mJAARGANG WOENSDAG 12 DECEMBER 1928 No. 21089 STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIIS DER AD VERTEN TIEN: 80 Cts. per regei toot advertentie uit Leiden en plaatsen waar agentschappen vaD ons Blad gevestigd lijn Voor alle andere advertentifn 36 Cts. per regeL Kleine Advertentiên uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdag? en Zaterdags 60 Cis. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT} Voor Leiden per 3 maanden 72.96. per weeï ƒ0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per weeï „9.18 Franco per post 7 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. de 70.000ste geboren. De elfde stad in Nederland met 70.000 inwoners. Lang heeft de 70.000ste ingezetene van Leiden op zich laten wachten, zóó lang, dat we er al aan begonnen te twijfelen, dat hij of zij nog in 1928 zijn of haar intrede in deze gemeente zou doen. Alleen op het bureau van den Burger lijken Stand afdeeling bevolking wist men, dat de 70.000 naderde en toen vanmorgen om ongeveer 10 uur de heer Thomas van der Burgh binnen stapte en aangifte deed ran de geboorte van een welgeschapen dochter, was deze mijlpaal bereikt en werd de gelukkige vader van alle kanten door dc ambtenaren gelukgewenscht. Zoo heeft dan ook Leiden een inwoners tal van 70.000 bereikt, waardoor zij de elfde gemeente in den lande is met een dergelijk zielental. Haar tien voorgangsters zijn in alphabe- tische volgorde: Amsterdam, Arnhem, Eind hoven, Den Haag, Groningen, Haarlem, Nijmegen, Rotterdam, Tilburg en Utrecht. „Christina Johanna Maria Elisabeth van der Burgh", aldus staat de 70.000ste in woonster van 'Leiden in het bevolkings register ingeschreven. Zij is het tweede kind uit het huwelijk van den heer Thomas van der Burgh, ge meente-ambtenaar bij de belastingcontrole en mevrouw Johanna Maria Elisabeth Stok- huyzen, wonende Zijlsingel 56 alhier. De nieuwe wcreldburgeres is reeds Maan- agmorgen in het Diaconessenhuis geboren, eh zooals gezegd, geschiedde de aangifte rst hedenmorgen. Wij hadden hedenmorgen een kort onder- oud met den gelukkigen vader, die natuur- ijk in de wolken was. Hij verleide ons, dat de rietmeubelfabrikant, de heer Meyers van ion Nieuwe-Rijn hem bereids had opgebeld n te vragen waar hij de beloofde wieg zou unnen laten bezorgen. Waar de heer v. d. |Burgh nog in het bezit is van de wieg van rijn eerstgeborene, overwoog hij nu reeds 1 zijner tijd als curiositeit de wieg van den jhecr Meyers aan de Lakenhal aan te bieden. Moeder en kind maakten het beiden uit ziekend. maar een foto, neen.daar viel voorloopig niet aan te denken. Daarna hebben wij den heer Van der Burgh achter gelaten met zijn collega's op het bureau, waar de telefoon niet stilstond vanwege de vele felicitaties. Vanavond zou de wethouder, de heer Reimeringer, de nieuwe Leidsche burgeres ?aan begroeten. En dan zal ook wel de stroom van ge schenken losbarsten, waarvoor reeds vele fcezeggingen werden gedaan. J. W. SNEL Jr. t Na een ongesteldheid van ruim een week s gistermiddag in het Diaconessenhuis, "fraar hij een operatie had ondergaan, slechts 30 jaar oud, overleden de heer J. W. Snel Jr., directeur van de Chr. Zangvereer.iging „Ledagoh". De heer Snel was vanaf de oprichting, thans elf jaar geleden, waartoe hij zelf krachtdadig medewerkte, als directeur aan ■Ledagoh" verbonden en heeft door zijn krachtige leiding de vereeniging op een zeer behoorlijk dilletantistisch peil gebracht. Van zijn composities is vooral ..Strijd en Zege praal" bekend. Maar meer nog dan den directeur zagen de leden in hem een vriend, die hen met raad en daad steeds terzijde stond en altoos datgene wist te kiezen, wat voor de vereeniging het beste was Voorts *as de heer Snel nog werkzaam als direc- kur van zangvereenigingen te Koudekerk 0 Woubrugge Zijn heengaan beteekent voor „Ledagoh" -?n zeer gfoot verlies en allen, die hem '•-trend hebben zullen zijn verscheiden be treuren. D? begrafenis van het stoffelijk over- - ti.'l zal plaats hebben op Zaterdag a.9. des 1 voorin. 11 u 20 op „Rhijnhof". 1re-uwe voorstellen aan den raad Door den heer K. Sijtsma is in verband met de eerstdaags te behandelen gemeente- hegrooting 1929 een motie aanhangig ge haakt, waarbij B. en W. worden uitgenoo- 'bgd een Commissie te benoemen van vijf '•"sonen, waarvan twee tot de hoofden van dienst en drie tot het personeel behoo- met als voorzitter de wethouder van fabricage, met de opdracht een onderzoek !Q te stellen naar de wijze, waarop de mede- 7*?gingschap van het personeel in de ge meentediensten en bedrijven het best kan borden geregeld, om vervolgens daarover ?an den Raad rapport uit te brengen en zoo mogelijk voorstellen te doen. Voorts is door dit raadslid een motie in gediend van ongeveer den volgenden in houd: De Raad, overtuigd dat in elk uitbrei dingsplan dat in de naaste of verder afge legen toekomst mag worden vastgesteld, het Levendaal als een groote verkeersweg zal worden opgenomen; en van oordeel dat de ontlasting van de Hoogewoerd van het tram- en motorverkeer door een parallel loopende straat zóó urgent is, dat de dem ping van het Levendaal noode kan worden verschoven, totdat de centrale rioleering daar zal worden aangebracht; besluit tot demping van deze gracht en noodigt B. en W. uit met bekwamen spoed een voorstel in te dienen. Ook is door hem aan den gemeenteraad voorgesteld den keuringsveearls levens adj- directeur van het Openbaar Slachthuis en den keuringsveearls belast met den dienst in de buitengemeenten, gelijk te stellen met den ingpnieur le klasse bij gemeentewerken en den 2cn geneesheer bij de gestichten en hunne jaarwedden dienovereenkomstig te regelen. VOORDRACET VAN Dr. J. K. HOLWERDA. Glozel, Spiennes en Drente voor 30 jaren. Gisteravond heeft dr. J. H. Holwerda, directeur van 's Rijks Museum voor Oud heden te Leiden, de reeks archaeologische lezingen vanwege dit museum besloten met het houden van een voordracht over: Glozel. Spicnnes en Drente voor 30 jaren, Glozel, aldus dr. Holwerda. heeft velen eigenlijk voor het eerst het bestaan van een praehistorie doen ontdekken. Geweldig is de belangstelling, alom door deze vondsten ge wekt. Ook wie zich nooit om praehistorie bekommerd had moest weten ..hoe men over Glozel dacht". Die belangstelling is te ver klaren. behalve uit de sensatielust van onzen tijd, uit het feit, dat er inscripties ge vonden waren, want voor velen begint de wetenschap eerst, als er letters op staan. De feilen zeiven, de vondst der Fradius, de op gravingen van dr. Mcrlet enz. zijn wplbe- kend. Ook het enthousiasme van den groo- ten voorstander Rheinach. Hier vond men teksten in wel onleesbare, maar toch op zich zelf hprkenbare letters te midden van een vroeg neolistisch milieu in ons Westpn. Niet in het Oopfpn maar in het Westen dus lag die bakermat onze beschaving Onze ge- heele wetenschap werd op haar kop gezet. Geheel anders was de verklaring van C. Julian, die in die teksten bezweringsformu les wilde zien uit den Gallo-Romeinschen lijd en die snrak van een werkplaats van een bezweerder uit die periode. Men kent de oneindige ruzies, welke hierover zijn ontstaan, vooral toen anderen even perti nent beweerden dat men slechts met mysti ficatie te doen had. Ieder heeft gehoord van de internationale commissie, die zich na onderzoek ook voor falsificatie uitsprak, maar wier optreden, evenals da-t meer met internationale commissies gaat. de ruzie slecht? vergrootte. Nieuws over Glozel wist sur. dus feitelijk niet mede te deelen Glozel is echter heele- maal niet een op zichzelf staand verschijn sel. waren er geen letters gevonden dan had het publiek er zeker even weinig van vernomen als van verschillende andere der gelijke „vondsten", welke toch niet minder interessant zijn. Na met behnlD van lichtbeelden de voor naamste Glozel-vondsten te hebben ver toond. zeide spr. dat het merkwaardig is, hoe bij de beoordceling daarvan de eigen lijke oudheidkunde bijna niet aan het woord is geweest Aan de door snr. vertoonde olaatjes ziet men reeds hoe bijv. do steenen bijlen, de merkwaardige dikwandige grove potten, de ingekraste dierfiguren enz., een flauwe namaak van de palaeotitische dier- teekenin?en. in Frankrijk zeer bekend, niet anders dan onecht kunnen ziin. Fchfer ko men daarbij ook enkele aardewerVstukken voor van geheel ander maaksel, welke zeker oud moeten wezen, en het ligt voor de hand. dat van de vondst van dergelijke stuk ken de "ehecle gesneden is zal zijn uitbe gaan Hoezeer onecht ook. verraden echier ook die engere stukken een zekere kennis van werkelijke versehiir9elen. een ken tv q. die men evenwel in den te^enwoorditren tijd zeer rrpmnVkeüjk n;t pen of ander handboek kan hebben or«redaan. Tn dit onz:cht sHat Glozel echter vol strekt niet alleen Ook in 3ndere landen ziet men zoo nu en dan iets dergelijks onduiken. Niet minder vprrm'-eliik hoewel hii ons vrijwel onbekend, is. wat er voor eenige ja-* ren in België is gebeurd. Daar verscheen een enthousiast artikel van den beroemden palaeonloloog Rutot in de Memoires der Bel gische academie, waarin hij met groote geestdrift de schitterende ontdekkingen roemde, door Lequeux in de grot van Spiennes gedaan Tn deze grot. reeds lang een beroeir.de vindplaats van vroegsteenen cultuur, had hij met groote moeite en op offering opgravingen gedaan en daarbij een zeldzaam materiaal voor dpn dag gebracht, zooab steenen bijlen, vaatwerk, dieren- en menschenfiguren welke, als men ze goed bekijkt, in verschillende opzichten overeen komst verloonen met de Glozel-vondsten Het prachtstuk is hierbij een bijzonder dikke vrouwenfiguur, direct geïnspireerd door de bekende stentopygische vrouwenfiguren als de zg Venus van Willemsdorf, uit het palacolilicum Bijna was Lequeux ook we reldberoemd geworden, want enkele tablet ten vertoonden ook pogingen om er letters in te griffen In België was men echter nuchterder dan in Frankrijk. In het Musée du Cinquantenaire te Brussel zag men da delijk, dat men hier met falsificaties te doen had Een onderzoek, in de grot van Spiennes wees uit, dat Lequeux een paar gaten van nog geen kub. Meter had gegra ven en daar al zijn schatten zou hebben ge- vonden. Opgravingen in den omringenden bodera brachten niets te voorschijn en zoo viel hier spoedig de vervalscher door de mand Sedert is hij het land uitgegaan en heeft in dienst van de regeering van Ma rokko weer iets dergelijks uitgehaald. We behoeven echter niet huilen de gren zen van ons land te gaan om een dergelijk verschijnsel te vinden en wel op een nog veel grootere schaal. Ongeveer dertig jaar geleden kwamen er in Drente, in de buurt van Odoorn, voor werpen, steenen bijlen, doch vooral aarde werk voor den dag. van een tot dusver ge heel onbekende cultuur. In grooten gelale werd daar dit vaatwerk gevonden, meest plompe modellen van een zeer dik aarde werk, met allerlei ornamenten versierd. Het verscheen in ongelooflijk groote hoeveel heid. zoodat de Staten van Drente een extra subsidie uittrokken voor den aan koop. Doch het werd langzamerhand haast te gek: Men kon om zoo te zeggen gaan bestellen wat men gevonden wilde hebben tot 12 koppen en schoteltjes toe. Wel begonnen sommigen wantrouwend la worden, doch velen hielden vast aan de overtuiging dat men hier iets echts, iets heel bijzonders voor zich had. Bij onderzoek te Leiden bleek, dat het aardewerk, als het met water in aanraking kwam, zich oploste, wat van aardewerk, dat eeuwen in den grond had gezeten, niet kon worden verwacht. De toenmalige directeur van hot museum te Leiden, wijlen dr. Pleyte. be^on ook wantrouwen te krijgen, doch wonderlijk is het. dat hij na een reis door Drente weer tot voorstander werd be keerd Na de redenen, welke dr. Pleyte vermoe delijk hiervoor kan hebben gehad, te heb ben uiteengezet, schetste hij, hoe langza merhand het aantal personen, die wantrou wen in de echtheid dezer voorwerpen gin gen krijgen, grooter werd, maar dat toch deze Drentsche vondsten in de provincie haar hardnekkige verdedigers bleven vin den. Toen spr. later aan het museum kwam, heeft hij zich naar Drenle begeven ten einde zich van een en ander een9 persoon lijk op de hoogte te stellen. Ook toen kwa men valsche voorwerpen voor den dag. Toen hij later met een der voornaamste „vinders" een opgraving deed. vonden zij in den grond een.. echte Bij een amb tenaar. die deslijds met het Drentsche mu seum in verbinding stond, trof spr. toen op zolder een heel magazijn van dit vaatwerk aan. „Wij verkoopen die alleen maar aan Engelsche toeristen", was het excuus. Al is deze vervalsching langzamerhand doodgeloopen. is er toch een enorm aantal van zulke stukken in ons land verspreid. In zijn eerste museum-jaren heeft spreker <Te illusies van tal van gelukkige bezitters moeten verstoren. Ook in Twente doken later van dezo vondsten op. Bij het onderzoeken van de Drentsche falsificaties ziet men. hoe de Drentsche ver- valschers van werkelijk goede stukken zijn uitgegaan, wat vooral blijkt uit den vorm der urnen, zooals ze werkelijk in het Noor den voorkomen, wat ook blijkt uit de orna mentiek. waarvan ook reeds Pleyte gewaag de. Later is het echter een fantastisch wilde geschiedenis geworden, aangezien men maar •maakte wat men wilde: karaffen uit de buffetkast, ja zelfs sigarenkistjes dienden bij de vervaardiging. Merkwaardig is hoe de laatste jaren de vervaardiging en aanbie ding van dergelijke voorwerpen herleven. Waarschijnlijk zijn er nog eigenaren die zich van de stukken willen ontdoen. Reeds vier keer in het afgeloonen jaar zijn derge lijke voorwerpen te Leiden aangeboden. Zou Glozel hier weer insmreqrend heb ben gewerkt viaagt spr. Tn elk geval, aldus besloot dr Holwerda, is er als men de za ken aldus beschouwt als internationaal ver schijnsel, ook in Glozel feitelijk niets nieuws. Tentoonstelling. De tentoonstelling van falsificaten van praehislorisch Drentsch aardewerk, die he den in 's Rijks Museum van Oudheden is geopend, is op de eerste verdieping inge richt. Zij omvat vijf vitrines, waarin een prachtige verzameling bijeen geschikt is. Opvallend zijn de vormen van de meeste voorwerpen omdat ze veel minder ruw en fantasieloos zijn dan men zou verwachten en het weinige echt praehistorisch Drentsch dan ook is. Heel handig zijn enkele bekende motieven op sommige voorwerpen ingedrukt, om het werk meer schijn van echtheid te geven. En het meest geraffineerd zijn wel de lompe potten waarvan men op deze interes sante tentoonstelling ook een paar exem plaren kan bewonderen. Eenige snuisterijen als een hond, een slang aan het kruis en een schaap comple- leeren de tentoonstelling. ALLIANCE FRANgAISE. De afdeeling Leiden van de „Alliance Francaise hield gisteren in „Arnicitia" haar tweeden avond van dit seizoen, waar als spreker optrad de heer Marcel Aubert, adjunct-directeur der nationale musea te Parijs met het onderwerp „Notre Dame do Paris". Nadat de voorzitter der afdeeling, de heer Bresson, eenige roerende woorden gewijd had aan de nagedachtenis van de voor kort ouverleden penningmeesteresse mej. Rijke, die meer dan twintig jaren haar beste krach ten had gewijd aan den bloei der „Alliance", begon de heer Aubert zijn rede. Eerst gaf hij ons in 't kort een historisch overzicht van het ontstaan der groote calhe- draal: in het Merovingische tijdvak nog slechls een kleine kapel, bleek al spoedig, dat die niet groot genopg was voor alle ge trouwen, onder welke de koning en z'n hof houding de voornaamste plaats innamen. Het was vooral de bisschop Maurice de Sully, die al z'n krachten wijdde aan do reconstructie en de enorme uitbreiding van de kerk. Hij maakte daarbij gebruik van het na den Romaansche tijd uitgevonden pro cédé der spitsbogen, door middel waarvan bijna alle gewicht, dat op de gewelven rust, als het ware ter zijde gedrukt wordt tegen de steunbogen, een vinding, die veroorloof de, gebouwen te maken van een enorme hoogte, zonder gevaar voor instorting. Alle middelen neemt deze Parijsche bisschop te baat, om geld bijeen te brengen voor den bouw, hij verzekert zelfs aan een ouden woekeraar, die hem vraagt naar de be9te manier om zijn bedorven ziel nog te redden, dat hij niet beter kan doen dan al z'n geld aan hem te geven voor het bouwen van z'n cathedraal. Bisschop Maurice laat een doorbraak maken in de stad om een straat te krijgen, waarlangs de 9teenen aange bracht kunnen worden uit de groeven van Vaoigirard, en all^ getrouwen wekt hij op om aan den bouw mee te werken. Zoo wordt dan tusschen de jaren 1163 en 1250 het reuzenwerk voltooid, dat wij nu nog kunnen bewonderen. Vee1 is na dien tijd vernieuwd, o.a. de figuren der koningen, die het fries vormen boven de drie poorlen van den voorgevel, en die tijdens de Revolutie van 1789 met vele andere dingen vernield werden, maar toch heeft men daarna alles weer zoo ge restaureerd. dat het geheel nog den indruk van het oude middeleeuwsche gebouw blijft weergeven. Vele mooie afbeeldingen verduidelijkten op het doek. wat de spreker vertelde. Deze avond is er zeker een geweest, die allen die „Nof'-e Dame" nog niet gezien hebben, opwekt, dat schoone gebouw te gaan bezoeken en die de anderen nog meer er van zullen doen genieten, wanneer ze het een volgendpn keer weer gaan bewon deren. De voorzitter dankte den spreker in har telijke bewoordingen voor de interessante en boeiende rede. N.V. NOORD-ZUID-HOLLANDSCHE TRAMWEG-MAATSCHAPPIJ. Conferentie met de vakorganisaties. Gistermiddag had de driemaandelijksche conferentie plaats met de Vakorganisaties plaats ten hoofdkantore van de Maatschap pij aan den Jansweg te Haarlem. In de eerste plaats kwamen aan de orde de wijzigingen van het Reglement Dienst- voorwaarden, waarvan een der voornaam ste punten is de instelling van de Commissie van Advie3 ingeval van niet-toekenning van de penodieke jaarlijksche verhooging van be zoldiging en in geval van dienstopzegging van de zijde der Maatschappij. In gemeen overleg werden de wijzigingen vastgesteld; deze zullen met ingang van 1 Jan 1929 in werking treden in afwachting van de nadere goedkeuring van den Minister van Water staat. Gevraagd werd, om de pensioenen van hen, die gepensionneerd zijn vóór den datum van invoering van het algemeen Pensioen fonds-reglement (d.i. vóór 1 Jan. 1925). te herzien in gunsligen zin. Aangezien de be trekkelijke gegevens thans verzameld zijn, kan de Wiskundige adviseur van het Fonds overgaan tot het maken van de noodige be rekeningen: in verband hiermede werd dit punt aangehouden tot de eerstvolgende con ferentie. Wegens de door allerlei omstandigheden thans nog onzekere uitkomsten van het be drijf. kan de gelijkstelling van het Lpidsche Loon met het Haarlemsche nog niet in over weging genomen worden. Gemeend werd dat er in den laaatsten tijd vacatures van „vaklieden le klasse" waren ontstaan, waarin niet was voorzien. De Di rectie verwees naar het te dezer zake be sprokene in Juni 1928 en deelde mede. dat het overcompleet van vaklieden le klasse nog bestaat, hoewel het sindsdien is ver minderd. 1 BINNENLAND. Leiden heeft de 70.000 inwoners be refit. (Stadsnieuws le Blad). Do Tweede Kamer heeft de b-snrooting van onderwijs aangenomen. (Uit het Parlement, le Blad). Vergadering van den bond van melkvee houders in Znid-Eolland; verlaging van den melkprijs? (Land- en Tuinbouw. 3e Blad). Da Rotterdamsche moordzaak: eenige nieuwe aanwijzingen. (Gemengd. 2e Blad). Te Dordrecht is een koolznurcvllnder ont ploft, waarbij één persoon is gedood. (Ge mengd, 2c Blad). Doodelijk onoeval op den onbewaakten overweg tnsschen Oldenzaal en Enschedé. (Gemengd, 2e Blad). De in het Volkerak oezonken tjalk „De Nieuwe Zorg" is gisteren gelicht. (Gemengd, 2e Blad). Tnsschen Naaiden en Bus sum is een vrachtauto, waarop 14 werklieden zaten, door de stoomtram gegrepen; er zijn 5 ge wonden. (Laatste Berichten, lsle Blad). BUITENLAND. Rondom den Volkenbondsraad te Lngano. (Buitenl. le Blad). De prins van Wales is te Londen gearri veerd. (Buitenl. le Blad). Wapenstilstand in Afghanistan. (Builen!, le Blad). In Arnentinié zoa een aanslan tegen Hoover zijn voorbereid. (Tel. le Blad). Ernstig vliegtuigongeluk op de liin Keulen Berlijn. (Buitenl. Gem. 2e Blad). Aan het verzoek, om ten behoeve van het hulppersoneel (voornamelijk complex Lei den), dat telkens tweemaal daags met ge ringe tusschenpoos wordt opgeroepen, voor die tusschenpoos eenige vergoeding te vcr- lcencn, kon niet worden voldaan. Uitvoerig werd gesproken over de rege ling, die bestaat ten aanzien van geheele of gedeeltelijke terugbetaling door het per soneel van de waarde van verloren plaats- biijetten. De directeur achtte de handha ving van die regeling noodzakelijk, om het personeel te doordringen van zijn verplich ting, de uiterste zorg le betrachten ten op zichte van dit waardevol papier, m.aw om de groote preventieve waarde van de rege ling. Tenslotte kwamen nog eenige andere on derwerpen van minder belangrijken aard ter sprake. ouderavond leerschool oude-vest In het gymnastieklokaal van de school werd gisteravond onder leiding van het hoofd den heer W. Koops Azn., een verga dering gehouden, welke druk bezocht was terwijl het voltallig onderwijzend personeel aanwezig was. Na opening werd de secretaris verzocht de notulen le lezen welke onveranderd wer den goedgekeurd. Als punt 3 op de agenda stond vermeld causerie door het hoofd der school, met als onderwerp „Kindergetuigenissen", hetwelk zeer uitvoerig werd behandeld, en met ver schillende voorbeelden is uiteengezet. Met volle aandacht word de spreker ge volgd en werd dit leerzame onderwerp dan ook dankbaar ontvangen. Wegens periodieke aftreding van den secretaris der Oudercommissie, werd in diens plaats bij acclamatie gekozen de heer J. Kingma. Lijsterstraat no 11 alhier. Hierna volgde bezichtiging van het schriftelijk werk van de leerlingen en 9amenspreking met het onderwijzend per soneel, waarvan gaarne gebruik werd ge maakt. Om eens rustig te praten, zoo zeide de heer Koops, is niet alleen noodzakelijk, maar ook voor ons zoo prettig. De belangen van de kinderen worden hiermede zeer ge diend. Na de rondvraag waarvan door geen der aanwezigen werd gebruik gemaakt, bracht de heer Koops met enkeie welgekozen woorden dank aan den scheidenden secre taris voor het vele werk, gedurende eenige jaren door hem als lid-commissie verricht. Hierna s'uiting met als afscheid een ce- lukkig uiteinde 1928 en een uitstekend be gin 1929.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 1