SCHEEPSTIJDINGEN. Aspirin- g 0 De vanouds bekende Aspirin- 0 '0. tabletten voorkomen en genezen p 0 hoofdpijn en verkoudheden; 0 0 bi) rechttijdig gebruik verhtn- p deren ztj het uitbreken vangrtep. 0 Men elsrhe steeds de ortgi- p 0 neele verpakking met oranje 0 p band en hel Boyerkruis. Burgerlijke Stand v. Leiden. zaal „Reuvens" dient naar meening van B en W in de meerdere lasten te worden be rust vermits gelijk reeds werd gezegd van aanvaarding van den nieuwen norm -tiet genot van rijkssubsidie afhankelijk is ge steld. Volgens een Van de overgangsbepalingen der subsidievoorwaarden behoeft de volle verhooging van de subsidie inlusschen eerst te zijn bereikt op 1 Januari 1932 en kan de gemeente deze dus over 4 jaren verdeelen. Met hel oog op den toestand van de ge- meenlefinancién zouden B en W van deze fcg'ialing gebruik wensehen te zien gemaakt, en de eerste verhnoging, ten bedrage van f 369 46. derhalve willen doer, ingaan met het jaar 1929 Voor dit jaar zal dan de sub sidie worden gesteld op f 4517 60 ~f~ f 369 46 f 4887 06 Aangezien op de begrooling 1929 reeds is uitgetrokken f 4553.(in verband met het toen geraamde bedrag der provinciale subsidie) behoeft de desbetref fende post slechts te worden verhoogd met f 335.—. In dien geest wordt nu door B. en W. voorgesteld. VERBETERING VAN DEN INGANG VAN DE STADSHULPWERF. De Raad heeft op 21 Mei 1928 een voor stel tot hel beschikbaar stellen van een be drag van f 3000 voor het aanbrengen van verschillende verbeteringen nabij den in gang van de Stadshulpwerf aan de Oude Heerengrachl aangehouden en om prae-ad- vies in handen van B en W. gesteld een voorstel van den heer Manders om te zijner liid tegelijk met de uitvoering van de wer ken tot verbetering van den toestand nabij den ingang van de werf het werfterrein zelve te verbeteren en daartoe o m. een be tonnen schoeiing te maken. Aangezien vast staal, dat ook laatstbe- i doelde werkzaamheden nuttig en noodig zijn en zij in hel aanvankelijk voorstel alleen daarom niet werden opgenomen, omdat de bedoeling voorzat, het geheele werk over twee jaren te verdeelen. hebben B en W. er bij nadere overweging geen bezwaar tegen. dat thans de verbeteringen zoowel nabij den ingang van de werf als op het werfterrein zelve tegelijkertijd tot uitvoering worden ge- bracht Aangaande de wijze van uitvoering van laatstbedoelde werken is het ook hun meening. dat een betonnen schoeiing aan beveling verdient. Overigens is van deze ge legenheid gebruik gemaakt, het aanvanke lijke plan betreffende de verbeteringen aan den ingang nog eenigszins om te werken. De totale kosten worden thans geraamd op f. 8900.—. WIJZTGTNG RF.GFT.TNR VAN DEN EERSTEN HULPDIENST. In de Raadsvergadering van 31 October 1921 werd besloten tot de oprichting van een „Eerste Hulpdienst", terwijl bij de vast stelling van de gemeenlebegrooting voor 1922 de daarvoor benoodigde kosten ad f. 8000werden beschikbaar gesteld. Onder dat bedrag was begrepen een som van f 1000.wegens belooning van de ge- neesheeren die den permanenten wacht dienst vormen in hel Academisch Zieken huis. Uit overweging dat deze geneesheeren echter dag en nacht beschikbaar moeten zijn en gelet op hel vrij groot aantal hunner, besloot de Raad in ziin zitting van 4 Juni 1923 dit bedrag tot f. 2000te verhoogen Desondanks bleken deze heeren reeds aan het einde van het eerste laar niet bereid te zijn hunne diensten te blijven verrichten. I De assistenten van de afdeeting Kinder geneeskunde namen echter, de taak van hunne collega's van de afdeeting Heelkunde over en hebben die gedurende vijf jaren ver vuld. Thans hebben ook deze geneesheeren door verschillende omstandigheden, o.a. door de ingebruikneming van de nieuwe, veel grootere kliniek, zich genoodzaakt gezien hun tank neer te leggen. De DirecleuT van den Geneeskundigen Dienst heeft nu. in overleg met den Hoog leeraar in de Heelkunde en den Directeur van bet Academisch Ziekenhuis, getracht een oplossing te vinden en zij zijn daarin op de volgende wijze geslaagd. De Eerste-Hulpdienst zal worden verricht door semi-artsen door den Hoogleeraar aan te wijzen Zij zullen zooveel mogelijk hun co-assistentschap in de Heelkunde achter zich moeten hebben en dus dicht bij hun arts examen staan. Deze semi artsen zullen telkens voor den tijd van zes weken worden aangewezen. Zij zullen een honorarium genieten van f. 5 per dag benevens vrije kost en inwo ning. Voorloopig zullen zij echter op kamers in de onmiddellijke nabijheid van het Zieken huis wonen en aldaar hun ontbijt gebruiken Kamerhuur vuur. licht en ontbijt komen dan voor rekening van de gemeente. De overige maattuden worden in en voor rekening van het Ziekenhuis gebruikt. Indien echter later gelegenheid bestaat tot inwoning in hp| Ziekenhuis dan komt een en ander voor Rijksrekening De kosten aan deze hulpverleening voor de gemeente verbonden zullen bedragen f. 2425.d. i. f 425.meer dan bij de begrooting voor dit jaar is toegestaan. GEFN SUBSIDIE AAN EEN BOND VAN LEIESCHE ZANGVEREENIGINGEN. In de Raadsvergadering van 29 October 1928 werd een verzoek van den Bond van Leidsche Zangvcreenigingen. om ter bevor dcring van de vocale zangkunst een sub sidie voor genoemden bond op de gemeente- begrooting uil te trekken in handen van B. en W. ten fine van prae-advies gesteld. Dit subsidie zou moeten strekken. a. voor de helft ten bate van genoemden bond; b voor de wederhelft, om gemaakte con cert-tekorten van de aangesloten leden te helpen delgen. Subsidiar vraagt de bond. dal de ge meente garant blijft tot een bepaald bedrag om de tekorten van pen bepaald aantal con certen te bestrijden B en W meenen dat tegenover deze aanvraag een afwijzende houding moet worden aangenomen. De moeilijkheden waarin blijkens de toelichting op het adres vele zangvereenigingen verkeeren spruiten h i. voort uit omstandigheden die door het verleenen van subsidie niet kunnen worden verholpen, doch eer zullen toene- I men Een van de voornaamste is wel het groote aantal zangvereenigingen, waardoor het aantal concerten zóó groot wordt, dat i er geen voldoende publiek meer komt Voorts ook het gebrek aan organisatie, als gevolg I waarvan soms concerten van verschillende vereenigingen samen vallen of vlak na el kaar gehouden worden, enz Het komt hun voor. dat. hoezeer de beoefening van de zangkunst uit beschavingsoogpunt op prijs moet worden gesteld, hier geen taak voor de overheid ligt noch voor het verleenen van geldelijken steun noch voor de daarmee noodzakelijk verband houdende overheidsbe moeiing. Afgezien van dit principiëele standpunt, moge er op gewezen worden, dat de adres- seerende bond slechts 6 vereenigingen om vat met 350 leden. Dit is naar de meening van B. en W. nog geen derde van het aan tal zangvereenigingen in de gemeente. Bij het toestaan van subsidie zullen aan vragen van andere vereeniginen ongetwij feld volgen. Maar bovendien kunnen dan met evenvee] recht de muziekvereenigingen en -gezelschappen om subsidie komen, aan gezien er ook in die kringen nog wel on vervulde wensehen zijn. Deze nieuwe sub sidie-aanvrage. eenmaal ingewilligd zal niet nalaten de gemeente een aanzienlijk be drag de kosten. Weshalve B. en W. het verzoek niet wensehen in te willigen. SUBSIDIE AAN HET LEIDSCH BORGSTELLINGSFONDS. Het onlangs opgerichte stichting „Leidsch Borgslellings.'onds", verzoekt ter bereiking van hel door haar gestelde doel. van de ge meente geldelijken steun, hetzij door deel neming aan het kapitaal, hetzij door het beschikbaar stellen van een jaarlijksche bijdrage. Het doel van de stichting is volgens art. 1 der statuten: „woekerbestrijding dooi borg te staan voor credielwaardige crediet- behoevenden, die. trots ernstige pogingen, niet slaagden in het vinden van voor cre- dietverleening geeischte borgen of in het stellen van gevorderde zakelijke zekerheid." Vele credietbehoevendcn toch. die alles zins waard zijn om geholpen te worden, kunnen dikwijls, ondanks ernstige pogin gen. geen borgen stellen of andere zekei- heid geven, en om nu Ie voorkomen dat der gelijke geldzoekenden in handen van woe keraars vallen, wenscht de stichting in die gevallen, waarin een voorschot redding kan brengen, zich tot borg stellen en zoo een geldlecning mogelijk te maken Teneinde voor deze borgstellingen over de roodige middelen te beschikken, zal uit erfstellingen, legaten en schenkingen een fonds worden ge vormd. B en W kunnen niet anders dan de tot standkoming van deze slichting toejuichen, omdat naar hun gevoelen met een dergelijk fonds in een behoefte wordt voorzien In derdaad mag worden verwacht, dat deze instating goede diensten zal bewijzen in en strijd tegen den woeker en zij a'dus ver val lot armoede zal helpen voorkomen Er bestaal dan ook naar hun meening voor dt gemeente alleszins aanleiding, om van hare belangstelling in het werk van de stich ting door hel verleenen van financieel» medewerking te doen blijken. Zij achten het 't meest met het karakter van fondsvorming in overeenstemming, uat de gemeente een bijdrage geeft in den vorm van deelneming in het kapitaal van het fonds en wel in een bepaalde verhouding tot den inbreng, welke uit andere bronnen zal worden verkregen. Hel aldus ineens te verstrekken bedrag zouden zij bepaald wen sehen te zien op van het kapitaal uit andere bronnen vóór 1 April 1929 is bij eengebracht, doch tot een maximum van f. 6000.—. WIJZIGING VAN DE VERORDENING DER GEMEENTELIJKE BANK VAN LEENING. Do<r het Raadslid den heer Bergers is voorgesteld bet aantal Commissarissen van de Gemeentelijke Bank van Leening alhier, thans drie bil ragende, waarvaD ten min ste één lid van den Raad moet zijn, uit te breiden met twee raadsleden. Tot nog toe lieten B .en W. na omtrent d.t voorstel praeadvies uit te brengen, aan gezien het voornemen was tege.ijk.rtijd og een andere wijziging in de samenstelling van de commissie in overweging te ge ven. Volgens de bestaande regeling wijzen Com missarissen een hunner als Voorzitter aan, zulks in tegenste.ling met andere commis sies, als b.v. de Commissie voor het Ste delijk Museum „de Lakenhal" alwaar de Voorzitter door B .en W. uit baar midden wc-rdt aangewezen. Het lijkt B. en W. ha. tioneel, indien zulks voortaan ook het ge- val i3 ten opzichte van de Commissie voor de Bank van Leening. En nu momenteel het voorzitterschap vacant is, achten zij het oogenbiik aangebroken, om de gewensch- te verandering, die bij de Commissarissen geen bezwaar ontmoet, aanhangig te ma ken. Tegen de uitbreiding van het aantal Com missarissen met twee, zoodat de oommissie in deu vervo.ge zal bestaan uit een voor zitter en vier leden bestaat noch bij de Commissarissen, noch bjj B .en W. beden king Een van de Commissarissen is ech ter van meening, dat bet dan meer in over- 1 eeiislemming met de wensehen van den Itaad zou zijn, indien in de verordening werd bepaald, dat van de vier door den Raad te benoemen leden ten minste twee lid zouden moeten zijn van den Gemeen teraad Het komt B .en W. voor, dat met betrek king tot eeo commissie als die voor de Bank van Leening uiet als verplichting moet worden voorgeschreven, dat meer dan twéé leden lid van den Gemeenteraad moeten zijn. Wanneer toch het Voorzitterschap wordt bik.'ceo door een lid van B. en W., en ten minste één der overige leden lid moet zijn van den Gemeenteraad, zijn in elk ge val steeds ten minste twee leden lid van den Gemeenteraad, d.i. bijna de helft. Ook ten cpzichte van de Commissie voor de La ker.na is eenzelfde gedragslijn gevolgd. Van de zeven leden dier commissie moet één lid n.l de Voorzitter deel uitmaken van het College van B. en W. en moeten ver- I der nog ten minste twee leden uit dein Gemeenteraad worden benoemd. Ook aldaar heeft de Raad het aantal raadsleden tot de kleinste helft beperkt en h. i. terecht. In commissiën als die voor de Lakenhal en de Bank van Leening is het van het aller hoogste belang de gelegenheid open te la. ten, om personen uit de burgerij in niet te klein aantal aan het beheer te doen deelnemen. En zjjn er toe allig.rwijze geen ge. schikte krachten in de vrge maatschappij te vinden, welnu niets belet nog een der de ,of zelfs vierde lid uit den Gemeente raad te benoemen. De voorgestelde redac tie slnit dit niet uit, doch eischt alleen, dat behalve het raadslid dat als Voorzitter fun geert, nog ten minste een tweede lid deel moet aitmaken van den Gemeenteraad. VOORSTEL TOT ROOIEN VAN BOOMEN. B. en W. bieden den Raad na raadpleging van de Commissie van Fabricage een lijst l van boomen, die om verschillende redenen tot rooiing en verkoop worden voorgedra gen in het geheel 824. Daarvan staan er 78 in de Pesthuislaan, 37 aan den Hoogen Kgndjik, 21 aan de Hoogl. Kerkpracht, 17 in de Amicitiatuin, 18 aan den MaresingeL Volgens genoemde Ifjst worden van de boomen op de Rjjn- en Schiekade slechts een 6-tal oude boomen wegens hun slechten toestand ter rooiing en verkoop voorge dragen Intusschen is het de bedoeling bo. verdien nog 29 jonge boomen weg te ne men en naar elders te verplanten, zulks ter tegemoetkoming aan den wensch, geuit in de bekende adressen van de Leidsche Koet- siersvereeniging „Verbetering zrj Ons Stro. ven", om de boomen op de Rijn- en Schie kade om den anderen to doen rooien, ten einde bet nasseeren van 2 voertuigen aldaar gemakkelijker en minder gevaar.jjk te ma ken. Tengevolge van een en ander zullen bin. ner.kort 30 plaatsen verdeeld over de go. hetle lengte van de Rijn- en Schiekade ontstaan, alwa3r de onderlinge afstand van de bocmen 12 M. (inplaats van 6 M. zoo als tot nog toe) zal bedragen, zoodat dan voorloopig in een voldoend sa-tal uitwijk- plaatsen voor de koetsiers zal "oorzien. flaaften en J. van Hasselt Jacobus Dirk, r v D. v. d. Bos en G. Nievaart Ungbert Gerrit Jan, z.v. J. H. R. Scboo en J. E. M. Wallen Maarten, z.v. J. Holleman en G. M. van der Laaken Johanna Hugoline, d.v. H. Riethoven en J .M. W. Bonte The- resia Maria, d.v. H. P. Jansen en A. M. Rodewjjk Judith, d.v. M. Stoute en S. Boekkoo i— Maria Sibilla, d.v. M. van Vree- dendaal en M. H. Gijzen Robert Frank, z.v. H. F. A Donders en H. J. M. Berkef- jon Chatalma, d.v. N. Weeda en E. van Nieuwenhuizeo JohB. Anths. Gers., z.v. J. H. Arts en P. E. J. Pnn3. GEHUWD. A. F. v. d. Mcrkhof jm. en J. J. Kikkert jd. P W. de Gooijer jm. en B. E. T. L. Janssens jd. J. P. H. v. Leeuwen jm. en A. H. G. Vermeer jd. J. A. de Leen jm. en S. H. Kramers jd. E. Pot jm. en 5 Teijn jd. K. Vermeer jm. en C. J. Wielders jd. C. T. Faes jm. en H. v. d. Vet jd. H. V. de Haas jm. en S. Riet kerken jd. OVERLEDEN. C. M. T. Weersv. d. Spek vr. 34 j. A. BrugmanOverveld wede. 87 j. J. C. Flippo wedr. 71 j. M. P. E. Schmidt dr. 6 mnd A. v d. Wielv Zeist wede 64 j. II. v. Rossen dr. 2 mnd. J. v. Vliet man 67 j. A. Geluk dr. 16 uur A. Ifart- wijkv Duyn vr. 78 j. T. Hoogehoom zn. 11 mnd. A. C. Vermeulen dr. 17 j. II. Henzen wedr. 83 j. P. S. Suvaal v. Leeuwen vr. 27 j. M. Oudshoorn Frankhuizen vr. 77 j. N. de Wolf man 78 j. S. A. Langeveld dr. 78 j. J. Filippo man 68 j. A. de KlerkWolters wedr. 76 j. RECLAME. 5^ P jf doef zich weer gelden I jj p Wij wachten echter mei. tol '0 0 dal de ziekle uitbreekt, maar 0 |f wapenen ons. om het eerste het 0 0 beste verschijnsel te bestrijden; 0 0 dat moet ons wachtwoord zijn. p P Onze helper daarbti ziin de P P X P fa bietten GEBOREN: Willem, z.v. W. Trago en D. v. d. Oever Johan, z.v. J. v. d. Tang en C. M. Waascorp Cornelia Wilhelmina, d.v. P. J. v. d. Voort en M. J. v. d. Geer Ca- tbarina, d.v. A Kejjzer bd M. van Houten Elisabeth Helena, d.v. J. H. Schlag- wein en S. C. Hoppenbrouwer Eduard, z.v. A F. G. A. Zandvliet en J. A. Beens Theodora Maria, d.v. F. W. Donkers en J. Wolters Henriette Magda. Marta., d.v. A. J. Bokern en C. J. Raumann Ja- coba Johanna, d.v. K. P. Wiekhart en M. van Winkel Maarten, z.v. J. van Nood en M. Beyen Catha. Elisth. Helena, d.v. J. F Konwenhoven en C. «f. van Leeuweu Govert, z.v. G. v. d. Laar en W. Schel lere Joeina Wilhelmina, d.v. J. L. van Mosel en A. W. Tonnon Nanno, z.v. F. D Nanning en W. F. v. d. Brander Cornelia, d.v. W. F. Gorree en A. C. Era. des Mari3 Magdalena, d.v. P. J. van Leeuwen en J. van Soest Franciscus, z.v. J. G. A. de Keuning en K. Witte Ker.drik Jozefin, z.v. J. H. Savelkoul en J. P. Janssen Hermanus, z.v. H. Flippo en J. M. Straathof Gerardus Hendrikus, z.v. P. J. Selbach en J. J. Vermeulen Anna Flora, d.v. A. J. v. d. Voorn en J. Hillenaatr Jacs. Herms Johs., z.v. H. F. J Mentink en T. C. G. Veeren Simon Cornells, z.v. J. N. J. van Ruiten en J. A. Hendriks Johannes, z.v. H. W. van 8- GEVESTIGD: G. H. Bakhuis, Beambte N.S., Tromp straat 10. Q. C. Beij. Amanuensis, Drie Ocloberslraat 47a. F. II Brain, Rijns- burgerweg 54. D. G. H, J. M. Bijleveld, I Oegslgeesterlaan 4. I. Clemen9, Dien9t- 1 hode, Zijlsingel 62. A. C. Drechsler. Huis houdster, Witte Singel 70. J. A. H. Ie i I'Vvre Kinderjuffrouw. De Laat de Kanter straat 32. E. H. Groeneveld, Kantoor bediende, De Laat de Kanteretraat 30b, E Grosse Feldhau», Dienstbode. Rapenburg 34. G. Hartkamp. Dienstbode. Rapenburg 2. K. W. Hitz, Verpleegster. Acad Zie kenhuis. E. J van Hoogstraten, idem, idem. A C. A Horslink. idem. idem G. van Kooij, Kantoorbediende. Merelstr. 14. J. P. Kouwenhoven. Verpleegster. Diaco- ncssenhuis. Jhr. G. A. Kreuzwendedich von dem Borne. Nieuwe Rijn 24. J. 11 van Leeuwen. Slager, Noordeinde 37 H. Lckkerkerker. Turfmarkt 2. J. van der Mark. Bakker. Maredijk 119. A. M Maass Verpleegster, Acad. Ziekenhuis. A S. A. Marks, Dienslbode. da Costaslraat 41 F Meindertsma, Verpleegster, Diaconessen- huis. G. Meyer, Dienslbode, Schelpen kade 40. P. C. M Montanus, Winkel bediende, Sophiaslraal 53a. A. C. van Knort, Banketbakker, Douzastraat 19. M. rtaczek, Dienstbode, Wasslraat 30. C Cs Prie Dienstbode, Haarlemmerstraat 145a. H. C. M. E. Schafstall. Onderwijzeres, Hoogewoerd 57. D. F. Slssingh. Arts, Acad. Ziekenhuis W. v. d. Steen, Slager. Haarlemmerstraat 252. H. Teslerink, Langngracht 66 J. G. Venhoven. Bouwk. Opzichter. Hevnsiusstroat 8. 6. Visser, Cobethslraat 58. C. Vonk en fam.. Plaat werker, Pasteurstraat 40. A. van der Wijk. Winkelbediende. Stationsweg 18a. A. C YkemaNumans Hogerheelsstraat 1. R. L. Zaal, Zadelmaker, Oude Varken markt 24. VERTROKKEN: G. M. Mertsv. Munster, Woerden, Poel- straat 13. C. A. J. Bocharding, Oegst- geest, Duivenbodestraat 70. G. H. Soit- ger, Den Haag, Huygenspark 45. J. de Bruyn, Overveen, Terhofstedeweg 9 b. J. v. Bemmelvan de Meeberg, Velp (Gld.) Jeruzalem 3. A. DragtKoers, Amster dam, 3e Oosterparkstr. 128 I. B. Dorhout, Leeuwarden, Engelscheplein 6 f. L. P. Hemerik en fam., Den Haag, Alb Thijm- straat 97. J. Bosman, Delft, H de Groot straat 56. W. Speel, Nijmegen, Muchter- straat 17-22. J. W. H. Slempkes. Am sterdam, v. Baerlestr. 30 boven. P. J M. van Iereel, Volendam, Noordeinde 153 J Oostveen, Hillegom, Wilhelminalaan 4. L. Blok, Eindhoven. Hemelrijken 98. J. Metscher, Oegslgeest. Rijnzichtweg 55. W. Mulder, Scheveningen, RotK "be straat 37. J. A. A. Vintges, Oor.' rvek, Hotel Vreewijk. W. Vermeulen Bode graven, Emmakade 71. M. Th. d. Bic Hiemcke, Oegslgeest, de Kempcnacrslr 18a E. W. C. Langezaal, idem Geverestr 22. J C J. van Roon, Rotterdam, Albrechts- kadc 76a. T. Batelaan. Katwijk a. Zee, Zuid-Boulevard 68. „de Teerling". J. E. Stol, Zaandam. Nieuwe Heerengrachl 7 J J Stikvoort en tam Zneterwoude. Reine- gommerstraat f 10c J. D Koch, Rotter dam, Gem.-Ziekenhuis aan den Bergweg. H.-pn R J. Plasschaert. Wassenaar, Narcis laan 2 A. G. v. Musscher en fam den Haag. Z.W. Buitensingel 100 A. Gerrit sen en gezin, Leiderdorp. Burg. v. d Valk Boumanweg 21 Th W J. M. Fleerkamp Ned.-Indië. E de Vries Ureterp (Fr) no. 257. J. G. Zandbergen, Rotterdam. Ma- thenessorlaan bij Beers-Minderop. J. H. M Bersee en gezin. Dordrecht, Gravenslr. 17 H. J. Moonen en gezin. Den Haag, Indigostraat 115. J Fr M II. M. v. Hooijdonk, Den Haag. R K. Ziekenhuis, Westeinde. P J. M. Petit en gezin. Haarlem, Emmakade 69. N H. Muller, Voorburg Wateringenstraat 176. E. Nielutz Duisburg Beeek (Dl.) Magdalfna- strasse 13. A. M J. G Wiiers, Brussel Rue Langeveld 108 E Molenaar, Den Haag Frankenslag 333 B van Dam en -ezin Maastricht. Breuling«lraat 13 I A. A. v. Boheemen, Voorschoten, Oranjekade 1 STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND*, KONINGIN DER NEDERLANDEN, thuis 18 Jan. te Genua verwacht. CHR. HUYGFNS 18 Jan. van Amslerdaj Batavia verwacht SOFMRA, thuisreis, 18 Jan. Ie Havre wacht PRINSES JULIANA, uitreis, 16 Jic Southampton ENGGANO uitreis. 16 Jan. van Lomlü ROITERDAMSCHE LLOYD. rNSUIJNDF. thuisreis, pass. 16 Jan pF. KOTA RADJA, 16 Jan. van Batavia te g, bava STRATAK. 16 Jan. van Batavia n Rot, DJAMBT uitreis pass. 15 Jan. Finis, SOFKABOEMI, thuisreis, pass. 15 Jsj nisterre. SAMARtNDA uitreis. 16 Jan te Antwa TAPANOFLI, thuisreis. 16 Jan. van Pjc GAROFT thuisreis, pass 16 Jan. Sn# HOLLAND—AMERIKA LIJN. NIFUW AMSTFRDAM. 16 Jan. van R naar New York. BlNNFNDfJK. Rotterdam naar Balfi; was 14 fan 580 mijlen Z.W van Ie BFFMSTFPm.IK New York naar Rotte; was 13 Jan. 760 mijlen W. van Fnd. EDAM, 15 Jan van New Orleans n. KON HOI-L. LLOYD. SAf J.AND thuisreis, pass 15 Jan Qtier wordt 17 Jan. 's nachts te Amstr verwacht. ZFFT ANDIA, thuisreis, 15 Jan van sahon. KFNNFMFRLAND, uitreis, pass. 14 Teneriffe GFI RIA, 16 Jan. van Amsterdam naa Aires. HOLLANDBR1TSOH-1NDIË-L1JN, FFMDIJK. 15 Jan. van Bombay te Ka" HOOGKEBK thuireis 16 Jan te Antw JAVA—NEW-YORK LIJN. BOSCHDI.IK. New York naar Java, 15 Jan. Perim. ROTTERDAM ZUID-AMERIKA-LUII ALPHERTA, uitreis, pass. 15 Jan. Verd. Eilanden. ALCOR. 15 Jan. van Rotlerd te Sanli THUBAN, uitreis. 15 Jan. van Oporto. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. HEEMSKERK, 16 Jan. van Hamburg Antwerpen. RTETFONTEN 16 Jan. van Hamburg Amsterdam. NIJKERK thuisreis, pass. 16 Jan Sagra j RANDFONTEIN, uitreis, 15 Jan. te Souden. KLfPFONTEIN. uitreis, 15 Jan te Durb IJSTROOM. uitreis. 14 Jan. van Freek GROTTUS, uitreis 17 Jan. te Freetown wacht. RIJNLAND, thuisreis 14 Jan. v. Freeto K1LSTROOM. thuisreis. 14 Jan. v. Freeto PEURSUM. thuisreis. 15 Jan te Lagoi REGGFSTROOM, thuisreis, 14 Jan. Takoradi TABANAN. thuisreis, 14 lan. v. Las Pal KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. POSEIDON, arr. 16 Jan te Alexandria MEROPE, 15 Jan. van Salonica n. I OBFRON, 16 Jan van Smyrna n. Cala AURORA, arr. 15 Jan te Gibrrltar. EOS 14 Jan van Palermo naar Algien GANYMBDES arr. 15 Jan te Varna II.OS, 15 Jan van Alicante n Carta JAN VAN NASSAU, 14 Jan. van Callao Tocopilla JUNO 15 Jan van Algiers naar Malte ODYSSEUS. Stettin naar Amsterdam, 16 Jan. Brunsbuttel. SIMON BOLIVAR W -Indië naar Amd pass. 15 Jan de Azoren; wordt 191 te Plymouth verwacht. TELLUS, arr. 15 Jan te Barcelona. VFSTA. Ceuta naar Genua, pass. 16 1 Gibraltar BENNEKOM, arr. 14 Jan. te Curacao. BERENICE. 15 Jan. van Amsterdam Middel Zee. ULYSSES 15 Jan. van Amsterdam West-Indië. JAVA—BENGALEN-LIJN. BONDOWOSE, 15 Jan. van Rangoon Java. HOLLAND—AUSTRALIE-LUN. AAGTEKERK, thuisreis, pass. 15 Jan. tellaria. HOLLAND—OOST-AZIE LIJN. OUDERKERK, uitreis. 12 Jan. te Shanf ZOSMA, thuisreis, 16 Jan. van Sabang. STOOM VAART-MIJ. „OCEAAN." ADRASTUS, Amsterdam naar Java, 14 Jan. Dungeness. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTES. DUI3BE, Cardiff naar B. Aires, was 14 J 130 mijlen W. van Teneriffe. HAGNO, 15 Jan. van Madeira naar Pal mas GOUWE, La Coulette naar R.dam, 15 Jan Gibraltar. IJSSEL, 15 Jan. van Barcelona naar lencia. VECHT, Valencia naar R.dam., pass. Jan Finisterre. RIJN, 15 Jan van Kaolack te Rufisqufc BEURSPLEIN, Alarvak naar R.dam, pas® Kopervick. D1RKSLAND, 15 Jan van Kopenhagen Sundnrland. ELLEWOUTSDIJK, 14 Jan. van Las Pal naar Hull. MITRA. 13 Jan. van New York Curacao. SEINE, sleepboot. Port Said naar R pass 14 Jan Gibraltar. SOFSTKMRFHG R dam naar Algiers, 13 Jan. Gibraltar. HOFLAAN 14 Jan. van Pernambuco te Janeiro. SLOTLAAN Antwerpen naar Rio G pass. 15 Jan. Ouessant

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 10