AGENDA. MUSEA. HOTEL „RIJNLAND" Vanouds bakmde keuken Gerenomm V/.jnksldP,- MËÈ&j.. U KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ook in 1929 dezelfde zuivere kwaliteit en daardoor de beste sigaret voor Uw gezondheid! VIRGINIA Ook met kurk en goud. rheumatiek jicht Zaterdag. V. E. Gemeenschap (Middelstee. 8). Samenkomst 8 1/2 uur nam. Zondag. Jeruël (Groenesteeg: Samenkomsten 10 \l voorm. en 6 1/2 u. nam. Leidsche Schouwburg: Vereen. Haagsch Tooneel, Hel Proces Mary Dugan, 8 1/4 uur. Ned. Leger des Heils: Samenkomsten v.m. 10 en nam. 3Vè IV* uur. Stadsevangelisatie (Morschweg 59): Sa menkomst. V. E. Gemeenschap: Morgen- en avond- eamenkomst Maandag. Jerruël: OudejaarsavondsamenkomsL 7 u. nam. V. E. Gemeenschap: Oudejaarsavondsa menkomst. 7 1/28 1/2 uur. Dinsdag. Jeruël. Nieuwjaarssamenkomst 6u. nam. Leidsche Schouwburg: „Jacob Cats*'. „De bruiloft van Kloris en Roosje" en „Het diner". 8 uur nam. V E. Gemeenschap: Nieuwjaarssamen komst .7 uur nam. K a t w ij k- a a n-Z e eZaal Casa Cara. Ds. Zandt van Delft. Nam. 6% uur. Woensdag. Zoeterwoude: Ik leer nog. Pluim- Veetentoonstelling. Donderdag. Stadszaal (groote zaal)N. R. V. afd. Leiden. Spr. Sjef van Dongen over het leveD aan de PooL Zoeterwoude: Ik leer nog. Pluim veetentoonstelling. Stedelijk Mnsenm de Lakenhal, Lange Scheistraal 2 Geopend in November, De cember. Januari en Februari van 103 uur Zondags vanaf halfeen Entrée Zondags kos teloos Maandags f 0 25. overige dagen f 0 10 Rnksmnsenm van Ondheden, Rapenburg 2S. Geopend van 10—3 uur; Zondags van 1—3 aur. Entrée Maandags L0.25, andere dagen f. 0 10. Geologisch Mineralogisch Museum, Garen- markt fedpren dag van 912 en van 1304 uur Zondagen gesloten Kosteloos. Ethnographiscb Museum, Rapenburg 67 69 eD Breestraat 18. Op werkdagen van 10—4 uur Entrée's Maandags f. 0 25; overige dagen f 0 10. Museum van Nat. Historie, v. d Werff- park Werkdagen 8 3012; 1.305. Zater-, dag« 8 30—12 Kosteloos Prentenkabinet, Rapenburg 71. Werk- dappn 14 uur Kosbloos. Herbarium, Nonnensteeg Dagelijks van 9—12 30 en 26 uur Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg. 73 Alle wprkdagpn van 1 April30 Sept. 96 uur; 1 Octoher 31 Maart 94 uur Op Zon- dagpn allpen van 1 April30 Sept. 10l uur. Kosteloos. De avond-, nacht- en Zondagsluiting der apotheken wordt van Donderdag 27 tot en met Zondag 30 Dec. a.s. waargenomen door de apotheek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Telefoon 594. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 uur tol Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doktoren: Bruining, Niemer, Schreuder en Starck. Te Oegstgeest wordt deze dienst waarge nomen door dr. Timmermans, telef. 390. De Oegstgeestsche apotheek, De Kempenaer- etraat 4, telel. 274 is dag en nacht geopend. RECLAME. AMSTERDAMSCHE Prima Brandstof VERZEGELDE ZAKKEN ANTHRACIET-MIJ. Wiener Schnitzel Doperwten Bessenbavaroise Slagroom t 1.25 Heerensingel 34-35,Tel.1523 A'Jam Hilversum Bussum Haarlem 9743 RECLAME. Menu's Zondag 30 December Vermicellisoop 4509 Roastbeef Yerscli. Groenten Montagne Russe. L 1.25 beginnen het boevenduo! Dat is werkelijk tip-top en af Sam de Vries en Ezerman zijn een stelletje, dat elkaar schitterend aanvult en ieder voor zich een rake typee ring geeft van het leuke type, dat zij voor- stellenspeciaal Sara de Vries ontpopt zich als een waar typeur. Jacq de Haas is de spil van het stuk als Joe en doet het als zoodanig ook uitnemend. Noemen wij dan nog Ko van Dijk als de diaken en Cares Rijken als de knecht en verzekeren, dat de overigen zich meeT dan voldoende aan passen. w.o ook de dames, die niet op den voorgrond treden Jeanne van Rijn en Jettie Kremer vooral dan blijkt zeker genoeg, hoe het gezelschap dit alleraar dierste bli.ispe' op alleraardigste wijze over het voetlicht weet te brengen 1 Een best bezette schouwburg heeft zich kosteliih genmoseerd en daarvan onom- fctootelijk getuigd. PREDIKBEURTEN. LEIDEN. Zondag. Evang. Luth Gem.: ds. J. Ph. Makkink. Geref. Kerk i. H. V. (Janvossensteeg) 10 u. y.m. en 5 uur nam., ds. H C. v. d. Brink. Rem KeTk: voorm. 101/2 uur ds. E. L Naula. Legerpredikant. Doopsgez Gem., voorm. 10 1/2 uur ds. F. Kuiper le Krommenie. Eglise Wollonne, le matin A 10 3/4 heures, Monsieur A. Allard, Bréda. Rel. Soc. Ver (Nutszaal), 7 uur nam. ds. P Eldering, van Rotterdam. Vrije Kalh KeTk (Stille Rijn 1 a): 10 1/2 uur voorm. Gezongen Mis. Maandag. Evang. Luth. Gem. nam. 7 u. prof. Loosjes Gerei. Kerk i, H V. (Janvossensteeg), nam. 7 1/2 uur. ds. H C. v d. Brink. Remcmstr. Kerk, nam. 7 uur. da P. D. Tjalsma. Doopsgez Gem., nam. 7 uur ds. L. Bonga. Eglise Wallonne, ie soir A 7 heures, J. P. Berlhaull, La Haye, cloture de I'année. Dinsdag. Ver. Vrijz. Herv.: 10 1/2 uur voorm., dr. K. H. Boersema. ALPHEN AAN DEN RUN. Zondag. Nod. Herv. Kerk (Julianastraat) Voorm. halftien ds. Johs. Stehouwer; nam half zeven ds. J. de Bruin. Hulpgebouw (Gouwsluis) nam., halfzeven ds J. G. L. Brouwer Ned. Herv. Kerk (Oudshoornscheweg): v.m. 10 uur dr Glas van Boskoop. Evangelisatie (Hooftstraal): voorm. half tien en nam. hallzeven de heer Dekker van Bleiswijk. Geref. Kerk (Hooftslraat): Voorm. 10 uur en nam. 6 uur de heer J. Snoei, cand. te Tune. Chr. Geref. Kerk (v. Reedestraat)voorm. halftien en nam 6 uur preekiezen. Geref. Kerk (Raadhuisstraat): voorm. 10 uur de heer Kamper en nam. 6 uur ds. Bosch. Geref. Kerk (de Ruilerslraat): voorm. 10 uur ds. Bosch en nam. 6 uur de heer Kamper. Martha-Stichting: voorm. 10 uur ds. A. W. Voors. Maandag en Dinsdag. Ned. Herv. Kerk (Julianastraat): Oude jaarsavond 7 uur ds. Stehouwer. Nieuw jaarsmorgen 10 uur ds. Brouwer. Ned. Herv. Kerk (Oudshoornscheweg): Oudejaarsavond 7 uur ds. J P Cannegieter collecte voor predikantsweduwen. Evangelisatie (Hooftstraat): Oudejaars avond 7 uur en Nieuwjaarsmorgen 10 uur de heer Mouw van Ederveen. Geref Kerk (Hooftstraat): Oudejaarsavond 7 uur ds. v. d. Heyden van Wassenaar; Nieuwjaarsmorgen 10 uur ds. Boscn. Chr Gerei. Kerk (v. Reedestraat): Oude jaarsavond 7 uur preekiezen; Nieuwjaars morgen halftien preekiezen. Geref. Kerk (Raadhuisstraat): Oudejaars avond 7 uur ds. Bosch Geref. Kerk (de Ruiterstraat): Nieuw jaarsmorgen 10 uur de heer Kamper. BODEGRAVEN. Maandag. Evang. Luth. KeTk: 7 uur nam. ds. E. L. Naula, Legerpredikant. BOSKOOP. Zondag. Ned. Herv. Kerk: voorm. 9.30 uur ds. Pott. nam. 6 uur dr. Müller. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en nam. 6 uur ds Dam. Geref. Gem.: v.m. 9.S0 en nam. 6 uur, Preekiezen. Maandag. Ned. Herv. Kerk: 7 uur n.m., de. Pott. Geref. Kerk: 7 uur nam ds. Dam. Geref. Gem.: 6 uur nam. ds. Kok van Gouda. Rem.-Geref. Gem., 7 uur nam., ds. W. van Noolen. Dinsdag. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur v.m ds Pott. Geref Kerk: 9.30 uur v.m. ds. Dam. Geref. Gem.: 9.30 uur, Preekiezen. HILLEGOM. Zondag. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en nam. 6 uur ds. Mulder. Geref. Kerk: v.m. 10 en nam. 6 uur ds. Van Herksen. Chr. Geref. Kerk: v.m. 10 en nam. 5 uur Lecsdienst. Maandag. Ned. Herv. Kerk- nam. 7 uur ds. Mulder. Geref Kerk nam. 7 uur ds. Van Herk9en. Chr, Gerei Kerk n.m. 7 uur, Leesdienst. Ned. Protestantenbond: nam. 6.30 uur, ds. D. A. Hoekstra. Dinsdag. Ned. Herv. Kerk: v.m 10 uur ds. Mulder Geref Kerk: v.m. 10 uur ds. v. Herksen. Chr. Geref. Kerk: v.m. 10 uur, Leesdienst. KATWIJK AAN DEN RUN. Zondag. Ned. Herv. Kerk: voorm. halftien en nam. 6 uur ds. Boltee. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 6 uur ds. Meijering. Maandag. Ned. Herv. Kerk: nam. 6 uur ds. Bollee. Geref: Kerk: voorm. 7 uur ds. Meijering. Dinsdag. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur ds. Bollee. Geref. Kerk v.m. 10 uur ds. Meijering. KATWIJK-AAN-ZEE. Gered. Kerk, 10 en 6 uur, ds. H. Ph. Ing- wersen. KOUDEKERK. Zondag. Nod. Herv. Kerk v.m 9.30 uur ds. Odé. Nam. 6.30 uur ds. Luuring v. Hazerswoude Geref. Kerk: v.m. 9.30 en nam. 6.30 uur ds. Haspers. Maandag. Ned. Herv. Kerk: 6 30 uur nam. ds Odé. Geref. Kerk: 6.30 uur nam. ds. Hasper. Dinsdag. Ned. Herv. Kerk- 9.30 uur v.m. ds. Odé. Geref. Kerk: 9.30 uur v.m. ds. Hasper. LEIDERDORP. Zondag. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur da P. Hof stede van Noordwijkerhout. Geref. Kerk: v.m 9.30 uur en nam. 6.80 uur ds. Ringnalda van Soerabaja. Maandag. Ned. Herv. Kerk: nam. 7 uur ds. H. Mondt Geref. Kerk: nam. 7 uur, ds. J. J. Dijk. Ned Herv. Kerk: voorm. 10 uur ds. H. Mondt, bevestiging van Amtsdragers. Geref. Kerk: voorm 10 uur ds. J. J. Dijk, bevestiging van Ambtsdragers. LISSE. Zondag. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, da J. de Bruin van Alphen a. d. Rijn. Nam 6 uur ds G. van Dijk. Geref Kerk: Halftien en 4 uur de heer Smit van Vogelenzang Christ Geref. Kerk: Tien en 5 uur ds. S. v. d. Molen. Geret. Gemeente. Halftien en 4 uur, Lees dienst Maandag. Ned. Herv. Kerk: 7 uur nam. ds. G. v. Dijk Geref. Kerk: 7 uur nam. dr. Th. Ruys Jr. Chr Geref. Kerk: 7 uur n.m. ds. S. v. d. Molen. Geref. Gem.: 7 uur n.m. ds. C. Met te Zaandam. Dinsdag. Ned. Hery. Kerk: voorm. 10 uur ds. G. van Dijk. Geref. Kerk: voorm. dr. Th. Ruys Jr. Chr. Geref. Kerk: voorm. 10 uur ds. S. v. d. Molen. Geref. Gem.: voorm. 9.30 uur ds. H. A. Minderman. NOORD WUK-BINNEN. Zondag. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur da Nicolai van Voorhout; nam. 2.30 uur (Bed. H. Doop) ds. W. W. van Haaften. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 5 uur ds. J. J. Dijk van Leiderdorp Maandag. Ned.-Herv. Kerk, nam, 6 1/2 uur, da Van Haeften. Dinsdag. Ned.-Herv. Kerk. voorm. 10 uur, ds. Van Haeften (Bevest. Kerkeraadsleden). NOORDWIJKERHOUT. Zondag. Ned. Herv. Kerk: 10 uur voorm. ds. P. Mondt van Leiderdorp. NOORDWUK AAN ZEE Zondag. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 en nam. 5 uur ds F. G. Hospers. Geref, Kerk: voorm. 10 en nam. 5 uur ds. Holtrop van IJmuidenOost OEGSTCEEST. Zondag. Ned.-Herv. Kerk, voorm. 10 uur in het „Groene Kerkje": ds. G. Hennemann, Jeugd dienst. Voorm. 10 uur in „Irene": ds. Jansen Schoonhoven. Maandag, Ned.-Herv. Kerk, nam. 7 uur in „Irene", ds. G. Hennemann. Dinsdag. Ned.-Herv. Kerk, voorm. 10 uur in „Irene" ds. Jansen Schoonhoven. RIJNSBURG. Ned.-Herv. Gemeente, 9 1/2 uur voorm. en 5 uur nam., ds. A. Altena. SASSENHEIM. Zondag. Ned. Herv. Kerk, v.m. 10 en nam. 5 uur dr. Krijkamp. Gerei. Kerk, v.m 9.30 en nam. 5 uur ds. Koers van Noordwijk aan Zee. Cjir. Geref. Gem.: v.m. 10 uur, nam. 6 uur de heer Aangeenbrug. Maandag. Ned. Herv. Kerk, nam 7 uur ds. Krijkamp. Geref. Kerk: nam. 7 uur prof. Van Schel ven van Haarlem. Ned. Prof Bond: nam. 6 uur dr. Sparnang van Amsterdam. Nam. 7 uur, leesdienst Dinsdag. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur ds. Krij kamp. Geref. Kerk: voorm. 10 uur prof. Van Schelven van Haarlem. V.m. 10 uur, leesdienst VALKENBURG. Zondag. Ned.-Herv. Kerk: 10 uur voorm. en 61/2 uur nam., ds. HtTmanides. Maandag. Ned.-Herv. Kerk: nam. 7 uur, ds. Herma- nide3. Dinsdag. Ned.-Herv. Kerk: voorm. 10 uur. ds. Her- manidos. VOORSCHOTEN. Zondag. Ned. Herv. Kerk: 10 uur voorm. ds. H. P Forlgens, nam. 5 uur de heer Zonneveld hulppredikant te Voorburg. WADDINXVEEN. Zondag. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 6 uur ds Steenbeek van Kampen. Geref Kerk voorm. 9.30 en nam. 5.30 uur ds. W Veder. Chr. Afg. Gem.: v.m. 9.30 en nam. 6 uur ds H. J. Grisnigt. Maandag. Ned. Herv Kerk: nam. 7 u ds. Stesnbeek. Gerei. Kerk, n.m. 7 u. ds. W. Veder. RECLAME. 4408 ARDATLf LONDON Chr. Afg. Gem.: n.m. 7 uur ds. H. J. Grisnigt. Rem.-Geref. Gem.: 7 uur nam. de heer P. Brakman, Herv. prop. te Hilversum. Dinsdag. Ned. Herv. Kerk: voorm. 9.30 uur ds. Sleenbeek. Geret. Kerk: v.m. 9.30 uur ds. W, Veder Chr. Afg. Gem.: voorm. 9.30 uur ds. H. Grisnigt WARMOND. Zondag. Ned Herv. Kerk: v.m. 10 uur, ds. G. van Dijk Azn van Lisse, nam. 6 uur ds. Kalk man van Katwijk aan Zee. Haandag. Ned. Herv. Kerk: n.m. 6.30 uur dB. Pras, van Katwijk aan Zee. Dinsdag. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur, ds. Locher van Leiden. WASSENAAR. Ned. Prot. Bond. nam. 7 uur, ds. J. W. K. Hoevers Lt., Den Haag. WOUBRUGGE. Maandag. Ned. Prot. Bond: 7 uur nam. mej. M. Herfst uit Leiden. ZOETERWOUDE. Zondag. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur ds. Lijsen uit Woubrugge. Maandag. Ned. Herv. Kerk: nam. 7 uur de heer E. L. de Wit van Noordwijk aan Zee. Dinsdag. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur de heer De Wit van Noordwijk. -» NED. BERV. KERK. Beroepen: Te Gouda: W. Deur, te Schoon hoven-, Te Ommeren (Geld.): H. van Heken, cand. te 's-Gravenhage, Te Gameren; G. Goverts, te Oldebroek; Te Ochten: J. H. Koster, te Montioort Bedankt: Voor Schalkwijk en 't Goy: I. C. G. Gobius du Sart, te Wijk bij Heusden. EREF. KERKEN. Beroepen: Te Scboondijke: S. van Wouwe cand. te Vtissingen. BOND VAN NEDERL. ONDERWIJZERS. Salarisactie en G. O. De algemeene vergadering van den Bond van Nederl. Onderwijzers heeft een langdu rige bijeenkomst in comité-generaal gehou den ter bespreking van de salaris-actie en van de resultaten van het Georganiseerd Overleg. Aangenomen werd met groote meerder heid van stemmen de volgende motie van het hoofdbestuur: De algemeene vergadering enz., van oordeel, dat de resultaten der salaris onderhandelingen in de Centrale Commissie van Overleg, tengevolge van het star vast houden der regeering aan haar eisch, dat de herziening voor ambtenaren en onder wijzers te zamen niet meer dan vijf a zes millioen gulden zou mogen kosten, de on- derwijsje geen stapje hoe klein ook, verder hebben gebracht in de richting van wat voor hen een behoorlijke bezoldiging zou kunnen worden genoemd; er aan herinnerend, dat in 1920 de cen trale commissie voor georganiseerd overleg de regeering adviseerde de salarisregeling der onderwijzers op te nemen in het Bezol digingsbesluit in een schaal ongeveer over eenkomende met die der commiezen bij de Posterijen dat dit advies destijds algemeene instem ming vond bij de onderwijzers-organisaties en bij nagenoeg de geheele Nederlandsch* pers van uiteenloopende richtingen; dat ook het advies van den onderwijsraad vrijwel met dat der centrale commissie over eenstemde; dat de motie-Ossendorp destijds bij de Tweede Kamer ingediend, de Regeering uit» noodigende dat advies te volgen, wel ie waar met 55 legen 38 stemmen werd ver worpen, maar ongetwijfeld zou zijn aange nomen. ais de Regeering, daarvoor vreezen- de, niet had gedreigd met aftreden of Ka- merontbinding; spreekt als haar vaste overtuiging uil, dat geen rust inzake het salarisvraagstuk voor de onderwijzers zal worden verkregen, zoo lang niet aan hun billijken eisch gelijkstel ling met de commiezen der posterijen, vol daan is; hecht haar goedkeuring aan het besluit van het AC.O P. om een nieuwe salaris actie in le zetten met een volledig salaris- program, waarin de wensehen der vier aan gesloten Bonden zullen worden verwerkt en waarbij dus volledige aandacht aan den onderwijzers-eisch zal worden geschonken; vertrouwt, dat door de Volksvertegen woordiging voldoende druk op de Regeerinf en van die, welke haar zal opvolgen, zal worden geoefend, opdat zij bereid zal wor den gevonden op deze basis nieuwe onder handelingen aan te knoopen; draagt het hoofdbestuur op daarvoor krachtig propa ganda te voeren. Voorts werd aangenomen de volgende mo tie van de afd. Amsterdam: De Bond enz., gehoord de besprekingen over het salarisvraagstuk. gelet op de vol gende feiten: lo. dat na het salaris-adres aan de Kamer in het najaar van 1927 door de Ze9 centrales ingediend, van de Regeering de toezegging is gekomen, dal de reeds vroeger ingediende salaris-memorie der organisaties aan een ernstige bespreking zou worden onderwor pen en dal daarbij volle aandacht aan de wensehen dier organisaties zou worden ge schonken; 2o. dat na deze toezegging der Regeering het salaris-adres aan de Kamer werd terug genomen; 3o. dat bij de daarop volgende onderhan delingen in de commissie voor georganiseerd overleg van Regeeringszijde een drietal voor waarden werden gesteld als conditio sine qua non welke dit „overleg" maakten tot een aanfluiting van een reëel overleg; 4o. dat daardoor van een werkelijke be- tcekenende herziening lot gedeeltelijk her stel van het aangedane onrecht in de afge- loopen jaren geen sprake kon zijn; 5o dat zelfs op het laatste moment, onder den dwingenden invloed der Regeering nog beduidende verslechteringen in het overeen gekomen accoord moesten worden geaccep teerd. Spreekt als zijn oordeel uit: lo. dat hij op een dergelijk georganiseerd RECLAME. oplossing, 7 hel besle en beproef3e inwrijfmiddel tegen Bi] apotheker» eo drogisten xexkxijgboar. 908 2-1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 2