69ste JAARGANG ZATERDAG 15 DECEMBER 1928 No. 21092 Officieele Kennisgevingen. V LEiDENAARS LET OP UW SAECK! STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DliR ADVERTENTIEN: 80 Cta per regel root advertent.cn uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertentièn 38 Cta. per regel Kleine AdvertentiPn uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en -Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30 Incasso volgens postrerhl Voor eventueele opzending van brieven 10 Cis pnrto te hptslen Etewiisnummer 5 Cts Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voer Leiden per 3 maanden ƒ2.35. per weekƒ0 18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0 18 Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. AFSLUITING LANGEGRACHT. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat het ge deelte van de Langegracht (Noordzijde), vanaf den hoofdingang nabij het Admini stratiegebouw der Lichtfabrieken totaan het gebouw der Vuilverbranding met inbe grip van de Volmolenbrug, in verband met het makeii van een uitbreiding van de ge bouwen der Electriciteitsfabriek. vanaf Maandag 17 December a.s. tot nadere aan kondiging voor alle verkeer zal zijn afge sloten. A. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 15 December, 1928 BEVOEGHEID TOT STEMMEN BIJ VOLMACHT. Burgemeester en Wethouders van Leiden maken bekend, dat een kiezer, met inacht neming van bet in de Kieswet bcoaalde. be voegd is bij volmacht te stemmen, indien zijn beroep of werkzaamheden medebrengen, dat hij herhaaldelijk of althans gedurende het gedeelte van het jaar. waarin de stem ming gewoonlijk valt. werkzaam pleegt tcJ zijn "buiten de gemeente od welker kiezers lijst hij voorkomt, mits zijn afwezigheid, indien hij gedurende het tijdvak of de tijd vakken, waarin hij aldus werkzaam is, een of meermalen in die gemeente terugkomt, als regel telkens langer dan drie dagen duurt. Mede is. met inachtneming van het in de Kieswet bepaalde, bevoegd bii volmacht te' stemmen de vrouw, welke gehuwd met een kiezer, die voldoet aan de bovenvermelde voorwaarden, met haar man. in verband met diens beroep of werkzaamheden, afwezig pleegt te zijn. De kiezerslijst wijst aan. welke kiezers bevoegd zijn bij volmacht te stemmen en voor welke verkiezing zij daartoe bevoegd zijn. De aanwijzing geschiedt niet dan nadat de belanghebbende een daartoe strekkend met redenen omkleed verzoekschrift aan het gemeentebestuur heeft ingediend: de indie- ninq meet geschieden vóór 1 Januari en niet eerder dan 1 October van het voorafgaande jaar. Formulieren voor de bedoelde verzoek schriften zijn van 15 September tot en met 31 December ter gemeente-secretarie koste loos voor de kiezers verkriinbaar. De belanghebbende, die een verzoekschrift als bovenbedoeld heeft ingediend en die van de gevraagde bevoegdheid gebruik wil maken, door daarvan in persoon mededeeling ter secretarie van de gemeente, od welker kie*- zerslijst hij moet voorkomen, aan den burge meester of aan den daartoe' door dezen aan gewezen ambtenaar. De mededeeling kan geschieden zoodra het verzoek is ingediend, doch niet later dan een week na den dag der candidaatstelling. Hij geeft daarbij op naam en voornamen, dagteekening en plaats van geboorte van hem zelf en van den door hem aangewe zen gemachtigde. Van de aanwijzing wordt een schrifte lijke Volmacht opgemaakt. De volmacht wordt door den kiezer en door den burge meester of den door dezen aangewezen ambtenaar onderteekend. Een afschrift van de volmacht wordt den kiezer uitgereikt. De gemachtigde moet in persoon ter secretarie van de gemeente mededeelen, dat hij de volmacht aanneemt. Van de aanne ming wordt aanteekening gedaan onder het orgineel der volmacht; deze aanteekening wordt door den gemachtigde en door den burgemeester of den door dezen aangewezen amblnaar onderleekend. Indien de aanne ming niet reeds gelijktijdig met de aanwij zing heeft plaats gevonden, geeft de burge meester of de door dezen aangewezen amb tenaar onverwijld van de aanwijzing kennis aan den gemachtigde met oproeping om binnen vijf dagen ter secretarie-de volmacht tc komen aannemen; is binnen dien termijn de volmacht niet aangenomen, dan is zij vervallen en kan de kiezer niet opnieuw voor dezelfde verkiezing een gemachtigde aanwijzen. Als gemachtigde mogen slechts aange wezen worden zij, die in de gemeente be voegd zijn tot het deelnemen aan dezelfde verkiezing. Indien de kiezeT een gemachtigde hepft aangewezen vóór de vaststelling van de kiezerslijst en na de vaststelling dier lijst mocht blijken dat de gemachtigde niet aan dezen fisch voldoet wordt de volmacht a vervallen beschouwd en kan de kiezer riet opnieuw voor dezelfde verkiezing een gemachtigde aanwijzen. Een kie'zer mag niet meer dan één aan wijzing als gemachtigde aannemen, behou dens dat hij een tweede aanwijzing mag aannemen indien beide aanwijzingen zijn geschied door personen, die tot ziin huisge- nootcn behooren. 34S3 A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris Leiden, 15 December 1928. NOGMAALS DEN LEIDSCHEN OVERWEG. In zijn antwoord op de vragen van den heer Krijger in de Tweede Kamer, betreffen de wat de Minister denkt te kunnen doen om een eind te maken aan den onhoud- baren toestand van den spoorwegovergang nabij het Station, beeft Z E. mr. Van der Vegte o a. het volgende geantwoord: Er is een vereenigde aanval gedaan op de spoorwegovergangen bij Leiden, Apeldoorn, Tilburg en Eindhoven. Ik zou bijna zeggen: ik wilde, dat dat de eenige overgangen wa ren, die last gaven. Maar er zijn er meer. Wij hebben veertig, vijftig jaar de moei lijkheden van Amsterdam gehad; er schijnt nu op een bepaald punt licht te komen, maar ik wijs op de gemakkelijkheid, waar mede er hier over gesproken werd en ge zegd werd; spoed, spoedI Ik kan hier geen belofte doen, dat deze zaak spoedig zal wor den opgelost. Ik heb eens globaal laten na gaan wat het zou kosten, wanneer er een goede toestand kwam te Eindhoven, Leiden, Apeldoorn en Tilburg; wij hebben er 32. 33 millioen voor noodigl Alleen het noemen van dit cijfer bewijst wel. dat het niet zoo maar gaat Wanneer ik heb opgemerkt, dat ook de gemeenten moeten bijdragen, dan zegt de heer Krijger; dien uitgestoken vin ger moet gij terugnemen Ik ben overtuigd, dat de Staatsspoorwegen, wanneer het tot die verbeteringen komt, allicht meer dan de helft zullen moeten betalen. Willen wij werkelijk wat van de zaak terechtbrengen, laten wij dan niet tot <ie gemeenten zeg gen: gij komt er met een kleinigheid af; laten wij haar zooveel mogelijk opwekken tot medewerking. De heer Win termans vroeg den Minister daarop, wat de kosten zouden bedragen apart voor Leiden, Eindhoven. Tilburg en Apeldoorn, en deze noemde daarop voor Leiden een bedrag van. 12 millioen. De heer Krijger heeft den minister later nog o. a. nog geantwoord: Ik meen uit de nadere toelichting te heb ben verstaan, dat een verbetering van den spoorwegovergang bij Leiden een bedrag zou vorderen van 12 millioen. Ik ben daar van geschrokken, want, wanneer ik mij nu ook herinner, dat de Minister heeft gezegd- de heer Krijger moet bij mij niet al te sterk aandringen om den vinger, dien ik naar de gemeentekas hpb uitgestrekt, terug te ne men, dan zou de gemeente daarin moeten? bijdragen stel G millioen. Welnu, indien Leiden 6 millioen zou moeten bijdragen, dan kunnen wij wel zeggen, dat de levens gevaarlijke toestand nooit zal worden ver beterd. terwijl het eigenlijk geen jaar mag wachten. Ik heb zooeven gezegd, dat ik mij ver baasd heb over dat bedrag van 12 millioen. Welke verbeteringen heeft men toch op het oog? Men kan op drieërlei wijze verbetering aanbrengen Men kan den spoorweg om- hoogbrengen. men kan den gewonen weg omhoogbrengen. of rnen kan een tunnel maken. Ik kan mij niet voorstellen, dat een verbetering door het maken van een tunnel meer dan één of twee millioen zou kunnen kosten. Aan bedragen, gelijk de Minister noemt kan ik dan ook weinig waarde hech ten Ik zou dan ook willen aandringen op het maken van een tunnel, zoowel voor het voetgangersverkeer a's voor het gewoon verkeer. In elk geval verzoek ik den Minis ter andermaal, aan dezen levensgevaar lijken toestand zoo spoedig mogelijk een einde te willen maken. Men heeft het Minister van der Vegte niet gemakkelijk gemaakt in de Kamer En hem rake dinger, gezegd Het antwoord van mr. Van der Vegte stemt wat betreft de snelheid waarmede het tot daden zal komen niet erg bemoedigend. Doch ZE. heeft niettemin een richting ge wezen en een meening uitgesproken, waar aan wij goed zullen doen vast te houden. De gemeente zal moeten bijdragen in de kösten heeft hij gezegd. Natuurlijk. En de spoorwegen zullen allicht meer dan de helft moeten betalen Dat is een nieuw, klein lichtpunt. Doch het is nieuw, en daarom zal men goed doen er aan vast Ie houden en met deze weten schap spoedig de zaak krachtig verder aan te pakken. Dan zal wel blijken dat de noodzakelijke verbetering geen twaalf, doch misschien hoogstens twee millioen zal behoeven te kosten En als d- Spoorwegen daarvan ^en millioen willen betalen en het Rijk en de Provincie iet? bijdragen dan za! het aan deel dat onze Gemeen te in de kosten tj dra gen krijst zonder eenigen twijfel ork wel op te brengen zijn. EEN ZILVEREN JUBILEUM. Heden herdacht de heer H. F. H. Sünder- mann onder vele blijken van belangstelling den dag. waarop hij vóór 25 jaar als boek houder in functie trad bij den dienst van het Openbaar Slachthuis le dezer stede. Een groot aantal jaren van deze kwart eeuw was hij als kassier-boekhouder aan deze instelling verbonden Om halftwaalf vanmorgen werd de heer S met zijn vrouw en beide kinderen per auto door den adjunct- directeur. den heer Sperna Weiiand en iemand van het kantoorpersoneel van zijn woning gehaald en naar het kantoor geleid, waar de heer Aug. L. ffeimeringer als wet houder en voorzitter der Slachthuiscommis- sie den jubilaris in hartelijke bewoordingen namens de gemeente geluk wenschte en hem een fraai bloemstuk overhandigde. Daarna voerde de directeur, de heer dr. \V. Stuurman, het woord, die herinneringen uit vroeger jaren voor den geest riep en de vele verdiensten van den jubileerenden kas sier-boekhouder schelste. Namens de gezamenlijke ambtenaren bood dr. Stuurman den heer S. een bloempot op voetstuk van Goudsch aardewerk aan. Nadat namens het werkliedenpersoneel de heer A. W. Heideman de gelukwenschen had overgebracht en een eikenhouten rooktafel met bijpassend rookstel had aangeboden, dankte de heer Sündefmann allen voor de waardeerende woorden tot hem gericht en de hem aangeboden geschenken. NOG MEER VOORSTELLEN VOOR DE BEGROOTING. Na de 19 reeds vermelde moties en voor stellen. in verband met de ter behandeling der gemeentebegroting ingediend zijn er nog zes bijgekomen. De beer Kooisira diende twee voorstellen in In de eerste plaats wil hij 3. en W. ver zoeken een plan te ontwerpen waarbij („door garantiestelling der Gemeente") het den bouwvereenigingen financieel mogelijk worde gemaakt woningen te kunnen laten bouwen zonder Rijks steun. Zijn tweede voorstel (motie) luidt: De Raad van oordeel dat in verschillende deelen der stad. door aanbouw van wonin gen, uitbreiding onzer Gemeente zeer ge- wenscht is. Verzoekt B. en W. dit te willen bevorde ren door het aanleggen van straten en bouwrijp maken van grond. Mevrouw C P. BraggaarDe Does neemt het op voor het arme schoolkind. Zij stelt voor de schoolvoeding ook gedurende de va- canties le verstrekken en bij de post School kindervoeding en kleeding schoenen te verstrekken, in plaats van klompen met de daarbij behoorende reparatie. De heer Baart wil den Raad de wensche- lijkheid doen uitspreken, dat de werkzaam heden welke nu op Zaterdagmiddag in het Badhuis aan den v. d. Werfstraat worden verricht, door een arbeider welke reeds een volle werkweek in een andere onderneming heeft volbracht, worden uitgevoerd door een der werklooze arbeiders, welke hiervoor in aanmerking willen komen, en indien dat uitgesloten mocht worden geacht, worden opgedragen aan een der arbeiders in dienst van de Gemeente, waardoor eveneens zal worden voorkomen, dat langer dan 48 uur zal worden gewerkt Een tweede voorstel van den heer Baart luidt: Ondergeleekende stelt voor, dat aan alle werkloozen. Hoofden van gezinnen en Kost winners. wanneer deze voor hun organisa tie wachtgelden moeten doormaken, deze in het vervolg door de Gem. Steunverle ning zullen worden uitgekeerd, indien deze werkloozen, Hoofden van gezinnen of Kost winners. voor Steun in aanmerking zouden komen, als geen uitkeering door de organi satie zou worden verstrekt. RESTAURATIE MAREKERK LEIDEN. Op 24 Dec. a.s. wordt te Leiden een radio-avond georganiseerd door het Mare- kerk-comité ten bate van de restauratie der Marekerk. In verband daarmede meldt men ons het volgende* Wie op een helderen dag van een duin top bij Wassenaar. Katwijk of Noordwijk geniet van het mooie uitzicht landwaarts, wordt allicht getroffen door het silhouet van onze oudste Academiestad, in verschil lende verhoudingen altoos weer origineel: twee hooge torenlooze kerken en een koe pelkerk daarnevens. Laatstgenoemde, de Marekerk. vult keurig aan wat anders aan het stadsbeeld uit de verte zou ontbreken* het sierlijke naast h^t wel majesteitelijke, maar ietwat logge aspect van de tinne der beide kathedralen. Niet minder aantrekkelijk is die zelfde koepelbouw, vanuit de omgeving van Oud- Poelgeest gezien, of wanneer men per spoor van Utrecht komende het breede zooge naamde ..Galgewater" zijarm van den Rijn passeert, daar waar de Marekerk het shdsbesld ceheel beheerscht Met de Onstkerk te Middelburg is de Leid sche koepelkerk ongetwijfeld een der sier lijkste kerken uit de 17de eeuw Zij werd tegelijkertijd met de oude Lakenhal ge bouwd door den architect Aert van 's-Gra- vesande. De Leidsche vroedschap, onder wier hooge bescherming en met wier ijverige mede werking de bouw van deze Proteslantsche Kerk tot stand kwam, liet voor alle zeker heid den beroemden Jozef van Campen ontbieden .den architect van het groote pa leis te Amsterdam, opdat deze zijn goed keuring zou hechten aan het ontworpen plan. Hij bracht slechts een enkele wijzi ging aan*, eene wijziging die o. i. n et be vorderlijk is geweest voor het licht binnen, en toen is met bekwamen spoed gebouwd. Een groot*"1 klok werd np merkwaardige wijz? in den toren gebrachtzij werd er niet in geheschen, maar er in geschoven langs een planken gevaarte. Sinds 1922 roept de groote luiklok, die jaren lang had gezwegen, de menschen des Zondags weer op ter godsdienstoefening. Keiaas staat de kerk wat benauwd tu9- schen buizen en een nogal nauwe gracht, die men reeds in 1639. toen do kerk werd gebouwd, hoopte te dempen. Het interieur zou de impressie geven van groote wijding, wanneer.alles er min der versleten uitzag Ook het orgel, dat een juweeltje van welluidendheid c°noemi mag worden het dateert uit 1629 en was oorspronkelijk nis kleiner orgel in de Pie terskerk geplaatst heeft dringend repa ratie noodig. De 50 mille, die voor een grondige restau ratie noodig zijn. zullen naar gehoopt en verwacht kan worden, binnen niet al to langen tijd bijeenkomen Reeds bracht de gemeente ruim f. 13.000 bij elkander. Moge de radio-dienst, welke in een der andpre kerken op 24 Dec a.s voor dit doel gehou den wordt het gewenschle resultaat heb ben 1 De Hervormde gemeente van Leiden brengt inderdaad voor kerkelijke en lief dadige doeleinden ontzaglijk veel bijeen, maar is niet kapitaalkrachtig eenoog om zonder de hulp van builen gereed te komen en hoopt op steun uit heel ons vaderlandl De Marekerk, zoowel uit religieus als uit ocsthetlsch oogpunt bezien, is het onge twijfeld waard! HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND. Nieuwe inschrijving: P. J. Wassenaar, Papenstraat 6a, Leiden. Woninginrichting, meubelmakerij, kunstnijverheid. Eigenaar: P. J. Wassenaar Leiden. Wijziging: N. Smittenaar, Groenesteeg 96, Leiden. Handel in kruideniers- en vleesch- waren. Uittreden eigenaar: N. Smittenaar, fe Leiden. Nieuwe eigenaar: N Smittenaar Jr., te Leiden. Wijziging handelsnaam thans N. Smittenaar Jr. Magazijn „Bazar", Tramstraat 2, Katwijk. Galanterieën. Uittreden eigenaar: mej. I. Wagenaar te Katwijk aan Zee. Wijziging handêssnaam thans: „Noordzee Bazar". J. van der Luyt en Zonen. Wytenbach- weg 16, Oegstgeest. Expeditie en sleeperij, alsmede handel in zand, tuingrind, kolen gruis en zeeschelpen. Nieuwe medevennoot: A. van der Luyt, te loeiden. Nieuwe mede vennoot: W. van der Luyt, Oegstgeest Nieuwe medevennoot: H. van der Luyt, Oegstgeest. Bovengenoemde vennootschap onder fir ma aangegaan tot 1 Januari 1927 is vanaf dien datum met tien jaar verlengd. A. Candido en P. Rigutto. Boommarkt 2a en 2 b. Granietwerkers. Uittreden mede- eigenaar: P. Rigutto, Den Haag. Wijziging handelsnaam thans: A. Candido. KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. De opkomst op de gisteravond in „In den Vergulden Turk" gehouden vergadering van de Afd. Leiden en Omstr. was zeer bevredi gend. Aangezien de afgeloopen maand voor den Tuinbouw niet veel belangrijks had op geleverd kon de voorzitter bij zijn openings woord kort zijn. Even werd het voorstel in den gemeenteraad, om werklooze arbeiders zoowel theoretisch als practisch op te leiden voor het Tuindersvak naar voren gebracht. Gehoopt wordt, dat er heel wat water door de zee za! vloeien alvorens een dergelijk voorstel wordt aangenomen, want een goed tuinman wordt in geen vloek en een zucht gevormd. De notulen van de vorige vergadering worden na voorlezing ongewijzigd gear resteerd. Bij de ingekomen stukken was een mede deeling ingekomen dat de Winterbijeen- komst der Maatschappij zal worden gehou den den 21 Febr. 1929 in de Diergaarde te Rotterdam en gezien de belangrijke punten op de agenda spoort de voorzitter tot deel name aan. Het Bestuur van de afd Oegstgeest v d. Alg. Ver. v. Bloembollencultuur heeft be kend gemaakt dat half Februari 1929 een tentoonstelling zal worden gehouden van alles wat in die maand in bloei kan wor den getoond Door de vergadering werd be sloten voor deze tentoonstelling een zilve ren medaille beschikbaar te stellen. BINNENLAND. Verschenen is de memorie van antwoord over de begrooting der P. T. T. voor 1929. (Binnenland, 2de Blad). Een gecombineerde vergadering van de R.-K. Rijkskieskringen Leiden, Dordrecht, Friesland en Groningen. (Binnenland. 2de Blad). De postvlncht naar Indië. (Binnenland, 2de Blad). De onveiligheid in Oost-Brabant; speciale maatregelen zijn noodig. (Gemengd, 2de Blad). Groote brand in een suikerfabriek te Stampersgat. (Gemengd, 2de Blad). Wegens oneenigheid over de kwaliteits zetels is prof. Veraari uit het dage'ijksch bestuur der R.-K. Staatspartij gelreden. (Laatste Berichten, 1ste Blad). BUITENLAND. Het Foolsch-Liihausch conflict voor den Volkenbond. (Buitenland, 1ste Blad). Nieuwe ontmoeting tnsschen Briand, Stre- semann en Chamberlain. (Buitenl le Blad). Bindendverklaring der bemiddelingsuit spraak in de Saksisohe textielindustrie. (Buitenland, le Blad). Na ballotage van een nieuw lid werd overgegaan tot het verkiezen van een nieuw lid voor het Bestuur in de plaats van den heer dr. J. W. G. Goethart die 31 Dec moet aftreden en niet herkiesbaar is. Met een zeer kleine meerderheid werd door de ver gadering den heer Mater hiervoor verkozen. Wegens afwezigheid van dr Goethart stelde de voorzitter voor dezen een schriftelijk woord van dank te zenden voor de wijze waarop hij steeds de belangen der afd voor stond, vooral op wetenschappelijk gebied is dr Goethart voor de afd onmisbaar. Op de vorige vergadering was een vraag of er niet meer zorg kon worden besteed aan de etiquetteering der planten op keu ringen en tentoonstellingen. De voorzitter doet mededeeling dat dit een punt van be spreking is geweest op de laatst gehouden alg. verg. van de vaste keuringscommissie en dat daar maatregelen zullen worden ge troffen om dit eurel zooveel mogelijk te ver beteren en dat de Namenclaluur-commissie beloofd heeft bij tijdige inzending der plan tennamen deze vooraf te corrigeeren. Nog werd medegedeeld, dat op diezelfde vergadering besloten is het H B voor te stel len de maandelijksche keuringen te Amster dam te handhaven en niet over te plaatsen naar Haarlem De heer Witte leidt de vraag in of er iets bekend is van cultures onder dun asphalt- papier, zooals men die in Amerika kent Uit deze inleiding bleek dat ook in 't Wcstland proeven waren genomen met kasculturen, die werkelijk gunstige resultaten hadden op geleverd. Het bedekken van den bodem moet als voordeel hebben dat de grond vochtig, schoon en warm blijft Na over en weer de voor- en nadeelen te hebben bekeken .-lelde eenige leden zich beschikbaar proeven te nemen en deze op de najaarsvergadering 1929 mefe te deelen. Lang werd er gepraat over het „hoe vast leggen van ramen bij storm" Verschillende methodes werden aangegeven, die bij den ten afdoend, bij den ander niet afdoend hadden gewerkt Hoofdzaak is bij storm volgen? eigen overtuiging alles le verzekeren De heer Jan Kriest Jzn., die de voorgaande vraag inleidde, deed ook nog eenige mcdedeelingen over het gebruik van Glascum in de plaats van slop- verf Glascum is een product, dal zeer tani is, nooit hard wordt en absoluut niet door lekt In Aalsmeer wordt hel bij groote hoe veelheden gebruikt en boven stopverl ge steld, daar stopverf zeer dikwijls door de vogels wordt afgevreten en veelal doorlekt. Door de taaiheid van het product kost het echler een zekere routine, het goed aan te brengen en om gebroken ruiten te herstelkn, In de pauze hadden de leden gelegenheid een mooie zending Brussels Witlof van den heer J v d Berg te bewonderen het waren voor den tijd van 't iaar inderdaad le klas kroppen, de twaalf punten door de jury toe gekend waren ten volle verdiend. De rondvraag leverde niet® op De voorzitter brengt nog even de gezellige bijeenkomsten van 1928 in herinnering, wenscht den leden een gezelligen Oudejaars-

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 1