GÖEPE OPl OPLOSSINGEN. was. als er zóóveel banketletters waren be steld. tiet is zeker wel aardig om te zien, hoe al dal suikergoed wordt gegoten. Henk Boom is je spaarpot zoo leeg gewor den door alles wat je aan anderen hebt ge geven op Sint Nicolaas. nu dan hoop ik, dat een heel goed rapport de spaarpot weer wat zal vullen. Frans en Martha Schimmel, ja hoor, ze hebhen ook goed om mij gedacht op St. Ni colaas, ik vind het heel hartelijk zooals jul lie dat hebt geschreven. Cootje Poldervaart hoe gezellig voor je, zoo n pakje van buiten de stad, waar van allerlei uit te voorschijn kwam. En dan thuis ook nog zooveel gekregen. Albert en Joop van Biezen zijn jullie soms samen naar het bureau „L. D." ge gaan om het boek te halen Joop zal het boek toch ook wel lezen, denk ik. Hanna v Wilsum neen, de Sint is niet zelf bij mij geweest, maar ik heb toch wel cadeautjes en lekkers gekregen, dat vinden groote men9chen ook wel prettig en zeker als het nuttige cadeaux zijn. Janni Schenkeveld. dat is toevallig dat de vorige keer je vriendinnetje gelukkig lootte en nu 'ij deze keer gaan Leen. je boek ook lezen? Toos van Leeuwen had je bijna de raad sels vergeten door de St. Nicolaasdrukte, nu zoo heel erg zou dat niet zijn geweest. Corrv v Stralen van harte hoop ik. dat dat ecne cadeau wat je kreeg, goed zal hel pen voor de bevroren handen, als je op de fiets rijdt Betsie van Velzen neen je was niet ge lukkig hij al het loten, bij mij evenmin als bij de opstellen loterij Piet Versluis vond je het Zondag zulk mooi weer. dan had je groot gelijk dat je zelf naar het bureau L. D. ging, per fiets? of wandelen? Adriaan Bakker dat weet je toch wel, dat er altijd wordt geloot onder degenen, die goede oplossingen inzenden. Neellje MeuWijk is de Sint met zwarten Piet bij jullie op school geweest? leuk hè dat grabbelen van pepernoten Heb je ook een fiets gekregen, een prachtig cadeau, hoor Neeltje van Breda, dat dacht ik al, dat jullie naar dezelfde grootmoeder waren vernoemd Neen, de volgende week ben ik weer in den Haag. Adri Bavelaar. ben je zelf je prijs gaan halen, is Annie soms meegegaan? die weet den weg, want die lootte al een9 of al tweemaal gelukkig Hansje houten (Groningen) je mag ge rust meeJ n. maar stuur dan je briefje re gelrecht r ar mijn adres Den Haag, van Bleiswijkstraat 149 Hoe komt het dat ze bij je thuis het L. D. lezen, heb je in Leiden gewoond? Willy de Neijs, wat je hel meest verlangde heb je gekregen, nu dan is het zeer zeker een heel goede Sint voor je geweest. Jan Evers, heel grappig die anecdote, ik zal die later eens plaatsen Greta de Vries dezen zomer was K. K in een kindersanatorium, en nu woont ze in Leidei» bij haar pleegouders, ik heb hier in Utrecht haar adres niet bij mij. ik weet al leen dat het in de Kaarsemakerstraat is. Honk Seijn, je raadsel zal ik later eens Too Wouterlood van de gewone raadsels plaatsen zullen er toch altijd wel een paar zijn. die je kunt oplossen, zoek maar de gemakkelijk ste uit. Drie zusjes van Woudenberg, zoo prettig St Nicolaas gevierd? neen hoor, ik werd ook niet vergeten Suze van Waardhuizen had je zóóveel in orde te maken voor de St. Nicolaas? en is de Sint met zwarten Piet bij je thuis ge weest. dat was zeker een heele drukte. Marietje Sierag zijn je zusje en jij al druk bezig geweest met de poppen, zijn ze al lekker schoon gewasschen? Kan jij al kleedjes Hrduren? Hendrika Ouwerkerk heb je nog lekker in de bosschen liggen rollen, daar vind ik het nu anders geen seizoen voor. of had je m oie zonnige dagen? nu vandaag is het hier zoo donker alsof de lucht vol sneeuw zit en dat hoop ik niet. Leo Füpsc, ik zal je raadsels later eens gebruiken. Mina Krijger er behoeft niet altijd een lange brief bij te zijn, een enkel woordje is voldoende. Je hebt ook mooie cadeaux ge had. Riekie Minnema wat een feestdagen heb jij gehad en wat een massa cadeaux. Genie ten Jo en jij van je eigen gramophoon? Drie zusjes Owels kregen jullie ook een pak uit Amerika, kwam het net tegen Sint Nicolaas. cfat was heel aardig Heeft Toni al lekker thee geschonken met haar servies. Nelly Fernando je anecdotes zal ik zeker eens eene beurt gevem. want ze zijn aardig. Heerlijk dat je fiets zoo mooi is opgeknapt ter eere van St Nicolaas. Jansje van Egmond je hebt eene groote familie, zooveel broertjes en dan Corrie en jij nog. Wel prettig voor jullie dat je nog 2 grootmoeders en 1 grootvader hebt, ik heb helaas mijne grootouders nooit gekend. Arie en Coba Koevoet, wat hebben jullie veel plantjes, ik ken ze wel die kleine broei- kastjes met cactussen er in. En dan nog al die schotels met crocussen er in Piet Nieboer je doet al eenige jaren zoo trouw mee, dat ik erg blij voor je was dat je nu weer eens gelukkig lootte. Je kreeg ze ker een prachtig boek. Aart van de Nadort ja het zijn nu heel lange avonden, het wordt a! zóó vroeg don ker, en dan nu pas radio gekomen, daar zal je wel van genieten Moest je zoo lachen, zag je broer er zoo heel anders uit in uni form Dikkie van Dijk heb jij een dansje uitge voerd van plezier, toen je daar je naam zag bij de prijswinnenden Dat vindt je ze ker nog wel een extra pleziertje, dat je zelf naar de stad mag gaan, om je boek te halen. Annie van Hensbergen ja dat begreep ik dadelijk wel. dat jij niet zelf je prijs kon gaan halen, nu het is net zoo goed als je vader er om ging Het doet mij plezier, dat je zoo vreeselijk verheugd was, dat je ge lukkig lootte Annie en Pietje Jongeleen zeker weet ik dat, mijn portret heeft 2 maal in de kinder courant gestaan, nu 3 jaar geleden in De cember toen ik 5 jaar raadsel tante was, want nu tegen Kerstmis ben ik al 8 jaren de Leidsche raadsel tante, al een heelen tijd nietwaar? Dirkje Hopman, het is een heele opeen volging pretjps voor jou, nu deze week je verjaardag, juist als de kindercourant ver schijnt. wel gefeliciteerd hoor. Mijn vader heette R.. niet A. zooals jij schreef. A dat ben ik Ja, mijn vader preekte Zondags in de kinderkerk Jootje de Wekker zóó blij met je prijs. Je ouders vinden het zeker ook erg pretfig voor je Ging je zelf om je prijs te halen. Je broertje is nog wel klein, och dan vinden ze zoo'n zwarten Piet wel dikwijls wat griezelig. I Ko O verduin het is alles voor pleizier hoor. dus het wordt door mij nooit kwalijk genomen als iemand eens overslaat. Aardig postpapier heb je gekregen, dat zag ik dade lijk. Die anecdote werd mij al van eenige kanten toegezonden Willem van den Ham. was het zoo'n reu- zenverrassing voor je toen je daar opeens je naam zag Liet is eene opeenvolging van prettige dingen dus voor je. je verjaardag, St. Nicolaas en je prijs. Lees er met ple zier in Truusje van Venetië ik ken dat spel heel goed en heb het dikwijls gespeeld. Houdt jij niets van den Haag. ik wel hoor. Annie Zaalberg, de Sint weet zeker, dat jij tegenwoordig zulke nette briefjes aan mij schrijft, daarom kwam zeker die doos pa pier Leer je mandoline spelen, aardig hoor, studeer maar flink. Dus bij jou is Kerstmis een dubbele feestdag. Anje de Gelder natuurlijk miste ik je, je ontbreekt nooit Als ik in den Haag ben, zie ik H. altijd Zondags, maar nu logeer ik eene week in Utrecht Erg aardig die pop als ver pleegster gekleed. Nelly v. d. Voet ik hoop voor je dat je zelf naar Leiden hebt kunnen gaan om je prijs te balen, dat zou een good toeken zijn, maar het zal er wel van afhangen wat voor wee het was dien dag. Jo Tijsen werd je er op school mede ge feliciteerd dat je een prijs had geloot. Bei je ook zelf naar Leiden geweest om je boek te halen? Nel Hagoort dacht je dat je het droomde neen hoor. het was heusch jou eigen naarr die er 9tond bij de prijswinnenden Jullii hebt een heerlijk St Nicolaasfeest gehad en allen veel gekregen Je mocht mij nu bes een langen brief schrijven, ik had er ni meer tijd voor dan met de prijsraadsels Piet en Bertus Pont. dat is bijzonder aar dig zoo'n buurtvereenigng. die allerlei feestjes geeft 's zomers en 's winters Wat een aardig St. Nieolaasfeest nu Och ie moet nooit bang wezen van Sint Nicolaas, dat is een goede beste kindervriend en Zwarte Piet meent het heusch ook niet kwaad. Ik las met plezier jullie lange brieven. Nu was het weer een reuzenlange cor respondentie. niet waar? Leest allen het begin der correspondentie. Hartelijke groeten van Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEREN. Frieda Streimer nog net je briefje ont vangen, hartelijk dank ervoor, ik kan nu heusch niet langer antwoorden. COEDE OPLOSSINGEN DEN RAADSELS ONTVANGEN VAN: Jan van Dijk, Bert van Reenen, Leo Flipse, Mina Krijger, Jansje van Egmond, Nolly Fernando. Celia Kret Nico Kret. Nel Hagoort, Janni Hagoort. Willy de Neys. Ko Overduin, Nel Owel, Rie Owel. Toni Owel. Dikkie van Dijk. Annie Jongeleen. Pietje Jonge leen. Herman Winterkamp. Jootje de Wek ker, Aart van de Nadort. Hannie Mieloo, Piet Nieboer. Arie Koevoet. Coba Koevoet, Annie Zaalberg. Margaretha Sierag, Cor Sierag, Frans Hemerik. Francien He- merik. Dirkje Hopman. Riekie Min nema, Anje de Gelder, Greta de Vrie9, Hendrika Ouwerkerk, Jan Evers, 1 ruusje van Venetie, Henk Seyn, Annie van Hensbergen. Hansje Schouten. Henk Boa boom. Jan Bosboom, Annie van Wouden berg. Jantje van Woudenberg, Gerarda van Woudenberg. Plonia Smits. Jan Smits Suze van Waardhuizen. Too Wouterlood. Piet Versluis. Marietje Sierag. Adri Bavelaar, Annie Bavelaar. Flip Beekenkamp. Piet Pont. Adriaan Bakker. Neeltje Meuldijk. Neeltje van Breda. Willem van den Ham. Corry van Stralen, Betsie van Velzen, Toos van Leeuwen. Jo Tijsen, Nellv van der Voet, Leen Schenkeveld. Janni Schenke veld, Hanna van Wilsum. Albert van Bie zen, Joop van Biezen Cootje Poldervaart, Frans Schimmel. Martha Schimmel. Marie tje Ver9teegen. Henk Boom. Hennv West, Dirk West Annie Pieper. Dina Leenheer, Riek de Graaff. Antje van Egmond Jo Zandbergen, Gerharda Eggink. Ghristiaan Eggink, Jan Rodenburg. Corrv Rodenburg, Jan Wassenaar. Eempien Wassenaar, Ntttie van Riessen. Mientje van Riessen, Greta Demmenie. Klaaske van der Moy. In dit pakket nog brieven met prijsraad sels ontvangen van: Celia Muyzert en Kees Muyzert. OPLOSSINGEN DER RAADSELS DU HET VORIGE NUMMER. 1. Avereest. ver, Eva, Trees. ster, arrest 2. Een breikous. 3. Klaas, vaas. baas. Klaas. •i. Wcesp, wesp. 5. Een sikkel. 6. N pas haard Naard en adder bed n 7. Het woord: verkeerd. 8. Paascheieren.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 16