DE GREEUW VERGROOTINGEN Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 22 Maart 1929 Vierde Blad No. 21172 BINNENLAND. fiscaal strafrecht en strafprocesrecht verspreide berichten. reclame. krankzinnigenwet. Bescherming tegen griep. een nederlandsch r bisschop. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. zeemansbond. de ritksklinieken te utrecht. predikbeurten. zendingssteun in natura. ECHTZAKEN. kantongerecht te leiden reclame. Nalatigheid DRAAGT BERNSON HAKKEN. kantongerecht te alphen aan den rijn. reclame. Hooigracht 86 Telf. 1074. Onderzoek naar eventueel noodige wijziging. De Ministers van Financiën en van Justi ce hebben ingesteld een commissie, welke laak het zal zijn te onderzoeken, in hoe- rerre grond bestaat om in het fiscale strai ght en strafprocesrecht wijziging te brengen. Aan die commissie is de bevoegdheid verleend, om, indien dit onderzoek daartoe janleiding geeft, het mede uit te trekken jot de vraag naar de mogelijkheid om de bestaande belastingwetgeving, met behoud de stelsels van heffing der verschil lende wetten, meer eenvoudig en overzich telijk te maken. Indien de commissie ambtenaren van den dienst der belastingen mocht willen hoo- en, zal zij zich daartoe kunnen wenden lot den directeur-generaal der belastingen. De commissie zal desverkiezende naar felang de werkzaamheden vorderen aan ministers verslag uitbrengen, onder toe- 'oeging van de, van toelichting voorziene, wijzigingsvoorstellen, die zij noodig mocht cordr len en met bevoegdheid voor de leden ifzonderlijk, om omtrent punten, aangaan de welke geen eenheid van gevoelen mocht verkregen worden, van hun afwijkende mt /- ting, bij nota, welke bij bet verslag zal worden overgelegd, mededeeling te doen. Na afloop barer werkzaamheden zal de (ommissie haar archief inleveren bij den Tinister van Finanoiën. Tot lid en voorzitter is benoemd de heer t. N. C. M. A. van den Dries, raadsheer den Hoogen Raad der Nederlandentot Jen de heeren: jhr. mr. W. M. de Brauw, ijksadvocaat, te 's-Gravenhage; mr. dr. J. ;n Gelein Vitrinira, raadsheer in den Hoo- Raad der NederlandenJ. van der oei, inspecteur der directe belastingen, voerrechten en accijnzen te Middelburg; A. Rombach, substituut-officier van wtitie bij de arrondissementsrechtbank te otterdam! tot lid en secretaris de het sr. A. J. Hildebrandt, referendaris aan *et Departement van Financiën. Aan de commissie zijn als adjunct-secr«- rissen toegevoegd de heeren: W. H, vafi len Berge, adjunct-inspecteur der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen, werkzaam aan het Departement van Fi- nnriën en dr. B. J. Stokvis, advocaat en procureur te Amsterdam. gaf de voorkeur aan samentrekking van de psychiatrisch-neurologische kliniek bij de Rijksklinieken, onder directie van een be stuur, waaraan zelfstandige bevoegdbeden dienden toegekend te worden. Tevens zou, in afwachting van een definitieve regeling, terstond een commissie worden benoemd, aan wie tijdelijk het beheer van de klinie ken werd opgedragen, terwijl in verband hiermede de betrekking van directeur-ge neesheer zou moeten worden opgeheven. Thans verneemt het ,,Hbld.", dat de mi nister van Onderwijs zich met het hierbo ven genoemde advies heeft vereenigd. Met ingang van 26 Maart a.s. is aan dr. Staal eervol ontslag verleend als directeur-ge neesheer, terwijl met ingang van denzelf den datum een tijdelijke commissie van beheer is benoemd, onder voorzitterschap van dr. C. Hoytsma, 's Rijks muntmeester te Utrecht Als lid en secretaris dezer com missie treedt op dr. L. Leydesdorff, refe rendaris ter secretarie in Utrecht. Deze commissie zal het beheer der klinieken voorloopig op zich nemen, de verdere reor ganisatie voorbereiden en te zijner tijd een definitieven beheersvorm aan den minister voorstellen. De Commissaris der Koningin in provincie Zuid-Holland is verhinderd Woens dag 27 Maart a.s. audiëntie te verleenen. TJZIGING DER t voorloopia verslag der Tweede Kamer. Blijkens 't Voorloopig Verslag der Tweede •mer hadden vele leden met ingenoraen- ïd van het wetsontwerp tot wijziging der et tot regeling van het staatstoezicht op nkzinnigen en aanvulling van art. 39 Armenwet kennis genomen. Sommige waren echter van oordeel, dat de eering te ver is gegaan. Ten aanzien van overleg met den huisarts, alvorens tot ewaringstelling wordt overgegaan, wee zij dat' de meesten huiverig zullen zijn daartoe' vereischte verklaring af te geven. het onderzoek van gecustodi eerden door kundigen, daartoe door de rechtbank te oemen. verwachten deze leden niet veel .-ultaat. Andere leden betreurden het, dat het algemeen de beslissing over de opne- 'ng (en verlengd verblijf) in een krank- DDigengesticht nog ge'heel gelegd zal blij- n in handen van de rechterlijke macht, al ordt órtze dan beter geoutilleerd. Verscheiden leden betreurden het dat-niet algemeene herziening van de wet tot jcling van het staatstoezicht op krankzin- 'gen is voorgesteld. Eenige leden waren van oordeel, dat in iommige krankzinnigengestichten de ver ting niet met de noodige zorg geschiedt het gehalte der verplegers op te laag peil t. Opgemerkt werd, dat het noodzakelijk het staatstoezicht oft krankzinnigen uit te widen. keelontsteking en verkoudheden GEREF KERKEN. Beroepen: Te Metslawier c a. ds. M. Jans- sens te Schouwerzijl Te Wieringen (voor den evangelisatie-arbeid onder de Zuiderzee- werkers): J. Winter, cand. te Amsterdam, die dit beroep ook aannam. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te Rotterdam-Zuid: J. A. Rie kt!, te Sliedrecht. DOOPSGEZ. GEM. Aangenomen: Naar St. Anna Parochie: llej. M. Tj. Gerritsma te Delit. Tot bisschop van Mwanza, het oostelijk deel van hei vicariaat Nyanza (Afrika), heeft Z. H. de Paus benoemd onzen landgenoot den hoogeerw. pater Antonius Cornelius Oomen, geboren te Ginneken. «n drogisten 144 Te 's-Gravenhage is gisteren de jaarlijk se algemeene vergadering gehouden van n Zeemansbond. Het jaarlijks vermetTde- ad nadeelig saldo zal dwingen het pand M de Veerhaven te Rotterdam te verlaten naar een goedkooper hui9 om te zien. De1 toestand der Tehuizen te Rotterdam en -smburg is bevredigend, worden meer en :ïst gebruikt De oprichting van een leeszaal in dua werd in uitzicht gesteld. In het hoofdbestuur kwam eenige ver kering door het eervol ontslag van den "retaris-penningmeester. die in zijn beide aneliên resp. zal vervangen worden door M. Ortt. Rotterdam en den heer J. C. 'ne te Delft. leiding tijdelijk hij een commissie van beheer. men zich zal herinneren, werd tiruimen tijd geleden aan een commissie Ila onderzoek opgedragen na te gaan, op >!'te wijze het best verbetering zou zijn Rijgen in het beheer der Rijksklinieken 'j Dtrecht. Deze commissie, die omstreeks ,,eunjaar rapport uitbracht, achtte ver- ''ring niet mogelijk met behoud van de Staande organisatie van het beheer en VOOR ZONDAG 34 MAART. BOSKOOP. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. P. Glas (Bev. nieuwe lidmaten met koorzang) Salvatori: Voorm. halftien en nam. 6 uur ds. B. G. Koolhaas. Gerei. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Petersen. Evangelisatie Dwars-Nieuwstraat: Voorm. halftien en nam. 6 uur. de heeT Westmaas van Heineoord, Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en p.m. G uur, leesdienst. HAZERSWOUDE. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. J. Luuring. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. den Hartogh. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. H. Ph. Ingwersen. KOUDEKERK. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam halfzeven, ds. Odé. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, de heer Bergema. cand. te Leiden LEIDERDORP. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. H. Mondt. Geref. Kerk: Voorm. halftien (H. A.) en nam. halfzeven, ds. J. J. Dijk. OEGSTGEEST. Ned.-Herv. Gem. (Groene Kerkje): Voorm. 10 uur (Bev. nieuwe leden), ds. Jansen Schoonhoven. Irene: Nam. 5 uur, ds. G. Hennemann. RIJNSBURG. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. A. Aitena. SASSENHEIM. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. W. G. Krijkamp. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. Douma van Oost-Cappelle. Ned. ProL Bond: Voorm. halfelf. ds. G. Hulsman van Den Haag. VALKENBURG. Ned.-Herv. Kerk: Voorm, 10 uur en nam. halfzeven, ds. Hermanides. VOORHOUT. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bev. nieuwe leden), ds. F. G. H. Nicolai. WADDINXVEEN. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien, lees dienst, nam 6 uur, ds Bijl van Gouda. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzes ds. W. Veder. Chr. Afg. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds H. J. GrisnigL Rem. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur, ds. W. N. van Nooten. ZOETÉRWOUDE. Ned.-Herv. Kerk: Nam. 2 uur (Voorb. H A.); ds. Joh. Stehouwer van Alphen-aan- den-Rijn. o NED HERV KERK. Sedert eenige jaren werkt ons Comité: „Zendingssteun in Natura". Het gaat uit van de gedachte, dat doelbe wuste, persoonlijke arbeid voor de Zending, de liefde ervoor kweekt en versterkt. Kan iemand een bepaald deel van zijn tijd, van zijn arbeid, van zijn belangstelling, van de vruchten van zijn vlijt geven, dan zal hij daarvan niet alleen voor zichzelf verkwik king ervaren, maar tevens, door iels per soonlijks, iets eigens, de Zending steunen. Het terrein voor Zendingssteun in nalura is onbegrensd. Variatie is er genoeg. De ge legenheden zijn voor het grijpen. Waar hier een wil is, is ook een weg. Voor vol wassenen en voor kinderen, voor geleerden en eenvoudigen; voor predikanten en leeken; voor redenaars en toehoorders; voor onder wijzers en leerlingen; voor werkgevers en werknemers; voor menschen van nijverheid en van'handel; van landbouw en veeteelt; van jacht en visscherij; voor kweekers van bloemen of van hoornen; voor telers van groenten of van vruchten. Het afstaan, geheel of gedeeltelijk van het honorarium voor schrijven van een be paald boek, een bepaald artikel, een be paalde spreekbeurt, een bepaalde privaatles, de correctie van een bepaald examenwerk; de opbrengst van een bepaald karweitje, een bepaald kunstvoorwerp, dat men schept; een handwerkje, dat men maakt; van een konijn of een lam, dat men opfokt; van de op Zondag gelegde eieren van een paar kippen, de Zondagsche melk van één koe; de wol van één schaap, het verhuren van één rijwiel, de opbrengst van een autotocht, van één boom uit den boomgaard, van een paar regels tulpen of hyacintenbedden, de I verloting van handwerken; een deel der winst van een voordeeligen verkoop, een ge organiseerd concert, een mooien radio-avond enz., enz., enz. Ingekomen giften. Mevr. S. te U. f. 5 N. N. van gegeven lessen f. 15.—; Zuster Y. B. te 's-Gr. korting op broodprijzen 1.11.van J. B. M. te L. idem f.5.het Comité te Axel f.100. Coupons f. 65. Namens het Comité: J. B. Meynen, Leiden, Hugo de Grootstr. 16, voorzitter; H. Schiip, Leiden, Morschweg 94, secretaris; H. W. A. van Riessen, Leiden, Rijnsburgerweg, pen ningmeester Volgende vonnissen zijn geveld: W. v. d. P, Katwijk. Overtreding wet openbare vervoermiddelen ,L 10,,5 d. A. G. F. v. d. A„ Delft. Met een auto rijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achterlicht, 2 m. f. 4,,2 m. 2 d. H. C. L., Noordwijk. Overtreding der arbeidswet, f.6, 3d E. v. d. H. Overtreding der. trekhonden- wet, f. 4,—, 2 d. en f. 6,—, 3 <L C. v. d. M„ idem, 2 m. f. 3,—, 2 m. 2 d. M. v. d. L. Zon der vergunning gedrukte stukken aanplakken f.3,—, 2 d. J. M. J. J. Overtreding der Verord. Leiden op den keuringsdienst van vee eD vleesch, L 4,2 d. G. L., 's-Gra venhage. Rooken in een spoorrijtuig der N. St. „Niet Rooken", f.2,—, 1 d. J. P. K„ zwervende. Zich zonder geldig plaatsbewijs be vinden in een spoorrijtuig der Ned. Spoor wegen f. 5,3 d. P. A. C. de Z., Delft, id. A. v. S., Katwijk. Overtreding der wet open bare vervoermiddelen, f. 10,5 d. A. B, Fietsen zonder licht, f.3,2 d. C. S., Noord- wijk. Als bestuurder van een motor geen gel dig rijbewijs vertoonen, f. 5,3 d. M. O., 's-Gravenhage. Met een auto rijden in ver boden richting, f.3,2 d. H. v. d. V., id. Idem met een motor, id. M. H. Z. Fietsen zonder bel, f.3,—, 2 d. L. H„ Noordwijk. Als geleider van een hondenkar geen num- merbewijs vertoonen, f. 3,2 d. G. 1L B. Met een auto rijden zonder rood achterlicht, f. 4,2 d. G. H. B. Met een auto rijden zon der verlicht nummer met letter ,f. 4,2 d. f.4 of 2x2 dg.; F. A. de B., idem, idem; P. L. Tct Aar. Met een auto rijden zonder verlicht nummer met tetter, f.5 oi 3 dg.; C. de S., Hoofddorp. Met een auto rijden zemder spiegel, idem; I. M. L., 's-Gravenhage. Te Leiden met een auto rijden door de Water- steeg, f. 2.50 of 2 dg.: N. B.. Stomwijk. Een stier niet behoorlijk geknieband op de markt brengen, f. 3 of 2 dg.; J. C. de G. idem, idem; M. E. C. de II.vr. v. J. J. Na middernacht bezoekers in haar koffiehuis aanwezig heb ben, f5 of 3 dg.; J. J. P., Noordwijkerhout. Fietsen zonder licht, f. 3 of 2 dg.; N. II. v. T., Katwijk, idem, idem; R. W. de B., idem, idem, idenij P. M., Wassenaar. Te Noord- wijk een rijwiel berijden anders dan met tenminste één hand aan het stuurtoestel, f. 1 of 1 dg.; P. J. W. Fietsen zonder licht, f.3 of 2 dg.; P. G. v. D. Overtreding der Leer plichtwet, woont te Noordwijkerhout, f.2 of 1 dg.; J. v. V., Noordwijkerhout, idem, idem; D. v. B., Katwijk, idem, f. 3 of 2 dg.; A. H. v. L., idem, idem, f. 4 of 2 dg.; C. v. d. P. idem, idem, f. 5 of 3 dg.; C. S., idem, idem, idem- G. S., idem, idem, idem; C. Z., idem, idem. f. 0.50 of 1 dg.; D. D. vr. v. A. v. D.. Katwijk, idem f. 5 of 3 dg.; J. v. D. vr. v. C. O., idem, idem, geen straf; G. v. D., vr. van M. v, D., idem, idem, f.5 of 3 dg.; C. H- vr. van de V., idem, idem, idem; M. v. L. vr. van J. v. D., idem, idem, idem; J. S., vr. van Meyvogel, idem, idem, f. 0.50 of 1 <jg.A. V. vr. van J. S., idem, idem, f.5 of 3 dg.; G. v. d. M., Oegstgeest, idem, idem, idem-, J. Th. B., Katwijk, idem, idem; J. v d. B., idem, idem, f. 4 of 2 dg.-, C. H., idem, idem, f. 5 of 3 dg.; W. de J., idem, idem, idem-, C. v. d. P., idem, idem, idem; G. v. d. B., vr. van 1-, K., idem, idem, f. 3 of 2 dga Cl. v. D. vr. van A. de V., Kalwijk, idem, idem; A. v. D. vr. van J. v. d. P., idem, idem, f. 4 of 2 dg.; A. G. vr. van J. v. d. B., idem, idem, f.3 of 2 dg.; G. K. vr. van D. v. d. P., idem, idem, f. 5 oi 3 dg.; C. M. vr. van J B„ idem, idem. f. 1 of 1 dg.; W. L., Noordwijk, idem, f. 2 oi 1 dg.; E. v. d. L., idem, idem, f. 1 oi 1 dag; J. N., idem, idem, idem; II. B., idem, f.5 of 3 dg.; H. B., idem, 50 ct. of 1 dag; D. H„ idem, f. 6 of 3 dg.; J. K., idem, idem; J. R idem, f. 5 of 3 dg.; Ch. v. d. S., idem, f.6 of 3 dg.; J. J. v. T., idem, idem; A. B. vr, van M. C., idem, f.3 of 2 dg.; G. B. vr. van H. B., idem, f. 4 of 2 dg.; J. M. B., vr. van W. F B., idem, idem-, A. B., vr. van B. IC, idem, f, 6 of 3 dg.; N. B., vr. van Chr. W., idem. f. 3 of 2 dg.; G. M. D., vr. van J V. d. B„ idem, f. 6 of 3 dg.; E. v. II., vr. van F. v. d. Z., idem. idem; E H. wed. H. J. H., idem, f. 5 of 3 <ig. A. K. vr. van J. D. S., idem f. 6 of 3 dg.; J. L., vr. van J. C. B., idem f. 4 of 2 dg.; M. L., vr. van E V., idem f. 6 of 3 dg.; C. J. M., vr. van J N., idem, f.4 of 2 dg.; S. v. N., vr. van J. Ph. de B., idem f 6 of 3 dg.; H. P., vr. van A. K., idem, f.5 of 3 dg.; H. J. P., vr. van A. v. d. L., idem, f. 1 of 1 dg.; S. R., vr. van D. C., idem. f. 6 of 3 dg.; P. R., vr. van J. L., idem f. 2 of 1 dg.; C de la R. vr. van H. J., idem f. 6 of 3 dg.-, J. E. S., vr. van K„ idem, idem J S., vr. van P. S.,idem,idem; C. v. T., vr. van W. G„ idem, f. 3 of 2 dg.; A. M. V. wed. H. B., idem, f. 6 of 3 dg,; N. V., vr. van B. C., idem, f. 3 of 2 dg.; J. W., vr. van P. O., idem, f. 6 of 3 dg.; C. v. K„ Valkenburg, Z-H., idem, idem; J. de M., Rijnsburg, idem f. 1 of 1 dg.; H. v. d. M. wed. A H. Rijns- 143 in de verzorging van het uiterlijk zal dik wijls aan iemands Innerlijke waarde te körl doen U zelf zult ook weJ eens beïn vloed zijn geweest door een goec oi slecht verzorgd uiterlijk. Wat staan bijvoorbeeld scheef geloopen hakken afschuwelijk en onwillekeurig gaat men toch den drager daarnaar beoordeelen! Draagt daarom Berson gummi hakken; zij zijn het behoud voor uwe schoenen en u zult er steeds keurig uitzien zonder ooit voor slechte critiek behoeven te vreezen. hoogen leeftijd, eischte hjj thans een geldboe te van f.75,of 20 dagen hechtenis. De kantonrechter onmiddellijk uitspraak doen de, wilde ook rekening houden mej het feit dat verdachte een oude man is, doch meen de dat hjj nog een gevoelige les moest heb ben en veroordeelde hem tot 6en geldboete van f.50,subs 10 dagen. Hierna stond terecht W ,K„ die eveneens als de vorige verdachte vleesch afkomstig van hetzelfde varken had verkocht. Ook ziju cliënten waren zeer ziek geweest. Bij allen deden zich ernstige vergiftigingsverschijnse len voor. Nadat ook in deze zaak dr. Fren- kel was gehoord, alsmede enkele gebruikers van het vleesch, requireerde het O.M. een hechtenis van 14 dagen. De kantonrechter laakte verdachtefs houding zeer. Zijn Edel achtbare wees er op, dat ook. deze men schen door het gebruik van het vleesch had den kunnen sterven. Verdachte voerde aan dat hjj niet heeft geweten dat het vleesch ondeugdelijk was, immers zijn geheele gezin had ook van het vleesch gebruikt. Het von nis luidde 10 dagen hechtenis. W. P. Gr. te Boskoop had de anto van den heer J. D. v. Koppenhagen aangereden aan den Groenendijk onder de gemeente Hazers- woude. Verdachte reed met zijn autobus langs dien weg, terwijl hij verzuimde bij het tegen komen van da auto van den heer K. te stop pen wat hjj, - volgens de verkeersregelen heul moeten doen. De aanrijding was nogal ern stig en de schade niet gering. Verdachte had mede gebracht 2 getuigen decharge, wier verklaringen echter niet konden ontzenuwen de verklaringen afgelegd door de getuigen gebracht. Rat door het O.M. naar voren burg, idem, f. 6 of 3 dg.-, J. Th. P. Fietsen q y meende dat er schuld was aan de rijd» op de klinkerbestratmg, f.2 of 1 dg.-, F. G. S. vaD den bestuurder van de autobus, zijnde da Op den openbaren weg muziek maken, f.1 verdachte. Deze had volgens het O.M. moe- of 1 dg.-, N. B. Overlreding der Verord. Lei- ten g{0ppen en requireerde een geldboete van den op de straatpolitie, idem;-F. B. Vuil in f.40,subs 20 d. De kantonrechter ver hef openbaar water werpen, f. 3 of 2 dg.; N. A. Fietsen op de Karnemelksbrug, f. 2 of 1 dg.; A. H C. v. S. Fietsen van de helling der Vischbrug, idem-, L. J. v. d. L. Met een tweewielig voertuig Iink9 van den weg rij den, f.3 of 2 dg,; H. B. Fietsen zonder bel, idem; A. B. Fietsen zonder reflector, idem; J. J. H. Een auto laien slaan met werken den motor f. 3 of 2 dg.; A. v. d. B., Noord wijkerhout. Overtreding der leerplichtwet, f. 4 of 2 dg.; J. F. B., idem. Fietsen zonder licht, f. 3 of 2 dg.; H. V. Als geleider van een hondenkar geen nummerbewijs verloonen, f. 3 of 2 dg.; H. F. H. Fietsen op een trottoir, f 2 of 1 dg.; J. W. G..Gouda. Met een auto rijden zonder spiegel, f. 2.50 of 2 dg. Door mr. A. N. L. Otten werden behan deld 34 zaken. Het eerst kwam aan de orde de uitgestelde leerplichtwet-zaak tegen M. R. te Ter-Aar, die er zich ter vorige strafzit ting op had beroepen dat zijn leerplichtig kind de school had verzuimd wegens ziekte. Als getuige werd thans gehoord dr. B. al daar, nadat deze de noodige verklaringen had afgelegd, werd verd. vrij gesproken. J. F. te Hazerswoude, die op de vorige zitting terecht stond wegens het verkoopen van ondeugdelijk vleesch, na gebruik waar van verschillende menschen zieik waren ge worden, verscheen andermaal. De zaak was uitgesteld om alsnog een deskundige, te hoo- ren. Dr. P. A. van Thiel, conservator aan het instituut voor Tropische geneeskunde, deelde den kantonrechter mede, dat hij het onderzoek van het inbeslag genomen vleesch niet had geleid, hoewel hij wel in staat was enkele verklaringen af te leggen. Het kwam echter den kantonrechter beter voor, deze deskundige niet te hooren. Dr. Frenkel, chef van den veterinairen dienst van het centraal bureau voor volksgezondheid te Utrecht, gaf H. J. G. Fietsen zonder bel ,f. 3,2 d. J. S. j daarna verslag van het door hem gehouden Fietsen zonder licht, id. N. de T. Fietsen onderzoek van het bedorven vleesch en deel- zoDder bel, L 2,i d. J. J. Met eeni auto rijden zonder voorgeschreven licht, geen straf. J. v. R. Fietsen zonder reflector, f. 3, 2 d. E. G. Fietsen door eene verboden steeg, f.2,—, 1 d. H. S. v. S., Haarlemmerliede. Met een auto rijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achterlicht, 2 x f. 4 of 2x2 dg.; L. M. I. R., idem, idem; C. Z. Overtreding der arbeidswet, f 4 of 2 dg.; C. P. H. den H, Overtreding van het Molor- en Rijwielregl. f. 2 of 1 dg.: C. P H. den H. Met eeu auto rijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achterlicht, 2 x f. 2 of Beroepen: Te Asten (N.-B.): R. Bruins te Oosternieland Te Huizen (N.-H.): J. de Bruin te Papendrecht Te Parrega en His lum: W. A, Dekker te Hollandscheveld (Z.O.) 2x1 dg.; J. R. de G., Noordwijk, idem 2x 1 vxaagd. Met het oog echter op verdachte's de voorts de resultaten van dit onderzoek mede: het vleesch was besmet met paraty- phusbacilien. Het gebruik van zoodanig vleesch heeft vergiftigingsverschijnselen ten gevolge, waardoor zelfs de dood kan ont staan. De kantonrechter wees er verdachte op, «at hij hoogst onverantwoordelijk en roekeloos had gehandeld. Verdachte hield echter voi aan het vleesch niets bijzonders te hebben gemerkt. De ambtenaar O.M. betoogde in zijn requisitoir dat verdachte een zeer ernstig feit had gepleegd. Ware verdachte een man geweest van jongeren leeftijd, dan zou hij zeer zeker hechtenis hebben ge oordeelde verdachte tot een geldboete van f.25,subs 5 d. P. B. te Haarlemmermeer had met zijn auto den heer J. J. de L., slager te Alphei) a. d. Rijn aangereden. Verdachte beweerde het rijwiel van laatstgenoemde niet tijdig genoeg te hebben gezienl De L. als getuige gehoord, verklaarde dat verdachte op hoogst onverstandige wijze had gereden. Ruimte om te passeer en waa er overvloedig. Getuige had nog langen tijd last ondervonden van een beenwond, die hij tengevolge van de aanrij ding had bekomen. Ook zijn rijwiel was ern stig beschadigd. Het O.M. meende dat ver dachte onoplettend had gereden en maande verdachte aan, in den vervolge met meer beleid zijn auto te besturen en requireerde een geldoete van 140,sus 20 d. De kan tonrechter vroeg verdachte of hij alsnog be reid was de schade aan het rijwiel van get. te vergoeden, waarop verdachte onmiddellijk aan getuige een bedrag van f. 22,50 uitbe taalde. Daarna werd' verdachte door den kan tonrechter die rekening wilde houden met verdachte's welwillende houding, veroordeeld lot een geldboete van 115,subs. 10 d. Voorts werdeD bij verstek veroordeeld Wegens overtreding Motor en Rijwielwet: A. v. d. Z. f. 5,subs. 1 week tucht school; A. J. G. P„ 's-Gravenhage, f.5, subs 2 d. (2 x); G. G. R. D. en J. M, Hazerswoude ieder f. 4,—, subs 2 d.H. M., Rotterdam f, 8,— subs 4 d.T. K., Lei- muiden; L. S., J. J. d. IL, A. d. G., Nieuw- Vennep; J. K., Nieuwveen; G. K„ Rjjpwe- tering; W. V. en P. J. H. te Zoeterwoudet allen f.5,snbs 2 d. Fietsen zóndér licht, W. S., Hazerswoude f.5,subs 2 d. en C. A. E. L 5,-, subs 2 d. Wegens overtreding] Politieverordening der gemeente Alphen a. d. Rijn, P. M. f.3,—, subs 2 d., idem der gemeente Koudekerk G. C. v. N„ Leiden f. 12,-, snbs 4 d.Overtreding Arbeidswet, G. B. te Boskoop f. 4,subs 2 d., en we gens overtreding jachtwet (Wet van 9 Mei 1890) L. v. R. f.15,-, subs 5 d., met ver beurdverklaring van geweer. Waar geen woonplaats staat vermeld, wonen veroordeel den te Alphen aan den Rijn. FOTO ATELIER HST ADBES VOOR UW 141 Billijke prijzen. Blijvend werk. Mooiste fototint.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 13