UIT DE OMSTREKEN. KATWIJK-AAN-ZEE HET KAASHUIS UIT DE RIJNSTREEK. ZOEKT U AARDIGE S KINDERKLEEDING? jj 1 U slaagt bij WAALS Haarlemmerstraat 130 136. J| RADIO-PROGRAMMA. katwijk aan den ritn. Door een onvoorzichtigheid geraakte het zoontje van C. v. .d D aan den Noord- Ljjkerweg onder een auto. Hij had zich nogal erg bezeerd en werd per auto naar Pr" Fleeting vervoerd die de noodige ver handen legde, waarna hij naar de ouderlijke woning werd gebracht. Bij de gisteren gehouden vergadering der Ohr. Middenstandsvereeniging „Kat wijk", welke het initiatief had genomen om Ie komen tot oprichting eener bedrijfsver- eeniging, is in beginsel bestoten tot op richting. waarbij dan ook de Chr. Werfc- iedcnvereeniging „Wees Getrouw" is toe- jetreden, zoodat deze vereeniging in haar geheel zal kunnen blijven bestaan, De herijk van maten en gewichten zal plaats hebben op 29 en 30 April a.s. in het gebouw der Chr. Jongelingsvereeniging aan de Voorstraat, des v.m. van 1012 en des aim, van 1—3 uur. Door den heer P. v. d. Horst, wagen maker, is aan B. en W. vergunning ge vraagd tot het mogen plaatsen van een leclromotor voor aapdrijving van machines ■oor machinale houtbewerking. 1 Het pad, leidende van den Achterweg aar Achterkerkweg wordt thans van ge- eentewege bestraat, hetgeen voor velen, aar vooral voor de omwonenden een ver- belering is. Wij geven nog slechte 8 dagen: 1 POND PRIMA GOUDSCHE KAAS a 55 ci. per 5 ons, 1 halipond CADEAU. 1 POND PRIMA LEIDSCHE KAAS 50 ct. per 5 ons. 1 halfpond CADEAU. PRIMA VOLVETTE KAAS A 60 ct p. 5 ons PRIMA OUDE VOLVET GOUDSCHE MEIKAAS 80 cent per 5 ons. Beleefd aanbevelend: 2336 BURGERDIJKSTRAAT no. 9. KATWITK AAN ZEE. Groote bedrijvigheid in de bouwvakken. Er heerscht thans in de bouwvakken een ngekende en sedert vele jaren ongewone edrijvigheid, zóó zelfs dat de bouwonderne- ers (we vermeiden daar dezer dagen een rappant 9taaltje van) laten blijken dat ze erk ip overvloed hebben. Als gevolg daarvan hebben nu ook de 'rachtrijders de banden vol om allerlei alerialen naar de bouwwerken aan te oeren. Daar komt dan nog bij dat een ge- eel nieuwe dorpswijk van gas en electrici- ■he leidingen en rioleeringsbuizen wordt oorzien, welke materialen mede alle per as vervoerd moeten worden, meest van et Prins Hendrikkanaal. Een en ander geeft n vele handen werk. WIJNTJE VAN DER PLAS. 80 jaar en ao« jongl Wijntje van dei Plas. Mejuffrouw Wijntje van der Plas heeft ïsteren, toen ze haar 80en verjaardag erde, een overstelpende massa gelukwen- chen en geschenken ontvangen. Wijntje „vierde" haar verjaardag met den levenslust en fleur van een twintig jarige. Haar gelaat ofschoon de ouder- om er ook al wat rimpels in gemaakt eeft was één blijde glimlabh geduren- c den tijd, dat wij haar een bezoek i'aohten. Een stapel brieven van geluk- enschen, bloemen en planten vulden de amers en zelfs van oude kennissen, die Iders woonachtig waren en tot hun spijt elf niet konden komoD felicateeren, waren neven van gelukwensching, vergezeld van adeaux in klinkende munt of in den vorm .postwissels binnengekomen. Wijntje was dan ook buitengewoon ver bast met al deze vriendelijke attenties «,Een mensch zou haast jong opnieuw orden", zei de zij, zoodanig was zij onder e bekoring van de hartelijkheid die zij ez£ dagen had ondervonden. ''Maar", als ik naga, bij wie ik alleman» ^genaaid" heb en hoevelen daarvan reeds piet meer leven, dan denk ik wel eens dat 6 ti]d voor mij tooh ook moet komen, aar op 't oogenblik ben ik nog zoo tl1.. en z°o goed, dat ik Dog wel wat zal ".1 ven, hoop ik." rerl5et^ haar met ccd stevigen n druk ten afscheid en met de vaste e inging, dat niet vele SO-jarigen, met ,ongen' binden geest, hun verjaardag P n gevierd of vieren zullen. Commissie Bedrijfsverzekering. In „Casa Cara" heeft gistermiddag het be stuur der Chr. Handels- en Middenstands - vereeniging met eenige genoodigden verga derd ten einde te komen tot een plaatselijke Bedrijfsverzekering in verband met de be palingen der nieuwe Ziektewet. De heer Attema, voorzitter van den Bond, heeft nogmaals de belangen van een eigen „kas" uiteengezet. Na breedvoerige bespre king besloot men een commissie te benoe men, die deze aangelegenheid verder onder de oogen zou zien en wel 2 leden der Mid- denslandsvereeniging; 1 lid uit de bouw vakarbeiders, 1 lid uit de land- en tuinbouw- vereen. en 1 lid uit de rcedersvereeniging. Met een woord van dank aan den heer Attema sloot de voorzitter, de heer C. van Tongeren, de vergadering, De heer W, van Tekelenburg van Am sterdam, zal het pand E. A. Borgerstraat No. 47. eigendom van den heer D. v. Duijn, als pension inrichten «m het daarvoor exploileeren. De verkoop van de Emmabloem, gis teren gehouden, heeft alhier f. 76.31 %f% opge bracht. VOORHOUT. Raadsagenda. Raadsagenda van de zitting van Vrij dag a.s. 7 1/4 uur. 1. Vaststelling notulen der vorige verga dering. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Vaststelling kohier wegenbelasting, dienstjaar 1929. 4. Vaststelling van het heffingspercen- tago der gemeentelijke inkomstenbelasting 1929/30. 5. Wijziging der verordening op den Keu ringsdienst van vee en vleesch in den keu ringskring Lisse. 6. Aanvrage van de Besturen dor R. K. Jongensschool en der R. K. Meisjesschool om beschikbaarstelling van gelden voor de aan schaffing van nieuwe leermiddelen voor het 7e leerjaar. 7. Aanvraagc van het Zedelijk Lichaam „Zusters van Liefde" te Veghel om de be- noodigde gelden voor den bouw van een R. K. Meisjesschool. 8. Prae-advies van B. en W. op het ver zoek van enkele ingezetenen, tot het instel len van een ophaaldienst voor faecaliën. 9. Voorstel van B. en W, inzake de be stemming van het Everlastingterrein tot openbaar sportterrein. 10. Voorstel van Burgemeester en Wet houders het ontwerpen van een uitbrei dingsplan op te dragen aan den heer J. L. J. v. d. Hoek, architect, te 's-Gravenhage en hen te machtigen toe te treden als lid van het Instituut Stad en Landschap van Zuid- Holland. 11. Onderhandsche aanbesteding: a. ver breeding Hoofdstraat en trottoiraahleg; b. afscheiding Kerkvijver. 12 Verkoop fen bestemming gronden .Rijnoord" aan den Berg van I-Ieemstede- weg. Benoemd tot onderwijzeres aan de R.K. Meisjesschool alhier, mej. J. M. van Rijzen. HAZERSWOUDE. GEMEENTERAAD. Opheffing tol Koudekerksche Brag. De Raad dezer gemeente kwam op Dins dag, 16 April, in openbare vergadering bijeen. Tegenwoordig alle leden behoudens mevr. Iv. van der MeutenVan Beemen, die af wezig is met kennisgeving. Voorzitter is de burgemeester, de heer J. van der Meuten. Na opening der vergadering en gebed wor den de notulen der voorgaande vergadering onveranderd vastgesteld. Voor kennisgeving worden aangenomen de goedkeuring van een comptabiliteilsbe- sluit, de goedkeuring van de wijzigingen in de verordening op de keuring van waren, de vaststelling van de Rijksvergoeding jaarwed den onderwijzers, de afschaffing van de tweede Paardenmarkt te Zegwaart, het overzicht van de werkzaamheden van den keuringsdienst van waren over het eerste kwartaal 1929. het proces-verbaal van kas opname bij den gemeente-ontvanger en de mededeeling van mevr. K- van der Meulen van Beemen dat zij ontslag neemt als raadslid. Voorstel van B. en W. om hef vermenig- vuldigingsgetal der plaatselijke inkomsten belasting te handhaven op één. Do voorzitter licht toe dat, waar het be treft het belastingjaar 1929/193P, het gaat over de inkomens die genoten zijn van Mei 1928 tot Mei 1929. Deze zijn over het alge meen niet slechter, eerder beter dan in het voorafgaande jaar. Daar aan de hand van de begrooting dienst 1929 gerekend moet worden op een opbrengst uit de plaatselijke belasting van f. 51.930.60 en dit bedrag on geveer gelijk is aan het bedrag waarop de opbrengst over het belastingjaar 1928/1929 wórdt geschat is er alle reden het vermenig vuldigingsgetal op één te handhaven waar toe na cemge bespreking met algemeens stemmen wordt besloten. Hierna kwam aan de orde: Bespreking van de opheffing van den tol op de Koude kerksche Brug. De voorzitter geeft een kort overzicht van het verloop dezer zaak. Zooals bekend is heeft de Minister van Waterstaat zich bereid verklaard te bevor deren dat een bijdrage zou worden verleend uit het Wegenfonds tot opheffing van der tol op de Koudekerksche brug, mits ook de Provincie en de beide gemeenten daartoe een offer wilden brengen. De Raad van Koudekerk besloot één zesrif gedeelte van het totaal bedrag tot een maxi mum van f. 14.000 en de Raad dezer ge- meente besloot 2/3 gedeelte van de bijdrage van Koudekerk tot een maximum van 1.11.000 bi' te dragen. Nadat de Ged. Staten daarvan mededee ling hadden ontvangen, berichtte dit College dat zij het noodzakelijk vond dal beide ge meenten gezamenlijk I 25.000 zouden bij dragen en dat de reeds bestaande iaarlijk- sche bijdrage van f 500 die de beide ge meenten om de helft betalen, zou worden vervangen voor een bedrag in eens van f. 5000. Koudekerk stelde voor die f. 5000 mn d- helft te betalen, elk dus f. 2500. De Raad dezer gemeente die zulks om de bekende redenen in dit geval billijk vond be sloot met handhaving van het beslaande raadsbesluit nog f2500 beschikbaar te stenen. In plaats nu dat de Raad van Koudekerk eveneens die f. 2500 beschikbaar stelde mei handhaving van het bestaande raadsbesluit. is die Raad od zijn eerstgenomen besluit le ruggekomen door 't maximum van f 14.000 te veranderen in een bijdrage van 1.12 500. Hierna is een bespreking gevolgd tusschen de betrokken afdeeling van de Ged. Staten dezer Provincie en do beide Gemeente- besturen. Met doel dezer conferentie was een op lossing le zoeken voor de verdeeling van de f. 25 000 fusschesn de beide gemeenten. In hot kort verliep deze bespreking als volgt: Deze gemeente moest beginnen met 1 op te merken dat Koudekerk haar de beslissingen van don Raad in be trekking tot de opheffing van den tol niet heeft medegedeeld en dat. waar 1 Koudekerk ook in het laatste schrijven van do Ged. Staten uitgenoodigd was met deze gemeente overleg ie plegen, van een behoor- j lijk overleg geer sprake is geweest. In aan- merking1 nemende dat Koudekerk in haar eerste raadsbesluit tot een maximum van f. 14.000 had toegcslaan en deze gemeente tot een maximum van f.11 000 had ver- I wacht mogen worden dat de beide gemeen ten na een samenspreking tot overeenstem ming zouden zijn gekomen om die maximum I bedragen beschikbaar te stellen en dan wa- i Ten de f. 25 000 er geweest. Deze gemeente zette vervolgens haar j standpunt uiteen dat hierop neerkomt dat zij de f. 25 000 tusschen de beide gemeenten i wenscht te verdeelen zooveel mogelijk in j verhouding tot het belang dat elke gemeente bij de opheffing van den lol heeft, zulks overeenkomstig het beginsel neergelegd in art. 122 Gemeentewet. Daar echter deze I conferentie was belegd om tot een oplossing j te komen, verklaarde deze gemeente zich bereid daartoe mede te werken door, behou- I den-s goedkeuring van den Raad, f. 11.000 beschikbaar ie stellen en de beperking tot 2/3 van de bijdrage van Koudekerk te laten vervallen. Wanneer Koudekerk nu ook het maxi mum van f. 14 000 waartoe zij in haar eer ste raadsvergadering het besluit heeft geno- nomen toestond, dan zouden de f. 25.000 er zijn. j Indien die gemeente tot deze oplossing 1 evenwel niet wenschte mede te werken, i stelde deze gemeente, onder voorbehoud dat de Raad dit zou goedkeuren voor, op hel voetspoor der Provincie die in 1927 een tel ling heeft gehouden om uit te maken de ver houding van hot locale tot het interlocal belang bij de brug. dat de Ged. Stalen in overleg met de beide gemeentebesturen een telling zouden houden om te bepalen de verhouding van het belang dat elk der beide I gemeenten heeft hij de ophefing van den tol. Deze telling kan dan gehouden worden wanneer de nieuwe brug gereed is en het verkeer daarover is opengesteld. De Provin- i cie kon dan thans reeds op de f. 25.000 van de beide gemeenten rekenen, alleen do ver deeling daarvan zou later volgpn. In verband met een 'opmerking van Koudekerk werd daaraan toegevoegd dat de Ged. Staten bij het verdeelen der f. 25.000 behalve met den uitslag der telling ook reke- ning zouden houden met het belang dat voor elk der beide gemeenten betrokken is bij de passanten die de brug passeeren. Het bestuur der gemeente Koudekerk tracht hierna aan le toonen dal het belang 1 van Ilazerswoude bij de opheffing van den tol gelijk is aan dat van Koudekerk Koude- I kerk is daarom niet bereid meer dan f. 12.500 beschikbaar te stellen, terwijl zij een telling als door Hazerswoude voorge steld verwerpt omdat deze niet voldoende zuiver het belang der beide gemeenten kan aangeven. De leden van de Ged. Sialen constatee- ren dat door de toezegging van Hazers woude nog slechts f. 1500 ontbreekt en wij zen er het gemeentebestuur van Koudekerk op, welke groote verantwoordelijkheid het op zich laadt door te weigeren de toegezegde bijdrage met dat bedrag te verhoogen. Hierop deelt het gemeentebestuur van Koudekerk mede, dat de Raad dier gemeente zelfs besloten heeft de bijdrage van f. 12.500 te verminderen wanneer het verschil in- plaats van door Hazerswoude door het Rijk I of de Provincie zou worden betaald. De le den van de Ged. Staten kunnen begrijpen dat iemand in een opwelling zulks voorstelt, doch dat een ernstig College zulk een be sluit neemt, is onbegrijpelijk. Ten slotte wezen de leden van de Ged. Staten er op, dat omtrent de bijdrage uit het wegenfonds geen zekerheid bestaat, en ge- j ven zij Koudekerk in overweging zich ern- stig te bezinnen op de voorsteilen van Ha zerswoude en daarover spoedig een beslis sing uit te lokken van den Raad en deze omgaand mede te deelen, omdat de Minister an Waterstaat reeds heeft herinnerd aan do beantwoording van zijn schrijven waarin biij verzocht hem mede te deelen tot welke offers de Provincie en de beide gemeenten bereid zijn. Burgemeester en Wethouders stellen in verband met het verhandelde ter Conferen tie thans voor behalve de f. 2500 een bedrag van f. 11 000 bi) te dragen in de opheffing van den toi op de Koudekerksche brug en ie beperking tol 2/3 van de bijdrage van Koudekerk te laten vervallen Het voorstel ter Conferentie, dat beide ge meenten zich zullen neerleggen bij een uit spraak van de Ged. Staten aan de hand van een le houden telling en de beoordeeling van hetgeen daarbij dienstig is, behoeft geen goedkeuring, aangezien de Raad van Koude kerk dit voorstel intusschen reeds heeft ver werpen. Thans volgt de bespreking van dezo zaak door de raadsleden. De heer J. van Beek Szn kan zich niet begrijpen, hoe Koudekerk op zoo onverant woordelijke wijze elke oplns-ing m den weg kan staan, zonder dat zuik oen houdiug ook maar in het minst steun vindt bij de Ged. Staten. De heer C. A. van Dam vraagt of een tel ling ook den Zondag zou omvatten of alleen de zes werkdagen. Om zoo tegemoetkomend mogelijk te zijn tegenover Koudekerk, zou hij er voor zijn den Zondag er bij te nemen. Dc heer Veelenturf deelt mede dat daar over geen beslissing is genomen in de con ferentie. Het bezwaar van Koudekerk tegen een telling bestond in hoofdzaak daarin, dat daarbij niet voldoende rekening kon gehou den worden met het verschil in belang bij dn passanten betrokken. Zooals bekend is betreft de opheffing van den lol ailcen de zes werkdagen. Des Zondags is de brug reeds vrij. Wanneer het daarop zou hebben vastgezeten, zou Hazerswoude wel foegegc ven hebben. Het spreekt vanzelf, dal wan neer een telling door Koudekerk was aan vaard geworden, heide gemeenten zich bij de uitspraak van de Ged. Staten hadden moeten neerleggen, ook dan wanneer jan de hand van de telling zou biijkeD dat Ha zerswoude meer belang bij de opheffing van den to! heeft dan Koudekerk en dus dc bij drage dezer gemeente groeier zou zijn dan van Koudekerk. Het standpunt van Koudekerk berust op schattingen. Deze gemeenten wenscht het belang dat elk bij de brug heeft zooveel mo gelijk te benaderen, zij is dat tegenover dc geheele gemeente verplicht. De belasting betalers hebben het recht dit van den Raad te eischen. In do Gemeentewet is aangege ven naar welk beginsel de kosten van een gemeenschappelijke zaak moeten gedragen worden, en dat is naar de mate van het be lang dat voor eiko gemeente daarbij is be trokken. Hazerswoude wenscht zich bij de uit spraak van een onpartijdig College, ais Ged. Staten, neer te leggen. Koudekerk wenscht dit niet. De heer D. de Brayn IJzn. deelt mede dat Koudekerk een telling pertinent verwierp zoodat over de uitvoering van een telling niet is gesproken, en de Zondag in verband daarmede slechts ter loops is ter sprake ge komen. Do voorzitter zegt, dat de wijze waarop Koudekerk een telling heeft verworpen van dien aard is dat daarover niet meer gepraat behoeft te worden. Deze gemeente heeft alles gedaan om een oplossing te zoeken, doch het strandde op de onwil van Koude kerk. De heer D. Buitenhuis is het geheel eens met het standpunt van B. en \V. Het zou echter zeer te betreuren zijn, wanneer de opheffing van den tol niet doorging. Hij zou het een oplossing vinden wanneer het ver schil gevonden werd door particuliere bij dragen. De heer Veelenluri merkt terloops op dat Koudekerk dan haar raadsbesluit weer zou moeten intrekken waarbij zij heeft besloten haar bijdrage te verminderen wanneer het verschil niet door Hazerswoude betaald wordt. De heer C. Patijn acht het minder wen- scheiijk dat particulieren het verschil zou den bijpassen en vraagt verder waaruit het totaal bedrag bestaat en welke verplichtin gen deze gemeente nu hel een met het ander op zich heeft genomen ten aanzien van de Koudekerksche .brug. De voorzitter deelt mede dat de brug, het brugrecht. de gebouwen, aanleg straat en eenige verdere uilgaven bij elkaar ongeveer f. 62.000 beioopen. Met het te vormen on- derhouds- en bedieningsfonds groot f. 24.000 is dit f. S6 000 Daar gaat van af 6000 we gens bijdragen van industrieelen en f. 5000 die de beide gemeenten eik om de helft voor hun rekening hebben genomen. Van het resteerende bedrag, groot f. 75.000 moeten do beide gemeenten f. 25.000 betalen. De overige f. 50 000 zouden voor rekening van het Rijk en de Provincie moeten komen. Hol Rijk heeft echter nog geen beslissing ge nomen. Deze gemeente heeft tot heden op zich genomen te betalen f. 2500 en f. 11.000 plu9 de helft van het jaarlijksch tekort in de onderhouds- en bedieningskosten. De heer C. A. van Dam constateert dat het voor deze gemeente een principieele kwestie is geworden, waarin ernstte ge streefd is naar een oplossing, welke fthter op de houding van Koudekerk is afgestuit. Intusschen zou het jammer zijn, indien de zaak strandde. Hij bespreekt de mogelijkheid om f. 11.000 te garandeeren en de betaling van het verschil te laten afhangen van een telling. De heer Veelenturf merkt op, dat dit met gaat. Wanneer een telling zou uitwijzen dat •leze gemeente b.v slechts f.8000 verschu - «ligd is, dm mag zij geen f. 11.000 geven. De hec J. Brugman me-kt op, dal dit al le gemoetkomend zou zijn. Van de zijde dezer gemeente betalen betgeen de telling uitwijst en van de zijde van Koudekerk niet. De heer A. J. de Jong memoreert dat het standpunt van Koudekerk is het belang te bepalen volgens schatting en hel standpunt van Hazerswoude is dit te doen door een telling. De hardnekkige houding van Koude kerk staat elke oplossing in den weg. De heer C. A. van Dam wijst er op dat door sommigen aan den Rijndijk de zaak niet wordt begrepen, n.i. dat het hier een 2280 aiarjUirsn^^BisaiBBHDRiaiVBia gemeenschappelijke zaak betreft tusschen twee gemeenten waaraan elke gemeente volgens hel beginsel der Gemeentewei niet meer mag belalen dan zij er belang bij heeft. Of dit aan het Dorp of aan den Rijn dijk is blijft hetzelfde. De heer D. de Bruyn IJzn. merkt in ver band daarmede op, dal wanneer iets in cle gemeente aan den Rijndijk, waar geen andere gemeente bij betrokken zou zijn, f. 12.500 kostle. en de Raad besloot dan f. 11.000 loc te staan, die menschen gelijk zouden nebben. Nadat de voorzitter vastgesteld heeft dat Ilazerswoude ter conferentie met de Ged. Staten zoover mogelijk is gegaan tot het bereiken van een oplossing en dus op duide lijke wijze dc genegenheid heelt geloond daartoe le willen medewerken, terwijl die genegenheid hij Koudekerk totaal ontbrak (zij had wel thuis kunnen blijven) wordt tot stemming overgegaan, en met algemeens stemmen overeenkomstig het voorstel van li. en W. besloten om, behaive de f. 2500 nog f. lt 000 bij te dragen tol opheffing van den lol 'op de Knudekerksche brug. Thans is aan de orde een voorstel tol wij ziging der begrooling in verband mei de aanvrage van gelden tot uitbreiding van de Chr. schooi aan het Dorp. welk runt echter van de agenda wordt afgevoerd als zijnde niet rijp voor behandeling. Het voorschot aan de R.K. school in het TTesleinde op do vergadering ingevolge art. 101 der L. O. wet wordt, vastgesteld op f. 1348.78. Het verslag omtrent den toestand dor ge meente wordt aangeboden en zal onder de leden rondgaan. Bij de rondvraag informeert de heer C. A. van Dam wanneer de benneming van een keuringsveearls aan de orde gesteld word!. De voorzilier antwoordt in een volgende vergadering. De tijdelijke benoeming loopt op 1 Juli e.k. De heer C. Palijn informeert wanneer aangevangen wordt met het leggen van ren waterleiding in de Loete. De voorzilter antwoordt dat daartoe nog geen opdracht is verstrek l doch het is de bedoeling dit dezen zomer te doen. Hierna sluiting der vergadering. VOOR VRIJDAG 19 APRIL. Hilversum, 1071 M. 10.0010.15: Mor genwijding 12.152.00: Concert door het AVRO.-Trio 2.052.45: Uitzending voor scholen 2.-153.30: Gramoioon- muziek 3.305.00: Populaire muziek, door het AVRO.-Trio 5.306.00: Spreek uur van den Radiodokter 6.017.15: Concert door het Omroeporkest 7.15 7.45: Radiocursus vanwege het Onderwijs fonds voor de Binnenvaart 8.0110.15; Concert door de Staimuziek van het 5e Re giment Infanterie o. 1. v. J. R. v. d. Glas 9.009.30: Causerie over do Radio-di9tribu- lie-centrale. Daarna: Vervolg concert. Na afloop: Persberichten en dansmuziek door het AVRO.-Dansorkest. Huizen, 336.3 M. Na 6 uur 1852 M 11.0011.30: NCRV. Korte Ziekendienst 11.3012.00: KRO. Godsdienstig halfuurtje 12.151.15: KRO Concert door het KRO.-Trio 1.152.00: KRO. Gramofoon- muziek 3.004.00: KRO. Vrouwenuurtje 4.005.00: NCRV. Gramotoonmuziek 5.006 46: Soiistenconcert (NCRV.) 7.007.25: KRO. Lezing over hondendres- suur 7.35: VPRO. Per9ber. 7.40: VPRO. Lezing: Het Gebed 815: VPRO. Concert. Schola Cantorum 8.50: VPRO. Lezing over volksopvoeding 9.30: Concert Schola Cantorum 10.00: Declamatie 10.20: VPRO. Concert Schola Cantorum. Daventry, 1562 M. 10 35: Kerkdienst 11,05: Kookpraatje 11.20: Gramotoon muziek 12.20: Sonatenconcert (viool, piano) 12.50: Orgelconcert 1 202.20; Orkestconcert 3,20: Licht orkestconcert. J. Yates, bariton. H Mills, viool 4.50: Orkestconcert 5.35 kinderuurlje 6.20: Lezing: Menu's 6.35: Nieuwsber. 6.50: Nieuwsb. 7.05: Werken van Handel voor clavecimbel 7.20: Lezing 7.35 Muziek 7.45: Lezing: Poetry 8.05: Variété uit hel Palladium in Londen 9 20: Nieuwsb. 9.35: Aciueele causerie 10.05: Nieuws ber. 10.10: Werken van Hubert en Parry. Symphonie-orkest en solisten. Koor 11 20: Een verrassing 11.3512.20: Dansmuziek Parijs ,,Radio-Pari9", 1744 M. 12.50 2.10: Orkestconcert 4.055.05: Orkest- concert 6.557.20: Kinderuurlje 8.20: Gramofoonmuziek. Fransche opera's 8.50 11.10: Symphonieconcert o. I. v. E. Bigot. Langenberg, -462 M. 9.35 en 11.40: Gra mofoonmuziek 12.251.50: Orkestconcert —5.055.50: Mühlhölzl, cither en guitaar 7.20: Concert. Klein Werag-orkest. 1. d. pauze liedjes bij de luit. Daarna tot 11.20: Orke'Stconcert. Zeesen, 1649 M. 9.354.20: Lezingen 4.20—5.20- Orkest-concert 5.20— 7.05: Lezingen 7.20. Vocaal concert Fritz Ditt- bernd (barilon) 7.508.20: Causerie 8.209.20: Orkestconcert. Daarna: Persber. 10.0510.35: Proef-beelduitzending. Hamburg, 395 M. 11 40: Muziek voor scholen 3.35: „Der Ehemann vor der Tür operette in 1 acte 5.20: Orkesloon- cart 7.20- Concert. Mannenzangvereen. .Adolpbina" 9.3511 10- Orkestconcert. Brussel, 512 M. 5.20: Orkestconcert 6.50: Gramofoonmuziek 8.35- Concert v. Russische muziek met medew van Arth. Perlines 10.35: Sluiten 8-2

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 7