uiTde rijnstreek. uit de omstreken. Paviljoen - Bioscoop TADIO-PROGRAMNIA. Voorstellingen Eiken Dinsdag, Donderdag en Zaterdagavond. 2113 ALPHEN. Zekere G. K. E. werd Zaterdagmiddag j de Prins Hendrikstraat door een vracht- elo, geladen met vee zoodanig aangereden it E-, die op zijn rijwiel reed, tegen den rond werd geslingerd. Hoewel E. er zelf ,e<i afkwam, waren zijn kleeren deerlijk Èavend en bedraagt zijn schade min- eas f. 40. De bestuurder der auto reed jnder zich omtrent het ongeval te bekom- leren rustig door doch de politie mocht et gelukken den bestuurder aan te houden ie afkomstig uit Delft bleek te zijn. BOSKOOP. Winkelweek. tVas de autotocht voor ouden van dagén m succes voor het comité „Winkelweek", de bioscoop-voorstellingen in hotel toil" zijn Vrijdag uitstekend geslaagd. ,'s Middags zat de zaal vol kinderen, naar ,en ons verzekerde warén er circa 500 in zaal aanwezig, s Avonds voor volwasse- ra was de zaaj, te klein en moesten er irscheidene Eiénschen teleur gesteld wor- :D- De hoofdfilm „van Berkels patent" erd "iet groote aandacht gevolgd, ook inige, komische films sloegen terdege in. it heerschte een vroolijke en gezellige ruiming, welke nog verhoogd werd door tl pianospel van den heer Jac. Boer. Het igunslige weer was oorzaak, dat Donder- igavond de muzikale rondgang afgelast loest worden. Woensdag 28 Nov. n.m. 2.15 uur, zal »r den heer P. A. Colijn, burgemeester ïzer gemeente in tegenwoordigheid van ile algevaardigden en genoodigden de erdracht aan het Rijk plaats hebben van i vernieuwde Rijkstuinbouwschool. In lio- I „Neuf" zal dan tevens herdacht worden it 20-jarig jubileum van de vereeniging irboricultura", alsmede het 30-jarig be- aan der school. KOUDEKERK. De collecte voor de zending, gehouden l de Ned.-Herv. Kerk heeft opgebracht de ai van f. 231, waaronder een gift van f. 100 De Ford van den heer C. van L. welk9 njdagavond vermist werd is weer terug- wonden, en wel op het erf van den land- ouwer de L. in de Lagewaard. TER AAR. Alhier heeft de 13-jarige R. L., den 5-jarigen 1'. F. onverwachts met een mes i het voorhoofd gestoken. In verband hiermede is L. naar een lucht- uis overgebracht. WADDINXVEEN. Tot tijdelijk onderwijzer aan de O. L. ihool aan de Brug alhier is in de plaats an mevr. BoerKoeman, benoemd mej. J. Ph. Mosies, thans te Capelle a. d. Issel. De heer J. Schellingerhout sedert vele ren werkzaam als brievenbesteller bij de Blerijen alhier, zal tegen 1 December a.s. in dienst men pensioen verlaten. Mej. K. wonende aan de Emmastraat, reeg een pan kokend water over haar voet. let ernstige brandwonden werd zij opge- mnen en moest zich onder dokters behan- fling stellen. In de vergadering van de afdeeling jlksonderwijs, is het bestuur opgedragen m commissie te benoemen, om aan -de inderen der openbare scholen, die in de tiddaguren overblijven, een beker warme «Ik te verstrekken. De commissie benoemd uit het bestuur in volksonderwijs en de beide ouder-com- tissies van de o. scholen bestaat uit de teren: A. Versloot, H. van den Berg Dz. i G. Alblas. De werkman v. d. B. kwam in de fa- riek met de rechterhand in een machine lecht, waardoor van twee vingers detop- tn afgekneld werden. Dr. Paul die spoedig aanwezig was, ver- «nde hulp. HAARLEMMERMEER. De bazai voor de bad- eu zweminrichting te Hooiddorn. Het slreven van enkele personen uit hoofddorp en omgeving om een Bad- en 'Weminrichting tot stand te brengen is zeker Ueszins te' waardeeren en toe te juichen, daarmede aan een lang begeerden rensch gevolg wordt gegeven en met het op de hygiëne 'n groot volksbelang wordt ediend. Het comité dat zich heeft gevormd om oor dezei mooie zaak een Bazar te organi- ^ren; bestaat uit: H. D. Nanninga, voor dter; J. Roggeveen, secretaris-. I. D. Smits, ^zingmeester, D. Helder. Mevr. Slob eenendaal, zuster Feikema. P. Heilker, C. an Damme, P. van Driel en Jac. Molenaar. Weliswaar is er een min of meer donkere schouw over het lofwaardig pogen gekomen n hebben velen die lid zijn van de midden- «andsvereeniging in Haarlemmermeer, zich net terug laten houden om hun medewer- !nS te ontzeggen en een actie tegen den a*ar op tomy gezet. /•oor de vele voorbereidende werkzaam- en. ^'e veel tijd gevraagd hebben zoowel an het comité als van de jonge meisjes, die et onverflauwden lust in de stands de *aren aan den man zullen brengen, past er reeds een woord va-n dank. k. Bazar, die ook Maandag en dat gouden wo^t. werd Vrijdagrnid- leLlï Beurs" in tegenwoordigheid van J wadden en belangstellenden officieel tapend. Nadat de Voorzitter van het comité, de heer Dr. H. D. Nanninga. zich met t'en enkel woord van dank en waardeering voor den van verschillende zijden ondervonden steun tot de aanwezigen had gericht sprak de burgemeester van deze gemeente. Mr A. Slob, een rede uit, waarin hij het nut van beoefening der zwemsport uiteenzette. Nadat de burgemeester den Bazar voor geopend had verklaard, werd een rondgang gemaakt door de recht feestelijk ge'zellig ingerichte groote zaal om de fraaie en nut tige artikelen, die lagen uitgestald te be zichtigen en er toe mede w*vk"n dat de dames spotdig goed zaken maakten. Aan gezelligheid ontbreekt het er niet, omdat e gezorgd is voor goede muzii-k en t^r afwisseling de noodige attracties Verwacht wordt dat duizenden zich zul len opmaken om een bezoek te brengen aan den Bazar om mee te helpen steunen de oprichting van een Bad- en Zweminrichting te Hoofddorp. Een verdacht geval. Zaterdagmiddag vervoegden zich twee als heeren gekleede personen bij den heer S aan den Hoofdweg alhier. Een hunner wilde f 100 gewisseld hebben. De heer S. liet zich ontvallen, dit biljet wel te kunnen doen. hoewel hij zich de zaak niet al te best vertrouwde, waarom hij het geld tweemaal telde, alvorens het den wisselaar voor te leggen. Hij telde 7 biljetten van f. 10 neer en 12 rijksdaalders Onderwijl vroeg een der per sonen een doos sigaretten, waarvoor de heer S. zich even moest omdraaien Toen hij het doosje overgaf, maakte de geldwisselaar de opmerking, dat er een bil jet van f. 10 te kort was en inderdaad la gen er toen maar 6 briefjes van f. 10 De heer S zeker van zijn zaak zijnde, maakte hem er opmerkzaam op dat hij goed geteld had en er inderdaad 7 biljetten gele gen hadden Terwijl de heer S achter de toonbank keek en daarna vóór de toonbank wilde zoeken, maakte de wisselaar gauw een be weging alsof hij het briefje, dat geheel in elkaar was verwrongen, vóór de toonbank opraapte. De andere heer trachtte nog f. 10 te wis selen, hetwelk gedaan werd, zonder kan9 te geven in de war te raken. Ook aan andere adressen in Haarlemmer meer schijnen deze heeren geprobeerd te hebben om hun slag te slaan. Door het bouwkundig bureau „Hoofd dorp" werd aanbesteed het bouwen van een woonhuis en een rozenkas van 1000 M2. op een terrein aan den Aalsmeerderdijk alhier voor rekening van den heer C. van Gijls- wijk. wonende aan den Slolerweg (e Rijk alhier. Laagste inschrijver was de heer J. C. Doeleman te Hoofddorp voor f. 12.000 De gunning werd aangehouden. Met medewerking van Ir. H. Grevers, directeur van het nijverhe.id9labora tori urn zal op Donderdag 29 November a.s. in de bovenzaal van hotel „.De Beurs" ie Hoofd dorp een rijkslentoonstelling worden gehou den van Nederlandsche klompen. Een maat regel, waardoor men hoopt dat er verbete ring zal komen in de Nederlandsche klom penindustrie, die momenteel slecht gaat. HILLEGOM. Oud-Minister mr. H. Biileveld zal Vrij dagavond voor de A.-R. Kiesvereeniging al hier 9preken over het onderwerp „Waar het om gaat". De vergadering is vrij toegan kelijk. Ten bate van het Bouwfonds der nieuwe Hervormde Kerk alhier zal Woens dagavond een kerkconcert gegeven worden, door mevr. Baronesse Tuyll van Seroos- kerke te Bloemendaal (viool), mevr. ds. Mulder alhier (alt), mej. Annie Stijger van Amsterdam (sopraan), en den heer S. P. Visser (orgel) Het belooft een mooi concert te worden. KATWIJK AAN ZEE. De storm. Gisteren- en hedennacht was opnieuw de storm in felle kracht losgebroken. Hagel en regenbuien volgden elkaar op en wel zoo dat het geregeld noodweer was. Erger nog dan de vorige week was de zee woest Van uit de Voorstraat gezien, >as het alsof het kokende sop meters hoog gerezen was en beukte in felle kracht de duinenreep, die het danig ontgelden moest, want op sommige plaatsen zijn groote stukken, meer dan een manshoogte weggespoeld. Het hart van menige visschersvrouw heeft dan ook angstige uren doorgemaakt, steeds in het onzekere verkeerende hoe of het de mannen en kinderen nu wel zouden maken. Tot heden hebben we nog van geen ern stige ongelukken gehoord. Laat ons hopen dat we voor rampen ge vrijwaard mogen blijven. Diaconieverslag Ned. Herv. Kerk over October 1928. Batig saldo September 1928 f. 222.71; Ontvangsten f 1139.17 Samen f 1361.88 Uitgaven f. 910 98. Balig saldo f. 450.90 Voor de zending werd f. 10.ge collecteerd. In de Paviljoen Bioscoop gaat Ihans als hoofdfilm „Het Vlammende Woud", een vertooning waaraan echte jongens zullen smullen De rolprent boeit tot de laatste acte en naast goed spel van Miss Adorèe. Antonio Moreno en Oscar Beregi zijn er drommen van soldalen te zien en allerlei helden die herinneren aan de goede dagen toen we nog Indianenverhalen verslonden en wel zoo naar dat land wilden gaan, om de sluwe Arenden en grimmige Slangen, op onze wijze af te straffen. NOORDWIJK. Piotestantsche Kieover. „Gemeentebelang". In hotel Centraal te Noordwijk aan Zee had een algemeene ledenvergadering der Prole6tant9che kiesvereeniging „Gemeente belang" plaats. Te circa 8l/a uur opende de voorzitter de heer H. Lieferink de vergadering met een welkomstwoord waarna hij het woord gaf aan den secretaris den heer Jac. v. Beelen tot het lezen der notulen Na voorlezing wenscht de heer R. J. de Groot in de notulen alsnog opgenomen te zien, dat hij de vorige vergadering met klem heeft geprotesteerd over de wijze van eandidaatstelling voor den gemeenteraad, waarbij geen persoonlijke stemming plaats had en stemmingen over personen altijd schriftelijk moeten geschieden. De notulen hiermede aangevuld worden hierna goed gekeurd. Den secretaris wordt door den voorzitler dank gebracht. Aan de orde is rekening en verantwoor ding penningmeester Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester den heer Th. Verloop bleek dat er een te kort was van f. 94 48. Den voorzitter ver zocht de heeren C. v. d. Wiel en A? van Dorssen deze rekening na le zien. welke volmaakt in orde werd bevonden. De voorzitter dankte den penningmees ter voor diens accuraat beheer. Thans is aan de orde punt 4 der agenda nl. reglements wijziging. Op voorstel van den heer R. J. de Groot wrordt het reglement door den secre taris in zijn geheel voorgelezen. Bij art. 2 stelt de heer R. J. de Groot voor de stemming over de candidaten schriftelijk te doen plaats hebben. Hierover ontspint zich een discussie waaraan door verschillende, heeren wordt deelgenomen, ten slotte wordt bij stemming besloten, dat de laatste zin van dit artikel voorlaan zal luiden, zij tracht dit doel na te komen door het stellen van eigen candi daten. waarover in de vergadering schrifte lijk gestemd wordt, tenzij door de vergade ring anders besloten wordt. In art. 3 wordt op voorstel van het bestuur ingelast dat voorlaan ook vrouwelijke protestantsche ingezetenen lid kunnen zijn, terwijl reeds eerder was aangenomen, dal de jaarlijksche contributie minstens 50 ets. zal bedragen. De heer R. J. de Groot stelt voor aan dit ar tikel toe te voegen „zij die lid zijn van een andere kiesvereeniging mogen geen lid zijn van Gemeentebelang". De voorzitter is het hiermede niet eens en zegt dat de bemoeiingen van Gemeente belang zich alleen beperken tot de verkie zingen van leden voor den Gemen'eraad en niet tot die van de Staten, zoodat het zijns inziens moeilijk is de leden te binden. Hij bespreekt het uitgebrachte aantal stemmen op de candidaten van Gemeentebelang bij de vorige verkiezing dat belangrijk hooger was dan het ledental. Spreker meent hier uit do conclusie te moeten trekken dat er vele stemmen door leden van andere kies verenigingen op de candidaten van Ge meentebelang werden uitgebracht. Hij is van moening dat wanneer men deze bepa ling gaat maken, men deze personen gaat prikkelen en vindt dit niet goed. Over deze zaak wordt nog door verschillende personen het woord gevoerd. Tenslotte brengt de voorzitter 't bestuurs voorstel (het artikel zoo te laten) in stem ming, hetgeen met 23 6temmen wordt aan genomen. Art. 4 zal voortaan luiden: ..Het Bestuur bestaat uit hoogstens 9 en minstens 7 leden" terwijl art. 5 zoodanig weid gewij zigd dat alle aftredende bestuursleden direct herkiesbaar zijn. Besloten wordt de art. 8 en 9 in zijn geheel te laten vervallen. De wijzi ging van art. 10 bestond hierin, dat de be noeming van een Commissie die' gehouden is op den dag der stemming in^.de slemdistric- len werkzaam te zijn, in plaats van door de algem. vergadering door het "Bestuur zal wor den benoemd. Vervolgens is aan de orde punt 5. Bestuurs verkiezing. Het Bestuur had het volgende rooster van aftreding vastgesteld: 1. H Lieferink; 2 G. J G. v. Parijs; 3. Jac. v. Beelen; 4. C. den Hollander. 5. K. de Bes; 6. Th. Verloop; 7. L. van Wijk. Ingevolge art. 5 waren aan de beurt van aftreding de heeren II. Lieferink en G. J. G. v. Parijs. Bij de eerste stemming weid de heer H. Lieferink met. 25 stemmen her kozen. Ingevolge art 4 'moest er een her stemming plaat9 hebben tusschen twee per sonen die de me'este stemmen op zich ver- eenigd hadden en bij de le stemming geen volstrekte meerderheid verkregen. Hiervoor kwamen in aanmerking de heeren G. J. G. v. Parijs en A. Vermeulen. He't resultaat van deze stemming was dat de heer A. Ver meulen met 21 stemmen werd gekozen. Op een vraag van den voorzitter neeint de heer A. Vermeulen zijne benoeming aan. Van de rondvraag wordt door verschillende personen gebruik gemaakt. De heer M. v. d. Broek ver zocht het reglement te laten drukken. Het Bestuur zal dit verzoek in overweging nemen. De heer S. Verloop stelt voor het te kort te dekken door een verhoogde contri butie. De voorzitter en meerdere bestuurs leden zijn het hiermede niet eens. De heer C. Imthorn stelt voor een vrijwillige bijdrage te heffen. De heer A. Vermeulen wilde de contributie progressief maken. Tenslotte blijft de contributie ongewijzigd. Het bestuur houdt zich voor vrijwillige bijdragen echter ten zeerste aanbevolen. Dé heer P. van Rijn vraagt hoeveel leden Gemeentebelang telt. Naat aanleiding hiervan wordt door den penningmeester de ledenlijst voorgelezen waaruit blijkt dat het ledental ruim 100 be draagt. De heer R. J. de Groot bepleit het -werven van damesleden. De hc-er F H van Spanje vraagt de volgende algem vergadering le Nóordwijk-Binnen te houden De voorzitler zegt dit toe. Thans niemand meer het woord velangende sluile de voorzitter onder dank de vergadering. Postduivententoonstelling. Gisteren werd door het bestuur der Post- duivenvereenigin^ Steeds Sneller' alhier in Hotel Roval" van den heer H. Alders de aangekondigde postduivententoonstel ling gehouden. Keurig stonden de korven in lange rijen naast en op elkander. Het aantal inzendingen bedroeg 172, waaronder 2 koppels. De eereprijs, een zilveren wis selbeker, uitgeloofd door de vereeniging, werd toegekend aan den heer J. Rakhorst (evenals het vorig jaar) Een beker voor de meeste punten der tentoonstelling cn een 'beker voor den mooisten vogel in de vlieg- klasse, werden eveneens toegekend aan den heer J. Rakhorst. Verder werden 10 me dailles en een 12-tal nuttige en kunstvoor werpen, welke door particulieren waren be schikbaar gesteld, toegekend. We laten hieronder volgen de lijst van bekroningen in de diverse afdeelingen. Schoonheidsklasse. Blauwband-doffers, oud: Eere- en tweede prijs Jac. de Mooy Rijnsburg; Z.E.V. J. Rakhorst. Id. Duif: Eere- en tweede prijs J. Rakhorst. E.V. J. de Mooij. Id. doffers, jon^: Eere en 2de prijs Z.E.V. J. de Mooij; E.V. J. Rakhorst. Id. duif. jong: Eere en 2e prijs J. de Mooij. Blauwkras doffers, oud: 2 Eere en le prijs Jac. de Mooij (mooiste doffer der schoonheidsklasse). Id. duif: 2 Eere en le prijs, P. Barnhoom (mooiste duif schoon heidsklasse) 3e prijs J. v. d. Berg. Doffers jong: 2 Eere en 2de prijs, Jac. de Mooij. Id. duif jong: Eere en 3de prijs J. Rakhorst. Roodkras doffers oud: Eere en 2e prijs J. Rakhorst: 3e prijs A. Westgecst. Id. doffer» jong: 2 Eere en le prijs, J. de Mooij. Iel. duif jong: Eere en le prijs J. Rakhorst 2e priis J. de Mooij. Bonte doffers oudEere en derde prijs J. de Mooij. Id. duif, oud: Eere en le prijs N. Bemelman. Id. doffer, jong: Eere, 2e en 3e prijs, N. Bemelman; E.V. J. do Mooij. Id. duif. jong: 2 Eere en 2e prijs J. de Mooij3e Z.E.V. en E.V. J. Rakhorst. Vliegklasse 800 K.M. Blauwband, duif: Eere cn le prijs N. Bemelman; 2c orijs J. Rakhorst. Blauwkras, doffers: Eere en le nrijs J. de Mooij; 2e prijs N. Bemelman. Id. duif: Ecro en derde prijs J. v. d. Berg. Roodkras, doffer: 2 Eere en lc prijs, J. Rakhorst. Bonte doffers: Eere en le prijs J. v. d. Berg. Vliegklasse 500 K.M. Blauwband doffers: Eere en le prijs J. v. d. Berg. Blauwkras duif: Eere en le prijs C. Ruvg- rok; 3e prijs J. v. d. Berg. Roodkras doffers: le prijs A. W. Krol; 2do prijs J. Rakhorst. Bonte doffers: Eere en le prijs Th. Steenvoorden. Id duif 2 Eere en le prijs P. Bosman Vliegklasse 300 K.M. Blauwband doffers: Eere en le prijs J. Rakhorst. Id. duif: 3 Eere cn le prijs J. Rakhorst (mooiste duif der tentoonstelling). Blauwkras doffers- 6 Eere en le prijs J. Rakhorst (mooiste doffer der tentoonstel ling). Id. duif: eere en le prijs-Th. Steen voorden. Roodkras doffers: Eere en le prijs J. Rakhorst. Bonte duif: 2 Eere en le prijs, N. Be- melmann (mooiste bonte der tentoonstel ling) 2e pr. L. Vink. Vliegklasse 100 K.M. Blauwband doffers, oud: Eere en 2e prijs J. de Mooij; 3e pr. A. W. Krol. Id. duif: Eere en le prijs J. Rakhorst. Blauwkras doffer: 3 Eere en le prijs, W. Imthorn (mooiste vogel in 100 K.M. klasse) E.V. J. Rakhorst; id. duif: E.V. N. Meijer. Bonte doffer: Eere en le prijs J. v. d. Berg; Z.E.V. N. Meijer. Id. duif: Eere en le prijs N. Meijer. Blauwband, doffer, jong: 4 Eere cn le prijs J. Rakhorst (mooiste doffer 100 K.M. klasse) 2e prijs J. Rakhorst. Id. duif jong: 2. Eere, 2e prijs en 3e prijs, J. Rakhorst; E.V. J. de Mooij. Blauwkras doffers, jong: 2 Eere en le prijs: J. v. d. Berg. 2e prijs J. Rakhorst, 3e prijs J. de Mooij; Z.E.V. J. v. d. Berg. Id. duif jong: 2 Eere en 1ste prijs: J. v. d. Berg; 2e prijs J. Rakhorst; E.C. G. v. Dam. Roodkras doffers, jong: Eere cn le prijs G. Ruigrok; 2e prijs J. de Mooii. Id. duif jong: Eere en le prijs J. Rakhorst, 2e prijs A. W. Krol. Bonte doffers, jong: Eere en le prijs Th. Steenvoorden; 2e pr. N. Bemelman; 3e pr. J. Rakhorst: Z.E.V. J. v. d. Berg. Idem duif, jong: Eere en le prijs J. Rakhorst 2e en 4e prijs Th. Steenvoorden3e prijs A. Westgeest 2 maal Z.E.V. J Rakhorst; Z.E. V.P. Bavnhoorn. Koppels: Eere en le prijs Th. Steen voorden. Wij kunnen niet anders dan een woord van hulde brengen aan het kranige bestuur voor de keurige regeling. Na afloop der tentoonstelling had een verloting plaats, van door de vereeniging aangekochte prijzen. Het bestuur kan met voldoening op deze welgeslaagde tentoon stelling terugzien. NOORDWIJK AAN ZEE. Door den Noordwesterstorm is heden nacht een heel stuk strand afgevloeid; van het fietsenpark is o.a. niets meer te vinden. Gisteren werd hier aangifte gedaan, dat 4 K.M. benoorden ons dorp een mijn was aangespoeld. OEGSTGEEST. In ons verslag van de vergadering van de afdeeling 0egslgee9t en Omstreken van do Alg. Ver. voor Bloembollencultuur is een storende fout geslopen, waardoor terzake kundigen geheel verkeerde conclusies ge maakt kunnen worden. Gaarne voldoen wij aan het verzoek tot rectificatie. Inzake het „snijverbod" wordt gesproken van hyacinten en moet gelezen worden: Besloten werd dat op de eerstvolgende al gemeene vergadering bij do „rondvraag" ter sprake gebracht zal worden om te komen tot opheffing van alle contracten inzake sn ij verbod, dus niet alleen voor hyacinten. Zondagavond heeft de R. K. Harmo- nievereeniging ..Triumph" in het Patro naatsgebouw haar eerste winteruttvoering gegeven voor amateurs en leden, onder lei ding van den directeur, den heer Jac. Kroon uit Leiden. Nadat het corps een 7-tal mu zieknummers zeer verdienstelijk had uitge voerd, gaf de heer Jac. Kroon 3 yioolnum- mers ten beste, begeleid op de piano door mej. Joh. Kroon. Een damestooneelclubje vergastte de tal rijk aanwezigen met de uitvoering van ,.Hct Sterretje van Bethlehem", Kerstspel in 3 be drijven. Met genoegen kan „Triumph" op dezen goed geslaagden avond terugzien. SASSENHEIM. Gemeenteraad. In de hedenmorgen gehouden raadsver gadering werd de heer Verkouteren herbe noemd tot lid van de Commissie van Toe zicht L.O. De vergoedingen L.O. en U.L.O. werden vastgesteld. De Chr. IIB. S. le Leiden krijgt subsidie over 1926. Het uitbreidingsplan werd defini tief vastgesteld. Getracht zal worden voor de 5 woningen aan den Menncweg rijkssteun te krijgen. Inzake slooping „Amerika" werd besloten dat in een volgende vergadering B. en W. met een kostenberekening en een plan zul len komen. Besloten werd lol het aanstellen van een bode-concierge en een hoofdagent van po litic. Inzake uitbreiding Hervormde School werd besloten, daar ook de Visscherschool zal worden verbouwd, dat B. en W. Woens dag met de schoolbesturen en den inspecteur zullen confereeren. Door de kerkverbouwing kon gedu rende den vorigen winter in de Geref. Kerk geen orgelspel gegeven worden. A s. Woens dag zal de heer Keuning het eerste concert geven in dit seizoen. Een bezoek aan dit concert zal zich niemand beklagen. Voor de stichting „Valkeneinde", het opvoedingsgesticht der Ned. Herv. Kerk zal hier Woensdag een film, de stichting betref fende, vertoond wordon. Ds. Krijkamp zal het woord voeren. Ds. Holtrop van Velseroord heeft voor het beroep tot prodikant der Geref. Kerk al hier bedankt. Door het gemeente-gasbedrijf zal op St Nicolaasavond onder de verbruikers, d:e van Nov. 1927 tot en met October 1928 meer dan 500 M3. gas verbruikt hebben worden verloot: 1 Engelsche gashaard, l gaskachel, 1 wandgaskachol, 3 3-lids gas- radiatoren, 1 strijkijzer (wentelbout) en 1 strijkijzer. Op deze manier wordt het gasverbruik bevorderd, want als men één dezer artike len wint, wordt het ook in gebruik genomen. Aan het postkantoor zijn als onbestel baar of geweigerd terugontvangen de vol gende brieven en briefkaarten: Levensverz. Mij. „Holland", Amsterdam. K. J. Roossen, London. Jean van Zwieten, 's-Gravenhage. Cor van Bergen, Lisserbroek, Hillegommerdijk. Raad van Beroep, Invaliditeitswet, 's-Gravenhage. Schipper J. Zijlstra. Kampen. VOOR DINSDAG 27 NOVEMBER. Hilversum, 1071 M. 10 0010.15: Mor genwijding 12302.00: Concert door het Boris Lensky-Trio 3.004.00: Knip- les 6.007.15: Concert door het Bori3 Lensky Trio 7.157.45: Engelsche les, gevorderden 8.058.35: Boekenhalfuurtje door Wies Moens 8.3510.15: Concert door het Omroep-orkest o.l.v. Nico Treep. S. HaasePieneman, zang 10.15: Persber. 10.3011.30: Dansmuziek. Huizen, 340,9 M. Na 6 uur 1852 M. Uil sluitend KRO-uitz 12.301.30: Concert door het K II.O.-Trio 5.306.30: Gramo- loonmuziek 6.307.00: Duitsche les, be ginners 7.007.30 en 7.308.00: Cursus Kerklatijn 8.00: Uitzending uit Ouden-, bosch. R.-K. Harmonie „Eendracht". Dir. J, M v d. Berghe. R.-K. Harmonie „Philoca- lia", dir. A. A. Groot. R.-K. Oudenbosch' Mannenkoor, dir. J. M. v. d. Berghe. R.-K, Dameskoor en R.-K. Oudenbossche Sympho- nie o.l.v. J. M. v. d. Berghe, J. M. v. d. Berghe. viool, Mevr. BraatMustert, piano. Spr.: P. J. A. Hoeks, burgemeester v. Ouden- bosch. Opening door J. de Vroom, voorz. R.- K Radiover. Daventry, 1600 M. 10.35: Kerkdienst 11.20: Gramofoonmuziek 12.20: Slu- dioconcerl (Trio-sopraan) 1.202 20: Or kestconcert 2.50: Muziekles 3.50: Muziek 3.55: Fransche les 4.20: Or- keslconcert 4.35: Lezing 4.50: Orkest concert 5.35: Kinderuurtje 6.20: Mo derne Engelsche pofzie 6.35: Nieuwsb. 6 50: Muziek 7.05: Schubert's viool- en pianomuziek 7.20: Lezing 7.35: Mu ziek 7.45: Lezing 805: Concert. M. Bennett, sopraan, F. Tilterton, tenor; Squire celeste Octet 9.35: Muziekles 9.55: Nieuwsb. 10.00: Orkestconcert Muziek van Herb. Ferrers. S. Robertson, bas. Orkest 11.0012.20: Dansmuziek. Parija „Radio-Paris", 1750 M. 12.50— 2.10: Orkeslconcert 4.055.05: Orkest concert 8.3511.20: „La Bohème", opera van Puccini, met medew. van Hr. di Mazzei, Koor en orkest. Langenberg, 469 M. 11.30: Mechani sche muziek 12.251.50: Orkeslconcert 5.055.50: Orkestconcert 7.20: Con cert door hel Klein Werag-orkest 8.20: „Gas", tooneelspel in 5 acten van G-, Kaiser. Königswusterhausen (Zeeson), 1250 en 1680 M. 11.201.20: Lezingen 4.20— 5 20: Orkeslconcert 5.20—7.05: Lezingen 7.207.50: Lezing 8.10: Brahmscon- cert voor piano, viool en cello 8.50: De journalist spreekt. Hamburg, 395 M. Nieuwe concertstuk ken 5.35: Dansmuziek 7 20- Richard Wagncr-avond. Orkest en C. Gflnther, zan- Eer 8.50: Biedermeiers. Orkest en so listen 10.0511 10: Liefdesnovellen der Italiaansche Renaissance. Brussel, 509 M. 5.20: Orkestconcert 6.50: Trioconcert 8.35: „De Huzaren van Villars", opéra-comique van Maillart Or kest, koor en solisten. 3-2 RECLAME.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7