UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Bij Scheren UIT ONZE STAATSMACHINE ALPHEN. ler verbetering en verbreeding van «j, wat de veiligheid van het verkeer zeker ten goede zal komen, is men Ie>e den Prov. Waterstaat druk bezig iet sloopen van de brugwaehterswo- staande op den hoek van het Aar- iil-Raadhuisslraat. Bovendien ligt het j.üde bedoeling, naar wij vernemen, de urraast staande rij huizen over eenigen jte breken. Gevonden voorwerpen: 1 portemon- roet inhoud, 1 bruine pet, 1 pak cho ice „Driessen", 1 kinder-porlemon- I zilveren armbandhorloge. Inlichtingen bureau Julianastraat. u. Dezer dagen werd door de gcmeenle- en lichtbedrijven begonnen met de rrrreidende werkzaamheden tot het gm van een electrische kabel langs den rsraartsweg ter voorziening van de elec- vratie van Aarlanderveen. Tevens werd 3 aanvang gemaakt met het vernieuwen _de waterleidingbuizen ten behoeve van Kind dorpsgedeelte. Lijst van onbestelbare brieven en llkaarten van welke de afzenders onbe- d zijn, terugontvangen in de tweede tder maand Mei 1929. Brieven: binnen- i Smink Joh. Viersprong. Alsengeest Wed, A. J. F. Amsterdam; Raad van i Leeuwarden; Bornas II. Amsterdam. [kaarlen binnenland: F. v. d. Ende Iravenhage en 4 stuks zonder adres. Vanaf Gouwsluis L.-Z. wordt langs het (pad. gaande in de richting van 't dorp. nrege den Prov. Waterstaat eenzelfde a beschoeiing gemaakt zooals des- n den Oudshoornscheweg werd aan- jchl. Genoemde werkzaamheden ter icning van de enorme onderhoudskos- zija zooals natuurlijk even voor de be ers langs den Rijn zeer toe te juichen De heer v. N.. kaaswinkelier alhier, het Kantongerecht veroordeeld wegens stempelen van het woord Mager op i met het Rijksmerk volvet, heeft tegen tor.fiis onmiddellijk appèl aangetee- td. daas het hier een principieele zaak relt. van groot belang voor alle kaas- leliers en -venters. Een minderjarige dochter van de fam. die de ouderlijke woning op heunelyae It had verlaten, werd door de politie Couda aangehouden, naar hier overge- tht en weder ter beschikking van haar ft gesteld. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. ren: Anna Maria ,d.v. J. A. Hillebraml C. van der Ploeg. -rtrouwd: Andries de Blaery 23 j. en Vuyk 22 j. Franciscus Petrus »t 29 j. en Johanna Anthonia Wal- i- nd: Nico Bakker 31 j. en Ottilie WiJ- i Schafer 29 j. Gerardus Theodorus i 24 j. en Cornelia Geertruida Johan- Virtman 21 j. Johannes Petrns Kennis i eo Helena Johanna van der Zwet 21 j. lieden: Catharina Cornelia Maria van 10 maanden. HAZERSWOUDE. Aanbesteding. Je gehouden aanbesteding van ge- Rekrooswerkeo, werden deze gegund aan el 1. J. Matze voor f.20,perceel 2, "7 aan G. van Tol. resp. voor f.27, et 168perceel 4. 5 en 9 aan P. den resp. voor f. 30, f. 35, en f. 35, el 6 en 8 aan J. van der Haven, resp. '■8 en f.55. Je grasverpachting, inclusief kroos- t. werden de perceelen 1 en 2 gegund van der Haven, resp. voor f. 25, en perceel 3 aan D. van der Kleij voor v et perceel 4 aan F. Dorsman voor f. 5. In de gehouden vergadering van de "'wmidsch Droogmakerij, werden tot ttJen herkozen de beeren P. .1. Koomen, He^jker en L. Noordam. 'ekening over 1928 werd goedgekeurd begrooting 1929 ontworpen, waar- omslag werd bepaald op f. 15, BA Oe pinkstercollecte heeft in de Ned. Kerk alhier opgebracht de som van gavond hield de kerkeraad 1 '"college een vergadering, waarin dgemeene stemmen besloten werd. -I van beroep uit te brengen op !i°lk, pred. te Goutum (Fr.) ,1's Poldermeester van de. Kleine akerij ia in de plaats van den Heijker, gekozen de heer Th. Koot Jnir.g over 1928 werd goedgekeurd en ^footing ontworpen voor het jaar 'aarbij de omslag werd bepaald op "r h.a. OUDE-WETERING. ^erentreiniging vaartwater. k het feit, dat er ook kier ter ?root gebrek aan goed drinkwater 'jr hjgken er toch nog personen te rich niet ontzien het vaartwater, meeste inwoners ten behoeve van het huishoudelijk gebruik zgn aange wezen, op onverantwoordelijke en geheel on- r.codige wijze te verontreinigen. Zoo kon men dezer dagen een reeds half vergaan lam en een dito kip, in de wetering zi-en drijven. Het valt natuurlijk niet met zeker heid te zeggen, of deze dieren hier ter plaatse in het water zjjn geworpen. We mogen echter de hoop uit spreken, dat een dergelijk onsmakelijk gezicht den inwoners voortaan bespaard zal blijven. Muziekvereniging „Eraditio". Dezer dagen waren wij in de gelegenheid hei muziekkorps „Eruditio", dat gelijk men weet, tegen het einde van het vorig jaar is opgericht, voor het eerst in het openbaar te hooren, n.l. ter gelegenheid van een serenade, welke aan een der leden bij ge legenheid van diens huwelijk werd gebracht. Dat „Eruditio" in het openbaar durft te verschijnen, bewijst op zichzelf reeds, dat er flinke vorderingen zijn gemaakt, anders zou de directeur zulks niet hebben toege staan. Inderdaad waren de uitgevoerde mu zieknummers het aanhooren dan ook wel waaro .Natuurlijk was nog niet alles on berispelijk. doch menig toehoorder viel het resultaat reeds mee. Warneer dat zoo voort gaat .belooft de vereeniging na nog eeni gen tijd van ernstige studie in staat te zijn eeo goed concert te geven. We zullen hopen, dat de leden in hunne studie zullen volharden. TER-AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Cornelis, z.v. i'. Blom en J. Hoogervorst Alida Helena Maria, d.v. G. Versluis en W. E. Voorn Klazina Elizabeth, d.v. A .A. Bocxe en M. Otto. Gehuwd: Anthonius Pieterse 26 j. en M. Wiicenburg 21 j. C. J. Keijzer 23 j. en A. Touw 23 j. De herijk der maten eu gewichten zal voor deze gemeenie plaats hebben in een der lokalen van de openbare school te Aardam, op Vrijdag 14 Juni van 10 tot 12 en var 1 tot 3" uur en op Zaterdag 15 Juni van 10 tot 12 uur. Er wordt op gewezen dat de maten en gewichten schoon eu roestvrij moeten worden aangeboden. WADDINXVEEN. Een tuindorp. Naar wij van betrouwbare zijde verne men is door een combinatie van bouwon dernemers uit het naburige Gouda, het voormalig voetbalterrein in den Bloemen- daalschen polder aangekocht. Het moet de bedoeliDg liggen bij voldoende mede werking van dc gemeente Waddinxveen, op dit terrein een paar straten aan te leggen en er een 100-tal middenstands- en nette arbeiderswoningen te stichten. Dc plannen moeten reeds een vrij vasten vorai hebben aangenomen en de desbetreffende voorloo- pigc onderhandelingen met het dagelijks bestuur onzei gemeente zijn. naar wij ver nemen in vollen 'gang. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Gehuwd: A. G. Baas j.m. 25 j. en D. van 't Woud j.d. 22 j. Overleden: Jacob Bloemberg 77 j. wedr. van J. H. Knoop. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Nicolaas Alexander, Z. v. Ni- colaas Kortenoeven en Alexandria Mnr- garetha Maria Griffioen. Overleden: Willem Spreij. 73 j., echtg, van Sijtjc Lok, eerder weduwn. v. Adriana Lok. Bi.i de huwelijksvoltrekkingen ten Raadhuize alhier, is over 192é een totaal bedrag vaD f. 133.42 ten bate van het Bur gerlijk Armbestuur gecollecteerd. De toestand van de vrouw uit den woonwagen, die Dinsdagmorgen door een kaas-auto van den heer R. uit Nieuwveen nabij het woonwagenkamp alhier werd aan gereden. is naar omstandigheden bevredi gend. Direct, levensgevaar is er thans niet meer. HILLEGOM. BAZAR NED. HERV. KERK. In elk opzicht goed geslaagd 1 Deze bazaar, gehouden ten bate van het Bouwfonds der Xed. Herv .Kerk. is een gioo; en welverdiend succes geworden voor het comité, dat onder leiding van mevr. MiA'.er—Bezemer met zooveel energie voor dit doel gewerkt heeft. Doch ook is zeer veel te danken geweest aan de bereidwillige medewerking van de firma wed. v. Nelle. die in de theetuin gratis thee er. koffie beschikbaar stelde. Niet slechts de producten zelf. maar ook de bediening viel te roemen. Bp den bloemensland waren het de firma's De Jong uit Aalsmeer en Veldhuis uit Hillegom, die gratis de prach tigste rozen en lathyrus beschikbaar stel- aen .terwjjl de electrische geleidingen en ventilatoren in het gebouw, belangeloos wer- deD verstrekt door den heer Schoonderbeek. De bruto opbrengst bedroeg ruim f. 5000. Ds. Mulder sloot op den öOsten Mei den bazaar en bracht dank aan allen, die had- aen medegewerkt, in het bijzonder de dames van het bestuur, die ,met het mooie doel voor oogen: „het bouwen van een nieuwe kerk", al haar krachten hadden gegeven. Ook het strijkje en de zangers van de beide vereenigiogen ..Irene" en „Zingt den Heer" onder leiding van den heer Visser, órcegen er toe bij om de gezellige stemming te verhoogen die onder het groot aantal bezoekers heerschte. KATWIJK. Stand der werkeloosheid. Bjj het Bureau voor Arbeidsbemiddeling lijn thans ingeschreven 25 werkzoekenden, zjjtóe: 8 grondwerkers. 11 losse arbeiders, 2 kuipers. 4 visschers. Geplaatst werden 5 arbeiders. Voor verlofgangers van de lichting 1917 en 1920 zal op 24 Juni a.s. des v.m. in oe Bewaarschool alhier inspectie worden ge houden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Waarrchuwingsborilen. Var, alle vier scholen in onze plaats is de ligging, voor wat het steeds toenemend ver keer betreft, zeer ongunstig. Hoewel er ge lukkig nog geen ongelukken zijn gebeurd, heeft de Raad op voorstel van de verkeers- ccmmissie besloten, bij bedoeldo scholen waarschuwingsborden te plaatsen. Hiermede zal thans begonnen worden. Het kan niet anders dan toegejuicht, dat getracht wordt op deze wijze de gevaren van den weg voor onze kinderen te verkleinen. Schoolverzuim. Op het einde v. h. schooljaar'. 31 Mrt., wa ren enkele der leerlingen van een der scholen alhier „met groot verlof' gegaan. Echter juist in die dagen had een wjjziging der leerplichtwet plaats gehad welke wijziging volgens de meening van het waarnemend hcold, nog niet van toepassing was op be doelde „groot verlofgangers*'. Later bleek he'. tegendeel zoodat deze leerlingen wette lijk werden opgeroepen om nog een jaartje in d- schoolbcnken plaats te nemen. Hier aan voldeden enkelen niet met als gevolg aangifte door het hoofd der school aan de Inspectie met het verdere verloop hiervan. Het feit doet zich voor, dat er leerlingen hij zrin .die thacts voor do derde maal in de zelfde klas zullen worden geplaatst, waar voor men weinig animo heeft. Wat het verloop zal zijn weten we nog niet. Wel staat het vast dat er leerlingen bij zjjn die naoni zij hun congé gekregen hebben, niet zullen terug keeren. We wachten dus af. KATWIJK-AAN-ZEE. Mej. A .v. Dijk, onderwijzeres aan de derde Herv. School alhier, is benoemd tot onderwijzeres aan een school te Leiden, hoofd de heer A. v. d. Baan. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Petras Joris, z.v. P. J. Kuigrok en Th. M. v. d. Star Elisabeth Christina Maria, d.v. P. W. van Dijk en K. J. Beuk. OndertrouwdL. P. Hoogervorst en C. v. d. Laan P. C. Th. Warmerdam e - TL M. Duineveld. Gehuwd: J. J. Rotteveel en J. M. Timp J. M. Hoogervorst en E. J. Bon. De alhier gehouden kerkeveiling van bloembollen had dit jaar weer een uitstekend verloop, daar het resultaat was als volgt: roor de armen f.2700, voor de kerk 1.5000 en voor de St Elisabethverecnigiug f. 2500. NOORDWIJKERHOUT. Raadsagenda. De Ka ad dezer gemeente vergadert a.s. Maandag, des avonds om 7 uur. Agenda: 1. Ingekomen slukken. 2. Wijziging der begrootuig 1928. 3. Wijziging der bcgrooling 1929 4. Verzoek van het bestuur der bijzondere school der parochie ,,'t II Hart" (Zilk) om gelden beschikbaar te stellen ter aanschaf fing van nieuwe schoolmeubelen en leer middelen. 5o. Voorstel van B. en W. tot liet aan gaan van een overeenkomst met Voorhout tot levering van drinkwater. 6o. Voorstel van B. en W. om aan Noord- wijk garantie te verleenen voor de in de Kortenbach-straat te leggen waterleiding buizen. 7o. Voorstel van B en W. om langs de Zeestraat 12 arbeiderswoningen te bouwen. 8. Voorslel van B. en W. tot het doen leggen van een laagspanning-kahel in een gedeelte van de Zilk, en langs den Heeren- weg vanaf den bestaarden kabel tot en met den Ruygenhoek benevens tot het doen bouwen van een transfonnatiehuis, terwijl de onkosten zullen worden gedekt door een Baat-belasting. 9. Voorstel van B. en VV. tot wijziging dor algemcene politieverordening. 10 Bespreking houw nieuw Raadhuis. Knaapje verdronken. Een zesjarig knaapje van het gezin X. Duivenvoorde speelde op een schuil, liggen de in ..De Haven". Al spelende viel 't kind van de schuit in het water en verdronk. Al stoeiend dook hij in het water. In de Zilk had bij de familie H. een groot bruiloftsfeest plaats. Na het diner gingen de verschillende paartjes zich vermeien in den groolen tuin, waarlangs een diepe vaart loopt. Al stoeiende kwam een der bruilofts gasten opeens in het water terecht tot groe ten schrik van zijn verloofde. Gelukkig slaagde men er met vereende krachten in den natiën bruiloftsvierder weer op hel droge te krijgen. SASSENHEIM. Aanbesteding. Gisteren werd door Burgemeester en Wet houders aanbesteed de uitbaggering van het bassin van de zweminrichting op het ter rein genaamd „Frankrijk", benevens van een gedeelte van de Sassenheimervaart ter plaatse van de genoemde inrichting en liet verrichten van ophoogingen van terreinen nabij de uit te voeren werken. Ingeschreven werd als volgt: -V van Strein te Haarlem voor f. 13.555; A Krnaije- veld Pzn. te Zwijndrecht voor f. 12.900; X. de Baan en Co. te Maassluis voor f. 1 f.355; E. van den Berg te Leiden en J. de Gelder te Oegslgeest voor f. 10.950; .1. .1. de Kocker te Haarlemmermeer voor f. 7300. WARMOND. De jaarlijksclie collecte voor den Ge reformeerden Zendingshond bracht op f. 33. WASSENAAR. Raadsagenda. De Raad dezer gemeenie komt op Woens dag 5 Juni 1929. vonrm. halftien uur bijeen. 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Reclame Schoolgeldaanslag. 3. Verzoek beschikbaarstelling gelden voor uitbreiding R.-K. Jongens U.L.O.-school cn Piusschool 4. Verkoop perceeltjes water aan 't Riik voor straatverbreeding. 5. Vaststelling pensioensgrondslagen di verse gemeente-ambtenaren. 6. Benoeming plaatsvervangend lid slem- bureau. 7. Request wijziging waterieidinglarief. 8. Request moderniseering dorpsstraten. 9. Reclames aanslag vergunningsrecht (Drankwet). 10. Vervanging kweekelinge O. L. school No. 1 door onderwijzeres. 11. Benoeming onderwijzer openbare U. L. O -school. 12. Aankoop inschrijving Grootboek. 13. Uitbreiding secrelariepersoneel en aanstelling technisch ambtenaar 2c klasse. 14. Wijziging begrooting. 15. Ontheffing voorschriften bouwveror dening 16. Wijziging besteksbepalingen loon grenzen 17 Verbetering van verschillende wegen. 18 Verbreeding van een deel van den Schouwweg. 19. Bespreking onteigening voor aanleg verbindingsweg tusschen Schouwweg en Katwijkscheweg over Duinrell. Burgerlijke Stand. Onderirouwd: T de Jong en M. Wijntje C Vriesman en E. Schopp G. .1. Uiterdijk en Ch. M. Knijnenburg T I. Rusman en C J. Remmerswoal Th. J. J. Kortekaas en C. M. Menken. Geboren: Abraham, Z. van W. de Jong en C de Jong Jaantje, D. van H. Zeg waard en D. Witteveen Overleden: Nicolaas Marlinus Marie Roo- zekrans, m. van M. J Wiegant 43 j. Maria Mayer, wed. van P. M. Fein, 77 j. Cornelia Alida Maria van Rijn 4 weken Kornelis Neft, m. van C. de Klerk 79 j. ZOETERWOUDE. Raadsagenda. De Gemeenteraad vergadert a.s. Donder- dag, des voormiddags 9.15 nieuwen lijd. De agenda luidt als volgt: 1. Ingekomen stukken 2. Voorstel van Burgemeesler en Wet houders lot wijziging der begrooling 1928 3. Alsvoren lot wijziging cn aanvulling der qlgemeene politieverordening. 4. Alsvoren met betrekking tot het ver zoek der la Oosthoek inzake gas- en elec- tricilcitsvoorziening 5. Verzoek van J Bakker tot wijziging van het uitbreidingsplan langs den Vrou- wenweg en Vlietweg, met prae-advies en voorstel van Burgemeester en Wethouders. 6. Voorslel van Burgemeester en Wethou ders Int ondershandsche verpachting van grasgewas langs gemeen lewegen. 7. Bespreking, verbetering en verbreeding van den Vrouwenweg. 8 Rondvraag. Gedurende de maand Mei werden bij liet correspondentschap der arbeidsbemid deling 8 personen als werkzoekend inge schreven. waarvan er 2 door bemiddeling van den correspondent konden geplaatst worden. Op het einde der maand Monden nog 3 personen als werkzoekend inge schreven. RECLAME. - "Utót -Hen oat*. MMT <7 ffcn~t 'S ttr'/L tnni RECLAME. 5722 5671 peen stukgaan en pijn meer en ook geen na- schrijnen der huid, als men vóór het inzeepen de huid even inwrijft met slechts een weinig Doos 30, 60, Tube 80 ct. P U R 0 L HET WIJNBESLUIT. Hoe langer hoe meer wordt de werkings sfeer van de Warenwet uitgebreid. Het is goed. dat dit geschiedt. Vooral sedert don laatsten oorlog, die door het gebrek aan allerlei de behoefte aan ersatz-middelen deed ontstaan; waardoor de vervalsching van eet- en drinkwaren een groole vlucht nam, temeer wijl deze niet onvoordeel ig was. Naar ons werd medegedeeld werden in dien lijd middelen ontdekt en beproefd bevonden, welke het artikel, welks naam ze zelfs droegen, ten naaste hij vervangen konden. Het ligt voor de hand, dat deze en dergelijke middelen door lieden, welke het in den handel niet al te nauw nemen, ge heel of gedeellelijk werden en worden voort gezet. Nu is daar niet zóóveel bezwaar legen in te brengen, wanneer dit geschiedt zonder dat daardoor voor de volksgezondheid scha- delijko waren in den handel gebracht wor den. dan wanneer dit wél het geval is Van daar dat het toegejuicht moet worden, dat de Warenwet cr is en de aan haar verbon den Keuringsdienst voor Waren Lettende nu op de artikelen 14 en 15 der Warenwet, worden telkens Koninklijke Besluiten uitge vaardigd, welke ten opzichte van de keu ring van een ol andere waar regelen geven. Zoo hebben we een Melkbesluil en Azijnbe- sluit, een Bierbesluit enz. Nu weder ver scheen een Wijnbesluit, waaruit we hier een en ander mededeelen Het zijn niet alle koks. die lange messen dragen en hel is niet alles wijn wat al9 zoo danig wordt aangeboden en gedronken. Der halve begint dit besluit met mede te deelen, wat feitelijk onder wijn moet worden ver slaan. Het is dc drank, welke door alcoho lische gisting is verkregen uit en geen an dere bestanddeelen bevat dan die afkomstig zijn van sap der druiven met dien verstande dat gedeeltelijke gisting, toevoegingen en bij zondere technische bewerkingen geoorloofd zijn, echter voor zoover deze in het land van oorsprong bij dc bereiding van die soor ten in de reëele voortbrenging gebruikelijk zijn en voor zoover deze niel in strijd zijn met de bepalingen van het Wijnbesluit zelf. Door samengestelde woorden, waarvan het woord wijn deel uitmaakt, mogen, voor zoo ver niel anders is bepaald, uitsluitend wor den aangeduid dranken, verkregen door wijn te trekken op geneesmiddelen, kruiden, specerijen, zoowei afzonderlijk als in eenige samenstelling of le vermengen met extrac ten daarvan. Met de aanduiding wijn mogen o.a. worden gelijkgesteld aanduidingen, waaronder in den reèelen wijnhandel wijn pleegt te worden verslaan. Port, porto, port wijn, madeira en sherry mogen als zoo danig in den handel worden gebracht, wan neer de wijn, behalve aan de andere eischen ook voldoet aan de bepaling, dat het alcohol gehalte ten minste 16volumen-percent bedraagt. Onder vruchtenwijn verslaat hel besluit wijn, welke gegist is en al of niel met toe voeging van suiker is bereid uit het sap van ander fruit dan van druiven of beslaat uit mengsels daarvan met wijn. Aan dezen naam mag nog een fanlasienaam worden toegevoegd enz. Alcoholvrije wijn of vruch tenwijn is een drank, verkregen door aan wijn of vruchtenwijn den alcohol te ont trekken. Waren, welke tol dusverre bedoeld waren, doch die niet voldoen aan de eischen van het Wijnbesluit en er toch bijv op gelijken of er voor in den handel gebracht zouden kunnen worden, mogen slechts verkocht worden met toeslemming van de Kroon on der door de Kroon te stellen voorwaarden, o.a. dat de aard en de samenslelling daaruit duidelijk blijken. Als al deze waren verpakt zijn. moet op de verpakking worden aangebracht de aan duiding dier waren, anders mogen ze niet in den handel worden gebracht. Wordt een hoeveelheid van minstens 12 flesschen ver zonden, dan behoeft alleen op de verzegelde of geplombeerde kist die aanduiding te wor den aangebracht. De algemcene eischen. welke aan de be doelde waren gesteld worden, zijn o.a.. dat zo niel abnormaal zuur of duf of schimmelig zijn. of dat ze in ondeugdelijken toestand verkeeren, dat ze de kenmerkende samen stelling, kleur, geur cn smaak hebben van de soort als hoedanig zo worden aangebo den dat ze vrij zijn van synthetische ver zoetingsmiddelen, van zelmeelslroop, van schadelijke metaalverbindingen en van andere aan de waar vreemde bestanddeelen. Het spreekt vanzelf, dat we hier de che mische eischen, welke aan wijn, vruchten wijn, zoowel alcoholhoudend als niet alco holhoudend, alsmede de beschrijving der methoden van onderzoek, welke bij dit be sluit behooren, niet weergeven. Enkele uilzonderingen worden ten op zichte van sommige soorlen gemaakt. Zoo is bepaald, dat de voorschriften van dit besluit niet gelden voor de mei speciale namen in de Nederlandsche Pharmacopee aangeduide wijnen, mits deze aanwezig zijn bij apothe kers of apotheekhoudende geneeskundigen, noch voor brandewijn, moutwijn of koren wijn. Eveneens vallen builen dit besluit do waren, die kennelijk voor den uitvoer zijn bestemd, voor zoover ze althans niet aan wezig zijn op markten of in winkels enz. We hebben hiermede de voornaamste be palingen van hel Wijnbesluit gegeven. De lezer heeft kunnen opmerken, dat ook in dit besluit weder een artikel, al moge het niet zooveel gebruikt worden als brood en melk. legen vervalsching wordt beschermd, dat allhans degeen. die wijn of wat dies meer zij koopen wil. gewaarborgd is. dat, wal hij koopt, voldoel aan zulke eischen als aan dit artikel gesleld mogen worden. 3—8

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 7