UIT DE OMSTREKEN. LAND- EN TUINBOUW. VISSCHERIJ-BERICHTEN. RADIO-PROGRAMMA. den. Rijuzaterwoude-Alkemade toelegt, kon dit K B evenmin op financ, overwegingen gegrond zijn. Maar terzake, de gemeente Leimuiden Meel ook na dit K B. onwillig om den geu- nngsdienst met Leiden gezamenlijk te rege len. zoodat de regeling door Ged. Staten vastgesteld werd ln deze regeling werd be paald, dat deze zou gelden tot 1 Jan. 1929. Door Ged Staten werd in den loop van hel jaar 1928 gevraagd of de gemeente Lei muiden prijs stelde op continueering van de regeling inzake den vleeschkeuringsdienst met de gemeente Leiden, ook na 1 Januari 1929 Medegedeeld werd, dat de gemeente Leimuiden hierop prijs stelde, indien de ge meente Leiden de keurloonen belangrijk zou verlagen. Deze gemeente deelde echter mede, dat zij hierlos niet kon overgaan, aangezien de ge meenten Leimuiden-Rijnzaterwoudc en Al temade een verlies opleverden van circa (.2200 per jaar. In de memorie van toelichting, behooren- de bij de wet van 18 Mei 1922 Stbl. 305, waarbij art 23a v. d. Vleeschkeuringwet in gevoerd werd, wordt gezegd: „Samenwerking tusschen gemeenten, zij hel op aanzienlijk kleiner schaal dan bij ii Warenwet, is echter zeer wenschelijk, «oral omdat op deze wijze een belangrijke .«paring van uitgaven kan worden ver tegen.'' Dit kan dus niet voor de gemeente leiden gelden, aangezien die gemeente op den meergemelden buitendienst f. 2200 per jaar toelegt De vraag rijst dan ook bij ons „Waarom is juist van de bevoegdheid neergelegd in art 23a der vleeschkeuringswet bij onze gemeente gebruik gemaakt, terwijl tal van gemeenten in de buurt een eigen keurings dienst hebben. We noemen slechts Wou- brugge, Nieuwveen, Zevenhoven, Sassen- heim. Lisse, Voorhout en Noordwijkerhout. Indien dergelijke gemeenten bij Leiden ge voegd werden, dan kon wellicht een beroep op de financieele resultaten in verband met de samenwerking, te billijken zijn, en zou den zelfs de keurloonen verlaagd kunnen worden." Op het oogenblik is een con \-sie nit den raad dezer gemeente benoemd, die alles in het werk zal stellen om het K B., waarbij de gemeenten Alkemade, Leimuiden en Rijnzaterwoude gedwongen werden den keuringsdienst met Leiden te regelen, inge trokken te krijgen. Waar 1 Januari bijna in het land is, zien wij met verlangen de resultaten dezer besprekingen en misschien komende besluiten van hoogere organen te gemoet. 0 i. hadden voor en aleer de gemeenten lot gezamenlijke regeling gedwongen wer den. deze eerst blijk hebben moeten geven, niet in staat te zijn, tot het hebben en gaan de houden van een zelfstandigen plaatse lijken keuringsdienst. Bij de rondgang door de gemeente beeft men voor den bouw der Herv. Pasto re het mooie bedrag van ruim f. 2500 aan rijwillige bijdragen ingezameld. Met de rbrengst van den bazaar ad f. 1800 wordt rit te zamen reeds een aardig bedrag. RIJP WATERING. Burgerlijke Stand. Geboren: Henricus Adrianus, z. van P. II. Bergman en A. M .Ahlers. Christina Sophia, d. van C. P. de Haas en A. C. Heemskerk. .Alida Maria, d. van C. J. Krijger en C. M. van Leeuwen. There- sia Adriana, d. van W. de Jong en J. H. Bizot. Cornelis Johannes, z. van J. Bar- tels en van M. C. van der Meer. Jaco bus Hendricus, z. van F. Loos en van M. van Hameren. Toen de echtgenoole van den heer I P. alhier bezig was met het bakken van ien brood in den oven van het fornuis, viel en stukje vuur uit den kachel op den vloer. Mej. P. bemerkte dit wel en zij wierp bel stukje vuur weer in den kachel. Blijk baar heeft zij echter een stukje laten lig gen. Want toen zij even later op haar knieën voor het vuur lag, om het brood te keeren, werden haar kleeren door het vuur aangetast. Zij zelf had dit nog niet zoo dadelijk bemerkt, doch een 12-jarig zusje rag het vuur en begon luid te roepen. Hierop heeft mej. P. spoedig haar branden de kleeren uitgeworpen, zoodat zij er met den schrik afkwam. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Maarten, z. v. L. van Prooyen en W. Both Beligje Maria, d. van T. B. van Noort en N. M. Droog. Pieler, z. v M Schouten en M. M. Hoogendoorn. Cornelis, z. v. J. van Triet en W. A. Ver- meij. Overleden Leendert Rip, 71 jaar. Gevonden: een handschoen. Inlichtingen len raadhuize. AALSMEER. Het 121/2-jarig bestaan der Coöp. Tuinbouw bank. In hotel „De III Kolommen" werd het l2'/a-jarig bestaan der Coöp. Tuinbouw- 's herdacht. De concertzaal was geheel gevuld met leden en genoodigden. De voor ster. de beer M. Alderden Czn., riep allen welkom toe en hield vervolgens een be bouwing over de bank. waarin hij her innerde aan den snellen groei en daarmede gepaard gaande grooten bloei. En nog steeds groeit zij wat in dit jaar weer is bewezen. Bedroeg de omzet in 1927 f. 30 000.000, is die reeds ruim f 40.000.000 of 25 pCt. tneer Aan spaargelden is nu f. 1.500 000 ingelegd, terwijl de reserve der bank tot f 100 000 i9 gestegen Hij sprak woorden v®n waardeering tot den kassier, den heer M van der Zwaard, sinds de oprich- 1 als zoodanig in functie Uit erkente- üjkheid bood het bestuur hem bij deze gelpgpriheid een gouden horloge aan Do 2eer P van der Meer Pzn., sprak namens Raad van Toezicht w turdeerende woorden. Burgemeester A. Cotijn van Nieuwer-Amstel voerde het woord namens de Boerenleenbank te Amstelveen en wees op de goede verstandhouding tusschen beide zuster-vereenigingen De oud-voorzitter de heer J. van der Linden Czn van Utrecht herdacht den tijd dat hij nog het voorrecht had zitting in het bestuur te hebben, en sprak zijn beste wenschen uit voor de toe komst der instelling. De heer Van Kla veren te Uithoorn roemde de wijze, waarop de Aatsm. Coöp. Tuinbouwbank wordt be heerd, terwijl burgemeester J Kastelein namens het gemeentebestuur sprak. Ver schillende leden voerden nog het woord, allen bestuur en kassier dank brengen voor wat zij in dezen tot stand hadden mogen brengen. De heeren J. Keessen (viool") en W. Keessen (piano) verleenden dezen avond hun medewerking en men bleef nog langen tijd gezellig bijeen. Het bestuur toonde zich ec-n gul gastheer. De zaal was feestelijk met planten en bloemen versierd. \j|n de gelegenheid om de vereen, te feliciteeren word door velen gebruik gemaakt. De afd. van de Ned. Vereen, tot Af schaffing van Alcoh. dranken hield Zater dag een propaganda-avond in „De III Ko lommen". Voor haar trad op Willem van Capellen, die declameerde „Brand", van Hendrik Ibscn. terwijl ds. v. Wijhe, van Nieuwveen sprak over: „De stem. die roept". Beiden oogstten veel succes. De zaal was geheel bezet. HAARLEMMERMEER. De in de Ned.-Herv. Kerk te Hoofd dorp gehouden collecte ten bate van het fonds tot stichting van kerken »n de nieuwe Zuiderzeepolders, heeft bijna f 80 opge bracht. Tot onderwijzer aan de bijzondere school (R.-K. St. Josephschool) te Nieuw- vennep alhier (hoofd de heer F. G. Alke made) is benoemd de heer C. J. van Zeist tc Lisse. Er wordt geweldig geklaagd over den onhoudbaren toestand waarin de ringdijk tusschen de Sloterbrug en bet vliegveld Schiphol verkeert. Hij moet thans zoo ellendig slecht zijn dat de autobus van de firma Van Poel geest uit Amstelveen niet dan met groote moeite en kosten zijn dienst kan onder houden. De directie van do K.L.M. heeft zich met een vriendelijk verzoek tot het bestuur van den Haarlemmermeerpolder gewend, die met het onderhoud is belast en de taak heeft om te zorgen dat deze belangrijke verbindingsweg tusschen Amsterdams en zijn vliegveld voor het algemeen verkeer bruik baar blijft. De firma Van Poelgeest moet zelfs de hulp van het college der Ged. Staten hebben ingeroepen, want- dit is voor haar een levenskwestie. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: H. Breekveldt en A. v. d. Hoogt. Getrouwd: M> J. C. Besselaar en E. E. Schilpzand. Bevallen: C. C. van der Tonnekreek Schipper, Z. F. BarkDocts, Z. M. J. J. de GrootBeyersbergen, Z. Geslaagd is voor het apothekers-assis tent examen mej. C. van der Jagt alhier. Het bouwen van een noodkerk vqor de Ned.-Herv. Gem. is ondershands aanbe steed. Ingeschreven werd door de firma's Van Wijnen voor f. 3497, J. van der Jagt Zn. vöor f. 2731, A. Grasper voor f. 2569 en B. Imthorn Zn. voor f. 2384. Het werk is aan den laagsten inschrijver opgedragen. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tooneelver. „Nut en Genoegen" en het R.-K. Zangkoor besloteD onlangs om verschillende redenen voortaan niet ieder op zich zelf. doen gezamenlijk uitvoeringen te geven. Men was van meening, dat zulks ook ongetwijfeld bij het publiek in den smaak zou vallen. Door genoemde samen werking nu zal een program gegeven kun nen worden waarvan men zeggen kan „voor elck wat wils". Op den 2den Kerst dag zal in het Parochiehuis de eerste uit voering door de gezamenlijke vereenigin gen gegeven worden De baten zullen zijn voor het Parochiehuis. KATWIJK-AAN-ZEE. De heer M. Ridderhof, van Zierikzeo gedurende het jongste badseizoen tijdelijk agent van politie alhier, is met ingang van 1 Januari 1929 als agent van politie be noemd te Overschie. Gevonden voorwerpen, waaromtrent el- ken werkdag inlichtingen verkregen kunnen worden aan het bureau van politie: een tam konijn, een wit nieuw kraagje met bon van Vroom en Dreesmann ten bedrage van 84 cents. In de plaats van den heer J. A. de Best die bedankt had, is thans gekozen als regent van het Gasthuis de heer Jn. van Duijvenboden. Als regent van het Weeshuis in de plaats van den zelfden, werd gekozen de heer G. de Best J. Azn. De collecte voor 3e Prinses Juliana bewaarschool heeft in de Herv. Kerk f. 200,01 opgebracht. Voor de Zending werd f. 12,50 gecollec teerd. Voor de Zending werd alsnog gecollec teerd f. 47,20, in totaal dus f. 1275,86Vs- LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Maria d. van G. Aan- gcenbrug en F. W. H. van d. Pot Mar- tinus Nicolaas z. van M v. d. Putten en C Elfering Antoniu9 Petrus z. van G. J Hobbe en M. J. Trompert Barendina Margaretha d van S. v. d Molen en W. H van Deventer - Wilhelmina d. van J J. van Stein en C Nieuwen hoven Overleden- Martina Mathilda Hoogkamer 2 jaar Frederik Reinier Jacob Hul 2 weken. SASSENHEIM. Do Stcrt. No. 246 bevat de 6tatuten der alhier opgerichte N.V. Gebrs. van Zon- neveld's Bloembollenkweekerij en Handel. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter, Z. van J. Korpershoek en M. Voois. Tot leden van het kiescollege zijn ge kozen de heeren P A. Verhaar en C. Lan- geveld Jr.. die hun benoeming hebben aan genomen. Woensdagavond a.s. is er nog herstemming tusschen de heeren H. Haan tjes en G de Wit. Door het kiescollege is herkozen als dia ken de heer J Ouwersloot Jz. en in de plaats van den heer H. Haantjes, die bedankt heeft als ouderling, de heer D. van Dijk Pz Bei den hebben hun benoeming aangenomen. In een van de zakjes voor de kerk werd een gift van f.25 gecollecteerd. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Gob or en: Corstiaan ,z.v. W. D. van Wijngaarden on H. van Dam. Met ingang vaD 1 Januari 1929 is be noemd tot agent vaD politie te Wassenaar de heer J. Sinke, agent van politie, alhier. WARMOND. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt Woensdag a.s. des voormiddags te 10 uur in openbare vergadering bijeen. Punten van behande ling: 1.» Ingekomen stukken. 2. Wijziging van tarief der drinkwater voorziening. alsmede der voorwaarden van aansluiting. 3 Voorstel tot reorganisatie der brand- woer. 4. Raadhuisaangelegenheid. 5 Comptabiliteit 0. Wat verder ter tafel zal worden ge bracht. 7. Rondvraag. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. W. van Laar en J. J. Boot, W. J. Paardekooper en G. Visser. H. Knijnenburg en M. A. van der Burg. J. F. Heijman en A. M. G. Gilbert. Geboren: Erilia Ena Romelia, D. v. jhr. J. D. H. de Beaufort en jkrr. R. L. L. Speelman. Margaretha, D. v. K. Slot en M. van der KnaaD. Johanna Wilhelmina Adriana. D. v. J. Verhast en B. W. van Rijn. Overleden: Johanna Catharina Wilhel mina Muller, vr. v. F. P. Koning 67 j. Peter Thomas Maijer, ongeh. 84 j. Ada Joanna Adriana Nering Bögel, vr. v. L. C. Westerenk 58 j. RECLAME. 3675 R.-K. BOND VAN MELKVEEHOUDERS. Kringen Den Haag, Leiden en Rotterdam. Onder voorzitterschap van den heer J. 0. Paardekooper vergaderden gistermorgen in gebouw „Amicitia" te Den Haag de krin gen Den Haag, Leiden en Rotterdam van den R.K. Bond van Melkveehouders. De voor zitter opende de vergadering en installeer de den nieuwen geestelijke adviseur, den weleerw. heer N. Pronk, kapelaan te Leid- schendam. Na goedkeuring der notulen van de vo rige vergadering werd een bespreking ge houden van den melkprijs Daar aanleiding var. een conferentie met den Melkhandel op 10 December l.L De Melkhandel wil den prijs met ingang van 16 December verlaagd zien met een r/g cent Na ampele bespreking werd den secretaris opgedragen den Melkhandel te berichten, dat de kringen Den Haag, Leiden en Rot- terdam geen genoegen nemen met de voor gestelde verlaging. Besloten werd voorts pogingen in het werk te stellen om te komen tot oprich ting van een coöperatieve stoomzuivelfa- briek. Bij de rondvraag werd op de wensche- lijkheid gewezen van de oprichting van een R.K. landbouwschool in de omgeving van Delft. Het bestuur werd opgedragen den L. T. B. te verzoeken stappen te doen, om in 1930 te komen tot de oprichting van een R.K. landbouwschool, bijvoorbeeld te Schipluiden. Het bestuur werd ook opdracht gegeven de contracten voor April van het volgend jaar tijdig geregeld te hebben. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring op gebruikelijke wijze. PLUIMVEE. ZIEKTEN. Voortdurend is alles wat leeft blootge steld aan velerlei goede, maar niet minder ock aan zekere kwade invloeden, die heel wat riekten kunnen teweegbrengen. Tegen ai dat kwade bestaat er gelukkig een buiten, gewoon krachtige en tevens hoogst ervaren hulp en die is de inwendige geneeskracht, dit var het lich-1 i uitgaat buiten den wil van hel individu. Deze ongeziene natuur kracht huist in elk levend wezen en treedt op zoodra er een storing in de functies of een beschadiging in de weefsels ontstaat Zjj herstelt zoo mogelijk alles wat bescha- digG is, maar schieten haar pogingen te kort, dan ontstaat er een toestand, dien wjj ongeneeslijk noemen. Zoo is het daarom een dwaling te meenen, dat de aangewende geueesmiudeieo een riekt.-, een wond ofeeni- gc andere beschadiging zouden kunnen ge nezen. Neen zij knnnen met meer doen dan de natuurlijke geneeskracut n e 1 p e n, of het verioop ervan bespoedigen. Hon derden bewijzen hiervoor liggen maar voor 't grjjpen. Nemen we aan dat een haan of hen een wond oploopt aan den kam, waarbij bloeding ontstaat. Al dadelijk wordt (leze vrijwel tot siXs.aad gebracht door de stolling van een zeker bestanddeel van het bloed, waardoor de geopende adertjes worden d.cbt- gestopt met een ontzaglijk klein propje ve zelachtige stol Weldra beginnen aan de wondranden zich cellen te vormen, die een zacht bloedrijk weelsel doen ontstaan, dat vaak betiteld wordt met den naam wild- vleesch. Dit weefsel groeit onaigebroken voort, de randen naderen elkaDder en slui ten aaneen. De wond is al bijna dicht. Kort aaarca krimpt die nieuwgevormde wondrand meer samen en een grooter ot kleiner lit- teekeu is achtergebleven, doch de wond is gbiiezen. Dat doet alles die geheimzinnige natuurkracht en zij doet het volkomen. W ij vinden het heel gewoon en zeggen ,,de na tuur heeft hier genezen". Maar nemen wjj eens aan dat een der gruotere s.agaders zwaar verwoud was. Dan veriest het dier zóóveel van zijn levensbloed, dat het sterft. En nu kan hier hulp ver leend worden van buitem af. De gapende wond kan deskundig toegenaaid worden, bloedstelpende m.dde.en brengt men aan, een verband wordt gelegd ennu moet ailes verder weer aan „de natuur" overgelaten worden om de verdere genering aan te brengen. Wij hebben dus de natuurkracht kunnen steunen in een taak, die anders bij na zeker voor haar te zwaar zon geweest zijn. Moeilijker wordt het werk van de genees kunst als er gebreken, fouten of storingen zich voordoen in de inwendige orga nen. Maar ook dan nog kan de natuur ge steund worden in haar generings-werk als de juiste geneesmiddelen gekozen worden. Hoe het ook moge loopen, ten slotte moet de natuur het genezen bewerken. Hebben bjjv. ziektekiemen de overhand, dan schie ten ook haar krachten te kort en het lichaam, de levende cellenstaat, bezwijkt. AJs onze lezers het hiervoor aangestipte eer. oogenblik overwegen, zul.en ze tot het inricht komen, dat wij in vele gevallen bij or.ze dieren aan de natuur haar loop kunnen laten, dat ingrijpen onzerzijds achterwege kan blijver en dat men dus niet te gauw naar zoogenaamde geneesmiddelen moet gr'ijpen. Twee zaken behooren Verder door ons toegepast te wortien, n.I. ten eerste ons pluimvee zóó te behandelen en bun omgeving zóó in te richten, dat ze de hoogste levens kracht bezitten om daardoor tegen aanval len van riekten, kansen op verwondingen enz. bestand te zijn. Ten tweede tot oprui ming, tot almaken zoo gauw mogelijk te be sluiten, zoodra men met een ernstige, voor al me een besmettelijke riekte te doen heeft of met zulk een verwonding, die geen noop op herstel geeft De ervaring toch heeft ge leerd, dat doktoren met pluimvee doorgaans weinig succes heeft. Daarentegen achten wij het beter hier nog eenige voorbehoedende raadgevingen to verschaffen. I. Begraaf geen gestorven dieren in uw stadstuin. Geef ze mee aan de ascbophalers, waar alles in groote ovens onschadelijk wordt gemaakt. Bouw een riekenverblijfje, zonnig en tochtvrij, steeds ten gebruike gereed, waar in u dadelijk elk dier, dat iets ongewoons vertoont, kunt afzonderen. 3. Plaate aangekochte dieren niet dade lijk bil de anderen, maar houd ze eenige dagen in observatie. 4. Voor elke ziekte moet een oorzaak zijn, tracht die te leeren kennen of beter r.og te voorkomen. 5. Lucht, licht en zindelijkheid zijnde voornaamste voorbehoedmiddelen legen aller lei riekten. 6. Voorie uw rennen van vlechtdraad van zulk een maaswjjdte, dat mnsschen er niet door kunnen. Zulks bespaart veel voer en geeft althans meerdere veiligheid tegen het overbrengen van besmetting uaor deze vogels. 7. Verdelg ratten en muizen. Ze maken uw dieren onrustig, kunnen besmetting over- brengen en zelfs jonge kuikens vermoor den. 8. Konde, tocht, vochtigheid veroorza ken snot. Deze riekte kan nooit veroor zaakt worden door wat het dier eet, omdat het een aandoening is der Inent- wegen. 9. Diphterie en pokken zijn besmette lijk en zeer moeilijk te genezen. Zelfs genezen exemplaren zijn er minderwaar dig door geworden, zoowel voor den fok ais voor productie 10. Tuberculose is ongeneeslijk er. voor de omgeving zeer besmettelijk. Ruim de door die kwaal aangetaste exemplaren op. II. Gaapriekte door lucht] jjpwormen ver oorzaakt, komt in de steden slechts zel den voor. Zuiver drinkwater, liefst leiding water beeft de voorkeur als beste voorbe- üoedmiddeL 12. Longziekten worden voorkomen doot frissche lucht in de slaaphokken, vrij van tocht, redelijk belicht 13. Kuikendiarrhee voorkomt men door juiste voedering, droge behuizing, af gezon dere van grootere dieren, waartusschen do kleinen in de verdrukking geraken. Eenige droppels amandelolie zijn een prach tig genees- en voorbehoedmiddel. 14. Kalkpooten voorkomt men door nooit dierfe. of vooral kloeken in de ren toe te laten, die reeds min of meer deze vieze kwaai hebben. Eens per maand de pooten inwrijven met een weinig raapolie, houdt ze glad en mooi. 15. Daar, naar men meent, eileideront- stekii.e kan ontstaan door het eton van gla zenmakers, meikevers en sprinkhanen, moet mer zorgen dat de renkippen deze insec ten niet kunnen verorberen. 16. Door goeden loopbodem, zonder scher pe stukken steen, gebroken porcelein of glas, voorkomt men de voetgezwellen, die ook wel kannen ontstaan door scherpkanti- ge zitstokken. 17. Opjagen, waardoor de kop gevaar loopt bezeerd ol zwaar gestooten te worden, dient nauwkeurig vermeden. Opvangen moet kalm en bedaard, liefst tegen den avond of in de schemering gebeuren. 18. Het is goed in of bij de ren steeds een banddoek gereed te hebben om zich zelf de handen en eventueel de oogen en snavel der boenders schoon te maken. 19. Besmetting kan ook door personen, die zieke dieren hebben in een onbesmette ren overgebracht worden, vooral door aan klevend vuil aau de schoenzolen. 20. Bij bezoek aan besmette hoenderver- blijven dient men zich te ontsmetten door wasschen van de handen en door het goed afvegen der voeten aan een mat, waarop een sterke creo.ine-oplosiing is aangebracht. De misschien afgezaagde, maar toch vol komen ware uitdrukking: Het is beter een ziekte te voorkomen dan te genezen, moet voortdurend in acht genomen worden. IJMUIDEN, 18 Dec. 1928. VISCHPRIJZEN. Tarbot per kilo f. 1.800.58, Griet per kist van 50 kilo 1.5932, Tongen per kilo f. 2.10—1.55, Groote Schol per kist van 50 kilo 1.33—26, Middelschol f.37—31, Zet- schol f.3933, Kleine Schol f.39—15, Schar f. 296, Roggen per 20 stuks f. 27 17.50, Vlcelcn per stuk f. 4.671.87, groote Schelvisch per kist van 60 kilo f. 5654, Middel Schelvisch f. 5133, Kleinmiddel Schelvisch f.4121, Kleine Schelvisch f. 3014, Kabeljauw per kist van 125 kilo f. 9070, Gullen per kist van 50 kilo f. 36- 11, Lengen per sluk f. 3.702, Heilbot per kilo f. 1.90, Wijling per kist van 50 kilo f.116, Koolvisch per sluk f.20.47, Makreel per kist van 50 kilo f. 3429. Aangekomen 13 stoomtrawlers: IJM. 2 met f.5600, IJM 196 met f.6620, IJM 5G met f.3500, IJM 158 met f.2381, IJM 26 met f.2850, IJM 65 met f.3822. IJM 110 met f. 3520, IJM 238 met f. 1417, IJM 163 met f.2266, !JM 37 met f.9500, IJM 42 met f.3262, IJM 28 met f.3552, IJM 72 met f. 3212 besomming. Pianiianport Hr. Ms. „Loodsboot 6". 14 December. Op 53 gr. 3' Nbr. en 3 gr. 18' Ol. SCH. 37. 2 kantjes; SCH 48, 8 kantjes; SCH 236, 8 kantjes; SCH. 399, 5 kantjes; SCH 5, 5 kantjes. VOOR WOENSDAG 19 DECEMBER. Hilversum, 1071 M. 10.0010.15: Mor genwijding 12.152.00: Concert door het Boris Lcnski-Trio 2.30—800: Cursus leerbewerking 3 001.00' Maak hot zelf! 4 005 00: Lezing over hel oude Egypte door prof. dr D. Cohen 5 45615 Le zing door het Kon Ned Landbouwcomité 6.157.15: Concert door het Boris Lensky- Trio 7.157.45: Gezondheidshalfuurije door dr P H. van Eden 8.05—8 35: C. Spit: Dc triomf der snelheid 8.3510.15 Operaconcert. Het Omroep-orkest o. 1. v. G. Rio, met medew. van loden der Italiaan- sche Opera. Hnizen, 40 9 M. Na 6 uur 1852 M. Uit sluitend NCRV.-uilz. 11.0011.80: Zie- kendienst o. 1. v. Ds. D. Tom 12.301.45 Concert Mej. E. Sandow, piano en orgel; J. Richters, viool; P de Vries, fluit 5.00 —6.00' Kindcruurtje o. t. v. G. Westra Mzn. Mej. B v. d. Veer, zang; T. Schiebaan, guilaarbegel. 6.307.00; Fransche les. beginners 7.007 30- Eneelsche han delscorrespondentie 8.058.30; Causerie van G. Weslra Mzn.De NCRV in den Om roep 8 30' Zangwijding in de Evang. Luth. Kerk te R'dam Hel Ëv -Luth. Kerk koor „Cantate Deo", o. 1. v. C H Moorman; Lulh. Orkeslver. „L. O. V." o. I. v J Alters; J. T. Schaddelee. orgel; C. E. L. Simonls. viool; J A. A. Simonis, cello. Daventrv, 1600 M. 10.35; Kerkdienst 11.20: Gramofoonmuziek 12.20- Bal- ladenconcert (tenor-alO 12.50: Gramo foonmuziek 1.202 20: Orkestconcert 250: Feest van do ..Little Londoners" 3.20 Balladcnconcert (sopraan-hariton-fluit) 4.05: Licht klassiek concert. Pelersfield strijkkwartet 5.05' Concertorgelbespellng 6 85: Kinderuurlje 6 20: Gramofoon muziek 6 36: Nieuwsber. 6.60- Tuln- praatje 7 00: Muziek 7 05 Schubert's pianosonaten 7 20' Lezing 7 35 Mu ziek 7 45. Lezing 8 05' Dansmuziek 8 45: ..The blue Forest", sprookjempera van J Cheneviere en L. Aubert in 3 acten (9.20: Nieuwsber 9.35' Lezing) 11.00: Voorlezing vdoor John Drinkwater 11.2012 20: Dansmuz. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12 50 2.10: Orkestconcert 4.055.05: Orkest- concert 8.5011.20 Concert Mile Tis- sot, voorlezing: Mme. PaixSeallles. zan geres. Kamermuziek. Langenberg, 469 M. 10.3511 15: Kerstmuziek voor scholen 1130- Mecha nische muziek 12.251.50: Orkcstcon- cert 3.46415: Kerstoratorium van Bach 5.05—6.50- Orkestconcert. Uit mo derne opera's 7.20815- Concert door het Klein Weragorkest 8.20- Koorcorcert Weragkoor, orkest en solisten. Daarna dans muziek Kónigswnsterhansen (Zeesen), 1680 M 11.203.50' Lezingen 3 504 50' Or- kcstconcert 4.607.05: Lezingen 7 20 Das Chrislelflein". onera in 2 nclen van Pfilzener Daarna tot 11 50 Dansmuziek Hamburg, 395 M. 3.50: Kamermuziek (piano viool, cello) 5 20- Orkeslcnncert 7 20- WinlersonnewedAe Daarna vroo- liike avond 10.0511.20: Het Searpa- orkest. Brnssel. 509 M 5.20' Orkeslcnncert 6 50 Finsche muziek 8 35' Gramo foonmuziek 8.5010.35' Orkeslconcert. Hr. Heuclin, piano. 3-2.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7