De moord te Giessen-Nieuwkerk BUITENLAND. en RADIO-PROGRAMMA. DE ALGEMEENE TOESTAND. De Herstelkwestie. De deskundigen zijn te Parijs tot over eenstemming gekomen nopens de laatste Duitsche reserve inzake den terugkoop der laatste 22 annuïteiten door middel van de winsten der bank voor de intern, betalin gen en de wijze van mobilisatie van het onvoorwaardelijk gedeelte der schuld, welke constant zal zijn, n.l. 660 millioen mark per jaar gedurende de 37 jaren, waarvan Frank rijk 600 millioen zal kunnen mobiliseeren. De kwestie der tijdens de bezetting in België uitgegeven marken moet nog wor den opgelost. De deskundigen zijn vastbe sloten hun werkzaamheden niet te beëin digen, alvorens in deze aangelegenheid een regeling is getroffen. Pierpont Morgan is echter reeds aan boord der „Mauretania", hetgeen als een gunstig teeken wordt beschouwd, In zijn plaats zal Lamort het eind-rapport mede onderteekenen. De Franscho afgevaardigde en oud-mi nister Reibel van de fractie Maginot zal morgen in de Kamer de volgende motie indienen: De Kamer, besloten het land voor een doodelijk gevaar te behoeden, noodigt de regeering uit geen regeling der herstel kwestie te aanvaarden, welke niet uitdruk kelijk het onbetwistbare recht van Frank rijk erkent om zijn 'betalingen aan de ge allieerden te staken, indien Duitschland zijn betalingen zou uitstellen öf de bedra gen verminderen-. De Buitsche rijksregeering wees het' Duitsch-nationale verzoek om de interpel latie nopens de onderhandelingen te Parijr onmiddellijk na de zitting van morgen oer rijksdagcommissie van buitenl. zaken en vóór het vertrek van Streeemann naar Madrid te beantwoorden, van de hand, daar dit niet kan geschieden, alvorens de ton derh an delingen zijn geëindigd en het rapport der commissie is gepubliceerd. BELGIE. Het kroonprinselijk paar weer thuis. Kroonprins Leopold en prinses Astrid zijn gistermorgen te Brussel van hun Indi sche reis teruggekeerd. Zij arriveerden om 6.50 te Schaerbeek, waar zij verwelkomd werden door den koning en de koningin van België. Er had een allerhartelijkste begroeting plaats. FRANKRIJK. Rosse en Ricklin weer gekozen. ■Gireren zijn in Golmar en in Dammerkirch de uit hun mandaten gezette algemeen-o raden Rosse en Ricklin opnieuw door het volk in directe en geheime verkiezing ge kozen. Rosse kreeg in Colmar 3360 stem men. Een tegencandidaat was niet gesteld. In Dammerkirch overwon Ricklin met 1230 I stemmen den candidaat van de nationale partijen Oentlive, die ruim 1000 stemmen (behaalde. 't Wordt voor de regeering moeilijk! zich te buigen voor mogelijke unfaire eischen van de andere partijen. Ik wil met alle duidelijkheid verklaren dat ik mg niet met marchandeereo zal inlaten. Het zal aan de beide andere partijen en niet aan ons liggen, indien vroeger parlementsverkiezingen noo- dig zouden zijn. Dit is alles wat ik op het oogenblik in verband met den toestand kan zeggen. Hieruit blgkt reeds, dat McDonald zich zelf als a.s premier beschouwt! In vereen- temming daarmee wordt reeds druk gegist naar de samenstelling van het nieuwe La- bour-kabinet. Volgende veronderstelling lgkt nog zoo gek niet: Kanselier van de schatkist, Snowden; eer ste lord van de admiraliteit, kap. Wedg&- wood Bennoorlog, Hugh Daltonluchtvaart, Lord Thomson; arbeid, Arthur Greenwood; gezondheid, Mies Margret Bondfield; tran sport, Tom Haw; landbouw, Noel Buxton; handel, Graham; mijnbouw, Shinwell; on derwijs, Sir C. P. Trevelvan; dominions, Lord Olivier; pensioenen, F. 0. Roberts; posterijen, Vernon Hartshorn; attorney ge neral, Sir Henry Slesser; advocaat van de kroon, J. B. Melville; min. voor Schotland, W. Adamson. Voor het ministerie van buitenlandsche zaken, dat Mac Donald, naar men algemeen gelooft, niet weder op zich zal nemen, wordt een groot aantal namen genoemd, o.a. Tho mas, Arthur Henderson, en Sir Oswald Mosley. Men gelooft ,dat Chamberlain echter nog de zitting van den Volken bondsraad te Ma drid zal bijwonen, ook al zal hij daar weinig kunnen uitrichten. OOSTENRIJK. Heimwehr en Schutzbund. In Moedling hebben leden van den republi keinschen Schutzbund den Heimwelirleider Manndorf en nog twee leden van den Heimwehr zwaar mishandeld. Manndorf moest in een ziekenhuis worden opgenomen. Op het bericht van den overval alarmeerde de Heimwehr haar leden aldaar en in de naburige hofsteden, waarop deze zich ver zamelden voor het bondsgebouw in Moed- ling. Vandaar hielden zij een demonstralie- optocht naar den „Bezirkshauptmann" wien zij een deputatie zonden welke verlangde, dat in den toekomst door de overheid de veiligheid der Ileimwehrmannen zou worden gegarandeerd, daar de Heimwehr zich anders zelf zou moeten helpen. Toen de deputatie nog binnen was kwam een afdeeling van eenige duizenden leden van den Schutzbund" die aan een feest hadden deelgenomen. Toen zij de verzamelde iHeimwehrlieden zagen wilden zij die aan grijpen. Met van bajonnetten voorziene ge weren werd daarop door de gendarmerie de plaats ontruimd. De overheid heeft het on derzoek naar de daders Van den overval opgenomen. '9 Avonds werd bekend gemaakt, dat de verdenking op een persoon viel, die in het politieke leven te Moedling een groolen rol speelt. ENGELAND. De ziekte van den koning Na de verkiezing. De toestand van den koning blijft bevredi gend. De doctoren waarschuwen echter, dat da ziekte lang zal duren. Er zjjn nog 5 uitslagen bekend geworden. De liberalen behielden Caithness en Inver ness in Schotland en komen dus op 56; de conservatieven behielden de 2 zetels van de universiteit te Cambridge met 2915 cn 2199 stemmen meerderheid en een onafhankelijk professor is tot vertegenwoordiger van de universiteit van Londen gekozen. Er ontbreken nu nog elf uitslagen, n.l. 3 Echotsche districten met -1 zetels, 6 aniver- siteitszetels en het Eugby-district in War wick, waar nog niet gestemd is wegens den Idood van den arb.-oandidaat. Alleen in laatst genoemd district en één der Schotscho zijn arb.-car.didaten gesteld; de overige zijn vast in conservatieve (4) en liberale handen (3). De eindstand wordt vermoedelijk: arbei der.. 290, conservatieven 259, liberalen 59 en 7 onafhankelgken. Hel aantal garantie-sommen, die verschil lende candidaten verbeurden, omdat zij bet minimum der vereisebte stemmen niet be haalden, bedraagt: voor de arbeiderspartij 34. de liberalen 31, de conservatieven 17, de communisten 21, anderen 12. Slechts vier van de 25 communistische candidaten ontsnapten aan verbeuring van hun garan tie-som In het nieuwe parlement zullen dertien vrouwen zitting hebben tegen negen in het vorige kabinet, n.l. drie conservatieven, ne gen arbeiders en een liberale. Een definitieve beslissing in de vraag, wat nu gebeuren zal, is nog niet gevallen. Heden komt het kabinet Baldwin in minis terraad bjjeen. Lloyd George heeft gewei gerd ,zich reeds uit te laten. Mc. Donald heeft verklaard dat, indien hjj het maar «enigszins kan verhinderen, het land de eerst volgende twee jaar geen nieuwe verkiezingen zal zien. Hij is zoo overtuigd van denood- - kei jjkheid van een rustige ontwikkeling industrie, een geruststelling der ge- .deren en van het herstel van het ver trouwen in het binnen- en buitenland, dat hij tol het uiterste zijn invloed zal aan wenden om nieuwe verkiezingen binnen de eerste twee jaar te verhinderen. Zelfs is zijn overtuiging, dat de levensduur van bet nieuwe parlement langer moet zijn. Deze verklaring, aldus ging MacDonald voort ,mag niet als een aanwijzing worden beschouwd dat de arbeiderspartij bereid is ITALIË. Uit de Kamer. Treffen in Tripolitanie. De Kamer heeft de begroot ing van ma rine en luchtvaart met 220 tegen 2 stem men goedgekeurd. De onderstaatssecretaris van marine deelde o.a. mede, dat de door de regeering gedragen kosten van de pool-expeditie-No- bile en de verschillende reddingsexpedilies in totaal 12.99 millioen lire hebben bedra gen, waarin" j ook de waarde van de veron gelukte „Italia" is inbegrepen. In Tripolitanie hebben de Ilalianen de rebellen een nederlaag foegebracht. De re bellen verloren 430 dooden en eenige hon derden gewonden en lieten 200 geweren, 1031 kameelen en 6668 schapen. De Italianen verloren zelf echter ook 24 dooden en 77 gewonden. RUSLAND. Gratie. Volgens berichten uit Moskou heeft het politiek bureau van de communistische partij besloten alle communistische leiders van de rechtsche cti linksche oppositie, met uitzondering van Trotzky, toe te staan weer naar Moskou terug te kecren. Zij mogen weer in ccntraal-Rnsland ver blijven, wanneer zij zich niet meer met de politiek bemoeien. MEXICO. De geloofsstrijd. In verband met de 'benoeming door den Heiligen Stoel van aartsbisschop mgr. Ruiz tot apostolisch gedelegeerde in Mexico, verwacht men dat er onderhandelingen zullen worden gevoerd tussohen de Mexi- caansche regecring cn de Katholieke Kerfc voor regeling van de bestaande geschillen. CHINA. Sail Yat Sen's bijzetting. De bronzen sarcophaag met het stoffelijk overschot van Sun Yat Sen is Zaterdag overgebracht naar het mausoleum op den heuvel, die een uitzicht biedt over de gra zen der Mingdynaslie. Gronte menschenmassa's omringden den ongeveer 2 mijl langen lijkstoet, waarin behalve de familieleden een groot aantal militaire en civiele autoriteiten en diploma tieke vertegenwoordgers van 18 mogendhe den medeliepen. Mr. Roobol hield heden voor den Hoogen Raad het volgende pleidooi: „Het spreken van recht is niet zoozeer hierin gelegen dat het onrecht straft, als wel daarin dat het in zichzelf de middelen biedt, in zijn naam gepleegd onrecht onge daan te maken. Terecht wordt daarom ook de toepassing van het instituut der revisie aan het hoogste rechtscollege overgelaten, en is de taak van den advocaat, die een revisiezaak zal behandelen de schoonste die voor een pleitbezorger is te vinden. Temeer Idemt zulks indien het mij mocht gelukken uwen Raad reeds nu aanvankelijk van de begane dwaling te overtuigen. Dit nu is mogelijk, en de reden daarvoor zal u uit het navolgende blijken 3 Augustus 1923 wordt een baanwachter te G. N. klaarblijkelijk vermoord gevonden uit zijn woning wordt geld vermist, diefstal en moord worden met elkaar in verband gebracht, Teunissen en Klunder al6 auteurs van beide beschouwd. Was daartoe aanleiding te vinden in het voorafgaande leven van deze beide men- schen 1 Wie waren deze verdachten en hoe stonden ze bekend 1 Ten nadecle van T. ww* niets bekend, zelfs politie en kantonrechter hadden zich nog nooit met hem bemoeid. Hij had een deugdzaam gezin, stond bij zijn werkgevers zeer in aanzien, verdiende dubbel en dwars zijn brood, en maakte het niemand lastig. Groote sommen gelds werden hem dik wijls toevertrouwd en nooit werd dat ver trouwen beschaamd. Op rekening van Klunder stonden enke'le kleine mishandelingen, vermogensdelicten waren nimmer door hem gepleegd. Ook hij verdiende zeer goed zijn brood, was vrijge zel, en werd door zijn werkgevers ge- re'specleerd. Tusschen 1923 en 1925 vervalt hij al meer en meer tot armoede, de flinke ambachtsman, die goed zijn brood verdient, wordt overal geweerd, en kan geen werk meer vinden, hij gaat met kleine koopwaar den boer op, pleegt desondanks geen vermo gensdelicten. Het gelukt eindelijk den re chercheur de Jong, hem te' doen arre9leeren, thans definitief. Na een langdurig voor onderzoek wordt eindelijk van deze beide menschen bewezen het ergsle wat van iemand te bewijzen is, diefstal en doodslag. Van deze' beide menschen, die elkaar amper kennen, geen vriendschapsrelaties onder hielden, gezellig bij denden thuis waren, wordt aangetoond, dat ze omstreeks elf uur in den nacht dat hui9 hebben verlaten en inet vve'Ike plannen. Plotseling, tegen elf uur vragen ze om een hamer. Over een inbraak is voor dien tijd ten huize van de Kroons niet gesproken en toch ZQoals later blijkt, he'bben zij dien hamer daartoe meegenomen. De afspraak om te gaan inbreken moet dus reods voor het bezoek aan de Kroons zijn gemaakt, maar dan is het ook een raadsel waarom ze aan dc-i Kroons een hamer ter leen vr,agen, dit moet dien beiden toch wel verdacht zijn voorgekomen, temeer onbegrijpelijk, waar Klunder, een timmerman, die een volledige gereedschapskist bc-'zat en eenige huizen vanaf de Kroons woonde, hamers maar voor het grijpen had. Raadselachtig blijft reeds het liegjn van het drama. De daad zelve, door wie de klappen zijn uitgedeeld is nooit bewezen en dat ondanks hun verregaande openhartigheid, want toch terwijl ieder moordenaar zijn daad zal ver zwijgen, komen zij na volbrachten taak vertellen, dat de hamer die ze hebben ge leend goede diensten heeft bewezen, en dat zij daar een vent me hebben doodgeslagen cn dat ze vervolgens vijf gulden hebben te pakken gekregen en alle anderen vinden dit zoo schoon, dal ze op den goeden afloop gezamenlijk bier zitten le drinken. Na hun eerste mededeeling omtrent het gebeurde, zeggen ze daarover niets verder dan dat ze hun eerste gezelschap dc goed gemeende verzekering geven, dat ze kans loopen ook eens neergeslagen te worden als ze wat verder vertellen. Ondanks dit alles wordt de goede stem ming niet verstoord. Kien en drinken schij nen onder die bedrijven niet te lijden, want na bij Kroon gezellig te hebben gedronken, gaan ze bij vrouw Bouwmeester genoegelijk uil de koelcepan kliekjes opeten. Uit dit alles als hoofdzaak trekt de justi tie do conclusie dat (naar het vonnis) Teu nissen en Klunder samen en in vereeniging de Jong met een ijzeren hamer hebben ge dood, en daarna""den sleutel uit diens zak hebben genomen, en met dien sleutel de deur van de woning van den spoorwaehter hebben geopend, waarna zij zijn binnenge gaan en voormelden diefstal hebben ge pleegd. Aan dien diefstal is echter een wonder lijke zijde: zij zijn zoo heel gauw tevreden geweest. Vast staat, dat zij bij den diefstal ten huize van den baanwachter niet zijn gestoord, vast staat ook dat ze van den doodslag zelf niet erg zijn geschrokken, want ze gaan na dien nog 400 Meter terug le stelen. Ze zijn dus wel rustig en kalm en deze rustige en kalme menschen zijn zoo snel tevreden. Als ze maar vijf gul den hebben (terwijl ze er ongeveer tien maal zooveel wekelijks verdienen) gaan ze heen en laten het overige zich in huis be vindende geld, dat werkelijk niet moeilijk was le vinden en voor het grijpen lag, on aangeroerd. Er lag f. 100 in een linnenkast iu een kamer, waar niemand sliep, bene vens huishoudgeld. Om het drama te vol tooien brengen ze daarna kalm den sleutel naar het slachtoffer terug, en gaan tevre den met hun werk goedsmoeds heen, en vertellen hunne heldendaden dan mir nichts dir niehts aan een drietal voor hen bijna onbekende menschen. Op een van deze namelijke Vermeer, schijnt de moordvertelling in het geheel geen indruk te hebben gemaakt, hij weel er later niel9 van en een verblijf in het Huis van Bewaring te Dordrecht, eerst van 10 en later van 72 dagen kan zijn geheugen, on danks verschillende energieke pogingen daartoe, niet opfrisschen: tenminste anders kan ik de situatie aan de hand van het vonnis niet begrijpen. Ook de rechters schij nen clementie met dat zwakke geheugen te hebben, ze pakken hem niet aan voor mein eed en thans nog zegt deze getuige Vermeer, dat hij niet weet, dat T. en K. dit zouden hebben verteld, en wordt bovendien Vermeer door een psychologisch deskundige Prof. Waterink te Amsterdam betrouwbaar ge vonden. Na twee jaar komen dan eindelijk de Kroons met het bekende verhaal, dat als spil heeft, den bij een van hen geleenden hamer. Thans is duidelijk waarom het twee jaren moesten verloopen, voordat dit verhaal op de proppen kwam. Hier ontmoeten wij den geluige Mynster, den spil van het ge- heele drama. Mynster, die volgens Kroon aan hem gruwelijk het land heeft wegens concurrentie, verklaart den bewusten moordhamer bij Kroon te hebben gezien, ja zelfs in handen te hebben gehad. Eenfgb andere menschen, een juffrouw Grootenboer, een juffrouw Bouwman, geven hierop aan vullende verklaringen. Daartegenover verklaren de kinderen van Kroon, dat de hamer hun vader niet toe behoort, nadat hun door de politie was me degedeeld, dat ze den hamer van hunnen vader terugbrachten, maar deze kinderver- klaring wordt niet geaccepteerd. De kinderen van een zekeren Stuy, geen familie van den heer Stuy te Baarn, welke Kroon wel hielpen met het kloppen van het ijs (waartoe de hamer volgens Mynster dienrle) hebben dezen hamer nooit gezienl Een verklaring blijft nog mogelijk, maar die is zeer gewaagd. De Kroons hebben den hamer voor hun kinderen verborgen, omdat ze hem beschikbaar wilden stellen voor het opknappen van doodslagen en dergelijke karweitjes. Daarmede is tevens hun juiste peadagogie aangetoond, en bovendien ver klaarbaar, dat dien avond de hamer voor een dergelijk karweitje direct le vinden was. Maar neemt men deze inderdaad onzinnige verklaring niet aan, en neemt men een oogenblik aan dat inderdaad de hamer van Kroon was en deze door T. en IC. was ge leend. dan blijft toch altijd de vraag: wat bez-elde dan toch de Kroons en Vermeers oin deze menschen te beschermen? Eerst toch worden ze kort na den moord tien dagen opgesloten met zijn vijven, maar ze welen van niets, later weer opgesloten welen T en K. en Vermeer van niets en komen de Kroons successievelijk tot hun bekentenis, en als die er uit is, zijn en blij ven ze plus royal isle que le roi. Wanneer Inch de deuren van Leeuwarden reeds lang achter T, en K. zijn dichtgedaan en twijfel aan de verklaringen der Kroons begint lo rijzen, wordt eindelijk tegen hen een meineedsinstructie geopend, en moet Kroon rekenschap en verantwoording geven omtrent den hamer. Hij voelt wat hem boven het hoofd hangt, hij begrijpt dal hij de kans loopt voor een ernstige gevangenisstraf. Hij grijpt middelen aan om de waarheid van zijn valsche verklaringen te staven en discht een verhaal op hoe door hem den hamer is ge maakt. Hij is echter niet slim genoeg, zijn leugen is le doorzichtig, een juslitie-deskun- dige zit er bij en zegt, dat die verklaring onmogelijk is. Kroon voelt den grond onder zijn voelen wegzinken, hij weet niets te zeg gen dan het onbenulligste: Dat moet wel een vreemden indruk maken. Die indruk schijnt echter niet niet zoo vreemd le zijn geweest, als Kroon meende, immers men vond er geen aanleiding in Kroon voor meineed te vervolgen, en schorste de instructie. Hier liet de justitie zich de kans ontglippen om zelf het geheim van haar dwaling op te lossen. Thans nu de Kroons volledig hebben toe gegeven den hamer niet te kennen en dat hun geheele verklaring gefantaseerd was, is het onmogelijk om le twijfelen aan de betrouwbaarheid van deze laatste verkla ring, en daarbij slaat dan tevens vast dat Mynster en consorten, zich, om het maar zacht te zeggen, hebben vergist. En dat Mynster die eigenschap van zich te vergis sen bezit, blijkt wel uit het navolgende: T. en K. zijn niet de eersten, die voor den moord zijn gearresteerd. Een zekere Box meer heeft ook dit twijfelachtig genoegen gekend, en heeft dit hoofdzakelijk te danken gehad aan Mynster, die ook in deze zaak, evenals in die van T. en K. de meest perti nente verklaringen heeft afgelegd, die later wat de tijden betreft, niet bleken te klop pen. Ondanks Mynster verklaarde toen dat hij 6i/a uur in den avond Boxmeer (proces-verbaal S. 9 No. 7 instructie) ont moet had bij Giessendam. Boxmeer ontken de, en zeide dat hij daar niet geweest was als toen, wel eenige uren vroeger, maar dat hij naar Gorinehem was vertrokken, Myn ster hield vol, dat hij hem op drie verschil lende precies aangegeven tijdstippen, dien middag had gezien. De justitie onderzocht en Neellje de Ruyter, Margaretha Vogel, Helena Klop, Maria van den Heuvel, Johan nes Kok, en Cornelia Grondijs verklaarden dat Boxmeer hem getoond werd, hij durfde, le verklaren: het is beslist de persoon in mijn verklaring bedoeld, ik kan mij daarin niet vergissen, ook kan ik mij niet vergissen in bedoelde tijdstippen. Boxmeer verklaar de, dat hij om 4'/s uur in de autobus naar Gorinehem was vertrokken en gelukkig voor Boxmeer, bestond de gelegenheid om zijn alibi te bewijzen. De twee andere getuigen, die een hamer zagen, blijken hem nimmer in handen te hebben gehad, alleen maar te hebbei zien, de eene een keer in een (looker hok, (zie instructie It. C. mr. Van de andere eenige jaren voor den - op een bleekveld van de Kroona. Deel die den hamer in het kolenhok heelt! zien, heeft zelfs zoo'n verbeelding, dat ze zag, dat hij eenigszins log ;a| huisje zat. wat natuurlijk onmogelijü de andere wa£ toen nog zeer jong, toed den hamer zag, en een vergissing te col trouw is bij haar niet buiten geslj Daartegenover is mij bekend dat in dJ structie in Dordrecht voor mr. Van'j. nog geen getuigen k décharge zijn gehj door den rechter-commissaris en door? verdediger, terwijl die er wel zijn, nen aantoonen, dat de Kroons zich haaldelijk hebbein beklaagd dat de i achter de schermen, de ensceneur vanl geheel, hen heeft gedwongen hun veil ring omtrent den hamer af te leggen. 1 wens dat deze, De Jong, de rijksreJ cheur, niet geheel onbevooroordeeld i blijkt uit de stukken, waarbij uit eigen handschrift wordt aangetoond,] hij bepaalde verklaringen aan de Kr) voor de rechtbank adviseerde. De betrouwbaarheid in dezen vanl Kroon's en daarmede de gegrondheid 1 het eerste revisiemiddel zijn hiermedeI doende toegelicht en ook de overige revf middelen zijn hiermede voldoende geslL Wat rest er nu nog eigenlijk van hetj oordeelende vonnis? Ik zie dan nog twee dingen. I. het zien van de veroordeelden op den avond door de getuigen van Houwelhj] Klein en Myntjes. 2. De verklaringen van vrouw BouwiJ ter omtrent de thuiskomst van haar ganger Klunder. (Zie vervolg 1ste Bla| ONZE TELEFOONNUMMER 2500 (op 2 lijnen) REDACTIE VOOR DINSDAG 4 JUNL Hilversum, 1071 M. 10.0010.15: genwijding 12.152.00: Concert dool AVRO.-Kwintet 2.00—2.45; Kookprf van P. J. Kers 2.453.00: Gramoll muziek 3.00—4.00: AVRO.-KnipcursJ 4.004.40; Microfoon-debutanten. Co der Mark (zang), Marie Reyn (piauof 4.405.00: Gramofoonmuzaek 7.00: Concert door het AVRO.-Kwiplf 7.15: Doorloopend verslag door e'en oo luige van den voetbalwedstrijd Holln Schotland in het Olympisch Stadion te sterda/m ca. 9.0011.00: Concert dooi Omroeporkest, c.a. 10.05: Persber. W loop: Gramofoonmuziek 12.00: Slui Huizen, 336.3 M. Na 6 uur 1852 M. KRO.-uitz. 11.30—12.00: Godsdie! halfuurtje 12.15—1.15: Concert door KRO.-Trio 1.15—2.00: Nieuwste pri foonplaten 2.00—2.20: Knipcursus slofversiering - 5.006.00: Gramof plalenconcert 6.007.00: Gramoll plalenconcert 7.007.25: Cursu9 I ialijn beginners 7.358.00: Cursu9h lalijn gevorderden 8.008.30: Cau over „De Anti-Christ" 8.309.45: Oj concert en sopraanzang 9.45—1 Concert- en declamatieavond. Mannenl declamaties en sopraanzang Nieuwsber. Daventry, 1562 M 10.35: Kerkuil 11.05: Causerie 11.20 Gramol muziek 12.20: Concert. Windeatt's 1.202.20: Orkestconcert 2.50: ziekles 3.50" Muziek 3,55: Fran: les 4.20: Orkestconcert 4.35: Caus voor scholen 4.50: Orkestconcert o Kinderuurtje 6.20: Gedichtenvoorle 6.35: Nieuwsber. 6.50: Muziek- Pianomuziek van Scriabin 7.20: tiepraalje 7.35: Muziek 7.45: serie over vogels 8.05: Concert. Gerst Parkingion Kwintet. G. Knight, sopraan. Watson, mezzo sopraan (8.20—t Biologische causerie) 9.20: Nieuws 9.35Muziekles 9.55: Nieuwsber. 10.00: Cello- en pianoconcert. H. Kindie F. Kindier 10.50—12.20: Dansmuzie Parijs ..Radio-Paris", 1744 M. 1-' 2.10: Gramofoonplatenconcert (SymP nieën) 4.055.05: Orkestconcert b Gramofoonmuziek 8.20: Literaire serie' 8.55—11.10: le „Rêve de valse Oscar Strauss. Orkest, koor en Mn. J- Fur zanger. .0 Langenberg, 462 M. 10.35 en l- Gramofoonmuziek 1.252.50: 0rkp*c eert 6.05—6.50: Werken van »e door orkest 8.30: Concert. Klein uel orkest. Wielsch, piano, i. d. pauze Duilsche Volkslied" (6). Zeesen, 1649 M. 12.20-5.20: Lezinj en lessen 5.20—6.20: Orkestconcertj 6.208.05: Lezingen en lessen 8.-1 die Lerche singt", operette in 3 ac,en Lc-'har. Hamburg, 395 M. 1150 Muzie voor scholen 4.35: Solistenconce. .20: Noorsche gedichten 6.35: IJan ziek 8.20: Vioolconcert 10'°° Dansmuziek. t Brussel, 512 M. 5.20: Kamermuzi" 6.50: Gramofoonmuziek 8.20: Conc j, de Dierentuin van Antwerpen o.I-v- Alpaerlg 10.35: Sluiten. RECLAME. 1463

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 10