TUINMAN A.V.R.O. PETITIONNEMENT „Eterna" KANTOORBEDIENDEN Banketbakkerij. 2de BEDIENDE, 2 JONGENS |C. H. DE JONG, CYCLE IM PO RT Steinweg Piano. katwitk aan den ritn. lisse. katwijk aan zee. noordwitk. noordwijk-binnen. Gedachtenisrede Ds. W. W. van Haaften. noordwitk aan zee. oegstgeest. sassenheim. voorhout. zoeterwoude. RADIO-PROGRAMMA. I SCHOENEN naar maat. I SCHOENEN verraaiten. I SCHOENEN reparatie. Hanepoot Algem. Vereeniging Radio-Omroep Het goedkoopste RIJWIEL Eeuwigdurende garantie PAKHUIS. Mercurius-Instituut voor Algemeene en Vakontwikkeling de Heer L. SIMONS „HET BOEK EN DE ZELFSTUDIE" Vestenmaker BOEKBINDERS. WARMOND. Vereeniging „Bloembollencultuur'. I De afd. Katwijk a. d. Rijn der Alg. Ver. v. feoemb. cultuur hield een ledenvergadering - De Roskam. J"De voorzitter de heer Nic. Bos opende do Icrgadering met een woord van welkom en fïees er op dat, als de voorteekenen niet be- Jiiejren het a.s. seizoen goed zal zijn voor Et bloemboilenbedrijf. Ook de voorveilingen sen hierop De ongedekte bollen zullen srmoedelijk door de vorst geleden hebben. I de Nacissen en wellicht nog meer de Irissen. Spr. uit de beste wenschen voor dit nar. J Daar de secr.-penningm. in het buiton- l:-nd verblijft, kan geen jaarverslag worden tlgebracht en geen rekening en verantw. korden gedaan. Wordt aangehouden tot vol- Lnde vergadering. Do heeren C. v. d. Lubbe en C. Boskamp Lllen in dien tijd de bescheiden èn boeken hn den penningm. gaan nazien. I Dan wordt besproken de bekende „open Lef" van de Kamer v. Koophandel te Lei- La. Over de voorgenomen plannen van het loofdbestuur der Posterijen wordt groot mis- loegen uitgesproken. Een request is intus- J-hen door het bestuur aan het Hoofdbest. Ier Posterijen verzonden. J De aftredende bestuursleden de heeren fcc. Bos en D. Bol worden herkozen. Komt in behandeling de beschrijvings tel voor de alg. vergadering. Met de voor tellen van het Hoofdbestuur kan de verga- lering zich vereenigen. Ook met een voor titel om het reglement voor het scheidsge- echt te wijzigen waardoor een lid, die zich biet onderwerpt aan de uitspraak van het Jjheidsgerecht een boete kan worden opge ld tot een bedrag van f. 5000. I Tot afgevaardigden, resp. plaatsvervan gers worden gekozen de heeren Nic. Bos en 1.7. d. Perk en D. Bok en G. Braun. j Bij de rondvraag heeft de heer Boskamp |>n klacht over schade, die toegebracht Jrordt door losloopende honden. Het bestuur lenvijst de heer B. naar de politie, omdat 1st daaraan niets kan doen. T Hierna sluiting. I Aan de Gebr. Slingerland alhier is op- Idragen het bouwen van een woonhuis en Jollenschuur aan den Nieuwe Duinweg voor rkening van den heer C. Boskamp. Boeken en bescheiden, nagezien door de hoeren G. de Best en A. van Zurk, werden goedgekeurd, waarna den penningmeesler algeheele decharge werd verleend. Hierna werden verschillende gémeente- huishoudelijke zaken besproken. In de be9luursvacature werd voorzien door verkiezing wan den heer Mr. Dr. Ir. J. v. Hc-tlinga Tromp, die de benoeming aan vaardde. De perodiek aftredende bestuursleden wer den bij acclamatie herkozen. Hierna werd de vergadering door den voorzitter met een woord van dank gesloten Hospers van Noord wijk aan Zee, door ds. Rutgers van Katwijk aan Zee, namens de classis Leiden, en door ds. Hofsted^ van Noordwijkerhout namens den Ring Noord- wijk. Nadat Gezang 96 was toegezongen eindigde' ds. Van Haaften met dankgebed. Stopplaatsen autobus. B. en W. maken bekend, dat met ingang van heden, de nieuwe stopplaatsen voor do autobussen zijn In het Oosteinde voor het perceel van dr. Th. Ruys en dr. M. de Graat. De wisselplaats blijft in het vierkant, terwijl in het westelijk deel, nog als stopplaats is aangewezen voor hec woonhuis van den burgemeester. Op de aldaar staande lantaarnpalen is een en ander duidelijk aangegeven. Zaterdagmiddag- reed de 26-jarige S. alhier per rijwiel langs de Haven. Plotse ling remde hij zeer sterk, viel cn werd levenloos opgenomen. Een hartkwaal schijnt aan dit jeugdig leven plotseling een einde te hebben gemaakt. Vergadering gemeentebelang. J Vrijdagavond hield de Kiesverecnigïng iGemeentebelang" alhier in „Casa Cara" |hre algemeene lodenvergadering. De voorzitter, Dr. J. Eikelenboom, heette It: aanwezigen hartelijk welkom. 1 In zijn openingsrede deelde de voorzitter jsede, dat door het bedanken van den heer Ion Duijvenbode al9 raadslid, om gezond heidsredenen, de Vereeniging een ijverig jraadslid verloor, iemand die veel bereikt heeft. j Na nog eens een uiteenzetting van het l'iri der Vereeniging te hebben gegeven, ji ide de voorzitter, dat hij het op prijs zal pellen, dat ook verder het contact tusschen raadsvertegehwoordigers, en het bestuur de Vereeniging blijft bestaan. I De notulen en bet jaarverslag van den I crctaris werden goedgekeurd. I Uit het jaarverslag van den penningmees- It bleek, dat een batig saldo van ruim 50.aanwezig is. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Briefkaarten binnenland: 1. Briefkaart zonder adres. 2. J. Meiborg, 'Haag. 3. M. Vink, R'dam. Brieven binnenland: N. V. Olanda, A'dam. Pietje v. d. Meer, Lei muiden, Kees Vlieland, Kat- wijk-aan-Zee. Ter gelegenheid van zijn 25-jarig ambts jubileum heeft dr. W. W. van Haaften, Herv. pred. alhier, in do Herv. Kerk een gedachtenisrede uitgesproken. Onder het zingen van Psalm 103 vs. 1 beklom de jubi laris den kansel, om na het uitspreken van votum en zegenbede, voor te gaan in gebed. Zijneerw. hield vervolgens zijn gedach tenisrede over 2 Oor. 214. ,,En Gode zij dank, die ons allen tijd doet trramfeeren in Christus, en den reuk zijner kennis door ons openbaar maakt in alle plaatsen." In deze ernstige rede, waarin ook zijn diensttijd in de gemeenten Lemele en Ar- chem, Borne en Zundert, ter sprake kwam, getuigde depredikant van grooten dank aan God die hem bekwaam maakte voor zijn werk. Zijn hoogste streven was, van Jezus te getuigen als Heiland en Verlosser. Verschillende collega's en «personen wer den toegesproken en enkele vroegere ker- keraadsleden herdacht. Na de rede gaf de öhr. zang-vereert. „Advendo", ,,Lof en Bedezang" ten beste, en. werd nog het woord gevoerd door ds. Op Zondag 28 April a.s. hoont Ds. Hos- pers zijn afscheidsrede uit te spreken in de Herv. Kerk der gemeen Ie. Tot onderwijzer aan do Herv. School alhier (hóófd de heer P. D. Bardelmeyer) is benoemd de heer J. Kuit van Katwijk aan Zee. In de Godsdienstoefening van Zondag morgen deelde D=. Jansen Schoonhoven mode, dal in de afgeloopen week wederom een schenking is ingekomen van f. 1000 voor do tweede kerk, cn clat bij beide predikanten een legaat voor dit doel 19 ingekomen van f. 100. De keuring voor de lichting '30 zal voor deze gemeente gehouden moeten worden te Leiden in het Elisabelsga9thof aan de Oude Vest aldaar op 23 April voor de ingeschre ven nummers 128, en op 24 April voor de volgende ingeschreven nummers. Belang hebbenden zij er op gewezen, dat men ver plicht is voor deze keuring te verschijnen. Winkelweek. Het plan bestaat omstreeks half April al hier een winkelweek te organiseeren. Daar verschillende winkeliers hun medewerking reeds hebben toegezegd gaat deze zoo goed als zeker door. Kerkinwijding. Naar wij vernemen zal de Sl Pancralius- lcerk alhier op 2 October a.s. door Z. D. II. den Bisschop van Haarlem worden gewijd. De wijding der klokken zal echter reeds spoedig na Pasohen plaats hebben. De crocussen bloeien al! Met het zachte weer is men allerwe'ge begonnen het dek op de bloembollenvolden weg te nemen. Do bollen komen hier en daar reeds goed te' voorschijn. Van vorst- schade, althans bij Hyacinthen, is'nog niet niet veel te bespeuren. Hier en daar bloeien - reeds enkele velden crocussen. Morgen. Dinsdag, nam. 2 uur is er ten gemeentehuize gelegenheid dot kóstelooze' inenting. Ten bate van de R.-K. Kerk en Armen zijn 40 schapen verkocht, welke f.1443 op- j brachten. j Voor de afd. Sasscnheim van den Chr. Vrouwenbond heeft mej. C. de Witte uit Utrecht een lezing met lichtbeelden gehouden over: „De nood der Armenische vluchtelingen." Vergadering Ver. Bloembollencultuur Vrijdagavond vergaderde in hel café „De Bonte" de afd. Voorhout van. de Algemeene Vereeniging voor 'Bloembollencultuur. De heer C. Roozen, opende de vergade ring met een korte toespraak en deelde mede dat de voorz. de heer P. van Reisen, in Engeland vertoefde en dus de vergade ring niet kon presideeren. Hij sprak zijn voldoening uit over de goede opkomst en hoopte dat de leden niet al te pessimistisch gestemd zouden zijn over den stand van het gewas. Hij verzocht daarop den secretaris, den heer Zonneveld, de notulen van de verga dering voor te lezen, die onveranderd wer den goedgekeurd. Daarop werd het jaarverslag ten gehoore gebracht dat veel bijval verwierf en met applaus begroet werd. Aan de orde kwam de verkiezing van afgevaardigden naar de algemeene vergade ring. Gekozen werden de heeren P. v. d. Nouland en P. v. d. llulst en tot hunne plaatsvervangers de hoeren G. Zonneveld en C. Roozen. Hierna behandeling beschrijvingsbrief. De voorzitter leest de rekening en verant woording van den algemeen secretaris-pen ningmeester over liet jaar 1928 voor, wat de lieer A. v. d. Vlugt aanleiding gaf te in- fermeeren naar de post bloemenkeuringcn, 'die hij te hoog vond. Do heer van der Laan wees er op, dat die kosten noodzakelijk waren, en de gedane uitgaven de bezoekers ten goede kwamen. Ook de post scheidsgerecht werd onder de loupe genomen en vond in den heer v. d. Laan wederom een warm verdediger. Met vreugde kon hij cpnstateeren dat de Vereeniging op een goede financiecle basis staat. Vervolgens kwamen 111 behandeling de voorstellen van het hoofdbestuur tot wijzi ging van de sla tuten en van bet huishoude lijk bestuur. Het nieuwè art. 4G inzake het scheidsge recht, waarin strenge bepalingen zijn vast gelegd, voor de leden der vereeniging die zich aan de behandeling hunner geschillen door het scheidsgerecht hebben onttrokken, kan de goedkeuring van den heer P. v. tl. Nouland niet geheel wegdragen. Héthoofdbestuur heeft veel macht, zeide hij, maar thans wil het de geheele macht in handen hebben. Nadat de heer v. d. Laan, ook in deze aangelegenheid bemiddelend optrad en eenige feiten naar voren bracht die zich hadden voorgedaan, besloot de afdeeling met het voorstel van het Hoofdbestuur ac- coord te gaan. Voor de rondvraag voor de Algemeene Vergadering bestond geen belangstelling. De vraag van den heer v. d. Nouland, aangaande de levering van poolaardappelen vrij van wratziekte, werd op bevredigende wijze beantwoord. Ook zal aan het verzoek van den heer G. M. Prins, om vergaderin gen niet met anderen te doen samenvallen, zooveel mogelijk worden tegemoet gekomen. Na de rondvraag leest de voorzitter een schrijven voor van den Handelsraad inzake de wijziging der tarieven telefoon. Besloten wordt daartegen te protestceren. Niets meer aan de orde zijnde wordt overgegaan tot de verloting van eenige prachtige planten en gereedschappen. Door de veehouders Gebroeders Rijns- burger alhier, zijn op de laatstgehouden Taasch-tentoonstelling te Rotterdam, Zaan dam en Amsterdam met hun geniest vee niet minder dan 5 1ste, 3 2de cn 5 3de prijzen, benevens 5 eervolle vermeldingen toegekend. Dc runderen zijn te Amsterdam alle aangekocht door den vlccschhouwir J. C. Iloogeveen te Wassenaar. VOOR EIKSDAG 25 MAART. Hilversum, 1071 M. 10.00—10.15: Mor- genwijding. 12.152.00: Concert door het AVRO-Trio. 2.002.45: Kookpraatje door P. J. Kers. 2.153.00: Gramofoonmuzick I 3.004.00: Kniples. 4.305.00: Gra- mofoonmuziek. 5.006.00: Microfoon- debutanten (piano-viool-zang) 6.007.15: Concert door het AVRO-Trio. 7.157.45: Engclsche lc9. 8.008.30: Toonoelhalf- uurlje door James Voland. 8.3010.15: j Concert. Omrocp-orkest en S. ten Kale Kova- I lefska, alt. 10.15: Persberichten. j 10 3011.30: Dansmuziek. Huizen (339.8 M. Na 6 uur 1852 M. KRO-uitz. 11.30—12.00: Godsdienstig halfuurtje. -12.151.15: Concert door het KRO-Trio. 1.152.00: Gramofoonmuzick 5.300.30: Gramofoonmuzick. 6.30— 7.00: Duitscho les. 7.007.25: Spr.; Gerh. Krekelberg: De betcckenis van het momumcnlale Kerkje te Assclt bij Roer mond. 7.358.00:* Spr.: A. J. Schaars, Pastoor: Katholieken en dierenbescherming. 8.009.30 Lijdensave r weging en gewijde muziek. Meditatie door Kapelaan f. Hooyman. 9.30: Kamermuziek. 9.30: Nieuwsberichten. E'aventry, 1562 M. 10.35: Kerkdienst. I 11.05: Kookpraatje. 11.20: Grarnorpon- n.uziek. 12.20: Concert. Gladys Noon I Trio. 1.202.20: Orkestconcert 3 20: I Dansmuziek. 4.20: Orkestconcert. 5.35: Kindcruurtje. 6.20: Gedichlenvoor- Iczing. 6.35: Nicuwsber. 6.50: Muziek. 7.05: Viool- en pianosonaten van Öach. 7.20: Vacanliepraaljc. 7.35: Muziek. 7.45: Lezing: Mycenae. 8.05: Con cert.O. Groves-sopraan. Ensemble Kwintet. (8.208.50: Lezing- Modern Utopias). 8.50: Vocaal concert door Hans Nissen 9.20: Nieuwsberichten. 9.35: Muziekles. I 9.55: Nieuwsberichten. 10.00: Variété. London Coliseum 11.0512.20: Dans- muziek. Parijs Radio-Paris", 1741 M. J2.50 2.10: Orkestconcert. 4.055.05: Orkest* concert. 7.057.50: Gramofoon muziek. 8.5011.10: Orkestconcert. Mlle.'Laute- •mann-harp. Langenberg, 462 M. 9.35 en 11.30: Gramofoonmuziek. 12.251.50: Orkest* concert. 5.055.50: Het Bergische Ci* thertrio. 7.30: Concert. Kamer-orkest. F. M. Amold-declamatie. Vocale cn instru ment. solisten. Zeesen, 1649 M. 11.203.50: Lezin gen. 3.50L50: Orkeslconcert. 4.50- 7.15: Lezingen 7.20:o „Das Goldene Kreuz", opera in 2 acten van Brüll. Hamburg, 395 M. 10.20: Gramofoon* muziek 5.35: Orkestconcert 7.20: Vroolijk concert. 8.20: Orkestconcert. 10.2011.10: Orkestconcert. Brussel, 512 M. 5.20: Orkeslconcert. 6.50: Kamermuziek-Radio-Triö. - 8.20: Spe ciaal concert. ISGiF" Wegens sterfgeval Izal de Zaak WOENSDAG 127 MAART den geheelen I dag GESLOTEN zijn. J. KUKLER Zonen. I Van der Werfstraat 34. 427 DONKERSTEEG 9. 8559 Gezocht te Noordwijk een voor één of twee dagen per week, die zelf het tuinwerk kan verrichten. Brieven Bur. van dit blad onder No. 415. Kaapscho Wijn, vWBM 6 f. 1.35 p. fiesch Trakteer U op dezen witten, pittigen zoeten Wijn. 5137 Huis „De Vlijt", Voorschoten. H. J. DE RU, L. C. AFFOUR- TIT.O. M. MEYER, A. LAMAN, J. V. DIJK. J. BURGHOORN. Allen, die zijn gebruiker van een Radio-Toestel, aangesloten op eene Radio-Centrale of behooren tot eene samenleving (gezinnen, schepen, gestichten, hospitalen, e.d.) waar een Radio-Toestel aanwezig is, en die met ons van meening zijn, dat dc gelegenheid moet worden gegeven zich te ont plooien, waartoe noodig is, een zendtijd van een volle week op een eigen zender op de beste omroepgolf, worden verzocht het petitionnement, dat is afgedrukt in de „Radiobode" van deze week te onderteekenen cn op te zenden aan het onderstaand adres. Zij, die zich willen belasten met het inzamelen van handteekeningen kunnen daartoe lijsten aanvragen aan: E, DE JONG, Secr. Consul. Gewestelijk Bestuur, 437 Mathenesserdijk 55a, Rotterdam. x it rear x ït jo Levering franco, goed verpakt. Vraagt gratis prijscourant No. 1003. RIJSWIJKSCHEWEG 55 'S-GRAVENHAGE De rïjwieïfïrma met den grootsten omzet ïtn Nederland t-iX. it-it 3? 41 JL JL44- S* «4 Te huur: een groot Pakhuis Clarasteeg 22, voor alle doel einden geschikt. 66S6a Te bevragen: Kaisers trant 1. Een weinig gebr. Grolr. Steinweg piano voor f. 590. te koop. Gekost hebbende f. 1200.Brieven Bur. van dit Blad onder No. 381. Dijkgraaf en Hoogheem raden van Rijnland brengen ter kennis aan Ingelanden, dat de verkiezingen van Hoofdin gelanden en Hoofdingeland- plaatsvervanger! zullen plaats hebben op Donderdag 4 April a.s. in de districten, op do plaatsen en uren, breeder bij aanplakbiljetten bekend ge maakt. 412 Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland. PIJNACKER, Dijkgraaf. J. SLAGTER, Secretaris. De Nederlantlsche Bank Agentschap LEIDEN. Het kantoor zal op Goeden Vrijdag en op Zaterdag 30 Maart a.s. slechts geopend zijn van 910 uur v.m., uitslui tend voor verwisseling van bankpapier. 387 komt allen Woensdagavond 27 Maart a.s. in de bovenzalen van „De Harmonie'' Breestr alhier, waar de Heer Jac. F. VOGEL, Vice-Voorz. van „Mercurius" het doel en de öeteekenis zal uitleggen van bovengenoemd Instituut en waar Directeur der Wereldbibliotheek zal spreken over: Uw alter tegenwoordigheid zal zeer op prijs gesteld worden Aanvang acht uur precies. HET BESTUUR VAN „MERCURIUS" 379 AFD. IEIBER. Wordt gevraagd, een aank. v. g. g. v. P.G. Br. Bur. vau dit Blad onder No. 414. biedt zich aan of vraagt aan vulling eenige stuks. Brieven bureau van dit blad onder No. 6712a. Ter Boekbinderij Oude Rijn 88 kunnen geplaatst worden, bekend met Brocheeren en 1 L00PJ0N8EN niet beneden de 14 jaar. 423 377 Voor het verrichten van noodzakelijk werk aan het Hoofdbuizennet zal de water toevoer in deze gemeente afgesloten worden op DINS DAG 26 MAART A.S., des na middags van 1 tot 5 nnr. 380 De Directie van het W aterleidingbeilr ijl Warmond. 3—2

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 7