BALANS OPRUIMING I UITVERKOOP GERZON PONT JONGELUI HOEDEN EN PETTEN TOTALE 10 JAAR GARANTIE Fa. J. J. VAN DER BLIJ, Haarlemmerstr. 11 GROOTE JAARLIJKSCHE OPRUIMING N.V. Galanteriënhandel v.h. J. J. P0LLMANN Fa. v. KLOETEN - Breestraat 52. UIT DE OMSTREKEN. KANT00R- OPLEIDINGi Privé- Secretaresse MERCURIÜS- OPLEIDING BREESTRAAT! Hebt U eenigszins tijd, spoedt U dan naar ons BOEKHOUDER. „BEKA"-Vulpenhouder (zelfvuller) WADDINXVEEN. Bcrgeiüjlie Stand. GeborenDirkje Adriana, D. v. B. de Bruin eD J. C. de Groot Bertus, Z. V'. H. Hardendood en H. Knape. GevondenEen paal, een stoffer en eeD paar kousen. Aan komen loopen een hond. Inlichtingen ter secretarie. Op Maandag 7 Januari a.s. moeten de mannelijke ingezetenen die in 1910 ge boren zijn zich voorm. van 912 uur ter gemeentesecretarie melden, teneinde zich te laten inschrijven voor den dienstplicht. De machinale houtbewerker v. d. P. kwam met zijn linkerhand in een zaagma- chine, waardoor dit lichaamsdeel zwaar verminkt werd. Dokters hulp was spoedig aanwezig. De man zal geruimen tijd in valide zijn. Vrijdagmorgen had in tegenwoordigheid van den Burgemeester, den secretaris, raads leden en tal van anderen de plechtige ope ning en ingebruikneming p.aats van de nieuw gebouwde K.K. SchooL De Zeereerw. heer pastoor Kors hield een welkomstrede, daar bij hulde brengende aan het gemeentebe- stuui en den Inspecteur van het L.O. voor de medewerking. Hierna spraken achtereen volgens de Burgemeester, de Inspecteur de heer De Blauw, het hoofd der school en de beeren Tol en Steenlar.d namens de school commissie en het schoolbestuur. Hierna na men de aanwezigen bet fraaie schoulgehouw in oogenscbouw dat een prachtig sluk .verk is en geheel modern ingericht. Alle lof hier voor aan den architect P. D. Stuurman en de uitvoerders de heeren Van Vliet en Huis man. Mevr. KolfemanStienstra heeft naar wjj vernemen de benoeming tot lid van do plaatseljjke schoolcommissie aangenomen. De heer J. G. Herfst, wethouder dezer gemeente, is benoemd tot lid van de Gewas, telijke Landstormoommissie in het verband Gouda. In de plaats van den heer Prenger is dcor den R.K. Volksbond, afd. Waddinxveen, gekozen tot afgevaardigde van de plaatse.jjke K.K. Centrale de heer L. van der Starre en als bestuurslid vaD den Bond inplaats van deu heer C. Verwoerd, den heer Jac. van der Meer. Door Gedepnteerde Staten dezer pro vincie is goedkeuring verleend aan het raads besluit? tot teekening tan een voorschot max. f. 39000,voor de woniDgbouwvereeniging. ZWAMMERDAM. Ingekomen en vertrokken personen in deze gemeente, gedurende de maand De cember 1928. Ingekomen: uit Vinkeveen en Waverveen, VFilhelinina Antonia van üjjk, echtgenonte van Gerardus Cornells Jozef Baars, D. 12 nit Jogjakaita, Ned.-OosHndii, Johannes Al- bert Veurman, oDderwjjzer, A. 15; uit'3-Cra- venzande, Wilhelmina Hoogendoorn, zonder beroep, B. 85; uit Brielle, Helena Clemen tina Maes, religieuss, C. 49; uit Bloeinen- daal, Cornelia Gjjsbertha Maria van Velzen, zender beroep, C. 49; uit Waarder, Dirk IJfi en gezin, kaashandelaar, A. 148; uit Leiden, Maria Hubertha Johanna Eva Groe- newegen, zonder beroep, C .49; uit Waar der, Gerrigje Verwejj, dienstbode, A. 148; uic Vlaardinger-Ambacht, Nicolaas Anthoni- us Langelaan, veehouder, B. 89; Uit Vlaar dinger-Ambacht, Gerrit Vink, veehouderskn., B. 89; uit Alphen, Johanna Uithol, echlge- ncete van Gerrit Jan Klomp, A. 120; uit Willeskop, Wilhelmus Adrianus Bontje, boe- renknecht, B. 62; uit 's-Gravenhage, Wijntje van den Hoven, zonder beroep, A. 73; uit Alphen, Maria Hoogeveen, wed. Hendrik Zin- ko, zonder beroep, B. 62; uit Bodegraven, Hendrik Baelde en gezin, pakhuisknecht, C. 68; uit Bodegraven, Nicolaas Maria Walraven en gezin, werkman, C. 39. Vertrokken: naar Alphen, Steekterweg 2, "Willem Hoogendoorn en gezin, veekoopman, B. 89; naar Boskoop, Reijerskoop 105g, Ca- tharina Jannetje Edelman, zonder beroep, D. 47a; naar Linschoten, Mastwjjk, Gerar. dus Hoogenboom, boerenknecht, B. 52; naar Bodegraven,^ Buitenkerk 64, Willem Graaf land en gezin, boerenarbeider, A. 120; naar Bioemendaal, Aërdenhout, klooster „St. Fran- ciscus", Catharina Maria Schipper, religi- euse, C. 49: naar Linschoten, E. 60a, Theo- dcrus van den Boogaard, tuinknecht, C. 46; naar Wognum, Veronica Maria Beerepoot, onderwijzeres, C .49; naar Apeldoorn, Beek bergen, Engelanderweg 6, Suzanna Cathari na Oudshoorn, zonder beroep, C. 49; naar Bodegraven, Noordzjjde, Elizabeth Jansen, dienstbode, B. 76; naar Zegwaart, Dorpstraat 139, Adriana Konijn, zonder beroep, D. 60; naai Bodegraven, Noordzijde, Cornelia Burg- graai, dienstbode. AALSMEER. Aanbestedingen. Voor de fa. Arn. Eveleens Hzn. en Zn. alhier werd door het Bouwk. Bureau W. Maarse Jr. aanbesteed de bouw van een ke- telhuis, kolenopstag en een kassen-eomplex. 't Laagst werd i geschreven door Gebrs. Lang- bout, N.-Vennep, f.8238,—, voor betonwerk; A. v. d. Heuve., Aa.sm.dpk, f. 37C0,—voor heiwerk, Gebrs. Mooihujjzen, Rijk, f.4466, voor timmerwerkvoor beton- en timmer werk gecomb. door K. W. A. Terreehorst, Aalsmeer, f. 13450, Voor den heer Jac. de Ridder alhier, werü door 't Bouwk.Bureau W. Maarse Jr. aanbesteed de bouw van een kassen-complex. Gegund aan Aarssen en De Jong alhier, voor f. 5968,—. Voor Gebr. van den Broek alhier, door voorm. bureau, eveneais een kassen complex. Gegund aan A. Hulsbos voor f. 7744. Do raad der gemeente komt Woensdag 16 Januari a,s., des namiddags 2.30 uur, in openbare vergadering bjjeen. Mej. M. Hulsbos te Aalsmeerderdijk is benoemd tot onderwijzeres aan de Bijz. Lage re School te Oosteinde. Over 1928 heeft de totale bouwsom der in deze gemeente gestichte gebouwen bedra gen f. 1.376.000,—Hieronder zijn begre pen: voor kassen f. 834.000,ketelhuizen, schoorsteenen en schuren f. 119.000,hui zen 423.000, KATWIJK-AAN-ZEE. Clu. Zeeliedenbond. Maandagmiddag vergaderde wederom de Ch^ Zeeliedenbond in de Gemeentezaak Thans werd deze bijeenkomst gepresideerd door den heer D. van Beelen. Voorz. v. d. Chr. Fabr. en Transp. Arb. Bond. De zaal was geheel bezet. De Voorzitter hoopte dat nu met het oude jaar de netten van de Chr. Vakorganisatie nog binnen gehaald zouden worden met een rijke vangst. Toen werd gezongen Ps. 133 1 werd voorgelezen Ps. 115 en ging hij voor in gebed. Vervolgens heette 6pr. de heeren v. d. Steen hoofdbestuurder van den C. Z. B. en Stapelkamp, vrijgestelde van den Fabr. en Transp. Arb. Bond hartelijk welkom, em wekte allen op, zich als een man aan te sluiten bij de Chr. Vakorganisatie en niet, zooals spr. hoorde dat 75 Katwijk^he Christelijke menschen lid werden van den modernen vakbond. Na het zingen van Ps. 81 12 gaf de voorz. het woord aan den heer v. d. Steen die er op wees dat trots onze zonden. God ons ge spaard heeft en wel gedaan. Zijn wij als Chr. Vakorganisaties gegroeid tot bijna 60.000 leden, he'lpl mede er een flinken stool an te geven zoodat we spoedig het getal 70.000 mogen bereiken. Spr. veronderstelt dat hel het nu alge meen bekend is. dal de Chr. Vakorganisatie niet den strijd voert om de macht, doch om het recht. Óm den arbeider een mensch- waardig bestaan te verzekeren, waarop hij als schepsel Gods naar recht en billijkheid aanspraak heeft Katwijk bekend om zijn algemeenen godsdienstzin is nog te weinig Christelijk georganiseerd, heigeen te betreu ren is voor de arbeiders zelf. want zonder organisatie heefl men niels te vertellen en wordt men genegeerd. In dit verband komt spr. meer in de on- derdeelen van de zaken het bedrijf betref fende. vooral ook wat betreft den Zondags- arbeid. Aan de Reedersvereeniging „Vuurbaak" alhier was een schrijven gericht, om over een en ander eens te komen te praten, doch, de reeders achten zulks niel noodig, wijl de sociale positie van de Katwijksche Visschers niet bij die vgn vi9schers elders ten achter 6taat. Met dit antwoord, hoe zeer ook gewaar deerd. was men niet tevreden waarom nog maals en wel op 27 Dec. aan de Reeders vereeniging werd geschreven dat „het door ons op prijs gesteld zou worden, om over het klaarmaken en de gageregeling met hen in nader overleg te mogen treden. Ten op zichte van het klaarmaken van de schepen, zouden we gaarne zien dat dit werit per daglooD werd betaald, althans, dat het tolaal-bedrag, wat nu werd betaald werd verhoogd en dat de gage per matrozendeel zou bedragen 31/4 pCt. van de bruto-be- somming na aftrek van kosten aan den ver koop verbonden. Daar dit zeer bescheiden wenschen zijn. dringen wij er bii U op aan ons dil onderhoud te willen toestaan en ons in de gelegenheid te stellen, deze voorstellen nader toe te lichten". Hierop was uit den aard der zaak npg geen antwoord ontvangen. Na nogmaals op het gevaar van hel verlies van den vrijen Zondag in het bedrijf gewezen en samen werking ernstig bepleit te hebben, eindigde spr. onder applaus der vergadering. De heer Stapelkamp nu 't woord krijgende sprak in den zelfden geest, maande ook aan tot aaneensluiting, want de enkeling staat machteloos. Van hel Gemeentebestuur te den Haag had snr een schrijven ontvangen dat de jaarlijksche steun aan werklooze vis schers zou ophouden omdat de verdiensten en de arbeidsverruiming wegens de moto rische krachten in de visscherii toegepast, dit nu niet meer noodig maken. Met een opwekking om lid te worden der organisatie besloot spr. Ds. Kalkman kreeg het woord die in een veelal humoristische rede de vergadering toesprak. Grondtoon daarvan was: Sluit U aan. dal is het eenige middel om de kwesties, als die er zijn. opgelost te krijgen. Niet lid te worden, beleekenl schade aan ons volk, gemeente, kerkelijk, sociaal en nersoonliik leven. Sprekers rede werd herhaaldelijk door applaus onderbroken. Spreker eindigde met een opwekkend woord om ook lid te worden van de Chr. Radio Vereen, waaraan velen gevolg gaven. De Voorzilter bracht dank aan alle spre kers waarna hij gelegenheid gaf om vragen te stellen. Enkele personen maakten hiervan gebruik en werden door de heeren v. d. Steen, Stapel kamp en ds. Kalkman beantwoord. Nadat een groot aantal nieuwe leden was ingekomen, sloot ds. Kalkman deze succes volle vergadering. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Apolonia, d.v. A. D. van Dnrjn en C. Hoek Jan, z.v. A. W. H. da Bes en J. Duijndam Simon, z.v. J. Duindam en A. Brokehnizen Jeanne Christine; d.v. G. J. Blink en N. H. A. de Ferrante Peti">- nella, d.v. P. J. de Graaf en J. M. van Leeu wen Frederik Huibert, z.v. W. Baalber- gen en J. Barnhoorn Nicolaas Theodorim Johannes, z.v. C. L Duindam en C. M. Heems kerk Johanna Maria, d.v. C. P. Hoogeveen en M. A. Kiebert Johanna Maria, d.v. H. C. Hoogeveen en E. C. M. van Leeuwen Jacoba, d.v. Nie. Korbee en M. v. d. Niet. Ondertrouwd: Johannes Nicolaas den Haan 24 j te Rjjnsburg, onlangs alhier en Trijntje van der Kwaak 23 j. te Rijnsburg Thomas Franciscus Anthonius de Lineei, 27 j., alhier en Catharina Wilhelmina van tier Klugt, 25 j. te Noordwperhout Leendert Kleer, 19 j., te Naaldwijk en Jannetje Cornelia Korbee, 21 j., te Noordwijk, onlangs 's-Gravenzande Cornelis van Diemen, 26 j., te Alkenvide en Elisabeth Anna Geertruida Rijnders, 25 j., te Noordwijk Leendert Hazenoot, 23 j., te Noordwijk en Arendje Zurjderdujju, duijn, 23 j., te Katwijk. Getrouwd: J. Hazenoot, 25 j. en D. Dujjn- dam, 24 j. Overleden: Aletta Elisabeth Verveer, 55 j., gehuwd met J. M. Grootenboer Max Otto Haferkorn, 43 j., gehuwd met A. C. L. Wischmeijer Klara Emma Susanna van der Sloot, 4 j., d.v. C. J. v. d. Sloot en K. A. Malz, te Den Haag Bancras van der Voort, 81 j., geh. met M. van Gastelen. Vertrokken: Janson N. W„ varensgezel naar Amsterdam, Rozenstraat 27huis; Ver- hager en fam. H„ bouwkundig opzichter n. Ermelo, Groenewegje; Claassen A. J., religi eust- (onderwijzeres) n. Druten, St. Jacobge- sticht Balk E. J., dienstbode, n. Noordwper hout, Dorpstraat bij de ouders; Wed. J. van Ommering, n. Leiden, Hooge Rpdp 188; van Asch D. E., kruideniersbediende, n. Er melo, Stichting Ermelo Veldwp; Doornbosch H., bakkersknecht n. Sassenheim, p.a. L. v. Vliet, bakker; Taskin J. J„ onderwijzer n. Noordwperhout, Langevelderweg 21; van Ocrt en fam. A. H. F., architect n. Barne- V6ld, Kootwijksche Zand „Reserve" Ugche- len, Bekkering C. J. H., huishoudster n. Oegstgeest, Rijngeeeterstraatweg 159. Gevestigd: Droog M., l.-verpleegster van Boskoop, Dr. Mr. W. v. d. Bergstichting; Visser N. W„ slagersknecht van Alphen a. d. Rjjn, Hoofdstraat 26; Verbeek C. C., Electrotechniscb Ambt. van Den Haag, Radio station Langeveld; Winkler S. F. F. (geh. met J. Visser) van Enschedé, Wilhelmina- straat 40, Thesingh H. N., instrumentmaker van Den Haag, Lijnbaanweg 19; Korbee J. C. van 's-Gravenzande, Toekomststraat 5. OEGSTGEEST. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. Klop te Hardinxveld en J. Vredenburg te Oegstgeest. Overleden: H. L. Sanders 63 j.C. P. van Ogen, 71 j. G. van Polanen, 3 j. C. H. Hoppenbrouwer, 87 j., echtgen. van I. Leget. Gevonden voorwerpen: een zilveren potlood, koffer (bruin leder), pantoffel (vilt), girobewp, zilveren armband, 2 portemon- naie's, daniestaachje, lipssleutel, jas, hand schoenen (glacé), rijwielbelastingp.aatje, re- gei jas, damsmantel, ri.v. dames.ior.oge, een haU muntbiljet van f. 10, De belangstelling voor do tweede Ned. Herv. Kerk breidt zich gestadig uit, hetgeen wel blpt uit de Verschillende binnenkomen de giften en toezeggingen. Behalve de finan- cieele gaven, w.o. meerdere van f. 100, is door een onbekende toegezegd de schen king van het zilverwerk ten dienste voer hei H. Avc-ndmaal; eon stel knielstoelen ten ge. bruike bjj de huwelijksinzegeningen, en door den Chr. Nat. Werkmansbond een nader te bepalen geschenk. Deze belangstelling vanuit de gemeente, die op hoogen prijs wordt gesteld heelt zich, volgens mededeeli ig v3n ds. Jansen Schoon hoven in 'den Kerkdienst van Nieuwjaars morgen, reeds uitgestrekt buiten de ge meente. IemaDd, die n.I. onbekend wcnscht te blijven, van buiten deze gemeente, heeft een bedrag van f.2000,geschonken. Dit is aan het begin van 1929 een zeer verblij dend vooruitzicht SASSENHEIM. Raadsagenda. De Gemeenteraad vergadert Donderdag 3 Januari, voorm. half 10 uur. Te behandelen onderwerpen: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Teloioon-openste..ing bij dag en nacht 4. Havenuitbreiding door slooping „Ame- rika". 5. Aanleg water en electriciteit „Klin kenberg". De eerste vergadering in dit jaar van den gemeenteraad is wel een zeer belang rijke. Als eerste belangrijk onderwerp noemen we de telefoonopenstelling bij dag en nacht De kosten van een en ander zullen bedragen ongeveer f.1300,per jaar; wanneer de Zon- en feestdagen worden uitgeschakeld, wordt dit f. 950, De gemeente moet dit bedrag aaD het Rp betalen, en nu heeft het gemeentebestuur aan de aangeslotenen een circulaire verzonden, waarin gevraagd wordt, le of doorloopende openstelling van het telefoonkantoor ver langd wordt; 2e of men zich er mee ver- eenigingen kan dat het kantoor op Zon- en feestdagen gesloten blpt en 3e of men bereid is in de kosten bij te dragen en hoe veel? Verwacht wordt blpbaar, dat de aangeslo tenen veel voor de openstelling zullen over hebben, want tevens wordt medegedeeld dat wann&er meer wordt toegezegd dan noodig mocht blpen, de bijdragen naar evenreilig- lieio worden verminderd. We gelooven, dat op deze manier de zaak een goede oplossing krijgt; beter dan in eeD naburige plaats, waar men de gemeente alleen voor de susten hel opdraaien. We zp benieuwd op welke wpe deze zaak opgelost wordt, want dat de openstelling er komt, gelooven we zeker. Dan komt weer lei sprake de Haver- uitbreiding. Deze zal in deze vergadering neg wel niet tot een oplossing komen. De zaak is wel meermalen besproken, maar nog met in kannen co kruiken. Men is het nog Diet eens over de wijze, waarop uitbreiding meel komen; dat ze komen moet, daarover is geen verschil van meening. Dan rest nog het stokpaardje van den heer Verklop water en .electriciteit voor Klinkenberg. Dit zal zeker geld vragen. Het is te hopen, dat de bewoners van dat deel der gemeente het zoo vurig begeerde water zullen krijgen, maar misschien valt bet hun, als ze het hebben, wel tegen, want de neer Verklejj verklaarde zelf in den Raad, dat hei voor zijn bedrp te duur is. We zjjn benieuwd hoe deze kwestie op gelost zal worden. Nabij <1® Julianalaan slipte een auto 6ii reed tegen een boom aan, stak vervolgens den weg over en botste tegen een tweeden boom aan. Natuurlp was de auto deerlijk gehavend, en werd later weggesleept. Da inzittenden kwamen er goed af, en hoewel juist veel kerkgangers op straat waren, kwa men geen persoonlijke ongevallen voor. Het Chr. Fanfarecorps „Crescen lo", dir. de heer W. J. Smolders, gaf ïd de GereL Kerk een goed geslaagde uitvoering. De op komst was zeer goed. Precies op tijd werd met hel programma, dat een 9-tal nummers bevatte, aangehangen. De verschillende num mers werden onberi peljjk uitgevoerd en de muziek kwam in het groote kerkgebouw zeer goeö tot haar recht. De aanwezigen hebben volop genoten en zullen rich den gang naar het kerkgebouw niet beklaagd hebben. Door de politie is alhier een bus aan gehouden, die niet minder dan 14 passagiers boven het maximum vervoerde. De 14 „bo ventallige" passagiers moesten uitstappen en met volgende bussen hun reis vervolgen. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodora Petronella, D. van A. J. Lindeman en Th. Vogelaar. Overleden: A. Dobbe 93 j. Zondagavond gaf de tooneelvereeniging ,St. Genesius" in het R.K. Vereenigingsge- bouw een uitvoering. De Weleerw heer G. Lohman, Kapelaan en regisseur der Ver- ccniging opende met een kort woord den feestavond en riep allen een hartelijk wel kom toe. De zaal was geheel gevuld met belangstellenden. Opgevoerd werd het tooneelspel van Gerard Nielen „Wal niet 9terven kon". De leden toonden door hun uitstekende uitbeelding en spel, de rollen le begrijpen en maakten indruk bij de aanwezigen. Hei pakkende dankwoord van den Zeer eerw heer P Meijer, Pastoor alhier, was ten volle verdiend Tot besluit werd nog op gevoerd een luimig looneelstukje „De nul van lijst 11" Zeer tevreden keerden allen huiswaarts. Voor het vanwege de Ver. van Leera ren afgenomeD examen boekhouden, slaag de de heer W. Jansen, alhier. ZOETERWOUDE. Maandagmiddag kreeg de zoon van den tuinder P. een aaDtal glaskisten op zijn liehaam. Hij werd met inwendige kneuzin gen opgenomen en moest onmiddellijk naar het ziekenhuis gebracht worden. Zijn toe stand is redelijk. Dinsdagmorgen omstreeks halfnegen sloeg het paard gespannen voor een rijtuig, waariü de landbouwer J. M. eD drie vrou wen gezeten waren, plotseling op hol Op den Westeindsehenweg geraakte het rijtuig met de wielen in een grintbak en kantelde in de sloot. Mej. K. wilde nog uit het rijtuig sprin gen, doch viel en bekwam een ernstige wonde in het gelaat. De drie overige in zittenden konden zich slerhta m veiligheid brengen door den leeren kap stuk te snij den. Het paard werd eveneens gered. met H. B. S. of M. U. L. 0. I worden dagelijks inge schreven v. d. 15 Jan. aanvangende „Speciaal-Cursussen" Dag. onderr. in Steno, Typen, Corresp.. Kant.- inrichting enz. als boven, met corresp. co Steno in 4 talen, enz. Boekh. en Corresp. (4 talen) Onze Specialiteit 1 Spr.uren 11-12,2-3,7-8 j INSTITUUT Hooflkant. Den Haag te Leiden UiTSLUimo Seen speciaal voor uitverkoop gekochte goederen, doch alleen onze eigen restanten VOOR ONGEKEND LAGE PRIJZEN ,m Deze Opruiming dnnrt slechts korten tijd, wij raden 0 aan, niet tot het laatst te wachten. 4700 Om 6 uur gaan wij beginnen met onze DE KOOPJES ZULLEN WEER WEGVLIEGEN HAAST U. HOOGSTRAAT 4. 4687 NIEUWE RIJN 1. Op een Handelskantoor wordt gevraagd een Brieven Bur. van dit Blad onder No. 4728. Hoofdvertegenwoordiger Assurantiekantoor vraagt energiek Jongmensch ter opleiding lot hoofdverte genwoordiger Na 3 maanden proeftijd vast salaris en pro visie Brieven mei uilv. inl. Bux. v. d. Blad No. 9591a. ENORM VERLAAGDE PRIJZEN 4731 geven wij op onzen bekenden 4212 Zware gouden pen, moderne f J aa luxe uitvoering 3—2

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 7