DE OOLIJKE OESTERFAMILIE. PcCIAAL ZIEKENVERVOER ET GEHEIMZINNIGE GENOOTSCHAP. ie Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 9 Maart 1929 Derde Blad No. 21161 „UW NAAM IS VROUW. FEUILLETON. |;j gaat er werkelijk heel veel op lijken vre een stralend voorjaar krijgen en komt het me gewenscht voor de 5sen van mijn rubriek maar vast i raadgevingen te verstrekken over de indeling van onze huid in dat heerlijke Jgelijde. r Ipïkters hebben hun harten in lyrische Ifrizemingen uitgestort over de schoon- j der vrouwen door alle eeuwen heen en jPuitsche filosoof is zelfs zóó ver gegaan C. keel beslist te beweren dat drie kwart - vrouwen (misschien eigenlijk allemaal f-. ais ze mochten kiezen, oneindig veel Trjr móói, dan werkelijk goed zouden ïisschien heeft de brave man een en d-r van een geweldig cynischen kant be- ;eD of wellicht bezit hij een echtgenoote, vrijwel den geheelen dag voor den el doorbrengt, dat kan ik natuurlijk d"vertellen, maar in ieder geval ben ik fep in mijn hart van overtuigd, dat hij [zaakje wel een beetje overdnjit. Geluk- i ajn de vrouwen van den tegenwoordigen niet zoo geweldig oppervlakkig om eds in de eerste plaats aan het uiterlijk ït le denken, dat ze te weeg brengen, llemin valt het niet te ontkennen, dat bar veel vóór heeft als men er aan- rkkelijk uitziet en vooral, in zaken kan dit zulk een grooten invloed wezen, doch I i[ is buitengewoon hinderlijk als men als Jware alles op één kaart zet en die ééne url onze meerdere of mindere uiterlijke Iracties uitmaakt. t heb bovenstaande redevoering eigen» 1 enkel en alleen gehouden om te ken- te geven hoe dwaas het is zóó onge- rllijk veel waarde aan het uiterlijk te thten, dat men eigenlijk met alles wat ta doet ot zegt hieraan in de allereerste sits denkt. Daartegenover staat evenwel, ,1 het nimmer te verontschuldigen valt, ons uiterlijk verwaarloozenvrouwen sden het nu eenmaal een genoegen dik- fs naar uitersten le gaan en daarom ik u dan ook eenige doodeenvoudige miertjes opgeven, welke heusch bitter nig tijd en geld kosten om de stralende irjaarszon, waarin mijn twee kattelcinde- zich op het oogenblik liggen te koeste geen oneer aan te doen. Bet voorjaar heeft meer dan eens neiging zwakste plekken van ons uiterlijk op een [aderlijke wijze te laten uitkomen en din- die in de wintermaanden vaak verbor- konden worden onder hoogopstaande atkragen, komen nu op een bijna tergen- manier voor den dag. Verder zijn er ook noodige jonge meisjes en vrouwen, die dit jaargetijde tast van haar luiid krijgen a. w. op wier gezicht en hals minder lenschte puistjes en vlekken te voor tijl) komen. Indien de bewuste lieflijkheden niet uit I gestel voortkomen, ik bedoel daarmede dien ze niet aan de een of andere tijde- le afwijking te wijten zijn, is een prach- middel om deze ongenoode gasten te Mijderen, voor een paar dubbeltjes Der- mtol-poeder bij den drogist of apotheker itoopen. Het is een citroengeel poeder, dat isflijk wonderen verricht: bovendien rijnen onschadelijk, daar het een dok- «acept is. ferder zou ik de lezeressen willen aan- n&n in de maanden Maart en April om 4 veertien dagen of drie weken de huid «as een grondige schoonmaak te laten tritrgaan. Dit kan op verschillende ma rren gebeuren, waarvan er één is: uit- é»men. Giet uw waschkom vol heet water, adat de damp er flink uitstijgt, buig uw ezicht en hals zoo ver mogelijk over den RECI.AME. GARAGE VAN NIEUWKOOP TELEF. 2527. 5865 kom heen en sla daarna een grooten bad handdoek over uw hoofd en den kom. zoo dat er zoo weinig mogelijk stoom ontsnapt Houd het gezicht nu minstens een minuut of vijf in denzellden toestand en dan zult u tot de ontdekking geraken, dat de huid (link vochtig is geworden, zoodat al het vuil dat in de porién heeft gezeten en dat men soms met de beste cream en zeepsoor- ten niet heelemaal mee krijgt, er uit komt U zult verwonderd wezen als u den hand doek bekpkt, waarmede U oa verloop van een minuut of vqf, tien, het gezicht en den hals afdroogt. Nu dadelijk afsponzen met qskoud water en daarna het gezicht met coldcream bedekken en deze er een vijftal minuten in laten trekken. Het is het beste bovenstaande bewerking vóór het naar bed gaan te laten plaats vin den, ten eerste omdat een en ander vrjj be werkelijk is en ten tweede omdat de poriën van de huid door den stoom flink zfjn geopend en weer dadelijk bet noodige vuil zouden verzamelen, indien men onmidde.l^k op straat ging- Een tweede middel, dat uitstekende resulta ten afwerpt en eveneens als een grondigen voorjaarssehoenmaak kan worden beschouwd, is de huid aan een klei bewerking te onder werpen. Boncilla, die in alle goede zaken in Leiden te krijgen is, kan wonderen verrichten, terwijl ik voor de dames, die niet zooveel geld voor haar uiterlijk weuschen te beste den, het stoombad blijf aanbevelen en een warme-olie gezichtsbad. Voor dit laatste middeltje giet men wat sla-olie, wonderolie of amandel-olie in een bakje, dat op een ketel kokend water wordt geplaatst om het goed warm te krijgen. Na van tevoren het gezicht en den hals met een cleansing-cream of goode zeepsoort ge reinigd te hebben, wordt de warme oS| met watten op het gelaat aangebracht. Vergeet vooral niet de hoeken van den mond en de vleugels van den neus, daar zich hier maar al te vaak leelijke gele plekjes vormen. De olie dient een 'kwartier in te trekken en kan met een schoon stuk watten dat in lauwe melk is gedompeld verwijderd worden. Daarna weer met ijskoud water af sponzen en naar verkiezing cream aanbren gen. Verder moet ik er de lezeressen ten sterk ste op attent maken er vooral in het voor jaar voor te zorgen geen last van constipatie le krijgen, daar er naar ik vermoed mets bestaat wat de kleur van de huid meer kan benadeelen dan een dergelijk iets. Een heel goedkoop middeltje om een en ander te voor komen is op de nuchtere maag inplaats van het geliefde kopje thee een glas lauw wa ter te nemen, waarin enkele druppels ci troensap zijn gegoten en veel beweging in de frissehe lucht. Ten tweede vormt indigestie een belang rijke factor om ons uiterlijk te benadeelen. Een heel eenvoudig middeltje om dit euvel tot een minimum te beperken is bet novolgen- de: een theelepeltje bi-carbonate soda ver mengen met citroensap en dit mengsel drin ken, terwijl het nog bruischt. Het is een heerlijke, frissehe drank, dus volstrekt niet leeljik. Een uitstekend middel om rimpels vrijwel onzichtbaar te maken, is de bewuste plekken iede-ren avond met een penseeltje in te smeeren met het wit van een ei. Dit goedje er tot den volgenden morgen op laten zit ten en daarna verwijderen met coldcream, lauw water en ten slotte een afsponzing met ijskoud water. Misschim interesseert het mijn lezeressen voordat ik eindig met de nieuwste schoon heidsmiddeltjes, te hooren, welke kleuren in den komenden zomer zullen predominee» rcn. Ik was de vorige week in Engeland en op de tentoonstelling van (Buriington- House viel het me op, hoeveel zwart gedra gen wordt. Zwart is voor een jonge vrouw, wie het kleedt een van de meest geraffi neerde kleuren, die er bestaan kan. Ik boef er zeker niet bjj te vermelden, dat er op een geweldige manier met skunk-bont ge- werk! moet worden en men de soepelste en gewoonlijk helaas kostbaarste zijde moet in slaan, om het gewenschte effect te bereiken. Verder knalrood, pauwblauw en geel. Otn do laatste kleur met succes le kunnen dra gen, dient men een vrijwel onberispelijk toint te hebben, daar men anders een gewel dig goren indruk te weeg brengt De Pari- 191 Pietje Puk voelde zich ook verplicht te helpen. Hij heeft de schoenen die hij te poetsen had allemaal in den steek gelaten en hier zie je hem naar den brand vliegen, met. een zandemmertje vol water, waarvan hij de helft natuurlijk nog onderweg verliest. 192. Geen wonder dat de brandgasten van zoo'n hulp heelemaal niets hebben moesten. En als Pietje hen lang genoeg voor de voetep geloopen heeft, nemen ze ten einde raad hun brandslangen en.spuiten den ijvurigen jongeling wegl Zie hem boenen maken 1 sienne kan deze kleur met zulk een gemak dragen, omdat ze de gave bezit haar gezicht op een dusdanige wijze op te maken, dat er zoo goed als geen tint is, die haar eigenlijk niet staat. Van de Engelschen kan eigenlijk hetzelfde gezegd worden, maar in Holland waar we over het algemeen genomen nog niet zoo bar gewaagd zijn en dus zoo goed als alles van de huid moet afhangen, die we met onze geboorte hebben meegekregen, denken we er anders over! Baar. Een Londensche kapper heeft kort geleden in een uitgebreid artikel le kennen gegeven, dat dames met donker haar niet beter konden doen om deze kleur mooi te houden dan de lokken, voordat ze éénmaal in de twee of drie weken gewasschen wor den, een massage te geven met vingertoppen, die in gewone keuken-azijn zijn gedompeld. Dit schijnt een uitstekende behandeling te wezen voor de huid en de wortels van het haar en tegelijk vertelde de goede man dat deze azijn-massage hoofdpijn verjaagt. Een tweede raadgeving in het bewuste artikel was de haren steeds droog te maken met verwarmde handdoeken en het nimmer in het hoofd te krijgen de lokken voor een vuur le drogen. Huid. Een prachtig middel om het gezicht ei» den hals tegen den slerhlen invloed van de Maartsche winden te behoeden is het na volgende mengsel met een stuk watten op het gelaat aan te brengen, nadat het gezicht goed gereinigd is geworden. Een ons glyce rine, een half ons borax cn een ons rozen water. Flink schudden en in de liuid laten trekken, waarna men er vanishing-cream overheen kan doen en daarna luchtigjes poe deren. Is het niet vreeselijk genoeglijk, dat wij van den zomer weer „rondingen" mogen hebben? Het is heusch waar, beste lezeres sen, het is niet langer noodig dat we op grif fels of potlooden gelijken. Een revue-koning in Amerika heeft voorgeschreven dat zijn show-girls er weer typisch vrouwelijk moe ten uilzien en de vroeger zoo geliefde botjes dienen te schitteren door afwezigheid. Dit komt vermoedelijk omdat de haren ook weer aangroeien; we gaan gelukkig terug naar grootmoedertjes-tijd toen men er gewel dig trotsch op was een vröüw te zijn en niet alle mogelijke pogingen in het werk stelde slanke jongens te imiteeren. MABEL. RECLAME. AALSMEER. De Coöp. Bakkerij- en Verbruiksver- eenigfr.g ,,De Eendracht" houdt Woensdag avond een ledenvergadering in caté De Groot te Aalsmeer-Oost en Vrijdagavond in „Irene" aan de Kanaa-lstraat. Op beid? vergaderingen is gelegenheid het dividend over 1928 6 pet. in ontvangst t? nemen. 476* HAARLEMMERMEER. Uitslag Premiekenring van Hengsten. Vanwege de provinciale regelings-commls- sie voor de paardenfokkerij in Noord-Hol land werd Donderdag op het Marktplein te Hoofddorp een premieuitkeering van heng sten gehouden voor het typ? Tuig- en Trek paard. De uitslag is als volgt: Tuigpaarden: ingeschreven 13 en opge komen 8 hengsten. Een premie van f. 150,—- werd toege kend aan: „Derenus", vader „Wilfried"eigl D. van Wieringen te Abbenes; „Griedel", vader „Friedel" ,eig. D. van Wieringen te Abbenes; „Nubert", vader „Ebert", eig. A. Kooy Jr., Kedichem. Een premie van f.125,— aan: „Hen don", vader „Regulus" eig. W. Boxen te Zuidlaren. Een premie van f.100,— aan: „Holan", vader „Colonel", ei<*. Amsterdamscbe Rij- tuigmaatschappp„Drusus", vader „Gambo", eig. A. Buurman te Heemstede en M. Meek- hof te Amsterdam. Een premie van f.50,aan: „Koekoek", vader „Griedel", eig. C. de Vlieger te Ab benes; „Mussolini", vader „Grimbach", eig. H. Meekhof en A. Buurmau, Voor tuigpaarden werd geen invoerpremie toegekend. Trekpaarden: ingeschreven 7 en opgeko men 5 hengsten. Een premie van f. 50,werd toegekend aan: „Fairfax d' Ahea", vader „Fair B", eig. H. v. d. Mast te Bleiswjjk. Een premie van f.25,aan: „Hyperion" vader „Oscar", eig. Hengstenvereeniging „Sloterweg" te Haarlemmermeer; „Edmond d' Hulst", vader „Successeur", eig. J. F. Haartsen te Halfweg; „Grélon", vader Ave- r.ir de '1 Ecluse", eig. G. den Dekker te Hoofddorp. De invoerpremie ad f. 600,— werd toe gekend aan „Markies" van J. Gehrels i© Vijfhuizen, eig. „Vereeniging Hoofddorp". Schade door de vorst. Nu de dooi haar intrede heeft gedaart, kan hier en daar in den Haarlemmermeer- polder reeds geconstateerd worden dat do wintertarwe nogal van de vorst te ljjden heeft gehad en sommige stukken wel over gewaaid zu'.len moeten worden. De winteraardappelen, vooral de hoeveel heden ,die minder goed waren gekuild en of andere plaatsen werd bewaard, hebben het ook hard te verantwoorden gehad Ueinet bijzondere zorg gekuilde voorraden zpn ech ter over 't algemeen vorstvrij gebleven, zoo dat de aan dit gewas als winterprovisie toe gebrachte schade niet belangrijk is. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrikus, z.v. W. J. W. Ver- hoeve en F. M. de Troije Marjjtje Catha- rina. d.v. F. G. Huurman en II. A. Glas Johannes, z.v. F. de Rujjte en J. Th. Wort- maa Maria Cornelia, d.v. M. Bouterse en S. Stokman Christiaan, z.v. P. M. Biesheu vel en A. C. Bos Daniël, z.v. P. Sandee en M. C. v. d. Maas Adriana, d.v. O. j van der Meulen en A. Resoort Klasina, d.v- A. Tates e^ W. Bier üieuwertje, d.v. R. Bilstra en' T. Kant Abraham en Chris- 1 tiaan, zoons; tweeling van A. P. Vogelaar I en II. Biesheuvel Hendrikus, z.v. W. J. j W. Verhoeve en F. M. de Troije Wilhel- I mus Gerardus, z.v. G. Schönhage en C. P. i de Jong Cornelia Elisabeth Maria, d.v. W. J. J. de Groot en M. E. Reijer. Ondertrouwd: N. L. v. d. Wiel, 22 j. eu C. Voogt 23 j. L. B. Wesseliu3 22 j. en G. Silvis 22 j. Overleden: Gjjsbert Branderhorst 72 j.} wedr. van J. van Maastrigt Agatha Ver meulen, 92 j., wede. van W. van Zomeren Meeuwis Broekhuizen 80 j., wedr. van M. van Wijngaarden Willemina Visser 59 j., geh. met Chr. Kwaak Arie Roos 68 j., gehuwd met M. J. v. d. Nap Arnol- dus Koen 65 j., geh. met J. Koningen Jan Slinger 80 j. ,geh. met H. van Keuie Cornelisje Kool 71 j., geh. met G. Boeregeest Carel Petrus Gehrels 77 j„ wedr. van C. W. M. Filippo Johannes Gedaan 70 j., echtgen. van J. Hpemhuis Catharina Blonk, 64 j„ geh. met Th. R. van Gameren. Donderdagmiddag werd in de Beurs te Hoofddorp ten overstaan van Notaris Hein- si us geveild het huis met schuren^ erf en tuin, staande en gelegen aan den Kruisweg te Hoofddorp en in eigendom toebehoord heb- berde aan wijlen mevr. de wed. van Splun- ter. Keeper werd do heer R. L. Krabbendam te Hoofddorp voor f. 5900, NOORDWITK. Burgerlijke Stand. Geboren; Johannes Adrianus, zoon van Jocb. van Duin en E. D. v. d. Zwart; Neel- tje. dochter v. A Hazenoot en D. van Dbin; Arie, zoon van W. Roskam en A. M. van Naar het Engplsch van J S FLETCHER door Mej. A. T. 31) De telefonische orders uit Parijs waren Wig gegeven, nadat hij, Jimmie, den com missaris van politie bezocht had. dat 'zou °ogeveer zes uur geweest zijn. Tegen zeven "w kon de Londensche agent aan het hotel ttkomen, zijn kamer besproken hebben en heengegaan zijn, om verder te hande- In den avond kon hij gemakkelijk alles i? weten komen van de post-regeling in het Wel. Den volgenden ochtend kon hij in de wl zijn op den tijd dal de post kwam. Hij '°D zoo wat rondslenteren, zooals gasten p in de hall van een hotel doen. de kran- p inzien een blik op slraat werpen, kijken p het weer was totdat zij kans zag n :lf' zijkamertje te glippen, waar de brieven hun hokjes neergetegd waren. Jimmie ®Mkle zich een voorstelling van dat ka- Jwtje Het lag zeer gemakkelijk voor een dat hij zich nu dacht Het bureau van p hotel was juist binnen de tweede hal. de toner, waar de brieven gelegd werden, was üv'ak naast. Maar er was geen raam, dal hel bureau in die kamer zag. ook niet TlD de hall uit; ze werd door een boven- 55m verlicht, daar ze later bijgebouwd 5* Het zou dus gemakkelijk zijn. voor "Wn, die de kamer binnenkwam, als er niemand in was, het eene pakket met het andere te verwisselen of om brieven te ste len heel gemakkelijk te doen. Ja z*ker, hij begon nu te zien, hoe zoo iets gedaan kan worden, gedaan was behalve op een punt, Hoe had de agent dien hij vermoedde in het hotel overnacht te hebben het na- maak-patket id zijn bezit gekregen? Het kon hem niet afgegeven zijn onder een an der omslag, omdat het de verschillende post stempels, postzegels en labels had. alles teekenen, dat het met de post verzonden was Hij raapte het papier nu op. dat hij zorgvuldig meegebracht had van Dover en bekeek het; daar waren al de postzegels en stempels, en al had het hem zijn leven ge kost. had hij niet kunnen zweren, dat de letters van het adres, nabootsing van druk letters, niet van hem waren Maar het na- maakpakk?4 kon naar een adres in de buurt gezonden zijn. de agent kon even weggegaan zijn en het gehaald hebben. Maar dan liep Jimmie weer met zijn hoofd tegen den muur; in dat geval zou het adres van die plaats dicht bij gpweost zijn. terwijl het adres van hel hotel hier duidelijk ge noeg stond, zooals het in Parijs geschreven was. „Het is een wondert" zei Jimmie. Plet is om iedereen verstomd te doen staan Maar hoe ktvam dit vervloekte ding in het hotel en hoe kon het voor het ware pakket ver wisseld worden? Hoe, hoe? Dat is de vraag!" Hij stond na een poosje van zijn stoel op en borg het papier met het touw en de stukken gehroken lak er nog aan. in een lade, die met een bijzonder slot gesloten werd Toen dit gedaan was, ging hij naar beneden, naar het bureau. Hij had een plan, en daar hij het goed vond, wilde hij het dadelijk uitvoeren. Daar Jimmie sedert bijna drie jaren in het hotel woonde, kende hij de geheele inrich ting er van heel goed. Alle voornaamste leden van het personeel stelden persoonlijk belang in hem. Hij stond bekend als een zeer rijk jongmensch met eenvoudige ma nieren en een vroolijken aard. Er was vooral één persoon, die altijd bui tengewoon vriendelijk jegens hem was, de eerste klerk in het bureau, een verstandige, bekwame, goed uitziende vrouw van middel baren leeftijd, mevrouw Bywater, die door haar betrekking het toezicht had over veel der hotelzaken. Jimmie dacht aan deze dame. toen hij met de handen in den zak naar beneden ging. Mevrouw Bywater was alleen in het bu reau, druk bezig met boeken in te schrij ven. „Goeden middag, mijnheer Trickett," zei ze opgewekt. „U is dus weer thuis geko men?" „Ik ben er weer," anlwóordde Jimmie. Hij ging naar den lessenaar, Leek neer op de gene, die er aan zat en bracht onmiddellijk de zaak. waarvoor hij kwam te berde „Hoort u eens." zei hij ..houdt u niet altijd ongeveer zes uur met uw rerk op?" „Ik sluit van zes tot negen uurant woordde mevrouw Bywater, „om te eten en wat te rusten ,,Ik wilde u wat vragen." zei Jimmie. „Wilt u van avond met mij gaan dineeren, laten wij zeggen half zeven Wilt u?" „Dat is heel vriendelijk van u. mijnheer Trickett," antwoordde mevrouw Bywater, eenigszins verbaasd kijkend. „Volstrekt niet." zei Jimmie. ..Het zal heel vriendelijk van u zijn. Hel feit is, dat ik graag eens rustig met u praten wilde. Zoo als u weet. ben ik weg geweest, en ik wilde u wat vragen omtrent iets, dat in mijn af wezigheid gebeurd is. Als u aan de voor deur zult zijn. zal ik er om kwart over zes komen, en we zullen een rustig maal samen hebben." Mevrouw Bywater rook een geheim, en, echt vrouwelijk, nam zij gretig de gelegen heid waar. er iets van te hooren. „Goed," antwoordde zij „Ik zal gereed zijn. mijnheer Trickett. Maar denk er aan, een rustige maaltijd Een rustig maal in een rusligen hoek van een rustige plek was juist, wat Jimmie op dat oogenblik wenschte. En nadat hij tot groole Vreugde van zijn gast de rol van gastheer goed vervuld had en haar geamuseerd had met zulk vroolijk gesprek, als hij maar bedenken kon, begon hij onder de koffie en likeuren aan de zaken. „Ik houd u, mevrouw Bywater," zei hij, zijn gezellin scherp aanziende, „voor een vrouw met meer dan gewoon gezond ver stand „Zij. die mij kennen vinden gezond ver stand mijn voornaamste karaktertrek, mijn heer Trickett," antwoordde mevrouw Bywa ter vroolijk. „De soort van vrouw, die een geheim, dat haar wordt toevertrouwd, kan bewaren," zei Jimmie. „Alsof zij in een safe lagen," antwoordde de dame. „Ik zal er u een vertellen," ging Jimmie voort Hot is voor niemand anders dan u bestemd Terwijl ik weg was. is mij iets ontstolen in het hotel." „In het hotel!" riep mevrouw Bywater uit. „Uit uw kamers?" „Niet uit mijn kamers. Uit mijn hokje in de kamer, waar de brieven gelegd worden, nadat zij uitgezocht zijn." Mevrouw Bywater keek verschrikt en ver baasd. „Wat een brief brieven?" vroeg zij. „Een aangeteekend postpakket," ant woordde Jimmie „Dat iets van groole waar de bevatte. Iels dat nu, wel veel duizen den ponden waard was. In ieder geval wel zes of zevenduizend pond." „Dat meent u toch niet!" riep mevrouw Bywater uit. „Wanneer was dat?" „Gisterenmorgen. Het was zeer handig gedaan. De hoofdportier heeft dat pakket gezien hij nam het aan. teekende er voor, legde het in mijn hokje. De dief wachtte zijn kans af nam het er uit, verving het door een namaak-pakket, dat er precies op geleek. Begrijpt u hel?" Mevrouw Bywater knikte. „Knapt" zei ze nadenkend. „Ja, ik zie, hoe het gedaan kon worden. Ik heb dikwij s gezegd, dal ons eenvoudig systeem herzien en verbeterd moest worden Heeft u eenige gedachte, wie dp dief was, mijnheer Tric kett?" „Neen," antwoordde Jimmie. „Maar ik ben er zeker van, dat hij of zij speciaal voor dien nacht in lid hotel kwam (misschien is hij er nog) met de bedoeling zich mijn pak ket toe te eigenen Nu, mevrouw Bvwater, zou ik graag willen weten, welke vreem delingen er dien nacht in hel hotel waren, welke menschen er dien nacht naar het ho tel kwamen? Ik veronderstel dat u mij dit zeggen kunt, daar u de boeken bijhoudt?" (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 9