Wat OD OL onderscheidt 7Csle Jaarg&ug LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 27 Maart 1929 Vierde Blad No. 21176 UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. HAARLEMMERMEER. Christelijke Landbonwwinterschool. Onder vrij groote belangstelling werden in het gebouw der christelijke landbouw- winterschool te Hoofddorp de lessen geëin digd en de uitslagen der gehouden examens bekend gemaakt. Bevorderd werden van de eerste klasse naar de tweede klasse 18 leerlingen, terwijl 14 leerlingen het einddiploma verwierven, n.l. de heeren: W. A. de Boer, W. Braat, E. Geertsema, Euduard Knibbe, J. van Kuik, S. Meindertsma, Adriaan Nieuwenhuis, G. Petri, Cor van Reeuwijk, J L. van Reeu- wijk, Albert Riepma. Cor van Strien, Jaap ter Huizen en Piet Visser. Aan het einde van de openbare les wer den met een toepasselijk woord de diploma's uitgereikt door den heer Biesheuvel als 2e voorzitter van het bestuur. In de plaats van den voorzitter dier commissie, burgemees ter Slob, die door ambtsbezigheden tot zijn spijt verhinderd was de eindles bij te wo nen, sprak de heer Knaap namens de com missie van toezicht een opwekkend woord. De oud-leerling P. Visser, die 't hoogst aan tal punten had mogen verwerven, sprak ten slotte eea kort woord van dank y^ens directeur en leeraren. De ijsclnb „Hoofddorp". In hotel „de Wapens van Haarlemmer meer" alhier werd een al gemeene ledenver gadering gehouden van de ijsclub „Hoofd dorp". Het onlangs gekozen bestuur was geheel compleet aanwezig; de heer Jac. Molenaar fungeerde als voorzitter. Meegedeeld werd, dat in de afgeloopen vorstperiode wel geen ijsbaan ter beschik king was geweest maar toch nog enkele ijs- wedstrijden werden gehouden; met goed succes. Het aantal leden bedraagt thans 33. Door den voorzitter werd uitvoerig toege licht een plan van het bestuur, om de vroe gere ijsbaan nabij het fort weer in orde te doen maken. De ijsbaan zou dan door een paar kistdammen moeten worden verbeterd het grondvlak moet worden geëgaliseerd en gezuiverd van riet en onkruid; omrasterd imet palen en prikkeldraad en voorzien van lelectrische verlichting met een muziektent. De kosten zullen niet meevallen; vermoe delijk ongeveer f. 1500 beloopen, terwijl de volle medewerking van de genie van het departement van oorlog noodig is. om alles naar wensch ingericht te krijgen. Dit voorstel had een levendige bespreking tot gevolg, doch werd niet in verdere behan deling genomen, toen de burgemeester mr. Blob het denkbeeld naar voren bracht om tnog eens te probeeren of niet van het ge meentelijk sportterrein een flinke ijsbaan te maken zou zijn; misschien wel met kleinere uitgaven en met beter resultaat. Het bestuur werd daarna gemachtigd nader contact te zoeken met het gemeente bestuur, teneinde een en ander te onder zoeken en desnoods met nieuwe voorstellen bij de ledenvergadering te komen. Op verschillende plaatsen in Haar lemmermeer is de prijs van de melk met een cent verlaagd en gebracht op 13 ets. de liter. Voor de huismoeders weder een buiten kansje. Door het bestuur van den Haarlem mermeerpolder is thans begonnen met het verbeteren van den Ringdijk nabij Sloten, alwaar o.a. de weg van den Nieuwemeer- dijk met het verderop gelegen gedeelte in een zoo slechte conditie verkeerde, dat hij gevaar voor het verkeer opleverde. De voor de verbetering bestemde steenen Worden met groote schuiten aangevoerd en vrijwel ongeklopt voor de ophooging gebe zigd, zoodat wil men per auto, motorrij wiel qf fiets niet over den kop slaan bij het passeeren van dezen weg de grootst mo gelijke voorzichtigheid in acht dient te wor den genomen. Intusschen zal, als het werk gereed is, tfeder een groote verbetering tot stand zijn gebracht. HILLEGOM. Bazar Herv. Kerk. Er zijn verschillende comité's gevonmd voor den Bazaar ten bate van den bouw 'der nieuwe Herv.. JKerk. Het eerecomité bestaat oiit mevrouw V an Zanten (Rustenburg), mevrouw Van Til (Huize Nelly), mevrouw De Vreugd, me vrouw Keur, mevrouw Sprey, en het hooid- bomité bestaat uit: mevrouw Mulder, pre sidente, mevrouw Kijne vice-pres., mevr. Baas, sear. (afd. voorwerpen), Kerkplein, mevr. Van Os, secr. (afd. handwerken), Huize Bene Habet, Weeresteinstraat, mevr. Tolk ampVan Leeuwen secr. (afd. voe dingsmiddelen) Noorderlaan, mevrouw Van Dooreu, mevrouw Van Dooren Van der Zaal (secr. afdeeling verma kelijkheden.), Hoofdstraat, mevr. Kramer secr. (afd. bloemen), Hoofdstraat, Zuster Terhorst penningmee6teresse, Weerestein straat, mevr. Bruzsee, mevr. Vooren, mevr. De Kruyff, mevr. Taat. Verder is er een comité voor handwer ken, voedings- en genotmiddelen, voorwer pen, bloemen, vermakelijkheden en thee tent, en houtsnijwerk. Vier radio-toestellen zullen verloot wor den. LISSE. Vergadering van Bloembollencnltnnr. Gisteravond hield de afd. Lisse van bo vengenoemde vereeniging een vergadering in hotel „de Witte Zwaan." De leiding be rustte voor den laatsten keer bij den voorz. den heer J. J. Grullemans. Spr. heeft het voorzitterschap altijd als een eer beschouwd, daar de afd. Lisse een buitengewone positie bekleedt in het ver- eemgingsieven. Hij 6teit er prijs op, mede te deelen, dat de jongeren m ons midden, gehoor hebben gegeven aan zijn woord, om de roem van .Lisse ten opzichte van het houden van tentoonstellingen hoog te hou den. Hij brengt dengenen die tijd en krach ten daaraan hebben besteed, zijn h&rte- lijken dank. Spr. hoopt dat het de afd. goed zal blij ven gaan, en opent vervolgens de vergade ring. Do notulen werden ongewijzigd vastge steld. üit het jaarverslag blijkt, dat de afd. 4 maal vergaderde. De sohoromelende prijzen der darwintulpen werden gememo reerd. De penningmeester had ontvangen f. 1407.23, en had daarvan uitgegeven f. 694.90, zoodat er een batig saldo was f. 712.33. De bescheiden werden nagezien en in ord« bevonden. Van de statutenwijziging van de Alg. Ver. werden door hun belangrijkheid, de artikelen 45 en 16 besproken. Dit gaf tot resultaat dat met de wijziging accoord werd gegaan. De beschrijvingsbrief voor de 161e Alg. Verg. ging onbesproken onder den hamer door. Aan de beurt van aftreding waren de heeren J. J. Grullemans en H. Zijp, resp. als lo voorz. en 2e secr. die niet her kiesbaar zijn. Met algemeene stemmen werden gekozen de heeren J. van der Meij Gzn. en B. C. Seger8. De laatste nam de benoeming aan, terwijl eerstgenoemde niet aanwezig, er van in kennis zal wortlen gesteld. Den heer Zijp wordt dank gebracht voor alles, wat door hem voor de afdeeling is gedaan. In de rondvraag werd allereerst de wij ziging besproken van het telefoon-streek- net. Hieruit blijkt, dat dit net financieel veel winst oplevert, Desondanks wordt nu het gesprekkentarief opgedrongen. Volgens een becijfering van den secr. van Rijnland, den heer Knibbe, zou dit het Rijk alleen uit Lisse een voordeel geven van plm. f. 16000. Besloten werd, zich met alle krach ten hiertegen te verzetten en medewerking te verzoeken van het hoofdbestuur. De heer Th- v. d. Vlugt verzocht om me dewerking te verkrijgen van het H.B. om de bonte kraaien die zoo schadelijk zijn in de bollenbedrijven, afgevoerd te krijgen van de lij6t van beschermde vogels. De heer G. v. d. Veld, lid van de wild- schade-commissie in Zuid-Holland, zegde hiertoe zijn medewerking te verleenen. De heer A. Verduyn bracht aan het slot namens de afdeeling dank aan den schei denden voorzitter voor zijn leiding, en voor alles wat hij voor de afdeeling deed. Hierop werd de vergadering gesloten. van der Aa en M. H. Smulders. Johan nes Martinus, Z. v. W. Knijnenburg en M. Heemskei k. Overleden: Pieter Dubbeld, m. v. W. van Zalinge, 69 j. Dirkje Langeveld, vr. van J. Snelderwaard 74 j. Geertrui- da Alida Rooijakkers, vt. van G. A. de Jong, 42 j. Hcndrikus Maria van der Kamp, m. v. C. Kooper, 79 j. OEGSTGEEST. Door den Minister van Financiën is aan v. d. Velden en De Jong, aannemers alhier onder^handsoh opgedragen voor f. 27897. het maken van den gewapend be- ton-onderbouw voor een garage voor Post auto's met werkplaatsen en twee woningen aan de Van der Kunststraat en Lulofdwars- straat te 's-Gravenhage. Het werk dat door 750 heipalen zal gedragen worden, moet in 2 maanden gereed zijn. SASSENHEIM De eerste ooievaar! Nauwelijks wijst de kalender de komst der lente aan, of de ooievaar in het wandel park „Rusthoff" is gearriveerd I Dit is veer tien dagen vroeger dan verleden jaar. De keuring van dienstplichtigen, lich ting 1930, zal voor deze gemeente plaats hebben op Woensdag 4 Mei, des voormid- dags 101/* uur in het K. S. A.-gebouw. Deze winter is alhier een cursus ge houden in bouwkundig teekenen. Wat er in dit eerste seizoen bereikt is wordt Woens dag 3 April ter bezichtiging gesteld in de openbare school. VOORHOUT. Verbeteringen. lii de Boer-haavestraat en aangrenzende nieuwe straten, is een nieuw tegeltrottoir aangelegd, waardoor dat dorpsgedeelte aanzienlijk is verfraaid. Ons gemeentebe stuur zit niet stil, want plannen bestaan om ook de Hoofdstraat van trottoirs .te voorzien. Al spoedig zal een begin worden gemaakt met een gedeelte daarvan en wel vanaf bet station tot voorbij het gemeentehuis. Het bestaande hek voor de burgemees terswoning zal achteruit worden gezet en de voortuintjes van de door de gemeente aangekochte arbeiderswoningen worden op geruimd, waardoor de weg aanzienlijk zal worden verbreed. Welk een aantal verbeteringen in de laatste jaren 1 De straatverlichting alhier is wederom uitgebreid, en wel door het plaatsen van eenige nieuwe straatlantaarns, van het nieuwste model, in de W. Botsstraat ert Mgr. Broerestraat. Het lichteffect is groot en voorziet in een groote behoefte. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Pleun, Z. v. N. van der Marei en M. Verboom. Maria Elisabeth, D. v. J. C. Vogels en M. M. van Vondelen. Adrianus Franciscus Josephus, Z. v. C. J. ZOETERWOUDE. GEMEENTERAAD. Besluit Ged. Staten Gemeentebegro.oting Verzoeken en voorstellen. De raad dezer gemeente kwam Maandag morgen in openbare vergadering bijeen. Alle leden zijn aanwezig. Door den plaats vervangend secretaris worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen, die on veranderd worden goedgekeurd. Voor kennisgeving worden aangenomen: proces-verbaal van de opname van boeken en kas van den gemeente-ontvanger; idem van den administrateur van het waterlei dingbedrijf; mededeeling van Ged. Staten van Z.-H., dat de verordening tot wijziging der verordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom der personeele belasting is goedgekeurd; idem, dat de bijdrage ingevolge de Warenwet over 1929 is bepaald op f. 490,47 Verder zijn ingekomen de verslagen over het vorig jaar van het Studiehuis der Eerw. Kruisheeren, van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim, van de Commissie van toezicht op het lager onderwijs, alsmede het jaarverslag van de brandweer. Besloten wordt deze verslagen, tegelijk met het ge meenteverslag onder de leden te doen cir- culeeren. Dan komt aan de orde het besluit van Ged. jltaten, waarbij zij hun goedkeuring hebben onthouden aan de gemeente-begroo ting 1929, omdat op deze begrooting een in komst voorkomt, groot f. 1498,75Vs, wegens verhaal van pensioensbijdragen op de ge meente-ambtenaren, die vóór 30 September 1926 in dienst der gemeente zijn gekomen, terwijl de raad nog op 29 Juni 1927 besloot, dat deze ambtenaren premievrij-pensioen zouden genieten. Ged. Staten overwegen, dat de geldelijke belooning dezer ambtenaren niet te hoog is te achten, zoodat verhaal slechts op grond van dringende reden ge rechtvaardigd zou zijn; dat niet is aange toond, dat de financieele toestand der ge meente deze bezuiniging eischt, terwijl ove rigens van de aanwezigheid van dringende reden niet is gebleken. Verschillende spre kers voeren over dit onderwerp het woord, doch vervallen met hun betoogen in hetgeen vroeger reeds ten aanzien van dit punt is naar voren gebracht Met 6 tegen 5 stemmen wordt dan besloten om tegen het besluit van Ged. Staten bij de Kroon in beroep te gaan. Op een vraag van den voorzitter of de raad motieven wil mededeelen, die in het beroep schrift moeten worden neergelegd, wordt be sloten daarin aan te voeren, dat het Rijk zelf de 8Va pCt. eischt, waaruit toch volgt, dat men een dergelijke eisch door de ge meente niet onredelijk kan noemen, temeer waar de raad in art. 36 der Pensioenwet de bevoegdheid heeft gekregen om verhaal toé le passen. Dan zegt de voorzitter, dat het gewenscht is een gemachtigde aan te wijzen, die de zaak eventueel voor den Raad van State zal verdedigen. Men kon het er niet gauw over eens worden, wie hunner die eer zou te beurt vallen. Eerst na vijf stemmingen en herstemmingen wordt de heer Los gekozen, die zijn aanwijzing als gemachtigde aan neemt. Een voorstel van B. en W., om in het be sluit tot overgave van de Kippenbrug eenige redactie-veranderingen aan te brengen, wordt z. h. s. aangenomen. Aan de R.-K. Verg. Het Wit-Gele Kruis alhier wordt z.h.s. voor het jaar 1929 een subsidie verleend van f.450 ter bestrijding van de tuberculose. Ter tafel komt een verzoek van de R.-K. Geitenfokvereeniging „Zorg en Vlijt" te Zoe- terwoude om haar de gewone jaarlijksche subsidie toe te kennen van f. 40 met een verhooging van f. 20, dit laatste voor de be strijding van wilde bokjes. De beer Los be pleit het groote belang, dat gelegen is in de verbetering van het ras. Blijkens een be sluit van de vereeniging zal het genot van het leven slechts verzekerd blijven aan die bakjes, die afstammen van gecontroleerde ouders, terwijl door het geven van een premie zal worden getracht aan alle andere bokjes het leven te benemen. Voor deze wreede daad wordt de extra-subsidie ver zocht van f.20. Sommige heeren kunnen zich daar niet mee vereenigen, doch wan neer de heer Los heeft verklaard, dat het slechts voor een jaar is en men door de baten, die de vereeniging de laatste jaren krijgt een volgend jaar waarschijnlijk hee- lemaal geen subsidie meer noodig heeft, wordt met 7 tegen 4 stemmen besloten voor een jaar f. 60 te verleenen. Op een verzoek van N. van den Akker, autobus-ondernemer alhier, om subsidie voor het onderhouden van een autobu9dienst van ZoeterwoudeLeiden v.v., wordt na langdurige discussie met 7 tegen 4 stemmen besloten voor het jaar 1929 een subsidie toe te kennen van f. 350. Op een verzoek van v. d. P. om onthef fing van schoolgeld, aangezien zijn kind wegens ziekte de school niet heeft bezocht, wordt gunstig beschikt. Eenzelfde verzoek van H., wegens geringe inkomsten, wordt afgewezen. Z. h. s. wordt verder besloten om den aan de Wed. v. S. verleenden onderstand in de huishuur voor 3 maanden te verlengen. Vastgesteld wordt het kohier van de hon denbelasting over 1929 op een bedrag van f. 292.— Op een verzoek van B. om ontheffing dier belasting wordt afwijzend beschikt. Thans komt aan de orde het verzoek van het R.-K. Par. Kerkbestuur in de Zuidbuurt alhier, zijnde het bestuur der R.-K. Jon RECLAME. 552 van alle andere middelen voor het reini gen van den mond is zijn bijzondere eigen schap, dat het de mondholte na het spoe len in zekeren zin met een microscopisch dun, daarbij evenwel dicht antiseptisch laagje bedekt, dat nog urenlang nawerkt. Juist deze duurzame werking, welke geen ander preparaat bezit, is het, die dengene, die dagelijks Odol gebruikt, de zekerheid geeft, dat zijn mond beschermd is tegen de werking van ziektever wekkende bacteriën en de gistings- stoffen, welke dé tanden verwoesten. gensschool aan den Schenkelweg en der R.-K. Meisjesschool in de Zuidbuurt, waar bij wordt verzocht om vergrooting der schoolgebouwen aan den Schenkelweg en in de Zuidbuurt. Na eenige bespreking wordt besloten de gevraagde medewerking tot ge noemde vergrooting toe te zeggen en tevens uit de buitengewone middelen een bianco- crediet te verleenen tot het nemen van alle maatregelen, die thans noodig zijn. Verder wordt een commissie ad hoe benoemd, be staande uit de heeren Los en v. Bennekom, die le zaraen met den gemeente-opzichter de ontwerp-plannen zullen opmaken. Vervolgens worden krachtens artikel 36 van het Motor- en Rijwielreglement eenige wegen in klassen ingedeeld, en wel een ge deelte van den Weipoortsche-weg (vanaf de perceelen genummerd B 2 tot B 57) en de Dorpstraat, beide in klasse III. Vervolgens wordt besloten aan Ged. Staten te verzoeken in klasse III in te deelen de Vrouwenweg, Miening en Noordbuurtsche Broekweg, do Gelderwoudsche-weg en den Ommedijksche- weg. Naar aanleiding van een voorstel van den heer Starrenburg om langs het trottoir, ge legen vanaf de Vrouwenbrug tot het klooster waterkolken en afvoerbuizen te leggen, ont spint zich weer een langdurige discussie. Dan is aan de orde een verzoek van J. P. de Bruin c.s. om wijziging der voorwaarden, opgelegd bij de concessie tot demping van de sloot, gelegen tusschen de huizen en den Vrouwenweg. Na discussie wordt een bemid- delings-voorstel van den heer Noordman met 8 tegen 3 stemmen aangenomen. De voorzitter doet vervolgens mededee ling van een besluit van den gemeenteraad van Leiderdorp, waarbij zij f. 1500 wen- schen bij te dragen in de kosten van verbe tering der Bruggestraat,, onder voorwaarde o.a. dat in de Bruggestraat op de door de gemeente Leiderdorp aangegeven lijden een nachtlantaarn zal branden en tevens dat het onderhoud der Bruggestraat steeds naar behooren zal geschieden. Aangezien deze voorwaarden te bezwarend worden geacht, wordt besloten aan de gemeente Leiderdorp te verzoeken hieraan tegemoet te komen. De rondvraag leverde geen bijzonderhe den. Daarna sluiting. ALPHEN. Dinsdagmiddag werd de brugwachter V. nabij de Hofbrug door een juist passee. rende vrachtauto van de gemeentebedrij- van aangereden en met zijn rijwiel tegen den grond gesmakt. V. kreeg een bloeden de hoofdwonde en schaafwonden aan zijn arm. Na bij K. te zijn binnengebracht en doör dr. A. J. Gr. te zijn behandeld, werd de man wiens rijwiel ook bijkans geheel was vernield, per rijtuig naar zijn woning gebracht. Naar wij vernamen heeft de be stuurder der auto geen schuld. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Elizabeth Maria Theresia, D. van P. C. Menken en A. W. Gardaen. Jacques Cornelis, Z. v. H. H. Straver en M. van Amsterdam. LEIDERDORP. Op Dinsdag 23 April a.s. zal de keu ringsdienst voor de ingeschrevenen voor den dienstplicht, lichting 1930, dezer ge meente in het Elisabeth Gasthuis te Lei den des voormiddags om 9 uur zitting houden. ZWAMMERDAM. Fonds voor Ziekenhuis verpleging. Onder voorzitterschap van den heer J. A. Hoogendijk hield het Onderling Fonds voor Ziekenhuisverpleging voor Zwammerdam en omstreken, in de Nutszaal alhier zijn jaarlijk sche algemeene vergadering, welke ditmaal slechts matig was bezocht. De voorz. opende met een woord van wel kom en zeide dat niettegenstaande het be trekkelijk groot aantal ziektegevallen in het afgeloopen jaar, de vereeniging toch weder vooruit is gegaan en financieel sterker is go- worden. Medegedeeld werd nog, dat een 3-tal bestuursleden en enkele andere leden bericht van verhindering hadden ingezonden en dat iemana die onbekend wenschte te blijven, vóór den aanvang der vergadering een kistje met sigaren had doen bezorgen, ter gelegenheid van het 6-jarig bestaan der vereeniging. De ze laatste mededeeling werd met applaus begroet tn alle bezoekers hebben van dit cadeau genoten. Uit het verslag van den secretaris, den hter D. Versloot, bleek, dat niettegenstaande verhuizing en overlijden, het aantal aange sloten gezinnen was geklommen van 411 tot 419 en het ledenaantal van 1862 tot 1895. De penningmeester, de heer J. M. Regt- voort, deed vervolgons rekening en verant woording van de geldmiddelen van het Fonds. Aan verpleegkosten werd uitgegeven f. 922,82; aan vervoerkosten van patiënten per auto, f. 197,55; aan reiskosten voor pa tiënten f. 119,47; aan bodeloon, salarissen en verdere onkosten, f. 497,32. Ontvangen werd aan contributies en donateursgeldeu f. 2109,93, aan gekweekte rente voor uitstaan de gelden bij de Nutsspaarbank, f. 110,47. Het batig saldo over 1928 bedraagt f. 483,24, waardoor het bezit der vereeniging op 31 Dec, 1928 is gestegen tot f. 3103,32, waarvan f. 2937,69 bij de Nutsspaarbank was belegd. De commissie, dia de rekening heeft nage zien, rapporteert bjj monde van den heer P. Beunder dat alles in orde was bevonden, waarna de voorz. aan secretaris en penning meester een woord van dank brengt. Bij de hierop volgende bestuursverkiezing worden de beide aftredende leden, de heeren J. M. Regtvoort en L. van Bommel met na genoeg algemeene stemmen herkozen, die zich deze herbenoeming laten welgevallen. Tot leden der commissie, belast met het nazien "van de rekening van den penning meester voor het loopende jaar, worden aan gewezen de heeren D. van Geest, J. Splin ter Jr. en J. Tukker. Op voorstel van het bestuur wordt hierna met algemeene stemmen besloten tot wijziging van artikel 20, derde alinea van het Regle ment. Deze wijziging houdt in, dat inplaats van 4 kinderen per gezin beneden 18 jaar, voort aan voor de contributieheffing niet meer dan 3 kinderen per gezin beneden 18 jaar zullen worden gerekend. Dit is, zooals de voorz. me dedeelde een eerste stap op den weg tot ver laging der contributie, waarmee men, indien de vereeniging met zulke goede resultaten blijft voortwerken, geijjdelijk verder hoopt te gaan. Deze eerste maatregel komt de groote gezinnen ten goede. Bjj de rondvraag komen nog verschillende huishoudelijke zaken aan de orde. Wa* verlenging van het aantal verpleegda- gen betreft, betoogt de voorz. dat in de kraktijk gebleken is, dat daaraan niet zoo zeer behoefte bestaat. Van de 17 patiënten, die in het afgeloopen jaar werden verpleegd, heeft b.v. 1 patiënt 60 dagen en een ander 33 dagen verblijf in een ziekenhuis noodig gehad. Alle overigen waren binnen 30 dagen weder terug. Bovendien is de vereeniging bij het toestaan van langer verpleegtijd dan het reglement toelaat, in voorkomende gevallen altijd zeer royaal en meegaand geweest. De heer Boejjenga zou het bestuur in over weging willen geven eens te onderzoeken of het niet wenscheljjk is, bjj het bestaande fonds voor ziekenhuisverpleging, ook nog een apart fonds op te richten voor bestrijding der kosten 1 van operalies, onder hetzelfde bestuur, doch met afzonderlijke contributieheffing, zooals ook in andere gemeenten wordt gedaan. De voorz. vindt dat dit voor velen te be zwarend zal zijn. De beter gesitueerden kun- nen deze kosten zelf wel dragen en voor an deren is een behandeling in het Rjjksziekem- hnis vrjj. Operatiekosten beloopen in den regel zulke hooge bedragen, dat bjj slechts enkele gevallen de kas te spoedig uitgeput zou zjjn. De heer Boeijenga zegt, dat bjj voor derge lijke gevallen juist de middenstand op het oog heeft. De secretaris noemt een plaats waar ook een dergelijk apart fonds is gesticht, doch de contributie-heffing werd zoo hoog, dat de meesten er tocb vanaf moesten zien, om zich daarbij aan te sluiten. Na nog verdere bespreking waarbij ook nog enkele andere onderwerpen ter sprake komen, brengt de heer B. Sprejj ten slotte namens de leden aan het bestuur een woord van dank voor de goede leiding der zaken ook weder in het afgeloopen jaar gebleken. De voorz. sluit hierna de vergadering.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 13