UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. WAT MOET IK GEVEN RADIO-PROGRAMMA. pjtët der industrie, waardoor de landbouw een sleobtere positie op de wereldmarkt not Verbetering is zijns inziens slechts te achten van internationals samenwerking j einde prijsregelend op le treden en beter tening te houden met de eischen van het irbruik. zoodat niet verbouwd wordt waar- la geen behoefte bestaat of wal reeds vol- I=nde geproduceerd wordt. Verder hebben we verbetering van de af- lenng. betere voorlichting en goed on twijs hooren aanbevelen tD is er ook ge- sarschuwd tegen de protectionistische nei gen van vele agrariërs. Minister Kan heeft op zijn gewone opge- (kte wij" geantwoord. Hij heeft het een ander gezegd om aan te toonen. dat de langstelling der regeering in den land- ,uw groeiende is. maar zij door de finan- in gehandicapt wordt. Vervolgens hegft j uiteengezet, dat hij gaarne den export n landbouwartikelen zal trachten te be rderen en daarbij rekent op de medewer- van de landbouworganisaties Omtrent t pachlvraagstuk deelde hij mede, dat er n voorontwerp van een pachtwet bij de isnisatics aanhangig is gemaakt en hij rejig met een voorstel hoopt te komen, il hij met ingenomenheid constateerde, I de belangstelling in het land- en tuin- Dwnnderwijs toeneemt, kan men begrij- n Ten slotte heeft hij beloofd de klachten Er de toestanden van de landarbeiders d zijn ambtgenoot van Arbeid over te mgen. Ponderdag wordt de behandeling van dit >1 der RiiksbegTOoltng voortgezet ALPHEN. Schietwedstrijd. 5e uitslag van den door den Bijz. Vrijw. ndstorm aid. Alphen a d. Rijn gehouden •Nicolaas-schietwedstrijd is als volgt: I. A. v. d. Meer 300-94 pnt.; 2. J. B. de aaff 300-86-, 3. P. Snel 299; 4. J A. Basie >95; 5. A. v. Triest 296-87; 6. M. v. Eg- od 295-97; 7. C. Hozee 295-96 8. E. gstra 295-95; 9. A. v. d. Berg 295-92; H. v. d. Zwan 294-97-96; 11. J. H. irbergen 294-97-89; 12. P. Burggraaf, 294- 13 H. v. Gog 293-96; 14. J. A. Bronk P86; 15. J. W. v. d. Kwaak 293-90; 16. v. Egmond 29387; 17. P. A. v. Vliet 1-86; 18. J. Basie 292-94; 19. C. P. v. Ipen 292-93; 20. A. de Graaf 292-92 21. G. Verkerk 292-89 22. W. de Vries 292- 23. N. Oudshoom 291-93 24. B. v. rst 291-91; 25. G. C. Koelewijn 290-92; J. Snel Jzn. 290-91; 27. J. Rijlaarsdam 190-90; 28. J. v. Hofwegen 290-90-89; H. L. Kok 290-89 30. G. Breër 290—80; B. Polak 290-76; 32. C. v. Gog 289-89; P Verkade Dzn. 288-92; 34. C. Meyer 191; 35. J. Verheul 288-90; 36. D. Zwaan i 92-90-88-86. 37. L. V. d. Hoek 287-92- 58-82, Troostprijzen: 38. C. v. Ofwegen -83, J. v. Leeuwen 287-82 en A. Vis 180. De prijsuitreiking blijft bepaald op Nicolaasavond 5 Dcc. te 7 uur precies in schietlokaal Bloemhotstraat - Ingevolge politieverordening is door in W. ontheffing verleend van verplichte «kelsluiting gedurende het tijdvak 29 Nov. 8 Dec. a s., zoodal gedurende dien tijd winkels tot des avonds 11 uur geopend len mogen blijven. - Omtrent het ernstig verkeersongeval onze gemeente van Maandag j.l. verna- n wij nader dat het jeugdig slachtoffer de Br. gisteravond zonder tol bewustzijn zijn teruggekeerd is overleden. den kan zich de wanhoop der ouders lenken, die in verloop van enkele jaren te hunner kinderen op circa 18-jarigen (tijd door een ongeval moesten verliezen. BOSKOOP. - Mej. M .Monster, onderwijzeres aan de r Mulo-school, Rozenlaan alhier is in ge le betrekking benoemd te Amersloort. KOUDEKERK. - De baldadigheden alhier nemen nog eda toe. De heer P. de L. in de Hoo- raard, deed bi) de politie aangifte, dat hem een ruit was ingeworpen, en de tad van de radio doorgeknipt was. Naar t dader wordt een onderzoek ingesteld. LEIDERDORP. - De voormalige Lage-Rijndijk (vanal Spanjaardshrug tot aan begin van het P Leiderdorp) thans Burgemeester van Valk Bouwmanweg. verkeert thans in zoodanigen toestand, dat deze vrijwel terijdbaar is per auto en per rijwiel. De t kuilen eD galen in dezen drukken ver reweg leveren gpvaar voor ongelukken zoodal het in hel belang van de veilig- i alleszins aanbeveling zou verdienen oneer deze weg (in onderhoud bij de ge tale Leiden) eens flink onderhanden M genomen, hetgeen door een ieder d:e t dezen weg gebruik maakt zeer od prijs t worden gesteld. LEIHUIDEN. Opening bazaar vooz houw pastorie NedL Herv. Gemeente, fe ruim halfdrie opende gistermiddag ds. IV. Siddré, pred. bij de Ned. Herv. Gem. Oudewelering den bazaar voor den bouw 1 Ned. Herv Pastorie met gebed. Daarna zeide hij, dat de pastorie, zooals op het oogenblik is, niet een huis is voor B leeraar. Hij hoopte daarom, dat de ba- "el geld binnen zou brengen. Volgens was het houden van een bazaar voor een doel zeer zeker geoorloold. tangezien de bazaar wordt gehouden in Herv Pastorie, die nu tot slooping go- M is, bracht hij nog eens in herinnering 1 w dat gebouw reeds gebeurd is. Vooral hij op het groote leed. dat hier de 'hde jaren geleden is en ook op den strijd. bier is gestreden Ten slotte dankte hij 'burgemeester voor zijn tegenwoordig- en alle helpers en helpsters voor hun en hun bereidwilligheid. u»arna verklaarde hij den bazaar voor 'Ser.d. den wensch uitsprekend, dat de £'r in alle opzichten mocht slagen. •'1 vermelden nog even dat vooral wat handwerken betreft, vele mooie dingen in gekomen waren, die dan ook spoedig koo- pers en koopsters vonden. De heer G. Groenveld is herkozen als president-kerkvoogd bij de Ned. Herv. Ge meente. Mr T. A. de Rijk alhier is bestemd voor uitzending naar Ned.-lndië als admi nistratief ambtenaar bij het Binnenlandsch Bestuur. WADDINXVEEN. De vereeniging tot bestrijding der t b. c. werkt met een tekort; de zuster vereniging „Ziekenzorg" daarentegen heeft een batig saldo. Hel bestuur van laatstgenoemde vereeni ging stelt nu de leden voor een bijdrage te verleenen (naar we vernamen van 1.150) aan de linanciëel zwakkere zustervereni ging Voorzeker een mooi blijk van saam- hoorigheidl Men deelt ons mede, dat de weg Gouda-Waddinxveen lang9 do Gouwe vol gend jaar zal worden aanbesteed. Het wordt een breede, stofvrije weg met aan de kanten rijwielpaden Deze wegver- betering vormt een stuk van het Provinciale wegenplan. WOUBRUGGB. OnderL Brandwaarborgmij. Gisleren vergaderde de onderlinge Brand waarborgmaatschappij „WoubruggeOuds hoorn". Uit het verslag bleek dat de vereeniging 85 leden telt die in totaal voor een bedrag van ruim f. 1.717 000 verzekerd hebben. Er is een reservefonds van c.a f. 26 000. Was er het vorig jaar een flinke schade post tc boeken wegens brandschade, gedu rende het afgeloopen jaar is bijna niets uit gekeerd slechts 1 22 is uitbetaald. Over het algemeen heelt de maatschappij geen redenen tot ontevredenheid. Een gestadige, zij het langzame, vooruit gang is waar te nemen. Sinds de oprichting, 20 jaar geleden, is het ledenaantal meer dan verdubbeld. Besloten werd nog om aan de leden der vereeniging, die overgaan tct het aanschaf fen van een „Lens" brandbluschapparaat, waarvan de prijs plm. f.26 bedraagt, een bijdrage le verleenen van 10 in de aan- schaffingskosten. Dit geschiedt eveneens aan hen die een brandslang op de waterleiding koopen, die minstens 30 meter lang is. De leden, die een brandbluschapparaat, dat bij de beproeving uitstekend heelt vol daan, willen aanschaften, kunnen dit op geven bij het bestuurslid, den heer Fred. Kroes Daardoor kan mogelijk iets voordce- liger ingekocht worden. Gisteravond werd onder leiding van den heer Zierfusz van Leiden alhier in de openb. school de cursus in eleetricileit voor onderwijzerspersoneel aangevangen. De heer Boddens Hosang, burgemeester, opende dezen cursus met een toepasselijk woord. Wegens het onstuimige weer waren de cursisten van Ter Aar en Rijnsaterwoudo niet verschenen en van Iloogmade alleen de heer Frankhuizen Resloten werd den cursus voorlaan gere geld op Donderdagavond alhier te houden. ZWAMMERDAM. Gemeenteraad De bepioolino 1S29. Voorzitter, de burgemeester. Aanwezig 6 leden. De Voorzitter opent de vergadering met gebed en deelt mede dat de heer J. A. Hoogendijk, wethouder, wegens verblijf in buitenland verhinderd is tegenwoordig te zijn. De notulen der vorige vergadering worden vastgesteld. 1. Ingekomen stukken. Bericht van het overlijden van den heer C. J. M. Noorduijn, oud-Burgeme"Stcr dezer gemeente. De Voorz. deelt mede dat dit schrijven reeds met een brief van rouwbe klag aan de familie is beantwoord, terwijl de Voorz. ook bij de begrafenis is tegenwoordig geweest. Voorts zijn nog ingekomen verzoeken om subsidie van de Nulsbewaarschool hier en te Bodegraven, de R.-K. Bewaarschool alhier en de Chr. Bewaarschool ie Bodegraven, welke adressen bij de begrooting aan de orde worden gesteld. 2. Voorstel lol verplaalsing van een lan- taaro op de Kerklaan en bijplaatsing van een lantaarn op den nieuwen weg, Na eenige bespreking, waarbij weder ver schillende klachten worden geuit over het onregelmatig branden der eleotrische straat verlichting. wordt het voorstel van B en W. met algemeene stemmen aangenomen. 3. Vaststelling Gemeente-Begrooting voor 1929. De voorz. geeft allereerst het woord aan de Commissie, die met het onderzoek dezer begrooting is belast geweest. De heer Edelman zegt dat de Commissie tot de eenparige conclusie ia gekomen, dat evenals vorige jaren, door B. en W. aan het opmaken der begrooting alle zorg i3 besteed. De voorz. heeft reeds aan de Commissie omtrent enkele posten nadere gegevens ver. strekt, zoodat er weinig meer ter beu pre king overblijft. B|j volgno. 83, Kosten voor het ontwerpen van een uitbreidinsgplan, waarvoor f. 250 is uitgetrokken, heeft de Commissie zich af gevraagd of dit bedrag noodig is, daar ten vorige jare Uiervoor reeds f.100,- was uitgetrokken en de Commissie meende dat het plat reeds klaar was. De voorz. antwoordt dat het bedrag van l 250,— de door den gemeenteopzichter op- gegeven kosten zjjn. Het vorig jaar is over den betrokken post niet beschikt, daar aan het uitbreidingsplan nog wordt gewerkt. Voorts vindt do Commissie het geraamde bedrag op volgn. 95, Verlichting en on derhoud van lantaarns, ad f. 1800,— wel wat laag geraamd, aangezien hiervoor in 1927 reeas een bedrag van f. 1895,38 is uitgv geven. De voorz. meent dat gezien de uitgaven over 1926 en over de eerste 3 kwartalen var. 1929 wel met het geraamde bedrag kan worden volstaan. De heer Linschoten wjjst er op dat er meer lantaarns bijkomen en derhalve de kosten van verlichting en onderhoud stijgen. De heer Edelman is eveneens van meening dal de raming te laag is; deze post mag wel op L 2000,— worden begroot. De voorz wijs', er op dat bij eventaeele overschrijding ook kan worden overgeschre ven of uit onvoorzien geput. De beer Linschoten meent dat de post volgno. 129, Onderhoud van het Postkantoor geraamd op L60O,wel op f. 4C0,— kan worden teruggebracht, aangezien de uieu- we walbeschoeiïng der Commissie nog niet direct zoo Doodig voorkomt. De heer van Wijngaarden is het met deze beschouwing niet eens. Spr. acht de vernieu wing zeer noodig en een bedrag van L 200, is, zaï het goed in orde worden gemaakt, beslist noodig. ■Wethouder van Muiswinkel zegt dat de gemeente-opzichter van meening is dat geen grond zal wegspoelen. De heer van Wijngaarden zegt dit juist te willen voorkomen door degelijke verbete ring. Spr. kent den toestand daar beter dan de andere heeren die er nooit zijn geweest. De heer Edelman zegt als niet deskundige af te gaan op het rapport van den gemeente- oprichter. Ten slotte wordt het voorstel der Commis sie om post 95, Kosten verlichting met f. 150 te verhocgen en post 129, Onderhoud Post, kantoor met hetzeiide bedrag te verminderen aangenomen met 1 stem tegen, die van den heer van Wijngaarden. Bij volgno. lo6, Onderhoud onderwjjzers- woningen, vindt de heer Edelman sommige geraamde werken voor de hoo.dondcrwjjzeis- woning in den Tempel, zooa.s het aanbrengen van asbestplaten in do slaapkamer wel wat overbodig. Spr. viDdt dat als aan een nieu we wouing nu al jaarijjks een bedrag van f. 100,a L150,aan onderhoud moet worden besteed, dit wel wat erg. De nuur nd L SOü,mag dan wel worden verhoogd. Do voorz .merkt op dat de gemeeuie-op- nchier vaa meaning is dat deze werkzaamne- den moesten pmats hebben met het oeg op de last van voentige muren. Do heer Ede,man antwoordt dat de woning eigenlijk nooit goed is geweest; het huis van spr. staat reeds 2 jaar langer, heeft be- langigk minder gesost, en er is nog niets aan onoemoud beneed. Op v.oistel van èea heer Linsci.o.cn worlt ten slotte u.en deze po.,ij>p het geraamue bedrag te bandhaven en B. en W. mt te noo- digtn met de werkzaamheden naar bevind van zaken te bandelen. De heer van Wijngaarden vraagt waarom de post volgno. 18/ uooger is geraamd dan ten vorige jare. Do voorz. antwoordt dat het meerdere is uitgetrokken voor het verven van de school in net dorp en het schilderen van schoolban ken en borden in den Tempel. Nadat geen der leden iets heeft te vragen of op tc merken brengt de voorz. de Com missie dank voor de bemoeiingen en advie zen en brengt vervolgens de begrooling in stemming die daarop met algemeene stem men wordt vastgesteld met de navolgende eindcijlers: Gewone dienst aan inkomsten en uitgaven f. 76.883.01'/» éir onvoorziene uit gaven 3434.52'/». Kapitaaldienst, aan ont vangsten (.47187. aan uitgaven f.9023 29, nadeelig slot f. 8551 29. 4. Wijziging begrooling 1928. Deze wijzigingen noodig in verband met gemaakte koslen voor de vervuil.ng van de vacature van Hoofd der O. L. school no. 1 (Dorp) worden vastgesteld tot een lolaal be drag van f. 258 90. Alvorens de punten 5 en 0, respectieve lijk verkoop grond met water bij de pastorie der Geref. Kerk en benoeming Hoofd der O.L. school no. 1 in geheime vergadering te bespreken, wordt op voorstel van weihou der van Muiswinkel eerst de rondvraag aan de orde gesteld. De heer van Vliet zegt reeds vele malen te hebben geklaagd over de kuilen in den Oud-Bodegraatschen weg, veroorzaakt door aansluiting aan de Liehtbedrijven of aan de Waterleiding Door de Lichlbedrijven is er iets aan gedaan, doch nu is hel alweer zoo. De Waterleiding heeft er nog nimmer iels aan gedaan. Spr dringl nogmaals mei ernst op herstelling aan. anders komt de gemeente straks voor de kosten. De heer Hoeks bevestigt een en ander en zegt dat de toestand er werkelijk treurig is. De voorz. zal den gemeente-opzichter er nog eens op wijzen om vooral controle uit te oefenen. De heer van Wijngaarden wijst op kuilen in de nieuwe straat veroorzaakt door het aanvoeren der materialen V. d. pastoriebouw De voorz zegt dat de aannemer van het straatwerk dit nog moet opleveren. Do Raad gaat hierna over in geheime zit ting. Na heropening der openbare vergadering kom! allereerst het punt verkoop grond aan de orde. Wethouder van Muiswinkel stelt naar aanleiding van de in besioten zitting ge houden besprekingen voor. om aan het be stuur der Geref Kerk alhier te verkoopen een strook grond met water, aan de ingang van de nieuwe straat naast de nieuw ge bouwde pastorie tot een gezamenlijke op pervlakte van plm 166 M2. voor den prijs van f.125 per M2 De heer van Wijngaarden steunt dit voorstel, dat hierna met algemeene stem men wordt aangenomen. Aan B .en W wordt tevens machtiging verleend om de houten scheiding tusschen de ambtswoning van den Burgemeester en de nieuwe pastorie le vervangen door een ijzer hek met harmonicagaas en de houten schutting aan de zijde van het weiland uit te breiden. Ten slotte komt aan de orde de benoe ming van een hoofd der O. L. school no 1 (Dorp) waarvoor de volgende voordracht is opgemaakt: J Jumelet. hoofd te Schoon- dijke; J. van den Akker hoofd tc Lippen huizen -. A. van Driel. onderwijzer te Maars san: W. A. van den Dool. onderwijzer le Goes. Aangezien in de geheime vergadering reeds een bespreking der sollicitanten heeft plaats gehad, wordt nu lerslond tot stem ming overgegaan Op den heer van Driel worden 6 stemmen uitgebracht zoodal deze met algemeene stemmen is benoemd. Hierna sluit de voorz. de vergadering. Door het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk alhier zijn de periodiek altredende kerkeraadsicden. n.l. de heer J. W. van Muiswinkel als ouderling en de heer C. Bosman als diaken herkozen. Ten bale van de Wijk- en Ziekenver pleging „Het Groene Kruis gaf de tooneel- club „Zwammerdam" in de Nutszaa! alhier een liefdadigheidsvoorstelling van het oor spronkelijk speelstuk „De Tante uil Indië", spel van waan en werkelijkheid door Henri van Wermeskerken. Het vlotte spel voldeed den aanwezigen bijzonder goed. Vooral de hoofdrol van mevr. Dribbel, de pensionhoudster, die tot een tijdelijke rijkdom geraakt, werd zeer aardig getypeerd, doch ook de overige rol len bleken in goede handen. De geheele opvoering was dan ook een suoces voor de club waarvoor aan het einde de voorzitor van het Groene Kruis, de heer K. Steijn aan het gezelschap een woord van welverdienden dank bracht. AALSMEER. In den Stommeerpolder is gedurende den laatsten storm een grooto in aanbouw zijnde rozenkas van den heer M. Spaarga ren Mz. in elkaar gewaaid. Op verschil lende. andere plaateen in de bloemisterij is weer schade geleden, doch over het ge heel is het ditmaal nog goed afgeloouen. Zaterdag a.e. zal het 40 jaar zijn ge leden dat de heer Versluis aFhicr tot onder wijzer werd aangesteld. De heer V. is reeds een groot aantal jaren bij het onder wijs in deze gemeente en er zijn voorbe- reidingen getroffen den dag van het jubi leum tot een onvergetelijken voor den ju bilaris te maken. als SINT-NICOLAAS-CADE..U 7 Oplossing te vinden in het 1943 Sigarenmagazijn van D. GESING, VOORSTRAAT 80 - KATWIJK AAN ZEE. Luxe doozen Sigaren en Sigaretten. Fijpen in étni, enz. Alles tegen extra lage prijzen. - Zie étalage! KATWIJK. Raedsagenda. Vergadering van den Raad dezer ge meente, hedenavond te 7.30 uur, welke ver gadering zoo noodig morgen zal worden voortgezet, eveneens des namiddags 7.30 uur. Punten ter behandeling: 1. Onderzoek geloofsbrief en beëediging Raadslid. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Benoeming Commissarissen Ge meente-Spaarbank. 4. Voorstel tot het vast stellen van voorwaarden voor het oprichten een er Radio-Centrale. 5. Voorstel tot vast stelling eener verordening,. houdende ver bod tot bouw en verbouw op grond gele gen aan de Zuidstraat en Bestevaerweg te Katwijk aan Zee. 6. Voorstel inzake het betonpad bij het Uitwateringskanaal. 7. Voorstel inzake bet aanstellen van een schoolarts. 8. Voorstellen tot verkoop en voorstel tot uitgifte in erfpacht van grond. 9. Voorste! tot aankoop van grond voor verbreeding van den Achterweg. 10. Voor stel met betrekking tot het taxatie-rap port van de perceelen van bet Grondbe drijf. 11 Reclame's belastingen. 12. Voor stel tot vaststelling eener verordening tot heffincr van opcenten op de hoofdsom der Grondbelasting. 13. Voorstel tot wijziging der verordening, regelende de samenstel ling van het personeel der Gemeente-be drijven. 14. Voorstel tot wijziging der be grooting 1928 van het Grondbedrijf. 15. Vaststelling der beprooting 1929 voor de Bedrijven. Eleetririteit. Grond, Gas. Wa- terleidincr en Vleeschkeuring alsmede die voor de Gemeente. 16. Rondvraag. KATWUÏÏ AAN DEN RIJN. Sinds enkele jaren ligt op de panden, gelogen langs den Achlerweg, volgens loen genomen raadsbesluit, bouwverbod, dit in verband met een later te nemen besluit tot verbreeding van die straat. Met het steeds toenemend verkeer, vooral van auto's, die de route HaarlemDen Haag gaan. blijkt rreer en meer, dat deze straat voor dit ver keer veel te smal is. Dientengevolge hebben B en W. aan alle eigenaars van die pan den een schrijven gericht, waarin hun ge vraagd wordt hun medewerking te willen verleenen tot verbreeding van den Achter weg en op welke voorwaarden men zulks wenscht. LIS3E. Bij de gehouden verkiezing voor ouder ling en diakenen in de Ned. Ilerv, Kerk, werden respectievelijk herkozen de heeren C Schaap en P. Boot. Met den bouw van de brug in den Achlerweg nabij ..Grootenhof" is blijkbaar nogal eenige vertraging. De oude brug is ge sloopt en een noodvoelbrug is gelegd. Dat dit op een zeer primitieve manier gebeurde, blijkt wel uit het feit. dat de brug voortdu rend zakte en nu gisteren met den Noord- Westerstorm omgewaaid is. Bij den bouw van een nieuwe hulpbrug woei. toen de leuningen nog niet aangebracht waren, een meisje met haar rijwiel van de brug in het water. Gelukkig was er onmiddellijk hulp bij de hand De opnieuw gebouwde brug is nu dermate herzien, <lat men er veilig kan passeeren NOORDWIJK. Raadeanenda. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Noordwjjk op Vrijdag 30 Nov. a.s., des namiddags te twee uur. Punten ter behande'ing: 1. Ingekomen stukken. 2a Verhuring gemeentefond in Autopaik aan de Bataafsche Import Mij. 2b Verhuring terras voor het „Hof van Holland". 2c. Verhuring stukje grond achter de openbare school te Noordwijk-Binnen aan M. de Jong. 3. Aankoop van grond van de N.V. Ver- eenigde Bloembollenculturen v.h. Gebrs. de Graaf f en S. A. van Konynenburg Co., aan den Schieweg en aanleg verhoogd voet pad. 4. Aanvaarding bijdrage Mij. Zeebad ejL over 1928. 5. Verzoek v. d. Puttelaar om vergoeding voer buiten schooltijd gegeven Fransche les sen. G. Straatnamen. NOORDWIJK AAN ZEE. Tegen verschillende inwoners alhier werd dezer dager, wederom proces-verbaal opgemaakt wegeDs strandjutterij. NOORDWUK-BINNEN. Onze plaatsgenoot de heer A. Zwitser is benoemd tot assistent aan het natuur- en scheikundig laboratorium der Philipsfa- brioken te Eindhoven. VOORHOUT. Uitvcerina R-K« Mmriekvar. „St. Cecilia". Met groot genoegen maken wjj melding van de goed gesiaagde uitvoering van bovenge- noemde vereeniging op Maandag- en Dinsdag avond, gegeven in Café „Boerhaave". Hfct muakaal gedeelte, uit een achtlai nummers bestaande, werd op zeer verdienste lijke wijze ten gehoore gebracht Zoowe. het muziekgezelschap, als den heer M. Polderdijk uit Leiden, komt een woord van hulde toe. Na de pauze kwam liet duo v. d. Woerd en Beurze aan de beurt. Ook zij brachten een achttal nummers ten gehoore, en dat deze nummers in den smaak vielen, getuigde het uitbundig applaus. Ook den beer W. van der Kinderen aan den vleugel, mag een woord van lof niet wor den onthouden, voor de verdienstelijke w\jze waarop h|j de verschillende nummers wist te begeleiden. Het waren een paar recht gezellige avonden, die door de bezoekers zeer op prijs werden gesteld. WASSENAAR. Vechtpartij. Maandagavond kregen twee leden van de gymna6tiekver. t,Biauw Zwart'* na een Btoeipartij twist. De jongens raakten slaags en sloegen er lustig op los. Een ouder lid, zekere S., ihecnde plotseling voor een der vechtenden partij te moeten trekken en viel zekeren V. met een mes aan. Hij stak V. in den hals, waardoor een gapende wonde ontstond. Gelukkig wa9 er in het Patro naatsgebouw een verpleegster aanwezig, die snel een verband legde Daarop werd de jongen naar huis gebracht, waar dr. De Haan hem verder behandelde Een geluk mag het heeten, dat niet een slagader werd getroffen, anders waren de gevolgen nog groot-er geweest. VOOR DONDERDAG 29 NOVEMBER. Hilversum, 1071 M. 10 0010 15: Mor genwijding 12.30—2 00: Luncbnni ».ek door het Trio Boris Lenskv-Trio 4 00 4.30: Halluurtje van de Ned. Ver v Huis vrouwen, door Mevr. v. OostenMössinger 5.307.15: Concert door het Omroep orkest 7.157.45: Engelsche conversatie- leg 8.15: Aansluiting van hel Concert gebouw le Amsterdam. Het Concertgebouw orkest o. 1. v. PisTre Monteux. In de pauze en na afloop: Radio-tooneel. „Huiselijk geluk" en „Een Gouden Bruiloft". 1-acters 10.15: Persber. Huizen. 340.9 M. Na 6 uur 1852 M. Uit sluitend NCRV.-uitz. 12.301.45* Con cert. Mej. C. Möllenkamp. alt. J. Bieren broodspot. viool. H. Vermeer, piano 2 00 2.30: School-uitzending Dr. G F Marang: Palestina, als het land van den Bijbel 7.00—7.30: Boekhoudles 7 30—8 00' Cur sus Apologetiek door Prof. Or J A C. V. Leeuwen Christendom en Wetenschap 8 00: Concert i d. Luthersche Kerk te De venter. Sprs.Ds. J. P v. Heest Ds. C. v d. Zaal. P. C. Tysen. die resp zullen spreken over- „Vrede". ..Hoort God spreekt" en „Eenzamen" Mej. A. v Essen, zangeres. A. J. Mooy Szn., organist. Daventrv, 1600 M 10.35: Kerkdienst 11.20: Gramofoonmuziek 12 20: Studio concert. H. Taylor, sopraan. E. White, tenor, met pianobegel. 1202 20- Gramoloon muziek 2.45: Lezing 3 10: Muziek 3.20: Vesper v. d. Westminster Abbey 4.05: Lezing 4.20: Studioconcert Made- lene Mooney Octet en A. Mc Greeor. bariton 5.35: Kinderuurl)e 6.20- Muziek 6.85: Nieuwsber. 6.50: Voor den land bouwer 6 55: Muziek 7 05 Schubert's viool- en pianomuziek 7 20: Novellen- voorlezing 7.35' Muziek 7.45: Lezing 8.05: Kamermuziek. S. Askenase. piano, liet Brosa strijkkwartet 9.20: Nieuwsber. 9.35: Lezing 9.50: Berichten 9 55: ..Love", van Lance Sieveking. Muziek van Scott Goddard Orkest, koor en solisten 10.5012.20- Dansmuziek Parija ..Radio-Paris" 1750 M. 12 20: Protest, causerie 12.502.10: Orkestcon cert 4.055.05: Klassieke muziek 8.5011.20: Concert. Werken van Beet hoven en Mozart OrkesL Langenberg, 469 M. 11.30' Mechani sche muziek 12 251.50: Orkeslconcert 5.056.50: Wiener Volksmuziek Sohram- meltrio 7.208.15: Concert. Orkest. Fr. Hansen, sopraan 8 20 Hans Huckehein" klucht in 3 actm van D. Blumenthal. Daar na lot 1120 Dansmuziek. Königswnsterhansen (Zeesen), 1250 en 1680 M. 11 20—4 20' Lezingen 420 5 20: Concert 5 20—7 20 Lezingpn 7 20 Ujlz. u. d Beplhnvenzaal Bprlijn Prof. Szigeti. viool. G. Pialignrskv. cello 7 50: Dialogen der wereldliteratuur. Daama tot 11 50- Dansmuzipk. Hambnra. 395 M. 3 35- Voorlezing 4 20: Orkeslconcert 5.20 Populair Con cert 6 05 Causprie 7 20- Svmphnbie- concert Dr Bobrik declamatie 9.50— 11 10 Dansles en dansmuziek Erorsel. 509 M. 5 20' Orkeslcoucerl 6 50 Trioconcert 7 20- Gramofoonmuziek 8 3510.35: Orkeslconcert. M. de Lil, bariton. 2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7