UIT DE OMSTREKEN. AALSMEER. A. Koelewijnf Alhier overleed Maandag een der oudste inwoners der gemeente, de heer A. Koele- wijn, in den ouderdom van 92 jaren. Lange jaren woonde hij met de zijnen aan De Kaag, waar de tuinderij door hem werd be oefend en vele anderen zullen zich nog wel herinneren, dat K. daar woonde. Sinds eenige jaren had K. zich bij zijn kinderen aan den Uilerweg gevestigd. Door den bond van bedrijfsautohouders in Nederland zijn bij verschillende onbe waakte overwegen der spoor waarschu wingsborden geplaatst. Wanneer men ze des avonds beschijnt, ziet men het beeld van een locomotief in wit lichteffect. Een uitstekend middel om naderende automobi listen en wielrijders op het groote gevaar te waarschuwen, indien zij den overweg moe ten "passeeren. De Uiterweg wordt nu van gemeente wege belegd met een laag teerslakken. Deze worden stevig aangewalst, waardoor het wegdek als het ware een geasphalteerd aan zien krijgt. Deze weg. ruim 21/* K.M. lang en waarop geen rijverkeer is, zal ongetwij feld op deze wijze behandeld, jaren in goe den toestand kunnen blijven. Maandagavond werd door gemeente werken alhier begonnen met nachtarbeid bij het leggen der straat. Groote electra- lampen waren aangebracht om de straten makers bij te lichten. In den voornacht viel het in de Kanaalstraat nog niet mee en moesf het verkeer meermalen geleid worden als er stagnatie dreigde. Geconcludeerd kan wel worden, dat het haast ondoenlijk is om straten te leggen en het verkeer niet af te sluiten; ook des nachts blijft het betrex- kelijk druk op den weg. o KATWIJK-AAN-ZEE. LEZING K. TER LAAN. „De beteekenis der verkiezingen voor de arbeiders." Voor een geheel ge-vulde Gemeentezaal trad gisteravond "het 2e Kamerlid de heer K. TerlaaD op voor de afd. Katwijk der Sociaal Democratische Arbeiders Partij. De heer W. D. Huiskens leidde den spr. met een kort woord van welkom bij de ver gadering in. De heer Terlaan zeide, dat het hem een genoegen en een voorrecht was om in de2% volle zaal te spreken en het leven en streven der S.D.A.P. en het program dat voor de a.s. verkiezing was opgesteld, nader te be spreken. Spr. uitte reeds dadelijk de hoop, dat bij deze verkiezing, ook uit Katwijk, veel ar beiders op de S. D. A. P.-sche candidaten zouden stemmen. Ons streven is niet als dat van andere partijen. Die zijn alleen verkiezingspartijen. Als die in de Kamer zijn, trekken ze zich van de kiezers niets meer aan en gaan hun eigen gang. Het Nederlandsche Volk bestaat niet uit één, maar uit twee verschillende klassen, waarvan de een de ander onderdrukt De kle;nste groep is de kapitalistische. De grootste, dat zijn wij. de arbeiders. De kleinste groep heeft het geld en de macht ,de grootste groen heeft geen geld en geen macht en wordt door de kleinste groep, dat is het kapitaal onderdrukt. Het 13 in strijd met de Christelijke leer, want men kan niet God dienen en den Mammon Waar de arbeider precies zooveel ver dient dat hij net zijn mond kan open houden. daar staat tegenover dat de kapi talist heel vaak geen raad weet me't z'n inkomsten. Waarom is dit zoo? Het socialisme beschouwt een ieder als klassegenoot. die met inspanning van alle krachten het brood voor het gezin terdient, zoowel een klein haasje, eèn ambtenaar, kortom ieder die niet tot de groot-kapitalis ten behoort. Op de groote groep van 9 millioen in woner* van ons land zijn 71(8 millioen, die tot de arbeiders-klasse gerekend kun nen worden en die andere kleine groen zijn de bezitters van ..Neerlands dierbaren grond" Als in hel arbeidersgezin ziekte komt. dan heerscht er algemeene ellende in zulk een gezin Dan moet er hulp ko men en die kan niet betaald worden. Wanneer wii aan het bewind kwamen, dan zouden zu1ve wantoestanden n;et kun nen bestaan! Wii eiscben een sociale wet geving. waarin kostelooze premievrije On gevallen- en Ouderdomsverzekering zou op genomen wordt. Waarom is dal er niet? Omdat de Kapitalisten er hel geld niet voor geven willen. Maar zij zullen er toe gedwongen worden, het op de ontwikkelingsgang der laatste jaren. In 1912 stelde Duijs voor om een ouderdomspensioen uit te keeren. Er kwam voor 70-jarigen f 3 voor één per*oon en voor gehuwden f 5 per week. Tn 191,9 toen de oorlog achter den rug was en het kapi talisme zware dagen moest doormaken kon alles en werd deze uitkeering op 65-jarigen leertijd vastgesteld. Fn nu t;en jaar later? Is die evolutie doorgegaan? Neen! De kanitalisten hebben de zegel- tjes-plakkerii uitgevonden en op dit oocren- Hik zijn er no* 38000 mannen en Vrouwen, die geen cent ouderdomspensioen kriwen. Het socialisme wil deze menschen een premie vrij ouderdomspensioen geven. Daar hebben zij recht op. net zoo goed als een Admiraal, Generaal, Hoofdambtenaar enz. Eerst als wij de aigeheele productie ui ons bezit hebben, kan het beter worden. Spr. zegt; Men heeft mij gevraagd Zoudt u dan den moed hebben om het be zit van anderen af te nemen Ik antwoord neen, maar ik wil zelfs afkoopen 1 Hoe dat zal gaan 1 Deze vraag beant woordt spreker met de mededeeling, dat alles zich zelf geleidelijk ontwikkelt. Spr. durft zelfs zeggen, dat de kapitalist er beter van wordt, a!s de maatschappij zich naar het socialistisch systeem ontwik kelt. Want dan zouden de arbeiders, even als aandeelhouders medezeggenschap ge had hebben en zou er van staking nooit sprake meer zijn. Na nog gewezen te hebben op de sta king te Zaandam, Leerdam, en V"lis9ingen, zegt spr., elke staking maatschappelijk gesproken is onzin Wij vragen in ons program medezegging schap in de bedrijven. De patroon die heerschen wil, die een tyran wil zijn, geeft dat niet toe. De grondfout van alles ls deze kapitalistische wereld. Ons program vraagt een geestelijk vrij volk. Daartoe kunt gij medewerken door straks bij de verkiezingen uw stem uit te brengen op de lijst van de candidaten oer Sociaal-Democratische Arbeiderspartij. Na deze met geestdrift gehouden rede volgde applaus. De voorzitter gaf nu gelegenheid om met den spreker van gedachten te wisselen. Daarvoor gaven zich op Joh. Imthorn, K. v. d. Bent en C. Jonker van Katwijk aan Zee eD de heer Van Rooijen van N >orcL wijk. Vooral de heeren Imthorn, Jonker c-n v. Rooyen werden luide bijvalsbetuigingen toebedeeld. De heer Ter Laan antwoordde en toen niemand meer het woord vroeg, was deze eerste politieke vergadering voor de a.s. verkiezing te Katwijk aan Zee, geëindigd. Op het erf van den brandstoffenhan- delaar H. P. aan het P. H. Kanaal, stond een reeds waarschijnlijk eeuwen-oude muur die daar gestaan had tot steun van eenige kubieke meters zand, welke er aan den achterkant tegen lagen. Deze muur heeft het gisteren begeven en stortte grootendeels in, gelukkig zonder persoonlijke ongeluk ken te veroorzaken. Herhaaldelijk was er over geklaagd dat de uitzending van de Centrale alhier, ern stig gestoord werd. Voor de radio-luisteraars was dit hoogst hinderlijk. Eindelijk is men er achter gekomen, dat een jongmcnsch K. geheelen, zoo vermetel was om een an tenne op de geleiding der Centrale te laten zakken, waardoor de storing ontstond. De politie heeft de zaak in handen. NOORDWIJK. Botsing hisschen tram en anto. Gistermorgen te phn. 9.30 uur had alhier ter hoogte van den Driesprong in de Klei, een aanrijding plaats tus6chen de traan, komende vanaf Leiden en een vrachtauto, geladen met aDfchraciet van den heer De R. alhier. De auto smakte zwaar bescha digd naast het tramspoor neer. ALs een wonder hadden geen persoonlijke ongeval len plaats. De autobestuurder zal vermoe delijk op deze gevaarlijken overweg niet voldoende hebben opgelet. NOORDWIJK-BINNEN. De heer P. V. een bekend zaadhan- delaai alhier, werd in zijn schuur aan de Zeestraat dood gevonden Doordat de heer V. niet thuis kwam om te eten, stelde de familie een onderzoek in met het genoem de gevolg. Dr. v. N. kon niet anders dan den dood constateeren. Waarschijnlijk is de heer V door een beroerte getroffen. Per brancard is hij naar zijn woning overge bracht. NOORDWIJKERHOUT. Raadsagenda. De Raad dezer Gemeente vergadert a.s. Vrijdagavond te 7uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. tot wijziging der leges-verordening. 3 Voorstel van B. en W. tot verkoop van 450 Ma grond aan B. J. Wessels en P. van Amsterdam, voor f. 3.per M' 4. Voorstel van B. en W. tot wijziging der bouwverordening. 6. Voorste) van B. en W. om aan inge nieur Alphons Liebers <e Rotterdam het maken van een uitbreidingsplan op te diagen. 6. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldleening a f. 100.000 A pari tegen 47« pCt. 7. Verzoek van L. Woudstra CZilk) om vergoeding krachtens art. 13 L.O -wet. 8 Voorstel van B en W. tot aankoop van' de Heeren R en M. van Dijk alhier, van een houtwal, groot 650 Ms a f. 4.50 per M5. Eertijds luidde een brief-adres: „Boer- haave". Europa" Heden was het: v. d Zalm, Holland". De brief afkomstig uit Mill- grove ("Canada) kwam op de juiste bestem ming terecht en wel bij de firma N C. v d. Zalm en Zn., Bloembolien-Exporthandel. al hier. De firma v. d. Zalm alhier is de eenige dip sinds een jaar bollen teelt in Zeeuwsch Vlaanderen (AardenburgV Voor hef eerst staan daar thans in bloei 28 H A narcissen. Van de vorst ondervonden ze niet de minste schade. Reeds werd er voor f. 50.000 van verkocht. OEGSTGEEST. GEMEENTERAAD. Verwijdering vifver Wilhelminapark Bijzondere School Endegeester Straatw. Subsidie Poelmeer Aanstelling kweekeling Voorzitters stem bureau* Belasting-per centage. Rondvraag. Voorzitter de heer J. G. M. van Griet- hu ysen. Afwezig de heer de Graaf. Na opening word en de notulen voorgele zen. die onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen stukken: Dankbetuiging van B. en W. van Leiden voor de belangstelling bij den Stadhuis brand. Rapport over 1923 van de Commissie van Toezicht op het L. Onderwijs. Overzicht van den directeur van den Keuringsdienst voor vee en vleesch, mede vermeldende dat de kosten voor deze ge meente bedragen f 605.57. Verslag over 1928 van de Gezondheids commissie te Katwijk. De voorzitter deelde mede, dat tot tijde lijk hoofd aan de O. L. School Leidsche Buurt is benoemd de heer N. Haas. Dat met 1 April j 1. het aantal leerlingen aan deze school zoodanig is gestegen dat ge brek aan localileit is.ontstaan. B. en W zijn (hans geslaagd in dezen door gebruikneming van het than9 ledig staande huis van het vorig hoofd dezer school, waarin, na overleg met den Inspec teur van hef L. O thans 37 leerlingen zijn ondergebracht met Heerkracht. Ged. Staten hebben medegedeeld de goed keuring aan het genomen raadsbesluit in zake samenwerking van eenige omliggende gemeenten voor instelling van het instituut Schoolarts. De hiertoe gevormde commissie heeft aan het Rijk subsidie gevraagd van 50 pet. Van het bestuur van de stichting Duin zicht is ingekomen de rekening en verant woording van het Nijverheids Onderwijs waarvan de kosten zijn f.63434. Een adres van den heer Vliegenthari om medewerking voor overpad en aansluiting aan de waferleiding wordt in handen van B. en W. gesteld om advies. Van den heer G. Nagteg^al is een verzoek ingekomen om vaste aanstelling al9 ge meente-arbeider. B. en W. stellen voor, hierop afwijzend te beschikken naar aanleiding van de, voor korten tijd plaats gehad hebbende aanstel ling van gemeente-arbeiders. Na langdurige discussie wordt het voor stel van B. en W. in stemming gebracht en aangeiy>men met 7 tegen 3 stemmen, die van de heeren: v. Breda, Uittenbogaard en Varekamp. Hierna wordt voorgelezen een verzoek om gewijzigde voorziening in de arbeidstijd van de ge meen te-arbeiders. Wordt in han den gestpld van B en W. om advies. Van een aantal bewoners en omwonen den van hef Wilhelminapark is een verzoek ingekomen tot verwijdering van den vijver in dit park, aangezien van dit vuile stil staande water vele lasten en onaangenaam heden worden ondervonden, ten nadeele voor de gezondheid De onwelriekende lucht en ontzettende muggenplaag wordt onhoud baar. B, en W zijn van meening dat de aange voerde, redenen, hoewel wat overdreven, wel gegrond zijn, mede gezien de ondertee- kening van 4 doctoren, die op dit gebied deskundig zijn. Met het oog op den komen de zomer achten B en W. het gewenscht in dezen spoed te betrachten, waarom zij voorstellen den vijver te dempen en later omtrent bewerking met plannen te komen van deskundige toelichtingen. De heer Varekamp vraagt of, vóór tot demping wordt overgegaan een andere op lossing mogelijk is waardoor den vijver be houden kan blijven. B. en W. achten een anderen weg zeer kostbaar waarom dit voorstel. De heer den Ouden zegt dat de muggen plaag niet alleen komt van dezen vijver, doch mede van de omliggende slooten wel ker oppervlakte aanzienlijk grooter is. De heer v d Burg vraagt of er ook riool water in den vijver uitkomt, gezien de meestal zeer vuile toestand van het water. De voorzitter antwoord ontkennend. De discussies worden dan algemeen, waarna het voorstel van B. en W. in stem ming wordt gebracht en aangenomen met 7 tegen 3stemmen, die van de heeren Paarde kooper. den Ouden en Varekamp. Van het bestuur van de Bijz. School Endegeester Straatweg zijn een tweetal ver zoeken ingekomen. Ten le: Om aanschaffing van 10 nieuwe schoolbanken ten bedrage van f 300. Teü 2e: Om toelating van een assistente naar aanleiding van de het tot 240 geslegen aantal leerlingen. Beide adressen worden in handen van B. en W. gesteld om advies. Hierna wordt de agenda afgewerkt. 2. Subsidip-aanvraag zwemvereeniging „Poelmeer". B. en W stellen voor aan deze, zoo nut tige en bijzonder goed bestuurde vereeni- ging een subsidie van f. 600 te verleenen. Hiertoe wordt besloten. 3. Verzoek van het Rijk om overname van grond bij Postbrug voor wegverbreeding. De voorzitter deelt mede dat deze grond is gelegen bij den z.g. Ouden Dam. De grootte is 150 yierk meter, waarvoor be taald zal wordèn f 65 60. Het houten hek daar ter plaatsp zal worden vervangen door een ijzeren inrijhek. De heer v. d. Burg acht den prijs zeer laag. Voor bruikbare gronden wordt toch veel .meer betaald, waarom dan de gemeente een zoo geringe vergoeding aan te bieden? n: voor het slontgedeelte f. 0.20 en voor den grond f 0 40 per meter. Dp voorzitter zegt dat de prijs B en W. ook zeer laag leek waarom een hooger ver goeding is verzocht. Hierop is bericht ontvangen dat het bev drag, oorspronkelijk totaal f.35 niet hooger bepaald werd dan f. 65.60. Bij weigering zal het tot onteigening moe ten komen, hetgeen .de voorzitter ontraadt. Bij stemming werd het aanbod aanvaardt met tegenstemmers de heeren v. d. Burg, Paardekooper en Uittenbogaard. Op verzoek wordt in behandeling geno men punt 9: Aanvraag crediet toelating kweekeling O. L scholen. De voorzitter deelt mede dat aan den Mi nister van Onderwijs een verzoek is verzon den om aanstelling van een extra leer kracht. Hierop is nog geen antwoord ont vangen B en W stellen daarom voor, over te gaan tot aanstelling van een kweekeling en vragen daarvoor een crediet van f. 300 per kweekeling met of zonder acte. De heer v. d. Burg vraagt wijziging door hooger vergoeding voor een kweekeling met acte als in het belang van het onderwijs. De heer Varekamp zegt dat de school L. B. bij vermeerdering van 2 leerlingen volgens de wet recht zou hebben op aanstelling van 2 leerkrachten meer. Aanstelling van 1 kweekeling acht spr. aldus berekend, zeer onvolledig. Het komt spr. tevens voor dat de beloo ning van een kweekeling die toch het werk zal moeten doen van een assistent(e) ook niet is naar behooren en spreekt voor een minimum van f. 700. De voorzitter zegt dat volgens de L. O. wet een hulp wordt toegevoegd. Deze hulp of kweekeling is niet bevoegd om zelfstan dig voor een klas te staan. De heer Varekamp acht juist dan dezen toestand voor het onderwijs, in het bijzon der aan de school L. B. zeer ongewenscht. Wordt hiertoe besloten dan ziet spr. deze school even hard achteruitgaan, als thans vooruitgang is to .constateeren. De voorzitter wijst hierbij op de stads scholen. waar op dezelfde wijze wordt ge werkt zelfs met een vergoeding van f. 250, Lange discussies worden dan gevoerd tus- schen de voorzitter en den heer Varekamp. De heer Varekamp stelt dan voor: lo. Toelating van een kweekeling met acte tegen een vergoeding van f. 400 en zon der acte f. 300. 2o. Voor de school L. B. aanstelling van een boventallige leerkracht tegen een be looning van f. 700 in afwachting van het besluit van den Minister. Het eerste voorstel wordt dan met alge- meece stemmen aangenomen en het tweede voorstel verworpen met 1 stem voor, die van de heer Varekamp. Punt 4: Vaststelling, verordening; aanwij zing stemlokalen en benoeming leden stem- bureaux. Besloten wordt tot instelling van 4 stem- bureaux, waarna de leden vol gene voorstel van B. en W. worden benoemd. Als voorzitters van de stembvreaux zullen fungeeren de heeren: Stembureau I de heer J. G. M. van Griet- huysen (Raadhuis; Stembureau II de heer C. Bakker (Gem. School L. B.); Stembureau III de heer H. W. Rubenkamp (R.K. School) Stembureau I\ de heer N. Zandbergen (School Endeg. Straatweg). 5. Vaststelling heffingspercentage Gom. Inkomsten Belaslmg 19291930. Op voorstel van B. en W. wordt het per centage vastgesteld op 2 1/2 evenals vorig jaar. 6. Wijziging Gemeenterekening 1927. De voorzitter deelt mede dat deze reke ning van Ged. Staten is teruggekomen met de noodige aanmerkingen, w.o. een ver laging van de uitgaven met f. 0.40 (was een abuis), een verhooging van de inkom sten met f. 281.50. Wordt goedgekeurd. 7. Eenige Comptabiliteitsbesluiten worden vastgesteld. 8. Vastgesteld werd het kohier verlich tingsbelastingjaar 1929. 10. Voorstel overname grond voor ver breeding over te nemen van het Ing. Bur. voor Bouwnijverheid. De kosten worden ge- raam op f. 1400. De heer v. d. Burg acht het belangrijker om juist aan de overzijde van dezen weg tot verbreeding over te gaan. Doordat daar geene verwijdering van gebouwen noodig is. zullen de kosten ook geringer zijn naar verhouding De voorzitter zegt, dat juist op de voor gestelde plaats nu de gelegenheid open is en het niet de bedoeling is van B. en W. om tot aigeheele verbreeding te komen. De heer Uittenbogaard vestigt juist de aandacht van B en W. op aigeheele ver breeding, gezien het toenemend verkeer. Het voorstel wordt dan aangenomen. Rondvraag De heer v. d. Burg vestigt de aandacht op den Terweeweg waar een gedeelte van den weg wordt in gebruik ge nomen voor opkoopingen van mest De Voorziter zegt onderzoek toe. De heer Paardekooper informeert naar de vorderingen inzake den driehoek bij de R.K. Kek. De voorzitter zegt dat de onderhandelin gen met het R.K. Kerkbestuur nog niet zijn geëindigd. De heer v. Breda vestigt de aandacht op het ingebruik nemen van trottoirs, het geen vooral des avonds zeer hinderlijk is. Verschillende leden steunen dezen klacht, waarna de Voorz. onderzoek toezegt Hierna wordt de openbare zitting ge ëindigd en gaat de raad in geheime zitting tot behandeling Reclame Schoolgeld. RIJNSBURG. De 6-jarige K. alhier geraakte aan het Moleneind te water en verkeerde al spoedig in gevaar. Gelukkig bemerkte de heer H. de Moedt het gevaar, waarin de kleine verkeerde en sprong het kind na. Met gevaar voor eigen leven mocht het hem gelukken het kind behouden op het droge te brengen en aan de dankbare oudera terug te geveo. De cursus ter verspreiding van de ken nis van de electriciteit, uitgaande van de ge meente Leiden, zal Donderdag a.s. in de openbare school alhier eeu aanvang nemen. Bjjna alle onderwijzeressen en onderwij zers zullen er aan deelnemen. VOORSCHOTEN. St Josephs-Gezellen. Zondag vierden de St. Joseph-GezeÜetfb patroonsfeest. De morgens werd dit ft, kerkelijk herdacht, terwijl des avonds feestelijke herdenking plaats had in het eenigingsgebouw. Dé zeereerw heer P. Meyer, p^0 opende deze bijeenkomst met den groet, sprak een woord van welkom tot" ouders en verdere aanwezigen en eeo van dank to4 de leden vaa den Raad van heer der feestvierende vereeniging voor i vele werk dat door hen in het afgeloa vereenigingsjaar verricht was. Na het gezamenlijk zingen van het pingslied werden enkele tooneelstukqw voordrachten uitgevoerd, die bij de zigen zeer in den smaak vielen. Aan het einde van den avond sprak zeereerw. heer P. Mejjer, pastoor, eerr van dank tot de spelers en uitte den weq dat de ouders in het vervolg meer meeleven met het werk der vereenigicg. V. S. V. Wedstrijd Rozenpriis eni Op den wekelgkschen oefenavond k week van de Vooracbotensche Schietver* ging is geschoten om den rozenprjjs. [i prijs werd gewonnen in klasse A. door van Egmond; in klasse B door G. Zwaa: in klasse C door II. Noort. Tevens werd uitgereikt de medaille, geschonken was voor den schutter, die d maal achtereen of vijfmaal in hel geheeli hoogste aantal punten behaalde. Wh werd in klasse B J. van Egmond. Het hoog aantal rozen behaalden in klasse A: G. Yperlaan, klasse B: J. van Egmond, in kb C: G. Zwaan. In een gehouden ledenvergadering is j concept-reglement behandeld en door leden goedgekeurd. WARMOND. De Emmabloem-collecte. Evenals vorigen jare heeft zich ooi] weer een comité gevormd tot inzamelingi zoo bekende Emmabloem-collecte waan de opbrengst geheel ten bate der T. B. lijders te Warmond komt. Wij bevelen deze collecte voor dit scboc doel warm aan. Het comité; mevr. N. Schol vinck—ft schoten; mevr. S. H. LangelaarLandsm mevr. C. E Tegelaarv. d. Kuyle; m v. SonsbeekVerwer; mej. P. W. Krfe man. ZOETERWOUDE. GEMEENTERAAD. Vermenigvuldigingsgetal plaatselijke a komstenbelasting vastgesteld op li (Belastingverlaging 20 pCt.) Benoeming vakonderwijzeres O. L. School. Dinsdagmorgen vergaderde de geroet raad onder voorzitterschap van den bsfl meester. Alle leden waren aanwezig, bê^ de heer G. van Leeuwen. Te ongeveer half tien opent de vooifl de vergadering waarna de secretaris notulen voorleest, die onveranderd woïi vastgesteld. Daarna doet de voorzitter mededeeliy de ingekomen stukken, waarvan de vcè de voor kennisgeving werden aangeno» Dankbetuiging van het gemeentebestuur Leiden voor de betoonde deelneming - den stadhuisbrand; Missive van den van Onderwijs dat de rijksvergoeding l over 1928 is vastgesteld op f. 2438-.- voren dat afwijzend is beschikt op hel zoek van het gemeentebestuur om de: zoldiging van een boventallige leerkrt aan de L.O. School voor rekening van Rijk te nemen; Bericht van het gerntrer bestuur van Leiden dat de Raad dier I meente besloten heeft het onderhoud f de Bruggestraat aan de gemeente Zod* woude over te doen, onder bijbtalingn f. 300.—. Aangeboden worden het verslag van e geen u.et betrekking tot verbetering volkshuisvesting gedurende het jaar 193» deze gemeente is verricht, alsmede het redenuerd verslag van den toestand der! meente over 1928. Conform het voorstel van B. en vj het desbetreffend verzoek wordt aan dM oeniging voor wijkverpleging te Leidero een subsidie verleend van f. 50.voor 1* Een verzoek om ontheffing van 9chool? van v. d. A. wordt gezonden naar B om advies. Besloten wordt een tweetal zoeken om onderstand in de huishuur behandelen in geheime zitting. Vervolgens wordt voorlezing gedaanf een verzoek van de firma Oosthoek voor rekening der gemeente te nem;.n, kosten voor het leggen van een hooid' der gasleiding en het leggen van een f triciteitskabel in het Legerak, aangek firma zich voorstelt daar industriegebouw en arbeiderswonigen te bouwen. BlflW informatie bij de Sted. Lichtfabrieken de kosten te zamen bedragen f. 4400'- voorziter merkt aangaande dit verzoe* dal B. en W. geen are-advies hebben nen uitbrengen omdat de inlichting^ Sted Fabrieken pas gisteren zijn onfv*n Hij wil er echter op wijzen dat het bou ^iier arbeiderswoningen direct geen aaD.^ voor de gemeente is. gelet op het f®»- de gemeente in het winterseizoen Vt'e koste zal moeten leggen aan onderste^ der werkloozen, dat in den afgeloopen ter ook reeds steun verleend moest *0' aan de thans in deze gemeente ^oö* arbeiders dier fabriek De heer de Graaf zegt dat hem is dat wat ondersteuning betreft L woude op hoog niveau staaf en daar"1 verandering moet komen Overieenj' het met adressant eens dat het veniP

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 10