>#^fvUENZ* KATWIJK-AAN-ZEE Z00 VAN DE KIP HILLEGOM. Nutsspaarbankr Door de commissarissen van de Nuts- spaarbank is een jaarvergadering gehouden voor de vaststelling van de balans en de winst- en verliesrekening. De boeken, die volmaakt in orde waren, zullen gecontro leerd worden door een commissie en door een accountant. Het afgeloopen jaar was zeer gunstig voor de spaarbank. Er was wederom een stijging van belegde spaar gelden, en afgegeven spaarbankboekjes. De gemaakte winst is gestort in het reserve fonds. De vice-voorzitter de heer G. Velt- huys sprak eenige gevoelvolle woorden over den overleden commissaris, den heer A. Burgersdijk, bij wiens teraardebestelling commissarissen vertegenwoordigd waren om de laatste eer te bewijzen. Aanbesteding. De aanbesteding van het verbouwen van een perceel van de Goöp. Ver. „Onderling Belang U.A." had tot uitslag: Firma van Duvn en Vink Noordwijk f. 14790: E. Schuit, Hillegom, f. 14200. Gebr. P. en W. Botbijl, Heemstede, f. 13860, C. de Vries L. Th. Couzijn, Hillegom, f. 18620; Firma Daudey Co., Lisse, f. 13579; J. Buis, Heemstede, f. 13396; Joh. Seysener, Hille gom, f. 13374; K. Vermey, Hillegom, f.12450; M. Koppe, Bennebrock, f.11600; J. Brevoord, Haarlem, f. 11500. De westzijde van de van den Ende laan is voor het rijverkeer afgesloten; de eerste werkzaamheden voor het bitumeeren van dezen weg zijn begonnen. De gemeen teraad heeft verleden jaar hiervoor f. 10.000 beschikbaar gesteld. De Oostzijde van de dubbele laan wordt door de gemeente in eigen beheer verbeterd. Nu de gekochte motorwals is aangeko men, zal zij te werk worden gesteld. Er is ook begonnen met het rooien der boomen in den Houttuin. Deze moeien ver dwijnen voor het verkeer. Als er binnenkort een pleintje met heesters en bloemen aan gelegd is. zal blijken of de ruil goed uitvalt De gerooide boomen worden geplant in de van Tetsstraat. de nieuwe weg van de "Weeresteinstraal naar het veilingsgebouw, waar sinds de bloemententoonstelling nog sparren-stammen stonden. Groote versche eieren 6'/> ct. p. «tuk Prima Roomboter 1 Gulden p. 5 ons Beleefd aanbevelend: 1209 HET KAASHUIS, Burgerdijkstr. 9. KATWIJK AAN ZEE. Gisteravond vergaderde, in hel Diaeo- niegebouw, de Kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk met Kerkeraad nolabelen en enkele belangstellende gemeenteleden Rekening en verantwoording over 1928 had plaats. De Voorz. heette de nieuw gekozen nota belen en kerkvoogd welkom in de kring van kerkbesluursleden. Ds. Rutgers opende de vergadering en bracht na hel fin. verslag dank aan heeren Kerkvoogden voor hun beheer, terwijl hij mede sprak namens KerktTaad en Gemeente. Do beer Siderius sloot met dankgebed. LISSE. Bce staat 't met de vorstachade? Do ongekend strenge winter van 1929 zal vele bollenkweekers nog lang hcugenl De belangrijke vraag van den laatsten tijd was: Welke schade zal de vorst one gebracht hebben? Al spoedig bleek, dat verschillende soorten narcissen bij het opensnijden een vreemde kleur vertoonden, wat vermoedelijk door de vorst was veroorzaakt. Of dit schade of geen schade zou veroorzaken was nog niemand bekend. Nu echter de narcissen gaan groeien, is het duidelijk waarneembaar dat hel wel nadeelig is geweest. In den Roversbroekpolder, de Lisserbroek en de Haarlemmermeer is de 9chade zeer groot. Groote velden worden daar aangetroffen, die geheel of nagenoeg geheel als verloren kunnen worden beschouwd. De schade voor de kweekers aldaar beloopt in de duizenden guldons. Ook van de gele crocussen zijn vele ver loren gegaan, wat met hel oog op den zeer hoogen prijs, ook schadelijk is. De in het zand gekweekte en dus gedekte bloembollen, komen beier voor den dag. Tot nog toe is daar nog geen of nog nagenoeg geen schade te zien. Wat deze zullen bren gen wanneer wij warm weer zullen krijgen, zal moeien worden afgewacht. Een en ander zal echter tot groote moei- lijkheden aanleiding geven, daar den laat- »tcn tijd al heel vroeg vele bollen in voor verkoop werden omgezet. Deze bollen gin gen dan. vooral bij oploopende prijzen, door verschillende handen. Maar nu dit jaar zoo veel bollen verloren zijn gegaan door de vorst zal het voor. verschillende verkoopers zeer moeilijk zijn, zoo niet onmogelijk, het verkochte kwamtum te leveren. Ook hebben op vele plaatsen de tulpen veel te lijden gehad en vooral de tulpen, die in de klei zijn geplant, en voor den winter niet opgemaakt waren. Het is wel opvallend, dat zoo weinig ge hoord wordt van vorstschade bij de hyacin- tben, want voor dit artikel was men wel het meest bezorgd 1 SASSENHEIM Aanbesteding. Door Burgemeester en Wethouders werd aanbesteed het maken van beschoeiingen en van een afscheiding voor de zwem-in- richling, waarvan de uitslag is als volgt: Joh. Potman te Haarlemmermeer voor f 8327, C. J. Kieberl te Sassenheim voor I. 7473, H. Ba* en H. Steenkist te Haarlem voor f. 6988, J. de Gelder te Oegstgeest voor f. 6900, N. Timmers Jr .te Leiden voor f, 4822. Tentoonstelling „Vakteekenschool". In de openbare school is een lentoonstel- ling gehouden van teekeningen. vervaar digd door leerlingen van de Vakteeken- school De leider van den cursus, de hehr S. Abelman, was aanwezig om inlichtingen te verschaffen. De tentoonslelling zelf bood mooi werk op het gebied van bouwkundig teekenen. Ook waren er teekeningen in waterverf, evenals enkele ontwerpen van letters. De tentoonstelling werd goed bezocht Burgerlijke Stand. Geboren: Neeltje Adrians, d. van H. Co- lijn en N. A. Oudshoorn Cornelia Maria Elisabeth, d van G. Boekei en E. P. Weijers Hendrik, z. van S. Eikelenboom en T. Boel Johannes Jozef, z. van J. van der Voet en G. Langeveld. Overleden: Barbara van Ruiten 74 j„ wed. van H. van Kampen Margrela Ver- kuijl 85 j. ongeh: Ondertrouwd: Hendrikus Wilhelmus Smakman 21 j. en Maria Helena Hulsbosch 23 j. Johan Adam Tuynman 23 j en Ja- coba Wolvers 22 j Jacobus Johannes Wilhelmus Langeveld 26 j. en Johanna Cor nelia van der Peel 21 j. Wielze Landstra 2f j. en Cornelia van der Voel 20 j. Gehuwd: Frans van den Hoek 65 wedn. van C. Bruinier en Maria van der Star 54 j., wed. van H. van Munsteren. Gevestigd: Mej. C. J. M. van Konings- burggen, Hoofdstraat 115 van Culemborg Mej. E. J M. van Reisen, Hoofdstraat 229 van Culemborg C. F. Homan, Hoofdstraat 118a van Voorhout. Vertrokken: J. J. Scholtens, van Hoofd straat 221 naar Zoelermeer Mej. M. M. Ooslveen, van Hoofdstraat 176 naar Voor schoten. Door den storm zijn van dpn molen van den Beekpolder, de vier wieken afge rukt. Het zai geruimen tijd duren, eer de schade hersteld zal zijn. Voor de ingelanden zal een en ander wel merkbaar zijn op het aanslagbiljet van de polderlasten. VOORSCHOTEN. Vergadering. Holt. Blij. van Landbouw. In hotel Deurloo kwam de afd. Voor schoten van de Holl. Maatschappij van Landbouw onder leiding van den heer E. Vernède, Voorzitter, bijeen. Na opening der vergadering werden de nolulen der vorige vergadering voorgelezen en onveranderd vastgesteld. De rekening en verantwoording van den penningmeester over het jaar 1928 gaf in ontvangsten f. 210.23, en in uitgaven f. 170.64. aldu9 een batig saldo van f. 39 59* (vorig jaar f. 48.09,). De rekening werd door enkele leden nage zien, accoord bevonden en de penningmees ter onder dankzegging gedechargeerd. De drie aftredende bestuursleden de hee ren E. Vernède, C. C. Breukink en J. W. Bakker werden bij acclamatie herkozen en namen allen hunne benoeming aan. Vervolgens werd behandeld de benoeming van een Commissie van Toezicht van den landbouwhuishoudcursus. Door den voorzitter werd hulde gebracht aan den heer J. W Bakker voor zijn ini tiatief en in het kort een overzicht gegeven van den cursus. Tot leden van de commissie worden be noemd de heeren J. W. Bakker, W. F. Ltkkerkerker en J. J Dijkman en de dames VernèdeKoster en A. C. Dijkmanvan Dorp, Wed C. NellRijlaardsdam. Hierna volgde behandeling van de inge komen stukken. Allereerst een brief van het Hoofdbestuur, vermeldende punten voor de voorl. agenda van de vergadering op 8 Mei a.s. te Amsterdam. Aan hel bestuur werd machtiging ver leend een afgevaardigde te benoemen naar de Alg. vergadering in September te Bode graven. Ten slotte werden nog besproken een ver slag van de onderlinge brandweerverzeke ring en een rapport Werkeloosheidverzeke ring inzake landarbe'ders en bij de rond vraag de wenschelijkheid van het houden van een lezing door den hëer Huisman over de Centrale landbouwboekhouding en de be strijding van veeziekten, o.a. tuberculose, met regeeringssteun Dit laatste punt zal nader overdacht worden. Tot Gemeente-Secretaris te Laren (Gld.) is benoemd de heer W. F. Vernède, thans woonachtig te Gouda. Tot onderwijzer aan de Chr. School te Vorden is benoemd onze plaatsgenoot de heer G. Verkerk. 14 Mei a.s. zal in een kerkdienst het 40-j. bestaan worden herdacht van de Geref. Kerk alhier. is de bazaar wederom geopend en wordt dan met muziek opgeluisterd. Daar nog ver schillende attracties aanwezig zijn zal een bezoek aan dezen bazaar zeker menigeen een aangename tijdpasseering brengen, waarmede dan tevens een goed doel wordt gesteund. „BOERDERIJ MEERRUST'. Hernieuwd nit haar winterslaap herrezen! Druk bezoek voor de toekomst verzekerd. De schoon aan de Leede gelegen thee- schenkerij „Meerrust", annex restaurant en pension, is in andere handen overgegaan en zal thans geëxploiteerd worden door den heer L. J. A. Kemper, directeur van Reslau- rant Royal te 's-Gravenhage. Ter gelegenheid van de heropening wer den vele gasten, collega's van den heer Kemper en verschillende journalisten, in bedoeld restaurant Royal" daar ontvangen. Men begaf zich van Den Haag met „sighlseeingcars" naar Warmond, waarna op de ruime terrassen van „Meerrust" ge noten werd van het mooie Hollandsche uit zicht en de-superieure American-drinks", welke door een uitgelezen staf werden rond gediend. Een rondgang door de gebouwen en over de terreinen toonde aan, dal deze reeds zou gunstig bekend staande theeschenkerij ge heel hernieuwd en verfraaid uil haar win terslaap is herrezen! De voormalige koestal van de boerderij, met zijn oud-HoIlandsch interieur, versierd met een keur van bloemstukken, in een eet zaal herschapen, bood met zijn keurig ge dekte tafels een feestelijk aanzien, terwijl de hall met zijn knappend haardvuur een aantrekkelijk en rustig zitje vormL De kamers, eenvoudig doch doelmatig in gericht, verlokken de bezoekers hun zomer- vacantie hier door te komen brengen. De ruime aanlegsteigers bieden tal van jachten gelegenheid hier te meuren. Een eigen par keerterrein schenkt ruimte voor een zestig tal automobielen, waarbij een aparte koffie kamer is ingericht voor de chauffeurs, mei speciaal tarief. Het dejeuner, dat de heer Kemper zijn gasten aanbood, bewees ten volle dat zijn 18-jarige renomméo op lucullisch gebied zich ook m Warmond zal handhaven. Een uitstekend Hongaarsch strijkje verhoogde tijdens hot nuttigen daarvan de feeststem ming nog. Nadat men zich aan tafel had geschaard, waarbij zich ook B. en W. van Warmond bevonden, sprak de heer Kemper hartelijke woerden van welkom, in het bijzonder aan 'B. en W. Een woord van dank uitte hij voor de sympathieke medewerking van den heer Baptist, directeur van „Holland Express". Spreker hoopte dat allen zullen mogen erkennen, dat het heden officieel geopend restaurant „Boerderij Meerrust" het zijne zal kunnen bijdragen velen te doen genieten van het wondermooie polder-landschap met zijn prachtige vergezichten. De burgemeester van Warmond, thans het woord verkrijgende, sprak er zijn voldoening over uit, dat iémand als de heer Kemper hier een restaurant gaat exploiteeren, wat voor Warmond zeker groote voorduelen zal mede brengen. Een druk vreemdelingenverkeer zal er hst onvermijdelijk gevolg van worden. Van harte wenscht hij zijn gastheer groot succes in zijn onderneming. De heer Baptist van de .Holland Express" drukt zijn verwondering uit over het feil dat de beer Kemper hem dank gebracht heeft voor zijn medewerking. De heer Kemper is niet hem, maar spreker is den heer Kemper dank verschuldigd.Deze exploitatie toch geeft den heer Baptist gelegenheid zijn builen- landsche toeristen een nieuw buitengewoon schoon plekje van Holland te doen bezoeken, wat aanleiding zal zijn, dat de vreemdelin gen langer in Holland zullen blijven ver toe-ven. De heer Teupken, secretaris van de Kon. Motorbootclub biedt den heer Kemper een klein model vlag van zijn club aan onder mededeeling, dat een veel grooter exemplaar in den maak is, wat hij binnenkort hoopt te overhandigen. Spreker heeft reeds vele vreemdelingen hier in Warmond en ook in „Meerrust" gebracht en hij vertrouwt ook in de toekomst vele vreemdelingen en club- genooten op „Meerrust" te zullen veree nigen. De heer Oudshoorn, wethouder van War mond, is als oud-Warmondenaar er trotsch op, dal een gerenommeerd restaurateur als de heer Kemper zich hier komt vestigen, wat voor hem een waarborg is, dat War mond voor het vreemdelingenverkeer een schoone toekomst tegemoet gaat en brengt daarna een dronk uit op het slagen van den heer Kemper's onderneming. Nadat de buitenlandsche journalisten op de schoonheid van Warmond's polderland schap en haar onvolprezen meren hebben gewezen, dankt burgemeester Schèlvinck den gastheer voor de aangename uren aan zijn gastvrijen disch doorgebracht Nog dient vermeld, dal ieder der aanwe zigen als souvenir een houten klomp ont ving, gevuld met bonbons. WARMOND. Bazaar. Uit de leden van de Christelijke Zang- vereeniging „Excelsior" heeft zich een da mes-comité gevormd, tot het houden van een bazaar, waarvan de opbrengst zal die nen voor het aankoopen van een orgel De bazaar wordt gehouden in de zaal van Hotel de Zon en is door ds. Jansen Schoon hoven van Oegstgeest gisteren geopend. Naar men ons mededeelt zijn van vsr- schil lende zijden mooie geschenken inge komen en mag dus verwacht worden, dat de darnel, die zich zooveel moeite gaven, hun werk met sue. es bekroond zullen zien. Hedenavond turschen halfacht en halfelf WASSENAAR. gemeenteraad. Ingekomen stukken Geldleening Directie Pensioenlondj koloniale Landsdienaren. Aanvulling Algemeene Politieveror dening Begrooting inkomsten en uitgaven. Verbouw Politiebureau en voormalige Gasfabriek. Onbe- woonbaar verklaarde woningen. De Raad dezer gemeente heeft Woensdag morgen vergaderd onder voorzitterschap va„ den Burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Ingekomen is o.m. een brie! van hel lid den heer Boender, waarbij hij informeert naar het resultaat van hel onderzoek door B en W. ingesteld, om te komen tot op richting van een had en zweminrichting. De Voorzitter deelt naar aanleiding hier van mede, dat B. en W. zich met dit om. werp nog niet hebben beziggehouden. Hij zegt toe. hel in de eerstvolgende vergadering van de Commissie voor openbare werken ter sprake te zullen brengen. Van betzelfde lid is ingekomen een ver zoek, om maatregelen te beramen, waardoor het mogelijk wordt, dol in het hier bestaande bioscooptheater, aan de twee hoogste klassen der scholen, eenmaal per kwartaal een bioscoopvoorstelling worde gegeven vaD schoolfilms. Op voorstel van den Voorzitter wordt dit verzoek in handen van B. en W. gesteld om advies. Verder bevindt zich onder de ingekomen stukken een brief van Ged Staten waarin wordt medegedeeld, dat dit college geen ter men heeft kunnen vinden voor inwilliging van het verzoek tot vorhooging van het pre sentiegeld. Het verslag van den Keuringsdienst van Waren over 1928 zal bij de leden worden rondgezonden. Vervolgens komt ter tafel een brief van het Gemeentebestuur van Leidon, waarin wordl te kennen gegeven, dat het voorne mens i9 in deze gemeente een of meer cur sussen le doen houden voor hel personeel der openbare en bijzondere scholen in de electroteehniek. Als bijdrage in de kostcu wordt gevraagd een tegemoetkoming van f. 25.en de kosteloozc beschikking over een lokaal, voorzien van elcclrische leiding. Do Voorzilter vraagt of de Raad er zich mee kan vereenigen, dal hier een dergelijke cursus wordl gegeven. Bij gunstige beschik king zal dan als leslokaal worden aangewe zen een lokaal van de R. K. Meisjesschool ten einde het ook voor de zusters mogelijk te maken den cursus te volgen. Wordt goedgevonden. Daarop deelt de Voorzilter mede. dat van de Directie van de Pensioenfondsen voor do Koloniale Landsdienaren te 's-Gravenhage een definitief aanbod is ontvangen voor het siuiten van een geldleening, groot f. 375.000, tegen parikoers en een rente van 4 of 5 pCt. per jaar. Hij stelt derhalve voor, op dit aan bod in te gaan. Aldus wordt besloten Besloten wordt aan den heer A. Parqui tegen nader overeen le komen voorwaarden te verhuren en strookje grond aan do Ko- nijncnlaan. Wordt besloten aan den heer Th. Felper- laan ontheffing te vcrLenen van zijn aan slag in het schoolgeld, tot een bedrag van f. 18.75. Een verzoek van den heer Ph. K. A. Steln- metz le Scheveningen, om een garage aan de Laan van Koot te mogen verplaatsen wordt aangehouden Hierna wordt vastgesteld de verordening regelende de bezoldiging van de ambtenaren in vasten dienst der gemeente. De heer Boender merkt op, dat tot dus ver niet volledig uitvoering is gegeven aan het besluit van den Raad tot herziening der jaarwedden, speciaal ten aanzien van los90 arbeiders. Deze hebben nog geen verhooging ontvangen. De heer Versteeg merkt op dat het niet in de bedoeling heeft gelegen voor los personeel een nieuwe regeling te maken. De heer Boender is van oordeel, dat zulks wel in de bedoeling heeft gelegen. De Voorzitter geeft den heer Boender in overweging een vooretel tot verhooging van de loonen van het los personeel in le dienen De verordening op de heffing van school geld voor het lager en het uitgebreid lager onderwijs wordt opnieuw vastgesleld. Het tarief van heffing ondergaat geen wijziging. Aan Mej. M. E. Camfferman wordt op haar verzoek eervol ontslag verleend als onder wijzeres aan de O. L. School aan de Waals- dorperlaan. Op voorstel van Ged. Staten wordt een wijziging gebracht in de instructie van den huln-keurmeester voor Vee rn vleesch. Wordt besloten aan het Rijk te verkoopen een tweetal perceel en water ter gezamenlij ke oppervlakte van 223 c.A., noodig voor ver- hrefd'ng van den Rijksweg Haagscho Schouw- Leiden voor de som van f. 44,6ft Vervolgens komt ter tafel een voorstel van B. en W. tot aanvulling van de Algemee ne politieverordening. Deze aanvuTneen om vatten in hoofdzaak wijzigingen noodig ge werden in verband met de wijziging van do Motor- en rijwielwet. De heer Van Leeuwen weet niet of in do politieverordening bepalingen voorkom.!', welke voorschrijven dat bij scholen door auto's langzamer moet worden gereden. Hij acht zulks echter zeer gewenecht en geeft in overweging borden te plaatsen met het op schrift „School" en de maximum-snelheid. De vuerzitter gelooft dat borden met het opschrift „School" meer afdoende zulen zijn dan het bepalen van eeD maximum snelheid. De heer Prins is die meaning ook toegedaan. Do heer Van Leeuwen wil hetgeen gedaan kan worden, gaarne aan' B. on W. overlaten, maar vraagt den voorzitter toch, dat hij de politie opdrage toe te zien dat bjj do scho len niet te snel worde gereden. De heer VaD BarnevelJ wil kruiwagens sn «leden op de voetpaden toelaten. Meerde re leden verzetten zich hiertegeD zoodat de befcr Van Barneveld niet verder aandringt. De heer Boender kan zich niet vereenigen met het verbod voor bestuurders vao esn rijwiel, om meer dan één persoon mede ta voeren. Hij is van oordeel dat die maatregel nnodeloozen laat zal bezorgen vooral aan vreemdelingen. Bovendien komen ongelukken door vervoer per fiets bijna nimmer voor. De voorzitter wijst op het gevaar, dat personen op een rijwiel vervoerd loopen, wanneer zij door anderen in de flank worden aangereden. De medegevoerde personen ko men er dan vaak het slechtste af. De heer Boender vindt die maatregel te kras en stelt, gesteund door den heer Ver steeg, schrapping voor. Met 2 tegen 4 stemmen wordt bet artikel echter goedgekeurd. De geheele verordening wordt da3ropzon- dhoofdelijke stemming vastgesteld. Besloten wordt tot het doen bouwen van eer brandvrije kluis in bet gemeentehuis met f ip.d"ur. De kosten worden geraamd op f 1533,-. Hierna komt ter tafel een voorstel van B. en W. om aan te sluiten bij de N.V. Ned Thermo-t'b.mische fabriek roor de destructie van afgekeurd vee en vleescb. De heer Prins vraagt, welke ko6ten hieraan RECLAME. j W. ZOO GEMAKKELTJK TE VOORKOMEN Vaadoeg voelt ge U lekker ala kip. morgca beeft 'a koo U te pakkca. Dat komi van dat Hollaadacbc Voorjaars weer sacbt-gaar - f aar-mekt - xoo on des anderen dag. Mentcben die regelnatlg Lfike- rol gebruiken hebben maling aan regeaweer en garen wind. Die kannen er tegen, omdat Lfkcrol iaweadlg ver warmt en de gevoelige keel- organea ala *t ware over trekt met een beschermende oppervlakte. Begin óók met LAkerol. Ala ge 't vandaag niet doet bebt ge misschien mar gen apijtt 50 ct- per d«o* H *n« Ap*tb*> k<nuDr*(Ww rijn verbonden. De voorzitter antwoordt dat er geene zjjn. De beer Boender zegt, dat de Zaanstreek bij Amsterdam is aanges.oten, en vraagt of deze gemeente niet beier kan aansluiten bjj Det Haag. Hij is van oordeel, dat bp aanslui ting aan een paxiieuiere maatschappij te eeni- ger tijd als de zaak niet goed marcheer^ om subsidie zal worden aangek opt. De voorzitter zegt, dat een contract voor 16 jaar wordt ges.oten. Als deze termijn om is, kan men altijd nog zjen, wat beter voordeeiiger is. Hierna wordt het voorstel aangenomen. Op voorstel van B. en W. wordt besloten de begrooting van inkomsten co uitgaven van den gewonen dienst voor 1928 te verhoogan in inkomsten eD uitgaven met f. 613,18, die van eitgaven van den kapitaaldienst voor 1928 met t. 715,28, de begrooting van inkomsten en uitgaven, gewonen dienst 1929 met f.660. en die van uitgaven, kapitaaldienst met 1.246524,—. Thans is aan de orde een voorstel van B, «n W tot verbouw van het Politiebureau. De voorzitter wijst er op, dat het gebouw te klein is geworden en dat het noodzakelijk is, dat een cenirale verwarming worde aan gebracht. Ook is het noodig een garage ta houveD voor de politieauto. De totale kostaa worden geraamd op f. 15.000,—. De heer Boender informeert waarin dak loozen moeten woraen ondergebracht. Do voorzitter antwoordt: in een cel. De heer Boender meent, dat zulks toch niet sticas zai gaan. Het komt voor dat op een gegeven moment een geheel gezin dak loos wordt. Voor dergelijke gevallen zou hij een afzonderlijke kamer willen doen bijbou wen. De voorzitter acht dit bezwaarlijk, want men krijgt de menschen er gemakkelijk in, maar het gaat niet zoo eenvoudig ze er weer uit te krijgen. Hij wjjst op de asschuur ea het gebouwtje aan den Duinrellweg waarin al snoert jnreD dakloozen huizen. De heer Boender houdt zijn meening staan de. De beer Prins kan wel met den heer Boender medegaan, mits deze aangeeft een manier cm de menschen weer kwjjt te raken. De voorzitter zegt, dat straks een advies van de Gezondheidscommissie tot onbewoon- baarverUlaring van een groot aamal wonin gen zal volgen. Dan komt heit onderwerp onderbrenging van dakloozen vanzelf aan da orde. Dan toch zullen, wil meD deze zaak zaak goed aanvatten, maatregelen moeten worden genomen, om allen, die hun huis mueten verlaten, onderdak te bezorgen, zoo wel die gezinnen die een buis kunnen buren, als die, welke thans door armbesturen worden verzorgd en die, welke ongewenscht zijn. Hij geeft den beer Boender derhalve in overweging, thans niet verder aan te drin gen op zgn voorstel. Aldus geschiedt. Waarna het voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen. Hierna wordt op voorstel van B. en W. besloten de voormalige gasfabriek te ver bouwen tot magazijn van de bedrijven. Da kosten wordec geraamd op f. 11277, Wordt besloten het uitbreidingsplan ta herzien ten opzichte van het wegenplan Tejj- lingerhorst en van het Ammonslaantje en om geving. Ten slotte deelt de voorzitter mede, dat van de Gezondheidscommissie zijn ontvangen 38 adviezen voor onbewoonbaarverklaring van 96 woningen en 66 adviezen voor verbetering van 71 woningen. Aan de leden van den Raad zal een lijst van eigenaren en bewonen worden toege zonden, opdat zij zich een oordeel kunnen vor men alvorens een besluit wordt geDomen. Hierna sluiting. Tot tijdelijk onderwijzer aan de open bare lagere school aan de Waalsdorperlaaa is benoemd mej. A. den Boestertt te 's-Gra venhage. Aan den heer A. J. M. Reijns is een- vol ontslag verleend als iijdcl-jk opzichter bij de waterleiding. Aan me). A J. C. van Saarloos. dienst bode hij de familie Van Mensch alhier is toegekend de gouden eere-med&ille der Oranje-N' assau-orde. 3-3

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 7