OPLOSSINGEN. RAADSELS. ANEKP0TES. dat je mij de volgende week betere berich ten kunt zenden over je broertjes. Het beste er mee. Ko Overduïn, jouw raadsels voeg ik ook bij alle raadsels, die nog liggen te wachten om geplaatst te worden Joop en Albert van Biezen, influenza is een allerakeligste ziekte, dat weet ik bij ondervinding; ik heb het al meermalen gehad. Jo Segaar, vanaf 11 jaar behoort men tot de grooteren. Zal je voortaan je brief dieper in de bus stoppen, nu stak hij er half uit, dat schreven een paar meisjes mij en daar om waarschuw ik je even. Elsa Been, zweertjes in de keel, ja dat doet erg veel pijn bij het slikken. Was je er ziek van. zoodat je niet naar school kon gaan? Maarten Kuivenhoven, als je op een oogenblik heelemaal geen pen hebt. welja schrijf dan maar eens met potlood. Greta Demmenie. ik merk wel. dat je veel van je zusje houdt en graag wat voor haar doet. Heb je een goed rapport ge kregen? Neeltje van Breda, wordt maar een nichtje van mij en je mag gerust insluiten bij je vriendin. Wie is dat? Ja je hoort tot de grooteren. Jan Evers, vindt je het ongezellig, dat je grootmoeder weer weg is. Hoop nu maar weer op een volgenden keer. Jannie van der Lecq, woon je vlak bij het bosch, welk bosch? O ja als een storm wind zoo door de boomen huilt en loeit, is hel een naar gehoor. Martha Schimmel, als je dit leest, is je verjaardag al voorbij en heb je dus gemerkt dat ik niet kan komen om mee te smullen van de poffertjes. Was het een vroolijke dag? Heb jij met je vriendinnetje zelf die poffertjes gebakken? Goba en Arie Koevoet, nu en óf het hier ook heeft gestormd, overal hoor: Zijn er in jullie buurt schoorsteenen en dakpannen afgewaaid? Jan van Dijk, geniet je zoo van de mooie uitstallingen in de winkels-, ja als de lich ten branden, dan kan men alles nog zooveel mooier zien. Ik hoop dat de Sint je wat mooi? zal brengen Geertruida Kerkvliet, zoo is het nu weer de lijd dat de opstellen voor de dierenbe scherming weer worden gemaakt. Waar over heb jij het opstel gemaakt? Al die ongelukken na zoo'n slorm, dat vind ik zoo allerdroevigst, de courant staat er soms vol van. Nelly Fernando, ja ik ben wel eens in een bioscoop geweest, en ik hob Charlie Chap lin ook wel eens gezien. Neen ik heb geen kort haar. Drie jaar geleden, toen ik 5 jaar raadsellante was. heeft mijn portret in de kindercourant geslaan, en daarvoor ook nog eens. Nelly v. d. Voet, ja G en J. Gl. vroegen zoo naar je, omdat ze gelezen hadden dat jij ook lang in een tent hebt gelegen. G. is een jongen, J. een meisje. J is jonger dan jij Ik heb nog wel raadsels in voorraad. Jo Tijsen hoe vindt jij het begin der cor respondentie, grappig? Brei maar flink hoor 12 letters? Johanna Tijsen, krijg je dat hee lemaal? Was de juffrouw blij met het ca deau? Drietal Mulder, zijn het lachtduiven die jullie hebben, die kunnen zoo aardig buigen en dan 9teeds koeren en lachen er bij. Prettig niet waar B. om dat alles te leeren naaien. Jootje de Wekker, ga je dus tweemaal naar een St. Nicolaasfeest en gaat je broer tje ook tweemaal mee? Heerlijk hoor dat je moeder ook meegaat en alle muziek enz. ook kan hooren. Willy de Neys, echt gezellig hoor voot je alles wat je mij schreef, ik verklap niets,, dat weet je wel. anders is de aardigheid er af. In dezen tijd mag je best zulke on schuldige geheimpjes hebben voor je ouders. Je raadsels gaan bij mijn voorraad. Annie Zaalberg, mooie cijfers had je, je ouders waren zeker wel tevreden. Prettig dat de Sint ook in jou klasse zal komen. Ja ik hoorde hier den stormwind ook heel erg. ik woon op een hoek, dan hoort men het aHijd erger dan tusschen huizen in Johannes Borsboom, de brieven moeten Maandags vóór 12 uur aan het Bureau L. D. zijn. Jansje van Egmond wou je de raadsel- tante zoo graag eens zien, ja ik vind ook aardig als ik eens iemand van mijn raud- seljeugd ontmoet Heel vriendelijk van je om te vragen of ik eens wil komen kijken naar de broeikast en dat ik dan mooie bloemen krijg. Als ik ooit in je buurt, kwam zou ik wel eens komen. Greta de Vries krijgt Loukie wat op St.- Nicolaas. Ik vind wel dat het heel aardig staat, maar ik ben altijd bang dat het lint ergens aan vast blijft haken en dat de poes dan om zich te bevrijden zóó hard trekt dat ze stikt. An je de Gelder H. R. logeert in de An- tonie Duyckstraat 161, ze is toch zoo blij met al je bons en plaatjes. Natuurlijk ver lang je erg naar 5 Dec dat deed ik vroe ger ook en ik maakte ook graag handwerk jes voor allen thuis. Op zee zijn hel&as ge noeg groote ongelukken gebeurd. Het was een ellenlange brief van je deze week. Truus van Venetië ben je zoo kouwelijk? het is wel heel goed je lekker warm aan te kleedcn, maar 10 camisoles dat zou ik je toch niet aanraden, dan wordt je een ton netje rond en dan kan je je niet meer be wegen. Ik wist niet wat er op eens uit je brief fladderde en toen was het een fazan teveertje. Waarover maakte jij het opstel? Truida Streuper ziezoo nu weet ik alweer oen heeleboel meer over jou en over het zeehospitium, je hebt weer een heel flinken brief geschreven en mij o zooveel verteld. Nu begrijp ik het heel goed hoor, hoe het er allemaal is en waarvoor al die kamers dienen. Ik wert heusch niet of dat familie is, vraag het haar maar eens of spreek je haar nnoit Weerlr'k hoor dat je moeder bij je is geweest. Tot besluit een heel prettiq bericht voor de heele raadrebenrd. Ik hoon de volgende week prijsraadsels te oeven en ik maq even als vorifre iaren teren St. Nicolaas meer boeken verJofen dns veel meer kansen hebt jullie dan. Volgende week alles uitvoeriger. Hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Schar, laken, scharlaken. 2 Linnenkast, eikel, inkt, nest, enkel. 3. Je naam. 4. Dam, Adam, Edam. 5. Diepenheim, diep, Mei, ei, iep, neen, »:n, Mien. 6. Amersfoort, mast, rem, tor, toffees. 7. Levertraan. RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN, DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Catharina van Egmond. Mijn geheel is een plaats in Groningen van 11 letters. 6, 7. 8 is om vloeistof in te bewaren. 9, 10. 11 een zeer gladde visch. 1, 2. 3, 4 is geen dorp. 6, 10, 5, 2 een meubel. H. Ingezonden door Jan Njco Gelok. Als een paard f.400 kosl, wat kost dan een koe? III. Ingezonden door Nico Kret. Mijn eerste is eon huisdier, mijn tweede is een voorzetsel, mijn derde is niet goed, en mijn geheel voeren kinderen dikwijls uit. IV. Ingezonden door N. N. Met k ben ik iets waar wat aan gehangen, met g een gewicht, met 1 jongensnaam, met t een vervoermidde V. Ingezonden door Nico van Wijk. Ziazaqraadsel. Op de kruisjes van boven naar bei een mooie plaats in Limburg, x een roofvogel. x zit om boomen en noten. x een ander woord voor rook. x gebruikt de metselaar. .x een verkorte jongensnaam. x een meisjesnaam, x krijgt men vaak als men vali x heeft ieder mensch noodig. x wordt mee gegeten. x iets hoogs, dat wordt beklon Het zijn allemaal woorden van 4 1< VI. Ingezonden door Betsie v. Velzen Maak uit de volgende letters een be' bloem: slolmeelbeul. Ingez. door Chrisliaan en Gerharda E ,,Was het vol in de tram?" „Weineen, ik had een lus voor mij alleen." Ingezonden door Willy de Neys. Winkelier- „Wat, alweer een flesch voor juffrouw Hopkes? Dat is al de t\ vandaag." Bediende: „Ja, meneer maar ze is haar oude hoed te verven." Ingezonden door Marietje Sierag. Een verstrooide professor ontmoet 1 een meisje dat een wagentje met kleine kindertjes rijdt. „Och wat een lieve schatjes wat 1. ze legen mij. Van wie zijn die kinder „Van u, mijnheer," zei het i lachende. Ingezonden door drietal Mulder: Annie: „Moeder ik wou graag schil worden". Moeder: „Och kind, daar is geen brood mee te verdienen". Mientje: „Wel Annie, droog brood i lekker, dan eet je altijd maar middageh Ingezonden door Marietje Sierag: Dame: „Hoeveel broertjes en zusjes 1 Johan?' Johan: „O, er is bij ons thuis een mei een jongetje, maar dat jongetje dat 1 zelf'. Ingezonden door Celia Kret. Tante: „En wat voor pop wil je het voor je verjaardag hebben, je mag i Ineke." Ineke: „Een tweeling, Tante." Ingezonden door Gretka en Cor S: Klant: „Kunnen die schoenen nog pareerd worden Schoenmaker: „Ja zeker mijnheer, we zolen, nieuwe bakken, nieuw bov< dan zijn ze weer in orde. Do vete: nog heel goed. Ingezonden door Jo Zandbergen Onderwijzer: „En waar ben je ge Dionlje?" Dientje: „Ik ben niet geboren, n: ik heb een stiefmoeder." Ingezonden door Jan en Corrie Rode A: „Hier is de degen van mijn ove vader. Hij verloor een arm bij Water B (zeer verstrooid): „O ja, daar 1 toen een parapluie verloren."

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 16