OPLOSSING. RAADSELS. GOEDE OPLOSSINGEN. ANEKDOTES. PRINSEDAG. je* zoo veeL aan gymnastiek doet. Op jon vraag kan ik geen antwoord geven. Je begrijpt Jo, dat ik het dan erg druk zou kjjgenr» daar er veel meer zijn die het dan zouden weten. Hanna van Wiisum. Jij schrijft je briefjes wel goed, Hanna, maar zoo erg kort. Vertel eens wat meer, anders weet ik heusch niet wat ik je terug moet schrijven. Aagje van der Ham. Wist je den vori- gen keer niets te vertellen? 'k Heb tenmin ste al in een paar weken geen briefje: van je gehad. Blijf jij nog langer doorleeren, en moet jij niet naar de vakschool? Annigje Spek. Het bevalt jou zeker goed op de nieuwe school. Je zult bhuis wel niet veel meer eten,, als je alles opeet bij de les, wat je gekookt hebt. Heb je de fiets ge kregen voor school? Josephina van de Velden. Het is maar goed dat je het mij verteld hebt, want ik had het nooit kunnen naden, wat je allemaal gekregen hebt. Ik vind het ook aLtijd erg prettig dat er veel visite komt als ik jarig 'ben. Hendrik en Jacobus Overduin. Je hebt vergeten te vertellen hoe oud jullie zijn. Dat moet je den volgenden keer maar deen. Jo Scgaar. Nu zul je wel gezien hebben dat de raadsels toch nog niet zoo gemakke lijk waren als jij wel dacht. Je had er maar twee goed, zocdat je dus niet bij de goede oplossers staat. Je juichkreten waren dus wat voorbarig. Catharinua van Eg mond. Als het mooi weer is, is heb ook erg- prei tig om een flink eind te loopen. Waar wandelen jullie alzoo naar toe? Ik geloof dat bijna al mijn nichtjes op een zangschool gaan. Nu jij ook al weer. Als er nog meer komen, dan zeg ik niet meer nichtjes, maar zangvogeltjes Mhchiel Groeneveld. Probeer maar de raadsels op te lossen, en als ze goed zijn kom je ook bij de goede inzenders te staan. Riekie Minnenaa. Jij- hebt dus heel wat te. goed in d'e vacantia. Zoolang mag ik nooit uit. Je Moeder zal wel blij zijn met jou ver rassing, deuk ikl Piet Kettenis. Alle nichtjes en neefjes mogen raadsels en anecdotes insturen, en als ik ze gebruiken kan, komen ze in. do krant. Dus Piet. als je wat hebt, krijg ik het van je, hè? WLm. van Grijzen Het is wel jammer voor jou, maar de rebus kan ik niet gebrui ken. Het is te lastig, met die te'ekeningetjes. Je andere raadsels- plaats ik wei eens. Hendrika Ouwerkerk. Als je antwoord hebt uit Indië, moet je mij eens vertellen wat je onbekende vriend schrijft. Het lijkt me erg prettig,, en zóó hoor je metéén eens wat van de gewoonten uit Indië. Mientje von Hole. Jij bent zeker huis houdster geweest zoolang je Moeder ziek was? Was de uitvoering mooi? Je zult het wei druk hebben met al die repetitie's en dan nog je huiswerk voor school. Jannie Eoldeart. Ik vond het jammer, dat je den vorigen keer vergeten had om jel naam in den brief te- zetten, zoodat ik je nu niet bij de goede oplossers kon vermel den. En jij had bijna alles goed. Wat jammer voor jou dat je nu niet met Mientje mee kon gaan. Heb lij altijd zooveel huiswerk? NeeJtje Meuldijk. Ik kan me best voor stellen, dat jij naar mooi weer verlangt, nu je moet leeren fietsen. Je moet maar niet bang zijn, dan leer je bet wel gauw. Een enkel keertje zal je wel eens met een boom of zoo iets in botsing komen. Vertel me eens hoe het er mee gaat, in je volgende brief. Jopie Ghristiaanse. Nu heb je pas va cantia gehad, en wil je nu al wéér vrij heb ben? Je moet eens aan je onderwijzer vragen of hij het niet kan omkeeren: de tijd, dien je nu naar school gaat voor vacantie, en dan de tegenwoordige vacantieperiodes om te leeren. Dan was het zeker wel naar jouw zin. hè? Mina Krijger. Jij hebt het adres goed onthouden; bev/aar het maar, dan behoef ik het niet telkens weer te zeggen. Ik denk dat het nog een paar weken duurt eer er weer prijsc adsels komen. Heb je deze week voor het eerst orgjelles gehad, en hoe bevalt het je? Adri van der Blom. Jij hebt zeker den naam voor het poesje bedacht! Een leuke naam vind ik het. Kan je de verhaaltjes uit de kinderkrant al lezenr of leest Kcjüs je die voor? Stientje Christiaanse. Ik wil heel graag wat anecdotes van je hebben. De raadsels mag je nog wel een paar weken bewaren, daar heb ik nog wel een heelen voorraad, van. Ik was vroeger net als jij, toen hield ik ook niet van piano spelen, maar later had ik er spijt van. Doe jij daarom maar goed je best, dan ben je later blij dat je het geleerd hebt. Je kaarter^ met het spinnewcJb, zijn erg leuk. En nu tot de volgende week. Vele groeten van HIL BRALTEN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. I. De scheurkalender, II. Ouddorp, oor, por, uur, oud, doTp. III. V1 uk, riu IV. Geen enkele; ze worden korter. V Geen enkeleze liggen stil. VI. Kaartenhuizen. Vil. Bij de letter r. RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN, DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Betsy van Velzcn. 'k Bied iedereen een rustplaats aan, hoewel ik zelf moet blijven staan. II. Ingezonden door Martha Schimmel. Met h ben ik do schrik der visschen, met st. een deel van een plant, en met b ben ik een rakker. III. Ingezonden door Anje de Gelder. Wie staat altijd in de kamer op drie pooten IV. Ingezonden door Jan van Gijzen. In welke maand eet een Amsterdammer het minst 1 V. Ingezonden door d-e zusjes v. Woudenberg. Met w ben Dc oen lichaamsdeel. Met z hoort gij mij veel. Met t pak ik steeds aan Met b blijf ik achteraan. Met g hoor ik m huis. VI. Ingezonden door Grea de Vries. Eerst zoo groen, als gras, Dan zoc wit als was Dw zoo rood ah bloed, En dan doen ze alle menscheti goed. VII. Ingebonden door Frits Fontein. Maak uit uitstaande letters een plaats in. Drente. n, a, u, d, r, z, f, 1, e. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Nico Kret, Celia Kret, Geertruida Kerk vliet, Annie Buis, Agaat Platteel, Laurens PLatteel, Leendert Blaauw, Margarebha Sierag, Cor Sierag en André Sierag-, Bet3y van Velzen, Bertha, Lucas en Coba Mul der, NeeMije van Breda, Agatha Braat, Hannie Mieloo, Christiaan Eggink, Ger- harda Eggink, Carel Hansen, Emus Han sen, Bertus Pont, Piet Pont, Jan Evers, Annie Bavelaar, Adri Bavelaar, Jo Ghris tiaanse, Nceltje Meuldijk, Annie Abspoel, Johan,, Hendrik en Frederik Mulder, Henk Seijn, Piet Nieboer, Adri van der Blom, Koos van der Blom, Nel Hagoort, Jannie Hagoort, Willem van der Ham, Willy de Neijs, Wïesje Vis, Hciltje Vis, Coba Koe voet, Arie Koevoet, Cabha-rma van Egmond Marietje Blom, Garda Lepelaar, Rie Lepe laar, Joot-je de Wekker, Josephina van der Velden,Reinier den Hertog, Jan Wat??- naar, Eempien Wassenaar, Marie de Best, Greta de Vries, Jo Nagteeaal, Ali van den Berg, Gieli van den Berg, Nico Olivier, Ernst Oppelaar, Wim Oppelaar, Gerard van Bovene, Celia Miiijzert, Snze van Heus- den, Martha Schimmel, Henk Boom, Gonda fa Lau, Geertje la Lau, Betty Kwaadgras, Lenie van Weeren, Aüna, Jantje, en Gcrarda van Woudenberg, Andriea Serdijn, Wijnand Serdijn. Hendrika Ouwerkerk, Marietje Sierag,. Ma-rietje Verbiest., Rika Verbiest, Piet Kettenis,. Stientje Ghris tiaanse,. Wim van Gijzen, Greta De mme- nïe. Jan van Gijzen, Jan Wijnbeek. Riekie Minnema, Ali den Hertog, Jacobus Cramn, Adri aan de Wit, Cornelis de Wit, Jannie Eeldert, Mientje von H^fe Frits Fontein, Mina Krijger, Jannie de Water, Dora a Lau„ Myhi'a van Sakeren, Gerra Lekker- kerker, Henk den Hertog. Maria van den Akker, Riek de Graaff. Leen Sehenkeveld. Jannie Schenkeveld, Adriana van Leeu wen, Mathilda van Leeuwen, Hans Stias- ny, Jo Zandbergen, Antje van Egmono, Corrie Rodenburg, Jan Rodenburg, Jaap Bronsgeest, Beb Bronseecst. Marietje Ver- steegen, Annigje Soek. Aagje van den Ham, Hanna van Wilsum. Hendrik Over duin, Jacobus Overduin, Annie van Hens- bergen. Ingezonden door Leo Flipse. Moeder- „Vlug, Marietje, ga je handen wasschen, tante komt dadelijk. Marietje; Moeder, maar als tante nu nic komt? Ingezonden door Arie en Coba Koevoet. Onderwijzer; „Jantje, waar ligt Parijs?' Jantje Cwiens Ouders thuis een radio heb ben); „Tusschen Iluizen en Davenlry." Wij waren vanmorgen voor dag en vuo dauv al boven bij ons op de vliering; Prins Hendrik is jarig nu dient er ge vlagd dat is toch de mooiste versiering. We meenden wel stellig de eersten te zijn maar ieder is vroeg uit de veeren; wat vroolijk staat al dat ge vlag in do huurt Komt jongens, nu vlug in de klecren. En dan gauw naar buiten; daar klinkt al inuzid ter eer van den Prins-, 't zijn soldaten! We blijven geen enkel minuutje meer thuis zoo feest'lijk is 't nu langs de straten! HERMAN NA.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 16