ZEVEN KANSEN Paviljoen-Bioscoop - Katwijk aan Zee GEMASKERDE BRUID ZaYelfs> dat za T' da Raad van Beroep ia verworpen het beroep meente gehuldigd. Ds. R. C. de Lange, de te steunen, dat aller steun zal worden ver- H.H. P. Alberden Jzn. en J. Keessen Dzn., kregen. spraken de jubileerenden boekhouder toe, I Na een langdurige discussie over de met hem dank brengend voor alles wat hij voor betrekking tot de aan te gane overeen- de gemeente heeft gedaan, niet het minst j komst te stellen voorwaarden en bepalin- in den tijd der voorbereiding tot den bouw der nieuwe kerk. Zijn naam zal voor altijd hiermee met eere verbonden blijven. Ook als leekeprediker heeft hij aan de gemeen te groote diensten bewezen. Namens den kerkeraad werd den heer Alberden een prachtig schilderstuk aangeboden. De jubi laris dankte met een korte toespraak voor de hulde hem op dezen dag gebracht. Op den eersten Januari a.s. zal het 25 jaar zijn geleden, dat de heer D. Stork als klokluider door den gemeenteraad werd aan gesteld. lederen werkdag om 12 uur wordt door hem de klok in den toren geluid, zoo- als dat sinds onheugelijke tijden gebruike lijk is. Een gebruik, waarschijnlijk ontstaan in tijden, toen de landlieden, vèr van het dorp en hun woningen op den akker wer kende en niet beschikkende over zak-uur- werken, herinnerd werden door het luiden dat de middag, de tijd was aangebroken, waarop zij moesten eten. En nog, tot op dezen dag, luidt de klok, en hoewel ieder wel weet hoe laat het is, zou men er toch niet gaarne afstand van willen doen. We hopen, dat het den heer Stork gegeven moge zijn, nog vele jaren met lust en gezondheid onze dorpsklok te luiden. H-et Kerstfeest werd Woensdagmiddag voor de eerste maal in de nieuwe kerk ge vierd met de kinderen der Doopsgezinde Zondagschool. Een tweetal kerstboomen was opgesteld. Ds. de Lange, de heeren Jb. lAlderden en A. Angenent, hoofd der school yan Leimuiden, vertelden den kleinen kerst verhalen. Benige kerkstliedjes werden door de kinderen gezongen, waarna zij getrac- teerd werden op chocolademelk en andere versnaperingen. De kerk was geheel bezet; talrijke ouders hadden mede het kerstfeest met hun kin deren willen vieren dezen middag. De kin deren kregen na afloop ieder een cadeautje mee naar huis. De bloemenveiling op den tweeden Kerstmorgen trok weer, evenals ieder jaar, veel belangstelling. Groot was de aanvoer van seringen, prunus en lelietjes, terwijl enkele partijtjes rozen en chrysanten nog aanwezig waren. Over het algemeen is de kwaliteit der seringen than9 goed en de prij zen dezen morgen besteed waren uitstekend te noemen. Verwacht wordt echter nu wel, dat bij het vermeerderen van den aanvoer van seringen de prijzen wel spoedig wat zullen dalen. HAARLEMMERMEER. Gemeenteraad. De verbreeding van den Krnisweg. De Raad van deze gemeente kwam Don derdagmiddag in openbare vergadering bij een. Voorzitter de burgemeester mr. A. Slob. Afwezig de heeren Jansen, Beljaars en Gerritse. Een voorste! tot vaststelling van de voorwaarden waarop de gemeente het door haar gestichte gebouw met proeftuin (land- bouwwinterschool) in gebruik heeft afge staan aan het bestuur van de afdeeling Zuidelijk deel Noord-Holland van den Chr. Boeren- en tuindersbond, gevestigd te Am sterdam, werd goedgekeurd. Mede in verband met de bekrachtiging van bovengenoemde voorwaarden werd tot lid in de commissie van toezicht op de landbouwwinterschool in de vacature- Overmeer benoemd de heer P. W. Blom. Ingekomen was een adres inzake het aanleggen van een nieuwen weg door den heer P. G. Knibbe bij zijn boerderij gelegen langs den ouden veldweg nabij den Vijfhui- zerweg. De voorzitter deelde eerst nog mede dat in de vorige vergadering bij het vaststellen van de verordening op de wegenbelasting nog achterwege was gebleven het verzoek ,van B. en W. om in den vervolge wan neer daartoe strekkende verzoeken moch ten inkomen aan den aanleg van nieuwe wegen te mogen medewerken door zelfstan dig een besluit te nemen met inachtneming van de gestelde voorwaarden en zoodanige bepalingen als B. en W. verder zullen noodzakelijk achten. Nadat deze machtiging was verleend .Ontspon zich een breedvoerige discussie over pver het verzoek van den heer Knibbe, met wiens verzoek wordt beoogd een uit breiding van de rozencultuur in die omge ving en het streven van vele personen om ingevolge de landarbeiderswet aan den aan te leggen weg een huisje te bouwen. De te stellen voorwaarden werden na een door den heer Van Wijk voorgestelde wijziging tenslotte vastgesteld. Hierop kwam aan de orde een voorstel tot het treffen van een regeling met het bestuur van de provincie Noord-Holland betreffende de verbetering en verbreeding van deD Kruisweg in Hoofddorp. De voor zitter gaf een uitvoerige toelichting om trent het groote plan dat de hoofd-inge- nieur-directeur van den provincialen wa terstaat in ons gewest Noord-Holland heeft gereed gemaakt om ook enkele openbare verkeerswegen in den Haarlemmermeerpob der te verbeteren en daardoor te verkrij gen een betere verbinding tusschen Heem stede en Utrecht via Hoofddorp, Aalsmeer en Uithoorn. Ook het aanzien van Hoofd dorp zal daardoor geheel veranderen; een plan waarvoor ook de volle medewerking van de gemeente onmisbaar is, omdat zij zal moeten dempen den Kruistocht en ver der zal moeten weten te verkrijgen dat de betrokken eigenaren aan de gemeente voor het beoogde doel afstaan van hun percee- len een zoodanige strook van het voorerf als noodig zal blijken om den nieuwen Kruisweg met de aangrenzende paden over al een breedte te kunnen geven van 19 meter. Verder deelde de voorzitter mede dat hij zich, na de nersoonliik met de eige naren van de daarbij betrokken perceelen grond gehouden besprekingen, sterk maak te dat met eenig geduld allen zullen too- »en të bezitten zooveel burgerzin en ern- fctigen wil om deze zaak van algemeen nut gen, waarbij de werkverschaffing het rio- leeringstelsel enz. ter 6prake kwamen, werd de beslissing over deze zaak aangehouden. HILLEGOM. De uilvoering van gewijde muziek in de Geref. Kerk onder leiding van den heer C. J. de Koning J.Czn. was vrij goed be zocht De heer de Koning speelde orgel muziek van Handel. Guilmant, Elerl en Bach. Het Chr. Dubbel Gemengd kwartet zong oud Nederlandsche liederen, en bood daarmee veel te genieten. Het dubbel kwar tet, dat gedirigeerd wordt door den heer de Koning, heeft sinds 1924 een goeden naam verworven. De orgelmuziek stond hoog; aan het slot gaf de heer de Koning op verzoek een prach tige improvisatie op het orgel. De' IJsclub te Hillegom heeft een jaar vergadering gehouden, die goed bezocht was. In het midden gelaten zij, of de verloting van drie prijzen oorzaak was van de goede op komst. De voorzitter sprak met voldoening over het aantal leden en donateurs; hij klaagde hitter over het bestuur van den Vennipper Polder, dat f. 25 eischt voor de bemaling van de baan. Volgens het jaarverslag telde de vereeni- ging 52 donateurs en 86 leden. De rekening sloot met een batig saldo van f. 75.91. Er is echter een schuldbekentenis van f. 300. De drie periodiek aftredende bestuurs leden werden herkozen. Met animo raadde de vergaderden naar het aantal boonen in een vaas; de opbrengst strekte ten bate van de kas. De vergadering nam een motie van afkeu ring aan, over den eisch van het polderbe stuur. KATWIJK-A AN-ZEE. Prcpaganda-avond Chr. Radiovereeniging. Gisteravond hield de afd. Katwyk aam Zee van de Nederlandsche Christelijke Radio vereeniging een propaganda-vergadering in de zaal voor Chr. Prot. Belangen. De voorzitter, ds. Kalkman, opende het samenzijn door te laten zingen Ps. 68 10, begeleid door de Chr. Muziekvereeniging lj N.I., onder haar directeur, den heer P. Cl. Langmuur, las vervolgens Ps. 19 en ging voor in gebed. Komend tot zijn onderwerp wees spr. er op dat er op Radiogebied veel strijd was. Spr. vergeleek deze eenigszins met den school strijd, zooals wij dien kennen en den socia len strijd. Vervolgens stond spr. stil bij den grooten zegen die wij hebben in den Chnstelijken Radio, het wondere instrument, waarvan ook onze zeelieden zoo veel genot Door een tweetal inwoners alhier is bij de politie aangifte gedaan, dat des nachts ruiten van hun woning waren stukgegooid. Men heeft hier vermoedelijk met baldadig heid te doen. De politie stelt een onder zoek in. NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke Stand. GeborenElizabeth Maria, D. v. Th. v. d. Berg en D. Roodenhuis. Martina ja- coba, D. v. A. v. d. Burg en J. v. Wierin- gen. Petronella Anne, D. v. J. H. v. d. Drift en A. Slootbeek. Johanna en Pe tronella, Ds v. J. W. Franck en A. v. d. Berg. Theodorus Nicolaas en Nicolaas Theodoru8, Zs. v. J. M. van Sohie en C. J. de Ridder. Francisca Johanna, D. v. J. C. v. d. Voort en P. C. de Ridder. Overleden: Petrus Kerkvliet 77 j., onge huwd. Gehuwd: Foppo Bruinsma 24 j. en Ever- tje M. Musegaas 22 j. De heer J. Pennings. gedurende meer dan twintig jaar lid der Oranje-vereeniging heeft als zoodanig ontslag aangevraagd. Voor het examen coslumière slaagden te Utrecht, de dames Heemskerk, Broekhof, Duindam en v. d. Klauw. NOORDWIJK AAN ZEE. Het 3-jarig zoontje van den heer v. R. alhier, dronk uit een heete koffiepot, en verkreeg hierdoor brandwonden, zoodat de dokter overbrenging naar het ziekenhuis noodig oordeelde. Gisteren is ten Zuiden van ons dorp bij mijlpaal 85 een lijk aangespoeld van een mannelijk persoon, dat in verren staat van ontbinding verkeerde Het lijk was ge heel ontkleed en zonder kenteekenen. Door bemiddeling van de politie werd het naar de algem. begraafplaats alhier overge bracht. Het is niet uitgesloten dat men te doen heeft met het lijk van een der opvar renden van dé ,,Salento". Den Italiaan- schen consul is bericht gezonden. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. Instructie en jaarwedden Gemeentewerklieden. Be» ncemingen. Voorzitter de heer J. G. M. van Griet- huysen. Afwezig de heeren de Graaf en Varekamp De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen worden voorgelezen van de vorige vergadering, die ongewijzigd worden gearresteerd. Onder ingekomen stukken merken wij op eenige missieven vau Ged. Staten, houden de goedkeuring van genomen raadsbeslui ten, w.o. de verordening op mechanische muziek en betreffende den bouw van de nieuwe O.L.-School. De Voorzitter deelt mede dat door den alhier, op de verre zee, de verkondiging yan den heer D de Koning> inzake de ver. van het woord van God konden aanhooren en de Psalmen en Gezangen mede zingen, alsof ze eir bij waren. Met een geestig slotwoord, betrekking heb bende op het zeemansbedrrjf, eindigde spr. en gaf het woord aan ds. L. J. van Leeuwen van Haarlem, voorheen pred. te Hilversum en lid van het hoofdbestuur der Ned. Chr. Badio-Vereeniging. In een ernstig en pakkend betoog, deed spr. eerst mededeeling van een film door hem gezien waarin op kunstige wijze vertoond werd, hoe de Radio werkt, om daarna het Goddelijk wonder daarvan te bespreken, dat echter ook evenals de boekdrukkunst een stap naar het kwaad kan zjjn, als deze won- dere techniek in niet Christelijke banen ge leid wordt. Daarna behandelde spr. het gezegde van de tegenpartij, n.l. dat de Christenen secta- risme kweeken in den aether, doch als daar van sprake is, dan is dit zeker niet aan enze zgde, want bjj de vrijzinnigen vechten zeifs reeds drie groepen om den voorrang, cm van de A.V.R.O. niet eens te spreken. Het begrip van rechtvaardigheid ten opzichte van cos, schjjnt bij die groepen totaal vv'eg te zjjn. Het verwijt: „Gij gaat samen met Rome", werpt spr. verre van zioh. Met man en macht moet gij u aansluiten bjj de Chr. Radio Vereen., opdat wjj met Gods zegen pal bljjven staan in den strijd om onze Chris telijke zender, eindigde spr. Ds. Ingwersen sprak het slotwoord. Ook deze spr. wees op het groote gevaar dat dreigt. Het gaat er om of we ons zullen moeten vergenoegen met de z.g.n. neutrale en Vrijzinnige omroepen of dat ons Chris tenvolk zijn eigen omroep zal houden. Het Katwjjksche volk, dat in meerderheid gods dienstig is en de Chr. Radio boven de andere prefereert, moet daarvoor bidden en werken. Onze God heeft ons de Radio gegeven en la ten wjj die dan gebruiken tot eer van Zijnen driemaal heiligen Naam. Met e«i opwek kend woord om lid te worden van de Ned. Cbr. Radio Vereeniging, besloot spreker. Tusscheo de verschillende toespraken voer- de U.N.I. eenige muzieknummers uit, o.a. „Zjj zullen het niet hebben", „Hom Com Tro- me" en „Als ge in nood gezeten". Ds. Ingwersen gaf als slotzang op Ps. 138 1, waarna hij met dankgebed eindigde. Ongeveer 70 nieuwe leden gaven zich op. NOORDWIJK. Bij de politie alhier is door den heer De J. te Katwijk aangifte gedaan, dat van zijn land in „de Klei" onder deze gemeente een partijtje bruine boonen is ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. üchlingsbelastint!. en voorts dat bij den Gemeente-Ontvanger kasopname is gedaan en deze in orde is bevonden. Een verzoek om subsidie van de Ned. Politiehonden-Verceniging, wordt afwijzend beschikt. De begrooting 1929 is door Ged. Staten teruggezonden met verzoek om enkele wij zigingen betreffende comptabiliteit waartoe wordt besloten. Aan de orde gesteld werd: Aanvraag gelden ingevolge art 72 L.O -wet door de Bijz. School aan den Morsch. Het bedrag wordt vastgesteld en toegestaan op f. 231 Eenige comptabiliteilsvooretellen worden goedgekeurd. Credic-taanvraag voor het leg gen van waterleidingbuizen Rhijnhofweg. B. en W. stellen voor hen hiertoe een crediet toe te staan van f. 2500 waartoe wordt besloten. Voorstel regeling jaarwedde gemeente werklieden en vaststelling instructie. B. en W. stellen voor de aanvangsjaar- wedde te bepalen op f. 1200 en 6 volgende jaren eene verhooging toe te kennen van f.50, waardoor de maximumwedde komt op f. 1500. De heer Bakker vraagt of deze regeling nieuw is, terwijl de heer v. Breda pleit voor oen pensioen-gerechtigd leeftijdsgrens van 60 jaar. De Voorzitter antwoordt dat deze rege ling nieuw is, terwijl spr. ongewenschl acht de leeftijdsgrens te verlagen, daar deze algemeen is bepaald op 65 jaar. De jaarwedderegeiing wordt goedgekeurd. De instructie gemeentewerklieden werd breedvoerig besproken. B. en W. stellen voor den werktijd vast te sleUen: 'van 1 Febr. tot 1 Nov. van v.m. 7 uur tot n.m. 6 uur en van 1 Nov. tot 1 Febr. van des morgens licht tot des avonds donker, en den arbeid op Zaterdag te stellen tot n.m. 1 uur. De heeren Uitlenbogaard en Bakker spreken zich uit tegen den vrijen Zaterdag middag en achten de gemeente niet ge bonden aan zoodanigen korten arbeidstijd. De heeren den Ouden en van Breda juichen de voorstellen van B. en W. toe. In bijna alle bedrijven van eenige beteeke- nis wordt de 48-urige werkweek toegepast zooals door de wet is voorgeschreven, zoo dat de gemeente zeker niet langer kan doen arbeiden. De heer Paardekooper acht den werk tijd in den winter te lang. De heer v. d. Burg 9luit zich aan bij den heer Paarde kooper en zegt dat verkorten in den win- zeker gewenschter zoude zijn. De menschen Zaterdag 29 December '28, Dinsdag I Jan. '29 en Donderdag 3 Jan. '29 COMEDIE IN 6 ACTEN. GROOT DRAMA IN 6 ACTEN. 4354 Prijzen der plaatsen45, 70 en 90 cent kunnen toch niet met een lantaarntje gaan werken? zegt spr. De Voorzitter antwoordt den heer Bak ker dat de gemeente zeker volgens de ar beidswet verplicht kan worden, deze op de gemeentewerklieden toe te passen en wijst daarbij op de gemeente Noordwijk waar dit is voorgekomen. Hierna wordt voorgesteld door de heeren v. d. Burg, Paardekooper en Bakker, <3er» werktijd vast te stellen: van 1 Maart tot 1 October van v.m. 6 uur tot n.m. 6 uur en van 1 October tot 1 Maart van des morgens licht tot des avonds donker met rusttijden van v.m. 8.309 uur en van n.m. 121.30 uur. Dit voorstel in stemming gebracht, wordt aangenomen met 5 tegen 4 stemmen, die van de heeren- v. Breda, den Ouden, Rubenkamp en Nijssen. Vervolgens wordt vastgesteld den vrijen Zaterdagmiddag en het aantal verlofdagen op 6 per jaar en bij voorkomende ziekte het eerste halfjaar doorbetaling van het vellen bedrag en 2e halfjaar half loon. Benoeming gemeentewerklieden. B. en W. stellen uitbreiding voor van 3 arbeiders zonder en met handhaving van de vuil'verbranding van 4 arbeiders. De heer Paardekooper acht uitbreiding met 2 arbeiders voldoende. De Voorzitter deelt mede dat de laatste 5 jaren is gebleken, dat dit aantal zeker noodzakelijk is. De heer Rubenkamp zegt dat dien tijd gemiddeld een 7-tal losse arbeiders in dienst is geweest en aoht naar aanleiding daarvan, en de uitbreiding1 der gemeente een getal van 4 zeker niet over bodig. De heer Bakker wijst den Voorzitter op do behandeling van de begrooting waarover uitbreiding niet is gesproken. De Voorzitter zegt. dat daartoe strekkende plannen in voorbereiding waren, die toen zijn medegedeeld. Den heer den Ouden is bevreesd voor een overcompleet, als eenmaal de geheele we genverbetering is tot stand gekomen. Do Voorzitter deelt die vrees niet, en wijst op het altijd voorkomend onderhoud. De heer Paardekooper acht 1 vaste ar beider, gerekend buiten de bestaande vaca ture, voldoende, en doet daartoe een voor stel. Hierna wordt in stemming gebracht het voorstel van B. en \V. n.l.: het aantal arbeiders uit te breiden met 3. Dit wordt verworpen met 5 legen 4 stemmen. Tegen stemde de heeren: Paardekooper, den Ouden, Uittenbogaard. Zandbergen en Bakker. Door den heer v. Breda wordt dan een lusschen-voorstel ingediend n.l.: om aan stelling van 2 werklieden. Dit voorstel in stemming gebracht, wordt aangenomen met 5 tegen 4 stemmen, die van de heeren Paardekooper, Uittenbogaard, Zandbergen en Bakker. Hierdoor vervalt aldus het voorstel- Paardekooper. In de vacature gemeentewerkman v. d. Berg, stellen B. en W. de volgende voor dracht voor: N. van AbswoudeG. Ouwer- sloot. De raad gaat dan in geheime zitting over. Na heropening wordt benoemd met 7 stemmen (2 blanco) N. van Abswoude. Tot nieuwe gemeentearbeiders worden dan benoemd: G. Ouwersloot en D. A. Driessen Bespreking aanbod M.IJ.V.O. inzake af voer vuilnis. Uit deze besprekingen blijkt dat dit aan bod aanmerkelijk financieel nadeel zoude medebrengen; indien geen voordeeliger voorstellen inkomen, zal bestaande ver- branding9melhode gehandhaafd blijven. Het kohier Schoolgeld vervolgonderwijs wordt vastgesteld. Benoemd worden tot lid van het Bur gerlijk en H. G. Armbestuur, de heeren: J. v. d. Voet en J. C. Spaargaren. Benoemd werd tot lid van de Comm. van Toezicht Lager Onderwijs, de heer J. van Noord. Tot leden der Commissie voor Werkloos heidsverzekering werden herbenoemd de heeren N Haasnoot en W. den Dubbelden. Hierna werd de openbare vergadering ge sloten en in geheime zitting behandeld: Reclames Schoolgeld. Burgerlijke Stand. Geboren: Prijna, d. van P. v. d. Meij en M. Slootweg. Ondertrouwd: A. L. van Delft te 0cg9t- geest en M. Slootweg te Valkenburg (Z.H.) Overleden: G. de Jong, 53 jaren. Omstreeks half elf is achter het Groene Kerkje in den ochtend van 2en Kerstdag, de directeur van de N V. Begrafenis Onder neming Amsterdam met zijn auto gemerkt G. 8410, door onbekende oorzaak tegen een langs den weg staanden boom opgereden De auto was daartegen niet bestand en werd ernstig beschadigd en moe9t worden weggesleept. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor, wat zeker een wonder is. Door de R.K. Tooneelvereeniging „St. Lucas" is 2en Kerstavond een uitvoering gegeven in het gebouw „St. Willibrord. Op gevoerd werd: „De Hellas", tooneelspel in 3 bedrijven, gevolgd na de pauze door „Frederik de Groote." Blijspel in één be drijf. In beide stukken is keurig werk ge leverd. De talrijke aanwezigen applaudi- seerden hartelijk. RIJNSBURG. Gistermiddag om twee uur werd in tegenwoordigheid van den kerkeraad en het college van kerkvoogden en notabelen in de Brouwerstraat alhier de eerste steen gelegd van het nieuwe lokaal der Ned. Her vormde Gem., tot den bouw waarvan voor eenige maanden werd besloten, en waarDij de pastor loei een kort woord sprak. SASSENHEIM. Bloemententoonstelling. Nu men hier en daar reeds enkele bloe men voor de ramen ziet, heeft het tentoon- stellingsbestuur ook het gebouw „Bloem- lust" weer opengezet voor do eerste ten toonstelling. Te ongeveer 2 uur opende do voorzitter van de commissie, de heer A. Frijlink met enkele woorden de tentoonstelling, die zoo als met vele andere exposities bij de ope ning het geval is, nog niet geheel gereed was. AJ is het zeer vroeg in den tijd, is de deelname zeer goed te noemen. Uit de ge heele streek is ingezonden. Naast bekende handelssoorten zijn vele nieuwe soorten aanwezig. Ingezonden zijn: Hyacinthen, Darvn- en Mendeltulpen, Narcissen en Irissen. Het geheel is zeer fraai opgesteld tusschen groen en varens en toont wat er met onze bolgewassen bereikt kan worden. De ter*- toonstelling die Zaterdag ook nog geopend is, is een bezoek zeker overwaard. Burgerlijke Stand. Geboren: Hermanus Martinus, Z. v. J. Kübn en B. van Bostelen. Johannes Cor nells, Z. v. J. Koning en H. M. van der Aeep. OndertrouwdHermanus Lambertus EU ferink, 25 j. cn Johanna Petronella Smit, 23 j. Gevestigd: Mej. A. Waasdorp, Hoofdstr. SOf, van Hillegom. R. Varkevisser en ge zin, Westerstraat' 6, van Katwijk. Mej. C. Vervaet, Hoofdstraat 160 van Haarlem mermeer. C. G. J. Lohmann, Hoofdstraat 20O, van Leiden. Vertrokkën: Mej. A. van der Maden, vart Teijlingerlaan 33 naar Lisse. A. van der Zwaan, v. Hoofdstraat 30a, n. Rotterdam. Naar men ons medeelde, zou de in aan bouw zijnde toreD der R.-K. Kerk, reeds nu sporen van verzakking vertoon en VALKENBURG. Bnrgerliike Stand. OndertrouwdA. L. v. Delft, van Oegst- geest en M. Slootweg, van Valkenburg. Overleden G. Kort 73 j., echtgenoot van Joha. v. d. Zwart. Bij de herstemming voor een lid van het kiescollege tusschen de heeren H. Haan tjes en G. de Wit, verwierven beide candi- daten elk 85 stemmen. Na loting werd de heer H. Haantjes verkozen verklaard, dio zijn benoeming heeft aangenomen. Met de kinderen van do Zondags school heeft het bestuur een opgewekt Kerstfeest gevierd. Er was buitengewoon veel belangstelling van ouders en oud-leer lingen Om zes uur verzamelden allen zich om den prachtig opgesierden kerstboom. Het rustige, zachte kaarslicht, verwekte een wijdingsvolle stemming, die den geheelen avond bleef. Als voorzitter had ds. Herma- nides de leiding. Door het woord van een paar der leiders en verschillende gezongen liederen, heeft men ernstig getracht, de kinderen en ook de grooten te laten gevoe len, wat de komst van Christus in de We reld tot ons te zeggen heeft en wat die komst voor ons beteekent. De kinderowt werden rijkelijk onthaald. Een ontroerend moment was het in het bijzonder, toen ds. Hermanides herdacht, dat mej. T. van Ok- keren nu 30 jaar met de Zondagsschool het Kerstfeest vierde en nog immer met jeug dige kracht en heilige overtuiging. Groot en klein zong staande de geliefde juffrouw de bekende zegenbede uit Ps. 134 toe. Als aandenken ontving zij een schilderij voor stellende Christus de kinderen van alle rassen ontvangende. Tot slot dankte ds. Hermanides allen voor hun goede medewerking en ging voor in dankgebed. Voldaan ging ieder en in het bijzonder de kinderen met hun schat ten, toen huiswaarts. WARMOND. Jnbilenm van Mej. W. Ch. Breuninghoff. Het was een goede gedachte van den Kerkeraad dezer gemeente, de viering van mej. Breuninghoff zilveren jubileum aan de Zondagschool te doen samenvallen met de kerstfeestviering dier school. Het kerkgebouw, waarin een prachtigen kerstboom prijkte, was zeer goed bezet. Ds. Rutgers, oud-predikant dezer ge meente, speciaal voor deze gelegenheid aangezocht de kerstfeestviering te leiden, maakt aan het eind hiervan gebruik de da mes der Zondagschool namens de gemeente dank te zeggen voor al hetgeen zij in het af- geloopen jaar weder voor de kinderen had den gedaan. Een bijzonder woord van hulde en dank richtte spr. tot mej. Breuninghoff, die ge durende een kwarteeuw met zooveel liefde en toewijding haar taak vervulde. Al9 spre ker hare rijzige figuur ziet, denkt hij on willekeurig terug aan haar vader, met wien hij, als ouderling, eenige jaren in deze ge meente heeft mogen samenwerken. Een man, die steeds zijn beste krachten gaf in het belang der gemeente en wiens voorbeeld in zijn dochter navolging vindt. Bij woorden alleen wilde spreker het niet laten en het wa9 hem daarom aangenaam, namens geimeentenaren, leerlingen en oud-» leerlingen, de jubilaresse een dames- schrijfbureau te mogen aanbieden, waaraan zij naar hij hoopte nog menig rustig uurtje zou kunnen doorbrengen. Eenige dames zongen daarna mej. Breu ninghoff een zegenbede toe, waarop haar door hare mede-help9ters aan de Zondag school een goed geslaagde foto in lijst, voor stellende het kerkgebouw en omgeving, werd aangeboden. Mejuffrouw Breuninghoff dankte zicht baar bewogen voor de onverwachte hulde haar gebracht. Namens den Kerkeraad dankte de heer C« Breedijk, ds. Rutger9 voor zijn groote wel willendheid deze bijzondere ker9tfeestvie- rini te hebben willen leiden. Xa afloop bleven de dames der Zondag school, ten huize van mej. Breuninghoff, nog een uurtje gezellig bijeen, waar mej. J. Heenk, mede namens de andere dames, de jubilaresse dankte voor de aangename sa menwerking en haar Wens namens een oud-collega than9 in Duitschland wonen de, een geschenk in zilver aanbood. De collecte voor de Marthastichting te Alphen a. d. Riin, gehouden tijdens de Kerstfeestviering, bracht op f. 21.75. 3-2.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7