DE OOLIJKE OESTERFAMILIE. HET GEHEIMZINNIGE GENOOTSCHAP. Osle Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 16 Maart 1929 Derde Blad No. 21167 DE FINANCÏEELE ECONOMISCHE POLITIEK VAN OOSTENRIJK. m Buitenl. Weekoverzicht. PARIJS IN SCHANDAAL-PERIODE. FEUILLETON. door Bondskanselier Dr. IGNA2 SEIPEL. Onder den naam „hervormings-arbeid" n men samenvatten al het werk. dat gn ons wordt geëischt in dit tijdperk van ze staatkundige en economische onlwik- eling Volhardende hervormingsarbeid moest jen lijk elke regeering zich tot taak stet- n, vooral bij haar wetgeving. Het vast- ouden aan den goeden ouden tijd. ter ijl voortdurend door een besliste en toch oorzichtige vooruitgang aan de eischen jn den nieuwen tijd moet worden tege- letgekomen. i9 hetideaal van een nor- tle politiek in normale tijden Er liggen hier geen normale lijden achter ons en ij hebben ook geen normale politiek ge- ■cven. Het nieuwe Oostenrijk was. toen et ontstond, niet een of ander al te klein onomisch gebied, maar het was in 't eheel geen economisch gebied Dat is nu uorbij. De ijzeren noodzakelijkheid en ■n ongeloofelijk groote opofferingsgezind- fid. welke hier zonder onderscheid van land of partij allerwege werd betoond, i-eft ons er toe gebracht dat wij een laat zijn geworden, zij het een onvol- omen en verbetering behoevenden Staat, laar toch: een Staal, en dat wij thans :n groot economisch gebied vormen, zij et dan nog onvoldoende en arm. maar ;b een economisch gebied. Dit is de aarheid en dit moet worden erkend. Het is niet onze bedoeling om onze re- iübliek te kleineeren als wij beweren, dat ij niet van den eersten dag af normale oliliek hpbben gevoerd. Men mag ons ook iet beschuldigen van onbestendigheid; en mag nog minder een of andere geheim- innige bijgedachte veronderstellen, wan- leer wij nu wijzen op wenschelijke ver keringen. In den tijd, waarin Oosten- ijk moest worden opgebouwd, ging het er iet om een zoo schoon mogelijken bouw volbrengen, maar hier gold alleen om je eer hoe liever een nood-bouw te her- :llen. Dat geldt zoowel onze 9taalsin- hting als onze handels- en economische oüliek en onze sociale en financipele ililiek. Wij hebben bepaalde vraagstuk- irn op den achtergrond gehouden, zonder e daarom nog alle gewicht te ontzeggen. Hierbij heb ik het oog op de vervulling jan zekere nationale wenschen en het naar toren brengen van cultureele vraagstuk- :en. Wij hebben er ons in dit opzicht toe kpaald. de bestaande meeningsverschillen lan te geven, de oplossing overlatende aan if toekomst, en overigens te wachten tot :D9 hoofd bevrijd zou zijn van brandende dringende zorgen van grooter omvang. De tijd is nog niet gekomen om de aan geduide leemten in onze staatsregeling en- rechfsinstel 1 inpen volkomen aan te vullen. Kaar wel is het tiid om een breed opge let hervormingswerk te beginnen. De leening voor productieve doeleinden, warmee wij meer dan een jaar bezig zijn. i» een bewijs dat wij zoeken naar grond taken in overeenstemming met den voor gang van den tijd op het gebied der aancieele politiek Een paar kranten heb- zich aangewend, om de berichten over e leening steeds te vermelden onder bet hrift: „De doornige weg naar de pel-leening". Doornig is die weg stellig, at wij, juist waar 't gaat om leeningen, flze finantieele vrijheid nog niet verwor- ?n hebben. Op den weg naar de nieuwe taning moesten wij deze drie instanties Jasperen: commissie van herstel relief- comité en comité van controle. Het was Pker een gevolg van abnormale toestanden, tal wij destijds de Volkerjbonds-leening tlrchls konden verwerven met de garantie Jan vreemde 9taten. Maar de Staten, die aa ons hun muntvoet moesten slabiliseeren. tabhen ook geen anderen weg gevondpn. Zelfs Staten, die in den oorlog hadden overwonnen, waren aangewezen op de hulp Tan andere Staten en builenlandsche tanken. Dal wij thans pogen een nieuwe leening 'e buiten is niet meer abnormaal- integen deel, dit heeft ten doel een overgang te vormen naar een normaal financieel huis houden Uit de loopende inkomsten kunnen geen groote uitgaven worden gedaan in dien zij niet volstrekt noodig zijn. De ont wikkeling van onze staatsfinanciën heeft ons toegestaan de uilgaven voor produc tieve doeleinden gedurende langen lijd uit eigen middelen op te brengen Dal was pen prpstatie. welke alleen mogelijk was door een spaarzame financïeele politiek en doot een angstig vasthouden aan de laagste gren zen van de belastingen Indien wij in dit jaar. zooals te verwachten is bij de gunstige beschikking van den Amerikaanschen Se naat inzake onze leening. werkelijk deze leening voor productieve doeleinden kun nen sluiten, dan hebben wij dat te danken aan de tol nu toe gevoerde, bij de abnor male toestanden passende, financieel? poli tiek. dan zullen wij echter ook den over gang kunnen vinden naar een normale financipele politiek Ik beschouw als een normale financïeele politiek in het binnen land zulk een politiek, welke van de be lastingschuldigen niet meer vraagi dan vol strekt noodzakelijk is. waarbij nochtans de vervulling der gerechtvaardigde eischen der staatsburgers op de nakoming der plichten van den Staat, en daarmee van de staats huishouding. binnen het bereik van het noodzakelijke valt. Hel is waarlijk geen ge makkelijke taak om uit te maken, wat nood zakelijk is en om behoorlijk te 9chalten wat de draagkracht is van de afzonderlijke eco nomische groepen. Voor hel economisch leven komt. naast de financïeele politiek, in de eerste plaats de handelspolitiek in aanmerking. Wij moeten ui! een chaos van versperringen, in- en uitvoerverboden enz. den weg vinden naar compensatie-verdragen en over deze naar verdragen van mecstbegunstiging en naar werkelijke tariefverdragen. Het aantal nor male handelsverdragen, dat wij hebben af gesloten. i9 verheugend groot. Dat zij met van zeer langen duur kunnen wezen, dat in betrekkelijk korten tijd nu hier. dan daar iets te veranderen valt. is geen bewijs van doelloosheid of onbestendigheid, noch van de zucht tot gelijkhebberij maar dat is alleen het gevolg van den sterken ring welke ons economisch huishouden is gesloten in den strijd om zijn bestaan en van hel inzicht bii regcering en wetgeving, dat alle mid delen moeten worden beprocTd om het eco nomisch huishouden weer op de been te helpen. Hoeveel arbeid deze onrust op het gebied der handelspolitiek ons ook bezorgt, toch kan ik er geen bezwaar tegen maken dat het economisch huishouden zich zooveel bezighoudt met handelspolitieke eischen Ik vraag echter twee dingen; in de eerste plaats, dat .allen er zich rekenschap van geven, dat de economische groepen niet alléén Oostenriik vormen en dat Oos'enriik niet alleen in de wereld is. en in de tweede plaats en dat schijnt mij nog belangrijker dat tollen geen alles genezend middel vormen voor alle nooden van het econo misch huishouden. Een derde factor in de economische po litiek wordt gevormd door de sociale poli bek. Bij den strijd der partijen wordt het dik wijls zoo voorgesteld, alsof de eene of de andere partij alleen het verstand bezit om te oorcfelen over de waarde van het be langrijkste economisch goed; het leven en de arbeidskracht der menschen. Bij ons in Oostenrijk komt zulk een beschouwing vol trekt niet overeen met de waarheid. Iedereen weet. hie noodzakelijk de sociale politiek is. welke als een plicht is opgelegd ter be scherming van de menschen en hun arbeid. Bovendien kan ook de sociale nolitiek niet betracht woftlen in het luchtledige. Zij leeft van het economisch huishouden, daarom bestaat er terecht een samenhang tusschen de vervulbaarheid van sociaal-politieke eischen en de draagkracht van het econo misch huishouden. RECLAME. H. P. H. KEEREWEER BEGRAFENISSEN Tol. ail AUTO-TRANSPORT Aalmsrkl 16. CREMATIE 203. Ais de iiicisje? uu up sehuoJ komen en in de kastjes naar haar boeltje willen grijpen, geven ze stuk voor stuk een gil, omdat ze iets tegen haar vingers voelen kriebelen O, wat zijn het toch eigenlijk flauwe kinderen. Oesje kan zich haast niet houden van den lach. 204. En als dan eindelijk de heele klas met pipsche gezich ten van den schrik in de bank zit, zegt Oesje, luid lachend: „Wel, hoe vonden jullie de levende scharen, waarop ik ;e nu getrakteerd heb?" Uit Volkenbondskringen De Duitsche politieke chaos Poincaré triumphator De strijd in Spanje en in Mexico De zitting van den Volkenbond is ge- eindigd, zooals te voorzien was: het eenige belangrijke punt der agenda, dat der min derheden, is in handen gpsteld van een commissie, die er rapport over zal uitbren gen. M. a. w is de minderheden-affaire uit gesteld tot 'a ter order Overigens had de jongste bijeenkomst weinig om niet te'zeg- gen niets tP beteekenen. Meer waarde mo-jt dan nog worden toegekend aan de paar ver gaderingen van Volkenbondscommissie9, die tevens te Geneve plaat9 haddenin de eerste plaats werd in de desbetreffende af- deeling hel Engelsche voorstel om wijziging aan te brengen in de 8-uren-conventie van Washington, een voorstel, uitgaande van de Engelsche werkgevers, met overgroole meer derheid verworpen, tengevolge waarvan het Brilsche Rijk nu eerlang kleur zal moeten bekennen of het de conventie al dan niet wil ratificeeren. in de twede plaats werd in de juristencommissie voor aangelegenheden, betrekking hebbpnd op het Permanenie Hof van Arbitrage, volledige overeenstemming bereikt ten aanzien van de Amerikaansche voorwaarden tot toetreden tol dil Hof, zoo dat verwacht mag worden, dat weldra ook de Vereenigde Staten lid zullen zijn. Iets. dat wij hooger aanslaan zelfs dan het tot stand komèn van hel Kellogg-pact. Voor' zoover niet elke vergelijking mank gaat, zouden wii geneigd zijn beide genoemde ïn- stitulen aldus te kwalificeeren: practijk en theorie 1 Opvallend tijdens de conferenties van den Volkenbondsraad was. dat slechts terjoops iets is gemeld over de onderlinge besprekin gen der groote leiders der Europeesche poli tiek. die gewoonlijk meer de aandacht op- eischen dan de offtcieele zittingen Men hoorde daarvan maar sporadisch en tot groote interviews is het bijkans niet geko men. Durfde men zich niet uitlalen. nu te Parijs het zoo gewichtige Herstelvraag9tuk in behandeling is? Daar in de Fransche hoofdstad wordt thans ernstig onder de oogen gezien demo gelijkheid van het oprichten van een soort internationale super-bank, die haar zetel zou vinden in een der kleine, tijdens den oorlog onzijdige landen: speciaal Nederland en Zwit serland komen daarvoor in aanmerking. Men *13 nog lang riet zoover, dat de zaak in kan nen en kruiken is, maar onder leiding der Amerikaansche finantieele experts schijnt het tccb die richting uit te gaan, al worden van eenige zijden tal van bezwaren ontwikkeld. In hoofdzaken blijft, naar het zich laat aan zien, iedere partij haar standpunt overigens handhavenvermoedelijk de oorzaak, dat er weinig schot zit in het bereiken van resulta ten. Als om zijn gegeven uiteenzettingen te staven heeft de Duitsche minister van finan ciën zgn begrooting ingediend, die hjj trots vele en velerlei bezuiniging en besnoeiing niet sluitend heeft weten te maken. Typisch treedt h ierbij de par.ementai. e chaos bij on ze Oosterburen naar vo.cn. In p.aats van over.eg met de regeeri.ig te plegen, han delt iedere partij, zelfs de Duitsche Volks partij, die nog zitting heeft in het minder heidskabinet, geheel op ch ze.f en zal bij de behandeling komen met een reeks inci- denteele bezuLigings o rste len! Wat kan <.r op zoc'n manier terecht kom .n van een over zichtelijke en welgeordende afdo;ning van zaken? Reeds eerder schre/en wij, dat het parlementarisme bezig was zich ze.f te ver moorden, deze toestand in Duitschland is slechts een bevestiging te me?r! Waar do groote coa Lie mislukt is, gaan de divdse partijen, die feitelijk op e.kaar zijn aangewe e:i, bovendien steels scherper tegen elkaar van lesr trekken; zulks tot onmetelijke vreugde van de Dui'.sch-na i malen, die voe len, hoezeer zij gebaat zijn bij deze ver snippering onder hun tegenstanders. Als ge volg daarvan wordt ook de actie tegen de personen der zittende regeering feller en ook Slrcsemann's posi.ie lijkt niet ongeschokt meer; men gaat hem kwalijk nemen, dat zijn politiek voor Duitschland niet meer effect sorteerde, wijzend op het' voortduren der be zetting, op niet te venvachten daling van beleekenis van het schadever (oe.lingsbedrag, op het opbergen van het minderheidsvraag stuk etc.... Waartoe de politieke verwording in Duitschland nog zal voeren Daartegenover heeft Poincaré in de Fransche Kamer nog eens weer een groote overwinning weten te behalen bij de vraag of de voorstellen tot gedeeltelijke terug gave van goederen en steun aan de con gregaties al dan niet zou worden afgehan deld. De oppositie heeft met alle midde len, waarover zij te beschikken had, de behandeling probeeren tegen te gaan, doch toen de Fransche premier plotseling de kwestie van vertrouwen stelde, was de zaak beslist en met het votum voor be handeling is, goed beschouwd ook een votum voor de voorstellen uitgebracht; aannemen lijkt verzekerd en daarmede vooreerst weer het politieke leven van Poincaré De Spaansche dictator Primo de Rivera krijgt het hoe langer hoe benauwder. Nau welijks heeft hij hei verzet der artillerie officieren gebroken, of ou heeft hij het te kwaad, met de studenten. Deze bezorgen hem veel last; vooral, waar men hun actie liefst niet al te zeer au serieux wil nemen. Doch dat zal er toch we) van moeten komen, wiJ de dictator de beweging tegen hem niet onrustbarend zien groeien. Was er meer eenheid onder zijn tegenstanders, dan zagen wij zijn bewind spoedig ten grave dalen 1 De Mexicaansche regeering handhaaft zich krachtig. In het Zuiden zijn de rebel len reeds beslissend geslagen, in het Noor den heeft ex-president Calles een groote actie tegen hen ingezet, waarvan de resul taten vermoedelijk niet lang meer op zich zullen doen wachten, 't Gaat in dezen krijg ouderwetsch er naar toeieder rebellen- officier, die in handen deT regeenngs- troepen va!t, weet binnen het uur tegen den muur te staan en omgekeerd is het al niet beter. Verbazen doet het succes dor regeerings- partij niet. Uncle Sam is gewoon op het goede paard te zetten en anders zorgt hij wel, dat de partij zijner keuze boven komt te drijven Af en toe een schandnalje dal mag Parijs wel, dal heb je noodig. „om je lei voe len leven' zegden de Parijzenaars Maar wat hun de laatste maanden slag op slag overkomt neen. dal is méér dan ze normaal noodig hebben.dat is mëer dan hun lief is! Het is een ware catastrophe, die honderden families geruïneerd heeft, ver scheiden slachtoffers tol zelfmoord heeft gevoerd, menschen in discredit! heefl ge bracht. die tol daartoe de hoogste achting genoten, en zelfs rpgeeringspersunen niet onaangetast heefl gelaten „La mèrp Hanau" zooals ze hier vaak spottend aangeduid wordl heeft de serie geopend. Dat vroegere winkeljuffie uit de Layette A 8.45" (De luiermand van 8 fr. 45). een magazijn van de Avenue Clichy een volksmeisje zonder eenige ontwikkeling of beschav ng dai enkel maar over een rronsterachlige'brutalüeil beschikte, is,er in geslaagd om ïn enkele jaren hondorden mil- lioenen in beweging te brengen, een macht te worden waarmee zelfs ministers reke ning hielden om op eon goeden dag met heel haar finanlieel bouwwerk in elkaar te storten mei zód'n lawaai, dal ze daardoor bijna een historische persoonlijkheid is ge worden. En stel u den gemoedstoestand van den gemiddelden Parijzenaar voor. wanneer die, nog maar nauwelijks wal bijgekomen van zijn verbazing en verbittering over de ont zaglijke oplichterijen van Hanau en Cie, eerst door een be^lje vage. aarzelende, maar weldra door vrijuit-sprekende kranten berichten vernpemt. dat een senator, een oud-minisler van finnntiën een ministerie wiens pressent bijna eenstemmig vereerd wordt door hepl hpt land beschuldigd is 'van oplichterij in het groot, uitgave van chèmies zonder provisie en valschheid in ge schrifte!.. Niets minder dan dat Wal! roept verontwaardigd de volks- Parijzenaar uit. dat gemeene individu, die aarts boemelaar, di» onverbeterlijke gokker die i9 onze minister van finantiën ge weest' Gepn wonder dan. dal onze franc maar meer 4 stuiver waard is op de inter nationale geldmarkt en dat wij able levens behoeften hoe langer hue duurder moeten beta len 1 Naar het Engelsch van J S FLETCHER door Mej. A. T. 37) ..En lot nu toe." zei Jimmie kalm, „heeft niemand aan de politie gezegd, dat er een sterke beweegreden voor was. die bekend 13 aan jou en Packe en mij Ik zal echter T&or het oogenblik niets zeggen; ik zal op ®'jn eigen manier verder gaan." Je bent van plan dit te doen?" vroeg ..Om de reden die ik genoemd heb. ja," j? Jufmie „Ik wil een vreedzaam huwe lijksleven hebben en als ik dien vrede *n paar zie. zal ik dat gevaar uit den weg talpen of er bij die poging door uit den weg lehnlpen worden Dat is duidelijkI" Hij ging zonder plichtplegingen heen. !a l'et die beide anderen achter die elkan- Jer in twijfel aankeken, voordal hij zijn tafnes uil den schouwburg haalde keerde ta naar zün kamers lerug Hij had geen ge- '^enheid gehad Ken tover iets te vragen Jfntrent zijn boodschap bij de bopkverkon- inzake het aardrijkskundig woorden- fH- ne gedachte daaraan bracht hem weer tal stukje papier te binnen. ..'•Scraye h°rkende die hand!" mompelde mei deed hij dan alsof hij ze niet her kende?" In de wachtkamer van zijn suite vond Jimmie Kentover aan den telefoon Hij keer de zich om toen zijn heer binnenkwam. „Mevrouw By water wil u spreken, mijn heer," zei hij ..Zij heeTt u juist opgeroepen. Zij is in den Byzantium Schouwburg, en vraagt of zij u daar dadelijk in den foyer der kleedkamer van den eersten rang kan vin den." „Antwoord dan," zei Jimmie, „dat ik al op weg ben." HOOFDSTUK XXIII. Het huis in St. John's Wood. Jimmie was al half de trap af, op weg naar deze nieuwe en onverwachte bood schap. toen hij zich plotseling zijn tante en Eva Walsden herinnerde Hij keerde vlug om en Kentover in zijn zitkamer roepend, ging hij voor zijn bureau zitten en schreef snel een haastig briefje aan juffrouw Trickett. „Hoor eens Kentover." zei hij. „Ik weet niet hoe lang ik opgehouden zal worden Mijn tante en juffrouw Walsden zijn in den Parnassus schouwburg hier is höt kaartje voor de loge waar zij zitlen Breng dit briefje dadelijk naar juffrouw Trickett geef hel zelf aan haar Blijf daarna in den schouwburg en breng de beide dames naar huis. Zorg. dat er avondeten voor haar klaar staat En. Kentover. verlies ze niet uit het oog van hel oogenblik dal je daar bpnt toldat je weer hier bent Misschien ben ik thui* als je terugkomt en misschien ook niet Ga zelf nie' naar bed voordat ik thuis kom ik kan je noodig hebben." Toen haastte Jimmie zich naar mevrouw Bywaler en vroeg zich nieuwsgierig af, waarom die dame hem wenschte te spre ken. „Jk denk dat het iets met zijn zaak ie maken heeft!" peinsde hij „Als dat zoo is. kan het maar één ding zijn zij heeft dien Curtis gezien en wil hem mij aanwijzen." Spoedig bleek het Jimmie dat hij juist vermoed had Mevrouw Bywater, die hem bijna dadelijk tegemoet kwam. toen hij den schouwburg binnentrad, trok hem met een geheimzinnig voorkomen ter zijde. „De man is hierl" fluisterde zij. „Curtis!" „In de komedie nu?" vroeg Jimmie. „Waar dan?" „Hij zit in een loge met twee dames. Op de galerij van hel balkon de tweede van hel tooneel al. Als u op de galerij achter het balkon gaat, links en dwars door het gebouw hepnziet. zult u hem gemakkelijk kunnen zien zonder zelf gezien te wurden. U weel hoe ik hem beschreven heb een lang. goed gebouwd man, kaal geschoren. Amerikaansch uiterlijk." „Wat nu het eerst bij me opkomt," zei Jimmie. „is heeft hij u gezien?" „Neen dat weet ik zeker Ik had een plaats gekregen achter in het balkon, de bovenste rij Het licht is niet heel goed daar. zelfs wanneer hel hoog op gedfaaid is. en hel balkon is zetr vol Ik weet zeker dat hij mi) niet gezien heefl ik zag hem zoodra hij mei zijn beide dames binnen kwam en ik ging dadelijk weg om u te te- lefoneeren Gaal u nu naar binnen en be kijk hem goed Er staan een massa men schen achler op het halkon u kunt hem gemakkelijk van achter hen zien Jimmie. die al een kaartje genomen had. ondanks het feit dal er slechts staanplaat sen waren, maakte de deur open en trad de- overvolle zaal binnen De mensehen stonden twep rijen d.ep achter de leuning en hel gehoor scheen op dal oogenblik ge boeid door het spelalle oogen waren >p het toohee' gericht Jimmie ging stil pn heimelijk verder achler de menschen; tus- .schèn de schouders van twee lange mannen door keek hij. dwars door de zaal. naar de loge die mevrouw Bywaler beschreven had. Maar de lichten waren zepr laag gedraaid op dat oogenblik en het eenige wal hij zien kon was dat de loge was ingenomen door twee dames die vooraan zalen en een he^r die even achter haar zal. Er zat niets an ders op dan te wachten. Het stuk dal gegeven werd. werd in die dagen druk besproken in de stad. en Jim mie was den schouwburg binnen gekomen juist toen een der spann°nste tonneelen ge speeld werd Ondanks zich zelf vergat hij zijn eigen zaken en werd meegesleept door hetgeen op het tooneel plaats greep Hii bemerkte opeens dat hij zelf heftig zat »e applaudisseeren ec dat het licht in de zaïl opging En toen wist hij weer. waarom hij daar was. hij keek dwars de goed verlichte zaal door en zag strak naar de loge rechl tegenover hem En daar herkende hij mp- vrouw Wvlkenshawe in een van de twee dames, dip op de eersle rij zaten Jimmie trok zich wal meer naar den muur aehfpr zich lerug en keek langer en nauwkeuriger naar de loge en hen die er in zaten Ja dat was mevrouw Wvtkenshawp. zonder twijfel Mij herinnerde z'cb haar gez:en te hebben voordal hij wist wie zij was hij'had de sterke herinnering, dat hij door haar j getroffen was Wachtend voor hpl raam van I de hotpl koffiekamer in Br/chesler lol zijn 1 lunch werd opgediend, had hij mevrouw Wytkenshaw© van het plein van den ka thedraal zien komen en d* Highstreet in zien gaan en had zich afgevraagd wie die mooie vrouw was Den volgenden dag had hij meegeholpen om haai te volgen van het Vietoriastalion naar haar eigen huis over de Regenstreet en South Mollonslreet oh. hij kende haar nu zeker goed! En een groot gevoel van vage blijdschap dat hij niet gemakkelijk kon verklaren, kwam over hem toen hij bedacht dal zij daar in die loge zal mei den man dien hij ervan ver dacht hem met de postpakketten bedrogen te hebhen. Jimmie richtte zijn aandacht op dien man. Hij was opgestaan en stond tusschen me vrouw Wytkenhawe en de andere vrouw, eerst de epne en dan de andere aankijkend, terwijl hij met haar sprak Hij wa? mist, zooals mevrouw Bvwater hem beschreven had pen groote kaal geschoren, goed Amerikaansch u'tz'ende man met een vier kante. vaslberaden kin. schprpe oogen en een vastgesloten mond. een man. besloot Jimmie. van karakter en kracht Jimmie voelde zich door hem aangetrokken; hij mocht een vijand, een misdadiger zijn maar hij was zeker iemand, dien het waard was te bestrijden. De andere dame in de loge kende Jimmie niet 7ij was een vrouw van middelbaren leeftijd dip mooi gewppsl was en sterke poeingpn gedaan h.ad om dil Ip b'iivpn Maar hop ongemaakt pn onb-dindpnd zij er ook uitzag, merkte 'immie fooh vlug genoeg dat haar hpidp mplgezp'lpn haar veel eerbied toonden en dat hun geheele gesprek tot haar gericht was. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 9