Knorrigheid LAND- EN TUINBOUW. UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. ▼oor vrouwelijke athleten zal handhaven. Indien men tot beperking: meent te moeten overgaan drong de voorzitter er op aan dat geschrapt zullen worden die sporten, die geenerlei opvoedende waarde hebben. Ten slotte richtte graaf de Baillet Latour een warme aansporing tot alle Europeesche comité's om zich voor te bereiden voor de Olympische Spelen van 1932 te Los Angeles. Waar de Amerikanen van 1896 af steeo» naar alle Olympische Spelen in Europa schitterende ploegen athleten gezonden hadden, is het plicht van de Europeesche comité's om alles te doen om ook de Am» rikaansche Spelen -tot een groot succes te maken. PAARDENSPORT. DE VOORTAARS-MILITARY DER K. M.S.V. De voorjaars-military der K.M.S.V. wordt op 11 April gehouden bjj Deventer. Z:j be staat uit: een springconcours, een wegpar- cours, en een crosscountry. Ingeschreven werd door: L. N. van dei Minne, luit. 4 h. r. h, met Gri Gri (r.p.)C. L. Hollertt, ritm. rgsck, met Nil; jhr. A. van Lennep, luit. 6e r. v.-a, met Aeysha; jhr. J. v. Spengler, luit. 4e h. r. h., met Mirza II (r.p.); J. F. Winkel, luit. Ie r. v.-a., met Pucky (r.p.); B. R. Hassolman, luit. h.k.s, met Marietje (r.p,); L baron Sirtama vanGro- vastins, ord. oft v. H. M. de Koningin, met Tiberius (r.p.); J. S. Boom, ritm. 4e h. r. h., met George (r.p.); B. J. Momma, luit. 5e r. v.-a., met Uquette; J. P. van Lier res. luit 8e r. h., met Bols; M. Tan3, luit le r. v.-a., met JackH. G. baron van Lawick, maj. gen. staf, met Aramis, die den cross van Breda won; H. J. Strootman, kapt 6e r. v.-a„ met Eric; B. J. Buma, res. luit le r. h., met Sardanapal; J. A. de Bruine ,luih 8e r. v.-a, met Lanceloet; G. le Fèvre de Montigny, luit le r. v.-a., met Elly (r.p.); L. C. Cnopius, luit. 2e h. r. h., met Duiveltje (r.p.); J. Port- haine, luit. k. r. a„ met Epius au Boi3 v. d. Brandeler; F. J. v. d. Kroon, luit 2e h. r. h, met Kronp. WilhelmJ. v. Swinden Koopmans, luit. 3e r. v.-a., met Patrick; W. R. v. Mierlo, luit. k.m. a., met Henricua (r.p.); Th. Steen kamp, luit. 2e h. r. h., met Vendette; M. J. v. d. Koog, luit k. m. a„ met Iltschï (v. Lawick v. Pabst); N. J. Zijlstra, luit. 5e r. v.-a, met Puck (r.p.); J. Vlielander, res. luit. 4e r. h, met Tarqui, en ir. J. van Ommen van Guylik (b. r. v.), met Valona. BILJARTEN. PM 'T VRIJE KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. De beslissing nadert De stand op heden luidt: J. C. v. d. Berg J. Bruininkx B. de Roo 4 A. Verstraaten I G. M. Tegelaar Th. Roest H. v. d. Voort H. v. d. Nat B. Tegelaar Chr. v. d. Voort H. Slewe gsp.gTv.rrl. pat. brt. 8 8 0 1600 280 8 7 1 1385 269 9 7 2 1724 379 9 5 4 1684 391 9 4 5 1598 430 9 4 6 1450 417 9 4 5 1646 474 10 4 6 1730 469 7 3 4 1243 329 8 17 1206 440 9 1 8 1319 373 h.s. gom, 62 5.71 30 5.14 31 4.54 41 4 30 47 3 71 37 3.47 26 3 47 28 3.48 28 3 77 23 2.74 34 3.53 Deze week worden de laatste partijen ge speeld. Woensdag 10 April. 6 uur Chr. v. d. VoortG. M. Tegelaar. 7.80 uur H. SleweJ. Bruininkx. 9 uur J. C. v. d. BergH. v. d. Voort. 10.30 Th. RoestB. Tegelaar. Donderdag 11 April. 6 uur B. TegelaarChr. v. d. Voort. Vrijdag 12 April. 7 uur J. BruininkxB. de Roo. 8.30 uur B. TegelaarA. Verstraaten. 10 uur J. C. v. d. BergJ. Bruininkx. TIJDSCHRIFTEN. Het „Clubnieuws" van de voetbafveroeni- ging Alphen" bevat, behalve officieele me dedeel ingen en wedstrijdverslagen een be schouwing over den feestavond ter gelegen heid van hel 20-jarig bestaan en een arti- 3 keltje over de verhoudingen tusschen de plaatselijke clubs, die jammer genoeg, nog veel te wenschen over laat RECLAME. 1227 verkort het leven, bederft ».e zonnige Vac tea ra leidt langzamerhand tot eenzaamheid. Ldchamelljk welzijn bewerkt een opgewek te gemoedstoestand! Waarom dan uzelf te kwellen door op harde leeren hakken te loopen, die bi) eiken Btap uw? zenuwen op de proef stellen? Draagt toch B er son gummi hakken; IJ rijn zoo elastisch, dat U als vanzelf -en veerkracht! - gen. rusügen 0s loop krijgt. welke U zulk een behagelljk gevoel geeft. DRAAGT BERNSON HAKKEN. DE AARDAPPELVOORRADEN. En de omvang van de vorstschade. Door de strenge vorst, die in de afgeloo- pen maanden geheeischt heeft, is vrijwel in alle deelen des lands in meerdere of mindere mate schade aan de opgeslagen aardappelvoorraden toegebracht. Ten einde omtrent den omvang van deze schade ge gevens te verkrijgen, heeft de directie van den Landbouw, in verband met de op 15 Januari j.l. gehouden inventarisatie en met het oog op de op 15 April a.s. nog te houden raming de raardappelvoorraden, het oordeel gevraagd van die landbouw-correspondenten die woonachtig zijn in een streek, waar bij de verbouwers nog belangrijke aardappel- voorraden aanwezig waren. Gemiddeld loopt de schade in de onder scheidene deelen des lands niet zoo sterk uiteen, slechts het zuidwestelijk deel maakt daarop een uitzondering. De schade is daar van veel minder beteekenis, gevolg van het feit, dat de temperaturen in de meer weste lijk gelegen deelen des lands niet zoo laag zijn geweest als in het Oosten, terwijl bo vendien gedurende de strengste vorstperiode de kuilen op verschillende plaatsen in Zee land met sneeuw bedekt waren. Het behoeft verder geen betoog, dat in dezelfde streek de schade bij de verschil lende voorraden ten zeerste kan uiteen loo pen. De wijze van bevriezen en bedekken der aardappelen, alsmede de grootte der kui len, spelen daarbij een belangrijke rol. In kleinere kuilen is de schade naar verhou ding ernstiger dan in de grootere. Uiteraard is ook het af of niet aangebroken zijn van den voorraad mede van beteekenis geweest. Pootaardappelen, welke, hetzij in kleine kuilen of wel in open kistjes in schuren be waard worden, dus in het algemeen die hoeveelheden, welke niet in doelmatige po terbewaarplaatsen hebben overwinterd, heb ben meer geleden dan de andere aardap pelen. In Zuid-Limburg worden de aardappeleh meestal niet ingekuild, doch in kelders be waard, niettemin is de schade daar toch in vele gevallen groot te noemen. Bij de beoordeeling van de grootte van de schade, dient voorts nog in aanmerking te worden genomen, dat vooral in de zand streken veel bevroren aardappelen aan het vee worden vervoederd, welke ook voor dit doel bestemd zouden zijn indien zij niet waren bevroren. Totaal zijn 147 berichten van de corres pondenten ontvangen. In verband met de reeds eerder genoemde inventarisaties, ten dienste waarvan het land verdeeld is in een 6-tal aardappeloverschotgebieden, zijn ook de op de vorstschade betrekking hebbende cijfers volgens deze indeeling gerangschikt. In de kleibouwstreek van Friesland is naar schatting gemiddeld ruim 7 pCt. van den voorraad door de vorst bedorven, in de Veenkoloniën bijna 12 pCt-, in oostelijk Overijssel en oostelijk Gelderland 11 pCt., in de Neder-Betuwe, de Tieler- en de Bom- melerwaard, het Land van Allena en de Vijlheerenlanden ruim 10 pCt., m het Land van Maas en Waal, het Rijk van Nijmegen, oostelijk Noord-Brabant en Limburg even eens 10 pCt. In Zeeland, op de Zuid-Hol- landsche eilanden en in westelijk Noord- Brabant is daarentegen nog geen 3 pCt. van den ingekuilden voorraad door de vorst be dorven. In aanmerking nemende de voor raden in de verschillende gebieden op 15 Januari j.l. aanwezig, kan de schade door- eengenomen voor het geheele land op 7 a 8 pCt. van den voorraad worden geschat. RECLAME. H. P. *-l. KEEREWEER BEGRAFENISSEN T«l. Bél AUTO-TRANSPORT AninWMie CREMATIE 4762 AALSMEER. JUBILEUM K. STORK. Een mooie dag tooi den jubilaris! Maandag herdacht de heer K. Stork den dag, waarop hij vöór 25 jaar bij de drukkerij „De Nieuwe Meerbode" in dienst trad. Aan vankelijk zetter-drukker, is hij in de loop der jaren tot chef bevorderd, welke functie hg nog steeds bekleed. Van de vennooteq ont ving de jubilaris een gouden horloge» met in scriptie, van het personeel een gouden vulpen, terwijl hem tevens vele bloemstukken wer den aangeboden. Talrijk waren de bewijzen van belangstelling en velen kwamen ter druk kerij om Stork te complimenteeren, o.m. de Ned. Herv. Predikant, ds. v. Elden, de bur gemeester, de heer J. Kastelein, secretarie- personeel, het 2e Kamerlid v. d. Heuvel en Tele anderen. Voor den heer Stork is het een onvergetelijk schoone dag geweest, welke voor hem een spoorslag zal zijn om rich met denzelfden ijver en toewijding te blijven geven aan de zaak, waarvoor hg het bests deel van zijn leven besteed heeft! HAARLEMMERMEER. Inplaats van wijlen den heer S. v. d. SluijsSr., is tot Kerkvoogd der Herv. gstn. Haarlemmermeer benoemd de heer J. F. R. Gevers te Hoofddorp, die detze benoeming heeft aangenomen. De timmerman F. S. kwam op den Hoofdweg, bij den Vgfhnizerweg in botsing met een anderen wielrijder, met 't gevolg, dat beiden tegen den grond werden geslingerd. S .werd in bewusteloozen toestand opgenomen en per anto naar zijne woning gebracht, al waar hij onder geneesknndige behandeling werd gesteld. Zijn toestand laat zich thans tamelijk bevredigend aanzien. HILLEGOM De werktuigen van da Openbare werken der Gemeente zijn vermeerderd met een kost bare machine voor de verbetering der wegen. De nieuwe motor-wals, merk Pionier, van den fabrikant Bradford Perkins Ltd., heeft een gewicht van 8000 Kilo leeg en gevuld 9800 Kilo, terwijl de kracht is 28 P.K. De snelheid is slechts 4 K.M. per uur, maar voor een wals is dat natuurlijk voldoende. Verleden week is er in de Meerlaan ge werkt, deze week wordt er gewalst in de van den Endelaan, waar een bitumeoweg wordt aangelegd. Naar wij vernemen, is dit nog proefwerk. Met deze motorwals begint de installatie der openbare werken langzamer hand aan de eischen des trjdS te voldoen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Haimonietent. Men kent het besluit van den gemeente raad, die in ritting van verleden week be sloot voor de Harmonie te Katwijk a. Zee een muziektent te bouwen aan de Boulevard, kos ten f. 4000,De Harmonie te Katwijk» a. d. Rijn, zich op het standpunt stellend van „ge lijke monniken, gelijke kappen", meende even goed voor een dergelijke gemeentelijken steun in aanmerking te komen, temeer omdat men te Katwijk aan Zee een tent heeft en men zich te Katwijk a. d. Rijn de laatste twee jaar beholpen heeft met een „muriekzolder,,, die bij voorkomende gelegenheden haastig van planken in elkaar getimmerd werd. Derhalve zond he tbestuur een verzoek aan het gemeen tebestuur om evenals Katwijk aan Zee in aan merking te komen voor het plaatsen van een tent. Het lijkt ons niet onwaarschijnlijk, dat do Harmonie te Katwijk a. d. Rijn wel met de helft van de kasten van die te Katwijk a. Zee tevreden zal zijn. KATWIJK AAN ZEE. Een moedig en doortastend wandelaar. De jeugdige H. V., wonende Rnstenbur- gerdwarsstr., A'dam, was Zondag jarig. Om z'n verjaardag sportief in de natuur ie genieten ging hij 's morgens op stap al wandelend kwam hg in Katwijk aan Zee terecht. De wandeling had hem echter dermate ver moeid ,dat hg do terugreis per autobus wilde maken. Hij had daarvoor echter nog maar 65 cent op zak. Maar een autobusdienst op Amsterdam hebben wé voorloopig nog niet dus moest andere raad geschaft worden. Hij kwzrn toen bij de politie terecht dij hem gratis nachtverblijf verschafte en hem gisteren op transport gesteld heeft naar do ouderlijke woning. De Katwijksche Reddingbrigade heeft do tent van de Katwijksche Voetbalvereeniging •„Door Vriendschap Vereenigd", D.V.V., aan gekocht en zal die tent plaatsen ten noorden van Rijnlandsch Uitwatering, teneinde daarin reddingsmateriaal te bergen. NOORDWIJK. Ambachtsteeken school. Zaterdagavond werd in bijzijn van den Burgemeester, Jhr. v. Panhuya en Wethou- deil v„ d. Wiel, de tentoonstelling van hel door de leerlingen vervaardigde teeken- en schilderwerk in de Openbare school geopend, waarbij door den heer Overvelde belangloos eenige bloemversiering was aangebracht. We gens ontstentenis van den heer Liefferink, verwelkomde de heer C. G. J. Alkemade S>\ B. en W., de leeraren en de vele belangstel lenden. Voor het begin van dezen cursus moest, wegens het overlijden van den beer J. v. Ómmering, aan wiens nagedachtenis spr. eenige wtardeerende woorden richtte, wor den ctngezien naar een nieuwen directeur en was de keuze gevallen op den heer Grim uil Lieiden, terwijl de heer Jansen het vak van de Ned. taal en rekenen op rich nam. Wanneer men op den rondgang met een crilBch oog het tentoongestelde in oogen- scbcuw neemt, zal men zoker tot de over tuiging komen, dat dit jaar weder* een flinke vooruitgang valt te bespeuren, hetgeen voor een groot gedeelte te danken is aan de kundige leiding. Spr. wekt ede leerlingen op, steeds aan deze leiding gehoorzaam te willen zijn, want zoo zeide hij: „Veel wordt thans door de machineriën weg genomen, doch een goed onderlegd vakman, zal in de toekomst niet gemist kunnen wordeo en in deze hoopte spr. ook op de bestendiging en belangstelling van de vakmenschen. Verder deelde spr. nog mede ,dat hg de verrassende ontdekking had gedaan, dat dit jaax de Teekenschool 60 jaren beetoni Hierna verkreeg de directeur het woora tot het uitbrengen van het verslag cur susjaar 19281929, waarin hij naast lol ook nog wel eenige berispingen aan het adres der leerlingen richtte. Deze cursus werd be gonnen met 57 deelnemers, waarbjj rich 1 November nog 7 leerlingen voegden, bij het tot s tand komen van een Schildersklasse. Er zijn dus nu in totaal 64 leerlingen. De cursus werd beëindigd met 63 leden, een voor Noordwijk wel verheugend feit. Voor het einddiploma komen in aanmerking de volgende leerlingen: F. C. Alkemade, D. dubbelaar, A. v. Resteren, K. M. v. d. List en A. Otlevanger. Bevorderd worden van de 4e naar de 6e klasse: A. M. Alkemade, F. J. Beijers, J. G. v. d. Berg, A. v. d. Berg. J. Plaatzer. J. v. d. Werf en J. v. d. Wiel. niet bevorderd 3; van de 3e naar de 4e: C. Com mandeur, P M. Corber. J. Pa9schier. A. C. v. d. Poel. Chr. v. Venetiën en A. Wijnand3 niet bevorderd 3; van de 2e naar de 3e: N. J. v. Bohemen, H. J. Broekhof. N. W. Exter, L. Korving, M. v. d. Niet, C. v. Schie, F. Sie- merink en J. Verschoor, niet bevorderd 1; van de le naar de 2e klasse: A. Broekhof, F. v. Dam, R. v. d. Ilaak, W de Haas. L Haa- zenoot, A. v. Kapel, A. Korving. M. P. v. d. Linden. C. Kwaak, Ni v. Nes. J. W. v. d. Niet, P. Ottevanger, M. Plug, W. v. Schie, J. Schrier. C. J. v. Tilburg. M. v. d. Wiel en J. v. 't Wout. niet bevorderd 3; in de schil- detsklasse werden bevorderd: J. Bedijn, P. Haasnoot. A. v. d. Meulen. J. Plaatzer. J. Plug en Chr. v. Venetiën, niot bevorderd 1. Tevens konden door een toelage van het gemeente-Bestuur eenige fraaie priizen wor den beschikbaar gesteld voor de trouwste en ijverigste leerlingen, waarvoor de Directeur een woord van dank tot het Gemeente- Bestuur richtte, hetgeen zeker de werkzaam heid der leerlingen nog zal verhoogen. Deze fraaie prijzen bestonden uil gereedschappen en studieboeken en werden uitgereikt aan: A. v. Resteren, F. C. Alkemade, A. M. Alke- made, A. v. Deltt, C. v. Venetiën.'k. C. v. d. Poel, II. J. Broekhof, J. Verschoor, N. v. Nes, W. de Haas en G. J. v. Tilburg. Do Burgemeester 't woord verkrijgend, wenschlo allereerst het Bestuur geluk met het 60-jarig bestaan en kon reeds een vage toezegging geven in de verbetering van de lokaliteiten. Spr. wees op de ernst van het onderwijs en verheugde hem, dat ook op hel platteland, de hoogere eischen in de bouwvakken zijn doordrongen. Hierna reikte Z. Edelachtbare de eind- Diploma'e uit. De Directeur wenschte de leerlingen met hun einddiploma van harte geluk en hoopte dat het geleerde hen in de toekomst van veel nut moge zijn en wekte de overige leerlingen op lot harde studie. De heer C. G. J. Alkemade dankte hierna den Burgemeester voor diens svmpalhieko woorden, waarna hij de tentoonstelling voor geopend verklaarde. Hierna werd door allen een rondgang gemaakt en het tentoonge stelde bezichtigd. NOORDWIJKERHOUT. Met gToote snelheid reed in de Dorps straat een motorrgdor op een wielrijder in. De laatste werd met ernstige hoofdwonden naar het St. Bavo-gesticht vervoerd, waar twee goneeshoeren do eerste hulp ver leenden. De aannemer J. W. v. d. Klugt, had vergunning gekregen zijn personeel één uur daags langer te laten werken, than3 is van hooger hand, deze vergunning weer inge trokken. SASSENHEIM. De ooievaars komen en met hen de lente! Ook in de Ooievaarswereld heerscht wo ningnood. Dit werd verleden jaar duidelijk gedemonstreerd in het park „Iïusthoff", waar een drietal paren dezer dieren elkaar het daar aanwezige ne3t betwistten, met gevolg, dat de rustige broedplaats een bron van rnrie was. Zeker om zijn recht als eerst aangekome ne te doen gelden, is zooals we reeds bericht ten, vader ooievaar, reeds enkele weten gearriveerd en maakt in afwachting op de komst van mooder de vrouw, de woning m orde. Om in de woningnood te voorzien, is door de afd. Sassenheim van de Ned. Vereen, tot Dierenbescherming in de „Overplaats" een tweede nest geplaatst, waarmede zij een goede daad heeft verricht. Velen verbeiden met smacht de komst van de andere ooievaars, daar zij da lente zullen medebrengen! VOORSCHOTEN. Begrafenis D. J. Emeis. Maandagmiddag had in tegenwoordigheid van vele belangstellenden op de begraaf plaats der Ned. Herv. Kerk de teraardebestel ling plaats van den heer D. J. Emeis, oud koster der Ned. Herv. Gemeente alhier. O.m. merkten wg op de heeren W. A. A. J. baron Schimmelpenninck v. d. Oye, m C. A. Paap, President en Secretaris-Penningm.- Kerkvoogd, vele leden van den kerkeraad, het college van collectanten en enkele no tabelen. De predikant dezer gemeente, ds. H. P. Fortgens sprak aan de geopende groeve een woord ter overdenking en bracht den over- ledeno dank voor zijn groote hulpvaardigheid en toewijding voor alles wat het gemeente leven betrof. Door een broer van den overledene werd dank gesproken voor de betoonde belangstel ling. De raadsvergadering van hedenavond is uitgesteld tot Woensdag 10 April a.s., d3S avonds 8 uur. De afdeeling Voorschoten van de S.D. A.P. zal a_s. Zaterdag in Hotel Deurloo haar 10-jarig bestaan vieren. WARMOND. Ten behoeve van de beoefenaar» der watersport zullen de avondtreinen 1117 en 1116 van 14 April a.s. af op Zon- en feest dagen alhier stoppen. RECLAME. Ge klaagt over de niet soliditeit Uwer Schoenreparaties? Ben belangrjjk factor metterdaad. 1603 Neem daarmede (een genoegen! „De Centrale", Haarl.str. 74 Leiden ALPHEN. In den nacht van Zoodag op Maandag- werd wederom getracht in te breken. Thans was als operatieterrein uitgekozen het per ceel van den juwelier M. in» de van Manders- locstraat. De dader die op heeterdaad werd betrapt, wist echter na eenige worstelingen aan zgn vervolgers te ontkomen. In de Braggeetraat kwam eeo dame met baar rijwiel die op haar bagagedrager nog een kind had ritten, zoodadig met een auto in de knel, dat het rijwiel geheel werd ver nield. De wielrgdster en 't kind kwamen er echter behoudens eenige schaafwonden goed af. BOSKOOP. De uitkomsten der meling en schatting van de gebouwde en ongebouwde eigendommen gelegen in deze gemeente, zal gedurende 30 dagen vanaf heden tot en met 3 Mei a.s. ter gemeente-secretarie voor ieder ter inzage liggen. De melkprijs in deze gemeente is weder om met een cent verlaagd, en thans ge bracht op 12 cent per liter. De directeur der gasfabriek alhier, maakt bekend, dat de verkoop van gasmun- ten des Zaterdagsavonds aan het gemeente huis, voortaan zal plaats hebben van 7 tot 8 uur, in plaats van 8 tot 9 uur. Zondagmiddag had mej. v. P. alhier het ongeluk, toen zij op visite was bij de familie v. T. in de Julianastraat, bij ver gissing de kelderdeur te openen, met het gevolg, dat zij in den vrij diepen kelder viel. Ernstig aan het hoofd verwond werd zij opgenomen. Na eerst door dokter Den Burg te zijn verbonden, werd zij naar haar woning vervoerd. Door de politie zijn tal van processen- verbaal opgemaakt tegen bestuurders van motorrijtuigen wegens overtreding der ma ximum snelheid. Aan den heer J. Reim, te Waddinx- veen, op een na de laagste inschrijver, is opgedragen den bouw van een autogarage voor rekening van den heer J. Kok alhier, voor de som van f. 12.240. LEIDERDORP. Vergadering .Burgerwacht". De atdeeling van de burgerwacht alhier hield gisteravond haar 10de jaarvergadering in het gemeentehuis. De voorzitter, de heer K. Brug, burgemeester, opende de bijeen komst met een hartelijk woord van welkom tot de leden, waarvan zeer vele oude ge trouwen aanwezig waren. In korte woorden schetste spr. de betee kenis van de burgerwachten en sprak den wensch uit, dat mocht het onverhoopt noo- dig zijn, de Leiderdorpsche Burgerwacht getrouw zal zijn In het handhaven van het gezag. De notulen, door den secretaris ge lezen, werden goedgekeurd. Hierna volgd» het jaarverslag. De voorzitter dankte den secretaris voor dit zeer uitgebreid verslag. Uit de mededeeling van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten, inclusief het kassaldo 1928, hadden bedragen f. 499.05, de uitgaven f.485 15, saldo f. 13.90 De heer B H. v. d. Bosch verklaarde dat de beschei den van den penningmeester in orde waren bevonden Tot kasnazieners over 1929 wer den benoemd de heeren K. van Winkel en A Slingerland. Bij acclamatie werd de bur gemeester weer als voorzitter herkozen. Deze neemt de benoeming met dank voor het in hem gestelde vertrouwen aan Van de bur gerwacht te Benthuizen was een uitnoodi- ging ontvangen, om afgevaardigden te be noemen tot bijwoning van een door haar ge- organiseerden propaganda-avond. Een 10-tal leden stelden zich beschikbaar om dezen op 11 April a.s. te bezoeken. Besloten werd dat in het laatst van deze maand de schiet oefeningen te Katwijk weer zullen beginnen. Vervolgens werden door den voorzitter aan de navolgende leden, welke de schietoefe ningen met de buks hadden medegemaakt, uitgereikt: 1ste prijs J. J. C. Teijn-, 2de prijs A. Slingerland; 3de prijs J. M. de Koning; •ide prijs G Groenendijk; 5de prijs W. Moraal, 6de prijs F. Zandbergen; 7de prijs J P. Vervark: 8ste prijs A. Verheek: 0de prijs K. van Winkel; 10de prijs Joh. Dom peling; 11de prijs G. den Braver; 12de prijs J Spaargaren; 13de prijs G Goedhart Hzn. Bij de rondvraag neemt de 2de voorzitter, de heer N. Koot. het woord, en wenscht burgemeester Brug geluk met met zijn her benoeming als voorzitter en spreekt den wenseh uit, dal hel hem gegeven moge zijn deze functie nog vele jaren le vervullen. De voorzitter spreekt zijn dank uit voor deze woorden. Ten slotte dankt de heer Slingerland de heeren Teijn en Groenendijk voor alle moeite, die zij ten dienste van den burgerwacht en wel in hoofdzaak bij de schietoefeningen, zich gegeven hebben. De voorzitter sloot hierop de vergadering cn hoopte dat de burgerwacht ook dit j»»r in groei en bloei moge toenemen! In de vacature van wijlen den heer C. Bos is tot ouderling in de Gereformeerde Kerk gekozen de heer A. Maat OUDE-WETERING. Door de Chr. Zang Vereen ..Halleluja" zal morgen een Zanguitvoering worden ge geven, in de Gereformeerde Kerk. Het pro gramma bevat o.a. werken voor Gemengd Koor, vrouwenkoor en solo's. 3-2

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 7