r SEIZOEN- OPRUIMING PUR0L BIJ RUWE HUID EN SCHRALE LIPPEN 69»*® Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 4 Jannari 1929 Vierde Blad No. 21106 UIT DE OMSTREKEN. Pull-Overs Vesten Kousen i Handschoenen Bijzonder voordeelige aanbiedingen RADIO-PROGRAMMA. SASSENHEIM. Gemeenteraad. Doorloopende openstelling van het telefoonkantoor Haven- nitb rei ding aangehouden evenals de watervoorziening van Klinken berg. In deze eerste vergadering voor 1929 spreekt de voorz. zijn beste wenschen uit voor de leden en hunne gezinnen, en hoopt dat het de gemeente onder hun leiding goed moge gaan. Evenzoo wen9cht hij mede naipens den Raad der gemeentenaren een voorspoedig 1929. De heer Speelman dankt als oudste raads lid en spreekt den wensch uit. dat 1929 voor de voorzitter een goed jaar moge zijn Hij herinnert er aan dal de heeren van Zonne veld en Warnaar spoedig op reis zullen gaan en wenscht hun namens den raad. een voorspoedige reis. Er is hier wel een9 gezegd dat de beste burgers zijn zü. die een eigen huisje bezitten, maar de allerbeste burgers zijn zij. die er op uittrekken om de bolletjes te verkoopen, want daar moet het van komen. De Voorz. doet nu mededeellng van de Ingekomen Stukken. Hieronder zijn ver schillende goedgekeurde' raadsbesluiten. 3. Telefoonopenstelling bij das en nacht. Na de Kamer van Koophandel voor Leiden en Rijnland wa9 over deze zaak 'n schrijven ingekomen Naar aanleiding van de verzon den circulaire deelde de voorzitter mede, dat van de 200 verzonden exemplaren er 34 teruggekomen zijn, 10 antwoorden er in 't geheel niets voor te voelen. 5 anderen vin den het goed maar hebben er niets voor over-, terwijl de overige 19 f. 227 willen bij dragen Er was één bijzondere toezegging bij de andere gingen tot hoogstens f. 25, maar deze deed toezegging van minstens f.50, dus deze voelde veel voor het plan. De heer van Breda wil de zaak aanhou den tot de andere biljetten binnengekomen zijn. daar het niet uitsluitend een algemeen belang is. De heer v. Zonneveld merkt op. dat op 't oogenblik velen op reis zijn. Men kon in Amerika zijnde, soms de firma moeten op bellen voor zaken of ziekte en daar er ginds een andere tijd is. is het gewenscht. dat de telefoon 's nachts opengesteld wordt Hij is er niet voor de toegezegde bedragen te ac cepteeren. daar de aangeslotenen die er niets voor over he'bben. er toch van profiteeren. Billijkheidshalve wil hij de gemeente de geheele kosten laten dragen. De heer Speelman acht dag en nacht openstelling ook gewenscht. Hij voelt veel •voor particuliere bijdragen en gelooft dat zonder veel moeite f.500 bijeen te bren gen is. De heer Warnaar Jzn. steunt de heeren v. Zonneveld en Speelman-, de tarieven wor den steeds goedkooper. De bijdragen echter zijn onbillijk. De heer Schrama is niet overtuigd dat het een algemeen belang is. Er zijn slechts 200 aansluilingen. De voorz weerlegt dit. het is wel e'en algemeen belang. De heer Bisschops zou zekerheid willen hebben of alleen degenen die bijdragen van de telefoon gebruik mogen maken. De heer v. Zonneveld wil de Z3ak niet for- ceeren en overleg plegen met Hillegom en Lisse en de Kamers van Koophandel van Leiden en Haarlem. De heer v. d. Geest is er niet voor. Alles gaat lot dusver toch goed zonder nachltele foon. Het is een belang van de aangeslo tenen, waarvan er 9lechts 19 iets voor voelen. Welh Warnaar vraagt: moet de gemeente zorgen voor een goede telefoon of is het een zaak tusschen het Rijk en de abonné's. Hij gelooft dal het voorstel van den heer Breda het beste i9. n.l om overleg te plegen. De heer van Zonneveld wil ook overleg, maar we kunnen toch vast besluiten tot openstelling en dan protesteeren over de kosten in den Haag. Het voorstel van den heer van Breda wordt nu verworpen mot 76 stemmen. Abnu wordt met alg stemmen besloten tot openstelling voor één jaar en overleg te RECLAME. ■m A. PARMENTIER, Breestr. 128 ij ■*8 plegen met de naburige gemeenten en de Kamers van Koophandel en Bloembollen cultuur. Welh. Warnaar 9temt voor. mits scherp omlijnd wordt dal deze* regeling ons niet juisl voorkomt 4. Havenuitbreiding door slooping Amerika De voorz. doet mededeeling van een adres van de bewoners van ..Welgelegen" waarin wordt medegedeeld dat deze huizen bij havenuitbreiding door slooping van „Ame rika" binnen enkele jaren onbewoonbaar zullen zijn. daar zij nu reeds scheuren en verzakken, en zij genoodzaakt zouden zijn. huizen te bewonen waarvan de huurprijs boven hun financieele draagkracht is. wes halve zij demping van de doodloopende Haven aanbevelen. De heer van Zonneveld spreekt zijn teleur stelling uit, dat hij bij de stukken geen kos tenberekening heeft gezien, hoewel die de vorige maal was toegezegd We zijn nu precies evenver als de vorige maal. We kunnen het gesprokene herhalen en de zaak weer aanhouden. Bovendien staan we nu voor het voldongen feit, dat de woningen van „Vooruitgang" verhuurd zijn en we ter wille van de bewoners niet kunnen afbre ken. We moeten het een of het ander, dem ping of niet, desnoods met den sterken arm van onteigéïiing. De voorz. zegt dat onmiddellijk nu de vorige vergadering opgedragen is. een bere kening te maken, maar deze is nog niet ge reed. De' heer v. d. Geest zegt dat bij de slooping niet zoo'n haast is; alleen de schuurljes moeten weg. Als daar Havenuitbreiding moet komen, moeten de huizen weg. In de toekomst als er achter gebouwd wordt, zit ten we mei een dood eind Moot en zullen we uitbreiding moeten zoeken bij de Oost haven. Laten we in 't belang der Volksge zondheid de zaak dempen. De heer v Breda acht uitbreiding daar wel mogelijk, hoewel hij het eens i9. dat in het belang der Volksgezondheid demping ge wenscht is. Hij zou weer willen voorstellen de zaak uit te stellen. Dp heer Speelman wil allereerst nog eens ov j g plegen met den eigenaar van den be*i..)odicden grond. Welh. Warnaar is 't eens met den heer Speelman en acht Havenuilbreiding bij Frankrijk wel gewenscht. Doch de zaak schiet zoo 9lecht op. Hoe het zij. als dezen zomer met de drukte maar voldoende ruimte is. De slooping helpt dit jaar toch niet meer. De heer Verkleij is van voor- tegenstander van slooping geworden, daar dit niet vol doende is. De heer v. d. Voet i9 voor uitstel. Ook hij wil uitbreiding bij Frankrijk. Tenslotte wordt besloten de zaak weder om aan te houden. 5. Aanleg water Klinkenberg. De heer Verkleij dacht bij de telefoon: ,,ik krijg mijn tijd wel; f. 1300 voor de telefoon, demping Haven, volksgezondheid enz. algemeen be lang. „Klinkenberg" vraagt ook om volks gezondheid. doch ban dat niet zelf betalen. De Holl. Spoor is er van overtuigd dat de menschen goed water moeten hebben en zal zeker iets willen bijdragen. De gemeente moet hier een offer brengen. De voorz zegt. dat de Holl. Spoor een bij drage heeft loerezegd. De heer v Breda zegt dat het onze plicht is de menschen daar van water te voorzien. De kosten bedragen f. 600, wat tenslotte toch maar weinig i®. De heeT Warnaar wijst op de onbillijk heid tegenover verbruikers die offers hebben gebracht. Weth. Warnaar gelooft dat we den voor- zichligen weg moeten volgen. Er is toeval lig een kleine winst. Hij zou willen dat er over deze zaak niet meer gepraat wordt en dat in de volgende begrooting van het water bedrijf staat: uitbreiding „Klinkenberg" al dan niet onder voorwaarden. De heer v. Breda zegt dat we moeten aan leggen in bestemde straten; dat hebben we steeds gedaan. Weth. Wairnaar, als hiertoe besloten wordt en ik bouw een huis aan de grens van 0eg9tgeest. dan moeten we aanleggen, on danks de hooge kosten van een zinker in de Leidsche vaart. Dit is de consequentie' van hef voorstel van den heer v. Breda. De heer Verkleij wil dp gemeente het tekort laten bijlegden. Rc-ndeeren is voor- loopig uitgesloten Hij ban zich wel vereeni- gen met weth» Warnaar; op den duur moofen we daar toch water brengen. Tenslotte, nadat woth. Warnaar medege deeld heeft, dat de winst ontstaat, doordat de grootere huizen, het water dat toege staan is. niet verbruiken, wordt besloten de zaak aan te houden, tot de begrooting. Bij de rondvraag wil de heer Sneelman dat het waterbedrijf waarschuwt tegen vorstscbadft; in Hillegom is dat al gebeurd. De heer van Breda wil de bepaling dat men 2 jaar in de gemeente woonachtig moet ziin om te werk gesteld te worden, iets mil der maken. De voorz. zegt dat deze zaak reeds in den breeds' besproken is, en de toestand onver anderd is cehlpven. Weth Warnaar toont aan dat deze bepa ling noodzaketijk is. De bepaling blijft ge handhaafd. De heer van Zonneveld wijst op de grorvte plassen bij de Charbonlaan. Verbetering wordt toegezegd. Op verzoek van den heer v. d. Geest zul len B. en W hef plaatsen van een lantaarn in de Gouverneurlaan overwegen. De heer Verklei) klaagt over hei langzame werken van het Riik bij de wegvPTbreeding in Klinkenberg en wil dal de gemeente hel Riik pens tof spoed aandringt. De voorz zeg! daf de laatste slagboom deze week gevallen is; er zal nu wel spoed bp^aehl werdpn. De heer v Zonnevpld komf nog eens fprug op de Rfoomfrnm Ts hel nief mogeliik met dp arrWp gemeenten te profp<?fperen in den Hef ic Pn hliifl een treurige fn^cfand In verhand mei dp?e zaak komt de rio- f ""'"n? hii Ter T eede" sorake Aan hef -"k is pen hiidr^rrp Jn dp kosten gevraagd en de voorz fplooff ^et /taf we op een tege moetkoming mo^eri rekenen Hierna ging de raad in geheime zitting. 4871 RECLAME. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Wilhelmus, Z. v. G. W. Rewijk en H. Casjers. Gijsbert Johan nes, Z. v. P .C. de Groot en M. C. Burg- meijer, wonende te Heemstede. Klazina Theodora Maria, D. v. A. W. TijsseD en E. J. van der Voort. Margaretha Elisa beth JohanDa, D v. P. L. van der Geest en M. S. Witsenburg. Overleden Jan Zuiderwijk, 83 j. wedn. van M. Zwetsloot. Ondertrouwd Anthonius Franciscus Berg 27 j. en Wilhelmina Johanna van Veen, 22 j. Gehuwd: Hermanua Lambertua Elferink, 25 j. Gevestigd H. J. Goddijn en gezin, Bij dorpstraat 20, van Leiden. Vertrokken: D. Dekker, v. Hoofdstraat 157, naar Hillegom. Mej. A. Zoutman, van Floriserhoutenatraat 4, naar Alphen aan den Rijn. WASSENAAR. Gemeenteraad. Besloten ia tot aanstel ling van een tweeden keurmeester voor vee Wijziging in de steun regeling voor werkloozen Het plantsoen op het Bnrchtplein. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig wegens ziekte de heer Provo Kluit. De voorzitter wenscht de leden met hun gezinnen een voorspoedig nieuw jaar toe en spreekt den wensch uit, dat de werkzaam heden, welke in dit jaar zullen worden verricht mogen strekken tot meerderen bloei der gemeente. De heer Wouters dankt als oudste raads lid den voorzitter voor de geuite wenschen en wenscht hem en zijn gezin wederkeerig alle goeds toe. Hierna geschiedt mededeeling van enkele raadsbesluiten enz. Ter t^fel komt een adres van de bewo ners van de Zijllaan en omgeving, waarin Kerkdam te willen bevorderen. De voorzitter zegt, dat B. en W. opdracht hebben gegeven, om een algemeen plan voor verlichting van verschillende wegen te ontwerpen ITij stelt derhalve voor het resultaat daarvan af te wachten. Aldus wordt besloten. Op een verzoek van den heer G. Gar- dien om een perceel bouwgrond te mogen koopen aan de van Zuijlen van Nijeveltraat tegen f. 10 per vierk. Meter wordt gunstig beschikt. Naar aanleiding van een brief van Ged. Slaten dezer provincie inzake overname in beheer van den Katwijksche weg, deelt de voorzitter mede. dat dit College is tege moetgekomen aan eenige door de gemeente geopperde bezwaren met name ten aanzien van het gedeelte, dat in de bebouwde kom ligt. aansluiting bij wijziging van het pro fiel aan het uitbreidingsplan en het leg gen van gas. waterleiding en rioolbuizen, derhalve stellen B. en W. voor hen thans te machtigen tot de overdracht. De heer Wouters informeert, of bij ver breeding van den weg tegelijkertijd ver betering van de brug over de Kaaswatering aan de orde komt, terwijl de heer van Tol vraagt of hetzelfde geldt voor de brug aan de grens der gemeente. De voorzitter antwoordt bevestigend. Vervolgens i9 aan de orde een verzoek; van diverse vereenigingen, om de termijn voor kostelooze aansluiting aan de water leiding met een half jaar te verlengen. De voorzitter zegt, dat B. en W een termijn van drie maanden voldoende achten. Besloten wordt den termijn met drie maanden te verlengen. In het tarief voor de waterlevering wordt verder eene wijziging opgenomen voor die woningen, waarvan een aftapkraan boven de gootsteen wordt verlangd. Vastgesteld wordt het suppletoirdCohier van de hondenbelasting voor 1928 ten be drage van f. 385.50. Wordt goedgevonden over het jaar 1927 aan het R.K Par Kerkbestuur van den H. Willibrordus te vergoeden de jaarwedde van een boventallige leerkracht ten bedrage van f. 2960. Op grond van het reglement van orde benoemt de voorzitter tot leden van de commissie, belast met het onderzoek van geloofsbrieven, de heeren: J. M. Drop, C. C van der Kroft en D van Barneveld en tot plaatsvervangers de heeren H. C. Provo Kluit, J. C. Vogels en A. Versteeg. Tot ljd van de Commissie van Toezicht op het Correspondentschap der Arbeids bemiddeling wordt benoemd de heer J. J. Remmerswaal. Op een verzoek van J. W. Baronesse Bentinck geb. Speelman, wonende te Beerse, om als bouwstraat aan te wijzen een pleintje, gelegen aan de Stoeplaan, wordt gunstig beschikt Hierna is aan de orde de yoorloopige vaststelling van de gemeenterekening over 1927. De voorzitter deelt mede. dat de Com missie, belast geweest met het onderzoek eerst hedenmorgen haar rapport heeft in gezonden. zoodaf B en W. geen gelegen heid hebben gehad dit te bestudeeren. Hij 9telf derhalve voor dit punt aan te henden waartoe wordt besloten De begrooting voor hef dienstjaar 1928 word! in inkomsten en uitgavpn verhoogd met f 9236 01 1/2, die voor 1929 met f 12 W)0. De heer Woufers is van meening dat de vergoeding, welke de weihouders ont vangen. veel te laag is en een gemeente als Wassenaar onwaardig. De voorzitter zegt, dat Ged. Stalen op het verzoek tot verhooging niet willen in gaan. Vervolgens brengt de voorzitter ter tafel een brief van den directeur van het Open baar Slachthuis te Leiden, waarin m over weging wordt gegeven, gezien de gToote uitbreiding der gemeente en met het oog op de afwezigheid van den keurmeester, over te gaan tot aanstelling van een twee den keurmeester. Op grond hiervan stellen B. en W. voor hen te machtigen tot oproe ping van sollicitanten. De heer Prins vraagt, of een tweede keurmeester wel voldoende werk zal vinden. De heer Van Tol vraagt of het niet beter is, den huidigen functionnaris te pension- neeren. De voorzitter zegt, dat deze ambtenaar zijn dienst nog uitstekend verricht maai dat het wel noodig is, dat hij eenige hulp krijgt. De heer Boender acht het onge- wenscht, dat menschen die den pensioen gerechtigden leeftijd hebben bereikt, in dienst worden gehouden. Er zijn jonge krachten voldoende, die op een aanstelling wachten. De voorzitter zegt, dat de titularis bij het bereiken van den 65-jarigen leeftijd nog maar op een klein pensioen aanspraak kon maken. Hij was toen nog uitermate ge schikt en daarom werd hij gehandhaafd. De heer Van Leeuwen vindt de houding wel heel clement, maar waarschuwt er voor de menschen te laten werken, totdat zij niet meer kunnen. De heer Prins zegt, dat de oorzaak van het geringe pensioenbedrag schuilt in den korten diensttijd van den titularis. Dit is niet de schuld van de gemeente. Hij vindt het 't beste, dat de functionaris in dienst blijft en hulp krijgt. Met algemcene stemmen wordt daarop de gevraagde machtiging verleend. Hierna komt ter tafel een verzoek van diverse bonden, om wijziging te brengen in de steunregeling. Zij stellen voor de mogelijkheid te openen tot het geven van tooslag op de reglementaire werkloozenuit- keering, de duur der vestiging in de ge meente waarop meD voor steun in aanmer king kan komen, te bepalen op 1 jaar, het bedrag van den steun te brengen voor uit getrokken georganiseerden op f. 2 per dag benevens een toeslag van f. 0.25 voor elk kyid boven de twee, benoden 16 jaren, voor ongeorganiseerden op f. 1.70 per dag. De voorzitter deelt mede, dat de Com missie voor de Steunverleening en B. en W. zich met deze voorstellen hebben vereenigd Alleen wenschen B. en W. ten opzichte van de vermindering vaD het steunbedrag met eventueele ouderdomsrente, waaromtrent de Commissie algeheelo schrapping voor stelde, te bepalen, dat de vermindering al leen zal gelden voor den steuntrekkencfu en niet voor de overige gezinsleden. De heer Versteeg vraagt, waarom de tijd, gedurende welken men in de gemeente moet wonen, om voor steun in aanmerking te komen, is teruggebracht tot 1 jaar in het voorstel. Hij vond dit juist een goede rem tegen vestiging in de gemeente. De heer Van Barneveld licht toe, dat do Commissie 2 jaar te lang vindt. De heer Van Leeuwen is van meening, dat de rem welke hij indertijd heeft voor gesteld, en welke thans ook wordt aange legd n.l. een bepaling in de bestekken be treffende voorrang voor Wassenaarsehe ar beiders, beter werkt. Hij vindt het hard, om iemand, die hier ruim een jaar woont en dan werkloos wordt, van 6teun uit te slui ten. De heer Boender gelooft niet, dat de arbeiders zich door dergelijke bepalingen van vestiging zullen laten weerhouden. De voorzitter is het eens met den heer Van Leeuwen. Naar zijn oordeel komen hier te veel arbeiders, omdat men meent hier goedkoop te wonen en een arbeider er op na te kunnen houden. Als bij vestiging blijkt, dat men hier vrij duur woont, dankt men zoo'n arbeider weer af. Na verdere discussie worden de voorstel len van B, en W. aangenomen. Hierna wordt zonder hoofdelijke stem ming besloten met den beer W. D. van Dijk te Scheveningen op de gebruikelijke voor waarden een contract te sluiten ten aan zien van den aanleg in het onderhoud van wegen in het plaü De Paauw. Vervolgens komt aan de orde de begroe ting van kosten van aanleg van een plant soen op het Burchtplein. Voor aanleg wordt geraamd f. 3000, voor het plaatsen van een hek f. 1000, het maken van brandputten en een verbinding van den. vijver met de pol dersloot f. 2000,- in totaal al zoo f. 6000, waarin door de Wassenaarsehe Grondex ploitatie-Maatschappij f. 1500 wordt bijge dragen. Zonder hoofd, stemming wordt de begrooting goedgekeurd. Thans is aan de orde de vaststelling van reglementen voor de ambtenaren en werk lieden in dienst der gemeente. De voorzitter geeft in overweging tot vast stelling te besluiten. De heer Versteeg ver zet zich tegen de bepaling in het werkiie- denreglement. dat aan hen. die een inkomen hebben van minder dan f 36 per week. jaar lijks een vacantietoelage van f. 30 wordt uitgekeerd. Hij is van oordeel, dat door een dergelijke bepaling op te nemen, het even wicht hetgeen een particulier en hetgeen de overheid doet, wordt verbroken. Verder meent hij, dat daardoor de prikkel tot spa ren zal verdwijnen. De heer Drop zegt dat op zijn voorstel deze bepaling in het ontwerp is gehand haafd Hij legt uit dat men van iemand, die een minimum inkomen heeft, niet mag ver langen. dat hij zal sparen. De heer Van Leeuwen brengt B. en W hulde, voor het werk, door hen lot stand gebracht Dit kan anderen gemeenten tot voorbeeld strekken. Na eenige discussie worden beide regle menten ongewijzigd vastgesteld. De heer Versteeg wi) geacht worden te hebben ge stemd tegen het artikel betreffende de toe kenning van vacantietoeslag. Hierna is aan de orde het advies van B. en VV op een vraag van den heer Boender, om over te gaan tot het uitgeven van grond in erfpacht en niet meer tot verkoop. De heer Drop houdt een uitvoerige rede, waarin hij betoogt, dat over uitgifte in erf pacht niet moet worden gedacht, tenzij de gemeente de beschikking heeft over groote complexen. Hij laakt het, dat vroegere be sturen niet voldoenden grond hebben aan gekocht. Hij acht het beter zoo noodig in de toekomst meer grond aan te koopen en desnoods te onteigenen. Eerst dan kan het vraagstuk weer ter sprake komen. De heer Boender toont de voordeelen van uitgifte in erfpacht aan. De voorzitter toont de onmogelijkheid aan, om in deze gemeente tot erfpachtuitgifte te hesluiten. De heer Prins zegt. dat men den vtoc- geren besturen niet zoo euvel mag duiden, dat zij geen grond hebben aangekocht De grond had toen nog geen waarde en aan exploitatie werd toen nog niet gedacht. De heer Wouters gelooft niet. dat thans een beslissing moet worden genomen over een dergelijke zaak. Hij adviseert tot het benoemen van een commissie, die dit voorstel onder de oogen kan zien en den Raad adviseeren. De heer Van Leeuwen is het voor het grootste deel eens met den heer Drop. Ook hij betreurt het. dat men vroeger geen grond heeft aangekocht. Hij is ook van oordeel, dat het erfpachtstelsel veel goeds, maar ook veel verkeerds heeft. Tn Den Haag heeft de praktijk uitgewezen, dat niet alle9 zoo is uitgekomen, als* men zich had voorgesteld. De voorzitter toont aan. dat men vroe- geren besturen niet ten kwade kan duiden, dat zij geen grond hebben aangekocht. Voordat de elctrisohe trein naar Rotter dam werd gelegd, had de grond absoluut geen waarde Toen eerst kwam er kente ring. ofschoon men in exploitatie nog geen voordeel zag. Eerst nadat de tram naar Lei den is gaan loopen en Wassenaar uit zijn Isolement verlost werd. stegen de terreinen in waarde. ITij geeft in overweging de dis cussies te bewaren, totdat de gemeente over voldoenden grond zal kunnen beschikken. Aldus wordt besloten. VOOR ZATERDAG 5 JANUARI. Hilversum, 1071 M. 10.0010.15: Mor- genwijding 12.152.00: Concert door hel Boris Lensky Trio 2 004.00: Aansl. van het Theater Tuschinsky le A'dam. Orkest o. I. v. Max Tak. P. Palla, orgel 4.004 30 en 4 305.00: Italiaansche lessen 5.00 5 30 en 5:306.00: Fransche lessen 6.006.45: Concert door het Boris Lenaky Trio 6.45—7.15 en 7.15—7.45: Duilsehe lessen 8.05: VARA. Het Utrechlsch Ste delijk Orkest o. I. v. Evert Cornelie. In de pauze een toespraak van L. J. Kleyn: Het afgel jaar i. d. buitepl. politiek 10.80: VARA-Nieuwjaarsrevue. Huizen, 340.9 M Na 6 uur 1852 M. Uitsl. KRO-uitze 12.301.30: Concert door het KRO Trio 3.004.00: Kinderuurtje Tijl Uilenspiegel 5.306.30: Gramofoonmu- ziek 6.306.50' Spr. Hopman J. A. van Schijndel De beteekenis der Padvinderij 6 507 00: Katholieke berichten 7.00 7.30. Engelsche les 7.308.00: Kniples 8.008.20: Spr. L. J. U. Feber: Onze Koloniën in Oost en West 8 20: „Jozel in Dothan", van Vondel Door de R.-K. looneel- ver. „Utile Dulci" te Nijmegen. Proloog, H. Arts. Joseph. G. v. Boldrik, Simeon. P. Cree- mers, Levi, H. Hermstn Jr., Juda. B. Bor- man, Ruben, Th. Hendriks, Vrachtmeester, W. Weyers. Daventry, 1562 M. 10 35: Kerkdienst 1.202.20 Het Carlton Octet 2.30: Rugbywedstrijd tusschen een Engelsch team en de rest 4.05: Het Carlton Mason Sextet A. Cox, tenor, M. Sheridan, alt 5.35: Kinderuurtje 6.20. Muziek 6.35: Nieuwsb. 7.00: Muziek 7.05: Beelho- ven's sonaten voor viool en piano 7.20: Omroeppraatje 7 35: Lezing 7.50: Fan fareconcert. De Irwell Springs Fanfare. N. Eadiers, sopraan, G. Baker, bariton 9 20: Nieuwsber. 9.35: Causerie 9.50: Nieuwsber. 9.55: „Rin-Gin-Gin", 1929 wordt ingeluid Orkest en solisten 10.55 12.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50—- 2.10: Gramofoonmuziek 4.055.05 Dans muziek 7.057.60: Gramofoonmuziek 83511 20 Concert. Kamermuziek. Zang en dansmuziek Joss Ghislery Sympho- nians. Langenberg, 469 M. 11.30: Mechani sche muziek 12.251 50: Orkestconcert 5 055.50: Orkestconcert. M. Neusilzer Thoenissen, sopraan 7.209.35: Vroolijke avond met Franz Baumann e.a. 9.50 10.50: Gramofoonmuziek. Daarna tot 1250 Dansmuziek Königswusterhansen (Zeesen), 1650 M, II.203.50- Lezingen 3.504.50: Con cert 4.50—7.05: Lezingen 7.20: Con cert. Trompet- en bazuinblazers o. I. v. L. Plass. Daarna ..Prinzessin Tessa", operette. Vervolgens tot 11 50- Dansmuziek. Hamburg, 395 M 10 20: Gramofoon muziek 3.50' Moderne composities voor fluit en en piano 450- Orkestconcert 7 20 Concert cn voordrachten. Orkest en solisten 11 20 rIer-uitz. van buitenl. sta tions Brussel, 509 M 5.20* Dansmuziek 7.05: Pianoconcert 7.20: Gramofoonmu ziek 8.36: Orkestconcert 10.35: Sluiten

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 13