Voor Bezuiniging I S.G.J. DE GROOT In Lederwaren SGHEFFER's Kledingmagazijn, TRAGISCH ONGELUK AAN DEN HAARLEMMERWEG. AGENDA. NOORDEINDE 11 984 Vischmarkt 18. Sprutol. Bij alle Drogisten. Woensdag. Leidsche Schouwburg: 19de uitvoering H.B.S.-ver. „Emtégeös". Halfacht nam. Stadszaa.1: Uitvoering Burgorzangschool. 8 uur. Zomerzorg: Demonstralies op huishou delijk gebied. 710 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst der opotheken wordt van Dinsdag 2 tot en met Zondag 7 April waargenomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Visch- markt 8, telefoon 552. 1 RECLAME. GIRO 35938 - TELEF. 706 6005 JUBILEUM VAN DEN HOOFD CONDUCTEUR DER NEDERL. SPOORWEGEN W. T. T. DE GRAAFF. Gisteren was "het juist 2i> jaar geleden dat W. J. J. do Graaft als jongmaatje in dienst kwatn bij dc Holl. Spoorweg mij., thans Ned. Spoorwegen. Door en door op passend -en .plichtgetrouw, zooals hij toen reeds was, won hij het vertrouwen van rijn. superieiifert. en maakte stiel promotie. Na. ©enige jaren controleur en daarna conduc teur te zijn geweest, werd hij bevorderd lot hoofdconducteur, welke functie hij ook thans nog bekleedt Staat de heef De Graaff bij zijn superieuren hoog aangeschreven, door zijn vriendelijkheid en hulpvaardigheid, heeft hij zich ook de achting en vriend schap van het spoorwegpersoneel welen te verwerven. Toen dit vernam dat hij op 31 Maart zou jubileeren staken ze de hoofden bij elkaar en uit hun midden vormde zich een commissie beslaande uit twee collega- hoofdconducleurs, de heeren A. van den Berg en A. van der Kraan benevens de heef J. Hijsdain ladingnTPester bij de Ned. Sp., die bijdragen verzamelden voor een hulde blijk, den jubilaris op den dag van het jubi leum aan te bieden waarin zij uithemen-a- slaagden. De' aanbieding van dit huldeblijk beslaande in een keurigen ruststoel verge zeld van een album in loeren band, bevat tende naa9t geestige schetsjes en teekeniilgcn -Ie namen der deolnemers'slcrs) bewerkt door den kunstzinnigen hoofdconduclcur W. J. Metselaar had Zondagvoormiddag, tegelijk met de onderscheiding die hem vanwege de Maatschappij ten deel viel, in het privékan- loor v. d. Stationschef plaats, in tegenwoor digheid van de huldigingscommissie en leden van hel personeel, voor zoo ver "iet door den dienst verhinderd. Nadat de jubilaris met zijn echtgenoot© en kindoren per aulo van huis was gehaald en door de commissie ontvangen nam do sta tionschef do heer P. II. Van den Born het woord en wenschtc den jubilaris van harte geluk met dezen dag. Dc Inspecteur van het vervoer bij de Maatschappij had bericht van verhindering gezonden, doch spr. opgedragen De Gr. ook namens hem van harte gc-'luk to wenschen. Ook meerderen van het personeel zouden hier gaarne persoonlijk tegenwoordig geweest zijn. doch waren door.den dienst verhinderd. De heer van den Bom schelste den diensttijd van den jubilaris die een nog geheel blank strafregister heeft. Daarbij is ook eenig geluk. Een spoonnan kan ook bui len c-'igen toedoen wel eens een overtreding krijgen, maar het getuigt toch van een zeld zame plichtsbetrachting en een buitenge woon goed gedrag. De directie heeft dit welen te waardeeren door een snelle promo tic alsmede in den vorm van een waardevol diploma met de gc-'bruikelijke enveloppe. Een on arider werd door spr. den jubilaris aangeboden. Ook liet personeel wilde niet achterblijven en allen hebben aan het hulde blijk dat spr. hem vervolgens aanbood mede gedaan. Spr. wcnschle den jubilaris nog vele jaren, dienst toe, in 't belang der Maatschappij en lot eigen voldoening. Na hartelijke toekennen van instemming, Irnd daarop mej. Voorbij naar voren Pm de eclilgenoóte van De Graaff namens alle dames van het Plaatskaartenbureau met een hartelijk woord van gelukwenseh 'n bouquet aan te bieden. Dei lieer De Graaff door zooveel hartelijk heid zeer getroffen dankte den chef voor zijn vriendelijke woorden en verzocht hem ook den dank te willen overbrengen aan de directie, óm zich vervolgens le richten lot zijn vrienden ouder het personeel en ook hen te danken voor het waardevolle cadeau en de hartelijke felicitaties. Ilicrna drukten alle aanwezigen den jubi laris en de zijneir de hand. Des middags had to zijnen huize, Van Lennep9lraat 15 n. een druk bezochte re ceptie plaats. Dc-' burgemeester Van de Sande Bakhuyzen had o.tn. schriftelijke blijk van belangstelling gegeven en vele attenties in den vorm van bloemen, gebak enz. vulden de kamer waar men geruime» lijd recht ge zellig bijeen bleef. RECLAME. naar Een Zoeterwoudsch gezin in rouw gedompeld. Moeder en twee kinderen verdronken Gistermiddag tegen halftwee ging als een loopend vuurtje de droevige mar© door de stad: In de Haarlemmerlrekvaart is een rij tuig le water geraakt, waarbij drie perso nen om het leven zijn gekomen. De 17-jarige J. van der Ham uit Zoeler- woude, was met fcijn vader, landbouwer al daar, zijn moeder, de 53-jarige G. A. van der Ham—van Bcrkel, zijn 11-jarig zusje Adrian»-en zijn 7-jarig broertje Gerard met paard en rijtuig, een zgn. tentwagen naar Warmond gereden om aan het Groot-Semi narium aldaar den 20-jnrigen zoon des huizes Hendricus en diens vriend, den 17-jarigen Willem van Leeuwen, eveneens uit Zoeterwoude, af te halen. Laatstgenoemde, student aan het Klein- Seminarium te Heemstede woonde vlak bij de familie van dér H. en zou naar huis meer rijden. Op dén Iïaarlemërweg Ier hoogte van dé wasscherij der firma van der Loo, toen het gezelschap zich op den terugweg bevond, schrok het paard plotseling voor een afge kapte» boomstronk Ier linkerzijde van den weg on week naar rechts uil. Het gevolg was, dat het rijtuig kantelde, alle inzitten den en het paard in zijn val in het water meesleepende. Een jonger broertje van den 17-jarigen bestuurder weid door den val van den bok geslingerd en kwam op den walle liggen. De koetsier wist Zióh eveneens spdedig op het droge le werken. Na eenige moeite gelukte liet de inzitten den de achterdeur van den tentwagen dc eenige deur in het rijtuig te openen en achtereenvolgens konden op deze wijze de vader, de zoon Hendricus en de student van Leeuwen het rijtuig verlaten. De vrouw des huizes met haar beide kin deren slaagden daarin echter niet. Hoewel van alle kanten hulp werd geboden en een viertal personen zich gekleed te water begaf om de drenkelingen uit 'hun benarde positie te bevrijden, lukte dit niet vóór men met een bijl den kap van den wagen had stuk gehakt. Met korte tusschenpoozen haalde men er toen het 11-jarig dochtertje, het 7-jarig zoontje en de moeder uit le voorschijn. De drie laatstgenoemden waren allen reeds bewusteloos én werden bij de familie van der Horst binnengedragen. Twee doctoren ran den Eersle-Hulp- dienst, de heeren de Mcroy en Pluys en de particuliere arts, de heer Bremmer zijn meer dan twee uur bezig geweest om te trachten door locpassing van kunstmatige ademhaling de levensgeesten wepr op Ié wekken, doch hun moeite werd helaas niét beloond. Het leven was reedd gevloden. Een geestelijke hooft huil nog de Heilige Sacramenten kunnen toedienen. Na door dr. Hulst gerechtelijk te zijn ge schouwd, zijn do lijken naar woning le Zoeterwoude overgebracht, in welke ge meente groote verslagenheid heerschic. Het paard, dat door zijn hevig slaan, het reddingswerk aanvankelijk zeer bemoei lijkte., is gered kunnen worden, terwijl ook de tentwagen later door de firma van den Ameele uit Oegstgeest is gelicht. De overlevenden van het tragisch onge val wefden bij hulpvaardige omwonenden van droge kloefen voorzien en per auto's naar huis vervoerd EEN ZILVEREN TUBILEÜM. Bij de Leidsche Duinwater Mij. Gisleren was hel 25 jaal- geleden, dat de heer C. A. Milikan als klerk in dieïist trad bij de N.V. de I.cidsche Duinwater-Maal- sc hap pij. Met het oog op de feestdagen had de directeur bcslolcn dit feit reeds te her denken op j.l. Vrijdag, waartoe clc jubilaris met zijn vrouw en dóch léf (je, na van zijn woning te zijn afgehaald, oin 12 uur in clc directiekamer werden ontvangen. Allereerst werd hel woord gevoerd door den directeur, den heer Ch. van Spall, die den jubilaris Van harte welkom heette, zijn vrouw bloemen.en zijn dochtertje een palm plant je aaiiboód. In treffende woorden bracht spreker in herinnering de in diü vijf-en-twintig jaar gepresteerde werkzaam heden en kon niet anders dan volkomen te vreden zijn. Steeds had Milikan zich doen kennen als een in alle opzicblui voor zijn taak bere kend persoon. Namens de Maatschappij werd hem aan geboden een gouden horloge met inscriptie, een enveloppe met inhoud en een getuig schrift van de Nedcrlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Vervolgens werd het woord gevoerd door den boekhouder, den heer M. Tegelaar, die er op wees, dat hij den lieer Milikan had loeren kennen als een ijverig, accuraat en plichtsgetrouw persoon. Hij hoopte van harte dat het den jubilaris gegeven mocht zijn nog vele jaren bij dc Jx-idsche Duin water Maatschappij werkzaam te mogen blijven met dezelfde kracht en energie als in de afgeloopen 25 jaar. Namens hel kan toorpersoneel bood hij hem een schilder stuk aan. Verder is hij nog in waarderende woor den toegesproken door den heer .1. Plu als vriend en oudste van het kantoorpersoneel. Door het personeel van de werkplaats te Leiden werd den jubilaris bij monde van dun heer NV. .1. Bonman een gouden vulpot lood aangeboden, terwijl hij ten slotte door den heer L. van IJrero namens de firrtia L» A. van Brero Zn. werd gecomplimenteerd. Daarop was het woord aan den boer Mi likan. die allen in welgekozen woorden har telijk bedankte en in T bijzonder de directie, terwijl bij den wensch uitsprak nog vele jaren in dienst der Maatëehnppij werkzaam le mogen zijn. INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONTWIKKELING. Op den morgen van deil eerslen Pansi h- dag hield de Leidsche afdeeling van het Instituut haar laatste Zondagochtendbijeen komst m hot Volksgebouw aan de Heeren-» gracht. Er was een flinke opkomst van le den cn donateurs. In zijn openingswoord moest de voorzitter de teleurstellende incdc- deeling doen, dat de heer Willem van Gap- pellen verhinderd was te komen. In diens plaats trad nu op de heer Ru Mulder ie Hilversum, die van verschillende socialisti sche kunstenaars fragmenten, novellen en gedichten voordroeg. Hij had een aandach tig gehoor, dat hem mot applaus beloonde. Het winterwerk van hel Instituut ia met deze bijeenkomst afgeloopen. De voorzitter deed de toezegging, dat over ecnize maan den het bestuur de voorbereidende maat regelen zal treffen voor een te houden zo merfeest. LEIDSCHE SPAARBANK. Bij de Leidsche Spaarbank is in de vorige maand (Maart 1929) ingelegd f. 361.713,69 en terugbetaald f. 360.315,71-, 163 nieuwe inleggers zijn ingeschreven en 88 boekjes werden geheel uitbetaald. Hel tegoed der 17,648 inleggers, inclusief 977 deelnemers aan den afhaaldienst, be droeg einde Maart f. 7.356.562,16. In 3922 posten is in deze maand door doti afhaaldienst f. 7858,50 ontvangen. FEDERATIE VAN WONING BOUW-VEREENIGIN GEN. Jaarverslag over 1928. Het jaarverslag der bier ter stede bestaan de „Federatie van Womngbouwvereenigingen" is verschenen en opgenomen in het Aprilnum mer van „Volkshuisvesting", het maandblad der Federatie. We ontkenen er het volgends aan: Het aantal aangesloten vereenigingen fee- droeg einde 1928 zes, zoodat het aantal zich met 2 nieuwe leden uitbreidde n.l. „Ons Be lang" te Leiden'cni „Buitenlust" te Oegstgeest. De eerste schrede om ook woningbouwvere nigingen uit de buitengemeenten in de Fede ratie te betrekken, is in 1928 dus gedaan. Het bestuur der Federatie wordt gevormd uit vertegenwoordigers van de aangesloten ver- écnigingen en bestond einde 1928 uit de hee ren: J. Metscher, P. J. van Leeuwen, K. Weet, J. Neuteboom, J. v. d. Bos en J. Verkuylen. Er werden 7 bestuursvergaderingen en 3 ledenvergaderingen gehouden, die trouw wer den bezocht en tot vruchtbare discussies en besluiten leidden. De toelage voor den» secre taris werd Van f. 25 op" f. 100 gebracht. De redactie van het maandblad zal voortaan berusten bij het bestuur der Federatie. De vroeger bestaande vergaderingen van gedele geerden werden afgeschaft. Een voorstel tot federatieve wandgediertenbestryding werd zeer besnoeid, zoodat alleen werd besloten, jaarlijks de woningen door een bevoegd zui veraar te doen inspecteeTen. Tegen het. voor stel van B. en W. om den bouwgrond van „Zuiderzicht" aan particulieren te verkoopen, werd een krachtige actie gevoerd. Behalve een uitvoerig adres tot den Raad werd een protestvergadering" gehouden met den heer De Miranda, oud-wethouder te Amsterdam en den heer J. H. Schiiller, lid van den Raad lo Leiden, als sprekers. Helaas mocht het verzet niet baten. Verder werd besloten voor de leden der aangesloten vereenigingen een drietal lezin gen te organiseeren over: liet onderhoud van tuinen, het speeltuinwerk en de volkshuisves ting. Over het laatste onderwerp sprak rar. dr. J. Versteeg te Amsterdam, voor een slecht bezochte vergadering. In liet afgeloopen jaar bestonden de vereenigingen „Ons Doel" en ..Ons Belang" respectievelijk 10 en 15 jaar. Op 22 September werd een excursie gehouden naar Oegstgeest, teneinde de nieuwgebouwde woningen van „Builonlust" te bezichtigen. Uit het financieel verslag van den 'pen ningmeester, den lieer K. West, blijkt dat er een batig saldo is van rui ra f. 540. EEN ZILVEREN JUBILEUM. Bij A. W. Sijthoff's Uitgevers Mij. Heden herdenkt de heer J. Pillekers den dag waarop hij voor 25 jaren in dienst trad bij de N.V. A. W. Sijthoff's Uilgevers Mij. Door de directie uilgenoodigd werd de jubilaris mei zijne echlgenoote lieden om ÜO uur ten kantore der Vennootschap ontvangen, waar li ij bij monde van den directeur de lieer v. Looy hartelijk word toegesproken, die hem roemde als een sljl, bekwaam vakman. Hij wenschle onder 't overhandigen van couvert met inhoud en 'n fraaie palm hem toe zijn gouden feest ook nog te mogen vieren. De jubilaris dankte ook namens zijn vrouw voor dc hartelijke ontvangst en de mooie huldeblijken. Ook werd nog het woord gevoerd door den heer du Croix procuratiehouder der firma, die hem geluk wenschte met dezen dag en hoopte dat de verhouding lusschen jubilaris en kantoorpersoneel steeds moge blijven wal zij tot dusver is geweest. Ook daarvoor bedankte de jubilaris met een kort woord. Daarna werd de jubilaris naar hel kan toor van den bedrijf9chef medegenomen, waar hij bij monde van den algemeenen chef en bedrijfsleider den heer Merkelijn werd gehuldigd die een groote waardeering voor den jubilaris liet blijken. Hij bood hem nafnens dc chefs van diverse afdeelingen een fraai rookstel aan, wat door <Jen jubilaris dankbaar werd in ontvangst genomen. Nu had de huldiging plaats van zijn ka meraden, daartoe allen in een groot lokaal bijeen. Namens hel personeel werd hij hier toe gesproken door den drukkerijchef Crama, die hem huldigde als een bekwaam arbei der die steeds zijn plicht doet en altijd be reidwillig is. Hij had het genoegen hem namens het geheele technische personeel een schrijftafel, een barometer en nog een azalea aan te bieden met den wensch dat hij al deze cadeaux nog jaren in gezond heid en voorspoed mag bezitten ert steeds als een blijk van waardeering' van oe collega's moge beschouwen. Zichtbaar aangedaan bedankté de jubila ris voor al deze blijken van waardeering. Hiermede was de huldiging afgeloopen en kon de jubilaris het verdere van den dag in den huiselijken kring Vie?en. RECLAME. VEREENIGING VAN HOOFDEN VAN SCHOLEN IN NEDERLAND De jaarvergadering in „Den Burcht". De middagzilling wordt door den voorzit ter geopend. Aan de orde komen de voorstellen der afd. Arnhem en omstreken en Amsterdam, betreffende een afzonderlijke 9alarisrcgeiing voor Hoofden van Scholen. Het voorstel Arnhem cn 0. -wordt toege licht en verdedigd door den heer C. van der Mooren. Spr. bepleit de wenschelijkheidd van een wegwerking der verschillende marges, die z i. zeer onbillijk zijn. Een aparte saiaris- regcling voor den hoofdonderwijzer is drin gende eisch. Het voorstel wordt aangenomen. In behandeling komt een voorstel van do afdeeling Amsterdam., waarbij verzocht zal worden om een betere rc-geling van verlof wegens ziekte. De afgevaardigde van Amsterdam, dc heer Splgt licht dit voorstel uitvoerig toe. De beslaande regeling (na jaar ziekte verlof de helft van het salaris), is onvol doende te achten cn niet bevorderlijk aan het herstel van ernstige patiënten. Met algemeeno stemmen wordt dit voor ste 1 ten slotte aangenomen. Hierop volgde de behandeling van de aansluiting bij „Het Verbond van Vakorga nisaties van Hoofdarbeiders. Het hoofdbe stuur 9(eil voor tot aansluiting over te gaan en laat dit voorstel verdedigen door den len secretaris, den heer Blekkink. Namens het Verbond van Hoofdarbeiders zijn aanwezig de heeren Veenslra en Bak ker, resp. voorzitter en vice-voorzitler van dit verbond. De afgevaardigde van Amsterdam, de heer v. Sptimler ziet bezwaren. Hij vreest, dat aansluiting bij dit verbond, betcekent een zich aansluiten bij menschen, die niet op oen gelijke intellectueel© basis staan en verzoekt te waehlen, lot men zich voegen kan bij de CenHale van Rijks en Gemeente ambtenaren, die, naar spr. verneemt, in wording is. De voorzitter wijst op de groote moreel© steun, die men van zulk een groot verbond (16.000 leden), verwachten kan. De voorzitter van lret Verbond van Hoofdarbeiders dc heer Veenslra bespreekt uitvoerig de samenstelling van de leden van dit Verbond en meent dat de intellec tueel o ontwikkeling van vele der Verbonds leden zeer weinig bij die van den hoofd onderwijzer ten achter staat en hun verant woordelijkheid zeer zeker niet. Spr. legt er den nadruk op. dat de Ver. van Hoofden van Scholen in elk opzicht op steun van het Verbond kan rekenen. De afgevaardigde van Rotterdam, de heer Verburg, stelt voor de beslissing over dit voorstel tot het volgend jaar uit te stellen. De afgevaardigde van Leiden, de heer F. NA". Zeelenberg, ondersteunt dit voorstel. Bestolen wordt om het voorstel van het Hoofdbestuur tot aansluiting bij het Ver bond het volgend jaar nogmaals op de agenda te plaatsen. Aan de orde komt punt c. Van de voor stellen der afd. Amsterdam, n.l. de Regee ring le verzoeken een regeling te treffen waarbij het hoofd der school wordt ver plicht zich door geregeld klassebezoek op de hoogte te stellen vari het onderwijs in dc verschillende klassen van zijn school. Het Hoofdbestuur verschilt hierover van meening. De minderheid van hel Hoofdbestuur vindt het, evenals de afgevaardigden van Arnhem de heer C. v. d. Mooren, verkeerd iels als plichtoplegging bij de Regecring aan le vragen, wat vanzelfsprekend én door de wet èn door de schoölaütorileiten èn door de Hoofden dér Scholen zelf, als plicht wordt beschouwd. Uitvoerig wordt dit door den heer M. A. Vlugter, adviseerend lid van het Hoofdbestuur toegelicht. Spr. propageert het vrije beschikkingsrecht, geen dwang van overheidswege in deze. Dit voorstel van Amsterdam wordt na langdurige discussie aangenomen met 30 tegen 16 stemmen. Het voorstel van Amsterdam waarbij het Hoofd der School, verplicht wordt eén jaar- Iijksch rapport uit le brengen aan den Rijks-inspecteur van het L. O. over het on derwijs en den toestand aan zijn school, wordt verworpen met 25 tegen 21 stemmen. Aan de orde komt ceri verzoek van de afd. Amsterdam, waarbij het Hoofdbestuur uilgenoodigd wordt voor de Alg. Verg. in 1930 het vraagsluk der ondenvijsleiding aan de orde te stellen. Dit voorstel wordt zonder stemming aan genomen. In behandeling komt, onder groot rumoer een motie van de afdeeling Amsterdam, die aan de vergadering wordt voorgesteld. Deze luidt als volgt: Overwegende, dat aan het hoofd eener school iemand moet staan die door zijn be kwaamheid en persoonlijkheid leiding kan geven aan het onderwijs- Van meening, dat het systeem van an- clennileitsbenoeming, zooals dit thans door den Bond van Ned. Onderwijzers wordt H. P. H. KEEREWEER BEGRAFENISSEN Tel. eëi AUTO-TRANSPORT Aalmarkt 16. CREMATIE 4-762 voorgestaan en gepropageerd en waarin bo vengenoemde qualiteiten in den leider der school Diet langer worden erkend, zeer noodwendig moet voeren tol de benoemiDg van minder geschikte, hoofden van scholen; Dringt er bij de Rijks- en Gomeente- autoriteilen op aan, dit verderfelijke stelsel nimmer in toepassing te brengen en le blijven voortgaan met benoeming bij keuze; En besluit dezo motie Ier kennis te bren gen van de Regeering, het Rijks-schooltoé- zicht en het Gemeentebestuur van Amster dam. Tenslotte worden de drie conclusies van het Hoofdbestuur, betreffende het ondeT- werp plaatsvervanging bij afwezigheid van onderwijzend personeel zonder stem ming aangenomen, n.l.: 1. De plaatsvervanging laat in de practijk ongeveer alles te wenschen over; in de plaatsvervanging van het hoofd, dat zijn werk in andere, klassen doet, is in het ge heel niet voorzien. 2. In elke school of complex van scholen in omvang gelijkstaande met een vroegere dubbele school behoort een reservekrachl aanwezig te zijn. 3. Een afdoende regeling der plaatsver vanging moet in de Lageronderwijswet wor den vastgelegd. Daarbij dient tevens een regeling te wórden getroffen, waardoor aan de hoofden der openbare scholen tijd en gelegenheid wordt gegeven om zich op de hoogte te houden van den géng van zaken in alle klassen. De afgevaardigde van Gouda, de heer Hootredóorn, heeft onmiddellijk, na lezing der motie, de volgende aanteekeningen ge maakt: 1. Is 't noodig? Is het tactisch? De af deeling Amsterdam van den Bond heeft zich geblameerd dóór onnadenkend optre den. 2. De re3t van Nederland heeft die afdeeling dah ook verloochend. 3. Door die actie au sérieux te nemen rmderschatlen wij het gezond verstand onzer autoriteiten in bet algemeen. Dc heer Hoogedoorn stelt voor de motie niet in behandeling te nemen, hetgeen met 26 tegen 16 stemmen aangenomen wordt. Aan het einde der vergadering sprak do heer J. Baak, inspecteur van het onderwijs te Leiden in opdracht van den Hoofdinspec teur den heer Rienks uit Den Haag, die we gens andere bezigheden de middagzitting niet kon bijwonen, woorden van dank tot den voorzitter, voor de uitnoodiging tot bij woning der vergadering. Spr brengt voorts hulde aan het beleid van den voorimèr. De vice-voorzitter van de Plaatselijke Schoolcommissie de heer Koops brengt dank voor de gelegenheid, die hem en mr. Don ders geboden is, de besprekingen te volgen. Hem heeft de zakelijke en objectieve wijz^ getroffen, waarop een en ander behandeld is De heer Willemse sprak korte woorden namens de Ver. „Volkenhond en Vrede", in verband ook met de ouderavonden, waar do Volkenbondsgedachte als op de scholen dient gepropageerd le worden. Tenslotte herdacht de heer Ileslinga in korte, treffende bewoordingen het wegens ziekte afwezige bestuurslid de heer Tjalsma. Er werd besloten een telegram met wen schen voor beterschap le verzenden. Hierop 9loot de voorzitter, die inderdaad op buitengewoon tactische wijze de verga dering wist te leiden, de middagzitting. Vervolgens vond een diner in ,,de Turk" plaals. ONTHULLING VAN EEN GEDENKTEEKEN OP T GRAF. VAN Ds. G. H. BEEKENKAMP. Een treffende plechtigheid op „Rhijnhof". Toen op 30 November van het vorig jaar ds. G. II. Beekenkamp, de met name onder dekleine luiden meest gevierde predikant der Nod. Hervormde gemeente alhier, ten grave werd gebracht, rijpte bij vele zijner vrienden en vereerders het voornemen om in de gemeente de herinnering aan den ge liefden voorganger levendig le houden* medo door het aanbrengen van een, in overeenstemming met den geest van den overledene eenvoudig en passend gedeik-i teeken op zijn graf. Er vormde zich een comité uit Kerte- raads- en gemeenteleden tot uitvoering Van dit voornemen dat in breeden kring inslöm^ ming vond; en vele waren de geldelijke bijdragen die voor dit doel aan het Conlité werden geschonken. Aan de heeren Van Gent en Groeneveld, steenhouwers alhier werd opgedragen een ontwerp te maken, daarbij rekening hórj-j dende met de beschikbare gelden en m<?H de eischen in verband met het ambt docr den overledene gedragen aan zoodanig gedenkleeken te stellen. Zoo legden de ont werpers de gedachte eener kerk aan het monument ten grondslag. En zij hebben met piëteit en waren kunstzin teven9 dezo gedachte in de uitvoering verwezenlijkt; Een staande wit marmeren steen als kerk raam in spilsboogvorm met daaronder een hard-steenen voetstuk als raamdorpel ge dacht en ter weerszijden zerken steun- RECLAME. Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot 1002

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 2