweest, die in den oorlog gasvergiftiging beeft opgeloopen en ge wond was. Naar het Ag. Indo-Pacifique uit Tokio meldt, nemen de boschbranden op Sachalin het karakter aan van een catastrofe. Drie steden zijn verwoest, 900 huizen en een reusachtige oppervlakte bosch vernield. Te Mom zijn 40 echolieren gestikt. Wolkbreuken veroorzaakten overstroo mingen in het Zuid-Oosten van Texas. Er werd schade aangericht ten bedrage van verscheidene millioenen dollar. Tien perso nen verdronken. Door de stormramp van de vorige week is naar thans is vastgesteld, in het gebied van de beneden-Elbe een schade van plan. Mk. 3.000.000 aangericht. In het noorden van Bulgarije heeft eeu wolkbreuk groote schade aangericht. Twee kinderen zijn verdronken. De huishoudster van prof. Rosen is te Berlijn weer in hechtenis genomen. Er schijnen nieuwe bezwarende aanwijzingen tegen haar verkregen te zijn inzake den moord op prof. Rosen die nog altijd niet is opgehelderd. Te Glossop is op Amerikaansche wijze een overval gepleegd op een bijkantoor van Lloyd's Bank, waar men den assistent directeur bewusteloos gevonden heeft. Op klaarlichten dag had men hem met chloro form bespoten, terwijl het schrijfbureau en eenige kasten opengebroken waren. Onge veer 10.000 pond aan bankpapier wordt vermist. Uit Bordeaux wordt gemeld, dat de poli* tie een bende valsche munters op het spoor is gekomen. In een ondergrondsch gewelf onder een woonhuis hadden de valsche munters een volledige werkplaats inge richt, waar allerlei valsche bankbiljetten werden vervaardigd. Niet alleen Fransch geld werd er geproduceerd, doch ook pon den en marken. Drie leden van de bendo zijn gearresteerd. De overigen zijn voort vluchtig. De gearresteerden zijn van Oos- tenrijksche nationaliteit, doch de bende telt ook Franschen onder zijn leden. Er worden nog meerdere arrestaties verwacht- Gemeld wordt, dat te Havre twee cadet ten uit het want van het opleidingsschip „Victoire" zijn gevallen. Zij werden op slag gedood. Volgens officieele mededeeling zijn door de jongste aardbeving 3253 personen ge dood, 1121 gewond in het district Khoras- san, waar acht en tachtig dorpen werden verwoest en 6542 stuks vee omkwamen. Bij een brand in een hoeve nabij Cosel (Silezië) zijn drie kinderen en hun oude grootmoeder omgekomen, terwijl 7 personen gewond werden^ VELOCITAS UIT GRONINGEN wist gisteren te Amsterdam op Feyenoord haar e'erste overwinning in de kampi oenscompetitie te -behalen. Een aan val van de Feyen oord-voorhoede. DE BEKENDE SPORTMAN KNOL van het Amsterdamsche politiecorps in actie op de internationale atletiekwedstrijden te Groningen. HET VROEGERE PALEIS VOOR VOLKSVLIJT TE AMSTERDAM wordt door een schutting aan de nieuwsgierige blikken der voorbijgangers onttrokken. DE HAARLEMSCHE JACHTCLUB hield op 2 en 3 Juni op het Buiten Spaarne nationale zeilwedstrijden. De wedstrijden der twaalf voets jollen vormden als altijd het hoofdnummer. DE KONINGINNEGRACHT TE -s GRAVENHAGE wordt gemetamorpho- seerd, althans wat haar plaveisel betreft. De zware wals rijdt het asfalt tot een spiegelglad wegdek, zoodat het binnenkort een sieraad voor dit slra- tencomplex van de residentie zal zijn.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 5