698te JAARGANG ZATERDAG 24 NOVEMBER 1928 No. 21074 OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PR1IS DER ADVERTENTIEN: SO Cts. per regel voor advertent.uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertentiSn 35 Cta per regel Kleine Adverlentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 60 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrerhl Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 12 35 per week ƒ0 18 Buitsn Leiden waar agenten gevestigd zijn, per week „0 18 Franco per post f 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit ZES bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden: Gezien het verzoek van: a. C. Meershoek om vergunning tot het oprichten van een ondergrondsche bewaar plaats voor benzine in het perceel Lange- brug No. 99. kadastaal bekend Gemeente Leiden, Sectie G. No. 1198, met bovengrond- oche aftapinrichting vóór dat perceel. b. de N.V. Bonda's Veevoederhande! om vergunning tot het oprichten van een ver- plaatbare bewaarplaats voor benzine in het perceel Oude Vest No. 23, kadastraal bekend Gemeente Leiden. Sectie H. No. 2981. c. de Bataafsche Import Mij. om vergun ning tot het uitbreiden van de inrichting voor het bewaren en aftappen van benzine, petroleum en gasolie op het perceel kadas traal bekend Gemeente Leiden, Sectie P. No. 1464 (oud No. 349), gelegen aan den Hooge llorschweg. tL de firma J. en A. Le Poole om vergun ning tot het uitbreiden van de iabriek van garens, wollen stoffen enz. in de perceelen Garenmarkt No. 8, 10, 12 en 14. kadastraal bekend Gemeente Leiden., Sectie E. Nis. 1657. 1117 en 1529. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn-, alsmede dat op Zaterdag, den 8en Decem ber e k des voormiddags te half elf uren op bei Raadhuis, gelegenheid za! worden gf- geven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij. die niet overeenkomstig art. 7 der Hin derwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 24 November 1928. 2032 LEIDSCHE Mij. VAN WELDADIGHEID TER VOORKOMING VAN VERVAL TOT ARMOEDE. De Jaarvergadering. In een der zalen van het Nutsgebouw A'eld gistermiddag bovengenoemde maat- echappij onder presidium van mr. P. A. Pijnacker Hordijk baar jaarlijksche alge- meene vergadering. Na opening door den voorzitter, las de secretaris, mr. H. R. Goudsmit de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd tterden vastgesteld. Ingekomen was een schrijven van de kas- commissie bevattende de mededeeling, dat de boeken en bescheiden van den penning- meesteresse, mej. D. Goebergh in volkomen bevonden worden en waarin haar werd gebracht voor haar accuraat De voorzitter sloot zich bij deze hulde hetgeen do vergadering met een ap onderstreepte. De drie periodiek aftredende hoofdbe de heeren S. J. le Poole, prof. dr. J. A J. Barge en mr. P. A. Pijnacker Hordijk werden bij acclamatie herkozen. De secretaris, mr. H. R. Goudsmit bracht daarna zijn jaarverslag uit, loopende over bet boekjaar 1 Juli '2730 Juni '28, waar aan wij ontleenen, dat het afgeloopen jaar een normaal verloop had. De samenstelling van het H.B. onder- geen wijziging; in de plaats van de Cosijn en van Ewijk, die de stad traden ir. Fehmers en mr. Iden- als nieuwe medewerkers toe. H.H M M de Koningin eD de Koningin- gaven ook in dit jaar blijk van Hare belangstelling voor het werk der Mij. •oorIs stelde de Mij. een belangrijk bedrag beschikbaar voor het Borgstellingsfonds, d.i. ?en stichting, welke ten doel heeft voor per sonen, die een crediet waardig zijn, doch daartoe geen borgen kunnen krijgen, borg zijn, wanneer zij een grooter of kleiner wenschen op te nemen. Tenslotte werd steun verleend aan de Ver. bestrijding der t b. c. voor aanschaffing eenige hoogtezonnen om tuberculeuze thuis te kunnen behandelen zon- Jer genoodzaakt te zijn hen naar sanatoria zenden. Over den finantieelen toestand zegt het Terslag dat aan contributiën en giften bin nenkwam f 1285 (v. j. f. 1395); aan rente gekweekt een bedrag van f. 7151.11 •1*339 28), terwijl de Hulpbank een pro- Tls>e afwierp van f 1116.72 (f 905 68). I £in pauvres-honfeux werd uitgekeerd ■3-50 (v j f 1015); aan onderwijs 356.28 Cf. 378.74),) terwijl de gewone ondersleuningen bedroegen f. 5451.41 (v. j. f.5133 77) en de onkosten f. 572.79 (f. 770 96). Het uitvoerige jaarverslag werd onder dank aan den steller ongewijzigd vastge steld. Het verslag van de Hulpbank over 1927 maakte melding van het verscheiden van haren voorzitter, dr. van Voorthuysen, in wiens plaats de heer J. Baak Jzn werd benoemd. Het crediet door de Mij. ver strekt, steeg in 1927 tot ruim f. 40.000. Nadat de heer J. Zitman nog gewezen had op de wenschelijkheid om het aantaJ commissarissen der Hulpbank uit te brei den, werd de vergadering door den voorzit ter onder dankzegging voor de opkomst slechts één niet-bestuurslid was aanwezig gesloten. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOP HANDEL EN FABR. VOOR RIJNLAND. Nieuwe Inschrijvingen: Winkel in fijne vleeschwaren, en comesti. bles, Haven 38, Leiden. Eigenaar C. Deege- naars, Leiden. Café „De Prins van Oranje", Hooftstraat 53, Alphen a. d. Rijn. Eigenaar: J. Ph. Byle- veld, Alphen a. d. Rgn. „Het Radiohuis", van Boetselzerstraat 7a, Alphen a. d. Rijn. Eigenaar: A. C. Jansen, Alphen a. d. Rijn. Waschmachintiabriek „De Kroon", Julia- nastraat 2a, Alphen a. d. Rijn. Eigenaar Jan Haring, Alphen a. d. Rgn. „De Goedkoop© Schoenwinkel", Hooftstraat 57, Alpheni a. d. Rgn. Eigenaar J. Foekking, Alphen a. d. Rijn. Opheffing: Eoedenfabriek „Holiandla" (Filiaal), Haar lemmerstraat 208, Ledden. Verzendhuis „Univeso", Stille Rijn 9, Lei den. Exploitatie van handelsartikelen. W ij z i g i n g: Aardewerkfabr. „De Does" Fa. Ginjaar Delfos, Van der Doesstraat 34 Leiderdorp. Vervaardigen van grof aarde werk. Uittreden van den vennoot I. Delfos, Leiden. G. F. Meerpoel, Vischmarkt 14, Leiden, Naaimachinehandel. Vestiging filiaal: Kat wijk a. d. Rijn, Voorstraat 75. Van der Berg Snel, Hooftstraat 80, Al phen a. d. Rijn, Dameshandwerken, -hoeden annex eau de cologne. Uittreding eigenares: Mej. M. C. Snel, Alphen a. d. Rijn. Wijziging handelsnaam: thans Chr. van den Berg. Sassenheimsche Stoomwasoh- en Strijk- inrichting „Hollandia", Teylingerlaan 51, Sassenheim. Overleden Vennoot C. v. Nie- kerk, Sassenheim. Niéuwe Venn.: Wed. C. v. NiekerkSpeet, D. H. v Niekerk, mej. J. P. M. v. Niekerk, mej. P. C. v. Niekerk, C. A. v. Niekerk, Mej. M. J. v. Niekerk, allen te Sassenheim. W. M. Jongenburger, Van Manderslooslr. 60, Alphen a. d. Rijn. Winkelier in manu facturen. Overleden eigenaar: W. M. Jon genburger. Wijziging handelsnaam: L. C. Jongenburger. Nieuwe eigenaar: L. C. Jon genburger, Alphen a. d. Rijn. C. van der Velden, Raadhuisstraat 122, Alplien a. d. Rijn. Smederij. Uittreding eigenaar: C. van der Velden. Wijziging han delsnaam: thans Jac. van der Velden. Nieu we eigenaar: Jac. v. d. Velden. Alphen a. den Rijn. WAT GU DOET, DOE DAT GOED. Nog geen veertien dagen geleden werd ons medegedeeld dat op den Rijnsburgerweg des avonds bijna een auto-ongeval was ge beurd, doordat de roode lampen die daar waren neergezet nabij een gedeelte tus- schen de tramrails bestemd blijkens de bor den voor het „snelverkeer" volkomen ver keerd geplaatst waren. Dat een ernstig on geluk toen voorkomen werd was uitsluitend een gevolg van de tegenwoordigheid van geest van den bestuurder van de auto. Ware er een ongeluk geschied, dan zou men de aansprakelijkheid daarvoor moeten hebben stellen ten name van den betreffenden ge meentedienst. Immers niet alleen waren de lampen ten eene male verkeerd geplaatst, doch boven dien mogen de z.g. gegalvaniseerde storm lantaarns welke men pleegt te bezigen er slechts aanspraak op maken een nacht- pi tjeslicht te verspreiden, dat slechts van uiterst geringen afstand behoorlijk zichtbaar wordt. Wij zouden op het geval Rijnsburgerweg, waarover wij daags nadat ons de ervaring van den automobilist bekend werd, reeds met een enkel woord gewag maakten, niet meer teruggekomen zijn, zoo daartoe door een nieuw geval dat wij gisteren en eergis teren opmerkten niet wederom alle aanlei ding bestond Op het S!ation9plein is men bezig de be strating in behoorlijken staat te brengen. Het werk vordert natuurlijk verschillende dagen en iederen avond blijft ergens mid den op den rijweg een hoop klinkers die een belemmering voor het verkeer vormt, staan. Dat kan niet anders. En dat zou ook niet erg zijn. als men er slechts op behoorlijken afstand duidelijk zichtbare roode lampen bij plaatste. Wat doet men echter? Men blijft de oude waxinelichtjes bezigen en plaatst die ergens midden op de hoop steenen, Automobilisten die het Stationsplein na deren stonden gisteren en eergisteren weer aan het gevaar bloot, wanneer zij afgaande op de roode lichten die de grenzen van de gevaarlijke zóne behooren aan te geven, maar die weer ergens slordig en zonder nadenken waren neerge zet, reden, ongelukken te maken 1 DE BIOSCOPEN. Het slechte weer der laatste dagen is uitstekend geschikt voor bioscoopbezoek en de directies hebben daarmede dan ook re kening gehouden met de samenstelling der programma's, die van goede kwaliteit zijn. In het Lnxoi-Theater wordt voor de pauze de geschiedenis vertoond van een jongedame, die het thuis niet kan vinden met haar tweede moeder en als gevolg ook niet met haar vader, en tenslotte met den man, dien zij lief heeft, in stilte ver trekt naar Amerika. Zonder een cent op zak komen zij in de Nieuwe Wereld, waar zij echter duchtig de handen uit de mouwen steken om na eenige jaren in goeden doen te kunnen terugkeeren. De vader is hier inmiddels door zijn vrouw in den steek gelaten en na eenige strubbeling volgt de verzoening in dit uitstekend gespeelde film verhaal. Het gezelschap Van Beem speelt op het tooneel ter afwisseling een klucht, waarom dikwijls hartelijk is gelachen en waarvoor ook volgende avonden wel veel interesse zal bestaan. Als hoofdnummer wordt dan vertoond een filmwerk, waarin de bekende acteur Richard Barthelmess de hoofdrol vertolkt. Het is getiteld: Ter dood veroordeeld, en bevat tal van uiterst spannende momenten. Dick Elkins is de man, die den leider van de smokkelaarsbende, waarvan hij deel uit maakt neerschiet om voor het publiek on bekende redenen. Hij wordt gearresteerd en ter dood veroordeeld, doch na vele bange dagen gered als eindelijk aan het licht komt dat hij zijn daad ten uitvoer bracht om zijn moeder te redden. Wie die moeder is weet niemand, behalve hijzelf en hij weigert daarover eenige verklaring te geven aan den gouverneur, die hem gratie verleen deomdatdiens vrouw zijn moeder is! Wij zullen niet trachten hier het geheele verhaal in den breede weer te geven; men ga zelf een kijkje nemen Deze film loont inderdaad de moeite van een bezoek aan 't theater aan den Stationsweg! Het Casinotheater geeft inplaatsvan „De Moord op den Juwelier", welke fum nog niet gekeurd was, als eerste hoofdfilm „Een schandaal uit de Groote Wereld" een film van „hij-zg" en de derde. Een jong meisje nit de voorname kringen geeft op een herhaald huwelijksaanzoek van een jon. geman jk :ra ten slotte haar jawoord, ofschoon zij eigenlijk niet van hem houdt. Dienzelf den avond nog ontmoet ze op een intiem feestje een ander, en gedreven door een on weerstaanbare macht, geeft ze toe 's avonds naar diens huis te komen. Pas laat in den nacht gaat zij weer weg. Doch er is een ver rader i» het spel, die het meisje dreigt alles wat hij weet en gezien heeft bekend te ma- ken tenzij ze hem een ruime som gelds ter hand stelt De geliefde vermoordt dien ver rader en zal ter dood veroordeeld worden, daar hg weigert de reden van zgn daad op te geven. Het meisje redt hem door alles te bekennen en te verklaren en ofschoon zg het respect van de meeste menschen verloren heeft en uit de voorname kringen geweerd wordt vindt zij haar geluk in de liefde van hem, voor wien zg haar goeden naam offerde. Oc-k de film na de pauze „In de macht der Zoeloe's" is spannend en onderhoudend. De film geeft ons te zien hoe een jongeman, aanvankelijk als klerk werkzaam bij een juwe- bersfirma, een belangrijke zending opgedra gen wordt Hij moet n.l. den grootsten dia mant, die ooit ter wereld gevonden werd, en in het bezit is van Umhatan, het opperhoofd der Zoeloe's, gaan halen, welke hij zal ver krijgen op vertoon van een talisman. Het wordt hem natuur'^'k erg moeilijk gemaakt door een stelletje uandieten, zooals dieven en zakkenrollers, doch hij rolt overal goed doorheen en bereikt zijn doel. Natuurlijk ontbreekt ook in deze film het aardige meis je niet (Jok het voorprogramma, dat na het Orion- Nieuws, nog een klucht in 2 acten, getiteld „De Millioenenhoed" te zien geeft is goed, zoodat alles tezamen een goed programma vormt voor deze week. De directie van het T r i a n o n-the a t e r heeft voor deze week als hooidnummer op het programma gebracht: „De Wevers" ,naar liet beroemde boek van Gerliart Hauptmann. Paul Wegener en Wilhelm Dieterle, hebben in deze film bewezen, de reputatie, die zij als acteur genieten, waardig te zijn, want hoe voor.r^tfe- Igk is niet hun spel dat boeit van het begin tot eind, en dat den toeschouwer een avond var. waar kunstgenot biedt De kleinste rollen zjjn cok uitstekend verzorgd; hoe zeldzaam mooi is de gesch:3denis weergegeven van de arme wevers in de plaatsjes Peterswaldan en L&ngenbilao, die onderdrukt worden door den ruwen en rgken fabrikant Dreissiger. Onnoo- dig te zeggen dat de muziek de handelingen treffend onderstreept De moesterlgke regie var. den bekenden regisseur Friedrich Zelnik, de prachtige decors, en rgke ensceneering, maken deze, tot in de kleinste details verzorg de film, tot een van bgzondere waarde en in hol genre ongekende rolprent. Wg twijfelen er dan ook niet aan of deze film zal de ko mende dagen veel belangstelling trekken. Hieraan gaat vooraf het Iraditioneele wereld nieuws ,dat ons een blik geeft op de laatste, meest interessante gebeurtenissen. Ais de koffie is genuttigd en de lichten in de zaal wederom gedooid zgn, wordt onze aandacht gevraagd voorde operetle-ii.m: „De beoei-stuuent", met Larry Liedtke ais „jeune premier". Het is een vroolgke en zeer goed gttpeelde iiim, die den bezoeker van de eene iacnbui in de andere doet villen. Zoowel voor Larry Liedtke als voor de anaere hooldver- tolkers mag deze ii.m geslaagd heeten. Eer. buitengewoon verzorgd programma, voor „elcl^ wat wis" DE STORM. Gisteren in den namiddag, juist een week na den rampzaligen dag waarop een stonn losbrak die ook in ons land al was het dan niet in onze stad slachtoffers geëischt heeft, stak weer een krachtigen wind uit het Westen op, die ons deed vreezen dat het ten tweede male op een storm zou uit- loopen. In den namiddag en in den vooravond bleef het evenwel kalm en van meldingen van afgewaaide dakgoten en pannen, omge worpen boomen, enz. bleven wij verstoken. Af en toe nam de wind in kracht af ta werden wij door hevige regenbuien ver rast. Later op den avond evenwel herwon de wind zijn onheilspellende kracht en deed ons het ergste vreezen De gewone gevolgen bleven nochtans uit en de treinenloop bijvoorbeeld had om negen uur gisteravond nog normale gaDg. Zoo bleef het. Ook bij de tram, waarvan op den Hooge-Rijndijk wel de beugels af woeien, maar waar de dienst toch onge stoord kon worden onderhouden. Waarschijnlijk met de bedoeling om een herhaling van het gebeurde van den vorigen Vrijdagavond te voorkomen, plaatsten werk lieden van Gemeentewerken gisteravond stutten aan beide zijden van de stadsaan- plakborden, waarvan er tijdens den vorigen storm eenigen waren omgewaaid. Voorzoover ons bekend, werden alleen in het Van der Wen*ffparb en aan den Morsch- singel boomen ontworteld. REDDINGSBRIGADE. Bij de laatst gehouden algemeen© inspectie van het reddingsmateriaal is gebleken, dat wederom niet minder dan 14 reddingshaken geheel weg, gobroken of beschadigd waren. Zj-lfs enkele beugels, bestemd om de naken in op te hangen (deze beugels zijn met moe- ren aam de hekken bevestigd) waren verdwe nen. Van 6 reddingskastjes waren de ruitjes ge broken; 3 reddingslijnen waren verdwenen, terwijl de politie of het havenpersoneel fcieh over 3 lijnen ontfermd had. De schandelijke vernielzucht heeft er toe geleid, dat op een paar punten geen reddings- haak meer kan worden aangebracht. Met toestemming) van wethouder mr. Tepe, zullen aan alle scholen wandkaarten gezon den woraen, waarop e©n aansporing, om het reddingsmateriaal te beschermen, zal staan te lezen. DE WINKELSLUITING. Ter kennis van het publiek wordt ge bracht, dat met ingang van Maandag a.s. tot en met 6 December, op werkdagen de winkels tot 11 uur 's avonds geopend mogen blijven. 's Zondags moeten de winkels op den ge wonen tijd 8 uur, gesloten worden. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd is voor het candidaalsexamen klassieke letteren mej. C. II. D. M. Zwiebel (Scheveningen). Voor heb candidaatsexamen godgeleerdheid de heer F. K. van Eve-4 (Den Haag). Voor het alhier afgenomen examen voor apothekersassistent waren vier candi- daten opgeroepen. Geslaagd is de heer J. D. van As, van Rotterdam. De bijzondere samenkomst in de Pie terskerk. ten bate van de restauratie van de Marekerk. heeft ongeveer f. 2500 opge bracht De heer J. Prevo hoopt op Woensdag 28 dezer zijn 25-jarig jubileum in dienst der gemetnte te vieren Hij is thans werkzaam bij de afd. bestratingen van Gemeente werken. De heer Miroslav Plesinger Bozinov, gezant van 'V Republiek Tsjecho-Stowakije te 's-G- age, die gisteren een bezoek aan c lurkten en aan 'wee groote fabrie ken hier ter stede bracht, koestert het voor nemen om op Zaterdag 1 December een BINNENLAND. Voortzetting van de behandeling van de bejrooting voor Arbeid, Nijverheid en Handel in de Tweede Kamer. (Uit het Par lement, 4e Blad.) Verschonen is de memorie van antwoord in zake de provinciale begrooting van Znid< Holland. (Prov. Staten, 4e Blad). Ce arbeidsregeling in het bakkersbedrijf blijft tot 1 April van kracht doordat het verplichte overleg niet tijdig genoeg door de arbeiders is opgezegd. (Binnenl 4e BI.) De verdeeling der R.-K. kwaliteitszetels voor de Kamerverkiezingen. (Binnenland, 4e Blad.) De gevolgen van den storm. (Gemengd, 2e Blad en Laatste Berichten 1ste Blad.) Het vertrek voor de Kerstpostvlncht naar IndiS is bepaald op 11 December. (Laatste Berichten, 1ste Blad.) Door de A. V. R. O. te Hilversum zijn welgeslaagde proeven met beeldnitzending genomen. (Gemengd, 2e Blad.) Hugh Davey, internationaal centervoor van Ierland, schrijft over het spel van den centervoor. (Sport, 6e Blad.) BUITENLAND. Dr. Seipel over de Ware „Republiek.'* (3e Blad.) Weer een Duitsch memorandum inzake het Herstelvraagstnk. (Buitenland, le Blad.) De nieuwe Dnitsche gênant te Moskou. (Buitenland, lste Blad.) Briand, Painlevé en Poincaré aan 't w??rd. (Buitenland, lste Blad.) Duitich stoomschip vercaan. (Buitenl.- Gemengd, 2e Blad.) bezoek le brengen aan het Boerhaavekwar- tier teneinde de gebouwen en de inrichting van hel Nieuwe Academisch Ziekenhuis in oogenschouw te nemen. Tot plaatsvervangend lid van de com missie voor georganiseerd overleg in amb tenaarszaken, voor het niet doceerend hoo- ger-onderwijs personeel is benoemd mr. P. J. Idenburg, secretaris van curatoren. In de gisteravond gehouden leden vergadering van de afdeeling Leiden van den Fabrieksarbeidersbond kreeg de heei J Tjalsma, voorzitter van het Instituut voor Arb. Ontwikkeling, gelegenheid doel en 9treven van dit Instituut uiteen te zet ten. Na afloop konden 15 nieuwe leden voor het Instituut worden ingeschreven. Bij den boekhandel firma B. de Kier, Groenesteeg 51 alhier is verschenen de ca talogus 1928/1929 van nieuwe en oude boe ken op het gebied van theologi, kerkge schiedenis, philosophie, muziek, enz., in totaal bevattende 7302 nummers. Elders in dit Blad vindt men een ad vertentie betreffende de feestelijke herden king van het tienjarig bestaan van troep III van de afdeeling Leiden der Vereeniging „De Nederlandsche Padvinders", welke zal plaats vinden op Zaterdag 8 December des namiddags te 8 uur in de Stadsgehoorzaal. De jongens hebben geen moeite gespaard om op dezen avond den goeden naam te bevestigen, waarin de padvindersuitvoerin gen zich reeds sinds jaren hier hebben mogen verheugen en het lijdt dan ook geen twijfel of het programma dat zij hebben samengesteld en dat behalve een tooneel- stukje hoofdzakelijk zang- en muzieknum mers bevat, zal de stellig talrijke bpzneker9 ten'volle bevredigen Het bal onder leiding van den heer S. P. Wielinga waarborgt een geanimeerd verloop. Gistermiddag is aan de Haarlemmer straat 43 door den heer P de Groot een nieuwe paardenslagerij geopend De winkel is naar de eischen des tijds ingericht, met moderne weegschalen en electri9che kas register. Verder is hij voorzien van een keu- rigen opstand waardoor het aanzien alles zins keurig mag heeten. Alles wat men in deze nieuwe zaak verkoopt ook de worst, het vet, rook vleesch, enz. is ran het paard.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 1