69ste JAARGANG DONDERDAG 13 DECEMBER 1928 No. 21090 t QFFiCIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Burgerlijke Stand v. Leiden. Het voornaamste nieuws van heden. DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertenticn uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd fijn Voor alle andere advertentiên 35 Cts. per regeL Kleine Advertentiën uitfluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cis. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cl9. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden /2.35. per week ƒ0 18 Builen Leiden, waar agenten Eevesligd zijn, per week „0 18 Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. VERGADERING van den GEMEENTERAAD VAN LEIDEN, op MAANDAG 17 DECEMBER 1928, des namiddags te twee uur. De vergadering zal, zoo noodig, worden voortgezet: op Maandag 17 December, des avonds te 87» nur, op Dinsdag 18 December, des namiddags te twee unr en des avonds te 81/* nur, op Woensdag 19 December, des namid dags te twee nur, op Donderdag 20 December, de3 namid dags te twee nnr en des avonds te 8V« nur, op Vrijdag 21 December, des namiddags ie twee uur en des avonds te 81/* uur. Te behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van 5 leden der Commis sie, bedoeld in art. 2, le lid, sub 3o. der verordening, houdende Reglement voor de Commissiën van Advies betreffende de ar- beids- en dienstvoorwaarden van het perso neel in dienst van de gemeente Leiden. (Af tredend: de H.H. F Eikerbout, J. Wil brink, P. Heemskerk, K. Sijtsma en H- J. Baart). 3329 2o. Benoeming van 5 plaatsvervangende leden dier Commissie, (Aftredend: de H.H. D Parmentier, J. A. van der Reijden, Th. M W Bergers, Mr. A. J. Romijn en J. J. Vallen tgoed). 3o. Begrooting van inkomsten en uitga- en der gemeente voor den dienst 1929. (197 en 198) 4o. Voorstel tot het geven van een naam ian een straat gelegen tusschen de Was- siraat en de de Laat de Kanterstraat en beoosten de Thorbeckestraat. (228) 5o. Voorstel tot het verleenen van mede- ^f-Tking aan het bestuur van de R. K. Par. Jongensscholen, onder R. K. Par. Kerkbe stuur, tot verandering van de inrichting van let schoolgebouw aan de Haarlemmerstraat 210 en tot vaststelling van den desbetref- lenden begrootingsstaat. (229) 6o. Voorstel lot wijziging van de overeen komst met de te Leiden gevestigde apothe kers, in zake de levering van geneesmid delen ten behoeve van de Stads-patiënten. (230) 7o. Praeadvies op het verzoek van de afd. Leiden van den Bond van Hotel-, Café- en Reslaurantpersoneel in Nederland, om maat regelen le treffen welke leiden tot ver vroegde sluiting van koffiehuizen, enz. op Oudejaarsavond. (231) Mr. Dr. J. C. OVERVOORDE ONDERSCHEIDEN. Mr. dr. J. C. Overvoorde, directeur van Stedelijk Museum ,.De Lakenhal" is loor de Oostenrijksche Regeering begiftigd het Grosze Ehrenzeichen für Verdienste Commandeursorde). Deze onderscheiding oudt verband met de bemoeiingen van dr. 'vervoorde voor de verschillende tentoon- lellingen van Ooslenrijksch werk hier te ande gehouden. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND TE LEIDEN. Sedert geruimen tijd verleent het Bureau !?r Kamer bemiddeling bij het opsporen '*r beteekenis van codetelegrammen, waar in de ontvangers de verklaring niet kun- :?n vinden De verwarring echter, ontstaan ngevolge van het steeds toenemend aanlai 'de-systemen, alsmede de groole belangen ?e!ke uiteraard voor betrokkenen door een faedige afdoening kunnen worden gediend, rif de Kamer aanleiding tot kooplieden en lustrieelen, gevestigd in het district Rijn- -nd. het verzoek te richten om: lo. opgaaf - doen van de door hen in gebruik ge- '!°men (andere dan geheime) codes; 2o te £tk!aren, bereid te zijn vragen van derden *ar de beteekenis van code-woorden te be- "twoorden Vervolgens werd opgemaakt naamlijst der medewerkenden met ver gelding der codes. Door deze loyale medewerking ziin de geschrevenen in het Handelsregister in :liat 11 verschillende codes te raadplegen. De p de lijst vermelde bezitters van cde$ hebben zich teven? bereid verklaard noodig bij het zoeken behulpzaam te ['IQ Deze lijst wordt op verzoek gratis 'gezonden. De Kamer houdt zich zeer aanbevolen tc°r opgaaf van bezitters van cedes, welke deze eveneens op bovengenoemde wijze be schikbaar willen stellen Zoo 9poedig moge lijk zal eventueel een meer volledige lijst worden gepubliceerd, HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND. Nieuwe inschrijving: G. M. Th. van der Ploeg, Driflstraat -£2. Leiden. Handel in zui velproducten, fijne vleeschwaren etc. Eige naar: G. M. Th. van der Ploeg te 's-Gra- venhage C. Tijssen, Hooge-Rijndijk 194. Leiden. Brood- en banketbakkerij. Eigenaar- C. P. Tijssen. te Leiden. Opheffing- A. Ouwerkerk, Breeslraal 67, Leiden. Winkel in fruit, chocolade, suiker werken enz. VER. „OUD-LEIDEN" EN LEIDSCHE KUNSTKRING. De Gedekte Tafel in de Ned. Schilderkunst. Voordracht van dr. H. E. van Gelder in de Lakenhal. Spreker begon met er de aandacht op te vestigen, dat het onderwerp min of meer een topvalsding was, als gevolg van de voor kort in Den Haag gehouden tentoonstelling onder de aandacht gekomen. De „Gedekte Tafel" is voor de Nederlandsche kunste naars misschien wel steeds een probleem geweest, maar dan in de meest matericelen zin, daar nu eenmaal op onzen maatschap- pelijken disch de vetste kluiven niet aan de kunstenaars worden voorgezet Een schilder kunstig probleem werd het niet. Als er dan toch eenig verband te vinden is in een reeks voorbeelden van behandeling van dit onder werp in verschillende eeuwen, dan is het, omdat wij er uit kunnen aflezen hoe in ver schillende tijdperken de kunstenaars en dus ook de menschen in het algemeen zich tegenover hun omgeving stelden met afwisselend gerichte belangstelling. Met behulp v£n een reeks lichtbeelden liet spreker zien hoe de miniaturisten en de pri mitieve meesters bijvoorbeeld, hun aan dacht méér op de rondom de tafels plaats hebbende handeling hebben gericht, zoodat wij slechts aan hun ongewild realisme de nauwkeurigheid der oudste tafelafbeeldin gen te danken hebben; hoe langzamerhand het realisme aan kracht wint en de opzette lijkheid der tafelafbeelding steeds duidelijker wordt; terwijl tenslotte de zeventiende- eeuwsche meesters van het genre, langs de mooie stillevens, het geval een intimiteit van de beste soort hebben weten te geven, waarbij echter de schilderachtigheid het zou winnen van het realisme, zoodat tenslotte naar afbeeldingen van de gedekte tafels ver geefs kan worden gezocht. Als de 19db eeuwsche schHderkunst er zich weer mede gaat bezig houden beziet zij het geval weer geheel anders, nml. van den mensch uit, zooals Israels en van Gogh; het stilleven echter, dat opnieuw belangstelling trekt, opent weeT een mogelijkheid om tot tafel afbeeldingen als zoodanig terug te keeren, TWEEDE VOLKSBIJEENKOMST. De tweede bijeenkomst in dit seizoen was gewijd aan de zangkunst, waarvan de ver zorging was opgedragen aan het Neutraal Gemengd Koor „Amicilia", dat, vergissen wij ons niet, gisteravond voor het eerst in het openbaar optrad onder leiding van den nieuwen directeur, den heer Th. H. Polman. Na een korte inleiding door dr. Van Eecke opende het koor met „Zondagmorgen" van Jacq. Bonset, dat keurig ten gehoore werd gebracht. Jammer alleen, dat de heeren zoo sterk in de minderheid zijn. „Amicitia" heeft hard versterking met mannenstemmen noodig. Over het algemeen werd er goed gezon gen; alleen in „Lente" van Bern. Diamant was de zang niet altijd even zuiver. Maar de bezoekers der Volksbijeenkom- sten zijn immer dankbaar gestemd en aan bijvalsbetuigingen heeft het den concert gevers dan ook niet ontbroken. Vooral het aardige liedje van „Het Spinsterlje" van G. Nienhuis viel zeer in den smaak en werd hartelijk toegejuicht. Naast het vocale gedeelte was ook aan de instrumentale kunst plaats ingeruimd. De heeren Th. H. Polman (piano), B. Th. Polman en A. J. Akkerman (viool) brachten achtereenvolgens de Sonate opus 2 No. 8 van Handel, de Sonate de Camara No. 4 van Corelli en de Suite opus 71 van Moszkowski ten gehoore en droegen daarbij mede zeer veel bij tot het welslagen van den avond. Het samenspel was uitstekend, de beide violisten pasten zich voortreffelijk bij elkaar aan, terwijl de heer Polman Sr. de pianopartij eveneens goed vertolkte. Het publiek hulatgde het trio na elk nummer met een warm applaus. De Kerstcantate van den directeur, voor koor, soli en orkest met aan den vleugel mej. Rie Blok was een waardig slotstuk van een genoeglijken avond. Dr van Eecke maakte zich den tolk der commissie en der bezoekers, toen hij aan het einde van den avond koor, leider en verdere medewerkenden hartelijk dank bracht voor de aangename uren aan velen bereid. TOONEEL- EN MUZIEKAVOND VAN DE AFDEELING LEIDEN VAN DEN NED. BLINDENBOND. Bovengenoemde afdeeling geeft in den laalsten tijd teekenen van een opgewekt vereeniging9leven, dank zij den steun en medewerking haar van verschillende zijden verleend, gevolg van het meer en meer door dringend besef dat de blinden niet aan eigen lot mogen worden overgelaten. Maar van alles wat tot nog toe van haar uitging spant de gisteravond in den Foyer der Stadsgehoorzaal gehouden Tooneel- en Muziekavond zeker de kroon. Medewerking tot dezen avond werd ver leend door de tooneel- en muziekclub „üno Animo", gevormd door de leerlingen van het Blindeninstituut, le Amsterdam; de heeren L. Boom en Fred, de Nie, resp. muziekleeraar en organist der Marekerk en dei Rem. gemeente en mej. W. C. A. van Hensbergen. De belangstelling was buitengemeen groot. Er was in de zaal zoo goed als geen enkele plaats onbezet. Onder de aanwezigen merkten we oa. op onzen burgemeester, mr. van de Sand? Bakhuyzen, de wethouder T. S. Goslinga en enkele raadsleden. Voorts was het voltallig bestuur van de Leidsche Vereeniging tot verbetering van het lot der Blinden aan wezig, benevens vertegenwoordigers van de afd Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Groningen. Vóór met het rijkbeladen programma werd aangevangen hield de voorzitter de heer L. Rombout een korte openingsrede, waarin hij na een welkomswoord, in het bijzon der gericht tot den burgemeester, den wet houder, de raadsleden, de dames-bestuurs leden der Vereen tot verbetering van het lot der blinden en de afgevaardigden uit andere plaatsen, zijn blijdschap uitsprak over de groote belangstelling waardoor me de het financieel belang der afdceling9kas wordt gediend Hij hoopte dat'de aanwezi gen veel genoegen' zouden smaken. Dc uitvoering werd ingezet met „Romance voor piano" van R. Schumann, doos J. Visser, lid van de Amsterdamsche Muziek club „Uno Animo" dat al dadelijk een goe den indruk maakte, gevolgd door „Souvernir A Leyde' quatre-mains door S. Visser en T. v. Driest, eveneens loden van U A Hierna kwamen onze stadgenooten aan de beurt, de heer Fred, de Nie met „Fantasiestuk" van R. Schubc-rt, gevolgd door „Elegie" voor piano en cello, waarna onze stadgenoot de L Boom, Schubert's Erlköning voordroeg, begeleid door Fred, de Nie. Later speelde mej. W. C. O. Hensbergen uit Leiden, op verdienstelijke wijze piano, zoodat we kon den constateeren dat de Leidsche blinde musici niet behoefden onder te doen voor hen, die van buiten kwamen. Dien goeden indruk hebben ze ook na de pauze ook weer weten te wekken. De blinde humorist van Rekom (U.A.) wist •eenige malen stemming in de zaal le bren- gen evenals de Tooneelclub „Uno Animo" met de opvoering van een yroolijke klucht waarbij het publiek bij velen niet kon mer ken dat ze blinden voor zich hadden. Het was een mooie avond en tevens een avond die geld in de kas bracht, in de eer ste plaats door de entreegelden en later in de pauze nog door de bloempjesvcrkoop, waarmede verschillende jonge dames succes hadden. Het bestuur kan over het resultaat van dezen avond, die trouwens uitnemend was voorbereid, tevreden zijn. KERK EN VREDE. Evenals de beide vorige jaren tegen Kerstmis geschiedde, zal de afdeeling Leiden e. o. van „Kerk en Vrede" (groep van voor gangers en gemeenteleden tegen oorlog en oorlogstoerusting) op Maandagavond 17 De cember a.s. een openbare bijeenkomst hou den, ditmaal in den vorm eener godsdien stige samenkomst, waarin drie sprekers van verschillende richting en kerk het onder werp zullen behandelen: „Christus, het licht der wereld". „Kerk en Vrede" is er van overtuigd dat de kerk het Evangelie' niet zuiver kan hou den en niet met goed geweten Kerstmis kan vieren, als zij niet radicaal breekt met de oorlogsidee in eiken vorm. Genoemde samenkomst, die geheel het karakter van een godsdienstoefening zal dragen, is bedoeld als een getuigenis van Christelijk geweten tegen de ook in ons land voortgaande oorlogstoerusting. Hoewel deze avond speciaal bedoeld is voor de leden der diverse Christelijke ge meenten in Leiden e. o., zijn ook andere belangstellende hartelijk welkom De gezan gen zijn gelijkelijk gekozen uit het Psalm en Gezangboek der Ned Herv Kerk èn uit den Bunde' van den Ned. Proi. Bond. Men neme dus één dezer boeken mee. Voor nadere bijzonderhden zie men do advertentie in dit nummer. LOCAAL RIJKSTELEFOONNET LEIDEN. Opgaaf van nieuwe aansluitingen in de maand November 1928. No. 2454 J. Degens en Scheeren, Burg. steeg 2a2b. No. 2294: J. W. Dubbel aar, Hoogewoerd 158a. No 2481B. A. J. Dijkman9, de Genestet- 9trr*t 4a. No. 2277: Ds. Jac. Eringa, Wilhelmina- park 23 Oegstgeest. No. 2276 J van den Gevel. Rijngeesler- slraatweg 70, Oegslgeest. No. 2362: Mr. W. Hugenhollz, Rapen burg 1. No. 1061* P. van Loon. de Ruiterstraat 18. No. 53 Mesa-Scboenenmagazijn, Haar lemmerstraat 173. No. 2295: A. J Meys, Doezastraat 35. No. 1466 J. RepeliusSimon Thomas, Rijnsburgerweg 34. Aan het einde zijner colleges vóór de Kerst, heeft prof. Kristensen er nog even bij stilgestaan, dat dit zijn laatste college in de Kloksteeg geweest was. „Eerlijk gezegd, spijt hel mij niet, dat wij dit gebouw gaan verlaten: het werd te klein voor het toenemend aantal studenten. Maar ik wil toch ook hulde brengen aan den Leidschen Academiegeest. Dat in dit hee renhuis gedurende meer dan een halve eeuw de colleges van twee faculteiten zoo vrucht baar zijn kunnen gegeven worden, getuigt er van. dat uitstekend onderwijs en uiterst eenvoudige omgeving heel goed kunnen samengaan. Ik hoop dat deze geest van eenvoud hier aan de Academie mag blijven heerschen." Gelijk destijds Werd aangekondigd zou nog een tweede excursie gehouden worden met raadsleden die verhinderd waren de vorige maal mede te gaan. naar de rietlan den van Leimuiden. waar de Mijvo met ont ginning van woeste gronden door toepass- eing van stedelijke afvalstoffen thans bezig is Deze excursie heeft gisteren plaats ge had. De tentoonstelling van portretten uit de jaren 18001850, die in „De Lakenhal georganiseerd wordt, zal op Zaterdag 22 December worden geopend. Voor deze ten toonstelling zijn een groot aantal stukken, portretten, miniaturen ingezonden. zoowel door andere musea als uit particuliere ver zamelingen. Een en ander geeft een duide lijk beeld van de mode en de cosluums in dien tijd. De Lloyd-Rapide van dc „Slamat" wordt morgenmiddag om 2 uur 4 min. aan het station Den Haag verwacht. Door de politie alhier is aangehouden een juffrouw die ten nadeele van een café houder alhier een bedrag van f. 138 heeft ontvreemd. Gisteren heeft de E. II. D. 21-jarige mej. M. M. die toen zij de kooi van haar aap wilde schoonmaken, door deze aan de linkerslaap en het linkerooglid gebeten werd, voorloopig verbonden. Zij werd voor verdere behandeling naar haar huisarts Verwezen. De student J. W. H. verzat bij het ver laten van perceel Breestraat 121 zijn rijwiel mede te nemen, dat hij voor de deur had neergezet. Toen hij weer kwam kijken, was het rijwiel reeds verdwenen. Bij de Arbeidsbeurs stonden op 12 Dec. 1928 ingeschreven 872 werkzoekenden Op denzelfden datum van het jaar 1927 be droeg het aantal ingeschrevenen 958. GEBOREN: Hermanus, Z. v. H. Seriier en D. Lavun. Johanna Anta., D. v. W. F. Breedveld en W. A. Tiemin. Maria Cornelia, D. v. J. v. den Berg en C. M. Stuifzand. Louisa Christina, D. v. H. J. van Veggel en C. Plezier. Coenraad Jan, Z. v. J. H. Oort en J. M. Graadt v. Roggen. Jacho, Z. v. C. M. van Asperen en P. de Bruijn. Agnes, D. v. J. W. van Hagen en M. A. Barths. Teuny Magdalena, D. v A. N. Zekveld eD C. J. de Horn. Heu- drika, D. v. A. J. N. Franke en H. Klein. Johanna Anthonia, D. v. P. A. Breddels en A. E. Tuithof. Helena Petra. Maria, D. v. P. H. van Benten en J. C. v. den Eshof. Johanna Adra. Thera., D. v. P. J. Pouw en M. T de Prie Cornelis Mar- fcinus, Z. v. J. Vlasveld en H. Hoek. Jo hannes en Gerrit, Zs. v. H. Montanje en J. C. Mulder. Willem Frederik, Z. v H. Florissen en J. M. de Wit. Hendrik, Z. v. D. Boon en J. Onvlee. Petronella, D. v H. Stouten en A. M. Vèrsfraaten. Gerrit, Z. v. J. W. Carton en M. Philippo. l^roer Eeke Z. v. W. J. v. Leeuwen en F. Fozier. Jacs. Petrus Johs., Z. v. J. J. Thorn en H. v. d. Zon. Helena, D. v. .T. van Oosten en J v. der Blom. Arie, Z. v A. Meijvogel en M v. der Meel. Hen- drikus Hubertus, Z v. H H. Verbaan en J. van Wezel. Frederïeus Andreas. Z v. A. P Heuzen en W J. Montanns Kas- per Kina*. Z v. -1 Pelt en G K Been. Lemke, P. v. K. Petgen en J. Dekker Jacobus Job o nn es. Z. v. .T. J. P. S'norerling en H. C. Schouten. Leendert-, Z. v. L. BINNENLAND. Oorienrijksche onderscheidina van mr. dr. J. C. Overvoorde, directeur van het Stedelijk Museum de Lakenhal te Leiden. (Stads nieuws. le Blad). Te Leiden is overleden dr. A. K. Horst. (Laatste Berichten le Blad). Het R.K. Werkliedenverbond te Utrecht in vergadering bijeen. (Binnenland. 2e Blad). De opbrengst der Olympiade-zeaels. (Bin nenland. 2e Blad). Vergadering van de Nationale Boeren- Onderlinge. (Land- en Tuinbouw. 2e Blad). BUITENLAND. Het PoolschLithanensche conflict voor den Volkenbondsraad. (Buitenl. le Blad). Operatie van den Engelschen koning, die bevredigend verloopt. (Buitenl. en Tel. le Blad). Rede van rijkskanselier Muller op het journalistenfeest te Berlijn. (Buitenl. le BI.) Het kabinet in Bolivia is afgetreden. Argentinië bemiddelt. (Buitenl. le Blad). Overwinning voor Manin bii de verkie zingen In Roemenië. (Tel. le Blad). Dr. Haab gekozen tot Zwitsersch bonds president. (Tel. le Blad). de Vogel en A. Nievaart. Jannetje, D. v. J. Kooreman en P. J Linschooten. Eli sabeth, D. v. C. Willemse en M. Hols- wilder. Hans Karei Adolf, Z. v. K A. K. Bredewold en J. J. Kloos. Willem Ferdinand, Z. v. W. F. Maas en E. C. J. Laven. 70.000: CHRISTINA JOHANNA MARIA ELISABETH D. van THOMAS VAN DER BURGH en van JOHANNA MARIA ELISABETH STOKHUYZEN. GEHUWD: P. H. Bruijn jra. en M. v Putten jd. H. J. de \^|nger jm. en A. J. Vos jd. A. W. v. Bohemen jm. en C. v. As jd. A. Reyken jm. en F. v. d. Burg jd. A. v. Soest jm en M. Keereweer jd. H. J. W. Kwik jm. en G. W Zirkzee jd. C. M. Nieuwkerk jm. en L. Wassenaar jd. W. M. v. d. Burg jm. en H. Karstens jd. OVERLEDEN: M. S. Lardee, d 6 m. H. Uljé, d. 29 j- Th. J. Alkemade. man 62 j. C. Kap- tein—Plomp, vr 36 j. V F. Bruhner, man 44 j. W. Harte velt. z. 53 j. N. v. Houten, d. 66 j. J Doornens, crescb. 72 j. A. M. v. Ziip, d 5? j. W Boers» Atteveld, wede. 69 j. F de Wit- Reeren- fenger. wede. 75 j. S. C J. de WekkcT d. K. H. Riel. wedr 84 i. S. Kiste- maker, z. 7 m. M. F. Snanndcrman Dozy, wede. 90 j M W F Furst—Riet bergen. wede 58 j. A. M Zwart wede. Reizevoort 77 j. F. R. J. Hul, z. 2 w. GEVESTIGD: Wed N. AkrijnHijmans, Hooigracht 38 H. A. S. van Beek, dienstbode, Witte- Singel 33 W. J. Bergmeester, keliner, Breestraat 107 J W. Blóte, broodbakker, Nipponstraat 1 H. van Bodegom, Lijster straat 22 H. van Boom, banketbakker, Haarlemmerstraat 49 J. Borg, werkman N.Z.H T.M., Van Speykstraat 45 M S C. van BuurcnPeltzer, Korevaarstraat 2 J. Colerus. Breestraat 97 G. R. D Crom- rnelin. dir. Haarl. Bank. Breestraat SI A. Dekker en fam.. filiaalhouder, Haarlem merstraat 33 C J Devilée huishoudster, Gasstraat 56 H. J. Duiverman, kapper. Gerecht 9 H en P. S van Dijk. kantoor bedienden, Meidoomslraat 4 J Eikerbout, Alexanderslraat 31 C. J de Geus, Witte- Singel 37 J P Hoebé, Thorbeckestraat 8 C. Hooijkaas. Mariënpoelstraat 43 A. J C. Jansen, ass. huishouding. Jan van Goytnkade 32 J. Korsloot en fam., groen- (eventer. Lijsterstraat 22 1. P. Laterveer, teekenaar, Rijndiikslraat 62 J. Loeff, Jan van Houtkade. 16 B - A. Mulder en fam., commies verificateur, Da Costasfraat 18 I Nachbahr étaleur Hoogstraat 1'2 A. Nagfegaal. Morsehweg 39 Wed. J. NasveldVan Es en fam., L. Mare 42

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 1