Purol bij Ruwe en Schrale Huid UIT DE OMSTREKEN. GEVEILDE PERCEELEN. KERK- EN SC-H00LN1EUWS. EEN OUD MISDRIJF OPGEHELDERD. De berooving in de Linnaeus- straat te Amsterdam. Op des avond van 8 Maart 1926 om on geveer kwart voor 9 stond een 80-jarige banklooper in dienst van de Spaarbank van de Stad Amsterdam bij de tramhalte in de Linnaeusstraat voor de Muiderkerk te Amsterdam op lijn 9 te wachten In zijn hand droeg hij een blikken trommel, inhou dende eeD bedrag van f. 6000, zijnde de ontvangsten van het bijkantoor van Swin- denstraat, welke geld moest worden over gebracht naar het hoofdkantoor van de spaarbank aan het Singel bij de Vijzel straat. Deze looper was reeds zeer lang in dienst bij de spaarbank en het overbren gen van 't geld had hij sinds jaren gedaan aldus ,,De Crt" Toen hij daar stond te wachten werd hij plotseling op zij geduwd en een hand greep den trommel. De bejaarde man zag hoe iemand snel de straat over stak, het hek van het op dat uur gesloten Oosterpark overwipte en spoedig in de duisternis ver dween Hevig ontsteld en ontroostbaar oveT het verlies werd de bankloopeT naar het politiebureau gebracht. Hij kon geen duidelijk signalement van den roover op geven. daarvoor was bet te donker geweest en was alles te snel in zijn werk gegaan. Tot laat in den nacht werd door de politie in het Oosterpark met honden gepatrouil leerd, doch nergens werd eon 6poor ge vonden. De bejaarde banklooper is sindsdien overleden en niemand zou meer aan het geval gedacht hebben, indien de politie niet ter oore was gekomen, dat in anarchis tische kringen gemompeld werd, dat drie jongelieden, die daarvan deel uitmaakten, meer van het gebeurde wisten. De Cen trale Recherche stelde een verder onder zoek in cd langzamerhand werden aanwij zingen tegen de drie personen gekregen. De commissaris van het bureau Linnaeus straat, de heer J. W. Haarman liet in sa/- menwerking met de Centrale Recherche de drie mannen arresteeren. De aanhoudingen geschiedden Zaterdagmiddag vrijwel op hetzelfde oogenblik. Ook werd huiszoeking in hun wonineen gedaaner werd echter niets gevonden. Trouwens van het geld waren geen nummers genoteerd en als dat zoo ware geweest zou het tooh allang uit gegeven zijn. Et waren eenige bankbiljet ten van f. 60 bij, terwijl het overige van het bedrag bestond uit k'einer papiergeld, waaronder zilver-bons en kleine munt. Twee deT verdachten zijn dienstweige raars. Allen ontkennen iets van het gebeirr- de te weten Desniettemin zijn zij in ar rest gesteld. DE „KERTOSONO". Ernstige schade in het Suez-kanaal. Het Nederlandsche stoomschip „Kerto- ftono", var Batavia naar Rotterdam, is in het Suez-kanaal op een bank gestooten. Duikers stellen een onderzoek in; men verwacht dat de schade van ernstigen aard zal zijn. Het roer is gebroken. Het sobip zaJ van Suez naar Port-Said worden go- sleept, TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Toen in den nacht van Zaterdag op Zon dag omstreeks halftwee de heer Vos uit Mook met zijn auto zijn familie in Nijme gen ging ophaleD om die naar Mook terug te brengen, had hij het ongeluk om op den hoek van de Gerardt Noodtetraat op den Oranjeeingel te Nijmegen tegen een boom te rijden. De slag kwam zoo geweldig aan, dat de auto totaal werd vernield, en in gruizele menten werd neergesmakt. Van de vijf in zittenden was het zoontje van den heer Vos, de zeventienjarige Jan, er het slechtst aan toe; waarschijnlijk werd door glasscherven zijn halsslagader geraakt, zoodat hij vree- selijk bloedend werd opgenomen en naar het politiebureau vervoerd. Gelukkig was ge neeskundige hulp spoedig ter plaatse, die onmiddellijk overbrenging naar het R. K. Ziekenhuis gelastte, nadat de halswonde was gehecht Daar werden de laatste H. Sacramenten toegediend. De vier overige Inzittenden bekwamen alle min of meer ernstige kneuzingen en wonden, die echter niet levensgevaarlijk bleken. De toestand van den zeventienjarigen jon gen, was gezien den toestand, gisteren nog al bevredigend, zoodat er eenige hoop is op herstel. VIER WIELEN BOVEN HET WATER. Anto over den kop en in een sloot. Een politie-ftgent die gistermorgen op den Haarlemmerweg te Amsterdam surveilleerde zag een eind voorbij den Uitweg in een diepe sloot lang9 den weg de vier wielen van een auto boven water uitsteken. De wagen lag omgekeerd in de sloot. Dadelijk werd de brandweer gewaar schuwd, die mei haar reddingstoestel de auto uit de modder heesch. De auto was leeg. Enkele ruiten waren verbrijzeld. De kop lantaarns waren stuk en verbogen. Van wie de wagen was en wie er in had den gezeten was niet bekend Uit een onderzoek van den weg bleek, dat de auto, voor deze in den sloot verdween ongeveer 40 meter van den w*»g links had gereden, komende uit de richting Amster dam. Het ongeluk moet 's nachts om 3 uur heb ben plaats gehad. Op dat uut is het blokje in den wagen stil blijven staan. Uit een ingesteld onderzoek is later geble ken. dat de eigenaar van den wagen is de heer Sloot, sigarenhandelaar in Den Haag. Hij wa9 op w*g naar zijn woonplaats. Door het inslaan van een ruit heeft hij zich met groote moeite uit den gekantelden wagen kunnen redden Daarna is hij met een taxi naar Den Haag gereden Hoe het ongeluk heeft plaats gehad is niet bekend. INBRAAK. Door het verbreken van een ruit heeft men gisternacht zich toegang verschaft tot bet gebouw vac Analytische Scheikunde van de Teohn Hoogeschoo! te Delft. Uit eeD lade vaD een der lessenaars wordt al leen een bedrag aan geld vermist. EEN BEEN GEBROKEN. Zaterdagmiddag had te Oss een motor ongeluk plaats Zekere M. W kwam met zijn motor in tamelijk flinke vaart de Molen straat opgereden, terwijl uit een - zijstraat zekere juffrouw R v. D. per fiets dezelfde 9traat inkwam Doordat de motorrijder een signaal had gegeven, kwam hij met de wiel- rijdster in botsing en wel zoodanig dat de dame haar been brak en verder eenige lichte kwetsuren bekwam Dr Beek was spoedig ter plaatse welke de getroffene direct per auto naar het St. Anna Ziekenhuis ver voerde. FIETSENDIEF AANGEHOUDEN. Op last van de politie te Boxmeer werd te Tilburg aangehouden een zekere E. van D., die zich bleek schuldig gemaakt te hebben aan verschillende rijwieldiefstallen. BRAND. Zondagmiddag om ongeveer 4 uur brak er brand uit ten huize van de familie v. d. Sluis, wonende Oi-anjelaan 9, te Hilver sum. De familie was afwezig, toen de brand in de voorkamer uitbrak. Voor- en achterkamer brandden geheel uit. Verzekering dekt de schade. DOODELIJK ONGEVAL. Aan de mergelgroeve bij St. Pietersberg te Maastricht heeft een ernstige instorting plaats gehad Verscheidene arbeiders kon den bevrijd worden, uitgezonderd de arbei der Kuyper, 49 jaar oud, vader van aoht kinderen, wonende te Maastricht. Na eeni- gen tijd werd hij dood onder de puinhoo- pen vandaan gebaald. ONVEILIG BRABANT. Te Boezel zijn des avonds bij den land bouwer Egelmeers twee tot nog toe onbe kende personen de woning binnengedron gen. Een van hen bedreigde de bewoners met een revolver, terwijl de ander de kas ten doorzocht en een bedrag van ongeveer f. 10 ontvreemdde waarna zij verdwenen. De politie stelt een onderzoek in. REDDINGBOOT VAN DE „RENATE" GEVONDEN. Gistermorgen werd door den strandvoogd van het eiland Rottumeroog een drijvende reddingboot uit zee opgepikt. Deze boot bleek afkomstig te zijn van bet Duitscbe stoomschip ,,Renate", dat 20 Nov. uit Cux- haven was vertrokken met bestemming naar Velzen. Men vermoedt, dat de „Re- nate" met man en muis is vergaan. Nadat een bekend spreker voor een let terkundige club had gesproken, overhan digde de secretaris hem een cheque, welke do spreker eohter weigerde, met de woor den: „Geeft U ,hfet maar aan de een of andere liefdadigheidsinstelling". „Zouden we het geld in onze speciale kas mogen doen?" vroeg de secretaris. „0 zeker. Waarvoor is die speciale kas?" „Om ons in staat te stellen elk jaar betere sprekere te krijgen". «J- BUITENLANDSCH GEMENGD. EEN CYCLOON IJl ARGENTINIË. De provincie Tucuman in Argentinië, is door een cycloon geteisterd. Vier personen werden gedood en verscheidene anderen ge wond. POLITIECHEF VERMOORD. Toen de politie-chef van een kleine voor stad van Chicago, Gilbert geheeten, Zater dagavond met den rug naar het vensier in een voorkamer van zijn woning zat, slopen eenige onbekende mannen naar het ven ster, losten verscheidene schoten op Gil bert en vluchtten in een auto Gilbert had zeer actief deelgenomen aan den strijd te gen den smokkelhandel De politie heeft in een groot aantal café's een razzia gehou den. ten einde de moordenaars op te spo ren. Hierbij werd een onschuldig persoon door een overijverig vrijwilliger doodge schoten toen hij niet onmiddellijk zijn auto tot staan bracht. G E ËLECTR OCUTEERD In de gasmotoren-centrale te Alsdorf kwam de 65-jarige weduwnaar Müller, die bezig was met het inzetten van ruiten in aanraking met de electrische leiding van 35000 volt M werd onmiddellijk godood. Hij viol van een hoogte van 20 meter. DE GAZETTE DU FRANC. Een nieuwe huiszoeking in de bureaux van de Gazette du Franc voerde tot de ont dekking van nog 300.000 francs. Tot nog toe zijn er 700.000 francs teruggevonden in de bureaux van de Gazette en bij verschil lende banken. Men denkt het tekort van de Krach niet te kunnen vaststellen vóór 3 h 4 weken wegens den overvloed van de docu menten en de verwarring die in de boek houding heerscht. SPOORWEGONGELUK IN DEN ELZAS. Uit Colmar wordt gemeld, dat er ten gevolge van den mist een goederentrein nabij het station Sundhofen op een boemel- trein is geloopen. De boemeltrein kwam uit Neu-Breisach. De machinist van den goederentrein is gedood en twintig reizigers zijn gewond. Onder de gewonden zijn vier kinderen. DRIE MEN SC HEN VERBRAND. Te Mokotow een voorstad van Warschau, is brand uilgebroken in een houten barak, waarin vijf arbeiders, die samen hadden gedronken wilden overnachten. Drie arbei ders kwam°n in de vlammen om. de twee anderen werden, zwaar gewond naar een ziekenhuis gebracht De brand was ont staan doordat een der vijf een brandende sigaret had weggeworpen. i OP ZIJN EIGEN ZOON GESCHOTEN. Te Oidtweiler bij Alsdorf heeft een va der. die zijn 's avonds laat thuiskomenden zoon voor een inbreker hield, den jongen aangeschoten. De tosgebrachte wond is le vensgevaarlijk. EEN SLEEPBOOT OMGESLAGEN Bij het sleepen van het Engelsche s.s. Zero in de haven van Riga is de sleepboot Baltija omgeslagen. De kapitein en de stuurman wisten zich zwemmend te redden doch de machinist en de stoker verdronken. Twee matrozen van de Zero zijn bij het neerlaten van een reddingboot zwaar ge kwetst. EEN NIEUW FINANCIEEL SCHANDAAL IN FRANKRIJK. Volgens een telegram uit Straatsburg aan „Le Journal" is men een nieuw financieel schandaal op het spoor, van den zelfden aard als dat der Gazette dn Franc. De justitie laat zich nog over niets uit Er heeft echter reeds eein arrestatie plaats gehad. EEN BRUG IN AANBOUW INGESTORT. Zaterdagavond is ten gevolge van tot nog toe onbekende oorzaken de in aanbouw zijnde brug over de Sieg, behoorende tot den nieuwen autoweg KeulenFrankfort a. d. Main, ingestort. De brug is van beton en bestaat uit twee gToote bogen, waarvan de eerste de Sieg overspant. Aangezien dag en nacht aan de brug wordt doorgewerkt, is een aantal arbeiders door het ongeval getroffen. Volgens de tot nu toe ingekomen berichten is een arbeider gedood, wiens lijk nog niet gevonden is, terwijl vijf arbeiders gewond werden De eerste hulp werd ver leend door de fabrieks-brandweer van de Manstadt-Werke te Troisdorf. die geduren de den geheelen nacht bij fakkellicht het oprui mingswerk verrichtte. SMOKKELAAR DOODGESCHOTEN. In het Akensche bosch is het lijk gevon den van een 21-jarigen jongeman uit Aken. De jongeman was kort teroren in gezel schap van een ander, beiden op de fiets, den Sicbenweg voorbijgereden, waar hij door douane-beambten werd aangeroepen. Hij droeg nameliik op den rug een zak, waarvan men vermoede, dat hij uit Neder land gesmokkelde koffie bevatte. De jonge man gaf aan het bevel der kommiezen geen gehoor en reed door, waarna een hunner een schot loste, dat den smokkelaar trof. Hij sleepte zich nog een eind voort, maar zakte ten slotte ineen. De zak. met koffie werd niet bii h°t !"k r^yond^n. zoodat aan genomen wordt, dat de andere wielrijder dezen meegenomen heeft. RECLAME. 3111 RECLAME. Elk origineel tablet COFFffiASPIRIN evenals ook Iedere verpakking moeten het BAYER-krals dragen. Men welgere derhalve alle andere als „net zoo goed" aangeprezen preparaten, want deze kun nen het echte Coffieesplrin tóch niet vervangen. Het beteekent bulten kijf de betrouwbaarste helper bij hoofdpijn, migraine, neuralgie, kiespijn enz. en werkt tevens opwekkend en verkwik kend Men verlange steeds Coffieasplrfn in de orfglneele verpakking ken baar aan den oranjeband en hei BAYER- kruis. Losse tabletten weigere men. 487 VOORHOUT. Gemeenteraad. De vergoedingen aan de bijzondere scho.en Nieuwe straat namen Grondaankoop Een ge meentelijke drinkwaterleiding gesticht. Afwezig wethouder v. d. Laan. De voorzitter, de heer G. Bulten opent de vergadering met gebed. De notulen van de vorige vergadering wer- der gelezen 6n onveranderd goedgekeurd. Eenige goedgekeurde raadsbesluiten wor. den voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen is verder een schrijven van den heer P. L. v. d. Hulst, waarbij hö de gemeente aanbiedt een' strook groqd van pl.m. 1.25 AL breed en pl.m. 45 M. lang, voor den aanleg van een trottoir, wanneer de gemeente op zich neemt de kosten van het plaatsen van een afrastering op beton nen vo9+ eir een inrrjhek. De voorzitter richt een en ander nader toe, en zegt dat dit voorstel niet overeen- komstig het gedane aanbod is, zooals door 1 B. en W. behandeld. Wethouder v. Redsen zegt dat de oorspron kelijke bedoeling was dat de heer v. d. Hulst zelf de betonnen voeting zou plaatsen en de gemeente het hekwerk. Nu vraagt de heer v. d. Hulst nog een inrrjhek, benevens de betonnen voeting. Spr. acht dit niet nood- I zakelijk, en de koeten voor de gemeente te duur. Hij stelt daarom voor, het voorstel van den heer v. cL Hulst aan te nemen, uitgazon- dero het inrijhek. Na eenige discussie wordt het voorstel van den heer v. Reesen aange nomen met 3 tegen 1 stem. Voor stemden de heeren v. d. Voet, Eigenbrood en van Reisen, tegen de heer Witteman. Besloten wordt den heer C. M. Oostdam vergunning te verleenen, om zijn bloembol- lenschuur te plaatsen 10 M. uit het hart van den weg, mits hij niet voorbij de voor gevel komt van de aangrenzende perceel en. Voorstel B. en W. te machtigen tot verhu ring van gemeentewoningen. Het is practisch bezwaarlijk om voor het verhuren van de gemeentewoningen, Hoofd straat noe. 47 t.m. 55 (gekocht van de Erven Vester) telkens een speciaal raads besluit te nemen. Daarom geven B. en W. deni raad in over weging om een algemeene machtiging te verstrekken om de woningen te verhuren teger. de titans geldende huurbedragen, zijnde resp, f.2,10, f. 2,25 en f. 2,30 per week. Het laatste voor het winkelhuis (Heerings). Aangenomen. Voorstel ot doortrekking van de hoofd gasleiding in de Heerenlaan. De Stedelijke Lichtfabrieken te Leiden deelen B. en W. mede, dat haar is ver zocht gas te leveren aan het nieuwe per ceel No. 68. De bestaande hoofdgasleiding in de Hee- rcnlaan ligt niet verder dan tot de gasaan- sluiting van perceel No. 68. Volgens opgaaf .bedragen de aanlegkos- ten van een stuk hoofdgasleiding over een lengte van 9Va M. f. 42.75. B. en W. stellen den raad voor, dit be drag voor rekening der gemeente te nemen en verzoeken machtiging de leiding te laten doortrekken. De heer v. d. Voet wijst in verband met voorstel op de z.i. oncoulante behandeling van de Stedelijke Lichtfabrieken over het algemeen, bij het doortrekken van de licht- leidingen De gemeente moet steed9 bij de doortrekking van gas en electriciteit geld toegeven, terwijl de Lichtfabrieken van hun kant niets doen ter tegemoetkoming in de kosten daarvan. Hij verzoekt den voorzitter hierover met de Lichtfabrieken te spreken. De voorzitter deelt het gevoelen van den heer v. d. Voet en zegt hierover reeds herhaalde malen te hebben gesproken Spr. zal alsnog over dit punt met de Lichtfabrie ken besprekingen houden. Hierna wordt overeenkomstig het voor stel van B. en W. besloten. Voorloopige afrekening der exploitatie vergoeding en art. 101 L.O -wet aan de bijzondere scholen over 1926. Overeenkomstig het voorstel van B. en W .wordt besloten aan het bestuur der Chr school der R.K. Jongens en Meisjes school en der Nijverheidsschool resp. f. 14S 28. f 322 90. f. 320.52 en f 135 60 in totaal f. 927.30 uit te keeren. als vergoeding volgens art 103. 4e lid der L.O.-wet 1920, over het dienstjaar 1926. Voorstel inzake het geven van nieuwe namen aan nieuwe straten. De twee nieuwe straten in het woningen complex der bouwvereeniging ..Herman Boerhaave" moeten van namen worden voorzien. B. en W adviseeren den raad deze te noe men de zijstraat- „Willem Botsstraat" en de straat langs de onderwijzerswoning: Mgr. Broerestraat Overeenkomstig het voorstel aangenomen. De heer Eigenbrood informeert waarom de straat Mgr. Broerestraat genoemd wordt. De voorzitter zegt dat dit is gedaan om Mgr. Broere te eeren. die langen tijd in onze ge meente gewoond heeft en bijzonder geleerd was. De Willem Botsstraat 19 genaamd naar pastoor Bots. Voorstel tot wijziging der instructie van den gemeente-ontvanger. In hun brief van 5/14 November j.l. heb ben Ged Staten dezer provincie B. en W. uitgenoodigd een herziening de.r instructie van den gemeente-ontvanger te bevorderen, wijl in de bestaande instructie enkele bepa lingen ontbreken. Alle gewenschte veranderingen zijn nu in het ter tafel komende herzieningsontwerp opgenomen, tegelijk met eenige kleine re dactieveranderingen. In verband met een bepaalden wei oh, het opbergen van boeken en kas or nen brandvrije plaats, verzoeken B. en V. |eo Raad machtiging tot aanschaffing van een brandkast ten behoeve van den gemeente ontvanger. Wordt overeenkomstig besloten en aan B. en W. crediet verleend voor de aan schaffing van een brandkast. Ingekomen is een verzoek van de R.-K. middenstandsvereeniging „de Hanze" om art. 96 der algemeene politieverordening zoodanig te wijzigen, dat het geoorloofd is op rijwielen bestelmandeD te vervoeren van ten hoogste 70 c.M. breedte. Naar h%t gevoelen van B. en W. bestaat er geen bezwaar tegen, aan het verzoek te voldoen. Besloten wordt overeenkomstig het voor stel van B en W. bedoeld ariikel in de politieverordening te wijzigen. Voorstel tot aankoop van het R.-K. Arm bestuur Naar aanleiding van een ge voerde onderhandeling met het R -K. Arm bestuur ontvingen B en W bericht dat het armbestuur besloten had het bod der ge meente ad f 58 000. voor de perceelen grond achter het Gemeentehuis en aan de Hoofd straat te aanvaarden, een en ander tegen nader overeen te komen voorwaarden en behoudens goedkeuring der kerkelijke over heid. In verband hiermede stellen zij den raad voor than* definitief tot aankoop van de be wuste perceelen te besluiten en daartoe vast te stellen het betrekkelijk ontwerp-be. sluit. De heer v. d. Voet zegt, dat het gedane bod der gemeente destijds niet geacctpteeri was, en nu komt men bedoelde grondec voor het gedane bod aanbieden Spreker wii deze zaak nog wel eens nader onder d« oogen zien, maar acht het beter zulks ii geheime vergadering te doen, waartoe wordl besloten. Na heropening der vergadering wordt be sloten bedoelde gronden, op de gestelde voorwaarden, te koopen. Bespreking vaststelling uitbreidingsplan. De voorzitter vraagt of de raad zich ii •principe kan vereenigen over te gaan tot ha vaststellen van een uitbreidingsplan. B. en W. stellen zich voor om in dit uitbra dingsplan o.a. te omvatten de nieuwe wjjke^ de Teylingerlaan in verband met den van da Berg van Heemstedeweg, de Boekhorstlaaa enz. Hierin zullen ook worden opgenom?: bepaalde wijken, waar de woningen aan kere weistandsgrenzen hebben te voldoa Vocrts vragen B .en W. een krediet om di vocrloopige handelingen daartoe te kunn?s verrichten. Overeenkomstig het voorstel va; B. en W., wordt dit punt zonder hoofdelijk stemming aangenomen. Vaststelling plan tot stichting eener drink waterleiding. De voorzitter vraagt of de raad er t kar besluiten over te gaan tot het stichte van een drinkwaterleiding, volgens het plac hetwelk voor de leden ter inzage is gelegd. Op verzoek van B. en W., is de heel Ir. P. Driessen ter vergadering aanwezig on het plan nader uiteen te zetten. De Voorzitter acht het om verschillend! redenen wenschelijk deze zaak in coraiti generaal te behandelen, waartoe dan ooi wordt besloten. Na heropening wordt met algemeen* stemmen besloten tot de stichting van eer gemeentelijke drinkwaterleiding, volgens he vastgestelde plan; de gelden voor de uit te voeren werker voor zoover zij niet op een andere wijze zijn of kunnen worden bestreden te dek ken door het aangaan van een leening; B. en W. te machtigen: alle rechtshandeling te verrichten, welka voor een goede uitvoering noodig zijn; alle vergunningen aan te vragen, welka noodig zijn; alle vergunningen aan te vragen, welke noodig zijn voor de uitvoering van het plan; alle regelingen te treffen, indien noodif, met de eigenaars en gebruikers der gronden, voor de eventue-ele aangebrachte schade enz.; Bij de rondvraag merkt de heer Witte man op, bij de behandeling der gemeente- begrooting te hebben gesproken over de uitbreiding van de pob'tie en vraagt of voorzitter zijn aandaoht daarop gevestig! reeft. Nog steeds vinden eT straatschenderijen plaats, hij acht beter politietoezicht nood zakelijk. De voorzitter zegt, dat hierop scherp wordt toegezien, doch dat het zeer moeilijk is deze straatschenders te pakken te krij gen. Spreker schrijft deze baldadigheden aan gebrek aan opvoeding toe en roept de hulp der ouders in, om hun kinderen op hun ongepast en onbehoorlijk gedrag te wijzeD. Elk feit, wat geconstateerd zal wor- den, zal door een proces-verbaal word» gevolgd. De heer Witteman vraagt verder de ge organiseerde arbeiders eerder en langer te werk te stellen, dan de niet-georgari* seerde De voorzitter zegt, dat B. en W. steeds rekening houden met de belangen van de georganiseerde arbeiders, vooral zij, die groote gezinnen hebben, maar de niet ge organiseerde arbeiders kunnen niet uitge sloten woTden. De heer v d Voet wees op het feit, dat georganiseerde arbeiders te Lisse boven hel vastgestelde loon ook hun contributie bij drage vergoed krijgen, en wenscht dit systeem ook in deze gemeente in toepassing te zien gebracht. Ten slotte wijst de heer Witteman nog op de slechte verlichting van de Boekhorst- laan. De voorzitter zegt verbetering toe. Hierna wordt de openbare vergadering go* sloten, om over te gaan in comité-genera*-' ter behandeling van de vaststelling van het suppletoire kohier hondenbelasting en be lastingreclames. Gehouden verkooping in het Notarishuls te Leiden op Vrijdag 7 December 1928. ten overstaan van. H M Markusse, notaris te Leiden: D* Costastraat 47. kooper A Dorrepaal voor f 5400; WaardgTacht 80, J. de Bruin voor f. 755. PREDIKBEURT. BOSKOOP. Salvatori: Dinsdagnam. 7 uur, de beer W. G de Jonge. 5® NED HEtlV KEEK. Beroepen: Te Brandwijk, H. G. vaa Schuppen. te Oudewater. Bedankt: Voor RansdorpSchellij' woude, J. van Woerden, te Marken. GEREF KERKEN. Bedankt Voor IJlst W Tom le Warn» Voor Gouda. J. A. Seheps, tp Bolnes. - I Voor Urk, W. Doorenbos, te Gerkeebl005* j ter-Stroobos,

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10