CORRESPONDENTIE. groei 2. d das leve joed tarsd zu te in jee c te m ;S vai en vam ;ijn •en. wel wanl tp bi dal erd. Ann eens loome n na: efje uden kon roe lal lukkei i niet letje ling sun 3opje .grain e pun h dan t zonfl jdl pte in ;elmati ijr een nders stier ld, wi i of 'ant a mof ken. Later pas hoorde Vader, dat do slier, die op eens het weiland kwam inhollen. uit een wei een heel eind verder, was los gebroken Wit van schrik zag Jaap het gevaar, dat zijn zusje bedreigde. Uit alle macht riep hij „Annie! An-nie!" maar zijn zusje, dat nu plotseling ook het woedende dier zag. was als verlamd van schrik en kon niet opslaan en wegloopen. 't Was, of hel kleine, anders zoo levendige ding op eens aan den grond vastgenageld wasl Zij gilde het uit van angst en riep luid om hulp. maar was niet in staal naar huis te loopen. Jaap „laffe Jaap" zooals dc jongens van «chgot minachtend noemden, zag het onheil met rassche schreden naderen. Aan gevaar voor eigen leven dacht hij op dit oogenblik niet, geheel vervuld als hij was van het vreeseiijkp. dat zijn zusje bedreigde. Hij holde door het openslaande hek, den tuin uit •■n het weiland in, regelrecht afgaand op de plaats, waar Annie zich bevond. Hij kwam geen minuut te laat. want met gebogen kop en dreigende horens rende hel dier op liet kind af. liét mocht Jaap nng juist gelukken, het over haar geheel lichaam, bevende meisje lak vóór den kop van het woedende dier te trekken. Vlug nam hij haar in zijn armen en Ücp zon snel als zijn zware last dit toeli'd naar huis De stier die door deze beweging cemgs- zins uit zijn koers gebracht was rende het tweelai voorhij. Itet dier scheen echter spoedig te beseffen, dat hij zijn doel gemist had en veranderde van richting. Hel slaag de er niet in Jaap met zijn zusje op de horens te nemen, maar Jaap kreeg toch nog een gevoeligen por in den rug, juist het «ogenblik, dat hij zijn zusje vóór zich uit den tuin induwde, haar haastig volgde en het hek dichlwicrp Vloer wist hij zich niet te herinneren, want op hetzelfde oogenblik viel hij bewus teloos op den grond Vader was echter op het geschreeuw af gekomen en overzag onmiddellijk den ge- heelen toestand Hij kwam juist het huis uitrennen, toen hij zag. dat Jaap het hek- achter zich dichtgooide. Kón oogenblik was het. alsof de woedende slier het ge- heele hek op zijn horens wilde nemen. Maar plotseling scheen hij zich te bezinnen en rende hij den anderen kanl uit. Annie kwam Vader huilende tegemoet nopen, maar Jaap bleef bewusteloos op Son grond liggen Vader droeg hem naar zijn kamer, waar de jongen spoedig in bed' lag. Toon de dokter kwam. bleek het, dat Jaap tocli nog met één der horens van het woedende dier in aanraking was geweest. Hij had een gevoelig plekje onder het lin ker schouderblad en moest verscheiden d.!?pn in bed blijven Maar dat was niet ergl Toen Jaap weer tot bewustzijn kwam, drong hel langzaam maar heerlijk zeker tot hem door. dat hij nu toch niet langer .laffe Jaap" genoemd zou worden. Juist kwam Moeder zijn kamer binnen. Moeder glimlachte tegen hem en noemde hem haar dapperen jongen". Dat klonk Jaap als muziek in de ooren. Ook Vader zei. dat hij Irotsch op zijn zoon was en kleine Annie had vanaf dit oogenblik een onuitsprekelijke vcreering voor haar moedi gen. grooten broer, die haar het leven ge- Tcd had. Toen Jaap voor het eerst weer naar school ging. stonden de jongens hem al op te wachten. ..Hoera! Lange leve Jaap, de held!" riep Bart Rienstra en alle anderen herhaalden als bij afspraak in koor: „Lang leve Jaap. de held!" Zóó prettig had Jaap hel zich in zijn heerlijkste droomen toch niet voorgesteld! En dat dit alles nu werkelijkheid was en altijd blijven zou! Want dat wist Jaap wel: hij zou nu nooit meer in zijn oude fout vervallen! Wie eens een held is geweest, blijft altijd ^en held. Jaap zou dit nooit uil het oog ver liezen. O, wat zijn de raadsels ditmaal gemak kelijk geweest. Van meerdere kanten heb ik dc mededeeling gekregen dal het nu haast niets geen moeite gekost had om ze op te lossen cn dat ik ze best wat moei lijker mocht maken. Enkele kindéren heb ben daarbij echter wat al te vroeg gejuicht, wat zij wel zullen ontdekken als ze hun namen niet bij dc goede oplossers zien staan! Jammer genoeg was er in het derde, raad sel een stuk weggevallen, waardoor dit zeer onduidelijk was geworden. Dat sommigen er toch nog een oplossing voor hebben ge vonden is wel bijzonder knap. Zij hebben eigenlijk een extra-pluimpje verdiend! Voordat ik nu de namen vermeld van degene, die gevraagd hebben of zij ook lol de raadseljeugd mogen behooren (wat ik natuurlijk best vind) wil ik eerst nog even a! de meisjes en jongens, die in de afgeloo- pen week jarig zijn geweest, heel hartelijk gelukwenschen. En tenslotte volgt hier dan de nieuwe lingcn-lijst: Hendrik Overduin. Jacobus Overduin, Machiel Groeneveld. Annie Ah spoel, Leenderl Blaauw, Gerard Bowno. Myhra van Sokeren en Suze van Ilunsden Maria van den Akker Tol je verjaardag mag je nog met de kleineren meedoen, daarna met de grooleren. Je moei de corres pondentie van dc vórige weck nog maar eens doorzien, dan vindt je don datum van mijn verjaardag wel. Thuis word jij zeker ook Maria genoemd? Dat heb ik tenminste inaar gedaan, want je naam is zoo érg lang. Riek de-Graaft Jij houdt wel van die ren maar toch niet erg van muizen, is T wel? Nu ik ook niet! Ze laten je altijd zoo schrikken, vind ik In huis heb ik ze ge lukkig niet maar wel in het schuurtje in den tuin Hel» jij wel eens een muis gezien die wou fietsen. Riek? Ik wel! Den vorigen zomer ging ik naar de schuur om mijn Tiels te halen, en toen zag ik dal er een muis op zat Gelukkig dal ik kwam, anders was zij er zeker met fiets en al vandoor ge gaan Dora la Lau De raadsels, die jij hebt ingestuurd zijn nog al moeilijk, vooral hel spreekwoord. Ik zal hel eerst nog een tijdje bewaren. De anecdotes plaats ik eerder; leuk zijn die. Henk Boom ik had het dus goed ge raden. Ja, ik weet wel zoo ongeveer wat jongens het liefste spelen. Wat fijn. dat je zoo vaak naar je Grootmoeder mag gaan. Daar wordt je zeker erg verwend, is 't niet? Greta de Vries Wat ben jij gelukkig geweest met het loten. Nu moet je zeker aan liet werk In den tuin? Vertel eens wal je er al zoo in hebt staan Nu flink aan den arbeid Greta, en zorg maar dal jou tuintje er altijd netjes uitziet. Jo Naglegaal Jij hebt een goede ver jaardag gehad hoor! Als het Zondag mooi weer is, krijg je zeker al dat moois aair. Ik zie je al loopen. Nog wel gefeliciteerd Jo' Maria de Best Wij Rebben bij onze zangstertjes dus ook nog turnstortjes in de familie. Gezellig, liiè zoo'n uitvoering; was er veel publiek? Celia Muijzert en Suze v. lieusden Celia, je moet de correspondentie van 2 weken terug maar opzoeken, dan vindt je het ge vraagde adres wel. Ik heb het alzóó vaak verteld, dat ik liet niet telkens herhalen kan. Suze moet me zelf eens een briefje schrijven, dat kan ze toch wel? Gerarda cn Rie Lepelaar Ik had jullie de vorige week al gemist. Maar nu waren de raadsels ook erg gemakkelijk, hè. Het boek van Garda ken ik niet. Marietje Blom Hel weer zal nu wel opknappen. Vandaag (Dinsdag) schijnt hel zonnetje lekker We zullen hopen dat hel Zondag ook zoo i9, dan kun jij een flinke wandeling maken. Gonda en Geertje la Lau Jullie hebben de raadsels goed opgelost Nu moeten jullie niet denken dat ze altijd zoo gemakkelijk zijn. Dezen keer zijn ze al moeilijker, ik zal eens zien of je ze nu ook kunt vinden. Coba en Arie Koevoet Dat had je best kunnen weten. Zie maar eens wat ik hier boven al gezegd heb. Frits Fontein Van jou zou ik graag eens een langer briefje willen hebben. Je kunt me toch wel wat meer vertellen? Hot raadsel komt in dc krant. Wiesje en Heiltje Vis Als jullie niet zooveel weet te schrijven dan gaat het best per briefkaart. Waar zijn jullie naar toe geweest, cn hoe gaat liet nu met Groot moeder? Myhra van Sokeren Heb ik je naam zoo goed geschreven? Ik weet niet of het een S. of een 1. moet zijn. Als jij zelf zoo veel raadsels hebt zal het oplossen voor jou niet zoo moeilijk zijn, In je volgenden brief moet je eens vertellen hoe oud je bent Greta, Cor en André Sierag Was die mocie teekening van het stadhuis van jullie broer? Die was keurig, en ook die boot» vond ik erg mooi. Je ziet dus, dat ik er ook ge weest ben. Het werk van Greta en Cor heb ik eveneens gezien. Dat had jij zeker niet ge dacht, hè? Betsy vaii Velzen In je vorige briefje liaa je zoo weinig geschreven, dat ik je daar niet op antwoorden kon. Als ik jou was, zou ik op school, onder de les, maar niet ever de raadsels praten, want anders kan het jullie nog wel eens straf opleveren. En dat is minder prettig. Het drietal Mulder Jullie kunnen haast een dierentuin stichten met zooveel Deesten- lk heb nog nooit van lachduiven gehoord. Het is zeker een bijzonder soort. De namen van de katjes vind ik erg aardig, ik heb er geen één. Neeltje van Breda Vind je het "fijn om thuis te zijn? Je zult het nu wel druk hebben met de schoonmaak. Je eigen raadsel mag je ook wel insturen. Wat leuk, dat we één dag na elkaar jarig zijn. Agatha Braat Ja, vroeger heb ik dat beek al eens gelezen, en lateT nog eens weer. Ik kan je wel beloven dat je anecdotes spoe dig in de krant komen, maar raadsels heb ik neg zooveel, dat die nog een poosje moeten wachten. Carel en Rinus Hansen Het is niet erg, hcor, als jullie eens een keertje overslaan. Niets prettig, hè, als Moeder uit is? Christiaan en Gerharda Eggink Je hebt gelijk, het derde raadsel is niet heelemaal volledig. Maar toch hebben jullie het gera den. O, ik zie het al, het was door jullie zelf ingezonden! Gernarda raag gerust een kaartje schrijven, om te vertellen dat ze een boek beeft gekregen. Gerra Lekkerkerker Nog een heel jaar mag je met ons mee doen, en dan ben je te groot geworden voor de raadseljeugd. Ben je at aan een kleedje begonnen uit dat boek van je? Je hebt veel gekregen, Gerra. Henk den Hertog Je schrijft dat je graag mee wilt doen aan de correspondentie. Dat kan natuurlijk wel, maar dan moet jij me cok een brief sturen, anders kan ik jou toch niet antwoorden. Probeer maar eens een langen brief te schrijven. Jootje de Wekker Wat heb jij een reuze- gceden verjaardag gehad. Ik wou dat ik ook zocveel kreeg als ik jarig ben. Jij bent in het afgeloopen jaar zeker niet erg stout geweest. Jou inzending kan ik wel gebruiken, het komt allemaal in de krant, maar natuurlijk niet in één keer. Annie van Hensbergen Het is niets pret tig. hè, een zieke in huis. Heeft je vader veel pijn? Ik zal eens zien of jij goed ont houden kunt, het duurt nog' zoo lang. Tegen dien tijd ben jij den datum misschien al weer vergeten. Corrie en Jan Rodenburg. Je kunt op een ansichtkaart hetzelfde adres zetten als op de brieven, dan komt het wel over. De volgen de week krijg ik zeker een langeren brief? Antje van Egmond Aan welke nummers heb jij alzoo meegewerkt op de uitvoering? Ia Corrie nog te jong voor de vereeniging, of houdt ze er niet van? Jaap en Beb Bronsgeest Jij bent er dus, tot nu toe, nog al goed afgekomen. Eén ruitje is niet zoo veel. Ik ken een jongen, die met zijn verjaardag een voetbal kreeg, en vóór hij na3r school ging, bad bij al vjjf ruiten vernield. Beb wordt zeker door Moeder geholpen met het naaien? Wat zal je pop mooi worden! Jo Zandbergen De vereeniging D.O.S» ken ik wel. Ik ben er wel eens op een uitvoe ring geweest. Wat zul jij lenig worden ak

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 15