69ste JAARGANG DONDERDAG 29 NOVEMBER 1928 No. 21078 STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Ct3. per regel voor advertent ion uit Leiden en plaatsen waar agentschappen vaD ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertentién 35 Cta per regel Kleine AdvertenfiPn uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdag9 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgen? postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts porto te betalen Bewiisnummet 5 Ct9 Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2 35 per week 0 18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0 18 Franco per post f 2 35 portokosten. Oit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. HOOGHEEMRAADSCHAP RIJNLAND. In de gisteren alhier gehouden bijeen komst van de Vereenigde Vergadering van het Hoogheemraadschap van Rijnland werd lot lid der financieele commissie benoemd de hoofdingeland Chr. M. Reinders Folmer en werd als lid der commissie voor het gaarderboek herbenoemd de hoofdingeland E. J. Speelman. Het Dagelijksch Bestuur werd gemachtigd om aan het Riik een deel van den Slaperdijk bij Santpoort te ver- koopen ten behoeve van de kruising met den aan te leggen Rijksweg, ten Oosten van Santpoort, en voorts om aan het Rijk te ver- koopen de overbruggingen van de Waddin- gerduikersluis. Waddingerbrug, Roombur- gerbrug. Meerburgerbrug en Weipoortbrug, alle gelegen in den Rijksstraatweg van bet Haagsche Schouw naar de Utrechtsche grens ten behoeve van de verbetering van dien weg. Ten opzichte van de bemaling en de waterinlating van Rijnland werd voorts het belangrijk besluit genomen om over te gaan [tot slichting van een Diesel-gemaal aan het te maken verbindingskanaal tusschen IJsel en Gouwe ten Westen van Gouda, met een vermogen van 2.6 millioep M3 waterverzet per etmaal. In 1925 werd reeds besloten om aan de provincie' Zuid-Holland, ten behoeve van de verbetering van den scheepvaart weg RotterdamGoudaAmsterdam, de gevraagde medewerking te verleenen tot het dienstbaar maken van dit kanaal aan de in- en uillaatbelangen van Rijnland en tot het versterken der boezembemaling op den IJsel zoodanig, dat het peil op de Gouwe in die mate kan worden beheejscht, dat te Gouwesluis met het bouwen van een keer sluis kan worden volstaan. Thans moest wor den beslist op welke wijze de versterking der bemaling en waterinlating zal zijn uit te* voeren. De keuze is. overeenkomstig het voorstel van het Dagelijksch Bestuur, ge vallen op het stichten van een groot Diesel- gemaal. ter weerszijden waarvan de nieuwe inlaatsluizen zijn ontworpen. Na tot stand- lominrr daarvan wordt het oude stoomge maal te Gouda met de daarbij gelegen inlaat- siuis opgeheven. De beteekenis van dit be sluit is ten eerste hierin gelegen, dat Rijn lands bemaling hierdoor zoodanig zal wor den versterkt, dat de beheersching van den boezemstand aanzienlijk wordt verbeterd en het maalpeil op de Gouwe niet meer be hoeft voor te komen; waarbij tevens de ge gronde verwachting bestaat, dat ook het maalpeil op den Rijn. dat juist in deze dagen van stormweer en grooten regenval herhaal delijk wordt bereikt en de polders ten Zuiden van den Rijn in hun uitmaling belemmert, lot het verledene zal gaan behooren. In de tweede plaats is de beteekenis daarvan ge legen in de verbetering van de waterinlating waardoor vervuiling en verzouting van den foezem van Rijnland beter kunnen worden teslreden. Hst nieuwe gemaal zal bestaan bit 3 schroefpompen. elk gedreven door een Dieselmotor met een vermogen van 600 M3. waterverzet per minuut bij een opvoerhoogte van 2.15 M. Het gemaal zal kunnen blijven loonverken tot een IJselstand van 2.50 M. T N. A. P. (opvoerhoogte 3.20 M.). Het be slaande scheprad-stoomgemaal te Gouda ?oet reeds bij een IJselstand van 1.80 M. N. A. P. de uitmaling staken. Hierna werd een nieuwe Al gemeen e Keur voor Rijnland vastgesteld. Op verschillende Punten wordt daarmede de bestaande keur pewijzigd en aangevuld, vooral met betrek- tot de duinen. In verschillende tegen '*t ontwerp ingediende bezwaarschriften en fok in de pers is. vooral tegen de nieuwe artikelen betreffende de duinen, actie ge voerd. Het verzet richt zich hoofdzakelijk ?en artikel 137. houdende het verbod om *ieh in de bij Rijnland in onderhoud zijnde duinen te bevinden elders dan op wegen en 5'agen, voor het publiek als toegankelijk ^ngewezen. Deze, aan de Algemeene Keur Jan Delfland ontleende bepaling achtte het f'agelijksch Bestuur noodzakelijk om te - nnen voldoen aan zijn reglementaire •cht lol bescherming van de duinen. Het L-elt daarbij aangevoerd, dat Rijnland wel vaar is belast met het onderhoud van froote duin-oppervlakten, doch dat het op J1® duinen geen enkel zakelijk recht kan doen gelden. Terwijl dus de eigenaren het volle genot van hun duinen hebben, drukt "^sluitend op Rijnland de onderhoudsplicht. gorden die duinen beschadigd door het Publiek, dat meer en meer de duinen als ontspanningsterrein, waarop het recht &enle te hebben, gaat beschouwen, dan kan 'inland zorgen, dat de door het publiek erichte schade op kosten van Rijnland'? banden wordt hersteld. Deze toestand aakte het noodig scherpe politie-bepalin- 'n het leven te roepen Het dagelijksch tuur wees daarbij op de thans nog pruimde gelegenheid tot vrijverklaring ln duin, waardoor het onderhoud teil laste van de eigenaren komt, die dan des- gewenscht regelingen kunnen treffen, waar door het publiek zich in die duinen kan ontspannen. Met deze opvatting heeft de Vereenigde Vergadering zich vereenigd Ten slotte werd de begrooting van het Hoogheemraadschap voor 1929 vastgesteld, sluitende met gelijke totalen voor ontvang sten en uitgaven ad. f. 782556.6572. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOP- HANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND. Wijziging: Spaarbank van de Alphen- sche bank, Schoolstraat 2, Alphen aan den Rijn. Nieuwe procuratiehouders: P. Baane, Alphen aan den Rijn en G. van Staaldui nen, Alphen aan den Rijn. Pension „Duinlust", Oude Zeeweg 13, Noordwijk aan Zee. Uittreden van den eigenaar; Jac. Pas- schier, Noordwijk aan Zee. Opheffing: A. Martijn, 2e Groenesteeg 32 Leiden Manufacturen en Wol handel Eerste Leidsche Radio-central?, Tar Maar en Kroonberg, Borneostraat 24, Leiden. Handei in radiouartikelen en exploiteeren van een radio-centrale. Uittreden eigenaar: H. Kroonberg te Leiden. F. Pieck's Manufacturenhandel, Haarlem merstraat 228230, Leiden. Uittreden gevol machtigde: M. G. E. Pieck te Leiden Firma A. J. Wgnnobel, Nieuwe Ryn 50, Leiden. Zaadhandel. Wijziging handelsnaam: thans firma A. J. Wijnnobel, T. F. Vlieland Jr. Uittreden eigenaar: T. F. Vlieland te Leiden. Nieuwe insch raving: B .Fekkes, Geversstraat 64, Oegstgeest. Winkel in damesmode-artikelen. Eigenaar: B. Fekkes te Oegstgeest DE LEIDSCHE STUDENT EN DE LITERATUUR. De heer Th. B. F. Hoyer geeft in „Den Gulden Winckel" een essaye over boven staand onderwerp, waarbij hij aanvangt met Leidsche Studentenlileratuur; hij noemt Beets, Hasebroek cn Gewin (resp. Camera Obscura, Jonathan en Joachim Pols broekerwoud). Dan volgen Jacob van Len: nep, Klikspaan en Piet Paaltjes en uit de 20e eeuw mr. Kamp en dr. Horst, mr. Teixeira de Mattos. Daarop stapt de schrij ver over op Leiden en de literatuur in het algemeen waarbij weer een reeks namen worden vermeld, om tot slot ook de Kunst en het Tooneel te betrekken in zijn be schouwing. Hij eindigt aldus: Heeft de literatuur va?. Leiden iets te wachten? Langzamerhand is dit een quaes- tie geworden meer van de individu dan van de (studenten) gemeenschap. Men zal heb ben af te wachten, wat de enkeling Leiden brengt: de Leidsche studentenmaatschappij van haar kant biedt voor stimuleering en ontwikkeling van een talent nog steeds groote mogelijkheden; nog altijd vereenigt zij onder een klein kerktorentje de helero- geenste krachten, uit wier samentreffen dc goddelijke vonk wel geboren moet worden". 1 CENTRAAL ISR. WEES- EN DOORGANGSHUIS. Op de jaarlijksche algemeene vergade ring van de vereeniging Centraal Israëli tisch Wees- en Doorgangshuis alhier, die geleid werd door den voorzitter den heer L Levisson, deelde deze mede. dat dank zij veler medewerking de noodige gelden voor het afbouwen van het nieuwe gesticht, dat spoedig aan de Cronestcynkade zal ver rijzen, bijeen zijn. Spr. wekt de aanwezi gen echter op werkzaam te blijven in het belang der vereeniging. daar de voor de inrichting en het sluitend maken der ex ploitatierekening benoodigde gelden nog niet bijeen zijn. Mej. C van Loen bracht het jaarverslag uit Wij ontleenen daaraan het volgende: Het afgeloopen jaar geeft reden tot tevre denheid en groote dankbaarheid. Het aan tal leden vermeerderde van ongeveer 1900 op 2 Jan. 1927 tot ongeveer 2100 op 1 Jan. 1928. In hoofdzaak komt deze vermeerde ring van het aantal leden op rekening van het onverflauwd werken door de Amster- damsche leden van het college v. regenten Uitvoerig vermeldt het verslag vervolgens de 9tappen, die genomen zijn naar aanlei ding van het in de vergadering van 31 Maart 1927 genomen besluit om tot hel .bouwen van een nieuw gesticht over te gaan. Op 1 Jannuari 1927 werden in het ge sticht verpleegd 29 kinderen, nl. 19 jongens en 10 meisjes, er vertrokken 4 verpleegden, opgenomen werden 5 verpleegden, zoodac op 1 Januari werden verpleegd 30 kinde ren. afkomstig uit Amsterdam 17. Rotter dam 1, Haarlem 2. Zwolle 1. Wormerveer 2 tezamen 30, t.w. 18 jongens en 12 meis jes. De resultaten van het onderwijs wa ren ook dit jaar vrij gunstig. Aan het financieel verslag van de heer E. Viskoper Szn is het volgende ontleend- De ontvangsten hebben bedragen f. 20.408. waarvan o.m aan verpleeggelden f 1650. contributies f. 11 436. opbrengst busjes f. 4309, interest f 2671; de uitgaven hebben bedragen f» 21,995, o.a. aan levensmidde len f. 7044, administratie en propaganda f. 2351. salarissen f. 4806, kleeding f. 1464, afschrijving busjes f. 750 zoodat het na deelig exploitatiesaldo bedraagt f 1587 Volgens de balans was het kapitaal op 1 Jan. 1927 f. 32 965, hierbij is gevoegd aan giften en legaten f. 2229. aan opbrengst loterij 1927-1928 f. 2579, koerswinst effec ten f. 352, totaal met f 5 diversen f. 38130 waarin in mindering werd gebracht het na- deelige saldo der exploitatierekening, zoo dat het kapitaal op 1 Jan. 1928 bedroeg f. 36.543. De totaaltelling van de debet- en credit zijde bedraagt f 76.360. Met algemeene stemmen werden tot re genten herkozen, de dames mevr. Van der Heyden-van Esso uit Leeuwarden, mej. G. van Loen, Leiden, en Opperrabijn J. Vre- denburg te Arnhem. DE EERSTE VOLKSBIJEENKOMST November spoedt ten einde. De lange avonden zijn er weer en weldra zitten we weer midden in den winter. Het is dus weer de tijd voor de Volksbijeenkomsten in de Gehoorzaal. Gisteravond is de eerste gehouden. Na tuurlijk was de groote zaal reeds lang voor het aanvangsuur tot de laatste plaats bezet. En toen om even over achten de uitvoering zou beginnen en de leden der Commissie voor de Volksbijeenkomsten hun plaatsen op de eerste rij innamen, werden zij vergezeld van onzen burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen en van den wethouder van ouderwijs mr. Tepe. Dt. R. van Eecken heeft de bijeenkomst geopend met een korte toespraak, waarin hij de aanwezigen welkom heette, in het bijzonder den primus inter pares, mr. Van de Sande Bakhuyzen en wethouder mr. Tepe. Spr. sprak den wensoh uit, dat men zioh strikt zou houden aan enkele bepalin gen, het rookverbod, enz., en daardoor de commissie in haar arbeid zou steunen. De vertegenwoordigers der 3 October-ver- ecniging heette spr. eveneens in het bijzon der welkom. Hij noemde de trouwe aan wezigheid van deze heeren op de eerste bijeenkomst een bewijs voor de goede ver standhouding tusschen moeder en dochter. Na ook de voorzitter van de Mij. tot Nut van 't Algemeen welkom te hebben gehee- ten, herinnerde dr. Van Eecken er aan dat de commissie aan het eind van dit seizoen 75 jaar zai bestaan. Het ligt in de bedoeling van de commis sie om dit jubileum te vieren. WanDeer en op welke wijze is nog niet bekend, doch vast 6taat reeds dat alle bezoekers van de bijeenkomsten het feest mee zullen kunnen vieren. Daartoe hebben zij reeds een 9ae bon in het boekje ontvangen. Deze mededeclingen werden met gejuich ontvangen, en het Wilhelmus daarop door het orkest ingezet, werd door de aanwe zigen uit volle borst meegezongen. Daarop werd begonnen met de uitvoering van een bijzonder rijk en welverzorgd pro gramma, waaraan behalve mej. Corry de Wekker en haar leerlingen, een voor dezen avond speciaal door den beer H. du Pon samengesteld orkest van ruim 25 musici me dewerkten Laten wij beginnen met een woord van bijzondereu lof voor den kranigen dirigent, die met een gezelschap musici die nog nooit tevoren samengespeeld hadden, een aantal nummers heeft uitgevoerd op een wijze die onder de gegeven omstariaigne- den slechts bewondering afdwong. Natuur lijk haperde er wel eens iets aan het sa menspel. doch slechts een geoefend oor van een muzikaal hoorder zal dit hebben opge merkt. Eu zoowel de orkestnummeTs als de begeleiding van dpn dans dwong groote be wondering af. De heer Du Pon en zijn medewerkers, vooral de blazers en ook de jeugdige slag werker mogen in bet daverend applaus, waajmede de aanwezigen na ieder nnmiriT uiting gaven aan bun enthousiasme, voor de opgewekte muziek, bet overtuigend bewös zien van bun dankbaarheid en waardeering. Mej. De Wekker zorgde met baar leer lingen voor het verder welslagen van den avond. Zij mag met genoegen terugzien op wat zij met haar leerlingen gisteravond beeft gepresteerd. De kinderdansen waar mede werd begonnen, werden weder vlot gedanst en de begeleiding van den heCT Han Zirkzee was als altijd vlekkeloos. Veel succes oogstten ook de leerlingen van mej. De Wekker, meviouw Van IngenSohc- nau en mej. Wies Oltmans, in de solodan- sen welke zij uitvoerden en in de samen- dansen, ook roet mej De Wekker zelve. De uitvoering van Gneg's Anitra's Tanz door mevrouw Van Ingen Sehenau mag zeker wel extra geprezeD worden. En ook de samendans van de genoemde dames Quasi una Fantasia'*, van Beethoven, waarbij mej. Rie Blok voor de begeleiding zorgde valt slechts te prijzen. Het publiek betoonde zich met de verschillende dans- nummers ten zeerste ingenomen Dubbel jammer omdat bet overige wat mej. De Wekker met haar leerlingen te zien gaf uitstekend was, is het dat zij gisteravond voor de derde maal nu al, met het num mer Acrobatiek ten tooneele is verschenen. Reeds eender, nog slechts kort geleden, merkten wij op, d#at dit nummer waarbij zij de lemgneid van een baby demonstreert bedenkelijk aan een circusvertooning Her innert Gisteren geleek het daar nog meer op dan voorheen en dit nummer ontsierde het werk van mej De Wekker bepaald Zij zal goed doen het voortaan achterwege te laten. De heer Han Zirkzee hegft zoowel voor als na de pauze de aanwezigen vergast op twee piano-soli, een Prelude van Rachma ninoff en een Impromptu van Schubert. Het behoeft wel nauwelijks betoog dat hij met zijn onberispelijke voordracht van beide prachtige werken een volmaakt succes boekte Het programma bleek zoo uitgebreid dat het na de pauze eenigszins verkort moest worden Anders zou bet zeker tegen middernacht geweest zijn eer men de Stads zaal bad kunnen verlaten. Want zelfs nar dat men bet programma verkort had. werd het nog omstreeks hnlftwaalf eer men dankbaar en voldaan huiswaarts keerde. Het was een avond waarop alle mede werkenden, de musici die een extra pluimpje kregen van de Commissie en de dames De Wekker. Van Ingen Sehenau en Oltmans aan wie verschillende bloemstuk ken weTden overhandigd de beer Zirkzee en de kinderen aan wie donzen chocolade werden overhandigd, met zeer veel genoe gen mogen terugdenken. En de Commissie voor de Volksbijeen komsten mav de overtuiging koesteren dat zij haar getrouwen weer een onvergetelij- ken avond heeft bezorgd. CENTR. BOND VAN WERKMEESTERS EN ANDER OPZICHTH. PERSONEEL. Door de afdeeling Leiden Centr. Bond van Werkmeesters en ander opzichth. per soneel werd gisteravond in een der zalen van het café Restaurant „De Harmonie" een vergadering gehouden waarin als spre ker optrad de heer Wijkraans. Directeur van den dienst voor Sociale Zaken, met als onderwerp: Arbeidsbemiddeling., Ver zekeringen, enz. enz., ondergebracht bij ver melden dienst. Te half 9 uren ving de heer Wijkmans zijn inleiding aan, met de verklaring dat van hem niet verwacht moet worden een geleerd beloog over het gekozen on derwerp, maar dat hij zich voorstelde ver- tellenderwijze de' verschillende onderdeden van den dienst onder de aandacht te bren gen; noodig naar hij meent om goed be grepen te worden. Achtereenvolgens behandelde de heer Wijkmans de navolgende onderwerpen zon der naar hij mededeelde, af te dalen in de kleine onderdeelen. Arbeidsbemiddeling. De arbeidsbeurs van een klein kantoortje is allengs geworden een instelling van groot sociaal belang en werd voor enkele jaren door Wer-kgevers maar weinig gebruik van gemaakt, met als na tuurlijk gevolg een minder volledige aan melding van werkzoekende arbeiders. Dit is allengs beter geworden, en wel zoo. dat dit jaar zeer waarschijnlijk een 3000-tal plaatsingen zullen worden bereikt Hoe en op welke wijze die werkzoekende worden behandeld, zette spr. duidelijk uit een. Hierna ving inleider aan een uiteenzetting te geven van de werkeloozen-verzekering, steunverleening. enz. De vorming der werkloozenkassen der organisaties, haar uitkeeringen, controle op de uitkeeringen, meldingen, hoe de kassen moeien worden beheerd, werd door spreker op bevattelijke wijze uiteengezet. Verder der werden nog behandeld de werkverschaf fingen te Leiden, die mede eigenlijk moeten worden beschouwd als een onderdeel van den dienst. Emigratie, sociaal werk zoonis omvor ming van ongeschoolde arbeiders in ge schoolde. vakonderwijs aan werkloozen, cur sussen in verschillende vakken, z.a. auto geen lasschen, metselaars, sfucadoors enz., werd eveneens duidelijk aan de goed opge komen leden van de organisatie verteld en een en ander toegelicht met talrijke cijfers, voorbeelden en gevallen waarin de dienst met succes zijn bemoeiingen zal bekroond. Duidelijk deed spreker uitkomen, dat de doeltreffendheid van de inslelling vooral de laatste jaren tijdens het welhoudersehjjp van den heer Sanders en sfellig ook nu onder den tegen^-onrdigen wethouder, den hoer Goslinga. zich prachtig kon ontwik kelen Het beloog van den heer Wijkmans, het welk van half 9 uur lot ruim 11 uur duurde en onder de erootsle belangstelling word gevolgd zal ongetwijfeld veel hebben bijge dragen tot meerdere bekendmaking en wanrdeering van de zoo nuttige Leidsche instelling Aan het slot van zijn rede deed spreker uitkomen dat het hem genoegen heeft ge daan te mogen spreken voor e°n organi satie van werkmeesters cn met klem deed hij een beroep op de medewerking van de werkmeesters, om te komen tot een instel- BINNENLAND. Het Hoogheemraadschap Rijnland besluit over te gaan tot stichting van een Diesel- gemaal aan het te maken verbindingska naal tnsschen IJsel en Gouwe, ten Westen van Gonda (Stadsnieuws, 1ste Blad). Van storm en hoog water (3e en le Blad) De voortgezette behandeling der Justitie- begrooting in de Tweede Kamer CXJit het Parlement, 2e Blad). De vergadering der Provinciale Staten van Zuid-Holland (2e Blad). Kortsluiting in de electrische centrale ie Dordtrecht; er zijn twee personen gewond (Gemengd, 2e Blad). De samenstelling van het Italiaansche voetbalelftal voor den wedstrijd tegen Ne derland (Sport, 2e Blad) Bij de gisteren te Den Haag gehouden zwemwedstrijden zijn niet minder dan vier nationale records verbeterd (Sport, 2e BI.), De Fransche tennisspelers winnen te Den Haag (Sport, 2e Blad). De nitspraak in het strafproces der Veen- dammer Hypotheekbank (Rechtzaken le Blad). BUITENLAND. Verdere besprekingen in het Herstel- vraagstnk (Buitenl., le Blad). De amnestie in België (Buitenl.le Blad). Het conflict in de Dnitsche metaalnijver heid (Buitenl., le Blad). Chamberlain na zijn ziekte weer in het Engelcche Lagerhuis (Buitenl., le Blad). ling, waarvan èn door werkgever èn door werknemer gebruik zal worden gemaakt Het aanbod van den heer Wijkmans om nog eens weer te komen ten einde te spre ken over ten tak van dienst die weldra aan de vele zal worden toegevoegd, namelijk de beroepskeuze, werd dan ook door de aan wezigen met groote instemming aanvaard, overtuigd als zij waren dat de heer Wijk mans de stof volkomen beheerscht, die door hem zal worden besproken. Het was voor de leden van de afd. Leiden Centr. Bond v. Werkmeesters enz. een mooie en leerzame avond. SIINTERKLAAS BIJ „NUT VERMAAK". Der traditie getrouw, heeft de goede Sint zijn jaarlijksch bezoek gebracht bq „Nut en Vermaak". Ditmaal met het meest moderne verkeersmiddel „de Zeppelin", daar de boot wegen, de storm niet kon vertrekken. Doch gelukkig is hjj no^ net op tjjd knunen arri- veeren. Hij werd allerhartelijkst 1oor de ruim honderd kinderen ontvangen in de ver sierde zaal van ,,L' Union". De stemming was er reeds goed in en „Nut en Vermaak" in spé, gaf van groote vroolvjkheid bljjk, vanwege (ie aardige intermezzo's, die eenige clowns maakten en hen verder eenigen tijd bezig hielden. De gulle lach, bewees wel dat het zeer in den smaak viel. De „zangdemon6tratie" was een waar suc ces, het klankgehaite dat ontwikkeld werd, deed de muren sidderen. Daarna madkte de goede Sint, binnengeleid door een eere- escorte zijn entreé, met zjjn Zwarte Piet. De kinderen ontvingen uit de handen vah de Sint een aardig souvenir .terwijl hij dit maal meer goedkeuringen dan afkeuringen gaf. De versnaperingen waren taxijk en goe de muziek hield de stemming er verder wel in. W el voldaan keerden de kinderen huis waarts ,na den goeden Sint een alleman^. li;kh tot weerziens te hebben toegezongen. „Nut en Vermaak" heeft de kinderschaar een aardig feest toebereid, welke in alle opzichten is geslaagd. Kapitein H de Groot, van het 7e re giment veldarillene wordt binnenkort ge detacheerd bij het 6e regiment van het wa pen alhier. Op eenvoudige wijze heeft gisteren de heer J Prevo. straatmaker in dienst bij Gemeentewerken den dag gevierd waarop hij voor vijf-en twintig laren alhier in ge meentedienst trad Zooals gebruikelijk bij dergelijke gelegenheden is hij des morgens op het Raadhui9 door wethouder Splinter ontvangen. Deze heeft hem zijn gelukwen-

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 1