ST, NICOLAAS GESCHENKEN WAALS, Haarl.straat 130-136 N.v. KUNSTHANDEL v.h. C. L. K0RENH0FF BREESTRAAT 68 EN 75 - TEL. 860 RADIO-PROGRAMMA. Hulsebosch—Dobbe, z. D. Eland—van der Heijden, d. E. M. A. Weijersvan der Dussen, z. G. van BeelenWijs man, d. Overleden: P. van Westerop m. 26 jaren. M. S. Beerings wed. v. F. Wijngaarden, 82 J-, v. In de laatste dagen is voor het bouw fonds van de Ned Herv Kerk een gift ont vangen van f 5000. een van f. 500. enkele van f. 100 benevens kleine bedragen. De laatste verantwoording is aan giften f.6670, aan obligatiën f. 2090. tezamen f. 8770 LISSE. Jaarvergadering IJsclub. Maandagavond had de jaarvergadering plaats van de Lissesche IJsclub in Hotel de Witte Zwaan. De zaal was keurig versierd met een prachteorteering planten en bloe men, die na afloop werden verloot. Een groot aantal leden, schaarde zich om de sierlijk getooide tafels De voorz. de heer N. Mathijs, heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder de afgevaardigden van de afd. Sassenheim. Van enkele bestuursleden en van den dis trictcommissaris van den Z.-H. Ijsbond was bericht van verhindering ingekomen. Met genoegen kon op het afgeloopen jaar terug woTden gezien Er is veel ijs geweest, waar v3n veel is genoten. De afd. heeft dan ook niet stil gezeten. Ongelukken kwamen niet voor, terwijl er drie wedstrijden plaats heb ben gehad. Wel stond op het programma een avondfeest, maar dat kon door de in vallende dooi niet plaats hebben. Dit is echter niet van het programma afgevoerd, ve hopen het dit jaar te kunnen houden. Ook ligt het in de bedoeling, ijs en weder dienende, de Gracht electrisch te verlich ten vanaf het begin tot den molen van Beelen. Met leedwezen maakte de voorz. bekend dat er een wanklank moet worden gehoord, want er zijn altijd nog eenige personen in de gemeente, die er pleizier in vinden verschillende waarschuwingsborden en an dere eigendommen der vereeniging te ver nielen. In dat verband maakte de voorz. bekend, dat tegen die personen onmiddel lijk proces verbaal zal worden opgemaakt. Verder zullen ze uitgesloten worden van eiken wedstrijd en zullen ook geen gel delijk voordeel genieten van de vereeniging. De notulen werden onveranderd vastge steld. Uit de rekening blijkt, dat ontvangen wss f. 887.51, waarvan was uitgegeven 736.46, alzoo een batig saldo van f. 151.05. Het bezit van de vereeniging is thans f. 954.30. De financieele commissie keurde de reke ning goed, waardoor den penningmeester décharge werd verleend. De voorz. dankte dezen functionaris; z'n leedwezen betui gende dat het de laatste keer is dat hij rekening en verantwoording doet, doordat hij deze gemeente metterwoon gaat ver laten. De aftredende bestuursleden N. Matthijs, J. Potman, Q. Neeburg en L. Kortekans, werden bij acclamatie herkozen. In de twee vacatures werden gekozen de heeren P. G. Vreeburg en Th. Verdegaal. Aan den heer F. van Paaschen wordt dank gebracht voor de aangename samenwerking gedurende den tijd dat hij zitting had in het bestuur. Medegedeeld wordt, dat bij ijs een bonds wedstrijd wordt uitgeschreven, die gehou den zal worden te 'De Kaag. Hiervoor He len zich een drietal leden inschrijven. Vervolgens kwam de verzekeringskwestie er tafel. Door de betrokken verzekerings maatschappij was voorgesteld dat door of *oor alle ledeif van de Z.-H. Ijsbond 20 Dent per lid en per jaar zou worden be- aald. Hiervoor zouden dan alle leden op de ijsbaneD verzekerd zijn tegen persoon- ijke ongevallen, als volgt: bij dood f. 2000, ij gemis van 2 voeten of 2 handen of 1 ^oet en 1 hand of beide oogen, den dood engevolge hebbende f. 500, f. 500 bij gemis •an 1 hand of 1 voet of 1 oog, f. 250 bij afscheiding van 1 duim, f 100 bij gemis &n i wijsvinger en f. 25 voor iedere an dere vinger. De vergadering neemt echter een besluit ■de uitkeeringen als volgt te regelen, f. 1000 bij dood, en bij tijdelijke invalidi- eit f. 3.50 of f. 4 per dag gedurende 30 dagen. Te dieD opzichte wordt het bestuur een Tij mandaat gegeven, voor de algemeene pergadering Bij de rondvraag werden verschillende Taagstukken behandeld, betreffende IJs- öngelegenheden. Aan de heeren Van Pelt en Vreeburg fordt dank geb'-acht, voor het zich be- chikbaar stellen om de planten enz. be- an^eloos te halen in Aalsmeer. Hierna had de verloting plaats, waarna nog langen tijd gezellig bijeen bleef. Tenslotte werd nog de wenscb uitgespro ken. dat met de benoeming van den nieu- *eD burgemeester te Hillegom aldaar ook sen afdeeling van den IJsbond zal worden 'Pgerirht Mocht dat in orde komen, dan s de laatste schakel in de ketting ge- fgd, en zullen de kaarten van den Z.-H. Jsbond ook gelden op de banen van het Lllandsch Noorderkwartier. Inbraken. Kader vernemen wij nog zie onder Ge- neagd Nieuws dat alhier nog op een Weetal plaatsen s ingebroken, echter eeen groot succes. In het dc^ot van - A.p.C. verschafte men zich toegang Bet uitsnijden van een ruit in het kan- <)or De buit betrof echter maar enkele RECLAME. centen. In het kantoor van de graanmaal- derij van den heer F. M. V. aan de Kanaal, i straat alhier, werd in het kantoor een groote spiegelruit uitgesneden, die ook spoorloos is verdwenen Blijkbaar zijn daar twee personen bezig geweest, daar het slot van de deur nagenoeg was uitgezaagd met een schropzaag. Alle laden en kasten werden nagezien, doch er wordt niets vermist. De brandkast was den heeren zeker te sterk, althans die was niet opengemaakt. Bij den kweeker C. van Rijssel aan de Kanaalstraat alhier is een dubbele vroege tulp Couronne d'Or te zien, die thans in vollen bloei staat. Ook het kruid is al behoorlijk ontwikkeld. Die heeft zeker deD zomer al in 't hoofd. Naar men ons mededeelde is er al een belangrijke som gelds voor geboden. NOORDWUK. Noordwijksche Rederijkerskamer. Gisteravond gaf bovengenoemde tooneel- vereeniging een uitvoering in het „Hof van Holland". Opgevoerd zou worden „Tante Jutta uit Calcutta". Te ruim half negen opende de voorzitter, de heer F. II. van Spanje, dezen avond met een welkomst woord tot de aanwezigen en bracht aan var- schillende personen dank voor het afstaan van diverse artikelen ten behoeve van de Rederijkerskamer, terwijl hij verder allen een prettigen avond wenschte. Wij mogen zeggen, dat dit blijspel in drie bedrijven er bij het publiek in wilde Er is onbedaar- delijk gelachen om de verschillende typen, zooals b.v. de nagemaakte vrouw van Hans en de komische tooneeltjes, die daaruit volgden. Hans is op het tooneel thuis, zoo als men dat van een ander niet zou kunnen verwachten. Hij weet er zoo'n echt rustig en ongedwongen cachet te scheppen. Bolle- kop als vagebond was een aardig type, doch wij vonden hem wel een beetje te deftig in zijn manieren. De nicht van tante Jutta was heel goed. We konden engenlijk beter vragen: „wie was er niet goed?". En dan zouden we het antwoord schuldig moeten blijven. De tante Jutta was ook in vorm, terwijl de oude dokter wat grime betreft te prijzen viel. De grime was uitstekend ver zorgd door den heer Joh. G. Blok. Het was een fout een lamp op het tooneel te hangen, waarin geen licht brandde, omdat alle spe- leTS, die in de nabijheid van de lamp kwa men te staan een schaduw op het gezicht kregen, wat aan de mimiek veel afbreuk deed. Deze 21ste uitvoering mogen we goed geslaagd noemen. De muziek, die de pauzen bekortte, was uitstekend. Na afloop werd de zaal in gereedheid ge bracht voor het bal. Dit werd gehouden onder leiding van den heer J. Berkemeier en had een prettig verloop. De raad dezer gemeente vergadert a.s. Vrijdag te 2 uur. NOORDWIJK-BINNEN. Brand. Gisteravond brak door tot heden onbe kende oorzaak brand uit in het perceel Hei- Hgegeeslweg No. -I alhier, bewoond door den heer II. van U. Dank zij de motorspuit, die spoedig ter plaatse was, bleef het pand behoudan. Een voorkamer is totaal uitge brand; aan eenige meubilair en opgeslagen kruidenierswaren is nogal waterschade toe gebracht. Verzekering dekt de schade. NOORDWIJKERHOUT. Het gehouden triduum in de St. Jozelf- kerk is bijzonder goed geslaagd. De kerk was rijkelijk met bloemen versierd en op het altaar prijkte een bloemstuk, voorstel lend het insigne van den R. K. Volksbond. De plechtigheden werden gesloten met een Lof met te Deüm Laudamus, opgedragen door pater Peters uit Woerden. Aan den aannemer H Bouwmeester alhier is opgedragen het verplaatsen vau een wachtlokaal nabij de opgeheven spoor weghalte Woestduin naar het stations emplacement te Warmond. De heer K. J. Noy heeft bedankt als diaken der Ned Herv. Kerk. OEGSTGEEST. Geslaagd is voor het diploma Machine- schrijven van de Ver. v. Dir v. Pont- Scholen mej. L. II. Gregorius, alhier. SASSENHEIM. Gemeenteraad Een vergadering met weinig resultaat De grond voor een badhuis bestemd wordt niet verkocht Het oude raadhuis verkocht voor f. 20.000 Slooping woningcomplex „Amerika" aange houden evenals uitbreiding Herv. School Besloten tot aanstelling van een bode-concierge en een hoofd-agent van politie. De heer van der Geest is wegens ziekte afwezig- hij is in de Barnardus opgenomen tot het ondergaan van een operatie. De voorzitter spreekt de wensch uit dat hij spoedig hersteld moge zijn. Van Ged Staten waren ingekomen ver schillende goedgekeurde raadsbesluiten De R.K. Coöperatie te Lisse wenscht het perceeltje grond aan de Jacoba v Beyeren- laan te koopen. om daarop een filiaal te doen verrijzen Dit terrein is bestemd voor het eventueel te stichten badhuis. De heer Sehrama wil het badhuis bij de zweminrichting zetten. De combinatie bad en zweminrichting lijkt hem gewenscht. De heer Speelman is hier tegen Een bad huis, wil er gebruik van gemaakt worden, moet in het midden der gemeente gelegen zijn. De heer v Zonneveld merkt op, dat als we het willen verkoopen dit bekend moeten maken, dan kan ieder meedingen. Besloten wordt niet tot verkoop over te gaan. Alleen de heer Sehrama was er voor. De voorzitter deelt nu mede dat het raad huis verkocht is voor f. 20.000. aan den heer P C. Meiman. Aanvaarding betaling uiterlijk 31 December 1929. Bij eerder aan vaarding moet een rente van 6 pCt betaald worden De verkoop wordt goedgekeurd. Alsnu komt punt 1 aan de orde: RECLAME. Met het oog op de IL NlcoUas noodigen wij U beleefd uit, onze buitengewoon groote collectie Kunstmj verheids-artikelen te komen bezichtigen, alvorens Uw inkoopen te doen. AL ONZE ARTIKELEN HEBBEN IETS APARTS. Knnstaardewerk. Glaswerk „Leerdam", Weef- en Batikwerk, Bafha. Bandgedreven Brons en Tin nu. ent. Een bezoek aan onze zaak, zonder eenige verplichting brengt U tot, de overtuiging dat wij bet beste gesorteerd zijn. 2190 Kleine wijziging verkeereverordenlng op verzoek van Ged. Staten. Deze wenschen te doen vervallen, dat B. en W de bevoegdheid hebben afwijking over het verbod, meer dan 30 K.M. te rij den, toe te staan. Hiertoe wordt besloten. Do heer v. Zonneveld vraagt wanneet de beloofde borden komen. Er wordt geant woord spoedig. 2. Benoeming lid commissie van Toezicht Lager Onderwijs. De heer P. J. Vercouteren wordt herbe noemd. 3. Vaststelling maximum-vergoeding L O. De voorzitter deelt mede, dat de kosten der Openb. School per leerling bedroegen f. 81.43 De schoolbesturen kunnen dus dit bedrag eischen, maar hij hoopt dat zij dit niet zullen doen. De voorloopige afrekening over 1927 is als volgt: Herv. School f 27.31, School met den Bijbel f 17.46; R.-K. Jon gensschool f. 18.52 en R.-K. Meisjesschool f 16.52. Het bedrag der De Visschersschool is nog niet bekend. De vergoeding wordt vastgesteld. 4. Vaststelling maximalevergoeding U.L.O. Daar hier geen openu. U.L.O.-school is, is geïnformeerd bij 3 gelijke gemeenten. De uitslag is, Bergen f. 36, Beverwijk 1.24 en Krommenie f 26.35. Gemiddeld f. 28.61 Hoewel dit bedrag enkele leden laag voorkomt wordt dit toch aangenomen, daar geheel volgens de wet gehandeld is. 6. Verzoek Chr. H. B S. te Leiden om subsidie over 1926 Deze wordt verleend tot een bedrag van f. 102.34. 6. Definitieve vaststelling uitbreidingsplan Dit wordt vastgesteld. 7. Uitslag aanbesleding 5 woningen der Menneweg. Voorlezing wordt gedaan van een uit voerig schrijven aan den minister, waarin getracht wordt rijkssteun te verkrijgen De voorz. heeft goeden moed deze te verkrijgen 8. Wijziging begrooting 1928. Deze wordt goedgekeurd. 9. Siooping woningcomplex Amerika of bouwschuurtjes. De heer Speelman is absoluut tegen slooping. Slooping tot verbetering van den Haven daar i9 nog geen half werk, geen kwart, zelfs geen achtste. Als we gaan uit breiden, moeten we het elders zoeken. De heer v. Breda is er niet tegen Hij kent de gronden niet waarom de heer Speel man er tegen is. was dit zoo dan ging hij misschien met hem mee. Zooals hij nu de zaak bekijkt kan de verbetering zeer goed zijn; maar wenscht aanhouding en overlegging van een plan en kosten bere kening. De heer v. d. Voet merkt op dat er wel eens gesproken is over demping Kan dit, dan ben ik tegen slooping hoewel het wen- schelijk is, dat er verbetering in de Haven komt. De heer Verklei) vraagt, voor welk doel zijn de huizen gekocht? De bewoners wor den opgejaagd en hoewel er bij zijn die best wat meer kunnen gaan betalen, is dit voor mij reden, om niet sympathiek tegenover slooping te staan. Wat ziin de kosten? De heer van Zonneveld: De perceelen hebben ons steeds geld gekost Ik heb et niet veel verwachting van. We komen steeds voor nieuwe uilgaven te staan Bo vendien is hel wonen daar zoo mooi niet. Wanneer we daar Havenuitbreiding krijgen zijn we voor geruimen tijd geholpen. Mis schien kunnen we met den eigenaar van de overzijde een regeling treffen. De heer Warnaar acht het moeilijk te spreken, als de plannen niet bekend zijn, de heer Speelman spreekt in vage termen. De heer Bisscnops is het eens met den heer van der Voet. We moeten één van twee, dempen of uitbreiding, wordt tot het eerste besloten, dan moeten wel elders uit breiden. De voorz zegt dat de meening van B. en W. verdeeld is. Zelf meent hij, dat we niet moesten sloopen. Als we ooit gaan dempen, moeten we zoo weinig mogelijk kosten gemaakt hebben De haven-ver betering zou toch maar half werk zijn Uitbreiding moet gezocht worden bij „Frankrijk", We moeten daar toch aan een schoeiing en de toegangsweg (Willem Warnaarlaan) is reeds in aanleg. We krij gen dan in de toekomst een mooi com plex. De exploitatie der huizen heeft zelfs winst opgeleverd (dit evenwel niet om mijn meening door te drijven) Afbreken blijft lapwerk. Denk bijv. aan de door trekking van do Beukenlaan. Weth. Warnaar heeft met zijn -collega den heer Bader den toestand d^ar eens opgenomen, toen er dezen zomer een hopelooze toestand was. Toen zeiden we 3 meter verbreeding, dan kan een schuit passeeren. Hij hoopt dat deze bespreking moge leiden tot verbetering van de toe- Stand. De heer Speelman merkt op, dat we toch ook moeten denken aan de bewoners, we worden toch zeil ook niet graag verjaagd. Eén inwoner houdt demping tegen' maaT het is niet zeker dat hij niet toe zal geven „Frankrijk" Is het eenige wat in de toe komst uitkomst zal geven De heer v Zonneveld: Het is een feit dat „Amerika" weg moet: het mag nog 5, 10 of 15 jaren duren, maar weg gaat het. Denk maar aan doortrekking Concordia- straat en al» we nu daar havenverbinding krijgen, koet het niet zoo veel. Over 10 jaren kunnen we altijd nog naar Frankrijk. De heer Speelman: Laten we nog even geduld hebben, dat zal in het voordeel der gemeente zijn. De voorz,: Frankrijk eischt toch een schoeiing en wanneer we hel ineens goed doen, krijgen we daar een goede aanleg plaats, waarvan zeker gebruik zal worden gemaakt Weth. Warnaar: Overdrijving schaadt, maar onderschatting ook. Dezen zomer was ik waarn. Burgemeester en er ging geen dag voorbij dat er klachten kwamen, hetzij van schippers, hetzij van anderen. Laten we de zaak niet forcoeren, maar als het blijft er zoo weinig mogelijk kosten aan besleden. De heer Bisschops zegt dat de demping afhangt van uitbreiding haventerrein op Frankrijk Dit is te voorzien. Laat B. en W. de schuurtjes zoo goedkoop mogelijk repareeren over een paar jaar moeten we toch het een of het ander. De weth. Bader wijst er op dat er wel woningen zijn. De woningbouwvereniging heeft er in aanbouw. Er moet verbetering komen. De heer Speelman: We maken er een prullenzaak van en geen afdoend werk. De heer Warnaar Jr. is er niet tegen de zaak aan te houden, mits het niet een paar jaar hangende blijft. De heer v. Zonneveld wil in de volgende vergadering een voorstel met kostenbereke ning. (De heer v. Broda: maar laten we dan niets aan de schuurtjes doen.) Hiertoe wordt besloten. 10. Voorstel B. en W. aanstelling van een bode-congierge voor het nieuwe Raad huis en een hoofd-agent van politie. De heer Speelman zegt er komen 3 va catures. Hij hoopt dat in de le plaats naar capaciteiten gezien zal worden en in de 2e naar richting. En als naar richting ge keken wordt hoop ik dat aan elke richting die in den raad vertegenwoordigd is, ge dacht zal worden. De heer Bisschops: welk verschil is tus- schen een chef-veldwachter en een hoofd agent. De voorz.: chef-veldwachter wordt be nt ;d door de commissaris der Koningin en hoofdagent door de Burgemeester. Weth. Warnaar gelooft dat voor een klein personeel de afstand lot chef wat groot is; de titel hooM-ayent lijkt ons beier. De heer v. Breda vraagt hoe do dienst geregeld is. De voorz.- de hoofdagent zal aanvullings- diensten verrichten, controle uitoefenen enz. Besloten wordt tot het instellen van 2 functies. In verband met deze zaak deelt de voor zitter mede, dat mej. Postumus benoemd is tot congicrge zoolang we nog in dit raad huis zijn. 11. Uitbreiding Herv. School. De voorzitter deelt mede, dat de Visser- school bericht gegeven heeft, dat er plan nen zijn. de school te vergrooten, de kosten bedragen f. 36.000 De inspecteur van het onderwijs heeft een schrijven gericht om een conferentie le beleggen. Deze vindt a.s. Woensdagavond plaats hebben met de be sturen der 3 Chr scholen en B. en W. be nevens den inspecteur. In verband hiermede wordl dit punt aan gehouden. Alsnu volgt de rondvraag. De heer Speelman wil eens uitgemaakt zien, wie het onderhoud heelt over de Watering Er kan op 't oogenblik met een volgeladen kleine schuil niet gevaren wor- den vooral bij de Steenenbrug Zou er voor gezamenlijke rekening niets te bereiken zijn, en ook subsidii van belanghebbenden. De heer v. Breda gelooft niet dat aan gelanden verplicht zijn de sloot op diepte te houden. Maar er moet iets aan gedaan worden. De heer v. Zonneveld merkt op, dat ook Voorhout er belang bij heeft. Ze gebruiken onze haven ook. De voorz zal een conferentie beleggen en zien wat er te bereiken valt. De heer Warnaar Jz. wijst er op dat ook de Zandsloot onbevaarbaar is. De heer Speenman zegt dat er plannen zijn dezs uit le baggeren. De heer Bisschops vraagt hoe het staal met de woonschepen aan de Teylingerlaan. Deze zullen een andere ligplaats krijgen, zegt de voorzilter. De heer Sehrama vraag hoe het staat met de werkverschaffing De voorzilter zegt het is geen weer ge weest om te wandelen, anders had u ge zien dal er reeds 80 personen te werk ge steld zijn. De heer Bisschops vraagt of er geen ge legenheid gemaakt kan worden voor de menschen om te schuilen voor den regen. De voorzitter zegt, dat er reeds in voor zien 19. De heer v Zonneveldt wijst er op, dat oude autobuseen voor dit doel zeer geschikt zijn, en gemakkelijk verplaatst kunnen worden. Hierna werd de openbare vergadering gesloten en ging men over in geheime zitting. VOORSCHOTEN. Raadsagenda. De raad komt Woensdagavond 8 uw in openbare vergadering bijeen ter behande ling van: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot op heffing onbewoonbaar-verklaring van een huis; 3. Idem tot het verleenen van subsi dies aan de Chr. H. B S. te Leiden. 4. Idem tot verhooging voorschot Voorschoten. sche Bouwvereeniging. 6 Idem tot vaststel ling vergoeding ex. art. 101 der L.O.-weft 1920 voor het R. K. Meisjes-Pensionaat. 6. Idem tot wijziging der Algemeene Politie verordening 7. Reclames Schoolgeld. 8. Be sluiten Comptabiliteit. Bnrgerlijke Stand. Overleden: D. Varkevisser, weduwn. van G. M. Kraan 72 j. Dinsdag 11 December a.s. zal dc ver kiezing plaats hebben voor gemachtigden van het kiescollege van de Ned.-Herv. Kerk. Door de kiesvereeniging zijn candi- daat gesteld de aftredende heeren W. T. Lekkerker, A. v. d. Marei en P. Verboon, terwijl voor de vaeatures ziin geoandideerd de heeren Van Meurs en Colpa. Door eenige gemeenteleden zijn eveneens de drie aftredenden candidaat gesteld, ter wijl zij voor de twee vacatures voordragen de heeren B C. Bolle en O. R. I. Vivccn, directeur van Nieuw-Voordorp. ZOETERWOUDE. Bnrgerlijke Stand. GeborenHermanns, z.v. C. Ooijendrjk en J. P. Vlasveld Maria Johanna, d.v. L. A. vaD der ICrogt en M. Ch. Blom Jacob Ma theus, z.v. M. B. Laporte en T. van dan Wakker Berdina Beatrix, d.v. J. A. v. Voort en C. A. Schuur Maria Alida Johanna, <Lv. G. P. Vlasveld en J. P. H. Honnebier Annie Hermine, d.v. A. C. Hendriksen en A. van Beveren Wilhelmus letras, z.v. J. C. Vreeswijk en M. J. v. d. Berg. Overleden; K. de Boorder 46 j. Maria Evers, 72 j., echtgenoote van C. Klaassan. RECLAME. Wollen Heeren Vesten I. 3.75 tot f. 12.- Heeren Pnll-Overs f. 3.60 tot I. 10.75 Gevoerde Nappa-Handschoanen. f. 3.75 Heeren-Overhemden, kleur Delftsch Blauw f. 3 50 2196 VOOR WOENSDAG 28 NOVEMBER. Hilversum, 1071 M. 10.0010.15: Mor genwijding 12.30—2.00: Concert door het Boris Lensky Trio 2.303 00: Cur sus leerbewerking 3.004.00: Maak het zeltl Cursus 5.456.15: Landbouwhalf. uurtje v. d. Ned. Tuinbouwraad 6.15 7.15: Concert door het Boris Lensky Trio 7.157.45 Gezondheidshalfuurtje door dr. D. H. v. DorpBeucker Andrea: Kinder- tuberculose 8.058.35: Lezing door dr. J. v. d. Kous: Sportbeoefening 8.35: lla- liaansch operaconcert 10.15: Persb. Daar na tot 11.00 Gramofoonmuziek. Huizen, 340,9 M. Na 6 uur 1862 M. Uit sluitend NCRV.-uitz. 12.30—1.45: Con cert. Mevr. R. A v. d. HorstBleekrode, piano, II. v. d. Horst Jr., cello, H. Hermann, viool 5.006.00: Kinderuurtje o. 1. v. H. v. d. Berg. Mej. J. v. d. Spek, zang, J. P. v. Bortel, pianobegel. 6.307.00: Fran- sche les, beginners 7.007.30: Engel- sche handelscorrespondentie 8.00: Con cert in de Zuidersingelkerk te Assen. Sprs.: ds. T. Gerbcr, ds. H. P. Stegenga en ds. P. Pluytcr, die resp. zullen spreken over: „Luisteren", „Wij welen" en „Waarom een Asser Radio-avond". Chr. Gem. Koor Looft den Heer", dir. H. F. J. v. Nieuwenhof. Chr. Muziekver. „Oranje", dir. K. H. Moed. Ka pelkoor, dir. H. v. Vessem, Chr. Mandoline club „Do Harpe Zions", dir. K. H. Moed. Chr. Gcm. Koor „God is ons lied", dir. K. de Wit, Chr. Dameskoor „Ons Genoegen", Dir. IC. H. Moed. L. J. Kramer, declamatie. Daventry, 1600 M. 10.35: Kerkdienst 11.20: Gramofoonmuziek 12.20: Con cert (alt, piano) 12.50: Gramofoonmuziek 1.202 20: Orkestconcert 2.50: Lezing 3.15: Muziek 320: Lezing 3.50: Lezing 4.05: Licht klassiek concert Stratton strijkkwartet en L. Marshall, alt 605: Concert-orgelbespeling 5.35: Kin deruurtje 6.20: Gramofoonmuziek 6.35 Nieuwsb. 6.50: Tuinpraatje 7.00: Mu ziek 7.45: Lezing 8.05 „Airy Nothings" Vroolijk programma 8.35: „Samson en Dalila", opera in 3 acten van St Saêns 9 20- Nieuwsb. 9.35: Actueele causerie 9.50: Nieuwsb. 9.55 (Vervolg) „Samson en Dalila" 11 2012.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 2.10: Orkestconcert 4.055.50: Orkest- concert 8 20: Literaire causerie 8.60 11.20: „Carmen", opera in 3 acten van Bizet, Mme. Vallin, zang. Langenberg, 469 M. 10.3611.15: Mu ziek voor scholen 11.30: Mechanische muziek 8.45i 20: Jeugdconcert 5 05 5.50 Orkestconcert 7.20: Concert. We- rag-orkest 820: „Der Römi9che Brun- nen'declamatie en zang. 9.05: (Ver volg) Concert. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Königswnsierhausen (Zeesen), 1250 en 1680 M. 11.20—4.20' Lezingen 420— 5.20: Orkeslconcert 5.207.05: Lezingen 7.20: „Die Perlenfischer". opefa in 3 acten. Daarna tot 11.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 3.50: Orgelconcert 5 20: Orkestconcert 7.20: „Burschen heraus?" 8.30: „Flolte Bursc.he" kom. opera in 1 acte van Suppé 9.50: Dansv muziek Brussel, 509 M. 5 20: Orkeslconcert 6.50: Trioconcert 8.35: Gramofoonmu- ziek 8.5010.35: Concert in den Antt- werpschen Dierentuin. 3—8 H. P. H. KEEREWEEFI Begrafenissen r„, eei auto-transport *"•«16. CREMATIE

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 11