BURGERL STAND v. LEIDEN INGEZONDEN. KUNST EN LETTEREN.] GEVEILDE PERCEELENj WATERPOLO. DE WATERPOLODAG VAN U. Z. C. Ondanks de koude een geslaagd ieest. We moeten wel een goed poloseizoen krij gen, althans de generale repetitie, gisteren in den vorm van een seriedag te Utrecht gehouden, was maar heel matigjes. Het weer kreeg de schuld, en we moeten eerlijk bekennen, dat het geen genoegen was om onder die omstandigheden deel te nemen aan seriewedstrijden. Niet alleen dat het water vrij frisch was, maar de afwezig heid van de zon en de soms nijdige buien waren oorzaak, dat iedereen even ver kleumd raakte. Dit was ook voor het spelpeil allerminst bevorderlijk, al moet de lage stand van dit peil ook deels worden toegeschreven aan ongeoefendheid. Over één ding viel niet te klagen, n.m. over de deelname. Een goede dertig zeven tallen dongen mee en al waren de zeven er soms vijf geworden, zoover we konden na gaan waren ze alle opgekomen. Van de eerste klassers (heeren) hadden Het Y en de G. Z. G. niet ingeschreven. De zes andere waren verdeeld in twee afdeel in- gen; in de eerste groep speelde L. Z. G. I tegen Maas I; van de 14 spelers was het eigenlijk alleen de L. Z. C.'er Elsinga, die ons er aan herinnerde, dat het hier een eerste-klas partij betrof. De rest was zeer matig; zelfs de internationals H. en P. v Senus. In 't kort was het verloop: De Maas twee-derde van den tijd in den aanval tegen een L. Z. C.-verdediging, die het spel onvoldoende verplaatste en zoodoende den aanval te weinig gelegenheid gaf het den De Maas-keeper erg moeilijk te maken. Het moet echter gezegd worden, dat die moei lijkheden heel wat grooter zouden geweest zijn, indien zij- en bovenlatten eenige goede schoten van v. Hel ver t en De la Court niet onschadelijk gemaakt hadden. Goekoop in het Leidsche doel had nagenoeg niets te doen en het eene doelpunt van H. v. Senus, vlak voor het einde gemaalkt, kon hij niet verhinderen. De uitslag was dus 10, waar mede beide partijen tevreden waren; de eene omdat ze niet meer in 't water behoefde, de andere omdat ze gewonnen hadden. Later op den middag moest De Maas spelen tegen het vrijgelote Dolfijn en eerst genoemde demonstreerde een prima uithou dingsvermogen, want nadat Dolfijn door vlug en beweeglijk spel 2 doelpunten had gemaakt, kwam De Maas meer en meer in den aanval en Dolfijn mocht dankbaar zijn. dat de verstreken speeltijd De Maas ver hinderde om meer dan één doelpunt te ma ken (21 voor Dolfijn, die in de finale komt) In de andere helft won H. Z. G. I van A. Z. I met 41. Ook al geen hoogstaand spel. De wedstrijd U. Z. C. ID. .T. K. I zal, wegen9 de onaangename weersomstandig heden op een weekavond gespeeld worden. De winnaaar daarvan zal 4 Aug. tegen Dol fijn om den beker kampen. In de lagere ajfdetelingen had ,,de Zijl" al even weinig succes als de L. Z. G. Spelend tegen de middelmatige derde klas9er ..Star", kregen ze een 31 nederlaag te slikken. Voor een deel kan deze nederlaag (ook als bij L. Z. C.) aan onvolledigheid ge- welen worden, maar anderzijds bleek uit de weinige steun, die de goedspelende v. Leeu wen kreeg, dat zijn medespelers in hun oefe nen niet moeten versagen, willen zij op den duur een kans op promotie gaan maken. We gaan nu met frisschen moed aan de competitie beginnen. Het programma voor L. Z. C. is deze week: Woensdag: Amsterdam, Dolfijn IIL.Z.C. II. Vrijdag: Heemstede. H.P.G. II—L.Z.C. III. Zondag: Ulretoht, U.Z.C. I—L.Z.C. I. o KORFBAL Uitslagen van gisteren. NEDERLANDSCHE KORFBAL-BOND. Interlandwedstrijd: BelgiëHolland 16 Kampioenschap v. Nederland: Naas Wordt Kwiek 1—5. Promotie en degradatie. Overgang Noord: Allen WeerbaarSportief 25. Kampioenschap 2e klasse. Zuid-Holland: ReadyO Zwaluwnest 31. Competitie: Overg. Noord A: D.E.V. Z.K.V. 6—3; West II E: Fluks II—Vitesse (Haag) 0—3. o BELGIE—HOLLAND i—6. Een aardige eerste en een eentonige tweede helft. De eerste Zondag van de Zomermaand was dan toch weinig zomersch: Grauwe wolken en een felle wind deden het eer een trieste najaarsdag lijken. Maar er is meer noodig dan.een somber aspect om plannen van den N. K. B. te doen mislukken. Onder de hoede van de heeren Broekhuy- sen en Wilson arriveerde het Nederlandsch twaalftal veilig en wel op de plaats van bestemming, waar de Belgische Korfbal Bond, als hoffelijk gastheer, het gezelschap ontving en naar hotel Commerce geleidde. Daar konden spelers en officials van de ver moeienissen van de reis bekomen. Ook werd daar het noenmaal gebruikt, voor zoo ver de komende belangrijke gebeurtenissen dat toestonden. Tijdig vertrok men naar het Tubanlia-terrein, dat in de voorstad Borger- hout ligt. Daar waren, ondanks de dreigen de lucht waaruit af en toe de regen neer- druppelde, toch ruim twaalfhonderd toe schouwers gekomen om den strijd bij te wonen. Even vóór drie uur verschenen de twaalf tallen. Eerst kwamen de Hollanders, in oranje truien, daarna de Belgen in hun roodc hemden, beiden met applaus ontvan gen. Vervolgens kwam ook de heer Schaap, die in zijn correcte scheidsrechters-uniform eenigszins contrasteerde met de wat zonder ling uitgedoste grenrechters, die voor beide partijen den vlag hanteerden. Janssens won den toss, maar aangezien de harde wind dwars over het veld stond, had de Belgische captain weinig aan de keuze. Precies drie uur ving de wedstrijd in de volgende opstelling aan: België: Aanval (c): mej. Pellis; mej. Olté; Jans sens; Peeters. Midden: mej. Gilson; mej. van Moortel; Dalving; Roelants. Verded. (a): mej. v. d. Reeck; mej. Wei- vis; Stuer; v. Wezemael. Holland: Aanval (c): mej. Ilendriksen; mej. Klein; J. Madsen; A. Madsen. Midden: mej. Voordenberg; mevr. v. Dijk; de Mey; Dorsman. Verded. (a): mej. Richel; mej. Vaandra ger; Bakker; Leur. De Belgen doen den uitworp en geduren de de eerste minuten zijn zij doorloopend in den aanval. Leur en Bakker zijn echter op hun post en wenden het gevaar af. En kele malen weten de Be,lgen het midden spel van de Meij en Dorsman te onderbre ken, en als zij opnieuw ten aanval trekken, doet een vlug schot van Janssens, dat op den paal terecht komt, het er even beden kelijk voor Holland uitzien. Maar dan komt het Hollandsche twaalftal er beter in. Vlug samenspelend gaan de beide Madsen's op den Belgischen korf af. De jongste Madsen mist de eerste vrije kans, direct daarop schiet zijn broer tegen den korf, maar als de Belgen het leder dan nog niet weten te krijgen, komt dit weer bij Madsen Jr., die kalm inschiet (01). Na negen minuten leidt Holland. De Hollanders blijven aanval len en drie minuten na het eerste doelpunt levert een goed schot van mej Hendriksen het tweede doelpunt op (02). Ook in de volgende opstelling behoudt Holland zijn overwicht. Herhaaldelijk brengen Bakkeren Leur het Belgische doel in gevaar, en als de wedstrijd een kwartier oud is, doorboort Bakker, rustig cn secuur, ten derde male den korf (03). Het ziet er voor de Belgen weinig bemoedigend uit. Zij verdedigen zich echter zoo goed zij kunnen, maar het baat hun vooralsnog weinig. Nadat eenige aan vallen op niets zijn uitgeloopen, schiet Leur plotseling snel van zijn tegenstander weg, en zijn prachtig schot heeft succes (04). Dan komen de Mey en Dorsman in den aanval, maar al is hun samenspel vlug, het is vaak slordig en zonder veel afwisseling. De Belgen komen weer op hun verhaal. Zij ondernemen eenige aanvallen. Een der speelsters schiet tegen den korf, en even later vliegt een ver schol van v. Wezemael over het doel. Toch komt het volgende doel punt aan de andere zijde. Van verren af stand schiet de Mey in (0—5). Als mej. Voordenberg dan nog een mooi schot beeft gelost, is de eerste helft verstreken. Om -1.02 bc-gint de tweede helft. De Hol landers-gooien uit, maar'direct hebben de Belgen den bal te pakken en zitten zij voor het Hollandsche doel. Van verren afstand schiet Sleur tegen den korf', en even later doet bi] het, tot uitbundige vreugde van het publiek, nog beter: Handig maakt hij zich vrij en zendt daarna e'en zuiver schot in, (15). België heeft een tegenpunt! Daarmede is echter het aantrekkelijkste gedeelte v. d. wedstrijd voorbij. De twaalf lallen spelen nu weer in hun beginopstelling en daarbij blijkt het Belgische middenvak vrijwel geen oogenblik voor zijn laak bere kend. Aanhoudend onderscheppen De Mey, Dorsman en hun speelsters het leder en steeds weer komt de oranje-aanval in actie. Het wordt nu e'en strijd tusschen de Belgi sche verdediging en den Hollandschen aan val. De Belgen kunnen het niet bijbeenen, maar tót hun geluk is het schieten der Hol landers afwisselend slec ht en onfortuinlijk,- zoodat de Belgische korf langen tijd niet wordt doorboord. Nadat tal van schoten uit en van den korf zijn gesprongen, treft een schot van mej. Hendriksen doel. maar dan is er juist vor loopen gefloten. Er ziin 32 minu ten verstreken als A. Madsen het met een af standsschot probeert, eq dit levert het be oogde resultaat (16). Holland blijft aan vallen, maar door hot uitblijven van doel punten wordt het spel slap en onnauwkeu rig. Slechts de sporadische uitvallen der Be'lgen maken dat hel niet al te eentonig wordt, maar ook de roode aanvallers weten de enkele kansen niet te benutten. Zoo ver strijkt het laatste gedeelte van den wedstrijd, en zonder verdere gebeurtenissen wordt het c-'inde bereikt. Holland heeft dus wederom den Telegraaf-beker gewonnen. Voor de vierde maal heeft Nederland zijn officieele twaalftal in het veld gezonden en wederom heeft dit twaalftal zonder moeite den strijd in zijn voordeel kunnen beslissen. Na deze vier wedstrijden zijn de doelcijfers 130 in Nederland's voordeel, en daarmede is voldoende het verschil gedemonstreerd. De Belgen zijn nog niet op die hoogte, dat zij Nederland partij kunnén geven zooals wel wenschelijk zou zijn. Daarom is er. naar het on9 wil voorkomen, wel reden om te over wegen of het niet gewenscht is de ontmoe tingen tusschen Holand en'België zóó te ar- iangeeren, dat er inderdaad strijd tusschen de twaalftallen is, dat het niet gelijk thans een spel van kat en muis wordt, dat door zijn steeds terugkeerende herhaling, ontmoedigend dreigt te werken. Het Belgische spel kan goed w,orden. Hc-it heeft ook nu weer getoond geestdrift en wils kracht te bezitten, maar het mist nog steeds techniek en routine-'. De Belgen hebben in Janssens en Stuer een paar goede krachten, zij bezitten ook eenige handige speelsters, maar als geheel miste de Belgische ploeg nog teveel de vereischte samenhang en ervaring. Het Nederlandsch Twaalftal heeft niet zijn besten wedstrijd gespeeld. In de eerste helft was het vrij goed op dreef. Toen maakte het in een vlot tempo zijn doelpunten. Doch in de tweede helft liep het mis. Toen bleven de doelpunten uit en de overvoerde aanval kon het niet meer bijhouden: Snelheid en nauwkeurigheid verdwenen, en het waren slechts de enkele uitvallen der Belgen, aio wat kleur en leven aan het geheel wisten te-: geven. In den aanval was Madsen Jr. de sterkste speler. Zijn broer, A. Madsen mist wat van zijn vroegere snelheid, maar was deson danks een nuttig partner. Met de speelsters konden beiden niet al te goed overweg, hoe wel dit niet tot opvallende stoornis leidde. Mej. Hendriksen was beter dan mej. Klein, die wat traag leek. De Mey en Dorsman hebben een goede partij middenvak gespeeld, ook hun verdedigen was voldoende. In den aanval werkten zij te overhaast en daardoor werd het spel slordig. In dit vak speelde mevr. van Dijk nauwkeuriger dan mej. Voor denberg. De verdediging van Bakker en Leur was voldoende. Leur viel od door een mooi doelpunt, maar verder verrichtten hij noch Bakker, noch de dames Richel en Vaandrager bijzondere daden. Dc-i heer Schaap heeft den wedstrijd knap geleid. Hij onderbrak het spel zoo min mo gelijk en deelde met tact zijn beslissingen uit. SCHERMEN. DE INTERN. WEDSTRIJDEN VOOR OFFICIEREN. Nederland derde op sabel. Zaterdagmorgen zijn te Boedapest de wedstrijden voor equipes op sabel begon nen. Eerste ronde: HongarijeDenemarken 124, PolenTsjechoslowakije 133, Italië Duitschland 115, NederlandGrieken land 160. Tweede ronde Hongarije—Tsjechoslowa kije 13—3, PolenDenemarken 124, Ne derlandDuitschland 115. Dc onzen kwamen uit met Wijnoldi, Da- niëls, Scherpenhuyze-n, Van der Wiel en Haghans. In den halven eindstrijd kwamen Hon garije, Pólen, Italië en Nederland. De uitslagen waren volgen de ,,rt." Hongarije sl. Polen met-115; Italië sl. Holland met 106; Hongarije sl. Holland met 106; Polen maakt gelijk tegen Italië met 8—8; Hongarije wint van Italië met 11—5; Nederland sl. Polen met 97. De eindstand is derhalve: 1. Hongarije; 2. Ita lië; 3. Nederland; 4. Polen. In de finale was van der Wiel vervangen door majoor De Jong. Met de individucele wedstrijden op sabel werden de Europeesche kampioenschappen voor officieren geëindigd. De Hongaarsche j kapitein G. PilLer won den titel met C overwinningen. Op hem volgen 2. Luit. An- selmi (Italië), met 5 overw.3. luit. Rady (Hongarije) met 4 overw.; 4. luit. Mamorih (Hongarije) met 3 overw.5. luit. Ulyarik Hongarije) met 3 overw.6. luit. Nytz (Polen), met 3 overw.; 7. maj. De Jong (Nederland) met 2 overw. 8. kap. Gfellner (Hongarije) met 2 overw.; 9. luit. Pirzio- Birolli (Italië) met 0 overw. DUIVENSPORT. „DE BLAUWKRAS". Wedvlucht- vanal ^Örleaas (Frankrijk) 508 K.M. In concours 149 duiven, welke om 6.30 gelost werderf ihet Zuid-Oostenwind en bewolkte lucht. Zij bereikten hun hokken als volgt: P. Seriier 1 en 2. P. v. d. Leek 3, 4, 11 en 15. Chr. Warm oud 5 en 10. Van Rooijen 6 en 12/ A. Koole 7. J. den Hol lander 8 en 22. A. de Wit 9 en-25. J. Schreu- oer 13, 16, 18, 21, 20, en 27. H. ten Wolde 14r 28 en 30. A. Arbouw 17 en 29. J. Marijt 19, 20 en 24. Chr. v. d. Pluym 23. De eerste duif werd geconstateerd om 1 u. 26 min. en de 30e duif om 2 u. 34 min., 5S sec. Het kampioenschap korten afstand vanaf Roozendaal tot Orleans werd behaald door de volgende deelnemers met zeer weinig verschil. P. Seriier, le kampioen met 25719/20 p. P. v. d. Leek, 2e kampioen met 251 18/20 p. J. Schreuder, 3e kamp. met 25012/20 p. P.-V. „HET OOSTEN". Wedvlucht vanaf Frankfort a. d. Main. De duiven zijn gelost om 11 uur 27 min. met N.WW. wind. De prijzen zijn als volgt behaald: A. Faber le pr. J. W. Wolters 2e Se en 9e pr. H .v. d. Vecht 3e, 7e pr. H. H. T: el em an 4e, 6e pr. J. Wesselius 5e pr. De eerste duif is geconstateerd om 6 u., 32 min., 58 sec., de laatste om 8 u., 3 min., 31 sec. LEIDSCHE POSTDUIVENCLUB. Wedvlucht vanaf Creil. De prijzen werden gewonnen als volgt: Vlieland 1. Dr. Stuurman 2, 5, 8, 16. A. Beisterveld 3, 7, 11, 17, 18. Van Wijk 4, 9, 13. Jongeleen 6. Th. Werter 10, 14, 15. A. de Kroon 12. De duiven werden gelost 8 uur 35 min. Eerste duif 3 uur 55 min. 40 sec. Laatste 4 uur 41 min. 43 sec. ONDERTROUWD. H. v. d. Berg, 23 j. jm. en G. G. v. Sons- beek, 24 j. jd. J. v. Leeuwen, 27 j. jm. en J. Geyteman, 23 j. jd. N. Jansen, 25 j jm en D. J. Loerakker, 20 j. jd. G. Baart, 43 j., gc9ch. en H. Holverda, 38 j. gesch. J. Rademaker, 24 j. jm. en M. J. v. d. Heuvel, 21 j. jd. G.Labordus, 25 j. jm. en C. M. v. d. Berg, 24 j. jd. Th. Piket 26 j. jm. en E.J.Verlind, 23 j. jd J. Dreef, 38 j. wed. en A. W. Taverne. 30 j. jd. G. v d. Broek, 25 j., jm. en M. Bonte. 22 j., jd. P. Lardee, 26 j. jm. en C. II. v. Tongeren 22 j. jd. G. H. Hoek. 25 j. jm. en M. v. Zuilen, 24 j. jd. G J. Uiterdijk 28 j. gesch. en C M. ICnijnenburg, 21 j. jd. A. de Neef, 29 j. jm. en M. v. Weizen, 27 id. P. v. d Broek. 27 j. jm. en G. Peter 24 j. jd. W. F. NoordhoekHegt, 25 j. jm. en S. M. C. v. d. Hoeve, 22 j. jd. J. Bouwknegt. 21 j. jm. en J. A. v. d. Made, 22 j. jd. (Zitting van hedenmiddag). Voorzitter: de burgemeester mr. A. van de Sande Bakhuyzen. Aanwezig alle leden. Na goedkeuring der notulen doet de voor zitter mededeejing. van eenige missives van Ged. Staten, houdende goedkeuring van raadsbesluiten, etc. Een verzoek van B. G. van Vliet om eer vol ontslag als concierge der Gem. H. B. S. wordt in handen gesteld van B. en W. om prae-advies. Het adres van hel Bestuur van de Ned. Unie van Chauffeurs en overig autoperso- neel, aangesloten bij den Centralen Bond van Transportarbeiders, door ons vermeld, ontlokt eenige discussie. Wordt gesteld in handen van B. en W. Ier afdoening, nadat de heeren Heemskerk en Van Eek het verzoek hebben ondersteund. De uitstelmotie Schüller en de ingekomen adressen betreffende de vuilverwijdering, zul len worden behandeld bij desbetreffend punt der agenda (20). Aan den lieer De Reede wordt na afloop der agenda een interpellatie toegestaan over oneerlijke concurrentie van het Gemeente lijk Slachthuis bij den verkoop van ijs. Agenda. lo. Verordening, houdende wijziging van de verordening van den 6den April 1925 (Gemeenteblad No. 8), houdende aanwijzing van de stemlokalen voor de slemdistricten, waarin de gemeente Leiden is verdeeld voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, van de Provin ciale Staten en van den Gemeenteraad. (81) Z. h. st. goedgekeurd. 2o Aanwijzing van leden van den Ge meenteraad, om, zoo noodig, als plaatsver vangers op te treden van den Burgemeester, als Voorzitter van het stembureau in het eerste steiïldistrict voor de stemming ter be noeming van de leden van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal, de Provinciale Staten en den Gemeenteraad. (82) De heer GROENEVELD is er niet mee tevreden, dat nu er voor de dagen, waarop personeel van de Lichtfabrieken dienst doet in de stembureaux, geen vacantieda- gen berekend worden, ook geen leden van dat personeel als leden van een stembu reau zijn gekozen. De VOORZITTER zegt, dat het de ge woonte is, zoo min mogelijk ambtenaren van de gemeentelijke bureaux als leden van een stembureau te verkiezen. Van opzet j is geen sprake. De heer GROENEVELD ontkent, dat dit de tot dusver gevolgde gedragslijn is en bepleit do wenschelijkheid om alsnog eeni ge ambtenaren te benoemen. De heer ELKERBOUT meent, dat de animo onder de ambtenaren nooit bijzonder groot hiervoor is geweest. De VOORZITTER zegt nog, dat hef col lege gemeend heeft de beschikbare krach ten onder de ambtenaren in reserve te moe ten houden. Daarna wordt tot stemming overgegaan. Gekozón -worden de heeren Meijnen en Sijtsma. 3o Benoeming van leden en plaatsvervan gende leden van het stembureau in het eerste slemdistrict en van voorzitters, leden en plaatsvervangende leden van de overige stembureaux voor de stemming ter benoe ming van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, de Provinciale Staten en den Gemeenteraad. (82) De voorgedragenen worden gekozen. 4o. Benoeming van leden en plaatsver vangende leden van het Hoofdstembureau in Kieskring I en van de voorzitters, leden en plaatsvervangende leden van de I-Ioofd - slembureaux in de Kieskringen II en III, voor de verkiezing van de leden van den Gemeenteraad. (83) De vöorgedragenen worden gekozen. 5o. Benoeming van 2 Commissarissen der 'Gemeentelijke Bank van Leening. (84) Gekozen worden de heeren M. H. de Reede en T. Groeneveld met resp. 28 en 27 stemmen tegen 3 en 3 stemmen op de heeren J. P. Mulder en M. G. Verwey, be- vens één blanco. 6o Benoeming van een lid der Commissie voor de Bewaarscholen. (74) De heer VERWEY zou gaarne,'n sociaal democraat in deze commissie benoemd wil len zien en hoopt, dat B. en W. bij een volgende vacature met dezen wensch reke ning zullen houden. Benoemd wordt de heer C. W. Hui- bregtsen met algemcene stemmen. 7o. Benoeming van een lid van het be stuur der vereeniging „De Ambachtsschool". (73) Herbenoemd wordt de heer A. M. Touw met algemeene stemmen. 8o. Benoeming van een lid van het be stuur der vereeniging lot bevordering van den bouw van Werkmanswoningen. (72) Benoemd wordt de heer prof. mr. R. Kranenburg met algemeene stemmen. 9o Praeadvies op het verzoek van N. F. Kooislra, om eervol ontslag als onderwijzer aan de school Vrouwenkerksleeg A. (75) Conform besloten. lOo. Praeadvies op het verzoek van het be stuur van het genootschap „Mathesis Scien- tiarum Genitrix", om het kosteloos gebruik van eenige lokalen van de Stadsgehoorzaal, voor het houden van de algemeene vergade ring en van de tentoonstelling van door de leerlingen vervaardigde werkstukken. (76) Goedgekeurd. llo Voorstel tot verhuring van eenige perceelen weiland aan- en nabij den Rijns- burgerweg en den Warmonderweg, aan J. Meijer (85) 11a. Voorstel tot verhuring van q6 venwoning Garenmarkt No. Ga I H. van der Jagt. Goedgekeurd. 11b. Voorstel tot verhuring Van woon- en winkelhuis Nieuwe k No. 22, aan P. J. H.*an der Pij Goedgekeurd. 11c. Voorstel tot verhuring van het I „Zuiderzicht" met daarvoor tuin, aan M. F. Taverne. Goedgekeurd. 12o. Voorstel tot het verleenen van I subsidie ad f. 100 aan de Zwemvei ging „De Zijl", in de kosten van een haar le houden volkszwemfeest. Goedgekeurd. 13o Voorstel in zake de vaststelling het voorschot op de vergoeding, bedoeld art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 1 het jaar 1929, voor de verschillende ij gemeente gevestigde bijzondere scholen. I Goedgekeurd. 14o. Voorstel tot het verleenen van L subsidie over 1926 ten behoeve van de Cn telijke Hoogere Burgerschool en lot vastl ling van den desbetreffenden begrootil staat. (78) L Aangenomen met 2110 stemmen T| de S. D. A. P. (De Zitting duurt voor! (Buiten verantwoordelijkheid der RedaJ Copie van al of niet geplaatste stukkj wordt niet teruggegeven. POSTZEGELS TEN BATE vl HET LEIDSCHE STADHUIS Onder bovenstaand opschrift komtl het „Leidsch Dagblad" van Zaterdag" een bericht voor, dat aldus eindigt: „Van bevoegde zijde vernemen wij, d; uitgifte van zoodanige zegels niet zal den overgegaan, wanneer niet tot herbj van den gevel in den ouden toesf wordt besloten." Deze opvatting van „bevoegde zij lijkt mij kleingeestig en bekrompen. Hol zaak is dat Leiden een nieuw Stadf krijgt, en dat de benoodigdê gelden c voor worden bijeengebracht. En wanneer er nu een middel, en| aantrekkelijk middel is, om een ge van deze gelden bijeen te krijgen, hier door deze zegeluitgifte, dan dient! middel te worden gébruikt. Hoe het nieuwe Stadhuis zal woj herbouw in ouden toestand of niet, bijzaak, er dient ten spoedigste een r te komen. Dat moet de leidende j_ zijn, waarvoor particuliere verlangens J ten wijken. Laten wij hopen dat „bevoegde z9 alsnog deze opvatting deelachtig zal f den. Het kan slechts in 't belang va! spoedigeri bouw' van een Leidsch Sta^ zijn. H. W. TIJDSCHRIFTEN. „ASTRA". In een frisch en fleurig omslag het Juni-nurnmer van Astra" den I cn lezeressen een rijk gevarieerd mi De hors d'oeuvre wordt gevormd j een causerie, waarin de Nuts-„lezer" F1 Hulleman met snaakschen spot verteltl zijn ervaringen. Nadat vervolgens eel pagina's beelden zijn gegeven van kioj leven in verschillende landen, vraagt* E. II.Z een oogenblik aandacht rooj nagedachtenis van den overleden acteur Marius Spree, wiens markante I in de glansrol van „Oude Jaap", aan| In Memoriam is toegevoegd. J. A. Pepin bzrengt zijn portie maaj lijksch film-nieuws. t) De hoofdschotel van het Astra wordt, als naar gewoonte, gevormd i een aantal novellen van uiteenloop karakter. Voorts een Schels uit de RechlszaalJ Ernst Groenevelt. met illustratie- van en een interessante episode uit het van Beethoven, door mr .1 A. Leerinkl verteld bij een krabbel en 'n Weenschel dermeier-prent. Tusschen deze verschillende zangen 1 veert Astra" als lichtverleerbare en hei kunstduk-portretten van NederJanar sport- en tooneelfiguren, modeplaten, sterren, kinder- en dierenfoto's. De heer Bosman wil er door B. en W. op laten wijzen dat een gedeelte van dit ter rein niet worde misbruikt als vuilnisbelt. Goedgekeurd. Hel jeugdmaandblad „Zonneschijn mooi verzorgd, als altijd! Daar is eenj dig sprookje van Ida Heyermans mm tieko teekenifigen van Toetie van der 1 die echter wel wat meer variatie breni mag in de gezichten der personages. negerzwartjes teekeode Jan Kraan, e|j| voeiig verhaaltje schreef Felice L' P Trouw Anneke" en er zijn twee Eugftïsche verhalen van Mark Twain I Baker. J Een nummer dat weer veel pret z3 gen ir. elk kindergezin! Gehouden verkooping in het 0 Q te Leiden, op Vrijdag 31 Mei overstaan van: r B. J J. N Troost, notaris te y Kempenaerstraat 83, te Oegstge*s C. P. de Groot voor f- 7210: 2e Gon»* ■74, W. Swaak voor f- 400.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 12