S. G. J. DE GROOT In Lederwaren AGENDA. LEIDSCHE SCHOUWBURG. NOORDEINDE 11 wat is uw) antwoord: de Centrale VISSCHERU-BERICHTEN Dinsdag. Jeruël: Bijbelbespreking te 8 uur nam. Manegt Doelenkazerne: Ruiterfeesten. 8 uur nam Stadsevangelisatie (Morschweg 59): Bijbel- besprek-ing te 8 uur nam. Woensdag. Manege DoelenkazerneRuiterfeesten. 8 uur nam. Prediker: Ned. Geref. Evangelisatie. >Spr. ds. De Groot van Delft. 8 uur nam. Stadszaal (groote zaal) Concertgebouw orkest. Solisten W. Mengelberg en Marix Loevensöhn. 8 uur nam. MUSEA. Stedelijk Museum de Lakenhal, Lange Scheistraat 2. Geopend in November, De cember, Januari en Februari van 103 uur. Zondags vanaf halféén Entrée Zondags kos teloos. Maandags f0.25, overige dagen fO.10 Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. Geopend van 104 uur, Zondags van 1—4 uur. Entrée Maandags f. 0.25, andere dagen f.0.10. Geologisch Mineralogisch Mnseum, Garen- markt lederen dag van 912 en van 1.30i uur Zondagen gesloten. Kosteloos. Eihnographiscb Museum, Rapenburg 67 60 en Breps'traat 18 Op werkdagen van 10i uur. Entrée's Maandags f.0 25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Historie, v. d. Werff- park Werkdagen 8.3012; 1.305. Zater dags 830—12 Kostloos. Prentenkabinet, Rapenburg 71. Werk dagen 14 uur. Kosteloos Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks van 912 30 en 26 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. AJle werkdagen van 1 April30 Sept 96 uur; 1 October31 Maart 94 uur Op Zon dagen alleen van 1 April30 Sept. 104 uur. Kosteloos. Dagelijks. ..Casino-bio9coop", Hoogewoerd: Voorstel lingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-malinée. „Luxor-lhealer", Stationsweg: Bioscoop- en Variété voorstellingen Dagelijks te 8 uur. *9 Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. ..Trianon-Theater", Breeslraat: Bioscoop- en Variété voorstellingen Dagelijks te 8 uur. '5 Woensdags en Zaterdags Familiemalinée. „City-theater", Haarlemmerstr.: Bioscoop voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 'sWoen- dags en 's Zaterdags matinée te 2 uur De avond-, nacht- en Zondagdienst dor apotheken wordt van Maandag 6 Mei a.s. tot en met Donderdag 9 Mc-'i (Hemelvaartsdag) waargenomen door de apotheek van den heer: P. du Croix, Rapenburg 9. Telef. 807. Van Vrijdag 10 Mei tot en met Zondag 12 Mei neemt waar de apotheek van den heer: M. Boekwijt, Vischmarkt 8. Tele'f. 552. SOCIETAS LUGDUNO-TRATECTINA. Dc Societas Philologica Lugdune-Trajec- tina heeft alhier haar 71ste bijeenkomst gehouden onder voorzitterschap van prof. P H. Damslé. Prol. dr. F Muller Jzn., hield een lezing getiteld: De Antigone van Eophocles In dit stuk wordt geschilderd een con flict lusschen een vertegenwoordigster van het eenheidsgevoel van het geslacht van den vader en een representant van het meer moderne gevoel voor den slaat. An tigone is overtuigd dat er niets zoo eigen is als de eigen volle broeder of zuster Op grond vap deze beschouwingen gaf spr. een verklaring o.a van de verzen 904920 van het stuk. tegen welke Goethe zoo zeer f vcfde is getrokken Prof. dr Cohen sprak over Vesta De wereldbeschouwing van de oude Romeinen was dynamistisch. Zoo was ook Vesta bij hen niet, zooals Hestia bij de Grieken, do godin van den haard; zij was het haard vuur zelf en de voedselbereidster door het vuur in den haard De Vesta publicn. die zetelt in den Zon dentempel op het Forum is ouder dan de Vesta privola in elk huis. De Vestaalsche maagden zijn, volgens spr. niet oorspronke lijk de dochters van den Koning geweest. Prof dr. A W. Byvanck toonde en be sprak een zwart gevernist n ttisch vaasje. Het heelt pen (uitje en een oortje, het is van boven gesloten, maar de bovenrand is met gaatjes doorboord. Hel js blijkbaar een grafobject, dat voorhield een zuigfleschje. waarop een zeefje is gelegd. HANDELSREGISTER VAN DE KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIïNLAND TE LEIDEN. Nieuwe inschrijvingen G. A. Koning Huoge Morschweg 80, Lei den, aannemer Eigenaar G. A. Koning, e Leiden. N V Maatschappij tot uitvoering van dak bedekkingen „Maludak", Zaalbergstraat 27, Alphen a. d Rijn Directeur- .1 11 van der Werff. Alphen i d. Rijn President com missaris. C J. Milo. Alphen a. cl Rijn. Commissarissen: J H. van Langen, te Delit en J J de Bois te Amsterdam. Maatschap pelijk kapitaal' f. 15.000. waarvan geplaatst en gestort f. 6250. Wijziging Coöperatieve Voorschotbank en Spaarkas te Rijnsburg. Kerkstraat (in het gebouw Concordia), Rijnsburg Nieuw lid van het bestuur: J. van den Evkel, te 0egstgee9t „KERK EN VREDE". Gisteravond hield de afd Leiden van de Vereeniging ..Kerk en Vrede" in zaal 19 van het Nulsgebouw een druk bezochte leden vergadering Er was in het zaaltje geen stoel onbezet. voorzitter, prof dr. G-. J. Heering, opende de vergadering met een hartelijk wel kom tot de aanwezigen en sprak over de groole opkomst zijn voldoening uit. Hij ver heugde zich over den vooruitgang van het ledental der vereeniging. Bedroeg het aantal voorgangers-leden het vorig jaar 150. thans is dit getal tot 210 gestegen, terwijl het aan tal gemeenteleden aangroeide van 2200 tot ruim 2900. De uitgave van het orgaan bedroeg thans 6000 exemplaren, tegerf 4000 een jaar te voren. Hij noemde djt een heugelijk teeken. Moest men eerst naar leden zoeken, thans stroomen zij toe. Ook uit rechtzinnige krin gen. zooals spr. nader aantoonde Ook in andere landen wint de „Kerk-c-n- Vredc"-beweging veld. In dit verband wees de voorzitter op een congres, het vorig jaar gehouden waarop vertegenwoordigers van tien verschillende landen aanwezig waren. Toch is het aantal dat aan de zijde der beweging staat nog slechts gering; 9/10 ge deelte slaapt nog. In ons land zijn met de rechterzijde ook de Vrijheidsbonders. steun pilaren van het militairisme. Ook Genève baart groote teleurstelling en dreigt te mislukken. Er kan geen vrede ver wacht worden vóórdat de volken opstaan en zeggen wij willen geen oorlog en oorlog- toebereidselen meer. De kerk moet dit verzet leiden in geestelijke banen. Na dit openingswoord, dat met diepe stilte werd aangehoord, ging de voorzitter voor in gebed. Hierna werd aangevangen met de huis houdelijke werkzaamheden. Dr Van Th iel sprak in het jaarverslag zijn vreugde er over uit, dat prof. Heering na een tijd van gedwongen rust, die vanaf het najaar tot Februari duurde, thans geheel hersteld, zijn werk voor den vrede weer heeft kunnen hervatten. In het afgeloopen jaar werd wederom in het centrum van de aandacht geplaatst een godsdienstige samenkomst, welke op 17 De cember in de Luthersche kerk werd gehou den, waarin ds. Wartena. Hervormd predi kant te Zevenaar. dr. A. K. Kuiper. Doops gezind pred. te Amsterdam, en dr. P. D. Tjalsma. Rem. pred. (e Leiden het woord voerden. Op verzoek van het bestuur in samenwer king met de M M. O. F. werd door het ..Ver- eenigde Rott.-Hofstad-Tooneel" te Leiden een opvoering gegeven van „Het graf van don onbekenden soldaat". Na nog verschillende andere werkzaam heden te hebben gememoreerd, besloot de secretaris zijn verslag met de opmerking dat het lidmaatschap voor „Kerk en Vrede" meer be toekent dan alleen een jaarlijksche contri butie te betalen; het beleekent een offer van tijd en gemoedsrust. De penningmeester, de heer Riedel, bracht vervolgens het financieel verslag uit, waar uit bleek, dat van 241 leden ontvangen werd f 421.30. waarvan aan de algemeene kas is afgedragen f 301.05 en in hol garantiefonds gestort f. 28. De Kerstcollecte in de Rem. Kerk voor de afdeeling bracht op f. 74.90,- zoodat na aftrpk van een nadeelig saldo van het vorig jaar het kassaldo bedroeg f. 134.3O1/*. De rekening werd goedgekeurd. Tol leden van de kascommissie werdén benoemd de heeren Blote. Koels en Vink. Aan "de beurt van aftreding waren de voorzitter en de heeren Van Thiel en Riedel. De voorzitter deelde mede. dat hij wegens een reis naar Amerika een herbenoeming niet kon aanvaarden Als candidnten voor het voorzitterschap werden nu uit de vergadering genoemd ds. Bonga en ds. Tjalsma. De eerste verklaarde een benoeming niet te kunnen aanvaarden: ds. Tjalsma. die daarna benoemd werd hield deze benoeming in beraad. Prof. Heering zal het voorzitterschap tijdelijke blijven waar nemen De heeren Riedel en Van Thiel werden herbenoemd. Na bespreking der agenda voor de jaar vergadering op 15 Mei te Amsterdam werden tot afgevaardigden benoemd mevrouw De LigtVan Kossem en ds. Bonga. terwijl ook de secretaris als bestuurslid werd afgevaar- digd. N3 een bespreking over de propaganda tijdens de verkiezingen, waarbij ds. Bonga eenig aansloot nam aan het woord propagan da. werd besloten dat in een aanplakbiljet en in strooibiljetten gewaarschuwd zal wor den niet te st-mmeïi op partijen, die het militairisme willen handhaven en prof. Van Riol zal uitgenoodigd worden in de maand Juni in een openbare vergadering op te treden De heer Koels zijn diepe teleurstelling over den Volkenbond uitsprekend, gaf in overweging dat de afdeeling op de jaarver gadering zal voorstellen dit lichaam het vertrouwen op te zeggen, wat de voorzitter ontraadde, die nog eens wilde afwachten. Wel werd besloten voor te stellen het ver leden jaar aan de Ontwapenings-Commissie gericht protest in scherperen vorm te her halen Hierna zette in een kort slotwoord ds. Tjalsma nog uileen wat het lidmaatschap van .Kerk cn Vrede" inhoudt, waarna de vergadering werd gesloten. In den strikt intiemen kring van fa milie en kennissen is heden het gouden bruiloftsleesf gevierd van het echtpaar .1 P. Wiersmn Taris. den bekenden anti quair aan de Oude Vest 227229 Woensdag* 15 dezer hoopt onze stad genoot. de heer W Bnér den dag te her denken. waarop hij -40 jaar geleden in dienst trad bij de conserven fabriek der firma L. E. Nieuwenhuizen. Vanaf heden is de N.Z.H.-hallo 0 d- huis weer in gebruik genomen. VOOR „NUT EN VERMAAK". N.V. ROTTERDAIBSCH HOFSTAD- TOONEEL. Als 't kindje binnenkomt blijspel in 3 bedrijven door Ladislaus Fodor. Voor de dèrde maal is gisteravond naar aanleiding van het 55-jarig bestaan van „Nut en Vermaak" het Rotterdamsch-Hof- stad-Tooneel-opgetreden voorde leden en do nateurs der jubileerendo vereen. Na „Het proces van Mary Dugan" en .Juffrouw Kerkmuis" - werd gisteravond wederom ge bracht een stuk van den auteur van laatst genoemd tooneelproduct, Ladislaus Fodor en hoewel wij het niet van dezelfde kracht oor- deelen al9 „.Juffrouw Kerkmuis" toch is het om een avond gezellig tc-« vullen alleszins geschikt. Veel hooger grijpt het niet, al tracht het soms op ietwat hooger niveau te komen door het aanroeren van menschen- geluk- en levcnsvreugdprincipes. Dit ge- schied.1 in doorsnee te oppervlakkig, om het stuk werkelijk hooger op te voeren, ook al zit er wel wat ware psycho-analyse in. Maar de dialoog is zeer geestig, hier en daar zelfs van brillante wendingen soms eenigszins neigend naar het triviale, doch gelukkig dit niet bereikende! en ver raadt zelfs naast geest en vernuft tevens hart. En het wil ons voorkomen, dal juist deze combinatie het stuk zoo genietbaar maakt, ter afleiding van het het-razende- tempo-des-tijds-ondergaande publiek. Als het kindje binnenkomtverandert er in ieder huishouden veel, laat staan als dit geschiedt bij een vrijgezel! Prof. Wieser ziet op oudejaarsavond z'n vriendinnetje, zijn vriend, zijn assistent heengaan om elders dezen avond te vieren. Alleen, zooals steeds blijft hij achter met zijn ouden huisknecht. Plotseling, even voor het groote moment van het middernachtelijk uur wordt er ge beld en in een mand blijkt voor de deur neergezet een kind. Oogenblikkelijk wordt een Roode-Kruis-zuster ontboden en daarmee begint de totale ommekeer in den huize Wieser. Aanvankelijk houdt ieder hem voor den vader, alle ontkenningen ten spijt. Het niet wegdoen van het kind, zelfs niet, toen een poelier het wilde adopteeren, versterkt deze meening. doch als tenslotte de moeder is gevonden in' de waschvrouw van den pro fessor en deze tenslotte bekent, wie de vader 19. neemt het vader-gerucht voor den professor een einde. Hij brengt moedor en vader weer tot elkaar en krijgt zelf de Roode-Kruis-zuster brekend met zijn vriendin. Het kind blijkt vele banden te hebben ge smeed. fn behoorlijk snel en vlot tempo i9 het blijspel over het voetlicht gebracht. Uitblin ken deed Fientje de la Mar als de wasch vrouw. Dat was echt, uit het hart gespeeld cn juist in den toon. Jan van Ees speelde do professor goed in. bin. Hij hoede zich voor imitatie van Cor v. d. Lugt, dat ligt hem niet! Verder moeien geprezen Carta de Ra et als de Roode Kruiszuster. Minny Erimann als het vriendinnetje. Anton Roemer als de portier Jan Grefe als de huisknechten niette vergeten, Eduard Palmers als de ware vader. Een bijkans geheel bezet Huis heeft opr recht genoten van liet aardige blijspel en luide geklapt. Nut en Vermaak heeft alle eer van haar streven en dit verdient alleszins te worden gewaardeerd. De vereeniging heeft haar leden voor 'agen prijs een drietal goede tooneelavonden verschaft en tevens de too- neelkunst daardoor gediend 1 Misschien zal men zich interesseeren voor de mededeeling, dat de Hongaarsche auteur op klacht der Hongaarsche tand artsen-vereeniging veroordeeld is tot 50 pengö boete, waarvan hij echter in hooger beroep is gegaan. RECLAME. GIRO 35938 TELEF. 708 6059 Majoor A. E. W, de Jong van het 6de R V. A. keert 15 dezer van zijn detachee ring bij den staf der le divisie te 's-Graven- hage bij zijn korps terug. Majoor .T. E. Haitsma Muiier van het 6de R. V. A., wordt van 30 Mei tot en met 6 Juni ge detacheerd in de legerplaats bij Oldebroek tot het volgen uan een schielcursus. Res. le luit. J. H. van Zwijndregt van het 4e regt. infanterie, gedetacheerd in de leger plaats bij Harskamp, wordt Zaterdag in het genot van groot verlof ge9teld. Op het afgenomen examen voor Re- kening-Courantboekhouder van ..Mercuris" le Amsterdam, slaagde de heer W. J. Hoog kamer Jr. alhier. De alhier tot semi-arts bevorderde student .1. A. C. Platleel is besterad tot re serve-officier van gezondheid bij het perso neel van den geneeskundigen dienst van de landmacht. Gistermiddag omstreeks 5 uur is ten gevolge van het spelen met lucifers door kinderen een begin van brand ontslaan in de bovenverdieping van hel perceel Lam mermarkt 49 bewoond donr het gezin H G. Een der buren; de heer H. Bnom bluschte met. eenige emmers water de brandende gordijnen, zoodat de brandweer geen dienst behoefde te doen. Bij de politie zijn inlichtingen te be komen omtrent een voor )iet postkantoor gevonden heerenrijwiel. Wij herinneren er nog even aan, dat de tooneelavond der Vereeniging Groningen op Vrijdag a.s. is bepaald. DE ALGEMEENE TOESTAND. Ontwapening en Herstel. De voorbereidende ontwapeningsconferen tie he6ft gisteren besloten, de beraadslagin gen over de Amerikaanscbe voorstellen voor de vïootontwapeniDg tot een latere bijeen komst uit te stellen. De vertegenwoordigers van -Japan en En geland verklaarden, dat men hun regeeringen de gelegenheid moet laten, om de Ameri kaanscbe voorstellen nauwkeurig te bestudee- ren. Lord Cushendun wees er daarbij op. dat de Amerikaausche voorstellen in hun tegen- woordigen vorm nog niet den grondslag, voor een overeenkomst bieden, doch wel is daardoor een weg aangewezen, welke met voordeel kan worden betreden, teneinde voor waarts te kunnen komen. De vertegenwoordigers van Frankrijk, Italië en de V.S. sloten zich aan bij dezen weusch om uitstel, waarbij de vertegenwoor diger van Italië deed uitkomen, dat zijn re geering aanvankelijk gewenscht had, dat de beraadslagingen over de Amerikaanscbe voor stellen reeds in de tegenwoordige conferen tie hadden kunnen plaats hebben. Ook Litwinoff hechtte zon goedkeuring aan het uitstel, daar, naar hrj' verklaarde, de conferentie niet anders overblijft dan in hot uitstel te berusten, nu de voornaamste zee mogendheden het daarover eens zijn gewor den. Wanneer jhr. Loudon, de voorzitter der voorbereidende ontwapeningscommissie, van de verschillende regeeringen bericht heeft ontvangen, dat deze het onderzoek van da Amcrikaansche voorstellen hebben geëindigd,, of er ver genoeg mee gevorderd zijn om er een oordeel over te vormen, zal hjj de com missie bijeengeroepen om de huidige zit ting voort te zetten. Voor het uiteengaan 'der commissie hield Litwinoff nog een sokerp requisitoir over den arbeid der commissie, die volgens hem zich bewogen had volgens de lijn van den geringslen weerstand en uitsluitend in ach- tenvaartsche richting. De commissie drukte bij monde van Politis, Cushendun en Massigli de beste wenschen uit voor een spoedig herstel van jhr. Lou don. De vice-voorzitter Politis hield ten slotte een overdreven lofrede op het werk der commissie, die volgens hem bijzonder nut tig werk had verricht. Voor zijn vertrek ontving de Duitsche vertegenwoordiger, graaf Bernstorff, de pers. Hij wees op zijn reeds op de conferentie af gelegde verklaring, dat in verband met de houding van de conferentie in het beslissen de vraagstuk van de ontwapening te land, waarbij de conferentie duidelijk afgeweken is van het aanvankelijk opgestelde program, Duitschland thans, aan do meerderheid van de conferentie uitóluitend de verantwoorde lijkheid moet laten voor de voorbereiding van de definitieve conferentie. Do hoopvolle opvattingen, welke de ver tegenwoordiger van Griekenland in zijn slot- red? heeft verkondigd, kunnen door da Duif- sche-afvaardiging en. naar aan te nemen is, ook door de openbare meeniug van de meeste landen niet worden gedeeld. Graaf Bernstorff verklaarde, dat hij ook geen ver wachting beeft van de werkzaamheden op de volgende vergadering van de voorberei dende commissie. Zijn eenige hoop bljjft daarom gevestigd op de definitieve ontwapeningsconferentie, welker spoedige bijeenroeping het doel der verantwoordelijke instanties van den Volken bond moet blijven. De definitieve ontwapeningsconferentie kan slechts sncces hebben indien de regeerioge® hun vertegenwoordigers andere iustructies geven, dan tot nu toe het geval was. Moreau, de Kransche gedelegeerde ter deskundige conferentie is te Parijs terug en nu verwacht men heden verdere beslis singen. Volgen de „Frankf. Ztg." betreffen de Duitsche reserves in de eerste plaats de mogelijkheid, dat de Ver. Staten hun vorde ringen op do Geallieerden herzien, welke herziening dan automatisch op de voor deze posten uitgetrokken Duitsche betalingen in mindering zou komen. Ook wil Duitsch land den raad van beheer der Internato lnale Bank de volmacht verleend zien, om een herziening van het geheele schulden- complex mogelijk le maken, wanneer deze in het algemeen economisch belang noodig mocht blijken Ten slotte is een Duitsch voorbehoud gericht tegen de instandhou ding van bijzondere panden voor de schade- vergoedingsschulden en legen, de recovery act. DUITSCHLAND. Na de 1 Mei-onlusten. Te Berlijn blijft het rustig. Gisteren zijn de bijzondere politieverordeningen inge trokken cn de politiemaatregelen opgehe ven. Wel zijn maatregelen getroffen om een eventueele opleving der onlusten on middellijk den kop in te drukken. In bet geheel zijn 23 personen om het leven gekomen, n.l. 17 mannen en 5 vrou wen. Daarenboven is bij een relletje op het Alexanderplem 'n voorbijganger door een politie-auto overreden en gedood Tot dusverre zijn 85 personen, onder ver denking aan de 1 Mei-onlusten te hebben deelgenomen, voor den rechter van instruc tie gevoerd die 32 hunner in arrest heeft doen 6tellen. Na gerechtelijke schouwing zijd reeds acht lijken der slachtoffers vrij gegeven. De rijksmini8tei van binDenlandscbe za ken heeft een schrijven tot de landsregee- ringen gericht, waarin hij mededeeling doet Gii betrekt Uw brood van de Coöperatie. Gi| zfjt lid van de Vara. Gij leest de modeme vakpers. Maar zijt Ge ook verzekerd bij de Maatschappij die met groote bedragen Uwe organisatie steunt, nl. RUNSTRAAT. DEN HA van de ontbinding van den bond van rood front-strijders in Pruisen en daaraan to> voegt, dat, naar hij aanneemt, ook overige landen redenen voor een dergeli,; verbod bestaan en daarom in overwegir' geeft om ook in het overige staatsgebi' den bond van roode frontstrijders tc oct binden en te verbieden. Beieren volgde het voorbeeld reeds! Uc het verbod van den ftooden Front-strijder Bond zijn ook het Roode Jeugdfront ei de Roode Marine" verboden. Reeds iiji bij het hoofdbestuur, bij het districts^ stuur Berlijn-Brandenburg en bij de afdw lingsbestuuxders al het aanwezige mats riaal, de inventaris en de banksaldi in te. slag genomen. ENGELAND. Uit Britech-Indië. Te Bombay is verbetering in den toesftn ingetreden. Niettemin blijkt het aanti slachtoffers van de botsingen tusschen Hb does en Mohammedanen 27 te bedragen! De Punjab wordt bedreigd met een cèo Iera-epidemie. LITHAUEN. Aanslag op Woldemaras. Het ,,Berlijnsche Tageblatt" verneem uit KownoGisteravond, toen minister-pn sident Woldemaras in gezelschap van zij persoonlijken adjudant Gudinas, zijn plee; zoon en eenzekere juffrouw Jodinaite u zijn auto stapte, om in den Stadssi burg een concert bij to wonen, werden do>) drie personen zeven schoten gelost. De oei soonlijkc adjudant van deü minister-prei dent was op slag dood. Mejuffrouw Jod naite en de pleegzoon van Wotdeinarj werden door schoten in den buik zvai fewond. Woldemaras zelf bleef ongedeer >e daders bonden tot nog toe niet opj spoord worden en zijü blijkbaar ootkonj De crimineele en de politieke politie 5 terstond een onderzoek begonnen. CHINA. De ontruiming van Sjantoeng. Uit Tsinanfoe wordt gemeld, dat tro pen van de regeering te Nanking gistere de versterkte stad Tsinanfoe uit de hande der Japansche strijdkrachten hebben ore genomen. Dit is de eerste besliste naar de algeheele ontruiming van Sjai toeng door de Japansche strijdkrachtei welke, naar men weet, 27 Mei voltooi zal zijn. IJMUIDEN, 7 VISCHPRITZEN. Mei 1$ M Tarbu pei K.G. i. 1,70—1,30; Gr'et kz\ vani 50 K.G. f.7035; Tongen K.G. f. 1,85—1,15: Zetsckol per fist 50 K.G. f.67—47; Kleine Schol per can 50 K.G. f.245 Bot per kizt JW K.G. f.83,50; Schar per kist van 50 w f. 95Tongschar pci kist van 60 f.54— 45; Roggen per 2it 3luks t.-0- Vleeteii per stuk f. 2,30; Pieterman eo tj:-s per ki3 tvan 50 K.G. f. II—1Ol Schelvisch per kist van 50 K.G. J.SI-* Kleinmiddef Schelvsich per kist van 50 W f. 22,50—15,50; Kleine Schelvisch pfl van -50 K.G. f17S Kabeljauw per van 125 K.G. f.47—28; Gullen P« van'50 K.G. f.18—16; Lengen _r: f.30,50; Heilbot per K.G. I- Wijting per kist van 50 K.G. f. 86,50; visch per stuk f. 0,95—0,55. Aangekomen 23 Stoomtrawlers I.JM. 9 met f. 1039; LM. 129 met i -35 ILM. 482 met L3213: IJM. 175 meU IJil10 met f.3865; IJM. 62 met i IJM. 189 met f.2462; IJM. 51 mei U'; IJM 109 met f.2632; I.JM. 53 mei i "1;:, IJM 44 met f. 2621IJM. 84 met 1 LÏM. 261 met f.1900; IJM, 46 mei'-Z IJM. 36 met f.1887; I.JM. 93 mei IJM. 23 met f.1066: IJM. S3 met IJM. 104 met f.1708; IJM. 77 met 1-, IJM. 136 met L1600: IJM. 78 mei j-'1. IJM. 157 met f. 2357 eii de loggers Ki met f.578; K.W. 102 met f. 587K;' met f.694; K.W. 23 met f.700;>J'' met f.307; K.W. 176 met f.683; met f.668; K.W. 173 met f.604. ■3

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 2