U!T DE OMSTREKEN. MU- NIET MORGEIN zij uw leuze,vooral als ai U. wilt verzekeren bij DE AMSTERDAMSCE3E HAARLEMMERMEER. Zaterdagnacht hebben ongenoode gas- !en een bezoek gebracht op het erf van den heer M. aan den Spieringweg alhier en uit een hok den geheelen kippenvoorraad (niet minder dan 30 stuks) ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. De ambtenaar bij de Nederlandsche spoorwegen H Zoutenrust is van Vijfhuizen alhier overgeplaatst naar Haarlem. Naar ons wordt gemeld zijn thans aok in het zuidelijk deel van den Haarlera- mermeerpolder de bloeddorstige honden er op uit getrokken om slachtingen onder de schapen aan te richten. Bi] den landbouwer B te Abbenes werd een koppel van 11 schapen in de sloot gejaagd, terwijl één der dieren geheel verscheurd werd teruggevon den. Getracht wordt het spoor der honden te ontdekken. HILLEGOM. Bevolkingsstatistiek. 3 Werkelijke bevolking op 31 December ,1927: 529] m., 5102 vr totaal 10393; ver meerdering in 1928, geboorte en ook elders geb. 161 m.141 vr., vestiging 291 m., 3ui vr., totale vermeerdering 452 m., 492 vr. Vermindering in 1928: sterfte, ook elders .overleden: 49 m., 32 vr., vertrek: 313 m., 325 vr., totaale vermindering 362 m., 357 vr. Geheele vermeerdering 90 m., 135 vr., totale vermeerdering 225. Bevolking op 31 December 1928 5381 m., 5237 vr., 10618 totaal. Gesloten huwelijken 85. Ingeschreven echtscheidingen 2, levenloos geboren 3 m., 2 vr., levend geboren 134 m., 127 vr., elders geboren 27 m., 15 vr. Bal-masqné. De tooneelvereeniging R.I.T.O. heeft een gecostumeerd en gemaskerd winterfeest ge geven in Hotel Sistermans, De zaal herschapen in een ijspaleis met een troon voor de Sneeuwkoningin. De witbekleede wanden waren met groen versierd; een gedempt licht Ln kleuren bescheen een he mel vol van sneeuwvlokken. Toen de Sneeuwkoningin met haar rid ders en pages het paleis binnengetreden Wa3, hield eeD barer ridders een toespraak. De jury kende de prijzen toe aan de Sneeuwkoningin en haar ridders, 'n boerin, de groep wintersporten, drie pierettes, Kerstboom en Kerstman, revue-girl, geluks- pop, haremdame, baanveger, papegaai en aardmannetje. De opkomst heeft niet vol komen beantwoord aan de verwachting. De versiering der zaal heeft enorm veel tijd on moeite gekost. IJsbeiichlen. De banen van de IJsclub waren Zondag niet geopend Er lagen verscheidene groote windvakken in het ijsveld Een wachter be waakte de baan om ongeduldige rijders er af te houden. De Vossenvaart werd bereden ofschoon er vele wakken waren, het ijs niet 9terk was en onder de sneeuw lag. De liefhebbers zochten en vonden daar hun sport en ver- maak. Hier en daar reden de jongens op sloten, over het algemeen is het ij9 nog on betrouwbaar. De ringvaart van de Haarl.meer lag giste ren dicht. Kort te voren is er echter nog ge varen. De heer L. Schuman, adjunct-com mies 2e klasse ter secretarie dezer ge meente is, met ingang van 1 Januari 1929, bevorderd tot adjunct-commmies le klasse ter secretarie. De Cbr. Oranjevereeniging alhier heeft een luisteravond georganiseerd op Don derdag a.s. in het Nutsgebouw. De Hille- gomsche Radio-Centrale zal daar de plech tige huldiging geven van H. M. Koningin Emma, welke huldiging plaats vindt in de Groote Kerk in Den Haag, met muziek en zang. Het programma en de entrée zijn vrij. KATWIJK AAN DEN RIJN. Zondagmorgen werden in de Geref. Kerk alhiei de nieuwgekozen ambtsdragers bevestigd. Aan de beurt van aftreden wa ren de ouderlingen C. Vooijs en C. Barn- hoorn en de diakenen C. Zuijderduijn en J. Slingerland, waarvan de laatsten herkies baar waren De heer Barnhoorn wenschte om gezondheidsredenen niet meer in aan merking te komen. Tot ouderlingen werden gekozen Jac. v. Beelen en D de Vries en tot diaken Jac Heemskerk, terwijl als dia ken werd herkozen J Slingerland. Na een toepasselijke predikatie van ds. H. Meijering naar aanleiding van Lus. 5 32 werden de nieuwgekozenen in hun ambt. bevestigd. Het electrisch signaal bij het kruis punt AchterwegNoordw wegVoorhout is de laatste dagen tot groote ergernis van omwonenden op dit punt en alle radiotoe- stelbezitterB in de omgeving nogal wispel turig. Lange tijden aaneeD blijft de bel. die enkel een waarschuwingsbei moet zijn voor dezen overweg, luiden Be! an ch ebb en den hopen dat de directie der N Z H.T. het toestel spoedig op „haar nummer zal zetten." KATWIJK-AAN-ZEE. Volgens jongste opgave aan het Bu reau voor Arbeidsbemiddeling was de stand der werkloosheid als volgt: 130 arbeiders, 65 grondwerkers, 1 zeilmaker, 1 stoker, 1 binnenschipper, 10 visschers, 5 opperlieden, 1 straatmaker. 1 kuiper, en 1 kantoorbe diende, tezamen 216 personen. I Bij de aanbesteding voor den bouw van een nieuwe woning voor b#4 schilders bedrijf van de Wed Krijgsmaviv d Plas aan de Blommerstraat 4. wprden 3 biljetten ingeleverd n.l Joh Verloop Azn f 7900 J Hou waard f 7500en T. Mei j vogel f. 59090 Het werk is aan den laatsten inschrijver gegund. De bijzondere collecte voor de Oude Kerk heeft rppt enkele nagiften f. 440 10 op gebracht plus 6 coupons k f, 12.50. Ds. Rutgers ontving f. 2.50 voor dit doe» f. 2.50 voor de armen, f. 5.voor de zieken verpleging en f. 1.voor de Oude Kerk. Voor de zending werd f. 10.50 gecollec teerd. De gehouden schaalcollecte voor armen bracht f. 1993 70 op. Bij een huwelijksinzegening werd gecol lecteerd f. 10.voor armen, Oude Kerk, Zending en Huwelijksbijbels en f. 2.voor de Oude Kerk, f. 2.voor de armen f. 1. voor de zending en f 1voor de weezen. Door mej. H. uit de Baljuwstraat werd bij de politie aangifte gedaan dat zij gister avond door S wonende Sluisweg werd aan gegrepen, op den grond gesmakt en mis handeld. Procesverbaal werd opgemaakt De sneeuw en nog wel de eerste die hier dit jaar viel, heeft reeds een slachtof fer geeischt. Eenige jongelui waren aan bet sneeuwballen gooien met het gevolg dat een groote ruit van den heer A. v. D., Voorstr. 4 in scherven viel. Ook hier was weer werk voor de politie, die tegen den dader J. G. procesverbaal zal opmaken. NOORDWIJK. Ten bate van de algemeene armen alhier zal a.s. Dinsdag te 8 uur in het Hof van Holland te No'ordwijk-Binnen een concert gegeven worden met welwillende medewerking van mej. Annie van der Reij- den te Leiden, sopraan en de heeren Bern. Th. Polman alhier viool, F. van Daalen al hier, piano en Henry Welbooren te Leiden piano. Het geheel staat onder leiding van <len heer Bern. Th. Polman. Niet alleen om met doel maar ook om hetgeen ten beste zal worden gegeven, kunnen wij een bezoek aan ïedei aanbevelen. Zaterdag en Zondag werd alhier, reeds druk schaatsengereden op de polderslooteu. NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Adriana Maria, D. v. J. C. v. Schie en A. C. Duyndam. Maria Margaretha, D. v. J .J. Weijers en M. A. v. d. Voet. Johannes Carolus, Z. v. H. Langeveld en M. A. Nieuwendijk. Johan na Maria, D. v. H. Geerlings en J. M. van Duin. Wilhelmina, D. v. J. Duivenvoor den en C. v. Berkel. OverledenJakob Koning, ongeh. 88 j. Jacobus J. Beringer wedr 79 j. te 's-Gra- venhage (St. Bavo). Theodorus Nicolaas 4 dagen. Johanna M. Wijnands 81 j. echtg. van G. Smit. Gehuwd: Thomas F. S. de Lincel 27 j. en Catharina W. v. d Klugt 25 j. OSGSTGEEST. Een auto te water en een auto tegen een boom verbrijzeld. Zondagmiddag te kwart over één reed een auto aan den Rijksstraatweg kom^pde uit de richting Amsterdam, met bestem ming Den Haag in de bocht van de ge stichten „Endegeëst" c s., mede tengevolge van de gladheid te water. De bestuurder de heer A. J. van L. uit Amsterdam, die alleen in de auto zat, wil de uitwijken voor een meisje dat daar aan het sleedje glijden was en onverwacht uit de bocht van den weg te voorschijn kwam. Hij wist daardoor een aanrijding te voor komen, doch kwam dientengevolge op de gladde helling van den weg en gleed met de auto in het water. De heer Van L. wist zich te reddeD, voor dat de politie ter plaatse was. Door den garagehouder den heer Van de Ameele, werd de auto weder op het droge gebracht en nagezien waarna de heer Van L. de reis weder voortzette. Zondagavond circa 11 uur botste mede tengevolge van de gladheid op dezelfde plaats eveneens in de gevaarlijke bocht bij Endegeest een auto rijdende in de richting Den Haag in volle vaart tegen een boom met het gevolg dat de inzittenden, de heer L. J. van T en mej. Johanne V., beiden uit Rotterdam, uit den wagen werden ge slingerd en de wagen vrijwel geheel verbrij zeld werd. De heer Van T. kwam met eeni ge niet ernstige verwondingen vrij. Mej. V. werd ernstig aan het hoofd en aan een der beenen verwond. Nadat dr. Timmermans de patiënten voor- loopig had verbonden, zijn zij per zieken auto naar hun woningen te Rotterdam ver voerd. Instituut Schoolarts. Gelijk elders, staat ook hier de kwestie, invoering van het instituut schoolarts in het brandpunt der belangstelling. Daar deze aangelegenheid binnen af- zienbaren tijd in den gemeenteraad aan de orde zal komen, hebben B. en W gemeend, een deskundige te moeten uitnoodigen om deze zaak te belichten voor de raadsleden, onderwijzpnd personeél. plaatselijke docto ren, schoolbesluren en schoolcommissies. Dit denkbeeld van B. en W. is zeer toe te juichen en de keuze van den spreker niet minder, dr. Freyser. uit Wassenaar, inspecteur van ..Het Groene Kruis". Vrijdag had onder groote belangstelling deze avond plaats Na een woord van wel kom door den burgemeester, den heer J G. M. van Grieibuijspn. verkreeg de spreker het woord die begon met er op te wijzen, dat er hier en daar nog aarzeling beslaat om tot invoering over le gaan, deels als gevolg van onjuiste voorstellingen Toch neemt die tegenstand zienderoogen af. ook bij confes sioneel zijde. Uitvoerig besprak spr. vervolgens de taak van den schoolarts in het algemeen en in het bijzonder, de verantwoording van de ouders en diens adviezen op te volgen, op dat dp 9cho'ieren niet van kwaad tot erger vervallen de verhouding tot het onderwij zend personepl enz Wij gaven hetzelfde be toog van den heer F rpeds perder weer. zoo dat wij er thans niet over zullen uitweiden. Voor het platteland prefereert spr. vor ming van districten door samenwerking van gemeenten mef pen gezamenlijk aantal in woners van 40.000, wat p. m. 6 k 7000 kin deren omvat. De komen zullen bedragen f. 0.20 per in woner wat met subsidie van de provincie (in uitzicht gesteld) kan worden terugge bracht tot f '0.10 per inwoner. Spr. stelt zich de vraag: Zou dit niet beter regeenngslaak kunnen zijn? Dit zou sneller gaan en meer uniform, doch spr. verkiest gemeentelijke regeling daar het dan meer sympathie der inwoners heeft, en dan meer bevorderlijk i9 aan de meest gunstige werking er van. Spr beveelt ten slotte deze kwestie sterk aan als een zaak van de gezondheid van het geheele Nederlandsche volk. Na de^ pauze volgde een aangename ge- dachtenwisseling. waaraan de heeren Paar- dekooper, v. d. Meene. van Noord, inspec teur Baak. en dr. Varekamp deelnamen. De heer v. d. Meene bracht namens de commissie van schooltoezicht dank aan B. en W. voor de geboden gelegenheid om meer van deze zaak te hooren en dankte den spreker voor de wijze, waarop hij zich van zijn taak had gekweten De burgemeester dankte tenslotte den spreker voor zijn helder betoog en hoopte dat deze avond er toe moge bijdragen dat het instituut schoolarts dat naast het onder wijs, ook een groot volksbelang is, ook in deze gemeente zal worden aanvaard. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelu, Z. v. Jac. Ouwer- sloot en G. Kroon. Voor de vacante betrekking van on derwijzeres aan de Chr. school hebben zich 67 sollicitanten aangemeld. VOORBOUT. Op Woensdag 16 Januari des avonds half acht, hoopt de C. J. M. V. „Bid en Werk" haar 5de openbare jaarfeest te vie ren in de lokalen van de Chr. school. Uitgevoerd zullen worden een drietal sa menspraken, een revue over 1928 en eemga voordrachten, terwijl de voorzitter een redo hoopt te houden over de bestaansredenen der C.J.M.V. Voor muzikale afwisseling wordt gezorgd terwijl in de pauze ververschingen zullen worden rondgediend. Herkozen is tot kerkvoogd dér Ned.- Herv. Gem. alhier, de heer H. Knoppert, die zijn herbenoeming heeft aangenomen. VOORSCHOTEN. Loop dei bevolking over 1928. Het aantal inwoners bedroeg op 1 Jan. 1928: 2473 mannen, 2496 vrouwen, totaal 4969 personen. Vermeerdering door ge boorte 55 m., 62 vr., totaal 107 personen. Vermeerdering door vestiging 325 m., 313 vr., totaal 638 personen. Geheele vermeer dering 380 m., 365 vr., totaal 745 personen. Vermindering door overlijden 28 m., 27 vr., totaal 55 personen. Vermindering door ver trek 299 m., 286 vr., totaal 585 personen. Geheele vermindering 327 m., 313 vr., to taal 640 personen. Over het geheel was er dus een vermeerdering van 53 mannen, 52 vrouwen, totaal 105 personen, zoodat het aantal inwoners op 31 December 1928 be droeg: 2526 mannen, 2548 vrouwen, totaal 5074 personen. V. S. V. In een der zalen van „Het Wapen van Voorschoten" kwamen Vrijdagavond ver schillende personen bijeen om tot de op richting van een schietciub te komen. De heer L. J. van Mourik, opende cie ver gadering en zette het doel der bijeenkomst uiteen, er aan herinnerende dat er reeds twee schietvereenigingen ter plaatse zijn „D.O.B." en „Ailemansgeest", maar dat er verschillende personen zijn, die bezwaar hebben om van éóp dezer vereenigingen lid te zijn, omdat zij niet zetelen in de kom van het dorp. Na deze uiteenzetting gaven zich een tiental personen als lid op, terwijl recot* 5 personen zich aangemeld hadden. Besloten werd de oefeningen te houden in het lokaal van de heeren Gebr. Eggink, Schoolstraat, Donderdagsavonds van half- 8 tot half 11. Het bestuur werd als volgt samengesteld: L. J. van Mourik, voorzitter; K. A. Turen- hout, secretaris; J. Noort, penningmeester; en H. van Egmond en W. Ju, commissaris sen. De vereenigmg is genaamd Voorscho- tensche Schietvereeniging „V.S.V." Burgerlijke Stand. GeborenAbramine Cornelia, D. v. O. Bins en W. J. Schippers. Gehuwd: L. J. van der Maesen en E. de Vlieger. WASSENAAR. Gemeenteraad Woningbouw- en grond aankoopkwesties Rioleeringsplan. Na het debat over het advies inzake uit gifte in erfpacht van gemeentegronden komt ter tafel een verzoek van de vereeniging ,,'t Dorpshuis" alhier, waarin gevraagd 'n stuk grond ter breedte van pl.m. 22 Meter en ter diepte van pl.m. 37 Meter gelegen aan de van Zuij- en van Nijeveltstraat, in erfpacht te bekomen. Het ligt in de be doeling der vereeniging op dit terrein een flink gebouw te stichten. De voorzitter zegt. dat B. en W. het groote nut van deze instelling erkennen het verzoek willen inwilligen en aan de vereeniging den grond willen afslaan tegen een jaarlijksche canon van f 25 en onder voorwaarde, dat het erfpachtrecht niet zal worden verkocht, de duur 30 iaar zal be dragen, en de vereeniging ten allen tijde den grond zal kunnen koopen tegen f 10 per M2 Hij wijst er verder op. dat B. en W. dit geval al9 een uitzonderingsgeval willen zien aangemerkt en dat zij dezen vorm hebben gekozen, óm de vereeniging tot groote bloei te brengen De heer Prin9 achl den door B en W. 'gekozen vorm niet gelukkig Hij kan er zich niet mede vereenigen en stelt voor een behonrliiken canon tp vragen en de vereeniging door subsidie tegemoet te komen. De heer Drop wijst er op, dat dit bezwa- RECLAME. 9061 ren heeft De vereeniging wil op den grond een groot gebouw stichten, gesteld.dat een volgende raad de subsidie intrekt, dan zit de vereeniging in moeilijkheden Men zou dan nu een subsidie voor 30 jaren moeten geven. De heer Prins vindt juist een tijd van 30 jaren voor steunverleening veel te lang. De heer van Leeuwen meent, dat door dit voorstel een precedent wordt geschapen. Het is veder in strijd met het zoo juist be sprokene. Hij wijst er op, dat er meer nut tige instellingen dan deze in de gemeente zijn en huivert voor de consequenties. De heer Drop zegt. dat deze vereeniging zeer neutraal werkt .Van allerlei richtingen gaan kinderen op de 9chool. Het is dus wel een bijzondere zaak en daarom is hij niet bang voor consequenties. De heer van Tol acht het beter grond aan de vereeniging te verkoopen. De voorzitter toont aan, welke bezwaren er zijn voor de vereeniging om grond te koopen. De heer Prins handhaaft zijn bezwaren. De heer van Barneveld zegt tegen het voorstel te zulen stemmen. De Voorzitter wil het voorstel van B. en W. in stemming brengen. De heer Wouters verzet zich daartegen, omdat bij verwerping de indruk zou wor den gevestigd, dat de Raad tegen de ver eeniging is gekant. Hij acht het beter, dat B. en W thans hun voorstel intrekken. Na eenige discussie word! al zoo besloten. Goedgevonden wordt aan W. Th. Zwartjes wagenmaker alhier, te verhuren de voor malige stal van Beijer9bergen tegen ëen huurprijs van f. 5.50 per week. Vervolgens komt ter tafel een verzoek, om het eerste gedeelte van de Wassenaar- sche Slag van een betere verharding te voorzien. De Voorzitter zegt, dat B. en W. van oor deel zijn. dat de beste oplossing is het be straten met klinkers van den weg en met keien van de uitritten bij de zanderij. De kosten daarvan worden geraamd op f. 9000. Wordt goedgevonden. Op een verzoek van de buurtvereeniging Nieuw Wassenaar om de straatverlichting langs den Zijdeweg tusschen Wittenburger- weg en Buurtweg te verbeteren, wordt gun stig beschikt Bijgeplaatst zullen worden 7 lantaarns waaraan de aanlegkosten inclu sief kabellegging zullen bedragen f. 1050 en de jaarlijksche exploitatiekosten f. 175. Hierna is aan de orde een voorstel van B en W„ om het onderhoud over te nemen van de straten van de Wassenaarsche Bouw vereeniging en de bouwvereeniging „St. Wil- librordus". De voorzitter deelt mede, dat ab contra- praestatie de vereeniging alle huizen zal doen aansluiten aan de waterleiding. De totale oppervlakte bedraagt 8850 vierk. M., terwijl de onderhoudskosten worden ge raamd op f. 1327 per jaar. Na eenige dis cussie wordt het voorstel aangenomen. Ten slotte komt ter tafel een voorstel van B en W. om te besluiten tot het aanleggen van de rioleering voor het 1ste district, ge legen tusschen Oud-Wassenaar en de spoor baan van de Z. H E. S. M. Den Haag- Scheven in gen. De kosten worden geraamd op f 125.000. waaronder f. 20.000 voor een gebouw en een verzamelput met meterput voor de venturibuis, f. 14.000 voor het aanschaffen van de complete pompinstal- latie met venturi-registreer en meetinrich- tingen f. 88.000 voor gegoten ijzeren pers leiding vanaf de Stoeplaan tot de perslei ding van 's-Gravenhage en f 3000 voor toe zicht, bestek en teekeningen. De heer Prins heeft bezwaren, om om trent dit voorstel een beslissing te nemen. Hij weet dat het plan millioenen zal kosten en vraagt of het niet gewenscht is alvorens een begin van uilvoering te maken, des kundigen te raadplegen over het geheele plan. De Voorzitter zegt, dat het geheele plan al is goedgekeurd. Nu gaat het toch niet aan, wederom een ander deskundige te hooren. De heer Prins zegt, dat het hem niet be kend is, dat het geheele plan is goedge keurd. Meerdere leden meenen ook le betwijfe len of het geheele plan in den raad is ge weest. De heer Boender kan er zich niet mede vereenigen dat de Mabeg.in deze de eenige adviseur der gemeente is. Hij wijst op de fouten, gemaakt bij den bouw van de wa terleiding. De heer van Leeuwen wil niet met de uitvoering beginnen, vooraleer het geheele plan is goedgpkeürd. Hierna ontstaat een langdurige discussie. Uit de notulen van de vergadering, waarin over aansluiting bij Den Haag is gesproken, wordt tenslotte aangptoond. dat uitvoering van het plan iji de bedoeling heeft gelegen, terwijl erop wordt gpwezen. dat het besluit lot uitvoering van de rioleprinj van district 1 niet praejudicieert omtrent de utvoering van de rioleering in de andere districten. Het voorstel wordt daarop in stemming gebracht en aangenomen met 9 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de heeren Boender en Van Leeuwen. Hierna sluiting. ZOETERWOUDE. Pluimveetentoqps'elïing „Ik leer nog". De tentoonstelling die door deze vereeni ging voor het eerst werd gphouden, is bij zonder goed ged aagd. Den eersten dag, nadat zij offcieel was geopend, werd alras de 100ste bezoeker genoteerd, n.l. de heer J. v. d. Does, die een aardigo verrassing mocht ontvangen; de löüste was de beer H. v. d. Werf, de 200ste mej. Vciserboer Vlasveld, de 250ete de heer Vroomens en de 300ste de heer N. van der Boel, wien allen een geschenk werd vereerd. Ten vervolge van de reeds vermelde oij- zondere eere-prijzen werden de nog onder staande eerste- en eereprijzen toegekend. Afdeeiing Hoenders: Holl. Witkuiveo* wed. L. Pijnacker, hanen (zwart), wed L. Pijnacker, hennen, (zwart), A. v. d. Werf, Badua's, (hanen goud), A. v. d. Werf, hanen, A. v. d. Werf, hennen (geel), R, Harteveld. Holl. Hoenders: Goudpel (hennen), B. Rijlaarsdam, hanen (zwart), J. v. d. Post* Zilverlaken hennen, B. Rijlaarsdam. Barnevelders, (geroomd), hanen B. Rij laarsdag, hennen, F. den Hertog. Leghorns (wit), hanen, B. Rijlaarsdam, hennen, J. de Wit, hanen (jong) F. den Hertog, hennen (jong), id. Leghorns (Patrijs), hanen, B. Rijlaars^ dam, hanen (jong) wed. L. Pijnacker, hen nen, F. den Hertog, hennen (jong), wed. JU Pijnacker. Leghorns, zilverduckwing, hennon, B. Rij= laarsdam, hennen (jong), id. Minorca's (zwart), F. den Hertog. Ancona'8, hanen, B. Rijlaarsdam, henneft idem. Wilsummer, hennen, B. Rijlaarsdam. Plymouth Rocks, hennen, wed. L. Pij nacker. Rhode Island, hanen, B. Rijlaarsdam, hennen, id. Twentsche grijzen, hanen, D. Blom, hen nen, D. Blom. Faverolle, hennen, oud, P. den Hertog. Wyandottes (wit), hanen, J. de Wit, hen nen, id. hanen zwart), S. J. Engel, hen nen, id. id. Columbia, hanen, H. Overdevest, hennen id. id. Parelhoenders, hanen, B. Harteveld, hen nen, id. Trio's, groote hoenders, zilverlaken, O. v. Egmond, geroomd, A. v. d. Werf. Leghorns, wit, wed. L. Pijnacker, wit (jong), id. Parijs, F. den Hertog, id. (jong) idem. Zwart Minorca's, J. AppeL Ancona's, B. Rijlaarsdam. Vaverollen, zalmkleurig, F. den Hertog. Zilverbrakels, fl. L. van Tcyliogen. Noord-Hollandsche Blauwen, J. H. van Teylingen. Rhode Islands, C. van Egmond. Wyandottes (wit), A, v. d. Werf. Zwart, O. J. Engel. Dwerghoenders, hahen (wit), A. Roo, hennen id id. Plymouth Rocks, wit, B. Rijlaarsdam. Java krielen, Trio, zwart, W. Dolle., Boschpatrijzen, W. Dolle. Afd. Duiven: Holl Kroppers (bruin), W. G de Groot, (blond) B. Harteveld, (oranje)' B Harteveld. Nonnen: doffer, W. de Boer; duif, A. v. d. Werf. Bruine Kroppers: doffer, C. v. Velzen; duif, J B. Zuurdeeg. Pauwstaarten- doffer, C. van Velzen. Ghineesche Meeuwen: doffer, J. B. Zuur deeg; duif. B. Harteveld. Zwaluwduiven: duif, B. Harteveld. Pommersche Kroppen: doffer, B. Harte veld; duif. idem. Raadsheeren: doffer (wit), B Hartevelt. Goudvinken: duif. B. Harteveld. Eksters: duif, J. B. Zuurdeeg. Oostersche Rollers: zwartgrijs, J. B. Zuurdeeg. Engelsche Kroppers; (Isabelle), doffer, niet toegekend. Postduiven, bont, doffer, P. A. Deege naars; blauw, doffer, idem; donkerkras, duif, idem. Watervogels: Khaki Campbell (woerd), W. Lagerweij; eend, J de Graaf. Krombekeendeneend, W. C. de Groot. Indische toopeend: woerd, B. Rijlaars dam; eend, J. de Graaf. Reebon te: eend, B. Rijlaarsdam. Ganzen: (gent) B. Koning; (gans) idem. Indische loopeend (trio) Khiki Campbell,' W Lagerweij; wit, S Goedhart. Konijnen- Vlaamsche Reuzen, wit (ram), F. den Hertog; voedster, idem; haaskleur, C Baars; (wit) voedster, Angora's, v. d. Werf Lotharinger, blauwbont, voedster, F. den Hertog: ram, idem. Weeners; blauw ram, L. P. Harteveld; voedster, idem. Poolsche konijnen: ram, B. de Jeu; voed ster. idem. Russ Brandneuzen: rara, B. de Jeu; voed ster, idem. Chincilos (klein), C. J. Engel. Weener- L. P. van Harteveld. Zaterdagavond werden de prijzen in café „Ik leer nog" door het bestuur aan de res pectievelijke winnaars uitgedeeld. De burge meester die aanvankelijk daarvoor was aangezocht, kon wegens uit«ledigheid aan zijn voornemen geen gevolg geven Het be stuur betuigde zijn hijzondere erkentplijk- heid aan den heer Th Tijssen graanhan delaar alhier die geheel belangloos de voe dering van het pluimvee np zich had geno men en aan den luindpr B de feu die voor voeding der konijnen had gezorgd. Het is een welgeslaagde tentoonstelling geweest 39

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 11